Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

u Mříče se srazily osobní vlaky, 14 zraněných včetně dětí

Šumava

Obrázek
kategorie: kultura a památky
podkategorie: krimi
lokalita: krumlovsko
GPS: 48°54'38.961"N, 14°20'43.061"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

K čelní srážce dvou souprav společnosti GW Train došlo u obce Mříč na Českokrumlovsku dne 3.května 2018 ráno v 8.49 (Srazil se osobní vlak jedoucí z Volar do Českých Budějovic s osobním vlakem, který jel z Českých Budějovic do Černého Kříže). Strojvůdce nerespektoval návěstidlo v poloze stůj… Doprava na trati se zastavila, na místo vyjely všechny složky záchranného systému. Záchranáři po nehodě ošetřovali a přepravovali do nemocnic čtyři středně těžce zraněné a deset lidí s lehkými poraněními. Sedm zraněných tak skončilo v českobudějovické a sedm v českokrumlovské nemocnici. Na místě zasahoval i vrtulník, který přepravil pět zraněných.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Holubovský dub letní

batoh
Holubovský dub letní
Šumava A-Z: památné strom...
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Svatojánský věneček

batoh
Svatojánský věneček
Šumava A-Z: filmová místa...
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

železniční most Kremžský potok, Holubov...

batoh
železniční most Kremžský potok, Holubov
Šumava A-Z: technické
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Křemžský potok

batoh
Křemžský potok
Šumava A-Z: voda - řeky
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
Holubovský dub letní 2.27 km
Svatojánský věneček 2.36 km
železniční most Kremžský potok, Ho... 2.45 km
Křemžský potok 2.49 km
nádraží Holubov 2.49 km
Podhradský 2.49 km
památník Karel Kovařovic 2.51 km
dětské hřiště Holubov 2.52 km
zřícenina hradu Dívčí kámen 2.55 km
infocentrum Holubov 2.55 km
kostel Československé církve husit... 2.63 km
keltské oppidum Třísov 2.71 km
Holubov 2.91 km
SDH Křemže 2.96 km
lípa Třísov 2.99 km
pomník Jana Smila, Křemže 2.99 km
kaplička Panny Marie, Třísov 3 km
pomník prezidenta T.G.Masaryka, Kř... 3 km
pomník padlých WWI, Křemže 3 km
kaple sv. Voršily, Křemže 3.01 km
hřbitov Křemže 3.01 km
kostel sv. Michaela, Křemže 3.01 km
Křemže 3.02 km
Smil Jan z Křemže 3.02 km
fara Křemže 3.03 km
parkoviště Třísov 3.05 km
Třísov 3.06 km
vlaková zastávka Třísov 3.07 km
návesní rybník, Třísov 3.07 km
SDH Třísov 3.08 km
tvrz Chlumeček 3.51 km
Chlumeček 3.55 km
kaple Stupná 3.82 km
Stupná 3.83 km
Krasetín 3.88 km
pomník padlých WWII, Krasetín 3.9 km
Svatojánský věneček 4.19 km
Čertyně 4.32 km
památník Lt William R. Preddy 4.39 km
kaple Záluží 4.57 km
Záluží u Dolního Třebonína 4.72 km
Hamry u Křemže 4.74 km
sedačková lanovka Kleť 4.83 km
parkoviště lanová dráha Krasetín -... 4.87 km
památník Capt. Raymond F. Reuter 5.27 km
rybník po Štěkří 5.37 km
Kopecký Miloš 5.43 km
Chmelná 5.56 km
tvrz Štěkře 5.6 km
kaple Chmelná 5.61 km
pomník padlých WWI, Chmelná 5.61 km
návesní rybník, Štěkře 5.62 km
Štěkře 5.63 km
SDH Chmelná 5.64 km
Březí u Boršova nad Vltavou 5.67 km
koupaliště Zlatá Koruna 6.33 km
lípa Kapucínka, Zlatá Koruna 6.38 km
pamětní deska Antonín Borový 6.43 km
Paměť stromů - 7. díl - Zlatá Koru... 6.45 km
cisterciácký klášter Zlatá Koruna... 6.45 km
Cisterciácká lípa na návsi, Zlatá ... 6.47 km
Zlatá Koruna 6.47 km
Nová Koruna 6.5 km
Kosov 6.51 km
fara Boršov nad Vltavou 6.52 km
hřbitov Boršov nad Vltavou 6.55 km
SDH Zlatá Koruna 6.55 km
kostel sv. Jakuba Většího, Boršov ... 6.58 km
Boršov nad Vltavou 6.63 km
mlýn Zlatá Koruna 6.63 km
silniční most Vltava, Zlatá Koruna... 6.69 km
nádraží Zlatá Koruna 6.7 km
památník obětem totalit, Kleť 6.78 km
silniční most Otava, Boršov nad Vl... 6.78 km
koloběžky Kleť 6.78 km
sluneční hodiny Kleť 6.79 km
Kleť 1084 m n. m. 6.79 km
Homole 6.83 km
hvězdárna Kleť 6.85 km
železniční most Otava, Boršov nad ... 6.89 km
hřbitov Zlatá Koruna 6.9 km
Sokol Boršov nad Vltavou 7.11 km
kaple Poříčí 7.16 km
obětem heydrichiády, Boršov nad Vl... 7.23 km
pomník padlých WWI i II, Rájov 7.3 km
letecký souboj P-51 Mustang vs. M... 7.32 km
SDH Rájov 7.32 km
Rájov 7.33 km
kaplička Poříčí 7.36 km
nádraží Boršov nad Vltavou 7.4 km
kaple Srnín 7.45 km
dětské hřiště Dolní Třebonín... 7.48 km
Srnín 7.5 km
SDH Dolní Třebonín 7.76 km
Dolní Třebonín 7.78 km
pomník padlých WWI, Dolní Třebonín... 7.78 km
nádraží Včelná 7.79 km
Včelná 8.06 km
holašovické Stonehenge 8.06 km
Horní Třebonín 8.29 km
kaple Horní Třebonín 8.3 km
muzeum selský dvůr Holašovice 8.37 km
Holašovice 8.4 km
Prodaná nevěsta 8.4 km
kostel sv. Máří Magdalény, Černice... 8.41 km
Už zase skáču přes kaluže 8.41 km
návesní rybník, Holašovice 8.43 km
Stříbrná paruka - 1.díl - Primadon... 8.46 km
pamětní deska české školy, Holašov... 8.46 km
vodní pumpa Holašovice 8.46 km
pamětní kámen UNESCO, Holašovice... 8.46 km
Černice 8.47 km
kaple Holašovice 8.48 km
parkoviště Holašovice 8.5 km
infocentrum Holašovice 8.51 km
kaple Přísečná 8.51 km
dětské hřiště Holašovice 8.53 km
kaplička Holašovice 8.6 km
Přísečná 8.68 km
SDH Přísečná 8.68 km
pomník padlých WWI i II, Přísečná... 8.72 km
hřbitov Brloh 9 km
kostel sv. Šimona a Judy, Brloh 9.28 km
Golf Club Český Krumlov 9.29 km
fara Brloh 9.31 km
Brloh 9.34 km
naučná stezka Brložsko 9.35 km
pomník padlých WWI i II, Brloh 9.36 km
pivovar Glokner 9.4 km
SDH Prostřední Svince 9.56 km
Prostřední Svince 9.57 km
CHKO Blanský les 9.76 km
Pacovští zastřelili tři muže 9.87 km
nádraží Holkov 9.98 km
nádraží Český Krumlov 10.06 km
informační a servisní centrum Česk... 10.07 km
Cvrčkův mlýn 10.29 km
dětské hřiště Záboří 10.52 km
Plav 10.53 km
Záboří 10.53 km
Babovřesky 10.56 km
SDH Záboří 10.6 km
kaple Záboří 10.6 km
kaple výklenková Záboří 10.61 km
Chabičovice 10.64 km
bazén Český Krumlov 10.78 km
Vošahlíkův mlýn, Český Krumlov... 10.79 km
kaple na mostě u Budějovické brány... 10.85 km
Budějovická brána, Český Krumlov... 10.88 km
vlaková jižní zastávka České Buděj... 10.92 km
Holkov 10.98 km
minoritský klášter, Český Krumlov... 11.02 km
zámek Červený Dvůr 11.06 km
pamětní deska Josef Rosenauer 11.07 km
kašna I. nádvoří zámek Český Kruml... 11.11 km
zámek Český Krumlov, UNESCO 11.13 km
kašna II. nádvoří zámek Český Krum... 11.13 km
Pyšná princezna 11.16 km
Vydrýsek - O cizí řece 11.2 km
muzeum Marionet, Český Krumlov 11.2 km
kostel sv. Jošta, Český Krumlov 11.2 km
kašna Latrán, Český Krumlov 11.21 km
kaple Křenov 11.21 km
kašna zámecké divadlo Český Krumlo... 11.22 km
sv. Jan Nepomucký, Lazebnický most... 11.22 km
Jen ho nechte, ať se bojí 11.23 km
Krumlovský mlýn, Český Krumlov 11.27 km
legendy o v českokrumlovském mlýně... 11.27 km
muzeum historických motocyklů, Čes... 11.27 km
Wolf Josef 11.29 km
mlýn na parkánu, Český Krumlov 11.29 km
bunkr (řopík) 197/67/A-180 11.29 km
muzeum vltavínů, Český Krumlov 11.29 km
pozůstatky koňské dráhy Holkov - V... 11.3 km
regionální muzeum Český Krumlov... 11.32 km
Chromy Anna 11.33 km
Ze šumavy, Eliška Krásnohorská 11.33 km
Toulavá kamera ČT - vory, Český Kr... 11.33 km
Slavnosti pětilisté růže, Český Kr... 11.33 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 11.33 km
Český Krumlov 11.33 km
Vok Petr z Rožmberka 11.33 km
jezuitská zahrada, Český Krumlov... 11.33 km
infocentrum Český Krumlov 11.34 km
kašna v jezuitské zahradě, Český K... 11.34 km
kaskádová fontána, zámek Český Kru... 11.37 km
prelatura Český Krumlov 11.37 km
kaplanka, Český Krumlov 11.37 km
sousoší kalvárie, Český Krumlov... 11.38 km
morový sloup, Český Krumlov 11.38 km
morový sloup s kašnou, Český Kruml... 11.38 km
Schiele Egon 11.38 km
Egon Schiele Art Centrum, Český Kr... 11.38 km
pamětní deska Jiří Bílek z Bílenbe... 11.38 km
kašna u Morového sloupu, Český Kru... 11.39 km
kostel sv. Víta, Český Krumlov 11.39 km
Hop, a je tu lidoop 11.4 km
Pan Tau a cesta kolem 11.4 km
wax museum Český Krumlov 11.41 km
bunkr (řopík) 197/70/A-140Z 11.42 km
památník Friedricha Ludwiga Jahna,... 11.43 km
hudební pavilon, Český Krumlov 11.44 km
Mrázkův mlýn, Český Krumlov 11.47 km
památník bojů a vítězství nad faši... 11.47 km
městský park, Český Krumlov 11.47 km
Jihočeský kraj 11.48 km
bunkr (řopík) 197/69/A-180Z 11.48 km
muzeum lehkého opěvnění Křenov... 11.48 km
lípa městský park, Český Krumlov... 11.5 km
Pan Tau a cesta kolem světa 11.55 km
dětské hřiště, městský park, Český... 11.55 km
kaple sv. Martina, Český Krumlov 11.56 km
kaple výklenková Český Krumlov 11.58 km
Seidel Josef 11.58 km
muzeum fotoatelier Seidel 11.58 km
kostel sv. Maří Magdalény, Chvalši... 11.65 km
synagoga Český Krumlov 11.66 km
Českobudějovická diecéze 11.66 km
Chvalšiny 11.67 km
bunkr (řopík) 197/72/A-160Z 11.72 km
bunkr (řopík) 197/71/A-180Z 11.73 km
Pyšná princezná 11.76 km
Poslušně hlásím 11.76 km
Hašek Jaroslav 11.76 km
dětské hřiště Římov 11.77 km
Vávra František 11.77 km
muzeum Schwarzenberského plavebníh... 11.77 km
Rosenauer Josef 11.77 km
Valter Karel 11.79 km
Bílý Josef, armádní generál 11.79 km
Nedorost Josef 11.79 km
Šporcl Pavel 11.79 km
Kubišová Marta 11.79 km
Fořt Karel, Mons. 11.79 km
Kohout Eduard 11.79 km
Lomský Bohumír, armádní generál... 11.79 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 11.79 km
Kolář Petr 11.79 km
Roden Karel 11.79 km
Hrubín František 11.79 km
Kerles Jaroslav 11.79 km
dub Hamr, Římov 11.79 km
Jihočeské muzeum (historická budov... 11.8 km
mlýn Hamr, Římov 11.83 km
infocentrum Bavorský les - Šumava... 11.87 km
bunkr (řopík) 197/75/B2-100 11.93 km
hřbitov Chvalšiny 11.95 km
muzeum vláčků, Římovská roubenka... 11.96 km
bunkr (řopík) 197/73/A-180Z 12.01 km
Římov 12.03 km
lípa Jana Gurreho, Římov 12.05 km
Paměť stromů - 12. díl - Římov... 12.05 km
křížová cesta Římov, Římovské paši... 12.05 km
kostel sv. Ducha, loretánská kaple... 12.07 km
infocentrum Římov 12.07 km
sv. Jan Nepomucký, Římov 12.07 km
kaple výklenková Kuklov 12.09 km
zřícenina hradu Kuglvajt 12.1 km
Malá farma 12.1 km
kaple Panny Marie Bolestné a sv. K... 12.11 km
zámek Římov 12.14 km
Gerstner František Antonín 12.14 km
bunkr (řopík) 197/76/A-160Z 12.17 km
hřbitov Římov 12.18 km
Kuklov 12.19 km
zřícenina kláštera Kuklov 12.22 km
Údolí včel 12.22 km
pomník padlých WWI, Kuklov 12.27 km
kamenný most Malše, Římov 12.31 km
nádraží Kájov 12.35 km
přehrada Římov 12.49 km
rechle Český Krumlov 12.5 km
SDH Velešín 12.54 km
kaple Dobčice 12.59 km
návesní rybník, Dobčice 12.62 km
Dobčice 12.63 km
Babovřesky 12.63 km
vlaková zastávka Kladné 12.63 km
tvrz Dobčice 12.63 km
dětské hřiště Dobčice 12.64 km
bombardování nádraží České Budějov... 12.64 km
Tajemství železnic - S Cimrmanem d... 12.68 km
Kájov 12.8 km
Kuklovský dub 12.81 km
slovanské hradiště Branišovice 12.84 km
Kuklwaitská lípa 12.86 km
Dasný 12.88 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Dasný... 12.88 km
pomník padlých WWI, Kájov 12.94 km
Kladiny 12.94 km
kaple Panny Marie, Kladiny 12.95 km
kostel Zesnutí Panny Marie, Kájov... 12.96 km
fara s hospicem Kájov 12.96 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kájov... 12.97 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ká... 12.98 km
kaple sv. Terezie, Kájov 13 km
hřbitov Kájov 13.02 km
sousoší sv. Tadeáš, Josef a Ant. P... 13.12 km
prohlídka pivovaru Budějovický Bud... 13.27 km
pivovar Budějovický Budvar 13.27 km
Boletice 13.38 km
Papouščí skála, Nové Spolí 13.41 km
Češnovice 13.7 km
SDH Češnovice 13.77 km
pomník padlých WWI, Češnovice 13.8 km
kaple sv. Anny, Češnovice 13.82 km
Chvalovice 13.87 km
Pašinovice 14.15 km
pomník padlých WWI, Pašinovice 14.15 km
Smědeč 14.29 km
Přídolí 14.36 km
pomník padlých WWI, Němčice u Neto... 14.46 km
Němčice u Netolic 14.48 km
kostel sv. Mikuláše, Němčice 14.49 km
Nový Mlýn, Pašinovice 14.52 km
Dobrá Voda u Českých Budějovic 14.6 km
Horní Chrášťany 14.61 km
kaple nad pramenem, Dobrá Voda u Č... 14.62 km
kaple Horní Chrášťany 14.64 km
Babovřesky 14.65 km
památník Lt Robert W. Whitehead 14.7 km
fara stará Dobrá Voda u Českých Bu... 14.73 km
fara nová Dobrá Voda u Českých Bud... 14.76 km
křížová cesta, Dobrá Voda u Českýc... 14.78 km
kostel Panny Marie Bolestné, Dobrá... 14.82 km
socha Mistra Jana Husa, Dobrá Voda... 14.84 km
Svinenský potok 14.84 km
kaple, Dobrá Voda u Českých Budějo... 14.85 km
městský dům Větřní 14.98 km
Srubec 15.01 km
fara Komařice 15.01 km
Babovřesky 15.04 km
Větřní 15.05 km
kostel sv. Vavřince, Pištín 15.07 km
zámek Komařice 15.07 km
zeravy Komařice 15.09 km
socha Immaculaty, Komařice 15.09 km
Spiro Ignác 15.1 km
papírna Větřní 15.1 km
Komařice 15.1 km
SDH Komařice 15.11 km
SDH Větřní 15.23 km
hřbitov Dobrá Voda u Českých Buděj... 15.23 km
hřbitov Dobrá Voda (třebotovický) ... 15.4 km
hrob Lt Robert W. Whitehead 15.4 km
Poslušně hlásím 15.48 km
fara Ktiš 15.53 km
kostel sv. Bartoloměje, Ktiš 15.55 km
pomník padlých WWI, Ktiš 15.56 km
Ktiš 15.58 km
hřbitov Ktiš 15.58 km
kašna Ktiš 15.58 km
zámek Ohrada, Hluboká nad Vltavou... 15.59 km
SDH Netřebice 15.59 km
pomník padlých WWI, Netřebice 15.61 km
muzeum lesnictví, myslivosti a ryb... 15.61 km
vlaková zastávka Mezipotočí 15.61 km
Řevňovice 15.63 km
zvonička Netřebice 15.63 km
Netřebice 15.66 km
ZOO Ohrada 15.69 km
vodáctví Hluboká nad Vltavou 15.73 km
fara Větřní 15.75 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Větřn... 15.76 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Větřní... 15.79 km
U Bugenů 15.91 km
Kladenské Rovné 15.96 km
Mezipotočí 16.04 km
silniční most Vltava, Větřní 16.07 km
letecký souboj Fw 190 vs. Lightnin... 16.3 km
Jílek Josef, páter 16.5 km
golf Hluboká nad Vltavou 16.5 km
Strážkovice 16.54 km
dětské hřiště Mahouš 16.56 km
Mahouš 16.56 km
kovárna Mahouš 16.58 km
stavení Mahouš 16.64 km
pomník obětí WWII, Netřebice 16.79 km
společný hrob obětí transportu u N... 16.8 km
Lužice 16.9 km
Sokolovna Lhenice 16.91 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Hlubo... 16.94 km
Poborský Karel 16.95 km
studna Hluboká nad Vltavou 16.95 km
SDH Lhenice 16.95 km
Beneš Kamil, desátník / štábní pra... 16.96 km
dětské hřiště Lhenice 16.97 km
infocentrum Hluboká nad Vltavou 16.99 km
radnice (bývalá) Lhenice 17 km
pamětní deska osvobození Lhenice... 17 km
socha sv. Vojtěcha, Lhenice 17.02 km
Lhenice 17.03 km
kaple Lhenice 17.04 km
kašna Karla IV., Lhenice 17.05 km
kašna zámecká Hluboká nad Vltavou... 17.06 km
pomník padlých WWI, Lhenice 17.06 km
kostel sv. Jakuba, Lhenice 17.08 km
Tři bratři 17.1 km
Pan Tau a Claudie 17.1 km
Pyšná princezna 17.1 km
Zlivský rybník 17.12 km
zámek Hluboká nad Vltavou 17.12 km
kaple zámecká, Hluboká nad Vltavou... 17.12 km
renesanční panský dům Lhenice 17.14 km
Alšova jihočeská galerie, Hluboká ... 17.16 km
kašna Alšova, zámek Hluboká nad Vl... 17.18 km
Kaliště 17.25 km
Pan Tau a Claudie 17.25 km
Kaplice - nádraží 17.53 km
Nepřímá výprava vlaků 17.53 km
kaple výklenková Kaliště 17.6 km
nádraží Kaplice - nádraží 17.6 km
renesanční statek Grejnarov 17.69 km
nádraží Trocnov 17.72 km
Tisovka 17.82 km
bunkr (řopík) 182/33/A-140Z 17.83 km
kaple výklenková Slavkov 17.85 km
fara Slavkov 17.88 km
tvrz Slavkov 17.88 km
stavení Olšovice 17.9 km
kostel sv. Bartoloměje, Slavkov 17.91 km
SDH Slavkov 17.92 km
Slavkovská lípa 17.92 km
pomník republiky, Slavkov 17.92 km
Slavkov 17.93 km
Olšovice 18.04 km
SDH Olšovice 18.06 km
kaplička Olšovice 18.1 km
rybník Podroužek 18.15 km
pomník padlých WWI, Hrbov 18.17 km
Hrbov 18.19 km
kaple Hrbov 18.2 km
Parafly Service 18.3 km
Trocnov 18.32 km
VW Golf meeting Podroužek 18.35 km
Hlavatce 18.48 km
Mydlovarský rybník 18.51 km
kaple Hlavatce 18.56 km
pomník padlých WWI, Hlavatce 18.56 km
kamenný most, Netolice 18.59 km
rybník Mnich 18.61 km
kaplička Netolice 18.66 km
most se sochou sv. Jana, Netolice 18.66 km
sv. Jan Nepomucký, Netolice 18.66 km
archeopark Netolice 18.72 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ne... 18.74 km
děkanství Netolice 18.76 km
Hořínek Tony Antonín 18.78 km
pamětní deska Ing. Antonín Hořínek... 18.78 km
solnice, Netolice 18.79 km
zřícenina kostela sv. Jana, Netoli... 18.79 km
radnice Netolice 18.8 km
Třetina u Olšovice 18.8 km
muzeum JUDr.Otakara Kudrny - Netol... 18.82 km
infocentrum Netolice 18.83 km
NS Netolice 18.83 km
pamětní deska JUDr. Otakar Kudrna,... 18.83 km
sousoší sv. Jana Nepomuckého, Neto... 18.84 km
náměstní lípa Netolice 18.84 km
památník Jana Žižky z Trocnova 18.84 km
Paměť stromů - 7. díl - Trocnov, M... 18.84 km
Žižka Jan 18.84 km
kašna Netolice 18.85 km
pamětní deska František Gregora, N... 18.86 km
pamětní deska Štepánek Netolický... 18.86 km
John Josef 18.87 km
Gregora František 18.87 km
rodný dům Františka Gregora, Netol... 18.87 km
Peklo u Netolic 18.87 km
Netolice 18.88 km
hotel Beseda 18.9 km
SDH Netolice 18.97 km
Měšťanský pivovar, Netolice 18.97 km
Ostrolovský Újezd 18.97 km
rybník Žižkovec 18.99 km
Neuhausenův dům, Netolice 19 km
pomník padlých WWI, Netolice 19.05 km
kostel sv. Václava, Netolice 19.05 km
potok Rapačov 19.14 km
rybník Grandlový 19.21 km
muzeum husitského hnutí a Jana Žiž... 19.21 km
zaniklý hrad Poděhusy 19.22 km
studna u Mikšova statku 19.25 km
rybník Horní a Dolní Trocnov 19.3 km
Radostice u Borovan 19.35 km
silniční most Vltava, Zátoňské Dvo... 19.38 km
bitva u Zahájí 19.42 km
hřbitov Netolice 19.44 km
dětské hřiště Podeřiště 19.46 km
vlaková zastávka Radostice 19.49 km
nádraží Hořice na Šumavě 19.53 km
nádraží Netolice 19.55 km
kaple Podeřiště 19.69 km
Podeřiště 19.7 km
SDH Podeřiště 19.71 km
Petrův Dvůr 19.75 km
železito-sirný vývěr, Mydlovary - ... 19.83 km
studna Zahájí 19.92 km
pomník padlých WWI i II, Zahájí... 19.93 km
Zahájí 19.94 km
fara Zahájí 19.96 km
kostel Zvěstování Panny Marie, Zah... 19.97 km
SDH Zahájí 19.99 km
ubytování v okolí

Rekreace na Lipně

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování:
Šumava: lipensko
šumavská obec: Frymburk

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 0 Kč detail

penzion 9001, Přední Výtoň

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: penzion
Šumava: lipensko
šumavská obec: Přední Výt...

ubytování s kapacitou: 31
cena ubytování: od 430 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum Marionet, Český Krumlov - otevíra...

    batoh
    muzeum Marionet, Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum historických motocyklů, Český Kru...

    batoh
    muzeum historických motocyklů, Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • regionální muzeum Český Krumlov - otevír...

    batoh
    regionální muzeum Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
  • čerpací stanice PAP OIL, Křemže

    batoh
    čerpací stanice PAP OIL, Křemže
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: krumlovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Jednota-potraviny Křemže

    batoh
    Jednota-potraviny Křemže
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: krumlovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • čerpací stanice EuroOil, Včelná

    batoh
    čerpací stanice EuroOil, Včelná
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: budějovicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Kamenný Újezd

    batoh
    Jednota Kamenný Újezd
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: budějovicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
čerpací stanice PAP OIL, Křemže... 2.93 km
Jednota-potraviny Křemže 3.05 km
čerpací stanice EuroOil, Včelná... 7.24 km
Jednota Kamenný Újezd 7.69 km
Jednota-potraviny Brloh 8.23 km
Jednota-potraviny Brloh 9.35 km
Supermarket Český Krumlov 9.4 km
Bankomat Komerční banka 9.42 km
Bankomat Poštovní spořitelna 9.51 km
Bankomat GE Money Bank 9.57 km
Bankomat Česká spořitelna 9.58 km
čerpací stanice Benzina, Český Kru... 9.59 km
čerpací stanice OMV, Český Krumlov... 9.6 km
Bankomat GE Money Bank 9.66 km
Bankomat GE Money Bank 9.66 km
Bankomat Citibank 9.68 km
Bankomat ČSOB 9.7 km
čerpací stanice Benzina, České Bud... 9.93 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 10.1 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 10.11 km
Rožnov České Budějovice 10.12 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.55 km
čerpací stanice RoBiN OIL, České B... 10.58 km
Bankomat ČSOB 10.66 km
Bankomat GE Money Bank 10.79 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.8 km
Bankomat ČSOB 10.86 km
Bankomat Česká spořitelna 10.91 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.93 km
Bankomat ČSOB 10.95 km
TREFA Ćeské Budějovice 10.95 km
Bankomat UniCredit Bank 11.02 km
Bankomat Citibank 11.03 km
Bankomat Citibank 11.03 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 11.06 km
Bankomat Česká spořitelna 11.08 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.11 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 11.19 km
Bankomat Oberbank AG 11.3 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.31 km
Bankomat ČSOB 11.32 km
Bankomat Raiffeisenbank 11.33 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.33 km
Bankomat Komerční banka 11.34 km
Bankomat Komerční banka 11.34 km
Bankomat Komerční banka 11.36 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.36 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 11.37 km
Bankomat Česká spořitelna 11.38 km
Bankomat ČSOB 11.39 km
Bankomat Citibank 11.41 km
Bankomat Citibank 11.41 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.47 km
Bankomat ČSOB 11.49 km
Vesna České Budějovice 11.6 km
Jednota-potraviny Chvalšiny 11.66 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.73 km
Bankomat Oberbank AG 11.73 km
Bankomat UniCredit Bank 11.75 km
Bankomat Fio banka 11.75 km
Bankomat Raiffeisenbank 11.84 km
Bankomat Sberbank CZ 11.86 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.86 km
Bankomat ČSOB 11.86 km
Vltava České Budějovice 11.87 km
Bankomat Česká spořitelna 11.88 km
Bankomat Česká spořitelna 11.89 km
Bankomat Česká spořitelna 11.9 km
TREFA České Budějovice 11.92 km
Bankomat Komerční banka 11.93 km
Bankomat ČSOB 11.93 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.93 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 12.08 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 12.09 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.1 km
Jednota-potraviny Velešín 12.11 km
Bankomat ČSOB 12.12 km
čerpací stanice Shell, České Buděj... 12.13 km
Bankomat GE Money Bank 12.16 km
Bankomat GE Money Bank 12.16 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.18 km
Družba České Budějovice 12.22 km
Bankomat UniCredit Bank 12.22 km
Lužnice České Budějovice 12.24 km
Bankomat Česká spořitelna 12.24 km
Bankomat Raiffeisenbank 12.27 km
Prior České Budějovice 12.28 km
McDonalds, OD Prior, České Budějov... 12.35 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 12.38 km
Bankomat GE Money Bank 12.39 km
Bankomat Česká spořitelna 12.46 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.46 km
Bankomat ČSOB 12.46 km
Bankomat Česká spořitelna 12.46 km
Bankomat GE Money Bank 12.5 km
Bankomat Komerční banka 12.56 km
Jednota-potraviny Kájov 12.58 km
Bankomat UniCredit Bank 12.64 km
Jednota-potraviny Velešín 12.79 km
McDonalds, Strakonická, České Budě... 12.86 km
čerpací stanice Benzina, Velešín... 13 km
TERNO SUPERMARKET České Budějovice... 13.01 km
čerpací stanice Benzina, České Bud... 13.02 km
Bankomat Česká spořitelna 13.41 km
Jednota Pištín 13.58 km
čerpací stanice EuroOil, České Bud... 13.79 km
čerpací stanice Shell, České Buděj... 13.83 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 14.4 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.59 km
Bankomat ČSOB 15.59 km
Jednota-potraviny Velešín 15.61 km
Jednota-potraviny Větřní 15.64 km
Jednota Ktiš 15.68 km
čerpací stanice Benzina, Hluboká n... 16.69 km
Jednota Adamov 16.85 km
Jednota Hluboká nad Vltavou 16.95 km
Bankomat Česká spořitelna 17 km
Bankomat Česká spořitelna 17.03 km
Bankomat ČSOB 17.04 km
Jednota Zliv 17.06 km
Jednota Hluboká nad Vltavou 17.24 km
Jednota-potraviny Střítež 17.6 km
Bankomat Komerční banka 18.81 km
Bankomat Česká spořitelna 18.91 km
Jednota Netolice 18.92 km

mohlo by Vás zajímat

Český Krumlov

batoh
Český Krumlov
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

cisterciácký klášter Zlatá Koruna

batoh
cisterciácký klášter Zlatá Koruna
Šumava A-Z: církevní
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Národní park Šumava vznikl v březnu 1991 vyjmutím nejcennějších lokalit z Chráněné krajinné oblasti Šumava. Rozprostírá se na území Plzeňského a Jihočeského kraje při jihozápadní hranici s Německem a Rakouskem. Se svojí rozlohou 69 030 ha je největším národním parkem v ČR. Za svoji atraktivitu vděčí Národní park kromě jiného i dlouholeté existenci Pohraničního pásma nazývaného železnou oponou, která na několik desetiletí zastavila působení člověka v hraničních oblastech a dala tak prostor přirozenému vývoji krajiny. Uprostřed Evropy vznikl unikátní přírodní celek, jehož hodnoty si bezesporu zaslouží ochranu. Oblast Šumavy a Bavorského lesa tvoří společně jeden z nejrozsáhlejších lesních komplexů ve střední Evropě. Území NP leží v nadmořské výšce od 600 m n. m. (údolí Otavy u Rejštejna) do 1378 m n. m. (Plechý). Podle stupně ochrany přírody je NP rozdělen do tří zón: I. zóna - přísná přírodní (13% z celkové plochy), zahrnuje nejcennější části, území je ponecháno přirozenému vývoji bez vlivu člověka, platí zde zákaz vstupu mimo vyznačené trasy. II. zóna - řízená přírodní (83% z celkové plochy), člověkem převážně pozměněné lesní a zemědělské ekosystémy. III. zóna - okrajová (4% z celkové plochy), území značně pozměněné člověkem, osídlené nebo hospodářsky kultivované oblasti zejména obce, jejich okolí a zemědělské plochy. Vzácné lokality NP z hlediska ochrany rostlin a živočichů (15 000 ha) jsou navíc zahrnuty do šesti klidových území, ve kterých se lze pohybovat pouze po vyznačených turistických stezkách. Pro poznávání Šumavy, dovolenou, relaxaci, wellnes, sport, využijte nabídky ubytování pro každého. Od luxusních hotelů pro vyznavače pohodlí, přes moderní apartmány nebo stylové penziony pro milovníky romantiky. Prohlédněte si nabízené penziony, chalupy, chaty, horské chaty, hotely a vyberte si způsob ubytování, který vám nejvíce vyhovuje. I přesto, že se typu ubytování liší podle povahy, lokality, jedno mají společné - příjemné prostředí, kvalitní služby, příznivé ceny a ochotný personál. Vyberte si ze široké nabídky ubytování, v němž můžete vždy počítat s pohodlím, které vám zařízení poskytnou. Velké oblibě se těší na Šumavě zejména penziony, které tvoří páteř turistického zázemí a levného ubytování na Šumavě.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Krušnej nechal ženu mluvit, obíraje se svými myšlenkami. Věděl dobře, že odpor její by rostl a mohutněl každou jeho odpovědí. Když pak se ho přímo tázala, hodlá-li se opříti zamýšlenému dělení čili nic, odtušil klidně:

„Copak se mne ptáš? Dojde-li k dělení, bude děliti obec; s tou si to sprav." Rozzlobila se.

„Cože? — Obec, povídáš? — Jsem tak hloupá, že bych nevěděla, co je obec? Obec, toť jste vy, a vy dělit nebudete, o to se postarám."

Krušnej pokrčil ramenoma:

„Nač se rozčiluješ? Máš pravdu, obec jsme my všichni, ale žádný z nás pro sebe. Až obec řekne: Blata se rozdělí, postav se proti obci a řekni: ,Ne, vy necháte věc při starém, dělit se nebude.' — Uhlídáš, že obec se neopováží A opováží-li se přece, nezbude než se podrobit, kdybys křičela desetkrát víc a silněji."

„Na tvou pomoc arci nečekám, ty nimro! — Ale proto si s obcí promluvím přece, a rozděh-li Blata, ať mi potom vybaví holky. K císaři pánu kdybych měla dojít, najdu si právo. To jim řekni všem a nejdříve tomu moudrému mudrlantovi tam v Plástovicích."

„Buď bez starosti, vyřídím mu tvůj vzkaz. Je jisto, až uslyší, ulekne se a přidá věna Apoleně, abys našim holkám mohla koupit peřiny."

„Ty se mi směješ, ty hloupý Kubo           Nebo jste se snad

spolu umluvili, že našemu Jakubovi dceru nedá, jen za cenu rozdělení Blat?"

„To jsme zrovna neumluvili, ale možná dost, že Jouza to jinak neudělá. Ale to je tobě přece jedno: ty mu najdeš jinou nevěstu s osmi tisíci. U nás takových roste jako hřibů v lese po vlažičce."

„Nech si svoje úštěpky..."

„Zkrátka a moudře: Ty si i beztak pomůžeš a rozdělení

Blat zamezíš, ale na tvém místě bych prozatím nedělal zbytečného rámusu, aby se kmotr nezalekl ani nepohněval. Blata se nebudou dělit ani dnes, ani zítra, ale mohlo by se stát, že by Potužák našel pro svou dceru ženicha, který by se mu aspoň tak dobře hodil jako náš Jakub. Dělej si teď, co chceš." Krušná se poněkud zarazila.

„Nevídáno!" zabručela mnohem dušeněji, „tu je toho, Apolena Potužákovic! Na naší straně, v Podeřišti, ve Vítě-jicích, v Lažišti jsou taky bohaté nevěsty. Potom, což tu není ve Lhotě Kuchař..."

„Ano, má dvě dcery, každá dostane pět tisíc..."

„...VeZliviBlahout..."

„... Pravda, dá věna čtyři tisíce..."

„... A pár koňů k tomu. Možná že by dal i pět tisíc..."

„Ovšem, i jiní se ještě najdou. Ale zatím přece snad abychom zůstali při Potužákovi, když dá osm tisíc."

„Dobře, ale Blata se dělit nebudou."

„Nu, nebudou, když nechceš. Já jenom myslím, abys o tom zbytečně nemluvila." -

Krušná skutečně přestala mluvit o dělení Blat a jen na Potužáka si zatoužila.

„Je to kus mudrlanta, tenhle!" ulevila si, ukazujíc rukou směrem k Plástovicům. „Pořád ho vidím a slyším, jak se čertil na našeho Ferdu. Udělal by dobře, kdyby metl před svým prahem. Má taky dětí, má toho kluka Vaška, který mu třeba jednou vyvede něco horšího než to naše ubohé dítě, ten Ferda! To toho je, že chtěl zítra k obědu rybu, když přišel po dlouhém čase domů. To se přece rozumí, že se mu musí vyhovět, je třeba ho trochu uctít. Však se ví, jaký to je zlotřilec, ten Vojta, jeho hříbek! Ten snad chytá jen žáby v potoce, aj ? Knížecí není ten potok, ale jeho! Chtěla bych vědět, kolik štik už z něho vytáhl. Ty ovšem nejsou kradené jako ti kapři, jež člověk poctivě koupí od Pavlíčka..."

„No, už toho nech..."

Nemohla toho nechat tak hned, dlouho ještě mluvila, věc rozvláčela. —

Jedva Potužák přišel domů, přivalila se hanba za okolností, již krejčí vylíčil na statku jeho svaka ve Zbudově.

Když bral se cestou z Pašic domů, prchly mlhy, jasno bylo; když četník odváděl jeho syna, obviněného z těžkého zločinu, nové mlhy se hnaly od západu, hustší, dusivější těch, jež prchly, šedými perutěmi letěly za odváděným, za urvaným od krbu rodinného. Zahalily Blata i ves kraj ve chmurné stíny své a těžce lehly na srdce rodičů.

„Já jsem se ničím neprovinil," pravil Václav, opouštěje rodný práh; „já toho člověka neznám, jen jsem ho viděl, jak se sbíral a vlasy jeho byly krví slepené."

„To se ukáže," odvětil četník, „jen pojďte a nezdržujte mě! Kdyby vaše svědomí bylo čisté, nebyl byste před ním utíkal."

„Bůh suď!" pravil otec. „Jdi!" -

Asi hodinu po zatknutí Václava vrátil se Vojta z Blat. Když slyšel zvěst, trhl sebou. „Není možná," pravil, „Václav onoho člověka neuhodil, tím méně obral."

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky