Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Dehtín

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: klatovsko
GPS: 49°26'59.969"N, 13°17'12.303"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Dehtín leží na železniční traťi Plzeň – Klatovy – Železná Ruda (značena číslem 183), což je jednokolejná dráha, v úseku Plzeň – Klatovy elektrizovaná střídavým proudem o napětí 25 kV.




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Dehtín

batoh
Dehtín
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

SDH Dehtín

batoh
SDH Dehtín
Šumava A-Z: hasičské sbor...
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

kaple Vícenice

batoh
kaple Vícenice
Šumava A-Z: kaple
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Vícenice

batoh
Vícenice
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
Dehtín 0.27 km
SDH Dehtín 0.3 km
kaple Vícenice 0.99 km
Vícenice 0.99 km
SDH Vícenice 1.03 km
Nový rybník u Točníka 1.97 km
zřícenina Kokšínský hrádek 1.98 km
Stará Úhlava 2.04 km
pomník padlých WWI i II, Malechov... 2.04 km
SDH Malechov 2.09 km
Malechov 2.16 km
roubenka Štěpánovice 2.33 km
hřbitov Štěpánovice 2.37 km
kostel sv. Mikuláše, Štěpánovice... 2.37 km
tvrz Štepánovice 2.41 km
Štěpánovice 2.42 km
kaple Točník 2.48 km
rybníček Štěpánovice 2.5 km
SDH Štěpánovice 2.53 km
kruhový dům Štěpánovice 2.56 km
Točník 2.65 km
nádraží Švihov 2.66 km
Sekrýt 2.68 km
SDH Točník 2.72 km
tvrz Dolany 2.74 km
cihelna Malechov 2.77 km
vlaková zastávka Točník 2.82 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolany 2.83 km
fara Dolany 2.85 km
pomník padlých WWI, Dolany 2.89 km
Dolany u Klatov 2.91 km
sv. Jan Nepomucký, Dolany 2.92 km
hřbitov Dolany 2.94 km
SDH Dolany 3.04 km
koupaliště Dolany 3.09 km
Dolanský mlýn 3.18 km
hrad Švihov 3.21 km
Šašek a královna 3.22 km
Tři životy 3.22 km
Tři oříšky pro Popelku 3.22 km
letní kulturní festival České hrad... 3.25 km
židovský hřbitov Švihov 3.25 km
sv. Jan Nepomucký, Švihov 3.27 km
pamětní deska František Šperl 3.27 km
SDH Švihov 3.29 km
mlýn Švihov 3.31 km
NS Švihov 3.33 km
dětské hřiště Švihov 3.33 km
Otín 3.37 km
kostel špitální sv. Jana Evangelis... 3.37 km
Šiler Josef - Pepa Sršeň 3.37 km
studna kužel Švihov 3.38 km
pamětní deska prof. Martin Kolář, ... 3.4 km
Švihov 3.4 km
studna válec Švihov 3.41 km
pamětní deska Antonín Špelda 3.42 km
radnice Švihov 3.42 km
studna polokoule Švihov 3.42 km
pomník padlých WWI i II, Švihov 3.42 km
infocentrum Švihov 3.43 km
kostel sv. Jiljí, Švihov 3.43 km
kaple Otín 3.44 km
hřbitov Švihov 3.46 km
zámek Otín 3.47 km
Měchura Leopold Eugen 3.47 km
Palacký František 3.47 km
Malá Strana 3.57 km
mlýn Malá Strana 3.58 km
kaple sv. Anny, Otín 3.65 km
lom Svrčovec 3.66 km
kostel sv. Václava, Švihov 3.7 km
fara Švihov 3.73 km
tvrz Svrčovec 3.88 km
lipová alej Otín - Předslav 3.92 km
SDH Svrčovec 3.97 km
Chaloupky 4.06 km
Svrčovec 4.11 km
Tři oříšky pro Popelku 4.13 km
pomník padlých WWI i II, Svrčovec... 4.13 km
kaple sv. Anny, Svrčovec 4.14 km
Makalovy 4.14 km
kaple výklenková Makalovy 4.16 km
roubenka Svrčovec 4.17 km
pomník padlých WWII, Chaloupky 4.22 km
Drnový potok 4.31 km
letiště Klatovy 4.34 km
Tyršův dub, Předslav 4.85 km
Sokolovna Předslav 4.88 km
kaple Chlumská 4.89 km
kaple Mezihoří 4.9 km
Chlumská 4.9 km
hrob Leopold Eugen Měchura 4.91 km
dětské hřiště Předslav 4.92 km
hřbitov Předslav 4.92 km
SDH Předslav 4.92 km
kostel sv. Jakuba Většího, Předsla... 4.93 km
sv. Jan Nepomucký, Předslav 4.95 km
kaple výklenková Předslav 4.96 km
rybník Předslav 4.96 km
Předslav 5 km
Balkovy 5 km
pomník padlých WWII, Předslav 5.02 km
Řakom 5.09 km
křížová cesta Křesťanský vršek, Kl... 5.1 km
Ostřetice 5.26 km
Tři oříšky pro Popelku 5.27 km
kaple Ostřetice 5.29 km
kaple na okraji Ostřetice 5.3 km
SDH Ostřetice 5.3 km
dětské hřiště pod nemocnicí, Klato... 5.31 km
dětské hřiště Ostřetice 5.31 km
dub u Drnového potoka, Klatovy 5.32 km
studánka Klatovka, Klatovy 5.33 km
krematorium Klatovy 5.35 km
bytový dům "aeroplán&... 5.35 km
hrob Otakara Vočadla 5.37 km
pamětní deska padlých US Army, Kla... 5.39 km
hrob Prof. MUDr. Karla Pawlíka 5.4 km
židovský hřbitov Klatovy 5.4 km
les Husín 5.41 km
lom Krušec 5.41 km
hřbitov Klatovy 5.42 km
kaple hřbitovní Klatovy 5.42 km
kostel sv. Michala, Klatovy 5.42 km
budova soudu Klatovy 5.44 km
památník umučeným, Klatovy 5.45 km
Třebýcina 5.47 km
socha Spravedlnost, Klatovy 5.47 km
koupaliště Klatovy 5.47 km
pomník padlých WWI, Klatovy 5.47 km
bombardování nádraží Klatovy 5.48 km
nádraží Klatovy 5.48 km
pomník obětí bombardování nádraží ... 5.49 km
pomník padlých WWI i II, Klatovy 5.5 km
hrob Bohumila Jednoroviče Kosovské... 5.5 km
Fifka Gustav 5.51 km
mlýn na Úhlavě, Tajanov 5.52 km
bazén Klatovy 5.53 km
kostel Československé církve husit... 5.54 km
Sál Království - Svědkové Jehovovi... 5.55 km
kaple Červené Poříčí 5.58 km
sv. Jan Nepomucký, Tajanov 5.58 km
Cirkus Klatovy - dětské indoorové ... 5.58 km
textilní továrna J.J.Bruml, Klatov... 5.59 km
dětské hřiště Tajanov 5.67 km
Červené Poříčí 5.68 km
sv. Jan Nepomucký, Klatovy 5.68 km
cykloinfocentrum Klatovy 5.69 km
pamětní střepina bombardování Klat... 5.7 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Tajano... 5.7 km
zámek Červené Poříčí 5.7 km
mlýn Červené Poříčí 5.71 km
pamětní deska Th.Dr. Jan Sedlák 5.72 km
SDH Tajanov 5.74 km
Tajanov 5.75 km
kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova... 5.78 km
Milfort Martin 5.8 km
Pihovice 5.81 km
fontána pěší zóna, Klatovy 5.85 km
sloup Antonine Padvanski, Klatovy 5.91 km
pomník obětem holocaustu, Klatovec... 5.91 km
Historic Vltava Rallye 5.91 km
Mogul Šumava Rallye Klatovy 5.91 km
kaple Zjevení Panny Marie, Klatovy... 5.92 km
synagoga Klatovy 5.93 km
pamětní deska Lubor Niederle 5.93 km
sv. Jan Nepomucký u Drnového potok... 5.94 km
pamětní deska Kateřina Smetanová... 5.95 km
Domov pokojného stáří Naší Paní, K... 5.98 km
studna před klášterem, Klatovy 5.98 km
Formánek Eduard 6.03 km
Arcibiskupský dům Klatovy 6.03 km
pamětní deska Ludevít Procházka... 6.04 km
fara Klatovy 6.04 km
pamětní deska Eduard Formánek 6.04 km
Sokolovna Klatovy 6.04 km
pamětní deska Josef Klička 6.05 km
pamětní deska Otakar Vočadlo 6.06 km
Vočadlo Otakar 6.06 km
kostel Narození Panny Marie, Klato... 6.06 km
pamětní deska Leopold Eugen Měchur... 6.08 km
Bílá věž, Klatovy 6.08 km
Lhovice 6.08 km
Policie Modrava 6.08 km
Toulavá kamera ČT - barokní lékárn... 6.09 km
barokní lékárna U Bílého jednorožc... 6.09 km
galerie U bílého jednorožce Klatov... 6.09 km
Suchý Jiří 6.09 km
Šesták Antonín, páter 6.09 km
Klatovy 6.09 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 6.09 km
Cyklotoulky - Klatovy 6.09 km
Amerling Karel Slavoj MUDr. 6.09 km
Landovský Pavel 6.09 km
Wiendl František 6.09 km
Belfín František 6.09 km
Kočičková Ester 6.09 km
Jak ukrást Dagmaru 6.09 km
Pawlík Karel, MUDr. 6.1 km
Ďurinda Maťo 6.11 km
kasárna u tanku, Klatovy 6.11 km
památník obětem komunismu, Klatovy... 6.11 km
Burian Vlasta 6.11 km
folklórní festival Klatovy 6.11 km
AccuWeather - Klatovy 6.11 km
Klička Josef 6.11 km
kašna Klatovy 6.11 km
Fiala Václav 6.12 km
Katakomby Klatovy 6.12 km
kostel Neposk. početí P. Marie a s... 6.13 km
Sázka na třináctku 6.13 km
SDH Ježovy 6.14 km
prampouch, Klatovy 6.14 km
bunkr (řopík) 175/60/A-200Z 6.14 km
Balbín Bohuslav 6.15 km
stavení Ježovy 6.15 km
Šumná města - Klatovy 6.16 km
pamětní deska osvobození ČSR, Klat... 6.16 km
oslavy osvobození Klatovy 6.16 km
pamětní deska okupace Klatov 6.16 km
pamětní deska osvobození Klatov 6.16 km
pamětní deska Čs. obrněné brigády,... 6.16 km
pomník padlých WWI, Slavošovice 6.16 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Slavoš... 6.16 km
Tři chlapi na cestách 6.16 km
pamětní deska MUDr. Bohumil Prusík... 6.16 km
bruslení Klatovy 6.16 km
jezuitská kolej, Klatovy 6.16 km
kasárna pod Černou věží, Klatovy... 6.16 km
Černá věž, Klatovy 6.17 km
radnice Klatovy 6.17 km
Vlachův dům, Klatovy 6.17 km
Kramerius Václav Matěj 6.17 km
infocentrum Klatovy 6.18 km
sýpka Měcholupy 6.18 km
pomník padlých WWI, Ježovy 6.18 km
pamětní deska JUDr. A. rytíř Randa... 6.18 km
Guth-Jarkovský Jiří Stanislav 6.2 km
Červánky mého mládí, Karel Kloster... 6.2 km
Talich Václav 6.2 km
Halíř Jan 6.2 km
Vrchlický Jaroslav 6.2 km
Vrba Karel PhDr. 6.2 km
NS Klatovský vycházkový okruh 6.2 km
pamětní deska Jaroslav Vrchlický... 6.2 km
kostel sv. Vavřince a dominikánský... 6.2 km
SDH Slavošovice 6.2 km
Slavošovice 6.21 km
Copak je to za vojáka 6.22 km
Ježovy 6.22 km
kostel sv. Martina, Hůrka 6.23 km
okrouhlice Klatovy 6.23 km
fara Hůrka 6.23 km
hřbitov Hůrka 6.24 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Ježovy... 6.24 km
památník Pod Valy 6.24 km
Co nám zbořili, Václav Fiala 6.24 km
rybník Horní Rokos, Měcholupy 6.24 km
pamětní deska MUDr. Alois Mašek 6.25 km
zámek Ježovy 6.25 km
HZS Plzeňského kraje - Územní odbo... 6.25 km
Krejčí Jan Dr. 6.26 km
památník Dr. Jan Krejčí 6.26 km
studna pod Valy, Klatovy 6.26 km
Šmilovský Alois Vojtěch 6.27 km
pamětní deska J. Vančura 6.27 km
vila A. Salzmanna s ordinací 6.28 km
Červený mlýn pod Hůrkou 6.28 km
rodný dům Karla Boleslava Štorcha,... 6.29 km
pamětní deska Karel Boleslav Štorc... 6.29 km
kaple sv. Apoleny, Měcholupy 6.29 km
NS Hůrka, Klatovy 6.29 km
Zamotané švihadlo - Václav Fiala, ... 6.29 km
dílna Vrchlického sady - Václav Fi... 6.29 km
vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, Kl... 6.3 km
Hořejší rybník Trnčí 6.31 km
zámek Měcholupy 6.32 km
Sad národní svobody, Měcholupy 6.34 km
SDH Měcholupy 6.34 km
Modrý tygr 6.34 km
pomník národní svobody, Měcholupy... 6.35 km
PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy 6.35 km
Měcholupy 6.35 km
památník Antonín Švehla, Klatovy... 6.35 km
Trnčí 6.37 km
památník měření Evropy 1867, Doubr... 6.39 km
kaple Trnčí 6.39 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Doubrav... 6.39 km
Dragounská kasárna, Klatovy 6.4 km
Doubrava 727 m n. m. 6.4 km
Újezdec u Bolešin 6.41 km
BMX dráha Klatovy 6.47 km
skatepark Klatovy 6.49 km
SDH Klatovy 6.5 km
památník Antonín Švehla, Újezdec... 6.55 km
SDH Tupadly 6.55 km
klatovské Gestapo 6.56 km
Winkelhofer Heinrich 6.56 km
vila továrníka Singera, Klatovy 6.56 km
památník obětí WWII, Klatovy 6.57 km
Vesnický rybník, Měcholupy 6.57 km
vila manželů Gregorových, Klatovy... 6.57 km
pamětní deska Josef Hlávka, Klatov... 6.58 km
Tupadly 6.6 km
pomník padlých WWI, Nedaničky 6.66 km
Nedaničky 6.67 km
Masarykova základní škola Klatovy... 6.74 km
Beňovy 6.8 km
Beňovská lípa 6.82 km
Tupadelské skály 6.83 km
rybník s ostrovem v městském parku... 6.84 km
mlýn Beňovy 6.88 km
Zvonice pro Čínov - Václav Fiala, ... 6.92 km
Čínov 6.95 km
tvrz Beňovy 6.95 km
Bolešiny 6.96 km
bohyně Jitřenka, Klatovy 7.01 km
kašna v městském parku, Klatovy 7.01 km
Kolonáda v parku, Klatovy 7.03 km
SDH Bolešiny 7.05 km
kaple Bolešiny 7.07 km
vlaková zastávka Klatovy město 7.08 km
mlýn Podhora 7.11 km
Slatina u Klatov 7.11 km
kaple Panny Marie na Stráni, Čínov... 7.13 km
koupaliště Slatina u Klatov 7.2 km
koupaliště Beňovy 7.22 km
Kámen 7.25 km
zemědělská usedlost, Slatina u Kla... 7.26 km
kaple Kámen 7.29 km
kostel Všech svatých, Kbel 7.33 km
SDH Kbel 7.42 km
SDH Nedanice 7.43 km
fara Kbel 7.44 km
Nedanice 7.45 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Nedani... 7.47 km
pomník padlých WWI, Kbel 7.49 km
Nový rybník, Petrovičky 7.56 km
Domažličky 7.57 km
Malinec 7.61 km
pomník padlých WWI, Malinec 7.67 km
Ailův mlýn, Úhlava 7.69 km
Zderaz 7.75 km
Šumavský Josef Franta 7.77 km
Petrovičky 7.85 km
SDH Petrovičky 7.86 km
kaple Petrovičky 7.86 km
VÚ Poleň 7.88 km
návesní rybník dolní Chudenice 7.93 km
Chudenická lípa 8 km
Poborovice 8.04 km
Sokolovna Chudenice 8.05 km
rybník Lotrov 8.06 km
Lažánky 8.07 km
Tětětice 8.08 km
kaple sv. Isidora, Tětětice 8.09 km
zámek Tětětice 8.1 km
Mariánský dům Chudenice 8.1 km
Luby 8.12 km
hřbitov Luby 8.13 km
obětem května 1945, Luby 8.14 km
kostel sv. Mikuláše, Luby 8.15 km
Luby u Klatov 8.26 km
zřícenina kostela sv. Markéty, Pol... 8.29 km
kaple Narození Panny Marie, Borovy... 8.32 km
kostel Všech Svatých, Poleň 8.33 km
tajemný obraz z kostela Všech svat... 8.33 km
Borovská lípa 8.34 km
lípa Poleň 8.34 km
pomník padlých WWI, Poleň 8.34 km
dětské hřiště Luby 8.34 km
pamětní deska Karel Hostaš 8.35 km
hřbitov Poleň 8.35 km
fara Poleň 8.36 km
Poleň 8.36 km
sochy sv. Jana a sv. Pavla, Chuden... 8.36 km
SDH Vřeskovice 8.36 km
SDH Chudenice 8.37 km
kaple sv. Salvátora, Poleň 8.37 km
Chudenice 8.37 km
zámecká lípa Chudenice 8.37 km
Roubal Jan, prof. 8.37 km
SDH Poleň 8.38 km
Kvapil Jaroslav 8.38 km
kostel sv. Jana Křtitele, Chudenic... 8.38 km
pomník padlých WWI i II, Chudenice... 8.39 km
pamětní deska Jaroslav Kvapil 8.39 km
tvrz Luby 8.39 km
most Drnový potok, Luby 8.39 km
muzeum Josefa Dobrovského, Chudeni... 8.4 km
Starý Czerninský zámek, Chudenice... 8.4 km
pivovar hraběcí Chudenice 8.41 km
vila se zdobným štítem, Luby 8.42 km
mlýn Prokop, Borovy 8.44 km
Weinfurt Martin 8.44 km
kostel sv. Václava, Kydliny 8.46 km
fara Chudenice 8.46 km
památník Melichar Tomáš, por. 8.47 km
Spiess Christian Heinrich 8.47 km
hřbitov Bezděkov 8.47 km
Borovy 8.5 km
Kydliny 8.51 km
kostel sv. Anny, Bezděkov 8.52 km
SDH Kydliny 8.53 km
fara Vřeskovice 8.54 km
kostel sv. Jana Křtitele, Vřeskovi... 8.57 km
vlaková zastávka Bezděkov 8.57 km
Vřeskovice 8.57 km
kaple Panny Marie, Křenice 8.58 km
hřbitov Vřeskovice 8.59 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Biřkov... 8.59 km
dětské hřiště Biřkov 8.6 km
pomník padlých WWI, Křenice 8.6 km
roubenka Kydliny 8.6 km
Křenice 8.62 km
návesní rybník, Biřkov 8.63 km
Šašek Václav z Bířkova 8.65 km
Deník o jízdě a putování, Václav Š... 8.65 km
SDH Biřkov 8.66 km
Biřkov 8.66 km
rybník Kydliny 8.66 km
pomník padlých WWI, Vlčí 8.67 km
kaple Sobětice 8.69 km
Sobětice 8.7 km
SDH Bezděkov 8.74 km
mlýn Poborovice 8.78 km
Chudenická bažantnice 8.8 km
Myslovice 8.8 km
Bezděkov 8.81 km
Vlach Oldřich 8.81 km
kostel sv. Václava, Bezděkov 8.82 km
pomník padlých WWI i II, Bezděkov... 8.84 km
Obytce 8.89 km
kaple Myslovice 8.91 km
zámek Lázeň, Chudenice 8.91 km
Vrásky z lásky 8.91 km
Kosmáčov 8.91 km
zámek Obytce 8.92 km
pomník padlých WWI, Obytce 8.94 km
Čech Svatopluk 8.95 km
SDH Myslovice 8.96 km
hospodářské budovy Bezděkov 8.97 km
SDH Lučice 8.97 km
rybník Lučice 8.97 km
Lučice 8.99 km
dub v Lučici 9 km
fara Měčín 9.02 km
koně Měčín 9.04 km
kaple sv. Wolfganga, Chudenice 9.04 km
zámek Bezděkov 9.04 km
kostel sv. Mikuláše, Měčín 9.04 km
Bolfánek, vrch Žďár 583 m n.m. 9.04 km
kaple pro slavnost Božího těla, Mě... 9.05 km
Trebíšov 9.06 km
Skašovské hračkářství, Měčín... 9.1 km
radnice Měčín 9.1 km
Měčín 9.11 km
Palackého skála 9.12 km
sv. Jan Nepomucký, Měčín 9.12 km
Třebíšovský rybník 9.15 km
pomník padlých WWI i II, Měčín... 9.15 km
koupaliště Měčín 9.16 km
SDH Měčín 9.19 km
kaple u Vřeskovic 9.25 km
rybník Kroměždice 9.26 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Nezdic... 9.27 km
návesní rybník, Měčín 9.29 km
kostel sv. Prokopa, Nezdice 9.3 km
pomník padlých WWI, Nezdice 9.32 km
douglaska tisolistá Americká zahra... 9.37 km
kaple sv. Floriána, Měčín 9.37 km
Americká zahrada Chudenice 9.37 km
roubenka Kroměždice 9.37 km
Kroměždice 9.4 km
kaple Kroměždice 9.4 km
pomník padlých WWI, Kroměždice 9.42 km
mlýn Nezdice 9.43 km
kaple Dolní Lhota 9.45 km
hřbitov Měčín 9.49 km
nádraží Luby u Klatov 9.56 km
Rusalka, Jaroslav Kvapil 9.68 km
Hora u Ptenína 9.78 km
památník Spálený les 9.79 km
kaple Újezdec u Křenice 9.8 km
Újezdec u Křenice 9.81 km
kaple Pušperk 9.88 km
pomník padlých WWI, Újezdec u Křen... 9.9 km
zřícenina Pušperk 9.98 km
zlaté poklady na hradě Pušperk 9.98 km
Roupovský tis 10.02 km
kaple sv. Anny, Roupov 10.03 km
zřícenina Roupov 10.03 km
Štíty království českého, Čas hojn... 10.03 km
Loreta 10.05 km
kaple Panny Marie Loretánské, Lore... 10.05 km
kaple Jana Křtitele, Němčice 10.07 km
hřbitov Němčice 10.07 km
barokní sýpka Roupov 10.07 km
brány statků Petrovice u Měčína... 10.08 km
pomník padlých WWI, Petrovice u Mě... 10.08 km
Petrovice u Měčína 10.11 km
SDH Hoštičky u Mochtína 10.12 km
SDH Petrovice u Měčína 10.13 km
Hoštičky u Mochtína 10.15 km
návesní rybník, Petrovice u Měčína... 10.15 km
Hoštice u Mochtína 10.16 km
Spálený les 10.17 km
fara Němčice 10.18 km
Roupov 10.18 km
SDH Roupov 10.2 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ně... 10.21 km
kaple Roupov 10.22 km
kaple sv. Vojtěcha, Petrovice u Mě... 10.25 km
SDH Němčice 10.31 km
kaple Vacovy 10.32 km
štola Loreta 10.33 km
tvrz Němčice 10.33 km
Vacovy 10.33 km
Bezpravovice 10.36 km
hájovna Loreta 10.38 km
pomník Andre Fercoq, Lužany 10.39 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Loreta... 10.4 km
Zápotocký Antonín 10.45 km
rodný dům matky Antonína Zápotocké... 10.45 km
Barunka, Antonín Zápotocký 10.45 km
koupaliště Zálesí 10.51 km
Zálesí 10.6 km
SDH Zbyslav 10.64 km
kaple Zálesí 10.65 km
Nový rybník, Němčice u Předslavi... 10.69 km
Zbyslav 10.71 km
Malá Víska 10.72 km
Újezdec u Mochtína 10.76 km
zámek Újezdec u Mochtína 10.82 km
pamětní deska Václav Kalaš 10.83 km
pomník padlých WWI i II, Lužany 10.83 km
kaple nad Chocomyšlí 10.84 km
fara Habartice 10.86 km
kostel sv. Petra a Pavla, Habartic... 10.87 km
Kožíšek Josef 10.87 km
Habartice 10.87 km
pamětní deska Rudolf Weisfeit 10.87 km
pamětní deska Josef Kožíšek 10.88 km
památník E. a V. Doubek 10.9 km
Barák 706 m n. m. 10.9 km
přírodní park Plánický hřeben... 10.91 km
koupaliště Petrovice u Měčína 10.93 km
kaple Rohozno 10.94 km
koně Habartice 10.94 km
pomník padlých WWI, Rohozno 10.95 km
Lužany 10.95 km
Kosovský Jednorovič Bohumil 10.95 km
Hejno 10.98 km
Rohozno 10.98 km
Lužanská mše, Antonín Dvořák 11.02 km
zámek Lužany 11.02 km
mlýn Rohozno 11.07 km
vlaková zastávka Lužany 11.11 km
silniční most Úhlava, Rohozno 11.11 km
Mochtín 11.12 km
rybník Mochtín 11.16 km
SDH Mochtín 11.18 km
kaple Panny Marie Pomocné, Mochtín... 11.18 km
zámek Mochtín 11.2 km
vlaková zastávka Vrhaveč 11.22 km
Zichov 11.28 km
dětské hřiště Mochtín 11.3 km
Chocomyšlský rybník 11.39 km
stavení Chocomyšl 11.42 km
Chocomyšl 11.42 km
sv. Jan Nepomucký, Chocomyšl 11.43 km
Pozorka u Měčína 11.43 km
pomník padlých WWI, Chocomyšl 11.44 km
Vítkovice 11.44 km
roubenka Chocomyšl 11.45 km
SDH Chocomyšl 11.46 km
zámek Ptenín 11.47 km
Pastýřova hruška Únějovice 11.47 km
NS Ptenín - Újezdec 11.5 km
Otěšice 11.5 km
pomník padlých WWI, Ptenín 11.5 km
dětské hřiště v Chocomyšl 11.51 km
kaple Vítkovice 11.52 km
zámek Chocomyšl 11.55 km
dětské hřiště Ptenín 11.55 km
Ptenín 11.55 km
Týnec 11.56 km
kaple Nejsvětější Trojice, Nový Če... 11.56 km
zámek Nový Čestín 11.58 km
zámek Týnec 11.59 km
kaple sv. Vojtěcha, Otěšice 11.6 km
Tikal Václav 11.61 km
kaple u Srbic 11.62 km
kaple Vrhaveč 11.62 km
Vílov 11.63 km
Buková 11.65 km
tvrz Srbice 11.66 km
Vrhaveč 11.66 km
SDH Srbice 11.68 km
Srbice u Mochtína 11.7 km
Týnecký Josef Hais 11.74 km
roubenka Týnec 11.74 km
hřbitov Týnec 11.77 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Tý... 11.78 km
hřbitov Slavíkovice 11.92 km
kaple u Janovic nad Úhlavou 11.92 km
Horní Lhota 11.97 km
Vráž 11.99 km
kostel sv. Josefa, Slavíkovice 12.01 km
pomník padlých WWI, Slavíkovice 12.04 km
Slavíkovice 12.04 km
SDH Horní Lhota 12.06 km
kaple Horní Lhota 12.09 km
tvrz Únějovice 12.1 km
nový hřbitov Janovice nad Úhlavou... 12.14 km
koupaliště Skašov 12.17 km
koupaliště Kocourov 12.17 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Únějov... 12.23 km
SDH Slavíkovice 12.23 km
kaple Nejsvětější Trojice, Skočice... 12.25 km
pomník padlých WWI, Únějovice 12.25 km
Únějovice 12.27 km
Kocourov 12.27 km
Skočice u Přeštic 12.34 km
SDH Skašov 12.34 km
židovský hřbitov Merklín 12.36 km
pomník padlých WWI i II, Skašov 12.37 km
Skašov 12.37 km
Skašovská lípa 12.38 km
nádraží Janovice nad Úhlavou 12.4 km
kaple Panny Marie Sněžné, Skašov... 12.41 km
vila Boženka, Janovice nad Úhlavou... 12.43 km
skašovská výroba hraček 12.44 km
skiareál Kocourov 12.5 km
tvrz Těšetiny 12.51 km
kaple Těšetiny 12.56 km
Těšetiny 12.57 km
Veselí, Janovice nad Úhlavou 12.64 km
rybník Veselí 12.64 km
zámek Veselí, Janovice nad Úhlavou... 12.66 km
Sokol Janovice nad Úhlavou 12.67 km
Janovické vojny, Josef Hais Týneck... 12.68 km
osvobození Janovice nad Úhlavou 12.68 km
Cyklotoulky - Janovice nad Úhlavou... 12.68 km
Janovice nad Úhlavou 12.68 km
Pacner Karel 12.72 km
tvrz Kouskova Lhotka 12.73 km
pamětní deska osvobození Janovice... 12.74 km
radnice Janovice nad Úhlavou 12.74 km
kostel sv. Jana Křtitele, Janovice... 12.75 km
Černé Krávy 12.75 km
památník Kašpar Bosák 12.75 km
synagoga Janovice nad Úhlavou 12.76 km
říčka Jelenka 12.77 km
roubenka Janovice nad Úhlavou 12.77 km
pivovar Janovice nad Úhlavou 12.8 km
SDH Janovice nad Úhlavou 12.8 km
SDH Dlažov 12.8 km
pamětní deska Alois Menza 12.82 km
Dlažov 12.84 km
zámek Příchovice 12.88 km
Úsilov 12.89 km
Nová Víska 12.93 km
lidové stavení Dlažov 12.96 km
SDH Příchovice 12.97 km
pomník padlých WWI i II, Příchovic... 12.99 km
Příchovice 13 km
Nevděk 13 km
kostel sv. Antonína Paduánského, D... 13.01 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Přícho... 13.02 km
fara Dlažov 13.03 km
koupaliště Janovice nad Úhlavou 13.04 km
kostel sv. Matouše, Křištín 13.06 km
Křištín 13.08 km
lípa pod Ticholovcem 13.08 km
kaple sv. Anny pod Ticholovcem 13.08 km
stavení Křištín 13.08 km
SDH Partoltice 13.12 km
skatepark Janovice nad Úhlavou 13.13 km
hřbitov Křištín 13.14 km
hřbitov Dlažov 13.19 km
kaple Partoltice 13.19 km
Partoltice 13.2 km
hřbitov Přeštice 13.36 km
kaple Přeštice 13.4 km
Klenová 13.43 km
kaple sv. Felixe, Klenová 13.45 km
hrobka Josefa Hlávky 13.46 km
jilm v Mileticích 13.48 km
Sépie - Jaroslav Róna, Klenová 13.52 km
Šumná města - Klenová 13.53 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Mileti... 13.54 km
Miletice 13.54 km
SDH Miletice 13.54 km
kaple sv. Markéty, Dlažov 13.59 km
Býk - Vingler Vincenc, Klenová 13.6 km
Přeštická prasata - Jaroslav Podmo... 13.6 km
Přeštické černostrakaté prase 13.6 km
Střeziměř 13.62 km
rozhledna sv. Markéty, Dlažov 13.63 km
muzeum řemesel Koloveč 13.63 km
pamětní deska Vilma Vrbová Kotrbov... 13.65 km
fara Přeštice 13.65 km
vila Paula, manželů Kotrbových 13.66 km
Kotrbová Vilma Vrbová 13.66 km
kaple Kucíny 13.66 km
Ticholovec 13.68 km
Neznašovy 13.68 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Př... 13.68 km
SDH Neznašovy 13.72 km
kaple Neznašovy 13.73 km
památník Jan Jakub Ryba, Přeštice... 13.74 km
Dům historie Přešticka 13.75 km
kaple Mezholezy 13.76 km
Rytíř s drakem - Jaroslav Róna, Kl... 13.76 km
Oharek ve tmě - Václav Fiala, Klen... 13.76 km
památník selských mučedníků Mezhol... 13.77 km
zámek a hrad Klenová 13.77 km
Harant Kryštof z Polžic a Bezdruži... 13.77 km
galerie Klenová 13.77 km
Radochovy 13.78 km
zámek Merklín 13.78 km
výstava Bonsai Merklín 13.78 km
rodný dům Josef Hlávka, Přeštice... 13.82 km
pamětní deska Josef Hlávka, Přešti... 13.82 km
Hlávka Josef 13.82 km
Radinovy 13.83 km
SDH Přeštice 13.85 km
Merklín 13.86 km
SDH Mezholezy 13.87 km
Sokolovna Merklín 13.89 km
Mezholezy 13.89 km
koupaliště Kucíny 13.91 km
SDH Radinovy 13.93 km
Ryba Jakub Jan 13.94 km
Mariánský sloup, Přeštice 13.94 km
pomník obětem nacismu, Přeštice... 13.94 km
památník T. G. Masaryka, Přeštice... 13.94 km
kostel sv. Mikuláše, Merklín 13.97 km
sv. Kilián, Přeštice 13.98 km
kašna se sochou sv. Václava, Přešt... 13.98 km
sv. Jan Nepomucký, Přeštice 13.99 km
fara Merklín 14 km
soudní případ Přeštice s The Plast... 14.01 km
Přeštice 14.01 km
infocentrum Přeštice 14.01 km
pamětní deska osvobození Přeštice... 14.02 km
rekreační středisko Letiny 14.04 km
Preiss Jaroslav JUDr. 14.04 km
pomník padlých WWI i II, Kucíny 14.06 km
kasárna Janovice nad Úhlavou 14.1 km
nádraží Přeštice 14.17 km
vila manželů Kučerových, Neznašovy... 14.28 km
Dobrá Voda u Chlistova 14.37 km
rybník Libkov 14.38 km
Libkov 14.41 km
pomník Mistra Jana Husa, Libkov 14.42 km
Čepinec 14.43 km
židovský hřbitov Loučim 14.43 km
židovský hřbitov Janovice nad Úhla... 14.44 km
SDH Libkov 14.47 km
roubenka Libkov 14.47 km
Křižík František 14.5 km
rodný dům Františka Křižíka, Pláni... 14.5 km
pamětní deska František Křižík... 14.51 km
hřbitov Plánice 14.52 km
pálení tajných dokumentů StB, lom ... 14.56 km
rybník Běhařov 14.57 km
SDH Plánice 14.62 km
židovský hřbitov Přeštice 14.65 km
Kněžice u Strážova na Šumavě 14.68 km
kostel sv. Blažeje, Plánice 14.7 km
roubenka Kněžice u Strážova na Šum... 14.72 km
fara Plánice 14.74 km
Lhota u Merklína 14.75 km
Lehom 14.78 km
židovský hřbitov Chlistov 14.78 km
hřbitov Běhařov 14.79 km
kaple sv. Huberta, Hájek 14.79 km
hasičské muzeum Běhařov 14.81 km
SDH Běhařov 14.81 km
Hradiště u Kolince 14.81 km
Běhařov 14.86 km
pítko Běhařov 14.87 km
roubenka se stodolou, Chlístov 14.87 km
pomník Mistra Jana Husa, Běhařov... 14.88 km
kaple sv. Vintíře, Lázně Letiny... 14.89 km
kostel sv. Prokopa, Běhařov 14.89 km
Toulavá kamera ČT - muzeum Fr. Kři... 14.92 km
Plánice 14.92 km
zámek Běhařov 14.95 km
Kalvoda Alois 14.96 km
Lázně Letiny 15.01 km
Letinská lípa 15.03 km
kaple Bolestné Matky Boží, Dobrá V... 15.06 km
židovský kupecký dům, Chlistov 15.06 km
Hubenov 15.07 km
koupaliště Lázně Letiny 15.07 km
Sokolovna Plánice 15.07 km
tisy červené, Netřeb 15.08 km
studánka Dobrá Voda, Pocinovice 15.08 km
kaple Dobrá Voda, Pocinovice 15.08 km
zámek lázně Letiny 15.09 km
zámek Hubenov 15.09 km
zřícenina hradu Netřeb 15.11 km
U Hradišťské hospody 15.11 km
sv. Jan Nepomucký, Plánice 15.14 km
přírodní rezervace Netřeb 15.17 km
radnice Plánice 15.17 km
křížová cesta, Dobrá Voda, Pocinov... 15.22 km
Žinkovy 15.22 km
pamětní deska Vladimír Helfert 15.22 km
Mariánský sloup, Plánice 15.23 km
roubenka Chlistov 15.28 km
Chlistov 15.29 km
infocentrum Žinkovy 15.3 km
Boudovka 729 m n. m. 15.31 km
kaple náhrobní Panny Marie Bolestn... 15.32 km
pamětní deska Jan Šilingr 15.32 km
pomník padlých WWI, Žinkovy 15.32 km
Hvízdalka 15.33 km
Čermná u Staňkova 15.35 km
kostel sv. Václava, Žinkovy 15.36 km
kaple Žinkovy 15.38 km
pamětní deska genmjr. ing. Emanuel... 15.38 km
horní rybník Chlistov 15.38 km
hřbitov Žinkovy 15.39 km
sloup Immaculata, Žinkovy 15.39 km
kaple Čermná u Staňkova 15.4 km
Ondřejovice 15.41 km
palebné postavení Boudovka 15.42 km
lipová alej Žinkovy 15.44 km
kostel Povýšení svatého Kříže, Chl... 15.45 km
Šálený mlýn, Běšiny 15.45 km
fara Chlistov 15.46 km
SDH Chlistov 15.5 km
kaple Lukavice 15.51 km
Dvorecký Mlýn 15.54 km
mlýn Žinkovy 15.54 km
vlaková zastávka Loučim 15.55 km
SDH Lukavice 15.56 km
tvrz Boříkovy 15.56 km
Boříkovy 15.56 km
Simet Josef, kpt. letec 311 Sqdn. ... 15.58 km
pomník padlých WWI i II, Boříkovy... 15.58 km
kaple Rovná u Strážova 15.59 km
Loučim 15.6 km
Rovná u Strážova 15.6 km
Lukoviště 15.6 km
chalupa Kanice 66 15.6 km
hřbitov Letiny 15.62 km
pomník Mistra Jana Husa, Loučim 15.63 km
Toman Josef 15.63 km
Lukavice 15.63 km
dětské hřiště Loučim 15.63 km
kostel sv. Prokopa, Letiny 15.64 km
kaple Vojovice 15.64 km
SDH Loučim 15.65 km
Vojovice 15.65 km
pomník padlých WWI, Vojovice 15.65 km
U Zeleného Háje 15.66 km
fara Letiny 15.68 km
zámek Kanice 15.69 km
roubenka Letiny 15.69 km
Žinkovský rybník 15.69 km
Lambl Vilém Dušan 15.69 km
studna Letiny 15.72 km
pomník padlých WWI, Letiny 15.72 km
Kanice 15.72 km
roubenka Kanice 15.73 km
NS Čertovo břemeno 15.74 km
SDH Letiny 15.75 km
Letiny 15.75 km
Lambl Jan Baptista, prof. dr. tech... 15.75 km
Sokol Kanice 15.76 km
rybník Labuť 15.76 km
fara Loučim 15.77 km
hrob Rudolfa Mayera 15.79 km
o obrech v Loučimi 15.79 km
kostel Narození Panny Marie, Louči... 15.79 km
hřbitov Loučim 15.8 km
pomník padlých WWI, Kozí 15.8 km
chalupa Kanice 15 15.81 km
kaple Kozí 15.81 km
Rameno 15.82 km
Jara příslib - Alena Holá 15.84 km
lípy Loučim 15.84 km
sv. Jan Nepomucký, Loučim 15.84 km
hřbitov Chlistov 15.84 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kanice... 15.87 km
hřbitov Pocinovice 15.87 km
V Rybníce 15.89 km
Jestřáb kontra hrdlička 15.93 km
Neberte nám princeznu 15.93 km
zámek Žinkovy 15.93 km
Otčina - Fatherland 15.93 km
Pramen života - Der Lebensborn 15.93 km
lípy Bližanovy 15.93 km
kaplička pod lipami, Bližanovy 15.93 km
Petrovický mlýn 15.94 km
pamětní deska Hany Benešové, Žinko... 15.94 km
pomník padlých WWI, Bližanovy 15.94 km
kaple sv. Vojtěcha, Bližanovy 15.94 km
koupaliště Bernartice 15.95 km
Kozí 15.95 km
Bližanovy 15.96 km
zámecká studna Žinkovy 15.97 km
pamětní deska Second Dragoons, Žin... 15.97 km
kaple sv. Floriána, Petrovice nad ... 15.99 km
SDH Petrovice nad Úhlavou 15.99 km
Petrovice nad Úhlavou 16.01 km
SDH Bližanovy 16.02 km
lípy Úborsko 16.08 km
Dvorský rybník Žinkovy 16.09 km
Úborsko 16.09 km
škola Bližanovy 16.1 km
SDH Bernartice u Kolince 16.11 km
pomník Franty Šraita 16.12 km
Bernartice u Kolince 16.13 km
kaple sv. Barbory, Kvasetice 16.14 km
sv. Jan Nepomucký, Pocinovice 16.17 km
koupaliště Chlistov 16.18 km
roubenka Pocinovice 47 16.18 km
hloubkový nálet nádraží Běšiny... 16.18 km
nádraží Běšiny 16.18 km
pomník padlých WWI, Pocinovice 16.19 km
kaple Neurazy 16.2 km
fara Pocinovice 16.2 km
kostel sv. Anny, Pocinovice 16.2 km
roubenka Tržek 16.22 km
hřbitov Strážov na Šumavě 16.22 km
Pocinovice 16.22 km
židovský hřbitov Strážov na Šumavě... 16.24 km
pamětní deska Bedřich Kalivoda 16.26 km
pamětní deska osvobození Pocinovic... 16.27 km
pomník Mistra Jana Husa, Pocinovic... 16.28 km
Nový mlýn, Pocinovice 16.29 km
koupaliště Kozí 16.33 km
hřbitov Neurazy 16.33 km
Potštejn u Žinkov 16.33 km
Sokolovna Strážov na Šumavě 16.34 km
koupaliště Pocinovice 16.34 km
návesní rybník Tržek 16.34 km
vlaková zastávka Petrovice nad Úhl... 16.35 km
Kuzovská lávka 16.36 km
Tržek 16.39 km
dětské hřiště Pocinovice 16.4 km
tvrz Opálka 16.41 km
Copak je to za vojáka 16.43 km
stavení Strážov na Šumavě 185 16.43 km
Koráb u Kdyně 773 m n. m. 16.44 km
městský dům, Strážov na Šumavě... 16.45 km
kostel sv. Martina s dřevěnu zvoni... 16.45 km
hřbitov Běšiny 16.45 km
památník Červený František, pplk. ... 16.45 km
Sokolovna Běšiny 16.46 km
SDH Pocinovice 16.46 km
kaple sv. Anny, Opálka 16.47 km
hrob vězeň Plocienník 16.47 km
pouť sv. Bartoloměje pod širým neb... 16.47 km
zřícenina kostela sv. Batoloměje... 16.47 km
roubenka Sládečků, Běšiny 16.49 km
pomník padlých WWI, Strážov na Šum... 16.49 km
památník 42 obětí pochodu smrti, B... 16.5 km
lidová architektura Neurazy 16.51 km
Javoříčko 16.52 km
vlaková zastávka Úborsko 16.52 km
fara Běšiny 16.52 km
SDH Neurazy 16.54 km
Strážov na Šumavě 16.54 km
sv. Jan Nepomucký, Strážov na Šuma... 16.55 km
pomník padlých WWI, Běšiny 16.55 km
Nové Chalupy u Kdyně 16.55 km
Neurazy 16.56 km
radnice Strážov na Šumavě 16.56 km
pamětní deska Václav Soušek 16.56 km
fara Strážov na Šumavě 16.57 km
kostel Navštívení P. Marie, Běšiny... 16.58 km
stavení Strážov na Šumavě 21 16.58 km
kostel sv. Jiří, Strážov na Šumavě... 16.59 km
Maškův mlýn 16.59 km
pamětní deska Jan Žižka, Běšiny... 16.59 km
Nový rybník Běšiny 16.62 km
zámek Běšiny 16.62 km
Opálka 16.63 km
kašna Strážov na Šumavě 16.66 km
Běšiny 16.67 km
SDH Strážov na Šumavě 16.67 km
Osina 16.68 km
Husův pomník, Běšiny 16.7 km
Sejdeme se v Eurocampu 16.7 km
SDH Běšiny 16.71 km
Ostrovský rybník Běšiny 16.72 km
kaple Panny Marie nad pramenem, Ni... 16.73 km
pramen Nicov u Plánice 16.73 km
Libákovice 16.73 km
Holubí hlava 16.75 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Libáko... 16.75 km
osvobození Běšiny 16.75 km
Zastávka u Přeštic 16.78 km
zámek Lovčice 16.78 km
vlaková zastávka Přeštice - Zastáv... 16.8 km
kaple Lovčice 16.8 km
Vajce Josef 16.8 km
Lovčice 16.83 km
Přestavlky 16.83 km
pomník padlých WWI, Lovčice 16.85 km
ranč Podolí 16.94 km
zámek Podolí 16.94 km
zámek Přestavlky 16.97 km
U Soušků 16.98 km
Podolí u Kolince 16.98 km
mlýn č.p. 40 na Drnovém potoce, Bě... 17.01 km
kaple sv. Anny, Skránčice 17.06 km
Skránčice 17.07 km
Sluhovská lípa 17.07 km
SDH Skránčice 17.08 km
Sluhov 17.08 km
Renče 17.08 km
lípa Skránčice 17.09 km
Hnačov 17.09 km
Nicov u Plánice 17.1 km
pamětní deska Václav Přerost 17.16 km
rodný dům Václava Přerosta, Hnačov... 17.16 km
Přerost Václav, plukovník RAF 17.16 km
SDH Hnačov 17.17 km
fara Nicov u Plánice 17.17 km
tisovec Dolní Lukavice 17.18 km
kostel Narození Panny Marie, Nicov... 17.19 km
lípa Nicov u Plánice 17.19 km
hřbitov Nicov u Plánice 17.2 km
traktoriáda Mlázovy 17.2 km
památník páter Antonín Šesták... 17.21 km
památník manželé Burešovi 17.21 km
hřbitov Dnešice 17.22 km
Vodokrty 17.24 km
pomník padlých WWI i II, Dnešice... 17.26 km
kostel sv. Václava, Dnešice 17.27 km
kaple Vodokrty 17.27 km
fara Dnešice 17.27 km
Dnešice 17.27 km
zámecký vodotrysk Dolní Lukavice... 17.28 km
Haydnovy hudební slavnosti 17.32 km
symfonie D dur - Lukavická, Joseph... 17.32 km
Haydn Joseph 17.32 km
dětské hřiště Běšiny 17.33 km
SDH Dnešice 17.33 km
zámek Dolní Lukavice 17.33 km
koupaliště Běšiny 17.36 km
infocentrum Běšiny 17.36 km
sraz vozů Škoda, Běšiny 17.36 km
pivovar Dolní Lukavice 17.4 km
zámek Mlázovy 17.4 km
Naučná ptačí stezka, Eurocamp Běši... 17.41 km
kaple Hnačov 17.41 km
Lovell Jim James Arthur, Jr. 17.42 km
Dolní Lukavice 17.42 km
busta Joseph Haydn, Dolní Lukavice... 17.42 km
kostel sv. Jana Křtitele, Mlázovy... 17.43 km
roubenka Mlázovy 17.44 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolní Lu... 17.46 km
fara Mlázovy 17.46 km
fara Dolní Lukavice 17.47 km
Mlázovy 17.49 km
Mayer Rudolf 17.51 km
kaple Nová Hospoda 17.52 km
pomník padlých WWI, Dolní Lukavice... 17.52 km
koupaliště Na Hájovně, Kdyně 17.53 km
Mlynářova lípa, Dolní Lukavice 17.55 km
Střítež 17.59 km
památník Rudolf Mayer 17.59 km
monogram LK ze stromořadí 17.59 km
studánka u Blat 17.6 km
rozhledna Kožich 584 m n. m. 17.63 km
kaple Brod 17.65 km
SDH Brod 17.65 km
koně Mlázovy 17.7 km
pohádková chalupa Mlázovy 17.71 km
rybník Hnačov 17.72 km
kaple Blata 17.73 km
Blata 17.73 km
koupání Hnačov 17.74 km
nádraží Malonice 17.77 km
Starý Láz 17.83 km
hřbitov Mlázovy 17.89 km
SDH Hluboká 17.89 km
tvrz Lštění 17.9 km
hřbitov Dolní Lukavice 17.98 km
pomník padlých WWI, Chodská Lhota... 18.02 km
židovský hřbitov Dolní Lukavice... 18.04 km
památník umučeným, Dolní Lukavice... 18.05 km
kostel sv. Jana Křtitele, Lštění... 18.06 km
Pazderna Javoří u Běšin 18.06 km
Hluboká u Kdyně 18.07 km
kaplička Hnačov 18.09 km
Úloh 18.11 km
kaple Úloh 18.12 km
kaple Hluboká 18.13 km
Chodská Lhota 18.13 km
westernový areál Halter Valley 18.16 km
kaple u Jindřichovic 18.16 km
Lštění u Blížejova 18.16 km
Víteň 18.17 km
pomník padlých WWI, Lštění 18.19 km
hřbitov Lštění u Blížejova 18.19 km
SDH Zborovy 18.21 km
SDH Víteň 18.22 km
Horní Lukavice 18.23 km
Švehlík Alois 18.23 km
kostel sv. Jana Křtitele, Zborovy 18.25 km
hřbitov Zborovy 18.26 km
pomník padlých WWI, Zborovy 18.27 km
Zborovy 18.29 km
SDH Úloh 18.29 km
kaple sv. Václava, Chodská Lhota 18.3 km
Javoří u Běšin 18.32 km
lípa Javoří u Běšin 18.32 km
Sokol Chodská Lhota 18.35 km
SDH Chodská Lhota 18.37 km
pověst o vzniku Čertova břemene 18.38 km
Hořákov 18.39 km
Božtěšice 18.4 km
fara Kdyně 18.41 km
kaple Božtěšice 18.45 km
vlaková zastávka Chodská Lhota 18.46 km
kaple Nejsvětější Trojice, Bystřic... 18.47 km
zámek Hořákov 18.47 km
Zámecký rybník Jindřichovice 18.48 km
hřbitov Kdyně 18.5 km
kostel sv. Mikuláše, Kdyně 18.5 km
hrob Josefa Wrbaty 18.51 km
správcovská budova Bystřice nad Úh... 18.51 km
Nový rybník, Nepomuk 18.52 km
Randa rytíř Antonín JUDr. 18.54 km
kaple u kostela, Kdyně 18.54 km
roubenka Jindřichovice 18.57 km
zámek Bystřice nad Úhlavou 18.59 km
návesní rybník Jindřichovice 18.62 km
zámek (starý) Jindřichovice 18.65 km
zámek (nový) Jindřichovice 18.68 km
Jindřichovice 18.68 km
Brnířov 18.7 km
Bystřice nad Úhlavou 18.71 km
kaple sv. Václava, Jindřichovice 18.72 km
rybník pod Hořákovem 18.72 km
SDH Bystřice nad Úhlavou 18.74 km
památník Prof. JUDr. Antonín Rytíř... 18.74 km
SDH Brnířov 18.76 km
kaple sv. Martina, Brnířov 18.76 km
pamětní kámen 500 let, Brnířov... 18.76 km
návesní rybník, Brnířov 18.78 km
památník Antonín Švehla, Brnířov... 18.81 km
pomník padlých WWI, Podzámčí 18.81 km
nádraží Nemilkov 18.84 km
Rittstein Michael 18.85 km
SDH Lišice 18.85 km
kaple Lišice 18.86 km
SDH Jindřichovice 18.87 km
mlýn Bystřice nad Úhlavou 18.89 km
Krotějov 18.9 km
Zelený život, Jakub (Jack) Flor 18.9 km
Flor Jack Jakub 18.9 km
Stanětice 18.9 km
Hoetzel Jiří Prof. JUDr. 18.9 km
Šamberk František Ferdinand 18.9 km
Prostřední rybník 18.91 km
kaple pod Hořákovem 18.91 km
V Jamách 18.93 km
hřbitov Staňkov 18.95 km
lípa Krotějov 18.95 km
pomník padlých WWI i II, Staňkov... 18.95 km
Hájek 18.97 km
Splž 18.98 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Chodská... 18.98 km
Boryně František 19 km
zámek Malonice 19 km
rybníky Zavlekov 19 km
lípa Malonice 19 km
Kdyně 19.05 km
SDH Hodousice 19.06 km
Makov u Javoří (rozcestí) 19.07 km
radnice Kdyně 19.08 km
pomník padlých WWI, Kdyně 19.08 km
kaple Malonice 19.1 km
Suchá 19.1 km
památník Lidé bděte 19.11 km
SDH Kdyně 19.12 km
kostel sv. Jakuba Většího, Staňkov... 19.12 km
pomník padlých WWI, Malonice 19.12 km
infocentrum Kdyně 19.13 km
muzeum Příhraničí Kdyně 19.13 km
SDH Malonice 19.13 km
kašna Kdyně 19.13 km
Malonice 19.13 km
kaple Hodousice 19.14 km
zřícenina Rýzmberk 19.15 km
Consuela, George Sandová 19.15 km
Hodousice 19.15 km
lípa na návsi Malonice 19.16 km
zřícenina tvrze Zavlekov 19.16 km
Jirásek Alois 19.17 km
Staňkov 19.2 km
dětské hřiště Hodousice 19.21 km
studánka u sv. Anny, Čachrov 19.21 km
kaple sv. Anny, Čachrov 19.21 km
SDH Žiznětice 19.23 km
Chrástov 19.24 km
studna Žiznětice 19.25 km
Žiznětice 19.25 km
synagoga Kdyně 19.26 km
kaple Žiznětice 19.26 km
Rajské 19.28 km
SDH Zavlekov 19.29 km
Sokolovna Kdyně 19.29 km
kostel Nejsvětější Trojice, Zavlek... 19.32 km
rybníček Rajské 19.32 km
hřbitov Zavlekov 19.32 km
dub Chrástov 19.33 km
Orlovice 19.33 km
pomník padlých WWI i II, Zavlekov... 19.34 km
Háje u Řenče 19.35 km
Zavlekov 19.36 km
hrobka rodiny Kordíků 19.37 km
kaple Březí 19.39 km
Patraska 19.39 km
kaplička Žiznětice 19.4 km
Březí 19.46 km
Horní Němčice 19.51 km
Na Šteflích 19.52 km
kaple Horní Němčice 19.52 km
SDH Horní Němčice 19.52 km
nádraží Nýrsko 19.55 km
Mlýnský rybník, Ujčín 19.57 km
nádraží Chlumčany u Dobřan 19.61 km
Mladotice u Strážova 19.61 km
nádraží Kdyně 19.85 km
hřbitov Kolinec 19.89 km
kostel sv. Jakuba, Kolinec 19.91 km
Rajský mlýn 19.92 km
fara Kolinec 19.92 km
Tvrdoslav 19.95 km
Starodvorské duby, Starý Dvůr 19.97 km
ubytování v okolí

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail

hotel 6010, Jiřičná

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: hotel ***
Šumava: sušicko
šumavská obec: Jiřičná

ubytování s kapacitou: 40
cena ubytování: od 330 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Katakomby Klatovy - otevírací doba

    batoh
    Katakomby Klatovy - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: klatovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Muzeum dětem Klatovy

    batoh
    Muzeum dětem Klatovy
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: klatovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy - otev...

    batoh
    PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: klatovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Katakomby Klatovy - otevírací doba... 6.12 km
Muzeum dětem Klatovy 6.3 km
PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy ... 6.35 km
Skašovské hračkářství, Měčín - ote... 9.1 km
Dům historie Přešticka - otevírací... 13.75 km
muzeum Příhraničí Kdyně - otevírac... 19.13 km
muzeum Královského hvozdu Nýrsko -... 20.32 km
expozice B-24 Liberator, Nepomuk -... 21.77 km
Městské muzeum a galerie Nepomuk -... 21.77 km
Velhartický betlém - otevírací dob... 22.12 km
skanzen Velhartice - otevírací dob... 22.26 km
zámek Hrádek u Sušice - otevírací ... 26 km
muzeum Chodska Domažlice - otevíra... 26.01 km
Dětský svět lvíček, Plzeň - otevír... 29.58 km
Prohlídky města Sušice 29.65 km
muzeum Šumavy, Sušice - otevírací ... 29.69 km
Poutní muzeum, Neukirchen bei Heil... 31.32 km
Waldschmidtovo muzeum, Eschlkam - ... 31.63 km
Techmania Science Center - otevíra... 32.78 km
sklárna Starý kostel, Lohberg 33.35 km
Západočeské muzeum v Plzni - oteví... 33.47 km
muzeum loutek Plzeň - otevírací do... 33.59 km
prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdr... 33.8 km
návštěvnické centrum Plzeňský pivo... 33.9 km
Plzeňské historické podzemí - otev... 33.9 km
pivovarské muzeum, Plzeň - otevíra... 33.92 km
brusírna křišťálového skla Rajský ... 34.36 km
interaktivní muzem skla Rajský dvů... 34.38 km
muzeum Dr. Šimona Adlera, Dobrá Vo... 34.47 km
hasičské muzeum Postřekov - otevír... 34.74 km
sklářské muzeum Annín - otevírací ... 34.88 km
environmentální (návštěvnické) cen... 34.9 km
pivovarnické muzeum, Železná Ruda ... 34.91 km
muzeum Šumavy, Železná Ruda - otev... 34.95 km
Destillenmuseum, Arrach 35.32 km
muzeum řemesel Bavorského lesa, Ar... 35.32 km
Mineralienmuseum, Arrach - otevíra... 35.34 km
muzea u městské věže, Fürth im Wal... 35.67 km
muzeum lesa, Sengenbühl - otevírac... 36.09 km
muzeum Lamberská stezka, Žihobce -... 36.16 km
Svět přírodního parku, Bayerisch E... 36.93 km
muzeum Dr. Bohuslava Horáka, Rokyc... 39.53 km
firmy v okolí
  • Konzum Švihov

    batoh
    Konzum Švihov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: klatovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • čerpací stanice OMV, Klatovy, Nadjezdy

    batoh
    čerpací stanice OMV, Klatovy, Nadjezdy
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: klatovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • čerpací stanice Benzina, Klatovy

    batoh
    čerpací stanice Benzina, Klatovy
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: klatovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Konzum Předslav

    batoh
    Konzum Předslav
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: klatovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Konzum Švihov 3.49 km
čerpací stanice OMV, Klatovy, Nadj... 4.62 km
čerpací stanice Benzina, Klatovy 4.65 km
Konzum Předslav 5.02 km
Bankomat Česká spořitelna 5.41 km
Bankomat GE Money Bank 5.83 km
Konzum Klatovy 5.86 km
Bankomat Česká spořitelna 5.99 km
Bankomat Česká spořitelna 6.05 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.05 km
Bankomat UniCredit Bank 6.05 km
Bankomat ČSOB 6.06 km
Bankomat Komerční banka 6.1 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.18 km
Bankomat ČSOB 6.24 km
Bankomat Komerční banka 6.24 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.28 km
Bankomat Česká spořitelna 6.33 km
Bankomat Fio banka 6.35 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.89 km
Bankomat GE Money Bank 6.9 km
Bankomat ČSOB 6.91 km
Konzum Bolešiny 7.1 km
čerpací stanice OMV, Klatovy, 5. k... 7.27 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Borovy... 7.39 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Klatovy... 7.58 km
Bankomat Česká spořitelna 7.58 km
Konzum Chudenice 8.34 km
Konzum Vřeskovice 8.54 km
Konzum Sobětice 8.65 km
Konzum Bezděkov 8.75 km
Konzum Měčín 9.17 km
Konzum Nezdice u Přeštic 9.3 km
Západočeské konz. družstvo Roupov... 10.22 km
Západočeské konz. družstvo Lužany... 10.98 km
Konzum Mochtín 11.06 km
Konzum Chocomyšl 11.46 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 11.54 km
Konzum Černíkov 11.73 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 12.43 km
Konzum Janovice 12.77 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.93 km
Bankomat ČSOB 12.93 km
čerpací stanice EuroOil, Koloveč... 12.97 km
Konzum Úsilov 13.14 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 13.35 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 13.41 km
Bankomat ČSOB 13.47 km
čerpací stanice EuroOil, Merklín... 13.57 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 13.78 km
Konzum Srbice 13.79 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.81 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 13.91 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 13.91 km
Bankomat Komerční banka 13.91 km
Bankomat GE Money Bank 14.02 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 14.02 km
Bankomat Česká spořitelna 14.03 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 14.37 km
čerpací stanice Benzina, Přeštice... 14.55 km
Konzum Hlohovčice 14.87 km
Konzum Plánice 15.15 km
Bankomat Česká spořitelna 15.16 km
Konzum Čermná u Staňkova 15.45 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Běšiny... 15.47 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 15.72 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 15.79 km
Konzum Strážov 16.56 km
Konzum Běšiny 16.84 km
Západočeské konz. družstvo Řenče... 17.16 km
Západočeské konz. družstvo Dnešice... 17.32 km
Konzum Zborovy 17.92 km
Konzum Hlohová 17.96 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 18.18 km
Konzum Víteň 18.2 km
Konzum Osvračín 18.72 km
Konzum Kdyně 18.93 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 18.97 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.03 km
Bankomat ČSOB 19.04 km
Bankomat Česká spořitelna 19.06 km
Konzum Staňkov 19.07 km
Bankomat Komerční banka 19.08 km
Konzum Kdyně 19.14 km
Konzum Malonice 19.14 km
Bankomat Komerční banka 19.24 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 19.25 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 19.34 km
Bankomat GE Money Bank 19.37 km
Západočeské konz. družstvo Měcholu... 19.4 km
Bankomat Česká spořitelna 19.42 km
Konzum Zavlekov 19.46 km
Konzum Staňkov 19.51 km
čerpací stanice Benzina, Kdyně 19.74 km
COOP DISKONT - Nýrsko 19.78 km
Konzum Nýrsko 19.78 km
Západočeské konz. družstvo Chlumča... 19.93 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Běšiny

batoh
nádraží Běšiny
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

nádraží Luby u Klatov

batoh
nádraží Luby u Klatov
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Nemusíte být jenom příznivci hor, abyste využili nabídky ubytování na Šumavě a v Bavorském lese.. Šumava (německy Böhmerwald, keltsky Gabreta) to je levné ubytování. V této krásné české krajině si jistě najde bohatý sportovní, relaxační, naučný, ozdravný pobyt každý, a to v jakémkoli dni v roce. Šumava je velmi pestrým ekosystémem, kde naleznete kromě lesní zvěře i různé a vzácné druhy rostlin, což jistě potěší nejen botaniky. Na kole či pěšky se vydáte po některé z tras podél hřebenu, do kopce, z kopce, využijete sítě cykloubusů a regionální dopravy. Jestli se domníváte, že by tato dovolená stála mnoho peněz, mýlíte se. Reklamu na levné ubytování Šumava naleznete téměř v každé vesničce a často je toto ubytování o mnoho zajímavější než nějaký penzion či hotel. Obvykle jste totiž ubytováni v některé z krásných starých horských chat. Šumava je překrásný kraj, a proto je nejdůležitější si uvědomit, že nezáleží na ubytování, ale na tom, s kým svou dovolenou trávíte a poznáváte krásy hor. Levné ubytování Šumava vám pak může přinést mnohem více, než luxusní dovolená v zahraničí. Ubytování Šumava samozřejmě nabízí i mnoho horské chaty jak v zimě, tak i v létě, dále četné hotely a penziony. Pro nadšené lyžaře a milovníky zimních sportů je Šumava pravým rájem, neboť na skvělých sjezdovkách šumavských hor si perfektně zalyžujete, na jezeře Lipno pak můžete vyzkoušet brusle či si pronajmout sáně tažené koňmi a udělat si romantickou vyjížďku po tomto krásném kraji. Přijeďte se podívat, jak je Šumava krásná. Rozhodně nebudete litovat. Ubytování v šumavských chatách, chalupách i penzionech v malebném prostředí jihočeských vesniček, Chodska, Českého lesa. Vyberte si lokalitu, která bude nejblíže vašemu cíli. Ubytování na Šumavě dosáhlo za poslední roky silného rozmachu a majitele ubytovacích prostor nabízí prostory za velmi příjemné ceny. Ve srovnání se zahraničními podmínkami se jedná o velmi levné a kvalitní ubytování se spoustou navazujících služeb jako lyžařské areály, běžecké stopy, cyklostezky, naučná centra, cyklobusy, naučné stezky, informační centra a mnoho dalšího. Na stránkách naleznete kompletní informace o jednotlivých zařízeních včetně náhledů interiéru a detailních informacích o podmínkách ubytování.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Jedva došli silnice, zazněl jim na sluch temný šum a hukot: spousty vod, vytékajících z Bezdrevi, řítících se po splavu do hluboké rokliny Bezdrevského potoku, jenž nedaleko těchto míst, za hlubockou železniční stanicí, pod Bavorovicemi, vpadá do Vltavy.

Zpočátku nebylo slyšet než tohoto hukotu, ale záhy se k němu přidaly, závodily s ním hlasy křičících lidí.

Přidali kroku, za pět minut doběhli počátku vlastní hráze, kde upraven je splav, po němž odtékají přebytečné vody. Divě ječel příval rmutných vodních spoust, pod nimiž brlení zmizelo, jsouc bezpochyby zaneseno bahnem a různým chamradím, jež voda přinášela. Na hrázi plno lidí, křičících, povykujících, živě posunkujících. Na hladině rybniční, při samém brlení dvě loďky, na každé z nich po dvou mužích: jeden z těchto, ozbrojen dlouhou tyčí, řídil loďku, namáhaje se, kleje, chvílemi lehaje břichem na dno loďky, co sil měl, aby loďka nebyla stržena vzteklým proudem na splav, kdežto druhý, hýbaje se, snažil se rukama odstranit bahno a trávy, ucpávající mezery mezi tyčkami brlení, aby tlačící se vodě zjednal odtok, za kterýmžto účelem tu a tam příčící se tyčky vylamoval nebo sekerkou od hořejšího příčného trámu, k němuž byla přibita, odštěpoval. Úmorná, děsná lopota: loďky, vodou zmítané, nabíraly vody, povážlivé se houpaly; ve vodě se tvořily trychtýřovité víry; jedině velká síla a obdivuhodná zručnost proslulých v této příčině knížecích pěšáků dovedly obstáti v tomto zoufalém zápase s rozzuřeným živlem.

V jednom řidiči člunu Krušnej poznal Petra Radonického, nápadníka své dcery Rozárky.

„Hle, ten chlap je tu," pravil Potužákovi na ucho, ukazuje na obrovskou postavu mládkovu; „bodejž vaz srazil nebo se utopil!"

Potužák neodpověděl, byl by se nejraději prodral zástupem, který obsadil netoliko můstek, klenoucí se přes ječící vody pod splavem ubíhající, ba, zaujímal celou šířku silnice a velkou část hráze samé, ale nebylo možno. Dostal se do tlačenice, z níž na ten čas nebylo vyváznutí. Povyk vůkol něho úžasný: v hukot vod mísil se pustý řev, vycházející z davu. Chvílemi nebylo lze rozeznati slov, tu a tam přece zřetelně proniklo ze vřavy srozumitelné spílání, zavířila přezdívka.

„Hleďte, kde máte normál!" křičel pronikavý hlas.

„Lumpové," zaznělo to sborem.

„Tohle jsou hračky! Stavidla pustit!" volal kdosi na správce, jenž stál na počínajícím svahu hráze, u samé hladiny vodní, podle něho porybí, čili, jak mu tam říkají, fišmajstr, jehož hromový, velení zvyklý hlas i v této divoké vřavě si dovedl zjednati sluchu. Tento zpočátku nedbal sypajících se naň z davu výkřiků a přezdívek; co mluvil, platilo jedině pěšákům na loďkách; až když se naň tlačili, přímo do uší mu volajíce, aby dal pustit stavidla, zvolal, co měl hlasu:

„Ne! Zde poroučím já, nikdo jiný! Stavidla se pustí, až bude čas, a do toho je daleko!"

„Srazte ho do vody!" řval kdosi těsně podle Krušného a Potužáka.

„Utopte tu celou bandu!" řval druhý poblíže prvého. Krušný, slyše tyto hlasy a znamenaje, z koho vyšly, zbledl jako stěna: stáli vedle něho bratří Karhounové, o nichž slyšel, že mu přísahali pomstu za to, že u soudu proti nim vydal svědectví.

Než, žádný z bratří Karhounů si ho nepovšiml, a jeho vlastní syn v tlačenici od něho odtržen, jal se volati v souhlasu s těmito darebáky:

„Stavidla pustit! Nechtějí-li, hoďte je do vody a vytrhněte čep sami!"

Byli by to snad provedli, ale u stavidel, opodál na hrázi, stálo několik četníků, kteří, chráníce je, nikoho nepřipustili. Jiná hlídka četníků, vidouc, že dav si počíná hrozivě vůči knížecím zřízencům a úředníkům, přichvátala s nasazenými bodáky a zatlačila poněkud dav, ačkoli nestačila příměti jej k ústupu nebo rozptýliti ho.

„Mějte přece rozum, lidé!" napomínal strážmistr, „a ne-dorážejte takhle na ty pány tu! Stavidla se pustí, bude-li toho třeba!"...

„Však je třeba!... Naše pole jsou pod vodou... Úroda se nám zničí!" odpověděl kdosi.

„Vy jste tu, abyste chránili pány," ozval se jiný hlas, „ale nás a naše statky nikdo nechrání!"

„Pryč odtud všichni!" zvolal strážmistr; „kdo se opováží o krok blíže, ať si přičte následky!"

Potužák s Krušným, jimž se zakročením četníků poněkud uvolnilo, ježto dav byl zčásti zatlačen dále na silnici, ve směru, odkud byli přišli, z větší části pak sehnán na druhý svah hráze, chtěli použiti příležitosti, aby se dostali dále směrem k stavidlům a odtud po silnici k Ohradskému zámku a na Hlubokou; než neurazili ani dvacet kroků, když jim v ústrety se přihnal nový zástup lidí, jenž je strhl s sebou nazpět; k tomu onino, kteří chvílí byli četníky sehnáni s hráze, srotili se opět a dostoupivše znovu silnice na hrázi, zatlačili je ke kraji rybníka, takže se octli bezprostředně před četníky a v sousedství i bráněných těmito knížecích zřízenců.

„Ustupte!" velel strážmistr.

„Nemohu, pane!" odpověděl klidně Potužák; „vždyť vidíte, že bych rád ustoupil. Jsem tu jen náhodou..." Podle strážmistra stáli dva knížecí baštýři, opravdoví obři vzrůstem i silou.

„Toho nechte, pane strážmistře," pravil jeden z nich, „za toho já ručím. Znám ho, je to Potužák z Plástovic..." A pan porybí vtom:

„Pane strážmistře, sedláci, jichž úroda je skutečně ohrožena přetékajícími vodami, sápají se na nás nejméně. S těmi bychom se domluvili. Nejhůře křičí ti, kdož ničeho nemají. Ti svým křikem všecko pobuřují a druhé s sebou strhávají..."

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky