Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Domažlice město

Šumava

kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: domažlicko
GPS: 49°26'8.973"N, 12°55'29.842"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Domažlice město leží na trati č. 184 (Planá u Mariánských Lázní – Domažlice) a je vzdálena asi 600 m  od centra města. Trať vede z Domažlic přes Poběžovice a Bor do Plané u Mariánských Lázní, je to jednokolejná regionální trať. Provoz na trati z Plané u Mariánských Lázní do Tachova byl zahájen v roce 1895, z Tachova do Domažlic v roce 1910. Zastávka leží nedaleko odbočující trati 180 - z Domažlic - Plzeň hl. n., Plzeň jižní předměstí, Nýřany, odbočka Vránov, Domažlice, Odbočka Pasečnice, Česká Kubice státní hranice (Fürth im Wald, DB). Dále na Poběžovice - trať 182, Staňkov, odbočka Vránov, Poběžovice. Nebo Bor, trať 178, Svojšín, Bor. A poslední Planá u Mariánských Lázní - trať 170, Beroun, Zdice, Rokycany, Chrást u Plzně, Plzeň hl. n., Plzeň jižní předměstí, Pšovany, Svojšín, Planá u Mariánských Lázní, Mariánské Lázně, Cheb, Cheb státní hranice (Schirnding, DB).





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

památník obětem komunismu, Domažlice

batoh
památník obětem komunismu, Domažlice
Šumava A-Z: památníky
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

hrad Domažlice

batoh
hrad Domažlice
Šumava A-Z: hrady
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

muzeum Chodska Domažlice

batoh
muzeum Chodska Domažlice
Šumava A-Z: muzea, expozi...
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

pamětní deska domažlického gymnasia

batoh
pamětní deska domažlického gymnasia
Šumava A-Z: památníky
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
památník obětem komunismu, Domažli... 0.4 km
hrad Domažlice 0.41 km
muzeum Chodska Domažlice 0.41 km
pamětní deska domažlického gymnasi... 0.45 km
pomník obětem nacismu, Domažlice... 0.46 km
rodný dům Max Duffek, Domažlice 0.46 km
pamětní deska Max Duffek 0.46 km
Šumná města - Domažlice 0.5 km
památník Antonín Příhoda 0.51 km
soubor soch v ohradní zdi kláštera... 0.51 km
pamětní deska Alois Jirásek 0.52 km
Klíma Ladislav 0.53 km
Evropan z Domažlic, Marie Korandov... 0.53 km
Boček Zdeněk 0.53 km
Domažlice 0.53 km
Chodské slavnosti, Domažlice 0.53 km
Steidl Antonín, MUDr. 0.53 km
Halík Tomáš, Mons. 0.53 km
augustiniánský klášter a kostel Na... 0.53 km
pamětní deska Božena Němcová 0.53 km
pamětní deska J.K. Tyl, Domažlice... 0.54 km
tématický okruh Chodský květ 0.55 km
Tři chlapi na cestách 0.56 km
bazén Domažlice 0.56 km
pamětní deska Jaroslav Vrchlický... 0.57 km
dětské hřiště Domažlice 0.58 km
radnice Domažlice 0.6 km
infocentrum Domažlice 0.61 km
Antonín Steidl - Čeněk Vosmík, Dom... 0.61 km
Vzduchoplavec Kráčmera - Nad Domaž... 0.62 km
pamětní deska osvobození Domažlice... 0.62 km
pamětní deska Josef Pelnář 0.62 km
Pelnář Josef 0.62 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 0.63 km
kašna Domažlice 0.63 km
pomník Petra Hany 0.63 km
galerie Bratří Špillarů, Domažlice... 0.63 km
Cyklotoulky - Domažlice 0.64 km
kostel Narození Panny Marie, Domaž... 0.64 km
pamětní deska K.J. Erben, Domažlic... 0.67 km
pamětní deska páter Václav Antony... 0.67 km
fara Domažlice 0.67 km
Umlčovaným - Michal Šarše, Domažli... 0.69 km
pivovar Domažlice 0.7 km
galerie Dorka 0.7 km
SDH Domažlice 0.71 km
památník Jakuba Royta 0.71 km
pamětní deska Petr Fastr, Domažlic... 0.73 km
Fastr Petr 0.73 km
kaple sv. Anny, Domažlice 0.75 km
Dolejší brána, Domažlice 0.77 km
pamětní deska T.G.Masaryk, Domažli... 0.79 km
modelová železnice Domažlice 0.81 km
pomník Svobody, Domažlice 0.92 km
Smrt stopařek 0.96 km
Územní vojenská správa Domažlice... 1 km
kostel U Svatých, Domažlice 1.03 km
kasárna Domažlice 1.09 km
nádraží Domažlice 1.32 km
Čapek-Chod Karel Matěj 1.45 km
židovský hřbitov Domažlice 1.5 km
hřbitov Domažlice 1.58 km
kaple sv. Martina, Nevolice 1.77 km
pomník padlých WWI, Nevolice 1.77 km
Nevolice 1.81 km
Vavřinecké lípy, Domažlice 2.01 km
kostel sv. Vavřince, Stráž - Domaž... 2.02 km
pamětní deska kázání msgre. Bohumi... 2.02 km
pomník padlých WWI i II, Stráž 2.44 km
Staňkův mlýn, Domažlice 2.47 km
Stráž 2.49 km
kaple sv. Vavřince, Stráž 2.5 km
roubenka Stráž 2.51 km
SDH Stráž 2.53 km
SDH Havlovice 2.59 km
pomník padlých WWI, Havlovice 2.66 km
Havlovice 2.66 km
Nemanský mlýn, Havlovice 2.78 km
Baldovské návrší 2.95 km
bitva u Domažlic 2.95 km
kaple Nejsvětější Trojice, Baldovs... 2.96 km
pamětní deska Matěj Blacký 3.05 km
kostel sv. Antonína, Luženičky 3.06 km
vyhlídková věž na Kubíčkově skále,... 3.19 km
Luženičky 3.23 km
železniční most u Smolova 3.27 km
přírodní park Zelenov 3.31 km
hřbitov Luženičky 3.42 km
Tlumačov 3.56 km
Kozina Jan Sladký 3.76 km
Kozinův statek, Újezd u Domažlic... 3.76 km
pomník padlých WWI i II, Újezd u D... 3.82 km
SDH Újezd u Domažlic (stará) 3.86 km
dvůr U Rosochů, Újezd u Domažlic... 3.86 km
dvůr U Pelnářů, Újezd u Domažlic... 3.87 km
dvůr U Podestátů, Újezd u Domažlic... 3.92 km
pomník Mistra Jana Husa, Újezd u D... 3.94 km
Kirkham Virgil Paul, pilot 362. Fi... 3.96 km
pamětní deska Virgil Paul Kirkhama... 3.96 km
SDH Újezd u Domažlic (nová) 3.96 km
akvadukt Hadrovec 3.97 km
dětské hřiště, Újezd u Domažlic... 3.98 km
kaple sv. Václava, Újezd u Domažli... 3.99 km
Újezd u Domažlic 3.99 km
SDH Luženice 4.03 km
dvůr U Keplů, Újezd u Domažlic 4.05 km
Mrákov 4.07 km
Luženice 4.1 km
kaple sv. Anny, Luženice 4.14 km
návesní rybník Draženov 4.16 km
roubenka Luženice 4.19 km
vlaková zastávka Havlovice 4.2 km
dvůr U Kryslů, Draženov 4.22 km
Draženov 4.43 km
kaple Panny Marie, Draženov 4.45 km
pomník padlých WWI, Draženov 4.48 km
SDH Draženov 4.49 km
pomník padlých WWI, Starý Klíčov... 4.51 km
pamětní deska Kryštof Hrubý 4.53 km
rodný dům rychtáře Krysla, Draženo... 4.53 km
dětské hřiště Hrádek 4.56 km
Chodský pes, Hrádek 4.57 km
Starý Klíčov 4.58 km
Kozinova lípa, Hrádek 4.59 km
pomník Jana Sladkého - Koziny na H... 4.62 km
Prsť z bojiště u Zborova, Hrádek... 4.62 km
kaple sv. Václava, Starý Klíčov... 4.68 km
kostel sv. Františka z Assisi, Pas... 4.97 km
Pasečnice 5.04 km
Pasečnický rybník 5.15 km
Váchal Josef 5.36 km
u Koutu na Šumavě při nehodě zemře... 5.49 km
Pila 5.66 km
Veský rybník, Ždánov 5.68 km
podvodní pozorovací kabina Klíčov ... 5.7 km
vlaková zastávka Babylon 5.77 km
SDH Ždánov 5.79 km
zámek Ždánov 5.81 km
památník bitvy u Domažlic - glorie... 5.82 km
rybník Babylon 5.82 km
Ždánov u Draženova 5.84 km
dětské hřiště Trhanov 5.87 km
Trhanovská alej 5.95 km
zámek Trhanov 5.96 km
Thomayer František Josef 5.96 km
Thomayer Josef 5.96 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Trhan... 5.96 km
pamětní deska Josef Thomayer 5.97 km
pomník Mistra Jana Husa, Trhanov 5.97 km
Trhanov 5.98 km
sv. Jan Nepomucký, Trhanov 5.99 km
pomník padlých WWI, Trhanov 5.99 km
stavení č.p. 5, Babylon 6.05 km
návesní rybník, Trhanov 6.06 km
pomník padlých WWI, Babylon 6.07 km
kaple Babylon 6.07 km
stavení č.p. 12, Babylon 6.07 km
kaple Trhanov 6.11 km
SDH Babylon 6.16 km
Babylon 6.16 km
Nový Hamr 6.22 km
SDH Trhanov 6.27 km
chudobinec Trhanov 6.28 km
zámecká lípa, Kout na Šumavě 6.31 km
hrob Thomayerové 6.34 km
hřbitov Trhanov 6.34 km
kašna Kout na Šumavě 6.35 km
zámek Kout na Šumavě 6.36 km
vlaková zastávka Trhanov 6.41 km
lípa u Krysálů, Nový Dvůr 6.51 km
Novodvorský rybník 6.52 km
Bílkovský javor, Starý Dvůr 6.54 km
kostel sv. Jiří, Kout na Šumavě... 6.67 km
Šamberger František 6.68 km
památník Františka Šambergera 6.69 km
Kout na Šumavě 6.7 km
pivovar Kout na Šumavě 6.7 km
fara Kout na Šumavě 6.71 km
povrchový lom Ždánov 6.8 km
roubenka, Kout na Šumavě 6.82 km
kaple Nejsvětější Trojice, Kout na... 6.89 km
Klenečský rybník 6.95 km
pomník padlých WWI, Kout na Šumavě... 6.98 km
U čtyřech lip, Starý Dvůr 7.05 km
Na Štejfu 7.1 km
lidová stavení, Chodov 7.13 km
kaple sv. Jana Křtitele, Chodov 7.15 km
Chodov 7.15 km
pomník padlých WWI, Chodov 7.16 km
Starý Dvůr 7.23 km
rybník Pařezov 7.28 km
přestřelka postřekovských s SS 7.31 km
Pařezov - Starý a Nový 7.31 km
Zelený život, Jakub (Jack) Flor 7.31 km
Hoetzel Jiří Prof. JUDr. 7.31 km
Flor Jack Jakub 7.31 km
Šamberk František Ferdinand 7.31 km
Stanětice 7.31 km
pomník mistra Jana Husa, Pařezov 7.37 km
SDH Pařezov 7.39 km
Starodvorské duby, Starý Dvůr 7.41 km
vlaková zatávka Klenčí pod Čerchov... 7.43 km
Váchalovský mlýn, Kout na Šumavě... 7.46 km
nádraží Kout na Šumavě 7.63 km
kaple hřbitovní, Klenčí pod Čercho... 7.67 km
hrob Josef Královec 7.68 km
hrob Jan Šebek 7.68 km
hrob Chodských odbojářů 7.68 km
hřbitov Klenčí pod Čerchovem 7.68 km
hrob rudoarmějců, hřbitov Klenčí p... 7.69 km
hrob Jindřich Jindřich 7.7 km
hrob Jindřich Šimon Baar 7.72 km
Pecácký mlýn, Pec pod Čerchovem... 7.74 km
pamětní deska Jan. Fr. Hruška 7.79 km
rodný dům J.F. Hrušky, Pec pod Čer... 7.79 km
Hruška Jan František 7.79 km
Nový Oldřich 7.84 km
Baarová Lída 7.84 km
Šumná města - Pec pod Čerchovem... 7.87 km
dřevorubecké slavnosti, Pec pod Če... 7.89 km
stará pošta, Klenčí pod Čerchovem... 7.89 km
pamětní deska A. V. Suvorov 7.9 km
SDH Pec pod Čerchovem 7.9 km
kašna Klenčí pod Čerchovem 7.91 km
Klenčí pod Čerchovem 7.94 km
Baar Jindřich Šimon 7.94 km
pamětní deska Jindřich Jindřich... 7.95 km
pamětní deska osvobození, Klenčí p... 7.95 km
sv. Jan Nepomucký, Klenčí pod Čerc... 7.96 km
muzeum Klenčí pod Čerchovem 7.96 km
infocentrum Klenčí pod Čerchovem... 7.96 km
infocentrum Chodská liga 7.96 km
pomník padlých WWI, Pec pod Čercho... 7.96 km
Jindřich Jindřich 7.96 km
Vrba Jan 7.96 km
Špillarova vila 7.97 km
Špillar Jaroslav 7.97 km
kostel sv. Martina, Klenčí pod Čer... 7.97 km
Dřevorubecké muzeum, Pec pod Čerch... 7.99 km
Náš venkov: Dřevorubecká vesnice... 7.99 km
Pec pod Čerchovem 7.99 km
pojízný ateliér malíře Jaroslava Š... 7.99 km
roubenka Pec pod Čerchovem 7.99 km
kaple sv. Prokopa, Pec pod Čerchov... 8.01 km
pomník padlých WWI, Klenčí pod Čer... 8.01 km
roubenka Klenčí pod Čerchovem 8.02 km
fara Klenčí pod Čerchovem 8.04 km
rodný dům Jindřicha Šimona Baara... 8.07 km
pamětní deska Jindřich Šimon Baar... 8.08 km
pomník Mistra Jana Husa, Klenčí po... 8.19 km
NS Špillarova stezka 8.26 km
zřícenina Rýzmberk 8.28 km
Consuela, George Sandová 8.28 km
vlaková zastávka Postřekov 8.36 km
Lazce 8.38 km
Budka Andy 8.52 km
Blížejov 8.52 km
fara Blížejov 8.55 km
kostel sv. Martina, Blížejov 8.57 km
pamětní deska Josef Buršík 8.58 km
Buršík Josef, armádní generál 8.58 km
rodný dům Josef Buršík 8.58 km
SDH Blížejov 8.64 km
pomník padlých WWI, Podzámčí 8.7 km
pomník padlých WWI i II, Postřekov... 8.84 km
nádraží Blížejov 8.89 km
pamětní deska Jan Čáp, Postřekov... 8.92 km
muzeum krojů Postřekov 8.92 km
hasičské muzeum Postřekov 8.96 km
O zlém snu 8.97 km
Boček Bohumil, generál 8.97 km
Stašek Bohumil, Msgre. 8.97 km
Postřekov 8.97 km
Vyprávěj mámo, jak to bylo - Eva E... 8.97 km
kaple sv. Jakuba, Postřekov 8.99 km
Toulavá kamera ČT - Horšovský Týn... 9.02 km
zámek Přívozec 9.1 km
pomník padlých RA WWII, Výhledy 9.12 km
Výhledy 700 m n. m. 9.12 km
pomník J.Š. Baara, Výhledy 9.12 km
pomník padlých US WWII, Výhledy 9.13 km
kaple sv. Jana Křtitele, Prapořišt... 9.17 km
roubenka, Prapořiště 9.19 km
mlýn Přívozec 9.22 km
SDH Přívozec 9.25 km
kaple Panny Marie, Přívozec 9.25 km
pomník Josefa Svačiny 9.29 km
Bořek-Dohalský Antonín, Msgre. ThD... 9.33 km
Přívozec 9.33 km
SDH Kdyně 9.34 km
kostel sv. Anny na Vršíčku, Horšov... 9.46 km
Sokolovna Kdyně 9.48 km
Františkov u Blížejova 9.51 km
hřbitov Lštění u Blížejova 9.52 km
synagoga Kdyně 9.54 km
lipová alej ke sv. Anně, Horšovský... 9.57 km
mlýn svatá Anna 9.6 km
kašna Kdyně 9.63 km
nádraží Kdyně 9.66 km
památník Lidé bděte 9.66 km
Kdyně 9.69 km
pomník padlých WWI, Kdyně 9.7 km
muzeum Příhraničí Kdyně 9.71 km
infocentrum Kdyně 9.71 km
radnice Kdyně 9.74 km
bitva u Brůdku 9.8 km
hřbitov Kdyně 9.83 km
kaple u kostela, Kdyně 9.83 km
kostel sv. Václava, Brůdek 9.85 km
rozhledna na Šibeničním vrchu, Hor... 9.85 km
Švehlík Alois 9.86 km
kostel sv. Mikuláše, Kdyně 9.86 km
pomník padlých WWI, Lštění 9.87 km
Brůdek 9.87 km
hrob Josefa Wrbaty 9.87 km
Lštění u Blížejova 9.89 km
hřbitov Horšovský Týn 9.91 km
nádraží Horšovský Týn 9.92 km
skiareál Capartice - Na sádku 9.93 km
Nepolapitelný Jan 9.98 km
Smudek Nepolapitelný Jan 9.98 km
Casablanca 9.98 km
kostel sv. Jana Křtitele, Lštění... 10 km
vyhlídka Díly 10.02 km
SDH Díly 10.02 km
fara Kdyně 10.04 km
Královec Josef 10.05 km
pamětní deska Jakub Bernard (rumbu... 10.05 km
Kreuz Jakub 10.05 km
Rumburská vzpoura 10.05 km
Kreuz Karel 10.05 km
pamětní deska čestní občané 10.05 km
Anderle Jiří 10.05 km
pomník padlých WWI, Díly 10.05 km
Díly 10.06 km
pamětní deska obětem nacismu, Díly... 10.09 km
pamětní deska osvobození Díly 10.1 km
kaple sv. Cyrila a Metoděje, Díly... 10.1 km
tvrz Lštění 10.1 km
kostel sv. Apolináře, Horšovský Tý... 10.14 km
koupaliště Na Hájovně, Kdyně 10.16 km
roubenka Díly 10.22 km
pomník padlých WWI, Horšovský Týn... 10.23 km
SDH Chotiměř 10.36 km
Nová Ves u Horšovského Týna 10.37 km
kaple sv. Václava, Nová Ves 10.37 km
dětské hřiště Chotiměř 10.37 km
Fučík Julius 10.38 km
Krvavá léta - Odbojář Julius Fučík... 10.38 km
sirotčinec sv. Josefa, Nová Ves, H... 10.38 km
Chotiměř 10.38 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Chotim... 10.42 km
pivovar a lihovar Horšovský Týn 10.43 km
renesanční dům č.p. 105, Horšovský... 10.45 km
renesanční dům č.p. 100, Horšovský... 10.46 km
mlýn Chotiměř 10.47 km
Horšovský Týn 10.47 km
klasicistní dům č.p. 107 Horšovský... 10.48 km
zámek Chotiměř 10.5 km
sýpka Horšovský Týn 10.5 km
Štíty království českého, Bůh za h... 10.51 km
Štíty království českého, Pomíjivá... 10.51 km
zámek Horšovský Týn 10.51 km
Štíty království českého, Jak rost... 10.51 km
Nesmrtelná Teta 10.52 km
kostel sv. Petra a Pavla, Horšovsk... 10.52 km
zvonice Horšovský Týn 10.53 km
Dobrovský Josef 10.53 km
pamětní deska krále Eduarda VII.... 10.54 km
fara Horšovský Týn 10.56 km
dům č.p. 51, Horšovský Týn 10.57 km
pamětní deska osvobození Horšovský... 10.57 km
klasicistní dům č.p. 50, Horšovský... 10.58 km
javor pod zámkem, Horšovský Týn... 10.59 km
infocentrum Horšovský Týn 10.6 km
gotický dům č.p. 15, Horšovský Týn... 10.62 km
Folmava 10.68 km
Brnířov 10.68 km
klasicistní dům, Horšovský Týn... 10.69 km
památník Antonín Švehla, Brnířov... 10.72 km
kaple sv. Martina, Brnířov 10.72 km
SDH Brnířov 10.74 km
pamětní kámen 500 let, Brnířov... 10.76 km
kapucínský klášter Horšovský Týn... 10.76 km
návesní rybník, Brnířov 10.78 km
pomník Vojtěchu Rettovi 10.83 km
altán na Tanaberku 10.91 km
Rittstein Michael 10.92 km
kostel sv. Anny, Tanaberk 10.95 km
lípy na Tanaberku 10.95 km
kaple sv. Petra, Mlýnská kaple, Po... 11.01 km
Loretánská kaple, Horšovský Týn... 11.1 km
gotická hláska, Horšovský Týn 11.11 km
SDH Nová Ves 11.26 km
kaple Nová Ves 11.28 km
Nová Ves u Kdyně 11.3 km
pomník padlých WWI, Všeruby 11.32 km
hrob Jiřího Leopolda Weisla 11.32 km
pomník padlých WWII, Všeruby 11.32 km
dětské hřiště Všeruby 11.34 km
hřbitov Všeruby 11.34 km
kostel sv. Archanděla Michaela, Vš... 11.37 km
Modřínovec 685 m n. m. 11.37 km
dětské hřiště Nová Ves 11.38 km
povídky, Božena Němcová 11.39 km
Němcová Božena 11.39 km
Všeruby 11.39 km
kapitulace 11. PzD von Wietersheim... 11.39 km
Swingtime 11.39 km
památník Boženy Němcové 11.4 km
fara, Všeruby 11.41 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kanice... 11.43 km
Krvavá léta - Zákeřná Akce Kámen... 11.44 km
Státní bezpečnost - akce Kameny 11.44 km
SDH Všeruby 11.47 km
15. rota PS, Všeruby 11.5 km
chalupa Kanice 15 11.5 km
přírodní rezervace Netřeb 11.5 km
roubenka Kanice 11.52 km
kaple Panny Marie Bolestné, Polžic... 11.52 km
Polžice 11.52 km
Wenzel Stahl 11.52 km
Kanice 11.53 km
zřícenina hradu Netřeb 11.54 km
Sokol Kanice 11.56 km
tisy červené, Netřeb 11.6 km
zámek Kanice 11.61 km
chalupa Kanice 66 11.66 km
Čerchov 1042 m n. m. 11.73 km
Koráb u Kdyně 773 m n. m. 11.77 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Čerchov... 11.78 km
hraniční přechod Folmava - Fürth i... 11.84 km
hraniční přechod Všeruby - Eschlka... 11.86 km
Fremuthova jedle Dolní Folmava 11.89 km
kaple výklenková na mostě, socha s... 11.92 km
pomník padlých WWII, Srby 11.93 km
hraniční přechod Česká Kubice - Fü... 11.93 km
SDH Srby 11.93 km
kostel sv. Jana Křtitele, Srby 11.95 km
Srby 11.96 km
Příběhy 20. století (II. řada) Vyv... 11.97 km
kaple náhrobní Panny Marie Bolestn... 12.05 km
infocentrum Poběžovice 12.16 km
SDH Semošice 12.18 km
Semošice 12.22 km
hraniční přechod Ovčí vrch - Hochs... 12.32 km
smrk u zámečku Dolní Folmava 12.37 km
kaple Hluboká 12.54 km
Hluboká u Kdyně 12.56 km
SDH Hluboká 12.72 km
FFW Schafberg (D) 12.82 km
hraniční přechod Pod Třemi znaky -... 12.86 km
vlaková zastávka Chodská Lhota 12.99 km
Mezholezy 13.22 km
hamr Voithenberghütte (D) 13.24 km
SDH Mezholezy 13.29 km
památník selských mučedníků Mezhol... 13.36 km
kaple Mezholezy 13.37 km
kaple sv. Václava, Křenovy 13.42 km
hraniční přechod Čerchov - Lehmgru... 13.46 km
židovský hřbitov Puclice 13.7 km
Nestvůra z Dračího jezera, Thomas ... 13.84 km
Drachensee (D) 13.84 km
hraniční přechod Tři znaky - Drei ... 14 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Chodská... 14.01 km
Na Šteflích 14.04 km
SDH Chodská Lhota 14.06 km
kaple sv. Václava, Chodská Lhota 14.11 km
Sokol Chodská Lhota 14.13 km
Chodská Lhota 14.19 km
pomník padlých WWI, Chodská Lhota... 14.27 km
Únějovice 14.28 km
skiareál Fürth im Wald - Gibacht (... 14.29 km
pomník padlých WWI, Únějovice 14.29 km
FFW Grossaign (D) 14.3 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Únějov... 14.3 km
Grossaign (D) 14.32 km
muzeum řemesel Koloveč 14.34 km
Šejna Jan 14.34 km
Vítání 14.34 km
kaple Grossaign (D) 14.35 km
tvrz Únějovice 14.42 km
kaplička Fürth im Wald (D) 14.46 km
pomník padlých WWI i II, Fürth im ... 14.48 km
pomník padlých námořníků WWI i II,... 14.5 km
golflcub Fürth im Wald (D) 14.52 km
Nové Chalupy u Kdyně 14.52 km
pomník padlých Prusko-francouzské ... 14.54 km
ZOO podvodní stanice a obora Wildg... 14.59 km
pomník padlých WWII, Puclice 14.75 km
kaple sv. Máří Magdalény, Puclice... 14.76 km
pomník padlých WWI, Puclice 14.77 km
SDH Puclice 14.78 km
Prostřední rybník 14.81 km
Puclice 14.82 km
návesní rybník Puclice 14.84 km
Pastýřova hruška Únějovice 14.84 km
hřbitov Fürth im Wald (D) 14.84 km
koupaliště Fürth im Wald (D) 14.85 km
tvrz Puclice 14.9 km
horská služba Fürth im Wald (D) 14.91 km
Pláně 14.91 km
Jirásek Alois 15.01 km
kostel sv. Jakuba, Eschlkam (D) 15.1 km
zámek Chocomyšl 15.11 km
Eschlkam (D) 15.14 km
pomník padlých WWII, Eschlkam (D)... 15.15 km
kašna Eschlkam 15.17 km
dětské hřiště v Chocomyšl 15.18 km
Schmidt Maximilian (D) 15.22 km
Waldschmidtovo muzeum, Eschlkam (D... 15.22 km
SDH Chocomyšl 15.24 km
Chocomyšlský rybník 15.26 km
pomník padlých WWI, Chocomyšl 15.26 km
roubenka Chocomyšl 15.28 km
sv. Jan Nepomucký, Chocomyšl 15.29 km
Chocomyšl 15.29 km
Úsilov 15.29 km
muzeum Flederwisch, Fürth im Wald ... 15.3 km
stavení Chocomyšl 15.31 km
zámecká kašna Fürth im Wald (D)... 15.32 km
infocentrum Fürth im Wald (D) 15.33 km
hradní studna Fürth im Wald (D) 15.33 km
high–tech drak, Fürth im Wald (D)... 15.35 km
muzea u městské věže, Fürth im Wal... 15.36 km
Skolení draka, Fürth im Wald (D) 15.36 km
Stadtturm, Fürth im Wald (D) 15.36 km
zvonkohra Fürth im Wald (D) 15.37 km
Cyklotoulky - Fürth im Wald (D) 15.37 km
hraniční přechod Lísková - Haselba... 15.38 km
kostel Mariä Himmelfahrt, Fürth im... 15.39 km
horní kašna Fürth im Wald (D) 15.4 km
Fürth im Wald (D) 15.4 km
fara Loučim 15.44 km
FFW Eschlkam (D) 15.44 km
hrob Rudolfa Mayera 15.46 km
kostel Narození Panny Marie, Louči... 15.47 km
o obrech v Loučimi 15.47 km
hřbitov Loučim 15.47 km
dolní kašna Fürth im Wald (D) 15.48 km
lípy Loučim 15.48 km
sv. Jan Nepomucký, Loučim 15.48 km
kostel sv. Leonharda, Fürth im Wal... 15.5 km
sv. Leonhard, Fürth im Wald (D) 15.5 km
hřbitov Eschlkam 15.53 km
SDH Loučim 15.53 km
Loučim 15.53 km
pomník Mistra Jana Husa, Loučim 15.53 km
dětské hřiště Loučim 15.6 km
Maškův mlýn 15.65 km
sklářská galerie a horský hostinec... 15.75 km
kaple nad Chocomyšlí 15.82 km
vlaková zastávka Loučim 15.83 km
Bezpravovice 15.86 km
tvrz Tasnovice 15.87 km
Stachesried (D) 15.91 km
Japonská zahrada, Fürth im Wald (D... 15.93 km
kaple Stachesried (D) 15.95 km
Dvě linie volnosti a skleslosti - ... 15.97 km
Dům Evropa - Václav Bláha, Eschlka... 15.97 km
Bratr Měsíc a sestra Slunce - Pete... 15.97 km
kaple Eschlkam (D) 16 km
Tasnovice 16.05 km
hřbitov starý Tasnovice 16.22 km
židovský hřbitov Loučim 16.22 km
kostel sv. Vavřince, Štítary / Tas... 16.23 km
pomník padlých WWI, Tasnovice 16.24 km
hřbitov Tasnovice 16.25 km
Slovanské hradiště Tasnovice 16.27 km
Pavilon umění Stachesried 16.28 km
Nový mlýn, Pocinovice 16.29 km
akvapark Waldmünchen (D) 16.31 km
zlaté poklady na hradě Pušperk 16.33 km
zřícenina Pušperk 16.33 km
mlýn Štítary 16.34 km
Štítary 16.35 km
vlaková zastávka Mutěnín 16.35 km
Liščí 16.36 km
SDH Hostouň 16.37 km
kaple sv. Judy Tadeáše, Štítary... 16.38 km
fara Štítary 16.39 km
Jezvinec 16.4 km
Schubert Ottokar 16.42 km
kaple Pušperk 16.42 km
lanový park Waldmünchen (D) 16.51 km
Zichov 16.52 km
Staňkov 16.62 km
kostel sv. Jakuba Většího, Staňkov... 16.67 km
Vílov 16.67 km
Orlovice 16.73 km
pomník padlých WWI i II, Staňkov... 16.74 km
Orlovická hora 16.75 km
Rusalka, Jaroslav Kvapil 16.81 km
Liščí hájovna 16.81 km
Pohraniční a Trenckovo muzeum, Wal... 16.88 km
roubenka Libkov 16.99 km
městská věž, Waldmünchen (D) 17.04 km
infocentrum Waldmünchen (D) 17.04 km
pomník Mistra Jana Husa, Libkov 17.07 km
Libkov 17.09 km
douglaska tisolistá Americká zahra... 17.13 km
Americká zahrada Chudenice 17.13 km
SDH Slavíkovice 17.14 km
SDH Libkov 17.15 km
hřbitov Slavíkovice 17.19 km
pomník padlých WWI, Slavíkovice 17.22 km
Slavíkovice 17.23 km
kaple sv. Bernarda - Medvědí kaple... 17.23 km
kostel sv. Josefa, Slavíkovice 17.23 km
Lučice 17.26 km
dub v Lučici 17.27 km
SDH Lučice 17.28 km
rybník Lučice 17.29 km
Palackého skála 17.3 km
Nevděk 17.31 km
hřbitov Staňkov 17.32 km
PP Svatý Bernard 17.33 km
kaple Čermná u Staňkova 17.37 km
Bolfánek, vrch Žďár 583 m n.m. 17.38 km
kaple sv. Wolfganga, Chudenice 17.39 km
Čermná u Staňkova 17.41 km
Chudenická bažantnice 17.42 km
zámek Lázeň, Chudenice 17.44 km
Vrásky z lásky 17.44 km
nádraží Hostouň 17.47 km
rybník Libkov 17.5 km
koupaliště Pocinovice 17.5 km
hřbitov Hostouň 17.51 km
kaple hřbitovní Nanebevzetí Panny ... 17.52 km
hřbitov Červené Dřevo 17.64 km
zřícenina kostela Panny Marie Bole... 17.65 km
Lučina 17.67 km
Červené Dřevo 17.69 km
Hostouň 17.7 km
sousoší Nejsvětější Trojice, Hosto... 17.7 km
studánka Dobrá Voda, Pocinovice 17.77 km
kaple Dobrá Voda, Pocinovice 17.77 km
kostel sv. Jakuba Většího, Hostouň... 17.77 km
sv. Jan Nepomucký, Hostouň 17.79 km
kaple Bolestné Matky Boží, Dobrá V... 17.79 km
fara Hostouň 17.79 km
hraniční přechod Lučina - Untergra... 17.8 km
křížová cesta, Dobrá Voda, Pocinov... 17.8 km
Nová Víska 17.85 km
zámek Hostouň 17.86 km
muzeum lesa, Sengenbühl (D) 18.08 km
dětské hřiště Pocinovice 18.13 km
SDH Pocinovice 18.14 km
rybník Lotrov 18.16 km
kaple sv. Salvátora, Poleň 18.19 km
SDH Chudenice 18.21 km
hraniční přechod Fleky - Hofberg... 18.21 km
hřbitov Poleň 18.21 km
pamětní deska osvobození Pocinovic... 18.24 km
sv. Jan Nepomucký, Pocinovice 18.25 km
fara Pocinovice 18.25 km
Poleň 18.25 km
pamětní deska Bedřich Kalivoda 18.25 km
pomník Mistra Jana Husa, Pocinovic... 18.26 km
pomník padlých WWI, Pocinovice 18.26 km
pomník padlých WWI, Poleň 18.27 km
Pocinovice 18.28 km
fara Chudenice 18.28 km
pamětní deska Karel Hostaš 18.28 km
kostel sv. Anny, Pocinovice 18.29 km
fara Poleň 18.29 km
lípa Poleň 18.3 km
Roubal Jan, prof. 18.3 km
pomník padlých WWI i II, Chudenice... 18.31 km
kostel Všech Svatých, Poleň 18.31 km
tajemný obraz z kostela Všech svat... 18.31 km
Chudenice 18.32 km
pivovar hraběcí Chudenice 18.33 km
Kvapil Jaroslav 18.34 km
roubenka Pocinovice 47 18.35 km
kostel sv. Jana Křtitele, Chudenic... 18.35 km
SDH Poleň 18.35 km
zřícenina kostela sv. Markéty, Pol... 18.35 km
Starý Czerninský zámek, Chudenice... 18.37 km
muzeum Josefa Dobrovského, Chudeni... 18.37 km
sochy sv. Jana a sv. Pavla, Chuden... 18.38 km
pamětní deska Jaroslav Kvapil 18.39 km
zámecká lípa Chudenice 18.41 km
pomník padlých WWI, Přední Fleky... 18.42 km
Přední Fleky 18.42 km
Chudenická lípa 18.47 km
Buková 18.59 km
Šumavský Josef Franta 18.65 km
kaple sv. Markéty, Dlažov 18.66 km
hřbitov Pocinovice 18.66 km
rozhledna sv. Markéty, Dlažov 18.67 km
Mariánský dům Chudenice 18.72 km
Sokolovna Chudenice 18.77 km
návesní rybník dolní Chudenice 18.81 km
Vráž 18.88 km
zemědělská usedlost, Slatina u Kla... 18.95 km
koupaliště Slatina u Klatov 19.03 km
Slatina u Klatov 19.1 km
VÚ Poleň 19.11 km
Dlažov 19.14 km
pamětní deska Alois Menza 19.14 km
Holubí hlava 19.15 km
lidové stavení Dlažov 19.15 km
SDH Dlažov 19.17 km
fara Dlažov 19.21 km
hřbitov Dlažov 19.21 km
Dům rozsévání, Neukirchen bei Heil... 19.23 km
kostel sv. Antonína Paduánského, D... 19.24 km
hřbitov Neukirchen bei Heiligen Bl... 19.26 km
kostel, Neukirchen bei Heiligen Bl... 19.27 km
fara Neukirchen bei Heiligen Blut ... 19.31 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Neukir... 19.33 km
kaple sv. Anny a křížová cesta, Ne... 19.39 km
jilm v Mileticích 19.55 km
hřbitov Běhařov 19.59 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Mileti... 19.6 km
Miletice 19.63 km
SDH Miletice 19.64 km
U Zeleného Háje 19.64 km
SDH Běhařov 19.71 km
pítko Běhařov 19.8 km
pomník Mistra Jana Husa, Běhařov... 19.81 km
Běhařov 19.81 km
hasičské muzeum Běhařov 19.82 km
kostel sv. Prokopa, Běhařov 19.82 km
Kalvoda Alois 19.83 km
zámek Běhařov 19.83 km
rybník Běhařov 19.86 km
ubytování v okolí

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail

apartmány 2040, Špičák

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: špičácko
šumavská obec: Špičák

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 300 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum Chodska Domažlice - otevírací dob...

    batoh
    muzeum Chodska Domažlice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • hasičské muzeum Postřekov - otevírací do...

    batoh
    hasičské muzeum Postřekov - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum Příhraničí Kdyně - otevírací doba...

    batoh
    muzeum Příhraničí Kdyně - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
Bankomat Česká spořitelna 0.42 km
Bankomat ČSOB 0.59 km
Bankomat Poštovní spořitelna 0.59 km
Bankomat Komerční banka 0.6 km
Bankomat Komerční banka 0.6 km
Bankomat Česká spořitelna 0.6 km
Bankomat Raiffeisenbank 0.62 km
Konzum Domažlice 0.69 km
Konzum Domažlice 0.71 km
Bankomat GE Money Bank 0.73 km
Bankomat Poštovní spořitelna 0.79 km
Bankomat Česká spořitelna 0.79 km
Bankomat ČSOB 0.79 km
čerpací stanice Benzina, Domažlice... 0.95 km
čerpací stanice Shell, Domažlice... 2.62 km
Konzum Tlumačov 3.6 km
Konzum Mrákov 4.12 km
Konzum Draženov 4.23 km
čerpací stanice OMV, Draženov 4.69 km
Konzum Starý Klíčov 4.82 km
Konzum Milavče 5.42 km
Konzum Zahořany 5.53 km
Konzum Trhanov 6.75 km
Konzum Kout na Šumavě 6.87 km
čerpací stanice Benzina, Klenčí po... 6.94 km
Konzum Blížejov 8.58 km
Konzum Česká Kubice 8.81 km
čerpací stanice Benzina, Kdyně 8.95 km
Konzum Postřekov 8.98 km
Konzum Kdyně 9.59 km
Bankomat Česká spořitelna 9.67 km
Konzum Kdyně 9.69 km
Bankomat GE Money Bank 9.69 km
Konzum Nový Kramolín 9.7 km
Bankomat ČSOB 9.7 km
Bankomat Komerční banka 9.72 km
Bankomat Poštovní spořitelna 9.72 km
čerpací stanice EuroOil, Horšovský... 9.94 km
Konzum Díly 10.09 km
Bankomat Komerční banka 10.13 km
Bankomat ČSOB 10.23 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.23 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.23 km
COOP DISKONT - Horšovský Týn 10.29 km
Bankomat GE Money Bank 10.3 km
čerpací stanice Shell, Horšovský T... 10.43 km
Bankomat Česká spořitelna 10.46 km
Konzum Folmava 10.47 km
Konzum Horšovský Týn 10.62 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Folmava... 11.79 km
Bankomat Česká spořitelna 12.15 km
Konzum Semošice 12.22 km
čerpací stanice EuroOil, Poběžovic... 12.23 km
Konzum Poběžovice 12.27 km
Konzum Osvračín 12.56 km
Konzum Mnichov 13.44 km
čerpací stanice EuroOil, Koloveč... 14.69 km
Konzum Černíkov 14.91 km
čerpací stanice PAP OIL, Staňkov, ... 15.02 km
Konzum Úsilov 15.24 km
Konzum Chocomyšl 15.26 km
Konzum Hlohová 15.4 km
Konzum Srbice 16.28 km
Konzum Hlohovčice 16.63 km
Konzum Staňkov 16.63 km
Konzum Staňkov 16.83 km
Bankomat Česká spořitelna 16.84 km
Konzum Čermná u Staňkova 17.34 km
Konzum Miřkov 17.37 km
Konzum Hostouň 17.75 km
Konzum Chudenice 18.36 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Kout na Šumavě

batoh
nádraží Kout na Šumavě
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

vlaková zastávka Chodská Lhota

batoh
vlaková zastávka Chodská Lhota
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Hrady, zámky, zámečky ovesných baronů a nekonečná zeleň protkaná sítí horských potoků, volný prostor a čerstvý vzduch – to je jedna z mnoha tváří Šumavy. Dlouhé horské pásmo, které se táhne podél jihozápadní hranice Čech s Německem a Rakouskem. Najdete zde také největší tuzemský park s rašeliništi, ledovcovými jezery a zbytky pralesových porostů a vodopádů. Příroda a lidové tradice lákají v každém ročním období. Lidské ruce na Šumavě dokázaly vyrobit zázračné kousky skla doložené trvalými výstavami ve zdejších muzeích. Řadu úžasných míst najdou na Šumavě milovníci dalekých výhledů – a spatřit můžete až Alpy. Za pozornost stojí návštěva technických památek, skanzenů lidové architektury či návštěva nejedné městské rezervace a vesnické památkové zóny. Jedno je zcela jisté - Šumava nabízí spousty romantických míst uprostřed historických měst, středověkých pevností a hradů. Láká Vás dovolená na Šumavě? Hledáte vhodné místo pro konání firemní akce, školení nebo pro rodinnou dovolenou s dětmi? Vybírat můžete z ohromné řady nabídky ubytovacích kapacit. K poznávání Šumavy jsou Vám k dispozici kempy, horské chaty, prastaré chalupy, ubytování v soukromí, penziony a hotely, hotelové komplexy, apartmánové domy. K výbavě běžně patří zahrady s posezením u grilu, úschovny Vašich kol a lyží, parkoviště, vybavení pro rodiny s dětmi. K vnitřnímu vybavení společenské místnosti, restaurace, bary pro společné posezení. Pokud se nechcete zdržovat s vařením, je vám k dispozici celá řada restaurací, hospod a hospůdek ať již ve městech nebo výletních restaurací na osamělých horských chalupách a chatách. Samozřejmě Vám řada ubytovacích zařízení nabídne pobyt se snídaní a večeří (polopenze), nebo i s obědem (plná penze).

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Loudavě vlekly se hodiny odpolední. Co dělat nebylo, a čáka, že se vrátí Václav neb aspoň otec, jenž přinese o něm zprávu, udržovala celý dům v jakémsi nervózním rozechvění, jež nedalo pomýšlet na práci.

Déšť ustal úplně, ale obloha se nevyjasnila. Šedé mrtvé šero vládlo, doléhalo na ves kraj, skličovalo mysl, zachmuřovalo ducha, ubíralo mu dělné energie.

Přišel večer, byl ještě chmurnější dne. O slunci ani památky, jako by ho nikdy na nebi nebývalo.

„Táta nám nejde," zahořekovala matka; „je to strašné soužení... Nedej Pánbůh, aby se mu bylo přihodilo něco zlého..."

„Chcete-li mámo, vydám se mu naproti," ozvala se Apolena; „zajdu do Pašic; snad tam někdo o něm bude vědět."

„Doma buď ty, nikam nechoď!" odpověděla matka v samých slzách; „chybělo by ještě, abych se i o tebe musila strachovati. Co nevidět bude tu noc; tma a hrůza by tě pozřely..."

„Nebojím se, mámo..."

„Samotná jít nemůžeš."

„Půjde se mnou Vojta, nechcete-li, abych se sama vydávala..."

„Vojta tu není, kdovíkde se potlouká. A kdyby krásně tu byl, nesmíš s ním chodit, nejméně v noci. Nevěřím mu, klukovi!... Připadá mi, jako by byl synem té tmy a hrůzy. Doma budeš, vyčkat musíš. Nepřijde-li táta, ty taky ho nepřivedeš."

Přes tento zákaz matčin Apolena se vydala přece. Daleko nemínila zacházet, pouze za ves, kousek cesty za kapličku směrem k Pašicům. Nemohla si pomoci, nevydržela doma, COSI tajemného ji pudilo neodolatelně ven. Použila chvíle, kdy matka poodešla k dojení do stáje, a vyklouzla, nikým nebyvší viděna.

Šero vůkol, chladné, hluboké bláto, do něhož se bořily bosé nohy. Za vsí ještě hůř, cesta tak bezedná, že z ní vybočila a raději po mezích a po mokrém pažitě běžela. Vlevo Blata, za polními lány. Zapadala v mokrém šeru, nic o nich neviděla, ač mlhy prchly; rozlité po nich vody se neleskly. Vpravo dřímal Volešek rybník, naplněný do samého kraje. Jeho ohromná rozlitina se nehýbala, nečeřila, neleskla. Nesmírné, hrobové ticho nad nim leželo: nezaštěbetala kachna, nezalálo káně, nezašplouchal vymršťující se z vody kapr, pouze z kterés kalužiny nedaleko cesty ozývalo se střídavě několik kuněk jediné hlasy vod a zatopených, vlhkem zalehlých Blat i polních lánů. Nikde nikoho, všude na nebi totéž duši tísnící šero, ještě ponuřejší houstnoucím večerním soumrakem. Žádný strom, žádný keř donedohledna; zeleň pažitu ztrácela svou barvu; vysoké rákosí na kraji rybníka, vysílající tu úzké, onde široké výběžky daleko do hladiny vod, vrhalo černé stíny; žluť dozrávajícího mokrého žita zvrhla se ve špinavou hněď, žíhanou těmitéž černými stíny.

Tu jakoby jedním rázem šedý závoj na západě přioděl se růžovým nádechem, slabounkým zpočátku, ale rychle se stupňujícím v sytou, nachovou červeň, která se intenzívně rudými proudy počala šířiti, takže vbrzku zaujala téměř polovici obzoru, vysílajíc paprsky daleko přes zenit. Podobalo se, že ohromný požár se vzňal bezprostředně za šedou rouškou oblaků, že rouška sama zahořela bengálským ohněm. Rudá záře se dělila hladině rybniční i vzdáleným vodám po Blatech rozlitým: vítězný, a přece příšerný poslední boj slunce zapadajícího za dálný obzor, za neviditelnými horami skomírajícího, s příbojem mraků a mlh, jež po tak dlouhou dobu jeho záři odolávaly.

Vidouc tuto rudou záplavu, Apolena se zachvěla. Připadala jí hrozivou, příšernou, zlé a děsné věci věštící. Neurčitý strach se jí zmocnil: bylo jí, že vydá-li se vpřed, nenajde zpáteční cesty, že zář za ní planoucí ji požene v neznámou dál, a až zhasne, zůstaví ji kdesi samotnou, ode všech opuštěnou, v nepovědomých končinách, kde vládne věčná tma, bez konce noc. Litovala, že proti zákazu matčinu se ven vy¬dala. Obrátila se — tváří v zář tu hleděla, v zář tak nevýslovně strašnou, že při pohledu všecka strnula. Zdálo se jí, že každým krokem dopředu se požene do čehosi hrozného, do jakési zátopy krve a pekelné výhně, z níž nebude vyváznutí, a jako dříve zář do tmy, tak požene ji nyní v týle za ní přichvátající tma do těchto příšerných plamenů, které i duši stráví...

A rudá zář jako by už i Plástovice byla zachvátila. Viděla je před sebou, zdi, střechy, stromy sadů, všecky obrysy, vše jako by krví bylo zalito, vše jako by hořelo rudými plameny.

Vzpomněla na otce, vracejícího se z krušné cesty, na niž se byl vydal, a který nyní spěchal domů, tma za ním úporná a před ním tato děsná, příšerná záplava, jež vrhala svůj odlesk na jeho ustaraný obličej...

Nemohla z místa, stála, jako by do země byla zakořeněna, oblita tímže nachovým světlem; maně zabloudily oči vpravo, kde za Blaty, za zatopenými, za rovněž temně nachovými vodami vystupovala jakási vysoká hradba, zčásti taktéž rudě ozářená, ale posetá černými a fialovými rýhami: vysoké topoly u Zbudova a za nimi Zbudov sám, také napohled v plamenech. Tam je bába, vetchá, stařičká, jíž utekla dnes, odešla proti její vůli. Tohle je trest za tuto její neposlušnost... Přežila mžikem ještě jednou všecky události od včerejška od rána, svůj útěk ze Zbudova, svou cestu, setkání se s Vojtou, svůj návrat... a co předcházelo, své poselství ve Zlivi, děsný výjev s pěšákem na Blatech, strávené s Vojtou chvíle na břehu Soudného potoka, vášnivý výbuch jeho lásky, jemuž bezmála by byla podlehla a který se dnes ráno opakoval. Bylo jí, že vše, co učinila, bylo těžkým proviněním, snůškou smrtelných hříchů. Zavinila neštěstí, jež potkalo Václava, snad i otci přivodila záhubu; snad se nevracel, protože zhynul v kalných vodách, chtěje stůj co stůj se dostati nejbližší cestou na Hlubokou ... A nezahynul-li, co úzkosti, hanby, bolu, ztrát naň uvalila. A co včera bába vypravovala!... Velkým hrobem jsou Blata... Blata krvavá... a věci hrůzné se dějí, jež nikdo nedovede vyložiti, věci, ležící daleko za lidským rozumem... Och, Blata krvavá, kam oko se zadívá, nic nevidí než krev, krev na nebi, na zemi — a vody v krev se proměnily... A střed této krve ona tu stojí samotná, bez pomoci všem děsům vydána... O své ujmě, dobrovolně se sem vydala, vzdorujíc matčině vůli... Dobrovolně?... Ba nikoli!... Vyhnalo ji sem cosi neznámého, tajná, neodolatelná moc ji vypudila z domova... Trest za vinu spáchanou!

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky