Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

v železničním tunelu u Ejpovic srazil vlak dívku

Šumava

Obrázek
kategorie: kultura a památky
podkategorie: krimi
lokalita: plzeňsko
GPS: 49°45'58.451"N, 13°27'22.658"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

V železničním tunelu v Ejpovicích v sobotu večer 29.prosince 2018 srazil vlak mladou ženu, ta na místě zemřela. Nehoda se stala v tubusu tunelu (zhruba kilometr a půl od vjezdu do tunelu se nalezlo její tělo) ve směru z Plzně. Vlak Ex361 se vrátil do stanice Plzeň, odkud byl se zpožděním. Vlaky na trati z Prahy do západočeského města tak mohly po nehodě využívat pouze jednu kolej a nabírat zpoždění.Ejpovický tunel je svojí délkou přes čtyři kilometry nejdelším železničním tunelem v ČR. První z tubusů byl uveden do provozu v listopadu 2018, druhý pak o měsíc později.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

centrální hřbitov Plzeň

batoh
centrální hřbitov Plzeň
Šumava A-Z: hřbitovy
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

hrob generál Heliodor Píka

batoh
hrob generál Heliodor Píka
Šumava A-Z: památníky
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

pomník padlých WWII, centrální hřbitov P...

batoh
pomník padlých WWII, centrální hřbitov Plzeň
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

kaple sv. Václava, centrální hřbitov, Pl...

batoh
kaple sv. Václava, centrální hřbitov, Plzeň
Šumava A-Z: kaple
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
centrální hřbitov Plzeň 2.69 km
hrob generál Heliodor Píka 2.7 km
pomník padlých WWII, centrální hřb... 2.73 km
kaple sv. Václava, centrální hřbit... 2.81 km
památník umučeným, Plzeň 2.83 km
židovský hřbitov Plzeň 2.83 km
Vařečka rytíře Žumbery 3.04 km
hřbitov u kostela sv. Jiří, Plzeň ... 3.07 km
hrob Stanko Vodička 3.07 km
kostel sv. Jiří, Plzeň (Doubravka)... 3.1 km
Pilčík Hubert 3.12 km
řeka Úslava 3.14 km
soutok Berounka - Úslava 3.14 km
kaple Božkov 4.37 km
Božkov 4.39 km
řeka Radbuza 4.92 km
Mže 5 km
pivovar Plzeňský Prazdroj 5.25 km
artézské studny, Plzeňský Prazdroj... 5.36 km
návštěvnické centrum Plzeňský pivo... 5.36 km
studna na nádvoří, Plzeňský prazdr... 5.37 km
pamětní deska Jan Sladký - Kozina... 5.38 km
FC Viktoria Plzeň, a.s. 5.41 km
prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdr... 5.41 km
Tajemství železnic - Vlakem za žel... 5.45 km
Sokolovna Plzeň 5.47 km
nádraží hlavní Plzeň 5.51 km
Koza Vladimír, MUDr. 5.56 km
Air park, Zruč u Plzně 5.57 km
lom Koterov 5.63 km
pivovarské muzeum, Plzeň 5.77 km
Plzeňské historické podzemí 5.78 km
vodárenská věž, Plzeň 5.81 km
kaple U Ježíška, Plzeň 5.82 km
Mikulášský hřbitov Plzeň 5.84 km
Západočeská galerie v Plzni 5.84 km
Masné krámy, Plzeň 5.85 km
kostel sv. Mikuláše, Plzeň 5.91 km
Beran Josef, Msgre. ThDr. 5.93 km
sousoší Spejbla a Hurvínka, Plzeň... 5.96 km
radnice Plzeň 5.99 km
pamětní deska Marie Uchytilová 5.99 km
Wilsonův most, Radbuza, Plzeň 6.01 km
infocentrum Plzeň 6.02 km
katedrála sv. Bartoloměje, Plzeň... 6.03 km
morový sloup, Plzeň 6.03 km
Slavnosti svobody, Plzeň 6.04 km
Západočeské muzeum v Plzni 6.05 km
Chovanec Milan 6.05 km
Zikmund Miroslav 6.05 km
Štandera Miroslav, brigádní generá... 6.05 km
Barták Bedřich 6.05 km
Preissová Jana 6.05 km
Jančařík Michal 6.05 km
Stárek František Čuňas 6.05 km
Hofrichter Jaroslav, plk. letec 31... 6.05 km
Platzer Ignác František 6.05 km
Lindauer Gottfried 6.05 km
Plzeň 6.05 km
Roučka Zdeněk 6.05 km
Discopříběh 6.06 km
židovský hřbitov Plzeň (starý)... 6.07 km
pomník rodiny Fürthových 6.08 km
Plzeňská diecéze 6.09 km
pamětní deska pol. inspektor Václa... 6.09 km
busty Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše... 6.09 km
plzeňský úkryt paraskupiny Anthrop... 6.09 km
muzeum loutek Plzeň 6.12 km
infocentrum Bavorský les - Šumava... 6.16 km
Kreativní zóna DEPO2015 6.2 km
Patton Memorial Pilsen 6.22 km
pamětní deska rodina Kučerova, Plz... 6.22 km
pamětní deska na pěší pluk 35, Plz... 6.22 km
Polan Bohumil 6.25 km
pamětní deska Bohumil Polan 6.25 km
pomník generála George Pattona, Pl... 6.34 km
synagoga (stará) Plzeň 6.35 km
synagoga (velká) Plzeň 6.38 km
socha J.K.Tyla, Plzeň 6.39 km
Větrovec Josef 6.39 km
požární stanice Plzeň - střed 6.39 km
divadlo J. K. Tyla, Plzeň 6.4 km
zahrada Miroslava Horníčka 6.42 km
pamětní deska Karel Klostermann, P... 6.45 km
Rašínův dům, Plzeň 6.46 km
kraj Plzeňský 6.46 km
památník pozemních jednotek na záp... 6.46 km
kostel Sboru Karla Farského, Plzeň... 6.47 km
památník Díky, Ameriko!, Plzeň 6.5 km
vila Hermíny a Emila Škodových, Pl... 6.53 km
Tymákov 6.53 km
památník 16. obrněné divize US arm... 6.55 km
hřbitov Starý Plzenec 6.6 km
Hlavatý Josef 6.63 km
památník národního osvobození se s... 6.63 km
první protikomunistická demonstrac... 6.63 km
Tajemství železnic - Vlakem za žel... 6.68 km
vlaková zastávka Plzeň 6.69 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Plzeň... 6.84 km
vyhlídka Hůrka 6.93 km
ZOO Plzeň 6.97 km
pamětní deska rodina Hrdličkova a ... 6.99 km
nádraží Plzeň Jižní předměstí... 7 km
most Ivana Magora Jirouse 7.03 km
zřícenina kostela sv. Kříže, Starý... 7.04 km
mohylové pohřebiště Hůrka 7.04 km
řeka Úhlava 7.04 km
hradiště Hůrka, Starý Plzenec 7.06 km
fara Starý Plzenec 7.07 km
zřícenina kostela sv. Vavřince, St... 7.07 km
pamětní deska Antonie a Jan Bejblo... 7.08 km
kostel Narození Panny Marie, Starý... 7.09 km
Farní sbor Českobratrské církve ev... 7.1 km
rotunda sv. Petra a Pavla, Starý P... 7.11 km
Dinopark Plzeň 7.13 km
Vejprnický potok 7.13 km
PP Černá stráň 7.14 km
Třemošná 7.14 km
Památník obětem zla 7.2 km
Hruška Luboš, plk. 7.2 km
vlaková zastávka Plzeň - Doudlevce... 7.24 km
pomník obětem WWII a letcům RAF, n... 7.29 km
pomník padlých WWI i II, náměstí M... 7.3 km
Entropa - David Černý, Techmania 7.32 km
památník Květnového povstání 1945,... 7.32 km
Techmania Science Center 7.34 km
nádraží Třemošná u Plzně 7.36 km
Škoda Plzeň 7.4 km
Štěpánek Patrik, desátník / štábní... 7.5 km
Dětský koutek, Olympia Plzeň 7.54 km
skála Ostrá Hůrka, Plzeň 7.54 km
Brožík Václav 7.57 km
Dětský svět lvíček, Plzeň 7.68 km
Mariánský sloup, Starý Plzenec 7.71 km
kostel sv. Jana Křtitele, Starý Pl... 7.72 km
NS Stará Plzeň a kupci 7.73 km
NS kolem Starého Plzence 7.73 km
pomník padlých WWI i II, Starý Plz... 7.75 km
radnice Starý Plzenec 7.75 km
Starý Plzenec 7.77 km
kaple Navštívení Panny Marie na Vr... 7.84 km
kaple Třemošná 7.86 km
pomník padlých WWII, Plzeň Bory 7.87 km
Bohemia Sekt Centrum 7.87 km
hřbitov Doudlevce 7.91 km
Záluží u Třemošné 8.09 km
Borský park 8.14 km
věznice Plzeň Bory 8.46 km
Jáchymov, Josef Haslinger 8.46 km
Píka Heliodor, generál 8.46 km
Janoušek Karel, armádní generál, m... 8.46 km
Cibulka Petr 8.46 km
Modrý Bohumil, Ing. 8.46 km
Dienstbier Jiří 8.46 km
Havel Václav 8.46 km
Dominik Jaroslav, kardinál Duka OP... 8.46 km
Neumann Stanislav Kostka 8.46 km
Wonka Pavel 8.46 km
Rašín Alois 8.46 km
Kácha Miroslav, generálmajor 8.46 km
Čvančara Jaroslav 8.79 km
mlýn Radobyčice 8.94 km
radobyčický úkryt paraskupiny Anth... 9.44 km
studna pod věží, Radyně 9.48 km
studna jižní, Radyně 9.5 km
hrad Radyně 9.5 km
Štíty království českého, Můj hrad... 9.5 km
kostel Nejsvětější Trojice, Rokyca... 9.94 km
fontána v parku U Plzeňské brány... 9.95 km
hřbitov starý Rokycany 9.95 km
park U Plzeňské brány, Rokycany 9.95 km
hrobka Fitzova, Rokycany 9.99 km
Očenášek Ludvík 9.99 km
kaple hřbitovní sv. Antonína Paduá... 9.99 km
hřbitov Skvrňany, Plzeň 10.01 km
pomník Mistra Jana Husa, Rokycany 10.04 km
kasárna stará Rokycany 10.04 km
pomník padlých WWI, Rokycany 10.14 km
kašna klasicistní novější Rokycany... 10.15 km
secesní litinová pumpa, Rokycany 10.15 km
nádraží Rokycany 10.17 km
pomník padlých WWII, Rokycany 10.18 km
pomník padlých komunistů WWII, Rok... 10.19 km
Rokycanův sbor 10.25 km
secesní vila, Rokycany 10.3 km
kasárna raketového pluku Rokycany... 10.33 km
Vojenské muzeum na demarkační lini... 10.33 km
kašna klasicistní Rokycany 10.33 km
Rokycana Jan 10.36 km
Horák Bohuslav, PhDr. 10.36 km
Laub Alois, brig. gen. 10.36 km
Pehe Jiří 10.36 km
zatčení K.H. Franka, Rokycany 10.36 km
Rokycany 10.36 km
Řanda Čestmír 10.36 km
Budweiserová Irena 10.36 km
Fitz Johann 10.37 km
děkanství Rokycany 10.37 km
Mariánský sloup, Rokycany 10.39 km
muzeum Dr. Bohuslava Horáka, Rokyc... 10.4 km
kostel Panny Marie Sněžné, Rokycan... 10.41 km
Dumetovský dům, Rokycany 10.42 km
kostel sv. Vojtěcha, Šťáhlavy 10.55 km
hvězdárna Rokycany 10.63 km
zámek Šťáhlavy 10.65 km
pomník padlých WWI i II, Šťáhlavy... 10.65 km
pamětní deska osvobození Šťáhlavy... 10.66 km
Šťáhlavy 10.67 km
Kroc Raymond Ray Albert 10.67 km
Losiná 10.76 km
židovský hřbitov Štěnovice 10.86 km
naučná stezka Horní Bříza 10.88 km
nádraží Horní Bříza 10.89 km
pamětní deska Josef Sporka 10.9 km
muzeum Horní Bříza 10.9 km
pomník padlých WWII, Horní Bříza... 10.91 km
pomník padlých WWI i II, Horní Bří... 10.92 km
Horní Bříza 10.93 km
Koranda Václav starší 10.96 km
keramika Horní Bříza 11.07 km
zámek Štěnovice 11.1 km
vlaková zastávka Šťáhlavy 11.29 km
Heber František Alexander 11.35 km
lípy u demarkační čáry, Rokycany... 11.44 km
památník Demarkační čáry, Rokycany... 11.46 km
Potůček Jiří 11.85 km
zámek Kozel 11.87 km
kašna zámek Kozel 11.89 km
kaple hřbitovní Nezbavětice 11.95 km
pomník padlých WWII, Nezbavětice... 11.96 km
hřbitov Nezbavětice 11.96 km
Lopatský rybník, Kozel 12.18 km
Štáhlavice 12.64 km
Nebílovský Borek 12.76 km
nádraží Vejprnice 12.99 km
zámek Vísky (Trnová) 13.4 km
kaple Vísky (Trnová) 13.4 km
vlaková zastávka Dobřany 13.42 km
Husník Jakub 13.46 km
Vejprnice 13.46 km
kostel sv. Vojtěcha, Vejprnice 13.46 km
kaple Smíření, dálniční D5, Šlovic... 13.49 km
krytá lávka Vejprnice 13.51 km
pomník padlých WWI, Vejprnice 13.51 km
dětské hřiště Vejprnice 13.52 km
památník osovobození Vejprnice 13.54 km
fara Vejprnice 13.54 km
hřbitov Vejprnice 13.55 km
SDH Vejprnice 13.56 km
kaple sv. Vojtecha, Vejprnice 13.56 km
památník Suchý důl 13.57 km
dvojnásobná loupežná vražda na čer... 14.3 km
kostel sv. Štěpána, Kozolupy 14.53 km
Město Touškov 14.78 km
Kozolupy 14.87 km
sousoší Nejsvětější Trojice, Město... 14.9 km
SDH Město Touškov 14.94 km
fara Město Touškov 14.97 km
sv. Jan Nepomucký, Město Touškov... 15.01 km
kostel sv. Jana Křtitele, Město To... 15.02 km
kaple Město Touškov 15.07 km
Kaznějov 15.13 km
kaple Nebílovy 15.2 km
pomník padlých WWI, Nebílovy 15.21 km
SDH Nebílovy 15.24 km
NS Nebílovy 15.24 km
zámek Nebílovy 15.26 km
Nebílovy 15.26 km
kašna Nebílovy 15.28 km
hřbitov Město Touškov 15.31 km
nádraží Kaznějov 15.37 km
židovský hřbitov Město Touškov... 15.71 km
kaple sv. Floriána, Bdeněves 15.92 km
fara Prusiny 15.93 km
hřbitov Prusiny 15.94 km
kostel sv. Jakuba Většího, Prusiny... 15.94 km
Bdeněves 15.96 km
studna Prusiny 15.97 km
Předenice 16.34 km
SDH Předenice 16.36 km
rybník Netunice 16.37 km
kaple Předenice 16.38 km
nádraží Dobřany 16.44 km
pamětní deska František Noha (rumb... 16.57 km
Netunice 16.59 km
Převedu vás... na onen svět!, Emil... 16.89 km
Vězněná, Pavel Renčín 16.89 km
vražda v hájence Lipovka, Nekmír... 16.97 km
kaple Rybnice 16.98 km
Rybnice 17 km
Levý Václav 17.27 km
řeka Střela 17.3 km
Háje u Řenče 18.23 km
Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proto... 18.27 km
letiště Plasy 18.27 km
SDH Lišice 18.46 km
kaple Lišice 18.47 km
Alej vzdechů, Plasy 18.78 km
nádraží Plasy 19.13 km
infocentrum Plasy 19.15 km
radnice Plasy 19.15 km
pomník padlých WWI, Plasy 19.15 km
NS Plasy 19.17 km
venkovský dům, Plasy 19.2 km
pomník padlých WWII, Plasy 19.22 km
hřbitov Plasy 19.24 km
SDH Zbůch 19.25 km
Stretti Jaromír (Zamponi) 19.26 km
Plasy 19.26 km
Stretti Jakub 19.26 km
Stretti Viktor 19.26 km
Metternich Klemens Wenzel 19.26 km
Wiehl Antonín 19.26 km
Lavička Vítězslav 19.26 km
hrobka Metternichů, Plasy 19.28 km
Zbůch 19.28 km
Plaský rybník 19.3 km
radnice Zbůch 19.3 km
kaple sv. Josefa, Zbůch 19.31 km
památník umučeným, Dolní Lukavice... 19.31 km
galerie Stretti 19.31 km
židovský hřbitov Dolní Lukavice... 19.32 km
busta Bedřich Smetana, Plasy 19.33 km
cisterciácký klášter Plasy 19.34 km
pomník padlých WWI, Doubrava u Nýř... 19.34 km
Doubrava u Nýřan 19.36 km
HZS Plzeňského kraje - Požární sta... 19.38 km
kaple Doubrava u Nýřan 19.39 km
hřbitov Dolní Lukavice 19.39 km
sýpka s královskou kaplí Plasy 19.4 km
infocentrum Plasy 19.4 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Pl... 19.41 km
zájezdní hostinec, Plasy 19.45 km
nádraží Chlumčany u Dobřan 19.45 km
pivovar Plasy 19.46 km
Horní Lukavice 19.54 km
klášterní hospodářský dvůr, Plasy... 19.6 km
Mlynářova lípa, Dolní Lukavice 19.75 km
pomník padlých WWI, Dolní Lukavice... 19.85 km
fara Dolní Lukavice 19.88 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolní Lu... 19.9 km
busta Joseph Haydn, Dolní Lukavice... 19.94 km
Dolní Lukavice 19.94 km
Lovell Jim James Arthur, Jr. 19.94 km
pivovar Dolní Lukavice 19.95 km
sv. Jan Nepomucký, Plasy 19.99 km
ubytování v okolí

hotel 6010, Jiřičná

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: hotel ***
Šumava: sušicko
šumavská obec: Jiřičná

ubytování s kapacitou: 40
cena ubytování: od 330 Kč detail

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • návštěvnické centrum Plzeňský pivovar - ...

    batoh
    návštěvnické centrum Plzeňský pivovar - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj - o...

    batoh
    prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Air park, Zruč u Plzně - otevírací doba...

    batoh
    Air park, Zruč u Plzně - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
  • čerpací stanice Benzina, Plzeň, Rokycans...

    batoh
    čerpací stanice Benzina, Plzeň, Rokycanská
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: plzeňsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Bankomat ČSOB

    batoh
    Bankomat ČSOB
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: plzeňsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • McDonalds, OC Plzeň

    batoh
    McDonalds, OC Plzeň
    Šumava A-Z: fast food
    lokalita: plzeňsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Bankomat GE Money Bank

    batoh
    Bankomat GE Money Bank
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: plzeňsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Ro... 2.44 km
Bankomat ČSOB 2.55 km
McDonalds, OC Plzeň 2.66 km
Bankomat GE Money Bank 2.66 km
Bankomat Česká spořitelna 2.68 km
Bankomat Komerční banka 2.69 km
Bankomat Česká spořitelna 2.7 km
Bankomat ČSOB 3.13 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.14 km
Bankomat GE Money Bank 3.32 km
Bankomat Česká spořitelna 3.32 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 3.32 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 3.33 km
Jednota Druztová 3.49 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.5 km
Bankomat ČSOB 3.51 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Plzeň, ... 3.7 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Le... 4.16 km
Bankomat Česká spořitelna 4.16 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 4.23 km
Jednota Dolany 4.48 km
Bankomat Poštovní spořitelna 4.49 km
Bankomat Česká spořitelna 4.54 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 4.64 km
Market Zruč 4.87 km
Bankomat Česká spořitelna 4.98 km
McDonalds, U Prazdroje, Plzeň 5.02 km
Bankomat ČSOB 5.2 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, U Praz... 5.22 km
Bankomat Poštovní spořitelna 5.27 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Vých... 5.35 km
Bankomat Komerční banka 5.38 km
čerpací stanice PAP OIL, Plzeň Bol... 5.45 km
Bankomat GE Money Bank 5.49 km
Bankomat Česká spořitelna 5.57 km
McDonalds, Rondel, Plzeň 5.87 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, Lidick... 5.9 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Seve... 6.08 km
McDonalds, Mrakodrap, Plzeň 6.09 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 6.25 km
čerpací stanice PAP OIL, Plzeň Koš... 6.38 km
Bankomat Česká spořitelna 6.41 km
Bankomat Česká spořitelna 6.41 km
Bankomat GE Money Bank 6.41 km
Bankomat Komerční banka 6.41 km
Bankomat Fio banka 6.6 km
Bankomat ČSOB 6.61 km
Bankomat Česká spořitelna 6.61 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.68 km
Západočeské konz. družstvo Tymákov... 6.69 km
čerpací stanice PAP OIL, Plzeň Dou... 6.7 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 6.77 km
čerpací stanice Benzina, Třemošná... 6.84 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Jižn... 6.89 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 6.91 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 6.97 km
Bankomat Česká spořitelna 6.99 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 7.02 km
Bankomat Komerční banka 7.04 km
Jednota Třemošná 7.05 km
Market Třemošná 7.05 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Edva... 7.06 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 7.27 km
Bankomat Česká spořitelna 7.33 km
Bankomat Komerční banka 7.66 km
Bankomat Česká spořitelna 7.66 km
Bankomat GE Money Bank 7.66 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.68 km
Bankomat ČSOB 7.69 km
Bankomat ČSOB 7.75 km
Bankomat GE Money Bank 7.77 km
Bankomat Česká spořitelna 7.8 km
Bankomat ČSOB 7.81 km
Bankomat Česká spořitelna 7.81 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.81 km
Bankomat ČSOB 7.81 km
Bankomat GE Money Bank 7.81 km
Bankomat Česká spořitelna 7.83 km
Bankomat GE Money Bank 7.86 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Ne... 7.86 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.88 km
Bankomat Česká spořitelna 7.97 km
Jednota Česká Bříza 8.13 km
čerpací stanice PAP OIL, Starý Plz... 8.18 km
Jednota Žichlice 8.2 km
Západočeské konz. družstvo Starý P... 8.49 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Bo... 8.75 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.86 km
Bankomat ČSOB 8.87 km
Bankomat UniCredit Bank 8.87 km
Bankomat Komerční banka 9.04 km
McDonalds, OC Borská pole, Plzeň 9.04 km
Bankomat Česká spořitelna 9.13 km
Bankomat Fio banka 9.25 km
Bankomat GE Money Bank 9.25 km
Jednota Radčice 9.48 km
Bankomat Česká spořitelna 9.5 km
Bankomat ČSOB 9.57 km
Bankomat Poštovní spořitelna 9.57 km
čerpací stanice Shell, Rokycany LS... 9.59 km
Jednota Osek u Rokycan 9.77 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, Domažl... 9.81 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.19 km
Bankomat Komerční banka 10.2 km
Bankomat UniCredit Bank 10.22 km
Bankomat Česká spořitelna 10.23 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.26 km
Bankomat GE Money Bank 10.32 km
Jednota Chotíkov 10.38 km
Bankomat Komerční banka 10.39 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 10.41 km
Bankomat ČSOB 10.46 km
Bankomat Česká spořitelna 10.49 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Kř... 10.53 km
Bankomat Česká spořitelna 10.55 km
Západočeské konz. družstvo Nězvěst... 10.58 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.6 km
Bankomat ČSOB 10.6 km
čerpací stanice EuroOil, Plzeň, Kř... 10.61 km
Západočeské konz. družstvo Šťáhlav... 10.73 km
Bankomat GE Money Bank 10.78 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.78 km
Bankomat Rokycany 10.83 km
Bankomat ČSOB 10.83 km
Jednota Stupno 10.88 km
čerpací stanice PAP OIL, Horní Bří... 10.93 km
Bankomat Česká spořitelna 10.94 km
Jednota Horní Bříza 10.96 km
Supermarket Horní Bříza 10.98 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 11.16 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 11.19 km
Západočeské konz. družstvo Šťáhlav... 11.21 km
čerpací stanice Benzina, Rokycany... 11.22 km
čerpací stanice Shell, Rokycany PS... 11.61 km
čerpací stanice PAP OIL, Břasy 11.77 km
Jednota Břasy 11.88 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Chotíko... 12.1 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 12.65 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 12.67 km
čerpací stanice PAP OIL, Vejprnice... 12.73 km
Jednota Dobříč 13.1 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 13.14 km
Konzum Újezd sv. Kříže 13.27 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany, ... 13.3 km
Západočeské konz. družstvo Chválen... 13.52 km
Bankomat Česká spořitelna 13.55 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 13.69 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany, ... 13.74 km
čerpací stanice Benzina, Nezvěstic... 13.97 km
Jednota Nevřeň 14.45 km
Bankomat Česká spořitelna 14.68 km
Jednota Město Touškov 14.76 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.79 km
Bankomat ČSOB 14.79 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 14.81 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 14.81 km
Jednota Kaznějov 15.01 km
Market Kaznějov 15.01 km
Bankomat Česká spořitelna 15.06 km
Jednota Kozolupy 15.08 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 15.25 km
Bankomat Komerční banka 15.29 km
Market Kaznějov 15.38 km
čerpací stanice Benzina, Kaznějov... 15.74 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 15.98 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 16.34 km
čerpací stanice PAP OIL, Mirošov... 16.34 km
Konzum Dobřany 16.63 km
Západočeské konz. družstvo Dobřany... 16.63 km
Bankomat Komerční banka 17.1 km
Bankomat Česká spořitelna 17.16 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany... 17.19 km
Bankomat GE Money Bank 17.21 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 17.41 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 17.47 km
Jednota Mrtník 17.71 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 17.99 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 18.06 km
Jednota Všeruby 18.29 km
Bankomat Komerční banka 18.48 km
Jednota Loza 18.53 km
Západočeské konz. družstvo Chlumča... 18.58 km
Bankomat GE Money Bank 18.82 km
Bankomat Česká spořitelna 18.91 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Mýto 19.1 km
Jednota Plasy 19.11 km
Bankomat Česká spořitelna 19.16 km
Jednota Plasy 19.17 km
Jednota Babiná 19.24 km
Jednota Dolní Bělá 19.38 km
Jednota Horní Bělá 19.38 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.56 km
Bankomat ČSOB 19.56 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 19.57 km
Jednota Nýřany 19.59 km
čerpací stanice EuroOil, Kozojedy... 19.74 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 19.89 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 19.89 km
Jednota Plasy 19.95 km

mohlo by Vás zajímat

dvojnásobná loupežná vražda na čerpací s...

batoh
dvojnásobná loupežná vražda na čerpací stanici ve Chválenicích
Šumava A-Z: krimi
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Pilčík Hubert

batoh
Pilčík Hubert
Šumava A-Z: krimi
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Levné ubytování Šumava a dovolená na Šumavě to jsou levnější penziony, apartmány, chaty, chalupy, priváty, kempy a hotely pro Vaši levnou dovolenou. Vyberte si, jak si přejete strávit svou dovolenou na Šumavě. Ubytování na Šumavě je ideální jak pro zimní dovolenou na horách, tak i pro aktivní letní dovolenou na kolech i pro rodiny s dětmi. Šumavou se především rozumí rozsáhlé pásemné pohoří, které se táhne podél jižní hranice České republiky v prostoru mezi Vyšebrodským a Všerubským průsmykem. Je pramennou oblastí nejznámější české řeky Vltavy a pramení zde i její významný levostranný přítok Otava. Šumava disponuje jak velmi dobrými klimatickými i přírodními podmínkami pro rozvoj zimní turistické sezóny (sněhové podmíny pro běžecké a sjezdové lyžování), tak také širokou nabídkou různých druhů sportovních či relaxačních aktivit zajišťovaných mnoha rozličnými rekreačně-sportovními, ubytovacími, stravovacími a dalšími zařízeními, která vytvářejí kvalitní základnu pro prožití příjemné a spokojené zimní a letní rekreace. Proto ubytování na Šumavě vyhledávají každým rokem tisíce turistů, cyklistů, běžkařů, houbařů, vodáků apod. Využít můžete lyžařských škol, které nabízí každé lyžařské středisko (známé jsou skiareál Železná Ruda, Špičák, Velký Javor, Lipno, Zadov), bazénů, koupališť, wellness programů, které se nabízí pro Váš pobyt. Velké množství web kamer na celé Šumavě vás přes net informuje o aktuálním počasí, množství sněhu, sněhových podmínkách pro lyžování, pro běžkaře. Běžecké stopy navíc mapuje šumavský informační server Bílá stopa. Oblast Lipno je oblíbeným místem nejen pro letní rekreaci díky Lipenské přehradě, ale i v v zimním období díky službám Lipno servisu a skiareálu Lipno. Turistické informace přináší http://www.sumava.cz/ - nejstarší šumavský net. Řadu aktualit si můžete poslechnout i na Rock Radiu Šumava nebo Kiss Jižní Čechy.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

„Tož je nech žrát, máš sladkou krev, sladší jistě než já; na mne nejdou," smál se Vojta. „Poslouchejte teď, co jsem dnes provedl, a zasmějete se. Zlivští půjdou v těchto dnech na kluky („kluk" sluje v hantýrce porybních pytláků kapr). Vzkázali mi to, a abych šel s nimi, pozvali. Nevím, půjdu-li. Nemám k nim mnoho důvěry; neumějí to narafičit jak se patří a už je několikrát při tom chytili. Ale dal jsem jim vědět, že dají-li mi tři pěkné kusy, odvrátím od nich pěšáky; ale slíbí-li a nedají, že se na nich pomstím, že toho budou pamatovat. Řeknu to Lochmoutovi a ten jim zkazí každý lov do roka a do dne. Tak jsem se včera v noci sešel s jedním z nich a ten mi slíbil, že dojista ty tři kluky dostanu, rozumí se, chytnou-li co. Dobře, povídám, ale mějte se na pozoru, přelžete-li mě. Vyložil jsem potom tomu chlapovi, co udělám. Dnes, jak se setmí, budou hořet dva ohně při Volešku, mezi Pištínem a Plástovicemi. Rozumí se, že pěšáci se tam poženou; pomyslí si, že naši tam sekají při ohni šavlemi nebo píchají grundlí. To přece víte, jak, kluci jdou na smolnici; jako můry a jepice je přivábíte, a hlavy vystrkují z vody jako pitomí. Třeba jen sekat a píchat do nich. Potřebuju-li pro Železného ňákého kluka, jinak to nedělám. Zatnu ho a hup! za ním do vody; přivážu si ho k pasu a brodím se nebo plovu kousek vodou, čímž se ztratí stopa. Potom zalezu někam do stýlí, schovám se na chvíli, okouknu všechno, nejde-li kdo, a hajdy s rybou, kam patří. Jednou, na Volešku, na mne padl výhlavský baštýř; rozumí se, že jsem mu uklouzl. Skočil jsem do vody a ploval otevřenou vodou pryč od kraje, abych se dostal za cíp rákosí, černajícího se asi sto kroků od břehu, kde ho dorůstalo z levé strany celá široká plocha. Nebylo hluboko v těchto místech, nejvýše něco přes pás, ale plavat jsem musil, abych se neprobořil v bahně. Plovu tedy a šavli jsem držel mezi zuby, s dvěma kluky přivázanými na šňůře otočené kolem pasu..."

„A smolnici?" tázal se Václav; „cos dělal se smolnici?"

„Ty se tak ptáš, ty blázne! Snad nemyslíš, že jsem ji držel nad hlavou, aby mi svítila na obličej a on mě poznal ? Přece dá rozum, že jsem ji hodil do vody, ještě než jsem tam skočil. — Tak tedy on, jak mě viděl plovat a rozeznal v té noční tmě jen hlavu nad vodou a v obličeji mě poznat nemoh, přiběhl ke břehu, poskakoval tam jako kvočna, jíž uplavala káčata, a máchal holí a nadával. ,Kluku mordyjánská,' křičel, ,jen počkej! Já tě namouduši uškrtím!' — ale do vody nevešel. Byla to legrace! — do smíchu jsem se dal..."

A kluk se smál svým smíchem, který Václava, kdykoli ho slyšel, naplňoval tajnou hrůzou, připomínaje ho na chechtot ďáblův.

„... Zahnul jsem tedy nalevo za to rákosí, a baštýř, neztratil-li mě z očí už dříve pro tmu, nemohl mě více vidět; ale že viděl rákosí, domyslil se, kam jsem zaploval, a slyšel jsem dobře, jak utíkal v levou stranu, aby mi nadběhl a mě chňapl, až tam někde z vody vylezu. Rozumí se, že jsem se dal vpravo; nepomyslil si, hlupák, že bych se odvážil přeplovat potmě celý Volešek. A to jsem já udělal a dobrou půl hodiny jsem ploval, než jsem se dostal na břeh přes tu hladinu někde nad Pašicemi, a on zatím na mne číhal blíže kříže pod Plástovicemi!"

„Takhle kdybych uměla plovat," ozvala se Apolena, která poslouchala všecka u vyjevení nelíčeným obdivem, „věru, Vojto, chodila bych s tebou na ryby."

„Viď?" pravil tento, potřepnuv ji důvěrně na plece, „to by se ti líbilo, takhle plovat se mnou v noci po Volešku? A což teprve po Bezdrevi nebo po Mýdlovarském, který je kolem dokola vrouben lesem!"

„Ba, pěkné by to bylo! Ale co naplat? — Já se plovat nemohu naučit, protože nemám na to času."

Dívka si vzdychla odhluboka. Vojta si pohvizdoval dušené a chvílemi se zachechtal, vzpomínaje baštýře, který marně naň číhal.

„Jak to bylo dále?" otázal se Václav.

„Nu, když jsem vyplaval, obrátil jsem se vlevo a obešel jsem Pašice i Plástovice. Za hodinu jsem byl v Selci u Železného a dostal jsem pět šestáků za ty dva kluky. Ráno jsem pásl zase hříbata na Blatech. Výhlavský baštýř mlčel jako hrob o svém číhání; však věděl, že by se mu jen vysmáli. Já pak s těch časů často jsem tak lovil a někdy jsem rozžal ohně, abych si z pěšáků vytropil šašky. Pokaždé tam běží, za těmi plameny! Hlupáci, jako ti kapři jsou pitomí! Tak jsem jim to dnes provedl zase a byl jsem se teď podívat, co budou dělat. A taky, namouduši! už se tam hrnou! Na císařské silnici k Selci se prochází ten výhlavský ještě s jedním a od Pašic se hnal Radonický; viděl jsem je; přichází-li kdo od Pištína, neviděl jsem, ale musil bych se po čertech mýlit, kdyby ne!... Je to podívaná, jak se kradou k těm ohňům; chtěl bych jen být při tom, jak se budou na sebe dívat, až shledají, že ty plameny nemají nikoho za sebou a že chňapli do prázdna. Čert ví, co mají v hlavě! Už několikrát jsem jim to udělal, a přece pokaždé se nechají napálit. Zítra jim to provedu zas, ale na Zbudovském, v cípu pod silnicí z Nového Sedla do Nakří, a pozejtří Zlivští si zaloví v Pištínském, ale s čeřeny a bez světla."

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky