Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Písek

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: písecko
GPS: 49°18'46.017"N, 14°8'8.888"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Písek leží na železniční trati č. 201 do Tábora. Z vlakové zastávky Písek nádraží, která leží na stejné trati, vede ještě trať č. 200 přes Březnice do Zdic ležících na trati Praha – Plzeň, v opačném směru elektrizovaná spojka přes Putim do Ražic nebo Protivína na trati České Budějovice – Plzeň. Železniční trať Zdice – Protivín (v jízdním řádu označená číslem 200) je hlavní tratí. Úsek trati z Písku do Protivína je elektrifikovaný střídavou soustavou 25 kV, 50 Hz. Celá trať je jednokolejná. Roku 1875 ji zprovoznila a do zestátnění v roce 1918 vlastnila společnost Rakovnicko-Protivínské dráhy. Dále se provozovatelé rychle střídali a od roku 1884 ji proto provozovaly C.K. Státní dráhy. Dnes je na trati kromě regionálních spojů v provozu rychlíková linka Praha - Písek - České Budějovice. Železniční trať Tábor - Ražice (v jízdním řádu pro cestující označená číslem 201) vede z Tábora přes Písek a Putim do Ražic. Jednokolejná celostátní trať, z Písku elektrizovaná. Provoz na trati byl zahájen v roce 1889. Částečná elektrizace trati byla provedena v roce 1994.




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

tango Mercedes, Jaroslav Ježek

batoh
tango Mercedes, Jaroslav Ježek
Šumava A-Z: hudba
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Ježek Jaroslav

batoh
Ježek Jaroslav
Šumava A-Z: osobnosti
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Žižkova kasárna, Písek

batoh
Žižkova kasárna, Písek
Šumava A-Z: kasárna
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Kluci z bronzu

batoh
Kluci z bronzu
Šumava A-Z: filmová místa...
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
tango Mercedes, Jaroslav Ježek 0.02 km
Ježek Jaroslav 0.02 km
Žižkova kasárna, Písek 0.13 km
Kluci z bronzu 0.13 km
Čáp František 0.24 km
dětské hřiště Písek 0.44 km
pamětní deska osvobození Písek 0.47 km
kostel sv. Václava, Písek 0.51 km
hřbitov starý Písek 0.52 km
Trhák 0.54 km
dětské dopravní hřiště Písek... 0.63 km
Cipískoviště, Písek 0.74 km
strom hrdina, akát Písek 0.74 km
MVE Písek 0.76 km
židovský hřbitov Písek 0.78 km
sochy, kamenný most Otava, Písek 0.79 km
V peřině 0.79 km
kamenný most Otava, Písek 0.79 km
kostel Nejsvětější Trojice, Písek... 0.79 km
hřbitov bývalý Písek 0.81 km
hrob Otakara Ševčíka 0.83 km
plovárna U sv. Václava, Písek 0.83 km
pamětní deska Milada Horáková, Pís... 0.84 km
Lezecké centrum Písek - LezeTop 0.84 km
Horáková Milada, JUDr. 0.84 km
památník letcům RAF, Písek 0.85 km
Dům U slona, Písek 0.85 km
sochy sochařské sympozium Písek 0.86 km
Ohnivé léto 0.87 km
Kluci na řece 0.87 km
hrázděná restaurace, Písek 0.87 km
pamětní deska českých králů 0.87 km
Štíty království českého, Štíty Př... 0.88 km
hrad Písek 0.88 km
Odcházeti s podzimem 0.89 km
Prácheňské muzeum, Písek 0.89 km
pěší most Otava, Písek 0.89 km
Čtyři slunce 0.9 km
hradní kašna Písek 0.9 km
dětské hřiště park Písek 0.91 km
Sladovna, kulturní prostor Písek 0.91 km
dětské hřiště ostrov Písek 0.91 km
infocentrum Písek 0.93 km
fontána Sladovna, Písek 0.93 km
městská vodní elektrárna Písek... 0.94 km
radnice Písek 0.95 km
festival Cool v Plotě 0.95 km
Discopříběh 0.95 km
památník obětí WWII, zaměstnanců m... 0.95 km
pamětní deska Píseckému a Kocínu... 0.96 km
Měsíc nad řekou 0.96 km
Brukner Petr 0.96 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 0.96 km
Písek 0.97 km
Dobré světlo 0.97 km
pomník padlých WWII, Písek 0.97 km
Heyduk Adolf 0.98 km
památník Adolfa Heyduka 0.98 km
Sokol Písek 0.98 km
Festival nad řekou 0.98 km
kostel Povýšení svatého Kříže, Pís... 0.98 km
Schrenkův pavilon, Písek 0.99 km
Filip František 0.99 km
Srnka Jiří 0.99 km
Pilař Radek 0.99 km
Putna Martin C. 0.99 km
Lesní pěšinou podél řeky Otavy, Pí... 1.02 km
František Palacký - Ludvík Wurzel,... 1.02 km
koupaliště Písek 1.02 km
hradby Písek 1.04 km
studánka U Smetáka 1.04 km
Dům u koulí, Písek 1.05 km
studna pod Putimskou branou, Písek... 1.06 km
pamětní deska Jan Žižka, Písek... 1.06 km
pamětní deska Fráňa Šrámek 1.06 km
Šrámek Fráňa 1.06 km
Palackého sady, Písek 1.06 km
Stříbrný vítr 1.06 km
Lístek do památníku 1.07 km
dům U Sv. Jana Nepomuckého, Písek... 1.08 km
pamětní deska s bustou Mikoláš Ale... 1.09 km
Putimská brána 1.09 km
kašna Neptun - Ignác Hammer, Písek... 1.09 km
socha sv. Floriána s kašnou, Písek... 1.1 km
divadlo Fráni Šrámka, Písek 1.11 km
morové sousoší Písek 1.12 km
Dům U Bílého beránka, Písek 1.13 km
Adolf Heyduk - Otakar Švec, Písek... 1.15 km
mohyla z doby bronzové, Písek 1.16 km
Bakaláře, Písek 1.17 km
dům u Černého orla sgrafitový, Pís... 1.17 km
středověká studna Bakaláře, Písek... 1.17 km
synagoga Písek 1.19 km
věž kostela Narození Panny Marie, ... 1.19 km
kostel Narození Panny Marie, Písek... 1.19 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Písek... 1.2 km
pítko Písek 1.21 km
fara Písek 1.23 km
Kronbergerův altán, Písek 1.24 km
hotel Otava, Písek 1.27 km
pomník padlým příslušníkům 11. pěš... 1.27 km
fontána u hotelu Otava, Písek 1.28 km
rodný dům a pamětní deska Otakar J... 1.29 km
Jeremiáš Otakar 1.29 km
rodinný dům Na Ryšavce, Písek 1.43 km
pamětní deska Dr. August Sedláček,... 1.49 km
pamětní deska Josef Váchal a Josef... 1.49 km
pomník padlých WWI, Písek 1.53 km
Třicet případů majora Zemana - Mim... 1.64 km
vila Adolfa Raaba, Písek 1.66 km
vlaková zastávka Písek město 1.85 km
hřbitov vojenský Písek 1.85 km
pomník padlých WWI, vojenský hřbit... 1.86 km
pomník padlých WWI, vojenský hřbit... 1.87 km
nádraží Písek 1.87 km
kaple Panny Marie Sedmibolestné, P... 1.87 km
pamětní deska Josef Bílý 1.87 km
pamětní deska francouzským vojákům... 1.9 km
kaple Panny Marie, Písek 1.9 km
dětské hřiště Logry, Písek 1.93 km
HZS Jihočeského kraje - Územní odb... 2 km
NS Cesta drahokamů 2.2 km
NS Od Ptáčkovny k Živci 2.2 km
hrob Otakara Jeremiáše 2.37 km
NS Čertova stezka 2.42 km
památník bernartickým hrdinům, les... 2.43 km
lesní hřbitov Písek 2.46 km
hrob vojáků Rudé armády, lesní hřb... 2.47 km
hrobka obětí WWII, lesní hřbitov P... 2.47 km
pověstí o Čertově strouze 2.51 km
Čertova strouha 2.51 km
Dobrá voda, díl 6. Pokora 2.66 km
Zemský hřebčín Písek 2.67 km
Na Vápenici 2.76 km
Zátavský most 2.8 km
Bolestné kameny 2.82 km
NS Lesní dřeviny 3.3 km
vyhlídka píseckých lesníků 3.65 km
památník Nakladatelům časopisu Les... 3.66 km
vlaková zastávka Vrcovice 3.97 km
rozhledna Jarník 4.15 km
soutok Otava - Blanice 4.2 km
Hogo fogo Homolka 4.21 km
řeka Blanice 4.29 km
SDH Vrcovice 4.46 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Vrcovi... 4.49 km
Vrcovice 4.55 km
Hessoun Josef, Msgre. 4.55 km
lípa u Putimské silnice 4.65 km
SDH Dolní Novosedly 4.69 km
Kavkovna 4.72 km
kaple Dolní Novosedly 4.74 km
Dolní Novosedly 4.76 km
malovaná Koláříkova hospoda, Dolní... 4.79 km
minerál písekit 5.08 km
pamětní deska J. Š. Baar 5.09 km
kaple sv. Anny, Putim 5.11 km
vlaková zastávka Čížová 5.33 km
Podkostelní rybník, Putim 5.36 km
kostel sv. Vavřince, Putim 5.4 km
fara Putim 5.4 km
Záhada putimské kostnice 5.41 km
hřbitov Putim 5.41 km
hrob Jan Cimbura 5.41 km
nádraží Putim 5.43 km
Putim 5.44 km
Roučků mlýn, Putim 5.47 km
pomník padlých WWI i II, Putim 5.47 km
Vojníkov 5.48 km
rybník Podhorák 5.49 km
pomník padlých WWI, Vojníkov 5.5 km
filmová četnická stanice Putim 5.52 km
Poslušně hlásím 5.52 km
dobrý voják Švejk - František Svát... 5.52 km
SDH Vojníkov 5.52 km
SDH Putim 5.53 km
kamenný most Blanice, Putim 5.53 km
golf Kestřany 5.55 km
SDH Zlivice 5.57 km
Svatonice 5.59 km
Zlivice 5.59 km
kaple Svatonice 5.59 km
dětské hřiště Putim 5.6 km
silniční most Blanice, Putim 5.61 km
náves Putim 5.66 km
infocentrum Čížová 5.66 km
šlechtický pivovar, Čížová 5.67 km
pamětní deska Jan Cimbura 5.7 km
dům Jana Cimbury, Putim 5.71 km
Čížová 5.75 km
zámek Čížová 5.77 km
sýpka Čížová 5.77 km
pomník padlých WWI i II, Čížová... 5.79 km
Chrastiny 5.84 km
kaple Chrastiny 5.87 km
pomník padlých WWI, Chrastiny 5.87 km
nádraží Záhoří 5.97 km
fara a špitál Čížová 6.01 km
studna krytá Čížová 6.02 km
kaple sv. Barbory, Čížová 6.04 km
kostel sv. Jakuba Většího, Čížová... 6.06 km
hřbitov Čížová 6.08 km
zvonice Čížová 6.11 km
klášter Jeptišek Kongregace Nejsvě... 6.11 km
Už zase skáču přes kaluže 6.12 km
Barochovská, dolní tvrz Kestřany... 6.45 km
Horní tvrz Kestřany 6.51 km
zámek Kestřany 6.53 km
kostel sv. Kateřiny Alexandrijské,... 6.55 km
pomník padlých WWI, Kestřany 6.57 km
kaple sv. Barbory, Záhoří 6.58 km
Dobev (Stará a Nová) 6.58 km
fara Horní Záhoří 6.58 km
kostel sv. Brikcí, Dobev 6.59 km
Kestřany 6.6 km
kostel sv. Michala, Horní Záhoří... 6.61 km
hřbitov Horní Záhoří 6.63 km
SDH Kestřany 6.74 km
kaple výklenková sv. Floriána, Kes... 6.78 km
Drhovle Zámek 6.84 km
zámek Drhovle 6.84 km
Probulov 6.94 km
pověst o francouzském důstojníkovi... 6.95 km
Kalvárie u Otavy - kaple sv. Kříže... 6.95 km
jilm vaz Kestřany 6.95 km
silniční most Otava, Kestřany 7.03 km
Lhota u Kestřan 7.12 km
vyhlídková věž (pozorovatelna) Řež... 7.16 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Lhota ... 7.16 km
věžový vodojem Vráž 7.23 km
NPR Řežabinec a Řežabinecké tůně... 7.33 km
zámek Vráž 7.43 km
kaple sv. Václava, Stará Vráž 7.69 km
naučná stezka NPR Řežabinec a Řeža... 7.72 km
Nová a Stará Vráž u Písku 7.77 km
nádraží Ražice 7.8 km
špejchar Ražice 7.89 km
kaple Selibov 7.9 km
Selibov 7.92 km
pomník padlých WWI, Selibov 7.93 km
pohádková kovárna Selibov 7.95 km
Vlastec 8.01 km
pomník padlých WWI, Vlastec 8.05 km
kaple sv. Václava, Vlastec 8.1 km
pomník padlých WWI, Kluky 8.17 km
Kluky 8.17 km
pomník František Rakovan, Kluky 8.18 km
kaple Kluky 8.18 km
pomník padlých WWI, Ražice 8.25 km
Ražice 8.27 km
kaple Nanebevzetí Panny Marie, Raž... 8.27 km
stavení s barokními štíty, Ražice... 8.28 km
Benešovský mlýn 8.7 km
Krška Václav 8.7 km
Selibovský rybník 8.81 km
fara Heřmaň 8.85 km
Heřmaň 8.88 km
Chudá rodina z Heřmaně, Jan Čarek... 8.89 km
Čarek Jan 8.89 km
rodný dům Jana Čarka 8.89 km
kostel sv. Jiljí, Heřmaň 8.9 km
hrob Jana Čarka 8.9 km
pamětní deska Jan Čarek 8.9 km
Trápení 8.9 km
hřbitov Heřmaň 8.91 km
pomník padlých WWI, Heřmaň 8.93 km
dětské hřiště Heřmaň 8.98 km
SDH Heřmaň 9 km
vlaková zastávka Sudoměř 9.08 km
kaplička Sudoměř 9.1 km
Tálínský rybník 9.25 km
kaple Maletice 9.3 km
Maletice 9.31 km
pomník padlých WWI, Maletice 9.31 km
SDH Sudoměř 9.33 km
dětské hřiště Sudoměř 9.34 km
pomník padlých WWI, Sudoměř 9.34 km
kaple Sudoměř 9.4 km
památník bitvy u Sudoměře 9.43 km
stavení s barokním štítem č.p. 3, ... 9.46 km
bitva u Sudoměře 9.46 km
Po bitevních polích jižních Čech, ... 9.46 km
Sudoměř 9.48 km
Na břehu Blanice stojí Maletice, J... 9.53 km
stavení s barokním štítem č.p. 27,... 9.55 km
kaple sv. Václava, Tálín 9.59 km
tvrz Klokočín 9.82 km
Markéta Lazarová 9.83 km
Tálín 9.84 km
Husitští bojovníci - Ivan Šmilauer... 9.87 km
Klokočín 9.91 km
Klokočínský rybník 10 km
vojenský areál Dolní Úvěrka 10.39 km
kaple sv. Josefa, Temešvár 10.47 km
Alfons Šťastný - Josef Fojtík, Ště... 10.5 km
sv. Jana Křtitele, Čejetice 10.59 km
památník obětí fašismu, Oslov 10.61 km
hřbitov Oslov 10.64 km
Štěkeň 10.71 km
SDH Čejetice 10.73 km
Obecní rybník, Čejetice 10.8 km
pamětní deska obětem nacismu, Štěk... 10.81 km
zámek Štěkeň 10.83 km
Toulavá kamera ČT - Štěkeň, Strako... 10.83 km
fara Štěkeň 10.86 km
křížová cesta, Štěkeň 10.86 km
Výlet 10.89 km
pomník Františka Žáka 10.9 km
Žák František, generálmajor 10.9 km
pamětní deska Americké armády, Pod... 10.91 km
kaple výklenková Čtrnácti svatých ... 10.93 km
naučná stezka partyzánská, Oslov... 10.93 km
Paseky 10.97 km
hřbitov řádový Štěkeň 10.98 km
hřbitov Štěkeň 10.99 km
kostel sv. Mikuláše, Štěkeň 10.99 km
kaple Paseky 11 km
duby Štěkeň 11.05 km
fara Oslov 11.08 km
pamětní deska Dr. Josef Kazmoup 11.09 km
rodný dům Josefa Kazmoupa, Oslov 11.09 km
Podolský most, Vltava 11.09 km
Oslov 11.11 km
kaple Panny Marie, Žďár u Protivín... 11.11 km
pomník padlých WWI, Chřešťovice... 11.11 km
kostel sv. Linharta, Oslov 11.11 km
pomník padlých WWI, Oslov 11.11 km
kaple Kbelnice 11.13 km
Žďár u Protivína 11.13 km
Kratochvilné děje z naší vlasti - ... 11.15 km
Tvrdošíjní illusionisté, Karel Šar... 11.15 km
zámek Chřešťovice 11.15 km
pomník padlých WWI, Kbelnice 11.15 km
Chřešťovice 11.16 km
Husová Anna Regina 11.16 km
kaple Panny Marie, Chřešťovice 11.18 km
Štíty království českého, Pomíjivá... 11.19 km
pomník padlých WWI, Paseky 11.21 km
zřícenina hradu Myšenec 11.22 km
dětské hřiště, Žďár u Protivína... 11.23 km
SDH Chřešťovice 11.24 km
přírodní památka Myšenecká slunce... 11.29 km
Myšenec 11.3 km
dětské hřiště Myšenec 11.3 km
pomník padlých WWI, Myšenec 11.31 km
hřbitov Myšenec 11.33 km
kostel sv. Havla, Myšenec 11.35 km
kaple vyklenková sv. Jana Nepomuck... 11.42 km
silniční most Blanice, Myšenec 11.45 km
kaple sv. Anny, Chřešťovice 11.51 km
řeka Skalice 11.51 km
Ohnivé léto 11.69 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Dolní ... 11.74 km
Dolní Ostrovec 11.77 km
hadiště Chřešťovice 11.77 km
hřbitov Chřešťovice 11.8 km
Ohnivé léto 11.82 km
pověst o hlasu zvonu kostela sv. J... 11.84 km
kostel sv. Jana Křtitele, Chřešťov... 11.85 km
pomník padlých WWI i II, Ostrovec... 12.18 km
Rohozná (Osek) 12.19 km
kaple sv. Anny, Oslov 12.24 km
Svatá Anna 12.27 km
Skalička 12.3 km
Plavecký mariáš 12.31 km
stavení s barokními štíty, Přešťov... 12.35 km
kaple Přešťovice 12.38 km
pomník padlých WWI, Přešťovice... 12.39 km
Štědronín - Plazy 12.4 km
kaple před zámkem, Osek 12.44 km
zámek Osek 12.44 km
kaple Osek 12.47 km
Žďárské Chalupy 12.47 km
rybník Dejmov 12.62 km
Jehnědno 12.7 km
tvrz Údraž 12.96 km
kaple Panny Marie Lurdské, Údraž... 13 km
Údraž 13.02 km
pomník padlých WWI, Údraž 13.04 km
SDH Údraž 13.04 km
Údražský rybník 13.14 km
SDH Cehnice 13.2 km
židovský hřbitov Radomyšl 13.24 km
Zvíkovský Otavský most 13.25 km
kaple navštívení Panny Marie, Drah... 13.3 km
kaple Nejsvětější trojice, Cehenic... 13.32 km
kaple sv. Anny, Protivín 13.32 km
kaple Panny Marie, Protivín 13.35 km
Cehnice 13.36 km
evangelická církev metodistická, P... 13.37 km
koupaliště Zvíkovské Podhradí 13.39 km
kostel svatého Ondřeje, Radobytce... 13.39 km
sýpka Protivín 13.44 km
pomník padlých WWI, Zvíkovské Podh... 13.46 km
platanová alej Protivín 13.46 km
Radobytce 13.47 km
kaple sv. Václava, Zvíkovské Podhr... 13.48 km
Zvíkovské Podhradí 13.5 km
Sokolovna Protivín 13.51 km
pamětní deska Cyrila Kopeckého 13.51 km
Venkovský učitel 13.52 km
pivovar Platan, Protivín 13.53 km
kaplička Panny Marie, Protivín 13.54 km
rybník Rabyň 13.69 km
rybník Brůdek, Radomyšl 13.74 km
dětské hřiště Albrechtice nad Vlta... 13.76 km
pomník padlých WWI, Albrechtice na... 13.78 km
Krokodýlí ZOO Protivín 13.84 km
Albrechtice nad Vltavou 13.93 km
naučná stezka na břehu Blanice 13.93 km
Protivín 14 km
zámek Varvažov 14.02 km
fara Albrechtice nad Vltavou 14.03 km
kostel sv. Kateřiny, Varvažov 14.07 km
památník města Protivína 14.07 km
kapličkový hřbitov, Albrechtice na... 14.07 km
kostel sv. Petra a Pavla, Albrecht... 14.07 km
Stříbrná paruka 14.09 km
O zatoulané princezně 14.09 km
Proč nevěřit na zázraky 14.09 km
Střílej oběma rukama 14.09 km
Je třeba zabít Sekala 14.09 km
Nemocnice na kraji města po dvacet... 14.1 km
Princezna ze mlejna 14.1 km
děkanství Protivín 14.1 km
kostel sv. Jana Křtitele, Radomyšl... 14.1 km
židovský hřbitov Protivín 14.11 km
kostel sv. Alžběty, Protivín 14.11 km
Karlovské duby 14.13 km
hřbitov Radomyšl 14.13 km
Varvažov 14.16 km
Pevnost Fort Hary 14.18 km
pomník padlých WWI, Protivín 14.19 km
Ohnivé léto 14.19 km
kamenný most Skalice, Varvažov 14.19 km
Raba Václav, generál, pilot, velit... 14.2 km
pomník padlých WWI i II, Protivín... 14.2 km
pamětní deska Václava Raba 14.2 km
hřbitov Protivín 14.2 km
zámek Karlov u Smetanovy Lhoty 14.21 km
platan javorolistý, Protivín 14.22 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Protiv... 14.25 km
zámek Strážovice 14.3 km
Už zase skáču přes kaluže 14.3 km
bungee jumping ze Zvíkovského most... 14.31 km
Zvíkovský Vltavský most 14.31 km
zámek Protivín 14.31 km
kaple hřbitovní Varvažov 14.33 km
řeka Otava 14.33 km
hřbitov Varvažov 14.33 km
kaple Rojice 14.39 km
Albrechtická lípa 14.39 km
Rojice 14.4 km
křížová cesta, Radomyšl 14.41 km
SDH Strážovice 14.44 km
kaple výklenková, hrad Zvíkov 14.5 km
rybník Vražda, Radomyšl 14.5 km
Čtyři slunce 14.51 km
kaple sv. Tří králů, Strážovice... 14.57 km
hrad Zvíkov 14.59 km
SDH Radomyšl 14.7 km
stavení s barokním štítem, Radomyš... 14.71 km
pamětní deska Josef Kovář 14.72 km
rodný dům Josefa Kováře, Radomyšl... 14.72 km
fara Radomyšl 14.73 km
sv. Jan Nepomucký, Mirotice 14.73 km
Lifka Bohumír Dr. 14.78 km
rodný dům Dr. Bohumír Lifka 14.78 km
pamětní deska Bohumír Lifka 14.78 km
Toulavá kamera ČT - Radomyšl 14.78 km
Radomyšl 14.78 km
radnice Radomyšl 14.78 km
pomník padlých WWI i II, Radomyšl... 14.79 km
kostel sv. Martina, Radomyšl 14.79 km
infocentrum Radomyšl 14.79 km
sousoší Blahoslavené P. Marie, Rad... 14.8 km
rodný dům Jana Matějky, Radomyšl... 14.8 km
pamětní deska Jan Matějka 14.8 km
kaple Božího hrobu, Radomyšl 14.81 km
pivovar Mirotice 14.85 km
radnice Mirotice 14.85 km
pamětní deska PhDr. Miloslav Novot... 14.85 km
Novotný Miloslav, PhDr. 14.85 km
Kvíčalovská chalupa, Mirotice 14.86 km
Intimní osvětlení 14.88 km
pomník padlých WWI, Mirotice 14.89 km
kostel sv. Jiljí, Mirotice 14.9 km
Mirotice 14.9 km
most Lomnice, Mirotice 14.9 km
pomník padlých WWII, Mirotice 14.91 km
pamětní deska Benedikt Žák 14.92 km
hřbitov Mirotice 14.93 km
Mikoláš Aleš - Antonín Lhoták, Mir... 14.93 km
NS Alšova 14.93 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Miroti... 14.95 km
lávka Lomnice, Mirotice 14.98 km
fara Mirotice 14.98 km
Kopecký Matěj 15.01 km
Aleš Mikoláš 15.01 km
rodný dům Mikoláše Alše, Mirotice... 15.01 km
SDH Lom 15.15 km
Lom 15.16 km
Dub na židovském hřbitově Mirotice... 15.27 km
židovský hřbitov Mirotice 15.27 km
vlaková zastávka Smetanova Lhota 15.29 km
Hořejší mlýn, Mirotice 15.31 km
Spadla s měsíce 15.4 km
dětské hřiště Smetanova Lhota 15.4 km
kaple Smetanova Lhota 15.41 km
Smetanova Lhota 15.44 km
Koller Jan 15.44 km
pomník padlých WWI, Smetanova Lhot... 15.44 km
kaple Domanice 15.63 km
Domanice 15.65 km
zámek Sedlice 15.65 km
hřbitov Podsrp 15.78 km
hřbitov Sedlice 15.8 km
štenberský dům s mázhausem, Sedlic... 15.83 km
kostel sv. Jakuba Většího, Sedlice... 15.84 km
pamětní deska osvobození Sedlice... 15.87 km
fara Sedlice 15.89 km
fara Podsrp 15.89 km
kostel Panny Marie Bolestné, Podsr... 15.91 km
pomník padlých WWI i II, Sedlice 15.91 km
sv. Jan Nepomucký, Sedlice 15.91 km
Sedlice 15.93 km
Sedlická krajka 15.99 km
infocentrum Sedlice 15.99 km
Skočický hrad 16.23 km
SDH Křenovice 16.31 km
Dolní řepický rybník 16.46 km
kaple Panny Marie Bolestné, Škvoře... 16.78 km
Škvořetice 16.81 km
Všeteč 16.84 km
vodáctví Strakonice 16.94 km
hřbitov u sv. Vojtěcha, Vodňany 16.94 km
zámek Škvořetice 16.96 km
Toulavá kamera ČT - perníčky Chadi... 16.99 km
perníčky paní Chadimové, Strakonic... 16.99 km
kaple sv. Vojtěcha, Vodňany 17.04 km
kaple výklenková sv. Jana Evangeli... 17.08 km
hřbitov Strakonice 17.13 km
nádraží Strakonice 17.16 km
Rybářské muzeum, Vodňany 17.22 km
rybník Stejskal 17.22 km
kaple Nejsvětější Trojice, hrobka ... 17.23 km
kostel sv. Václava, Strakonice 17.25 km
kaple výklenková pod vinící, Vodňa... 17.27 km
kaple sv. Vojtěcha, hrobka maltáns... 17.28 km
pomník padlých WWI, Strakonice 17.29 km
Mokrý Theodor, Ing. Dr. h. c. 17.29 km
památník Theodor Mokrý 17.29 km
Podvinická lípa, Vodňany 17.29 km
kaple hřbitovní s vratislavskou hr... 17.3 km
hřbitov Čimelice 17.32 km
rybník Velká Outrata 17.36 km
kaple výklenková sv. Václava, sv.... 17.37 km
Bisingrov 17.4 km
rybník Malá Podvinice 17.43 km
rybník Velká Podvinice 17.52 km
keltské oppidum Nevězice 17.55 km
Muzika Jaroslav, generálmajor, pil... 17.59 km
pomník generálmajor Jaroslav Muzik... 17.59 km
pomník padlých WWI, Čimelice 17.6 km
SDH Strakonice 17.65 km
Čimelice 17.65 km
Paulik Franciszek Daniel 17.65 km
Dastich Josef 17.65 km
naučná stezka Městský rybářský okr... 17.65 km
Hogo fogo Homolka 17.66 km
morový sloup, Čimelice 17.67 km
kostel Nejsvětější Trojice, Čimeli... 17.7 km
morový sloup, Strakonice 17.73 km
kamenný most rybník Kostelák, čtyř... 17.77 km
silniční most Blanice, Vodňany 17.8 km
rybník Kostelák, Čimelice 17.8 km
Hledání ztraceného času - americké... 17.82 km
Masné krámy, Strakonice 17.83 km
pamětní kámen SPŠF, Čimelice 17.84 km
pamětní deska Karel Buček a Edmund... 17.86 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 17.87 km
Toulavá kamera ČT - Strakonice a d... 17.87 km
řeka Volyňka 17.88 km
Skupa Josef 17.88 km
pamětní deska Josef Skupa 17.88 km
Švanda Dudák - Jiří Kubelka, Strak... 17.89 km
Šmidinger Josef 17.89 km
Spořitelna Strakonice 17.89 km
Muži na správné straně, Dušan Vávr... 17.91 km
Strakonice 17.91 km
radnice bývalá Strakonice 17.91 km
pomník padlých WWI i II, osvobozen... 17.92 km
kostel sv. Markéty, Strakonice 17.92 km
Pavel Pavel 17.95 km
zámek Čimelice 17.95 km
Filmáci ze zámku knížete Schwarzen... 17.95 km
strašení krutého čimelického majit... 17.95 km
13. komnata Karla Schwarzenberga 17.95 km
Salák Alexander 17.97 km
Turek Roman 17.97 km
Horký František 17.97 km
Kochan Valentin z Prachové 17.97 km
Čelakovský František Ladislav 17.97 km
Křížková Hana 17.97 km
Vachler Petr 17.97 km
kostel sv. Prokopa, Strakonice 17.97 km
Pacelice 17.98 km
Mostecký mlýn, Vodňany 17.98 km
Pivovarský rybník, Čimelice 17.99 km
pamětní deska T.G.Masaryk, Strakon... 17.99 km
pivovar (původní) Strakonice 18 km
muzeum středního Pootaví, Strakoni... 18.01 km
nádraží Čimelice 18.04 km
Schwarzenberg Karel, vévoda krumlo... 18.06 km
Memento zmizelým sousedům ze Strak... 18.06 km
Tři chlapi na cestách 18.08 km
Toulavá kamera ČT - hrad Strakonic... 18.09 km
hrad Strakonice 18.09 km
Nevězická bílá paní 18.1 km
NS Podskalí ve Strakonicích 18.12 km
pěší most Otava, Strakonice 18.14 km
dudácký festival Strakonice 18.16 km
pivovar Strakonice 18.2 km
Sokol Vodňany 18.29 km
naučná stezka Vodňanská 18.36 km
pseudogotický most se dvěma vížkam... 18.37 km
Jánský most, Vodňany 18.37 km
kaple výklenková Nevězice 18.37 km
Hliněný mlýn, Vodňany 18.38 km
kaple sv. Vojtěcha, Nevězice 18.38 km
pomník konce 2. světové války, Čim... 18.38 km
vlaková zastávka Pražák 18.4 km
Nevězice 18.41 km
Kam čert nemůže 18.43 km
zámeček Vodňany 18.47 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 18.53 km
synagoga (městské muzeum) Vodňany... 18.53 km
Spořitelna Vodňany 18.54 km
Beránek Tomáš, Mons. 18.54 km
kostel Narození Panny Marie, Vodňa... 18.55 km
Herites František PhMr. 18.56 km
Městské muzeum a galerie Vodňany... 18.57 km
infocentrum Vodňany 18.57 km
Vodňany 18.58 km
kašna Vodňany 18.59 km
Rakovický mlýn 18.68 km
socha Jan Žižka z Trocnova, Vodňan... 18.69 km
kostel sv. Jana Křtitele, Vodňany... 18.73 km
Hrubec Rudolf 18.74 km
jižní městská bašta Vodňany 18.74 km
městské opevnění Vodňany 18.74 km
kašna Bernartice 18.77 km
pomník padlých WWI, Bernartice 18.77 km
pomník padlých WWI i II, Vodňany... 18.77 km
dětské hřiště, park Jana Pavla II.... 18.78 km
nádraží Číčenice 18.79 km
park Jana Pavla II., Vodňany 18.8 km
památník obětem komunismu, Vodňany... 18.8 km
paraskupina Intransitive 18.8 km
pamětní kámen František Herites... 18.8 km
pamětní deska Jan Zrzavý, Vodňany... 18.8 km
pamětní deska Julius Zeyer, Vodňan... 18.8 km
Zeyer Julius 18.8 km
Zrzavý Jan 18.8 km
Bernartice 18.81 km
fara Bernartice 18.81 km
Rádl Alois 18.85 km
Útěk, Jiří Hejda 18.85 km
kaple sv. Floriána, Bernartice 18.85 km
kostel sv. Martina, Bernartice 18.86 km
kašna u kulturního domu, Vodňany... 18.86 km
dětské hřiště, kulturní dům, Vodňa... 18.87 km
Husův sbor Vodňany 18.87 km
sv. Jan Nepomucký, Velká 18.87 km
SDH Velká 18.88 km
kaple Nejsvětější Trojice, Velká... 18.89 km
Velká 18.89 km
nádraží Vodňany 18.91 km
Železný kříž, Tereza Nováková... 18.91 km
pomník padlých WWII, Bernartice 18.95 km
Cernan Eugene Andrew 19 km
Doktorka z domu Trubačů - Ilona Bo... 19.03 km
Kálalová Vlasta - Di Lottiová 19.03 km
John Ctirad, Prof. MUDr., DrSc. 19.05 km
Číčenice 19.05 km
pomník padlých WWII a gen. Krzákov... 19.07 km
Krzák Rudolf 19.07 km
dům odbojářů, rodina Krzákova, Ber... 19.07 km
Novodvorský rybník 19.09 km
Husova kaple Bernartice 19.16 km
letiště Strakonice 19.19 km
Nový Dvůr 19.2 km
Svinětice 19.25 km
památník popravených Bernartice 19.27 km
hřbitov Bernartice 19.27 km
pomník padlých WWI, Všemyslice 19.34 km
kaple Všemyslice 19.34 km
Všemyslice 19.36 km
SDH Všemyslice 19.37 km
Dřemlinský rybník 19.44 km
židovský hřbitov Strakonice 19.66 km
kaple Neznašov 19.79 km
zámek Neznašov 19.8 km
pomník padlých WWI i II, Neznašov... 19.8 km
Krajníčko 19.97 km
ubytování v okolí

apartmány 8204, Kašperské Hory

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: kašpersko
šumavská obec: Kašperské ...

ubytování s kapacitou: 16
cena ubytování: od 350 Kč detail

chalupa 8806, Annín

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chalupa
Šumava: sušicko
šumavská obec: Annín

ubytování s kapacitou: 12
cena ubytování: od 250 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Sladovna, kulturní prostor Písek - oteví...

    batoh
    Sladovna, kulturní prostor Písek - otevírací doba
    Šumava A-Z: menší i větší...
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Horní tvrz Kestřany - otevírací doba

    batoh
    Horní tvrz Kestřany - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • špejchar Ražice - otevírací doba

    batoh
    špejchar Ražice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
  • čerpací stanice Benzina, Písek

    batoh
    čerpací stanice Benzina, Písek
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Jednota Písek

    batoh
    Jednota Písek
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Písek

    batoh
    Jednota Písek
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Bankomat Komerční banka

    batoh
    Bankomat Komerční banka
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
čerpací stanice Benzina, Písek 0.37 km
Jednota Písek 0.54 km
Jednota Písek 0.57 km
Bankomat Komerční banka 0.71 km
Jednota Písek 0.73 km
Bankomat ČSOB 0.84 km
Bankomat GE Money Bank 0.9 km
Bankomat Poštovní spořitelna 0.91 km
Bankomat ČSOB 0.92 km
Bankomat Raiffeisenbank 0.96 km
Bankomat Poštovní spořitelna 0.97 km
čerpací stanice Shell, Písek 1.03 km
Bankomat Komerční banka 1.03 km
McDonalds, Písek 1.06 km
Bankomat Česká spořitelna 1.09 km
Jednota Písek 1.1 km
Bankomat Fio banka 1.14 km
Bankomat ČSOB 1.24 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.24 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.27 km
Bankomat UniCredit Bank 1.28 km
Bankomat Oberbank AG 1.28 km
Bankomat Česká spořitelna 1.53 km
Jednota Písek 1.67 km
Bankomat Česká spořitelna 1.7 km
Bankomat GE Money Bank 1.71 km
Bankomat Komerční banka 1.84 km
Jednota Písek 1.98 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Písek... 2.09 km
Bankomat Česká spořitelna 2.46 km
čerpací stanice EuroOil, Písek 2.6 km
čerpací stanice PAP OIL, Písek, Se... 3.31 km
Jednota Záhoří 6.5 km
Jednota Kestřany 6.7 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Drhovle... 7.26 km
Jednota Kluky 8.06 km
Jednota Vráž 8.12 km
Jednota Štěkeň 10.67 km
Jednota Čejetice 10.68 km
Jednota Přeštovice 12.37 km
Jednota Drahonice 13.23 km
Jednota Velká Turná 13.24 km
Jednota Cehnice 13.33 km
čerpací stanice PAP OIL, Protivín... 13.67 km
čerpací stanice Benzina, Protivín... 13.84 km
Jednota Podolí 13.89 km
Jednota Jetětice 13.97 km
Jednota Albrechtice 13.98 km
Bankomat GE Money Bank 14 km
Bankomat Komerční banka 14.03 km
Bankomat Česká spořitelna 14.08 km
Jednota Varvažov 14.23 km
Jednota Slabčice 14.74 km
Jednota Radomyšl 14.93 km
Jednota Lom 15.15 km
čerpací stanice EuroOil, Sedlice u... 15.31 km
Jednota Krč 15.42 km
Jednota Kučeř 15.69 km
Jednota Sedlice 15.89 km
Jednota Květov 16.02 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Strakon... 16.68 km
Jednota Škvořetice 16.83 km
Bankomat Komerční banka 17.16 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.23 km
čerpací stanice OMV, Strakonice 17.24 km
Bankomat ČSOB 17.3 km
Jednota Strakonice 17.32 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.34 km
Jednota Strakonice 17.38 km
Bankomat Česká spořitelna 17.45 km
čerpací stanice Benzina, Strakonic... 17.51 km
Jednota Strakonice 17.58 km
Bankomat ČSOB 17.58 km
Bankomat Česká spořitelna 17.59 km
Jednota Čimelice 17.6 km
Bankomat Česká spořitelna 17.6 km
Jednota Strakonice 17.61 km
Supermarket Strakonice 17.64 km
Bankomat ČSOB 17.64 km
Bankomat UniCredit Bank 17.71 km
Bankomat Fio banka 17.72 km
Jednota Strakonice 17.76 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.77 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.78 km
Jednota Strakonice 17.78 km
Bankomat Česká spořitelna 17.83 km
Bankomat GE Money Bank 17.88 km
Fortna Strakonice 17.88 km
Bankomat Komerční banka 17.88 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.88 km
Bankomat ČSOB 17.89 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.89 km
Bankomat Česká spořitelna 17.89 km
Jednota Strakonice 17.89 km
Jednota Strakonice 18.12 km
Jednota Strakonice 18.29 km
Bankomat Česká spořitelna 18.53 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.55 km
Bankomat Komerční banka 18.56 km
Jednota Vodňany 18.64 km
Bankomat GE Money Bank 18.68 km
čerpací stanice Benzina, Strakonic... 18.68 km
Bankomat GE Money Bank 18.68 km
Bankomat GE Money Bank 18.72 km
Jednota Bernartice 18.81 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.86 km
Jednota Borovany 18.86 km
Bankomat ČSOB 18.87 km
Jednota Vodňany 19.03 km
Jednota Čičenice 19.13 km
čerpací stanice Benzina, Vodňany... 19.44 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Písek

batoh
nádraží Písek
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

vlaková zastávka Písek město

batoh
vlaková zastávka Písek město
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Pověstná, zajímavá jsou to místa; kus dějin naší jihočeské vlasti se k nim pojí. Pokud se ví, Blata bývala za Vladislava krále majetkem komorním, královským; blatští sedláci, nejsouce poddám žádné vrchnosti, svobodně na nich pásli a trávu žali. Léta P. 1509 král Vladislav daroval Blata panu Petru z Rožmberka a tento ponechal sedlákům i nadále volného jich užívání, na němž ničeho se nezměnilo, pokud drželi panství hlubocké páni z Pernštýna, ani za pánů Ungnadů ze Suneka, kterým po nich připadlo, ani za císaře Ferdinanda, jenž roku 1561 právo zástavní na Hlubokou vykoupil, ba zdá se, že volné užívání Blat směrem k Dívčicům (u Nákří) ještě bylo rozšířeno darováním paní Evy Slatinské na Dívčicích, která konáním dobrých skutků se snažila usmířiti vinu svého chotě, pana Jindřicha Slatinského, jenž v návalu hněvu dýkou skolil nákeřského faráře v samém kostele u stupňů oltáře.

Teprve když panství hlubocké r. 1562 císařem bylo prodáno a přešlo v majetek pánů z Hradce, započaly spory na Blatech. Pan Adam z Hradce, jak se podobá, štván svými úředníky a zřízenci, popíral sedlákům práva na svobodné užívání pastvy na Blatech a zaručených dřívějšími pány na Hluboké jim svobod; sedláci pak, v jichž čele stál statečný a neoblomný rychtář Jakub Kubáta na Zbudově, ani o píď od svých práv a svobod neupustili, přes to, že týráni bývali od čeledi panské a i vězněni a všelikým způsobem pronásledováni a pokutováni. Když posléze vzpoura a nepořádky povstaly, Kubáta byl sťat r. 1581 na břehu Soudného potoka, dav hlavu svou za volnost Blat, a uhájil smrtí svou práva svého lidu, dovolávaje se Boha samého, že za právo stojí, a nepřistoupiv na žádnou podmínku, která by právu byla zadala, ale jejímž přijetím by byl život svůj vykoupil. Císař Rudolf, u něhož sedláci žalobu vedli, dal těmto za pravdu, a Blata zůstala svobodná.

Přehnaly se přes ně bouře třicetileté války, zpustošeny, vydrancovány jsou všecky vesnice, většina obyvatelstva povražděna jest aneb vyhnána z rodné půdy sběří válečnou všech tehdy bojujících stran; bitvy se svedly u Zablátí, u Hluboké a na jiných místech těchto jihočeských končin; vyrvána jest Hluboká z držení růže pětilisté Vitkovců, jichž větví byli i pánové z Hradce, a dána jest císařem Ferdinandem II. zlopověstnému Baltazaru Maradasovi, jenž chtěje snad klidu vrátiti svému svědomí, vezde kapličky zakládal, z nichž mnohé do té chvíle stojí a jimž lid říká maradasky; r. 1661 syn Baltazarův prodal Hlubokou i veškero své zboží knížeti Adamu ze Schwarzenberka, jehožto rodu do dnešního dne náleží; veškeren lid selský uveden jest v bídnou porobu, ale přesto obstál a vědomí práv jeho nevyhynulo v jeho paměti. Spor o Blata znovu povstal a celým dvoustaletím se vlekl, až posléze r. 1865 vyřízen jest ve prospěch devíti nahoře jmenovaných obcí, jejímžto starousedlíkům Blata připadla v neobmezený majetek; i poslední zbytek práva, jež vrchnost si osobovala v příčině užívání pastvy na Blatech a který tehdy i soudem přiřknut byl, pasení ovcí z ovčína na Vomáčce, odkoupily jí jmenované obce o několik let později. — „Kubáta dal hlavu za Blata!" — Och, lid nezapomněl! — Ze všech úst se ozývá tato vděčná připomínka rychtáře, jenž životem svým uhájil budoucím nikdy nezadané právo.

A dobře jest, že lidová paměť věrnou zůstala a že za nejnovějších časů mnohé podrobnosti o statečném rychtáři zbudovském pracně jsou shledány, o jeho životě, o bývalých selských právech a o různých fázích bojů za tato práva. Lid zajisté, maje na očích bohatýra ze svého středu, jenž právo kladl nad svůj život, mravně se povznáší a útěchy nachází v tuhé své lopotě. Kdo poskytne lidu ideál, více mu dá toho, jenž soli mu opatří na jeho vezdejší chléb. Nic nevadí, že mnohý článek chybí v řetězu toho, co se ví o Kubátovi; že mnohá legenda, mnohá báj se připojila k ději bojů, jež on a jeho vrstevníci sedláci vedli v zájmu budoucích, aby svaté právo uchránili přes klíčné věky temnoty a zvůle, takže v jasných časech z mrtvých vstáti mohlo: zda vadí Švýcarům, že není vše s historickou pravdou, co se poutá k osobě Tellově ? Zda na škodu bylo Srbům, že rek jich hrdinných zpěvů, kraljevič Marko, není osobou přesně historickou? — Zda legendy o něm, slepci zpívané, nepřispěly k jich osvobození ze jha sveřepých Turků?

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky