Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Trhanov

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: domažlicko
GPS: 49°25'12.708"N, 12°50'22.927"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka v Trhanově leží na trati č. 184 (Planá u Mariánských Lázní–Domažlice) a je vzdálena asi 1 km z centra vsi. Trať vede z Domažlic přes Poběžovice a Bor do Plané u Mariánských Lázní, je to jednokolejná regionální trať. Provoz na trati z Plané u Mariánských Lázní do Tachova byl zahájen v roce 1895, z Tachova do Domažlic v roce 1910. Navazující tratě: z Domažlic trať 180 - Plzeň hl. n., Plzeň jižní předměstí, Nýřany, odbočka Vránov, Domažlice, Odbočka Pasečnice, Česká Kubice státní hranice (Fürth im Wald, DB). Dále na Poběžovice - trať 182, Staňkov, odbočka Vránov, Poběžovice. Nebo Bor, trať 178, Svojšín, Bor. A poslední Planá u Mariánských Lázní - trať 170, Beroun, Zdice, Rokycany, Chrást u Plzně, Plzeň hl. n., Plzeň jižní předměstí, Pšovany, Svojšín, Planá u Mariánských Lázní, Mariánské Lázně, Cheb, Cheb státní hranice (Schirnding, DB).




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

chudobinec Trhanov

batoh
chudobinec Trhanov
Šumava A-Z: architektura
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

SDH Trhanov

batoh
SDH Trhanov
Šumava A-Z: hasičské sbor...
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

kaple Trhanov

batoh
kaple Trhanov
Šumava A-Z: kaple
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

návesní rybník, Trhanov

batoh
návesní rybník, Trhanov
Šumava A-Z: voda - rybník...
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
chudobinec Trhanov 0.23 km
SDH Trhanov 0.26 km
kaple Trhanov 0.33 km
návesní rybník, Trhanov 0.4 km
pomník padlých WWI, Trhanov 0.43 km
sv. Jan Nepomucký, Trhanov 0.43 km
Trhanov 0.44 km
pamětní deska Josef Thomayer 0.45 km
Thomayer Josef 0.45 km
Thomayer František Josef 0.45 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Trhan... 0.45 km
zámek Trhanov 0.45 km
Trhanovská alej 0.46 km
hřbitov Trhanov 0.46 km
hrob Thomayerové 0.46 km
pomník Mistra Jana Husa, Trhanov 0.46 km
dětské hřiště Trhanov 0.54 km
lidová stavení, Chodov 0.72 km
kaple sv. Jana Křtitele, Chodov 0.74 km
Chodov 0.75 km
pomník padlých WWI, Chodov 0.76 km
Nový Hamr 1.07 km
Pila 1.49 km
Na Štejfu 1.57 km
Prsť z bojiště u Zborova, Hrádek... 1.98 km
pomník Jana Sladkého - Koziny na H... 1.98 km
hrob rudoarmějců, hřbitov Klenčí p... 1.99 km
hrob Chodských odbojářů 2 km
Kozinova lípa, Hrádek 2.02 km
hřbitov Klenčí pod Čerchovem 2.02 km
hrob Jan Šebek 2.02 km
hrob Josef Královec 2.02 km
Chodský pes, Hrádek 2.02 km
hrob Jindřich Jindřich 2.04 km
kaple hřbitovní, Klenčí pod Čercho... 2.05 km
hrob Jindřich Šimon Baar 2.05 km
dětské hřiště Hrádek 2.05 km
Pecácký mlýn, Pec pod Čerchovem... 2.29 km
rodný dům J.F. Hrušky, Pec pod Čer... 2.31 km
Hruška Jan František 2.31 km
pamětní deska Jan. Fr. Hruška 2.31 km
Šumná města - Pec pod Čerchovem... 2.4 km
vlaková zatávka Klenčí pod Čerchov... 2.42 km
kašna Klenčí pod Čerchovem 2.43 km
kostel sv. Martina, Klenčí pod Čer... 2.43 km
Špillar Jaroslav 2.43 km
Špillarova vila 2.43 km
muzeum Klenčí pod Čerchovem 2.44 km
infocentrum Klenčí pod Čerchovem... 2.44 km
infocentrum Chodská liga 2.44 km
SDH Pec pod Čerchovem 2.44 km
pamětní deska osvobození, Klenčí p... 2.44 km
pamětní deska Jindřich Jindřich... 2.44 km
Baar Jindřich Šimon 2.45 km
sv. Jan Nepomucký, Klenčí pod Čerc... 2.45 km
roubenka Klenčí pod Čerchovem 2.46 km
pomník padlých WWI, Klenčí pod Čer... 2.47 km
roubenka Pec pod Čerchovem 2.48 km
Vrba Jan 2.48 km
Jindřich Jindřich 2.48 km
stará pošta, Klenčí pod Čerchovem... 2.48 km
pamětní deska A. V. Suvorov 2.49 km
pomník padlých WWI, Pec pod Čercho... 2.49 km
pojízný ateliér malíře Jaroslava Š... 2.49 km
pomník Mistra Jana Husa, Klenčí po... 2.5 km
Náš venkov: Dřevorubecká vesnice... 2.5 km
Dřevorubecké muzeum, Pec pod Čerch... 2.5 km
Baarová Lída 2.5 km
Nový Oldřich 2.5 km
fara Klenčí pod Čerchovem 2.5 km
Klenčí pod Čerchovem 2.5 km
rodný dům Jindřicha Šimona Baara... 2.51 km
Pec pod Čerchovem 2.51 km
pamětní deska Jindřich Šimon Baar... 2.51 km
kaple sv. Prokopa, Pec pod Čerchov... 2.53 km
dřevorubecké slavnosti, Pec pod Če... 2.56 km
rybník Babylon 2.56 km
vlaková zastávka Havlovice 2.58 km
NS Špillarova stezka 2.63 km
Klenečský rybník 2.67 km
pomník J.Š. Baara, Výhledy 2.71 km
Výhledy 700 m n. m. 2.71 km
pomník padlých RA WWII, Výhledy 2.71 km
dvůr U Keplů, Újezd u Domažlic 2.72 km
pomník padlých US WWII, Výhledy 2.72 km
dětské hřiště, Újezd u Domažlic... 2.77 km
kaple sv. Václava, Újezd u Domažli... 2.77 km
Újezd u Domažlic 2.78 km
SDH Újezd u Domažlic (nová) 2.79 km
pomník Mistra Jana Husa, Újezd u D... 2.8 km
pamětní deska Virgil Paul Kirkhama... 2.8 km
Kirkham Virgil Paul, pilot 362. Fi... 2.8 km
dvůr U Rosochů, Újezd u Domažlic... 2.85 km
dvůr U Podestátů, Újezd u Domažlic... 2.85 km
stavení č.p. 12, Babylon 2.85 km
stavení č.p. 5, Babylon 2.86 km
akvadukt Hadrovec 2.88 km
kaple Babylon 2.89 km
pomník Josefa Svačiny 2.89 km
SDH Újezd u Domažlic (stará) 2.89 km
dvůr U Pelnářů, Újezd u Domažlic... 2.89 km
pomník padlých WWI i II, Újezd u D... 2.9 km
Kozina Jan Sladký 2.93 km
Kozinův statek, Újezd u Domažlic... 2.93 km
pomník padlých WWI, Babylon 2.93 km
Babylon 2.94 km
SDH Babylon 3.06 km
vlaková zastávka Babylon 3.14 km
Nemanský mlýn, Havlovice 3.64 km
Havlovice 3.76 km
pomník padlých WWI, Havlovice 3.76 km
SDH Havlovice 3.82 km
skiareál Capartice - Na sádku 3.96 km
přírodní park Zelenov 4.06 km
dvůr U Kryslů, Draženov 4.46 km
návesní rybník Draženov 4.51 km
pomník padlých WWI, Draženov 4.53 km
Draženov 4.55 km
Pasečnický rybník 4.58 km
kaple Panny Marie, Draženov 4.6 km
SDH Draženov 4.6 km
Ždánov u Draženova 4.63 km
vlaková zastávka Postřekov 4.64 km
pamětní deska Kryštof Hrubý 4.65 km
rodný dům rychtáře Krysla, Draženo... 4.66 km
Casablanca 4.66 km
Smudek Nepolapitelný Jan 4.66 km
Nepolapitelný Jan 4.66 km
kostel sv. Františka z Assisi, Pas... 4.7 km
Pasečnice 4.75 km
SDH Díly 4.75 km
vyhlídka Díly 4.76 km
zámek Ždánov 4.8 km
SDH Ždánov 4.81 km
pomník padlých WWI i II, Postřekov... 4.81 km
Díly 4.81 km
pomník padlých WWI, Díly 4.81 km
Kreuz Karel 4.81 km
Kreuz Jakub 4.81 km
pamětní deska Jakub Bernard (rumbu... 4.81 km
Rumburská vzpoura 4.81 km
Anderle Jiří 4.81 km
Královec Josef 4.81 km
pamětní deska čestní občané 4.81 km
pamětní deska obětem nacismu, Díly... 4.84 km
kaple sv. Cyrila a Metoděje, Díly... 4.85 km
pamětní deska osvobození Díly 4.85 km
pamětní deska Josef Buršík 4.85 km
kaple sv. Jakuba, Postřekov 4.86 km
rodný dům Josef Buršík 4.86 km
Buršík Josef, armádní generál 4.86 km
pamětní deska Jan Čáp, Postřekov... 4.86 km
muzeum krojů Postřekov 4.86 km
Vyprávěj mámo, jak to bylo - Eva E... 4.86 km
O zlém snu 4.86 km
Boček Bohumil, generál 4.86 km
Postřekov 4.86 km
Stašek Bohumil, Msgre. 4.86 km
Veský rybník, Ždánov 4.87 km
povrchový lom Ždánov 4.91 km
roubenka Díly 4.92 km
hasičské muzeum Postřekov 4.99 km
Vavřinecké lípy, Domažlice 5.12 km
pamětní deska kázání msgre. Bohumi... 5.14 km
kostel sv. Vavřince, Stráž - Domaž... 5.14 km
rybník Pařezov 5.24 km
roubenka Stráž 5.28 km
SDH Stráž 5.3 km
kaple sv. Vavřince, Stráž 5.32 km
Stráž 5.33 km
pomník padlých WWI i II, Stráž 5.38 km
Pařezov - Starý a Nový 5.5 km
SDH Pařezov 5.54 km
Smrt stopařek 5.55 km
pomník mistra Jana Husa, Pařezov 5.69 km
kasárna Domažlice 5.71 km
Čerchov 1042 m n. m. 5.73 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Čerchov... 5.78 km
kaple sv. Anny, Domažlice 5.8 km
bazén Domažlice 5.9 km
Územní vojenská správa Domažlice... 6 km
Luženičky 6 km
pamětní deska Matěj Blacký 6.07 km
kostel sv. Antonína, Luženičky 6.08 km
Fremuthova jedle Dolní Folmava 6.24 km
SDH Luženice 6.26 km
vyhlídková věž na Kubíčkově skále,... 6.29 km
Luženice 6.33 km
pomník Petra Hany 6.35 km
kaple sv. Anny, Luženice 6.36 km
roubenka Luženice 6.39 km
vlaková zastávka Domažlice město... 6.41 km
dětské hřiště Domažlice 6.41 km
přestřelka postřekovských s SS 6.44 km
hřbitov Luženičky 6.48 km
modelová železnice Domažlice 6.54 km
památník Antonín Příhoda 6.64 km
Nevolice 6.68 km
soubor soch v ohradní zdi kláštera... 6.69 km
muzeum Chodska Domažlice 6.69 km
hrad Domažlice 6.69 km
kaple sv. Martina, Nevolice 6.69 km
pomník padlých WWI, Nevolice 6.71 km
památník obětem komunismu, Domažli... 6.71 km
pamětní deska domažlického gymnasi... 6.71 km
Šumná města - Domažlice 6.72 km
augustiniánský klášter a kostel Na... 6.73 km
pomník obětem nacismu, Domažlice... 6.74 km
Antonín Steidl - Čeněk Vosmík, Dom... 6.74 km
Tlumačov 6.75 km
pamětní deska Božena Němcová 6.76 km
pamětní deska Max Duffek 6.77 km
rodný dům Max Duffek, Domažlice 6.77 km
Domažlice 6.77 km
Chodské slavnosti, Domažlice 6.77 km
Halík Tomáš, Mons. 6.77 km
Klíma Ladislav 6.77 km
Steidl Antonín, MUDr. 6.77 km
Boček Zdeněk 6.77 km
Evropan z Domažlic, Marie Korandov... 6.77 km
pivovar Domažlice 6.77 km
pamětní deska Alois Jirásek 6.78 km
tématický okruh Chodský květ 6.8 km
pamětní deska J.K. Tyl, Domažlice... 6.81 km
pamětní deska Jaroslav Vrchlický... 6.82 km
pamětní deska Josef Pelnář 6.83 km
Pelnář Josef 6.83 km
Tři chlapi na cestách 6.84 km
smrk u zámečku Dolní Folmava 6.84 km
Umlčovaným - Michal Šarše, Domažli... 6.87 km
galerie Dorka 6.89 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 6.9 km
památník Jakuba Royta 6.9 km
radnice Domažlice 6.9 km
Vzduchoplavec Kráčmera - Nad Domaž... 6.9 km
kostel Narození Panny Marie, Domaž... 6.91 km
kašna Domažlice 6.91 km
infocentrum Domažlice 6.92 km
pamětní deska osvobození Domažlice... 6.92 km
Cyklotoulky - Domažlice 6.93 km
pamětní deska K.J. Erben, Domažlic... 6.96 km
pamětní deska páter Václav Antony... 6.97 km
fara Domažlice 6.97 km
pamětní deska Petr Fastr, Domažlic... 6.99 km
Fastr Petr 6.99 km
galerie Bratří Špillarů, Domažlice... 7.03 km
pamětní deska T.G.Masaryk, Domažli... 7.08 km
SDH Domažlice 7.09 km
Dolejší brána, Domažlice 7.09 km
Baldovské návrší 7.19 km
bitva u Domažlic 7.19 km
kaple Nejsvětější Trojice, Baldovs... 7.22 km
pomník Svobody, Domažlice 7.27 km
hraniční přechod Čerchov - Lehmgru... 7.31 km
Modřínovec 685 m n. m. 7.32 km
Čapek-Chod Karel Matěj 7.39 km
židovský hřbitov Domažlice 7.4 km
kostel U Svatých, Domažlice 7.44 km
Folmava 7.63 km
nádraží Domažlice 7.67 km
hřbitov Domažlice 7.97 km
Mrákov 8.37 km
železniční most u Smolova 8.77 km
Staňkův mlýn, Domažlice 8.78 km
pomník padlých WWI, Starý Klíčov... 8.82 km
hraniční přechod Ovčí vrch - Hochs... 8.82 km
hraniční přechod Folmava - Fürth i... 8.83 km
Starý Klíčov 8.86 km
hraniční přechod Pod Třemi znaky -... 8.88 km
kaple sv. Václava, Starý Klíčov... 8.93 km
hraniční přechod Lísková - Haselba... 9.09 km
hraniční přechod Tři znaky - Drei ... 9.15 km
hamr Voithenberghütte (D) 9.51 km
podvodní pozorovací kabina Klíčov ... 9.59 km
FFW Schafberg (D) 9.75 km
akvapark Waldmünchen (D) 9.98 km
skiareál Fürth im Wald - Gibacht (... 9.99 km
lanový park Waldmünchen (D) 10.12 km
hraniční přechod Česká Kubice - Fü... 10.15 km
infocentrum Poběžovice 10.43 km
golflcub Fürth im Wald (D) 10.44 km
Pohraniční a Trenckovo muzeum, Wal... 10.53 km
městská věž, Waldmünchen (D) 10.69 km
infocentrum Waldmünchen (D) 10.69 km
sklářská galerie a horský hostinec... 10.73 km
památník bitvy u Domažlic - glorie... 11.19 km
u Koutu na Šumavě při nehodě zemře... 11.26 km
pomník padlých WWI i II, Fürth im ... 11.49 km
Váchal Josef 11.51 km
pomník padlých námořníků WWI i II,... 11.53 km
pomník padlých Prusko-francouzské ... 11.57 km
Lučina 11.6 km
hraniční přechod Lučina - Untergra... 11.62 km
Nestvůra z Dračího jezera, Thomas ... 11.64 km
Drachensee (D) 11.64 km
zámecká lípa, Kout na Šumavě 11.74 km
kašna Kout na Šumavě 11.77 km
zámek Kout na Šumavě 11.79 km
kostel sv. Jiří, Kout na Šumavě... 11.86 km
pivovar Kout na Šumavě 11.88 km
fara Kout na Šumavě 11.89 km
Šamberger František 11.91 km
hřbitov Fürth im Wald (D) 11.91 km
památník Františka Šambergera 11.91 km
Kout na Šumavě 11.92 km
horská služba Fürth im Wald (D) 11.93 km
roubenka, Kout na Šumavě 12 km
kaple Nejsvětější Trojice, Kout na... 12.06 km
Novodvorský rybník 12.13 km
ZOO podvodní stanice a obora Wildg... 12.14 km
pomník padlých WWI, Kout na Šumavě... 12.15 km
kaplička Fürth im Wald (D) 12.18 km
muzeum Flederwisch, Fürth im Wald ... 12.2 km
Bílkovský javor, Starý Dvůr 12.22 km
lípa u Krysálů, Nový Dvůr 12.25 km
Fürth im Wald (D) 12.31 km
koupaliště Fürth im Wald (D) 12.36 km
kostel Mariä Himmelfahrt, Fürth im... 12.46 km
hradní studna Fürth im Wald (D) 12.46 km
infocentrum Fürth im Wald (D) 12.46 km
zámecká kašna Fürth im Wald (D)... 12.46 km
Skolení draka, Fürth im Wald (D) 12.47 km
Cyklotoulky - Fürth im Wald (D) 12.48 km
zvonkohra Fürth im Wald (D) 12.48 km
high–tech drak, Fürth im Wald (D)... 12.49 km
U čtyřech lip, Starý Dvůr 12.49 km
Stadtturm, Fürth im Wald (D) 12.5 km
muzea u městské věže, Fürth im Wal... 12.5 km
horní kašna Fürth im Wald (D) 12.52 km
dolní kašna Fürth im Wald (D) 12.64 km
kostel sv. Anny na Vršíčku, Horšov... 12.68 km
Toulavá kamera ČT - Horšovský Týn... 12.69 km
nádraží Kout na Šumavě 12.74 km
Váchalovský mlýn, Kout na Šumavě... 12.75 km
mlýn svatá Anna 12.77 km
kostel sv. Leonharda, Fürth im Wal... 12.79 km
sv. Leonhard, Fürth im Wald (D) 12.8 km
lipová alej ke sv. Anně, Horšovský... 12.82 km
Starý Dvůr 12.83 km
Starodvorské duby, Starý Dvůr 12.99 km
kostel sv. Jana Křtitele, Srby 13.04 km
SDH Srby 13.05 km
kaple sv. Petra, Mlýnská kaple, Po... 13.06 km
kaple výklenková na mostě, socha s... 13.09 km
Japonská zahrada, Fürth im Wald (D... 13.11 km
pomník padlých WWII, Srby 13.13 km
Srby 13.13 km
Státní bezpečnost - akce Kameny 13.14 km
Krvavá léta - Zákeřná Akce Kámen... 13.14 km
Lazce 13.2 km
kaple Panny Marie Bolestné, Polžic... 13.37 km
Wenzel Stahl 13.39 km
Polžice 13.39 km
kostel sv. Václava, Brůdek 13.48 km
hrob Jiřího Leopolda Weisla 13.52 km
pomník padlých WWII, Všeruby 13.53 km
pomník padlých WWI, Všeruby 13.53 km
Nová Ves u Horšovského Týna 13.56 km
kaple sv. Václava, Nová Ves 13.56 km
hřbitov Všeruby 13.56 km
kostel sv. Archanděla Michaela, Vš... 13.58 km
15. rota PS, Všeruby 13.58 km
nádraží Horšovský Týn 13.59 km
hraniční přechod Všeruby - Eschlka... 13.61 km
fara, Všeruby 13.61 km
sirotčinec sv. Josefa, Nová Ves, H... 13.62 km
památník Boženy Němcové 13.62 km
SDH Všeruby 13.64 km
Všeruby 13.64 km
kapitulace 11. PzD von Wietersheim... 13.64 km
Němcová Božena 13.64 km
povídky, Božena Němcová 13.64 km
Swingtime 13.64 km
bitva u Brůdku 13.67 km
Hoetzel Jiří Prof. JUDr. 13.67 km
Šamberk František Ferdinand 13.67 km
Zelený život, Jakub (Jack) Flor 13.67 km
Stanětice 13.67 km
Flor Jack Jakub 13.67 km
Brůdek 13.68 km
dětské hřiště Všeruby 13.69 km
hřbitov Horšovský Týn 13.72 km
zřícenina Rýzmberk 13.89 km
Consuela, George Sandová 13.89 km
kostel sv. Apolináře, Horšovský Tý... 13.93 km
kaple sv. Jana Křtitele, Prapořišt... 13.97 km
Blížejov 13.99 km
Budka Andy 14 km
roubenka, Prapořiště 14 km
kaple Grossaign (D) 14.01 km
fara Blížejov 14.05 km
Grossaign (D) 14.05 km
kostel sv. Martina, Blížejov 14.05 km
SDH Blížejov 14.07 km
pomník padlých WWI, Horšovský Týn... 14.1 km
sýpka Horšovský Týn 14.12 km
FFW Grossaign (D) 14.13 km
renesanční dům č.p. 105, Horšovský... 14.22 km
rozhledna na Šibeničním vrchu, Hor... 14.24 km
Horšovský Týn 14.25 km
renesanční dům č.p. 100, Horšovský... 14.25 km
zámek Horšovský Týn 14.25 km
Štíty království českého, Pomíjivá... 14.25 km
Štíty království českého, Bůh za h... 14.25 km
Štíty království českého, Jak rost... 14.25 km
klasicistní dům č.p. 107 Horšovský... 14.26 km
Nesmrtelná Teta 14.27 km
pomník padlých WWI, Podzámčí 14.29 km
pamětní deska krále Eduarda VII.... 14.3 km
zvonice Horšovský Týn 14.3 km
javor pod zámkem, Horšovský Týn... 14.31 km
kostel sv. Petra a Pavla, Horšovsk... 14.32 km
Dobrovský Josef 14.32 km
fara Horšovský Týn 14.33 km
dům č.p. 51, Horšovský Týn 14.37 km
pamětní deska osvobození Horšovský... 14.37 km
klasicistní dům č.p. 50, Horšovský... 14.38 km
infocentrum Horšovský Týn 14.4 km
pivovar a lihovar Horšovský Týn 14.4 km
nádraží Blížejov 14.41 km
altán na Tanaberku 14.41 km
gotický dům č.p. 15, Horšovský Týn... 14.41 km
kostel sv. Anny, Tanaberk 14.45 km
kostel sv. Jakuba, Eschlkam (D) 14.45 km
lípy na Tanaberku 14.47 km
Eschlkam (D) 14.47 km
nádraží Kdyně 14.49 km
klasicistní dům, Horšovský Týn... 14.51 km
pomník padlých WWII, Eschlkam (D)... 14.52 km
kašna Eschlkam 14.52 km
kapucínský klášter Horšovský Týn... 14.57 km
SDH Kdyně 14.57 km
Waldschmidtovo muzeum, Eschlkam (D... 14.58 km
Schmidt Maximilian (D) 14.58 km
Sokolovna Kdyně 14.6 km
Šejna Jan 14.63 km
Vítání 14.63 km
gotická hláska, Horšovský Týn 14.65 km
synagoga Kdyně 14.65 km
pomník Vojtěchu Rettovi 14.66 km
vlaková zastávka Mutěnín 14.67 km
Loretánská kaple, Horšovský Týn... 14.73 km
kašna Kdyně 14.76 km
památník Lidé bděte 14.8 km
FFW Eschlkam (D) 14.8 km
zámek Přívozec 14.8 km
infocentrum Kdyně 14.82 km
muzeum Příhraničí Kdyně 14.82 km
pomník padlých WWI, Kdyně 14.83 km
Kdyně 14.84 km
radnice Kdyně 14.87 km
hřbitov Eschlkam 14.89 km
mlýn Přívozec 14.89 km
SDH Přívozec 14.94 km
kaple Panny Marie, Přívozec 14.97 km
Přívozec 15.07 km
Bořek-Dohalský Antonín, Msgre. ThD... 15.07 km
kaple u kostela, Kdyně 15.14 km
hřbitov Kdyně 15.16 km
kostel sv. Mikuláše, Kdyně 15.18 km
hrob Josefa Wrbaty 15.18 km
fara Kdyně 15.33 km
Dvě linie volnosti a skleslosti - ... 15.35 km
Františkov u Blížejova 15.4 km
Bratr Měsíc a sestra Slunce - Pete... 15.4 km
Dům Evropa - Václav Bláha, Eschlka... 15.42 km
kaple Eschlkam (D) 15.43 km
SDH Nová Ves 15.58 km
kaple Nová Ves 15.6 km
Nová Ves u Kdyně 15.62 km
dětské hřiště Nová Ves 15.64 km
památník Antonín Švehla, Brnířov... 15.68 km
Brnířov 15.69 km
kaple sv. Martina, Brnířov 15.7 km
SDH Brnířov 15.71 km
pamětní kámen 500 let, Brnířov... 15.72 km
návesní rybník, Brnířov 15.73 km
koupaliště Na Hájovně, Kdyně 15.76 km
hřbitov Lštění u Blížejova 15.81 km
Rittstein Michael 15.81 km
kaple Stachesried (D) 15.83 km
muzeum lesa, Sengenbühl (D) 15.89 km
Stachesried (D) 15.99 km
hřbitov Hostouň 16.06 km
kaple hřbitovní Nanebevzetí Panny ... 16.06 km
Švehlík Alois 16.1 km
zřícenina Treffelstein (D) 16.12 km
pomník padlých WWI, Lštění 16.12 km
Lštění u Blížejova 16.14 km
SDH Chotiměř 16.16 km
SDH Hostouň 16.17 km
dětské hřiště Chotiměř 16.18 km
Krvavá léta - Odbojář Julius Fučík... 16.18 km
Fučík Julius 16.18 km
Štítary 16.18 km
Chotiměř 16.18 km
Pavilon umění Stachesried 16.2 km
tvrz Tasnovice 16.2 km
kaple sv. Judy Tadeáše, Štítary... 16.2 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Chotim... 16.21 km
fara Štítary 16.22 km
nádraží Hostouň 16.22 km
Schubert Ottokar 16.23 km
mlýn Chotiměř 16.24 km
kostel sv. Jana Křtitele, Lštění... 16.25 km
hřbitov starý Tasnovice 16.27 km
mlýn Štítary 16.27 km
pomník padlých WWI, Tasnovice 16.27 km
zámek Chotiměř 16.28 km
kostel sv. Vavřince, Štítary / Tas... 16.29 km
Hostouň 16.3 km
sousoší Nejsvětější Trojice, Hosto... 16.3 km
Slovanské hradiště Tasnovice 16.3 km
hřbitov Tasnovice 16.33 km
kostel sv. Jakuba Většího, Hostouň... 16.35 km
sv. Jan Nepomucký, Hostouň 16.35 km
Tasnovice 16.36 km
tvrz Lštění 16.37 km
fara Hostouň 16.37 km
zámek Hostouň 16.38 km
hraniční přechod Rybník - Stadlern... 16.48 km
SDH Semošice 16.73 km
Semošice 16.78 km
Koráb u Kdyně 773 m n. m. 17.28 km
kaple Hluboká 17.34 km
Hluboká u Kdyně 17.38 km
SDH Hluboká 17.57 km
vlaková zastávka Chodská Lhota 17.61 km
Pláně 17.72 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kanice... 17.81 km
chalupa Kanice 15 17.88 km
roubenka Kanice 17.9 km
přírodní rezervace Netřeb 17.91 km
Kanice 17.91 km
Sokol Kanice 17.93 km
zřícenina hradu Netřeb 17.95 km
zámek Kanice 17.99 km
tisy červené, Netřeb 18.01 km
chalupa Kanice 66 18.05 km
Na Šteflích 18.2 km
muzeum paličkování Tiefenbach (D)... 18.29 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Chodská... 18.33 km
muzeum Ludwiga Gebharda, Tiefenbac... 18.36 km
kaple náhrobní Panny Marie Bolestn... 18.43 km
SDH Chodská Lhota 18.56 km
kaple sv. Václava, Křenovy 18.62 km
kaple sv. Václava, Chodská Lhota 18.62 km
Sokol Chodská Lhota 18.62 km
židovský hřbitov Puclice 18.63 km
Újezd Svatého Kříže 18.64 km
fara Újezd svatého kříže 18.66 km
kostel Povýšení sv. Kříže, Újezd s... 18.69 km
Chodská Lhota 18.74 km
hřbitov Újezd svatého kříže 18.75 km
pomník padlých WWI, Chodská Lhota... 18.84 km
Prostřední rybník 19.07 km
Mezholezy 19.15 km
SDH Mezholezy 19.2 km
Liščí 19.23 km
památník selských mučedníků Mezhol... 19.29 km
kaple Mezholezy 19.29 km
Nové Chalupy u Kdyně 19.47 km
Dům rozsévání, Neukirchen bei Heil... 19.58 km
hřbitov Neukirchen bei Heiligen Bl... 19.6 km
kostel, Neukirchen bei Heiligen Bl... 19.62 km
fara Neukirchen bei Heiligen Blut ... 19.66 km
kaple sv. Anny a křížová cesta, Ne... 19.67 km
pomník padlých WWII, Puclice 19.68 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Neukir... 19.69 km
kaple sv. Máří Magdalény, Puclice... 19.7 km
pomník padlých WWI, Puclice 19.7 km
SDH Puclice 19.75 km
Puclice 19.78 km
návesní rybník Puclice 19.78 km
tvrz Puclice 19.84 km
Jezvinec 19.9 km
ubytování v okolí

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail

apartmány 2040, Špičák

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: špičácko
šumavská obec: Špičák

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 300 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • hasičské muzeum Postřekov - otevírací do...

    batoh
    hasičské muzeum Postřekov - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum Chodska Domažlice - otevírací dob...

    batoh
    muzeum Chodska Domažlice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • muzea u městské věže, Fürth im Wald - ot...

    batoh
    muzea u městské věže, Fürth im Wald - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
  • Konzum Trhanov

    batoh
    Konzum Trhanov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • čerpací stanice Benzina, Klenčí pod Čerc...

    batoh
    čerpací stanice Benzina, Klenčí pod Čerchovem
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • čerpací stanice OMV, Draženov

    batoh
    čerpací stanice OMV, Draženov
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Konzum Draženov

    batoh
    Konzum Draženov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Konzum Trhanov 0.36 km
čerpací stanice Benzina, Klenčí po... 2.19 km
čerpací stanice OMV, Draženov 4.4 km
Konzum Draženov 4.54 km
Konzum Díly 4.87 km
Konzum Postřekov 4.94 km
čerpací stanice Benzina, Domažlice... 5.57 km
Konzum Česká Kubice 5.85 km
Konzum Domažlice 5.96 km
Bankomat Česká spořitelna 6.52 km
Bankomat Komerční banka 6.61 km
Bankomat Komerční banka 6.61 km
Konzum Nový Kramolín 6.77 km
Bankomat ČSOB 6.78 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.78 km
Bankomat Česká spořitelna 6.78 km
Konzum Tlumačov 6.78 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.88 km
Bankomat ČSOB 6.89 km
Bankomat Česká spořitelna 6.9 km
Bankomat GE Money Bank 6.93 km
Bankomat Raiffeisenbank 6.96 km
Konzum Domažlice 7.11 km
Konzum Folmava 7.35 km
Konzum Mrákov 8.41 km
čerpací stanice Shell, Domažlice... 8.76 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Folmava... 8.82 km
Konzum Starý Klíčov 9.03 km
Konzum Mnichov 10.08 km
Bankomat Česká spořitelna 10.41 km
Konzum Poběžovice 10.46 km
čerpací stanice EuroOil, Poběžovic... 10.52 km
Konzum Milavče 11.57 km
Konzum Zahořany 11.78 km
Konzum Kout na Šumavě 12.07 km
čerpací stanice EuroOil, Horšovský... 13.55 km
Bankomat Komerční banka 13.9 km
Konzum Horšovský Týn 14 km
čerpací stanice Benzina, Kdyně 14.05 km
Bankomat ČSOB 14.06 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.06 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.06 km
Konzum Blížejov 14.09 km
COOP DISKONT - Horšovský Týn 14.22 km
Bankomat Česká spořitelna 14.24 km
Bankomat GE Money Bank 14.27 km
čerpací stanice Shell, Horšovský T... 14.37 km
Bankomat GE Money Bank 14.71 km
Konzum Kdyně 14.8 km
Konzum Kdyně 14.82 km
Bankomat Česká spořitelna 14.82 km
Bankomat Komerční banka 14.85 km
Bankomat ČSOB 14.85 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.87 km
Konzum Hostouň 16.34 km
Konzum Semošice 16.76 km
Konzum Osvračín 18.42 km
Bankomat ČSOB 18.67 km
Konzum Miřkov 19.06 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Kout na Šumavě

batoh
nádraží Kout na Šumavě
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

vlaková zastávka Chodská Lhota

batoh
vlaková zastávka Chodská Lhota
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Šumava je nazývána zelenou střechou Evropy, což je možná trochu nadnesené, ale u nás rozsáhlejší souvislé a zachovalé lesy najdete. Putování Šumavou po lesních cestách a stezkách kopcovitou krajinou v jejich chladivém stínu. Pěšky, na kole, na běžkách nebo parním vláčkem. Na výlet se vydáte za rašelinnými slatěmi, připomínajícími severskou tundru, za poznáním po mnohých naučných stezkách či za nostalgií zaniklých vesnic a donedávna zakázaných míst. Směrem dolů, do Čech narazíte na monumentální hrady a hradní zříceniny, jejichž majestát neodvála ani staletí opuštěnosti. Šumava, to jsou především lesy a dřevo – můžete prozkoumat, jak se kdysi plavívalo kanálem Schwarzenberským a nebo Vchynicko-tetovským z hor dolů. A jak se vyvíjela Šumava a zejména její osídlení za železnou oponou zjistíte, když navštívíte Bayerischer Wald - bavorskou stranu Šumavy. Láká Vás dovolená na Šumavě? Hledáte vhodné místo pro konání firemní akce nebo školení. Nebo pro rodinnou dovolenou s dětmi, s Vaším pejskem? Vybírat můžete z ohromné řady nabídky ubytování. K poznávání Šumavy jsou Vám k dispozici kempy, horské chaty, romantické chalupy, ubytování v soukromí, rodinné penziony a hotely, hotelové komplexy, apartmány. K výbavě běžně patří zahrady s posezením, úschovny kol a lyží, parkoviště, vybavení pro rodiny s dětmi. K vnitřnímu vybavení společenské místnosti, restaurace, bary. U apartmánů vybavené kuchyně. Běžné je vybavení televizními přijímači, netové připojení WiFi signálem. O množství sněhu, o počasí na Šumavě se můžete informovat prostřednictvím netu snímků ze šumavských web kamer. O upravenosti běžeckých tratí (on-line zobrazen na mapě pohyb rolby upravující stopu) informuje Bílá stopa. Na Šumavě si můžete poslechnout místní rádio Rock Radio Šumava, Kiss Jižní Čechy, radio Bayern a projít se po místech kudy chodil Král Šumavy, spisovatel Šumavy Karel Klostermann, kde se natáčela řada známých filmů. Na Šumavě natáčejí svá díla režiséři takových jmen jako Jiří Strach či Zdeněk Troška.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Šedé obrysy plástovických statků a domků počaly vystupovat z hustého závoje mlh. Neurčitými se jevily, zveličenými, skoro hrozivými, podobné valům a hradbám jakés příšerné tvrze, jež zbyla ze zamžené dávnověkosti. Déšť ustával, už jen lehce mžilo, ale k východu, směrem jejich pouti, mraky jako by byly shlukly ve špinavě šerou, neprostupnou zeď, která neměla ani začátku, ani konce. O slunci ani památky, aniž tušiti kdo mohl, kde stálo na nebi, ač do poledne nemohlo býti daleko. Zato na západě mraku již jako by nebylo, nic než bílá, napohled řídnoucí mlha, nevalící se, pevně zavěšená na čemsi nahoře t zároveň k zemi přirostlá; o modrých horách šumavských, ha, ani o blízkých kopcích, vypínajících se za Hlavatci směrem k Volšovicům a dále k Netolicům, ani potuchy.

„Jdi teď sama domů, Apoleno!" řekl Vojta, „já se podívám ještě dolů na Blata a pak přijdu za tebou. Neříkej nikomu, žes mě viděla, rozumíš ? Shánějí se asi po mně, jedva mě spatřili dnes. Nu, pást se nemůže, tak co!... Jen ten rybníček v zahradě aby už byl v pořádku, aby člověku nebylo třeba se bát o své, nastane-li takové počasí. Vzala-li mi voda sádky s rybami, co si já počnu? Ještě kdyby ty vody strhly ňáký ten rybník anebo kdyby musili někde pustit stavidla, aby se ne-strhala hráz, nachytalo by se ryb dost a škoda by se zase uhradila. Takhle Bezdrev, to by byly žně! Zlivský, to nic není, z toho ryby ujdou do Bezdrevi. Nu, na rok bude jinak a na podzim, až budou lovit, však se zaopatřím. Spánembohem, Apoleno!"

Usmál se, lehce pokývl hlavou a zahnul vlevo na mez, dělící dvě pole, porostlá vysokým žloutnoucí žitem, jež smutně klonilo k zemi své plné, mokrem nabobtané klasy.

Dívala se za rychle odcházejícím, jehož kupředu nahnutá postava jako by se plazila v té husté, přehýbající se přes něho boží úrodě. Za malou chvilku zmizel jí z očí, mlha jej pozřela.

Došla domů. Matka ji uvítala s pláčem.

„Ještě se nevrátil?" vydrala se jí otázka.

„Ach, kdeže vrátil! Můj zlatý chlapec! — Och ty mé dítě, buď Bůh pochválen, žes přišla ty mě potěšit v mém hoři..."

„A kde je táta?" Dobře věděla, přece se ptala.

„Ach dítě, za ním se vydal... tam dolů. Jak Bůh dal den, hned odešel. A pořád si myslím, že se tam nedostal. Taková hanba! Taková hrozná hanba! Těm tam kdo propadne, už ho nepustí. Nařknou ho, chudáka, jako by toho už nebylo dost, a potom si ho ještě podrží. Táta se mi usouží a já hanbou do země se propadnu. Zčistajasna to přišlo, kdo by se byl nadál!... Bůh odpusť v poslední hodince tomu člověku, který na nás přivolal tohle neštěstí."

„Neplačte, maminko, Václav se vrátí," přerušila ji dcera; mluvila pevným, přesvědčivým tónem, jako že sama přesvědčena byla.

„Ale kdy, dítě, kdy ? Páni ho mají v moci, nevydají ho, když proti němu svědčí knížecí člověk. Tomu se bude věřit... A vrátí se, i hanba se s ním vrátí a přivěsí se na jeho jméno, a do smrti se té hanby nezbaví."

„Och, zbaví, maminko, zbaví! Z našeho rodu nikdo nekradl, to jste stokrát sama řekla, a to každý ví. Není třeba, abyste se takhle soužila."

„Ty tomu nerozumíš, dítě, ty nevíš!..." ' „Nerozumím, ale jiní rozumějí, maminko! — Nebojím se již o něho. Protivenství mine; Václav se navrátí a nikdo na něm neshledá skvrny. Jiní trpěli taky. Kubáta dal hlavu za Blata."

Matka se přímo ulekla tohoto chladně rozumného nazírání dceřina na událost, jež na ni samu a na otce tolik žalu a hoř¬kosti uvalila.

„Člověk by řekl, že nemáš citu," odpověděla trpce. Dívka sebou škubla.

„Křivdíte mi, maminko," pravila skoro spurně, „a je mi líto, že tak nespravedlivě soudíte. Vím, že Václav se vrátí a že nebude člověka, který by v jeho vinu uvěřil, tak což bych se takhle kormoutila."

„Jdižiž, jdi! Co ty víš ? Co ty pomyslíš, co jsme se my nalopotili, tvůj otec a já, a co peněz tohle pohltí, našich krvavých peněz!... A žně přijdou, pilná práce, a jeho nebude... A tenhle nečas k tomu! — Všecko se zkazí na polích, marně jsme se dřeli. Ty povídáš: Kubáta dal hlavu za Blata. Ba, dal hlavu, dal ji za něco! Ale zač moje dítě dalo čest? Zač my dáváme svoje těžce zahospodařené peníze? — Za nic a pro nic, leda pro nesmyslné nařčení je házíme pánům do krku..."

„Nechte být, mámo! — Však Pánbůh někoho vzbudí, kdo vykoná pomstu."

„Nemluv o pomstě, ty hloupá! Žádná pomsta nenapraví, l o i stalo. Žádná pomsta nenahradí mému dítěti strach a ponížení, jež mu bylo zakusil... A tvůj táta venku v téhle hrůze! Všaks viděla co je vody. Kdo ví, dostal-li se na Hlubokou... a dostali-li se, pozdě přišel... A kdy se nám vrátí?... Kdyby aspoň on tu byl, aby mé potěšil v hoři. Můj Bože na nebi, který vidíš do srdcí ledví, bud mu ty ochranou na jeho pouti a dej, aby mi převedl moje nevinné dítě!..."

Zalomila rukama, znovu hořce zaplakala.

„Neplačte, mámo, srdce puká vaším hořem, ale já mám pevnou důvěru..."

Vojta řekl, že Václav se vrátí, že nic zlého mu nehrozí.

Z jeho slov čerpala tu svou pevnou důvěru. Neřekla to matce, ale jí to stačilo a jen se divila, že její tvrdá víra se matce nesdílela, matčino hoře nezažehnala. Zapomněla téměř, že strach o bratra ji vyhnal od báby, že ještě cestou strašná muka na ni doléhala; ale pak přišel Vojta a domluvil jí, a bylo rázem po úzkostech. Je přece zřejmo, že Vojta správně a rozumně nazíral na celou tuto věc a že sám o Václava nejmenšího strachu neměl. Proč tedy matka se vzpírala útěše, již jí skýtala ? Otec šel na Hlubokou, promluví s pány, peníze s sebou vzal. Kdo má peněz, snadno se mu mluví s pány. To řekl nejen Vojta, v tom se všichni shodovali. Že třeba obětovat peněz, toť věc ovšem mrzutá - ale za neštěstí takovou obět nepokládala. Nač jsou peníze, ne-li na to, aby se jich pomocí něčeho dosáhlo? Ona, co živa byla, o penězích a jich ceně mnoho nepřemýšlela, ač denně slýchala z úst svých rodičů, že třeba šetřit a krejcaru marně nevydávat, ale o lakomství a mamonářství kázal zase pan farář a odsuzoval naprosto tyto hanebné neřesti, zařáděné do smrtelných hříchů. Šetřilo se u nich, nevyhazovalo, peníze tu jsou, tož užít jich na vykoupení Václavovo. K této logice její um dostačoval. Chvílemi jí ovšem přicházela myšlenka, že vším vinna vlastně jedině ona; kdyby byla nešla do Zlivi pro kapry — á vnitřní, neodbytný jakýs hlas pravil, že onino kapři byli kradení nebyla by se dala Blaty, nebyla by se setkala s nešťastným pěšákem, který by nebyl dostal rány do hlavy, bratr by nebyl šel ji hledat a vše by bylo v pořádku a v obvyklých kolejích. Tyto představy měly do sebe mnoho mučivého; než pomyšlení na to, co řekl Vojta, a ta okolnost, že ona sama nejednala o své ujmě, nýbrž dle jeho přání a rozkazů, jimž se přece opříti nemohla, i kdyby byla chtěla, vracely jí klid a odpuzovaly vítězně výtky jejího svědomí.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky