Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Pražák

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: strakonicko
GPS: 49°8'50.678"N, 14°8'26.419"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Železniční trať Číčenice - Volary je trať s číslem 197. Jde o jednokolejnou regionální trať. Provoz na trati byl zahájen v roce 1893 do Prachatic a v roce 1899 do Volar. Navazující tratě Číčenice (trať 190) České Budějovice - Výhybna Nemanice - Dívčice - Číčenice - Protivín - Ražice - Strakonice - Horažďovice předměstí - Nepomuk - Nezvěstice - Plzeň hl. n. / Trať 192 Číčenice - Týn nad Vltavou. Dále Volary (trať 194) - České Budějovice, odbočka Rožnov - Černý Kříž - Volary, Nové Údolí. A trať 198 Strakonice - Volary.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Hliněný mlýn, Vodňany

batoh
Hliněný mlýn, Vodňany
Šumava A-Z: mlýny
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Kam čert nemůže

batoh
Kam čert nemůže
Šumava A-Z: filmová místa...
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

naučná stezka Vodňanská

batoh
naučná stezka Vodňanská
Šumava A-Z: pěší - naučné...
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Beránek Tomáš, Mons.

batoh
Beránek Tomáš, Mons.
Šumava A-Z: osobnosti
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
Hliněný mlýn, Vodňany 2.41 km
Kam čert nemůže 2.45 km
naučná stezka Vodňanská 2.46 km
Beránek Tomáš, Mons. 2.46 km
pseudogotický most se dvěma vížkam... 2.46 km
kostel Narození Panny Marie, Vodňa... 2.47 km
Sokol Vodňany 2.48 km
Herites František PhMr. 2.5 km
Spořitelna Vodňany 2.5 km
jižní městská bašta Vodňany 2.53 km
městské opevnění Vodňany 2.53 km
kaple sv. Vojtěcha, Vodňany 2.54 km
kašna Vodňany 2.55 km
Vodňany 2.55 km
rybník Velká Outrata 2.55 km
Jánský most, Vodňany 2.57 km
pamětní deska Julius Zeyer, Vodňan... 2.58 km
Zeyer Julius 2.58 km
Zrzavý Jan 2.58 km
pamětní deska Jan Zrzavý, Vodňany... 2.58 km
Městské muzeum a galerie Vodňany... 2.6 km
infocentrum Vodňany 2.6 km
hřbitov u sv. Vojtěcha, Vodňany 2.62 km
dětské hřiště, kulturní dům, Vodňa... 2.64 km
pomník padlých WWI i II, Vodňany... 2.66 km
synagoga (městské muzeum) Vodňany... 2.67 km
památník obětem komunismu, Vodňany... 2.67 km
silniční most Blanice, Vodňany 2.69 km
kašna u kulturního domu, Vodňany... 2.69 km
socha Jan Žižka z Trocnova, Vodňan... 2.76 km
naučná stezka Městský rybářský okr... 2.77 km
dětské hřiště, park Jana Pavla II.... 2.77 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 2.78 km
pamětní kámen František Herites... 2.78 km
rybník Malá Podvinice 2.78 km
park Jana Pavla II., Vodňany 2.8 km
kostel sv. Jana Křtitele, Vodňany... 2.82 km
Husův sbor Vodňany 2.84 km
zámeček Vodňany 2.87 km
nádraží Vodňany 2.88 km
Útěk, Jiří Hejda 2.9 km
Rádl Alois 2.9 km
Rybářské muzeum, Vodňany 2.91 km
Mokrý Theodor, Ing. Dr. h. c. 2.92 km
památník Theodor Mokrý 2.92 km
Podvinická lípa, Vodňany 2.98 km
kaple výklenková pod vinící, Vodňa... 2.99 km
rybník Velká Podvinice 3 km
Mostecký mlýn, Vodňany 3.05 km
Svinětice 3.38 km
Chelčický Petr 3.52 km
špýchar (památník Petra Chelčickéh... 3.53 km
hřbitov Chelčice 3.54 km
kostel sv. Martina, Chelčice 3.54 km
památník obětem fašismu, Chelčice... 3.54 km
pomník padlých WWI, Chelčice 3.55 km
fara Chelčice 3.56 km
Chelčice 3.57 km
socha Panny Marie, Chelčice 3.57 km
pomník Petra Chelčického, Chelčice... 3.64 km
SDH Chelčice 3.78 km
kaple sv. Máří Magdaleny, Chelčice... 3.86 km
Na Lázni, Chelčice 3.94 km
Skočický hrad 4.11 km
Dřemlinský rybník 4.94 km
12. školní brigáda PS, Libějovice... 5.02 km
pomník padlých WWI, Truskovice 5.02 km
kaple Truskovice 5.03 km
zámek (nový) Libějovice 5.05 km
Truskovice 5.15 km
dětské hřiště Libějovice 5.22 km
SDH Libějovice 5.29 km
zámek (starý, tvrz) Libějovice 5.29 km
Veselý Jindřich PhDr. 5.34 km
pamětní deska Jindřich Veselý 5.34 km
Libějovice 5.34 km
pomník padlých WWI, Libějovice 5.35 km
Jakší Josef 5.36 km
Bavorov 5.36 km
kašna Bavorov 5.36 km
Panský dům, Bavorov 5.36 km
morová deska Bavorov 5.37 km
fara Bavorov 5.41 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ba... 5.44 km
stavení Bavorov 5.45 km
přírodní rezervace Libějovický par... 5.53 km
SDH Bavorov 5.57 km
Princezna ze mlejna 5.83 km
Lhotovský rybník, Čichtice 5.85 km
nádraží Číčenice 5.94 km
schwarzenberský Nový Dvůr 5.96 km
Hluboký rybník 6.07 km
slovanské mohyly, Lomec 6.35 km
rybník Bašta, Čichtice 6.39 km
Nestanice 6.54 km
Číčenice 6.56 km
John Ctirad, Prof. MUDr., DrSc. 6.56 km
kaple Nestanice 6.58 km
Černěves 6.59 km
SDH Černěves 6.6 km
kaple Černěves 6.61 km
Čichtice 6.62 km
památník osovobození Čichtice 6.63 km
pomník padlých WWI i II, Čichtice... 6.64 km
kaple Panny Marie, Čichtice 6.64 km
Zeyerova stezka 6.65 km
dětské hřiště Černěves 6.65 km
fara Lomec 6.68 km
kostel Jména Panny Marie, Lomec 6.71 km
poutní místo Lomec 6.73 km
Velký vepřský rybník 6.73 km
lípa Naděje, Lomec 6.74 km
studna Lomec 6.75 km
křížová cesta, Lomec 6.75 km
hřbitov Lomec 6.78 km
Blanice 7.16 km
kostel sv. Jiljí, Blanice 7.2 km
hřbitov Blanice 7.21 km
kaple Krtely 7.3 km
pomník padlých WWI, Krtely 7.3 km
dětské hřiště Krtely 7.31 km
Krtely 7.33 km
SDH Krtely 7.34 km
Malý Bor u Strunkovic 7.56 km
kaple navštívení Panny Marie, Drah... 7.58 km
Maloborský rybník 7.73 km
zámek Protivín 7.75 km
Už zase skáču přes kaluže 7.76 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Protiv... 7.8 km
platan javorolistý, Protivín 7.8 km
Raba Václav, generál, pilot, velit... 7.83 km
pamětní deska Václava Raba 7.83 km
pomník padlých WWI i II, Protivín... 7.83 km
kostel sv. Alžběty, Protivín 7.86 km
děkanství Protivín 7.88 km
památník města Protivína 7.96 km
Z dějin naší vzduchoplavby, Václav... 7.99 km
Fučík Vít - Kudlička 7.99 km
Protivín 7.99 km
naučná stezka na břehu Blanice 8.03 km
Krokodýlí ZOO Protivín 8.12 km
Krajníčko 8.13 km
kaplička Panny Marie, Protivín 8.23 km
pamětní deska Cyrila Kopeckého 8.25 km
sýpka Protivín 8.26 km
Sokolovna Protivín 8.27 km
evangelická církev metodistická, P... 8.31 km
platanová alej Protivín 8.34 km
vlaková zastávka Malovice 8.36 km
pivovar Platan, Protivín 8.37 km
Pivní putování - 8. díl - Jižní Če... 8.37 km
kaple sv. Anny, Protivín 8.4 km
kaple Panny Marie, Protivín 8.41 km
Rabín 8.53 km
Malovice 8.65 km
kaple sv. Václava, Malovice 8.67 km
pomník padlých WWI, Malovice 8.68 km
SDH Malovice 8.69 km
Protivec 8.74 km
kaple Panny Marie, Protivec 8.78 km
pomník padlých WWI, Protivín 8.88 km
hřbitov Protivín 8.88 km
parkoviště pod Helfenburkem 8.89 km
židovský hřbitov Protivín 8.98 km
hájovna pod Helfenburkem 8.98 km
Hradiště u Malovic - keltské kulto... 9.14 km
vlaková zastávka Strunkovice nad B... 9.36 km
fara Strunkovice nad Blanicí 9.37 km
Havlasa Bohumil 9.41 km
SDH Heřmaň 9.41 km
kaple Panny Marie, Hradiště u Malo... 9.41 km
kostel sv. Dominika, Strunkovice n... 9.41 km
pomník padlých WWI, Strunkovice na... 9.42 km
dětské hřiště Heřmaň 9.43 km
silniční most Blanice, Myšenec 9.47 km
Strunkovice nad Blanicí 9.47 km
pomník padlých WWI, Heřmaň 9.48 km
hřbitov Heřmaň 9.5 km
kostel sv. Jiljí, Heřmaň 9.51 km
hrob Jana Čarka 9.51 km
pamětní deska Jan Čarek 9.51 km
SDH Hradiště 9.51 km
Hradiště u Malovic 9.52 km
Čarek Jan 9.52 km
Chudá rodina z Heřmaně, Jan Čarek... 9.52 km
rodný dům Jana Čarka 9.52 km
Heřmaň 9.53 km
fara Heřmaň 9.55 km
rybník Rabyň 9.58 km
přírodní památka Myšenecká slunce... 9.72 km
pomník padlých WWI, Myšenec 9.76 km
kostel sv. Havla, Myšenec 9.76 km
Myšenec 9.77 km
Klokočín 9.78 km
dětské hřiště Myšenec 9.79 km
Klokočínský rybník 9.81 km
Princezna ze mlejna 9.84 km
Tři životy 9.84 km
Arabela 9.84 km
Benešovský mlýn 9.85 km
Krška Václav 9.85 km
Markéta Lazarová 9.85 km
tvrz Klokočín 9.86 km
zřícenina hradu Myšenec 9.86 km
Štíty království českého, Pomíjivá... 9.87 km
Princezna ze mlejna 9.87 km
Toulavá kamera ČT - hrad Helfenbur... 9.9 km
zřícenina hradu Helfenburk u Bavor... 9.9 km
Krajinou příběhů českých hradů zná... 9.9 km
na Helfenburku hrál dudák k tanci ... 9.9 km
hřbitov Myšenec 9.93 km
bitva u Zablátí 9.96 km
kašna zámecká Kratochvíle 10 km
Na břehu Blanice stojí Maletice, J... 10 km
zámek Kratochvíle 10.04 km
kaple vyklenková sv. Jana Nepomuck... 10.04 km
kostel Narození Panny Marie, Krato... 10.12 km
hřbitov Dub 10.17 km
kostel Rozeslání apoštolů, Dub 10.19 km
fara Dub 10.22 km
památník osvobození Dub 10.22 km
Žíchovec 10.33 km
Dub u Prachatic 10.34 km
Maletice 10.35 km
pomník padlých WWI, Maletice 10.35 km
kaple Maletice 10.36 km
Javornice 10.36 km
pomník padlých WWI, Dub 10.38 km
zámek Dub 10.39 km
Tiché vody, Bohumil Havlasa 10.39 km
Toulavá kamera ČT - Dub, Prachatic... 10.39 km
Podeřiště 10.73 km
SDH Podeřiště 10.73 km
kaple Podeřiště 10.74 km
Koječín 10.8 km
kaple Panny Marie, Koječín 10.83 km
Drahé tety a já 10.87 km
stavení s barokními štíty, Ražice... 10.88 km
Ražice 10.89 km
kaple Nanebevzetí Panny Marie, Raž... 10.91 km
pomník padlých WWI, Ražice 10.93 km
dětské hřiště Podeřiště 10.94 km
hřbitov Netolice 10.95 km
nádraží Netolice 11 km
Cehnice 11.07 km
nádraží Ražice 11.09 km
Petrův Dvůr 11.1 km
kaple Nejsvětější trojice, Cehenic... 11.11 km
SDH Cehnice 11.11 km
zaniklý hrad Poděhusy 11.15 km
Žďárské Chalupy 11.17 km
Trápení 11.17 km
potok Rapačov 11.18 km
špejchar Ražice 11.18 km
zaniklá Rožmberská obora 11.24 km
dětské hřiště, Žďár u Protivína... 11.32 km
kostel sv. Václava, Netolice 11.37 km
pomník padlých WWI, Netolice 11.37 km
Žďár u Protivína 11.44 km
statek Jiřetice 4 11.45 km
kaple Panny Marie, Žďár u Protivín... 11.45 km
Tři chlapi na cestách 11.45 km
statek Jiřetice 12 11.45 km
kaple u Dubu 11.47 km
Selibovský rybník 11.49 km
SDH Netolice 11.49 km
Třetina u Olšovice 11.49 km
Jiřetice 11.49 km
Měšťanský pivovar, Netolice 11.51 km
Drahé tety a já 11.53 km
Neuhausenův dům, Netolice 11.54 km
hotel Beseda 11.62 km
zřícenina kostela sv. Jana, Netoli... 11.62 km
Netolice 11.62 km
John Josef 11.63 km
kašna Netolice 11.65 km
pamětní deska Štepánek Netolický... 11.65 km
NS Netolice 11.66 km
náměstní lípa Netolice 11.66 km
sousoší sv. Jana Nepomuckého, Neto... 11.66 km
archeopark Netolice 11.66 km
pamětní deska JUDr. Otakar Kudrna,... 11.68 km
infocentrum Netolice 11.68 km
muzeum JUDr.Otakara Kudrny - Netol... 11.69 km
Gregora František 11.69 km
rodný dům Františka Gregora, Netol... 11.69 km
pamětní deska Ing. Antonín Hořínek... 11.69 km
Hořínek Tony Antonín 11.69 km
solnice, Netolice 11.69 km
radnice Netolice 11.7 km
pamětní deska František Gregora, N... 11.7 km
děkanství Netolice 11.71 km
naučná stezka NPR Řežabinec a Řeža... 11.73 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ne... 11.75 km
Husitští bojovníci - Ivan Šmilauer... 11.87 km
sv. Jan Nepomucký, Netolice 11.87 km
most se sochou sv. Jana, Netolice 11.87 km
kaple Svatých Andělů Strážných, Li... 11.88 km
Po bitevních polích jižních Čech, ... 11.9 km
bitva u Sudoměře 11.9 km
památník bitvy u Sudoměře 11.92 km
kamenný most, Netolice 11.94 km
rybník Mnich 11.99 km
Rafťáci 12.01 km
kaplička Netolice 12.01 km
Peklo u Netolic 12.01 km
Tři chlapi na cestách 12.03 km
kaple Čepřovice 12.09 km
Čepřovice 12.11 km
tvrz Čepřovice 12.11 km
tvrz Lipovice 12.12 km
Chvalešovice 12.17 km
SDH Čepřovice 12.19 km
vyhlídková věž (pozorovatelna) Řež... 12.21 km
kaplička Olšovice 12.23 km
pohádková kovárna Selibov 12.25 km
SDH Olšovice 12.26 km
SDH Chvalšovice 12.27 km
kaple Selibov 12.29 km
NPR Řežabinec a Řežabinecké tůně... 12.29 km
Olšovice 12.29 km
Selibov 12.3 km
Bohunice 12.3 km
pomník padlých WWI, Selibov 12.3 km
kaple Bohunice 12.4 km
stavení Olšovice 12.43 km
pomník padlých WWI, Hlavatce 12.49 km
kaple Hlavatce 12.5 km
Hlavatce 12.57 km
Tálínský rybník 12.59 km
VW Golf meeting Podroužek 12.61 km
Tálín 12.74 km
kaple sv. Václava, Tálín 12.75 km
rybník Podroužek 12.84 km
vlaková zastávka Sudoměř 12.86 km
dům Jana Cimbury, Putim 12.89 km
pamětní deska Jan Cimbura 12.9 km
náves Putim 12.95 km
nádraží Putim 13 km
dětské hřiště Putim 13.02 km
Marcin Martin, rotný / štábní prap... 13.02 km
SDH Putim 13.06 km
Drahé tety a já 13.09 km
Podkostelní rybník, Putim 13.14 km
silniční most Blanice, Putim 13.14 km
Poslušně hlásím 13.14 km
filmová četnická stanice Putim 13.14 km
kamenný most Blanice, Putim 13.15 km
pomník padlých WWI i II, Putim 13.15 km
dobrý voják Švejk - František Svát... 13.16 km
kaplička Sudoměř 13.16 km
SDH Sudoměř 13.18 km
Putim 13.18 km
Záhada putimské kostnice 13.22 km
hřbitov Putim 13.22 km
hrob Jan Cimbura 13.22 km
pomník padlých WWI, Sudoměř 13.23 km
dětské hřiště Sudoměř 13.23 km
kostel sv. Vavřince, Putim 13.23 km
kaple Těšovice 13.25 km
fara Putim 13.25 km
Roučků mlýn, Putim 13.25 km
stavení s barokním štítem č.p. 3, ... 13.27 km
kaple Sudoměř 13.28 km
Sudoměř 13.3 km
renesanční statek Grejnarov 13.31 km
kaple Všechlapy 13.34 km
Všechlapy 13.35 km
stavení s barokním štítem č.p. 27,... 13.37 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Lhota ... 13.44 km
Lhota u Kestřan 13.48 km
kaple sv. Anny, Putim 13.53 km
pamětní deska J. Š. Baar 13.55 km
Těšovice 13.65 km
Lužice 13.7 km
Kalvárie u Otavy - kaple sv. Kříže... 13.78 km
pověst o francouzském důstojníkovi... 13.78 km
silniční most Otava, Kestřany 13.78 km
jilm vaz Kestřany 13.78 km
Kam čert nemůže 13.78 km
Sedlec u Temelína 13.81 km
stavení Mahouš 13.81 km
lípa u Putimské silnice 13.83 km
kovárna Mahouš 13.89 km
Mahouš 13.9 km
dětské hřiště Mahouš 13.91 km
Hrbov 13.94 km
kaple Hrbov 13.95 km
pomník padlých WWI, Hrbov 13.96 km
pomník padlých WWI, Paseky 14.12 km
Už zase skáču přes kaluže 14.15 km
kaple Paseky 14.29 km
kaple výklenková sv. Floriána, Kes... 14.3 km
SDH Kestřany 14.31 km
pomník Františka Žáka 14.31 km
Žák František, generálmajor 14.31 km
Paseky 14.31 km
pomník padlých WWI, Kestřany 14.39 km
kostel sv. Kateřiny Alexandrijské,... 14.41 km
Kestřany 14.43 km
řeka Blanice 14.46 km
zámek Kestřany 14.47 km
Neuslužice 14.47 km
Barochovská, dolní tvrz Kestřany... 14.49 km
Horní tvrz Kestřany 14.54 km
kaple sv. Floriána, Litochovice 14.54 km
soutok Otava - Blanice 14.54 km
stavení s barokním štítem, Litocho... 14.56 km
Litochovice 14.58 km
SDH Čejetice 14.6 km
sv. Jana Křtitele, Čejetice 14.67 km
Obecní rybník, Čejetice 14.75 km
židovský hřbitov Vlachovo Březí... 14.92 km
javor Vlachovo Březí 14.92 km
Předslavice 15.01 km
barokní brána u stavení Předslavic... 15.01 km
kostel sv. Cyrila a Mětoděje, Husi... 15.03 km
hřbitov Husinec 15.04 km
pivovar (Schmiedův) Vlachovo Březí... 15.04 km
památník čet. V. Rys a npor. M. Ry... 15.05 km
pomník padlých WWI, Předslavice 15.06 km
SDH Předslavice 15.06 km
lidové stavení Předslavice 4 15.07 km
kostel sv. Václava, Předslavice 15.07 km
dětské hřiště Vlachovo Březí... 15.07 km
hřbitov Předslavice 15.07 km
křížová cesta, Vlachovo Březí... 15.07 km
pamětní deska Jakub Bursa 15.09 km
Bursa Jakub 15.09 km
sv. Jan Nepomucký, Vlachovo Březí... 15.09 km
infocentrum Vlachovo Březí 15.09 km
fara Předslavice 15.09 km
fara Vlachovo Březí 15.11 km
pamětní deska Jan Neruda 15.12 km
zámek Vlachovo Březí 15.13 km
pítko Vlachovo Březí 15.13 km
pivovar (panský) Vlachovo Březí 15.14 km
kašna Vlachovo Březí 15.15 km
studánka Husinec 15.16 km
socha Panny Marie, Vlachovo Březí... 15.17 km
Vlachovo Březí 15.17 km
Drahé tety a já 15.17 km
kostel Zvěstování P. Marie, Vlacho... 15.18 km
Husinec 15.2 km
rodný dům Václava Matouška 15.23 km
pamětní deska Václav Matoušek 15.23 km
pomník padlých WWI, Vlachovo Březí... 15.25 km
kostel Povýšení sv. Kříže, Husinec... 15.25 km
pomník padlých WWI, Husinec 15.26 km
fara Husinec 15.27 km
hvězdárna Husinec u Prachatic 15.28 km
sv. Jan Nepomucký, Husinec 15.31 km
kaple sv. Ducha, Vlachovo Březí 15.32 km
hřbitov Vlachovo Březí 15.33 km
SDH Husinec 15.36 km
rodný dům Jana Matulky 15.39 km
Matulka Jan 15.39 km
rozvodna Kočín 15.39 km
rodný dům a ateliér Josefa Krejsy... 15.39 km
pamětní deska rodný dům Jan Hus... 15.48 km
Hus Jan 15.48 km
Mistr Jan Hus - Karel Lidický, Hus... 15.48 km
rodný dům Mistra Jana Husa, Husine... 15.48 km
studna rodný dům Jana Husa, Husine... 15.48 km
golf Kestřany 15.49 km
Šebellův mlýn, Husinec 15.5 km
kostel Církve bratrské, Husinec 15.51 km
lávka Blanice, Husinec 15.59 km
Panský rybník, Temelín 15.73 km
rybník Školňák, Temelín 15.92 km
pomník padlých WWI, Temelín 15.93 km
Zátavský most 15.95 km
Němčice u Netolic 16.02 km
kostel sv. Mikuláše, Němčice 16.03 km
pomník padlých WWI, Němčice u Neto... 16.06 km
Temelín 16.08 km
vodáctví Blanice 16.15 km
přehrada Husinec 16.18 km
Všeteč 16.31 km
Dolní Nakvasovice 16.32 km
kaple Dolní Nakvasovice 16.37 km
Kočín 16.39 km
kaple sv. Prokopa, Kočín 16.43 km
Alfons Šťastný - Josef Fojtík, Ště... 16.46 km
kaple Lhenice 16.47 km
Na Vápenici 16.47 km
Štěkeň 16.53 km
pamětní deska obětem nacismu, Štěk... 16.58 km
fara Štěkeň 16.58 km
nádraží Písek 16.61 km
Chvalovice 16.62 km
duby Štěkeň 16.63 km
dětské hřiště Lhenice 16.66 km
kostel sv. Mikuláše, Štěkeň 16.69 km
Toulavá kamera ČT - Štěkeň, Strako... 16.69 km
zámek Štěkeň 16.69 km
hřbitov Štěkeň 16.71 km
pomník padlých WWI, Mydlovary 16.71 km
Mydlovary 16.72 km
Ondok Josef Petr, Doc., CFSS 16.72 km
Hašek František 16.72 km
Muklovský Vatikán, Josef Petr Ondo... 16.72 km
kaple Nejsvětější Trojice, Mydlova... 16.73 km
kaple Černětice 16.74 km
Mydlovary, Tři sestry 16.74 km
kaple Račí 16.76 km
dětské hřiště Albrechtice nad Vlta... 16.78 km
křížová cesta, Štěkeň 16.79 km
pomník padlých WWI, Albrechtice na... 16.8 km
Olešník 16.84 km
Dobrá voda, díl 6. Pokora 16.84 km
Zemský hřebčín Písek 16.84 km
pomník padlých WWI i II, Olešník... 16.85 km
kaple Olešník 16.88 km
SDH Černětice 16.9 km
hřbitov řádový Štěkeň 16.91 km
kostel sv. Petra a Pavla, Prachati... 16.93 km
stavení s barokním štítem, Černěti... 16.93 km
renesanční panský dům Lhenice 16.94 km
Babovřesky 16.95 km
kaple Horní Chrášťany 16.95 km
pomník padlých WWI i WWII, Prachat... 16.96 km
kostel sv. Jakuba, Lhenice 16.97 km
Horní Chrášťany 16.98 km
pomník padlých WWI, Lhenice 16.99 km
hřbitov Prachatice 16.99 km
zámek Černětice 17 km
Albrechtice nad Vltavou 17 km
kašna Karla IV., Lhenice 17.02 km
Černětice 17.03 km
Lhenice 17.04 km
Jízda 17.06 km
socha sv. Vojtěcha, Lhenice 17.06 km
pamětní deska osvobození Lhenice... 17.06 km
radnice (bývalá) Lhenice 17.08 km
SDH Olešník 17.09 km
SDH Lhenice 17.1 km
mlýn Černětice 17.11 km
Sokolovna Lhenice 17.11 km
fara Albrechtice nad Vltavou 17.21 km
kapličkový hřbitov, Albrechtice na... 17.23 km
kostel sv. Petra a Pavla, Albrecht... 17.24 km
rodinný dům Na Ryšavce, Písek 17.27 km
křížová cesta, Prachatice 17.29 km
dětská dílna Albatros, Prachatice... 17.3 km
ranč Šimona Pláničky, Hoštice u Vo... 17.31 km
horní mlýn Nišovice 17.32 km
pověstí o Čertově strouze 17.39 km
Čertova strouha 17.39 km
Albrechtická lípa 17.4 km
Svatopetrská NS, Prachatice 17.42 km
pamětní deska francouzským vojákům... 17.44 km
kaple Panny Marie, Písek 17.44 km
NS Čertova stezka 17.47 km
minerál písekit 17.47 km
železito-sirný vývěr, Mydlovary - ... 17.5 km
Všemyslice 17.5 km
pomník padlých WWI, Všemyslice 17.5 km
kaple Všemyslice 17.5 km
hřbitov Zahájí 17.51 km
SDH Všemyslice 17.52 km
hrob obětí WWII, Zahájí 17.55 km
jaderná elektrárna Temelín 17.56 km
Slunce, seno, jahody a pár facek, ... 17.58 km
Troška Zdeněk 17.58 km
Lezecké centrum Písek - LezeTop 17.58 km
pamětní deska Josef Váchal a Josef... 17.58 km
koupaliště Písek 17.62 km
pomník padlých WWI, Hoštice u Voly... 17.62 km
Lístek do památníku 17.65 km
Hoštice u Volyně 17.65 km
Lábus Jiří 17.65 km
Linka Tomáš 17.65 km
Putimská brána 17.65 km
pítko Písek 17.65 km
hrázděná restaurace, Písek 17.65 km
Stříbrný vítr 17.66 km
dětské hřiště Hoštice u Volyně... 17.66 km
SDH Hoštice u Volyně 17.66 km
studna pod Putimskou branou, Písek... 17.67 km
fara Hoštice u Volyně 17.67 km
mohyla z doby bronzové, Písek 17.67 km
středověká studna Bakaláře, Písek... 17.67 km
věž kostela Narození Panny Marie, ... 17.67 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Písek... 17.67 km
Čtyři slunce 17.67 km
pomník padlým příslušníkům 11. pěš... 17.68 km
hřbitov Hoštice u Volyně 17.68 km
Bakaláře, Písek 17.68 km
pomník obětem bitvy u Zahájí 1742... 17.68 km
kostel Narození Panny Marie, Písek... 17.68 km
fara Písek 17.69 km
dětské hřiště ostrov Písek 17.69 km
hradby Písek 17.69 km
Tučný Michal 17.69 km
Dům u koulí, Písek 17.69 km
pamětní deska Fráňa Šrámek 17.69 km
Šrámek Fráňa 17.69 km
pamětní deska Jan Žižka, Písek... 17.69 km
hrob Michal Tučný 17.69 km
Dům U Bílého beránka, Písek 17.69 km
zámek Hoštice u Volyně 17.69 km
pěší most Otava, Písek 17.7 km
kostel Narození Panny Marie, Hošti... 17.7 km
fontána u hotelu Otava, Písek 17.71 km
NS Lesní dřeviny 17.72 km
Discopříběh 17.74 km
hotel Otava, Písek 17.74 km
hrob Otakara Ševčíka 17.75 km
Dobev (Stará a Nová) 17.76 km
kostel sv. Brikcí, Dobev 17.77 km
dům u Černého orla sgrafitový, Pís... 17.77 km
rodný dům a pamětní deska Otakar J... 17.78 km
Jeremiáš Otakar 17.78 km
hřbitov bývalý Písek 17.79 km
MVE Písek 17.79 km
dům U Sv. Jana Nepomuckého, Písek... 17.79 km
sochy sochařské sympozium Písek 17.8 km
Kluci na řece 17.8 km
Ohnivé léto 17.8 km
kostel Nejsvětější Trojice, Písek... 17.81 km
Měsíc nad řekou 17.81 km
Mydlovarský rybník 17.81 km
morové sousoší Písek 17.82 km
Kronbergerův altán, Písek 17.82 km
dětské dopravní hřiště Písek... 17.83 km
městská vodní elektrárna Písek... 17.83 km
kostel Povýšení svatého Kříže, Pís... 17.84 km
kaple Anděla Strážce, Volyně 17.84 km
synagoga Písek 17.88 km
pamětní deska s bustou Mikoláš Ale... 17.9 km
fara Zahájí 17.9 km
infocentrum Písek 17.9 km
Pilař Radek 17.9 km
Srnka Jiří 17.9 km
Putna Martin C. 17.9 km
Filip František 17.9 km
kostel Zvěstování Panny Marie, Zah... 17.91 km
Sladovna, kulturní prostor Písek 17.91 km
Třicet případů majora Zemana - Mim... 17.91 km
koupaliště Zálezly 17.92 km
fontána Sladovna, Písek 17.92 km
Festival nad řekou 17.93 km
Odcházeti s podzimem 17.93 km
socha sv. Floriána s kašnou, Písek... 17.94 km
pamětní deska Píseckému a Kocínu... 17.95 km
Lesní pěšinou podél řeky Otavy, Pí... 17.95 km
studánka U Smetáka 17.95 km
Zahájí 17.95 km
pomník padlých WWI i II, Zahájí... 17.96 km
radnice Písek 17.96 km
festival Cool v Plotě 17.96 km
památník obětí WWII, zaměstnanců m... 17.96 km
Brukner Petr 17.96 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 17.96 km
Prácheňské muzeum, Písek 17.97 km
hradní kašna Písek 17.97 km
studna Zahájí 17.97 km
Dobré světlo 17.97 km
Písek 17.97 km
plovárna U sv. Václava, Písek 17.97 km
SDH Zahájí 17.97 km
pamětní deska českých králů 17.99 km
Štíty království českého, Štíty Př... 17.99 km
hrad Písek 17.99 km
hřbitov starý Písek 18 km
kostel sv. Václava, Písek 18.01 km
dětské hřiště Dobčice 18.01 km
Adolf Heyduk - Otakar Švec, Písek... 18.02 km
Dobčice 18.02 km
Babovřesky 18.02 km
návesní rybník, Dobčice 18.02 km
Trhák 18.03 km
kašna Neptun - Ignác Hammer, Písek... 18.03 km
kaple Dobčice 18.04 km
tvrz Dobčice 18.04 km
Palackého sady, Písek 18.04 km
NS Prachatické hradby 18.05 km
kostel sv. Vavřince, Pištín 18.05 km
pomník padlých WWI z Osady, Křtěno... 18.05 km
Křtěnov 18.05 km
NS Kolem Prachatic 18.05 km
NS Vyhlídková 18.05 km
strom hrdina, akát Písek 18.05 km
pomník padlých WWI z Březí - Podhá... 18.06 km
fara Křtěnov 18.06 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Pracha... 18.06 km
František Palacký - Ludvík Wurzel,... 18.06 km
sochy, kamenný most Otava, Písek 18.07 km
V peřině 18.07 km
kamenný most Otava, Písek 18.07 km
Schrenkův pavilon, Písek 18.07 km
Babovřesky 18.08 km
divadlo Fráni Šrámka, Písek 18.08 km
dětské hřiště park Písek 18.08 km
sportoviště Prachatice 18.08 km
bazén Prachatice 18.08 km
Cipískoviště, Písek 18.09 km
Dům U slona, Písek 18.09 km
dětské hřiště Písek 18.1 km
kostel sv. Prokopa, Křtěnov 18.1 km
hřbitov Křtěnov 18.11 km
Dolní brána Prachatice 18.11 km
památník obětem totalit Prachatice... 18.11 km
galerie Dolní brána, Prachatice 18.11 km
památník letcům RAF, Písek 18.11 km
památník Nakladatelům časopisu Les... 18.13 km
Chlapci a chlapi 18.13 km
pamětní deska osvobození Písek 18.13 km
Heydlův dům Prachatice 18.13 km
pamětní deska Milada Horáková, Pís... 18.14 km
pomník padlých WWII, Písek 18.14 km
dětské hřiště Logry, Písek 18.14 km
škola Zálezly 18.14 km
NS Cesta drahokamů 18.14 km
NS Od Ptáčkovny k Živci 18.14 km
Horáková Milada, JUDr. 18.15 km
vyhlídka píseckých lesníků 18.15 km
břečťan popínavý Prachatice 18.15 km
Sokol Písek 18.15 km
městské opevnění Prachatice 18.16 km
kostel sv. Jakuba, Prachatice 18.16 km
Tři chlapi na cestách 18.16 km
fara Prachatice 18.16 km
Člověk - Otto Herbert Hájek, Prach... 18.16 km
Čáp František 18.17 km
městské muzeum Prachatice 18.17 km
Sitrův dům Prachatice 18.18 km
pamětní deska Dr. August Sedláček,... 18.19 km
nádraží Volyně 18.22 km
Bolestné kameny 18.23 km
Rumpálův dům Prachatice 18.23 km
Klimeš Jeroným 18.24 km
Zlivský rybník 18.24 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 18.24 km
Prachatice 18.24 km
Křišťan z Prachatic 18.24 km
Cyklotoulky - Prachatice 18.24 km
Urban Jan 18.24 km
Procházka Tomáš, rotný / štábní pr... 18.24 km
Toulavá kamera ČT - zlatá stezka, ... 18.24 km
Osada havranů 18.24 km
AccuWeather - Prachatice 18.24 km
pamětní deska Gustav Adolf Lindner... 18.24 km
Neumann sv. Jan Nepomuk 18.24 km
kašna Prachatice 18.25 km
Nová radnice Prachatice 18.25 km
pamětní deska sv. Jan Napomuk Neum... 18.25 km
rozhledna Jarník 18.25 km
hamr Malenice 18.26 km
zámek Vysoký Hrádek 18.26 km
muzeum krajky Prachatice 18.26 km
muzeum české loutky a cirkusu Prac... 18.26 km
Toulavá kamera ČT - muzeum loutky ... 18.26 km
infocentrum Jaderné elektrárny Tem... 18.27 km
Nejlepší člověk 18.27 km
infocentrum Prachatice 18.28 km
Stará radnice Prachatice 18.28 km
kulturní centrum Otto Herberta Haj... 18.29 km
pomník padlých WWI i II, Volyně 18.29 km
Sokol Volyně 18.31 km
Heyduk Adolf 18.32 km
památník Adolfa Heyduka 18.32 km
pivovar Prachatice 18.33 km
pomník padlých WWI, Písek 18.33 km
hřbitov Podsrp 18.37 km
synagoga Volyně 18.37 km
židovský hřbitov Hoštice u Volyně... 18.38 km
vila Adolfa Raaba, Písek 18.39 km
tango Mercedes, Jaroslav Ježek 18.4 km
Ježek Jaroslav 18.4 km
vlaková zastávka Písek 18.4 km
kaple sv. Antonína a sv. Jana Nepo... 18.41 km
Zálezly 18.42 km
bitva u Zahájí 18.47 km
Žižkova kasárna, Písek 18.48 km
Kluci z bronzu 18.48 km
Malenická jeskyně 18.48 km
Slunce, seno, jahody 18.49 km
Pan Tau a Claudie 18.5 km
fara Podsrp 18.51 km
stavení Dvory 18.51 km
kostel Panny Marie Bolestné, Podsr... 18.53 km
památník Josefa Kaizla 18.54 km
Kaizl Josef 18.54 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Zálezl... 18.54 km
vlaková zastávka Hoštice u Volyně... 18.55 km
Šejna Karel 18.55 km
SDH Dvory 18.55 km
tvrz Zálezly 18.56 km
vlaková zastávka Písek město 18.57 km
Dvory 18.57 km
kaple Dvory 18.58 km
Hogo fogo Homolka 18.61 km
kostel Všech Svatých, Volyně 18.62 km
Březí u Týna nad Vltavou 18.62 km
městské muzeum Volyně 18.65 km
tvrz Volyně 18.65 km
radnice Volyně 18.65 km
kaple sv. Václava, Malenice 18.65 km
Volyně 18.66 km
Mariánský sloup, Volyně 18.66 km
pamětní deska Josef Kárník 18.66 km
fara Volyně 18.68 km
SDH Malenice 18.69 km
Slunce, seno, erotika 18.75 km
Husův dům, Volyně 18.75 km
rodný dům a pamětní deska A.M. Píš... 18.76 km
pamětní deska Edvard Turek 18.77 km
hrob Otakara Jeremiáše 18.81 km
kaple Přešťovice 18.83 km
židovský hřbitov Písek 18.84 km
pomník padlých WWI, Přešťovice... 18.85 km
stavení s barokními štíty, Přešťov... 18.85 km
pomník padlých WWI i II, Bohunice... 18.85 km
Bohunice 18.88 km
památník bernartickým hrdinům, les... 18.9 km
hrob vojáků Rudé armády, lesní hřb... 18.9 km
hrobka obětí WWII, lesní hřbitov P... 18.91 km
Podskalský Zdeněk 18.91 km
lesní hřbitov Písek 18.92 km
pomník padlých WWI i II, Malenice... 18.92 km
Jirásková Jiřina 18.93 km
Jankovec Jaroslav 18.93 km
Malenice 18.93 km
Kühn Pavel 18.93 km
Pleskot Jiří 18.93 km
pamětní deska osvobození Malenice... 18.95 km
fara Malenice 18.95 km
hrob Josef Zítek 18.97 km
hrob Jaroslav Pešek 18.97 km
kostel sv. Jakuba, Malenice 18.97 km
hřbitov Malenice 18.98 km
hrob František Teplý 18.98 km
hrob Jiří Pleskot 18.99 km
židovský hřbitov Volyně 18.99 km
hrob Zdeněk Podskalský 19 km
kostel Proměnění Páně, Volyně... 19.03 km
hrob Jan Vratislav Želízko 19.07 km
hřbitov Volyně 19.08 km
kaple Malenice 19.1 km
galerie Na shledanou, Volyně 19.11 km
SDH Malenice (starý) 19.15 km
tvrz Údraž 19.15 km
HZS Jihočeského kraje - Územní odb... 19.21 km
kaple Panny Marie Loretánské, Prac... 19.26 km
SDH Údraž 19.27 km
bunkr (řopík) H-33/10/A-140 19.28 km
Údraž 19.31 km
kaple Panny Marie Lurdské, Údraž... 19.33 km
pomník padlých WWI, Údraž 19.34 km
Lázně Sv. Markéty 19.35 km
kaple Libotyně 19.36 km
Libotyně 19.36 km
stavení Libotyně 19.38 km
křížová cesta, Lázně sv. Markéty... 19.41 km
Údražský rybník 19.42 km
kaple sv. Markéty, Lázně sv. Marké... 19.42 km
bunkr (řopík) H-33/11/A-120Z 19.42 km
statek U Dudáků, Libotyně 19.49 km
bunkr (řopík) H-33/14/B2-100 19.59 km
bunkr (řopík) H-33/12/A-140 19.65 km
zámek Neznašov 19.67 km
kaple výklenková Záboří 19.68 km
kaple Záboří 19.68 km
SDH Záboří 19.69 km
vlaková zastávka Strunkovice na Vo... 19.7 km
kaple Neznašov 19.71 km
hřbitov Lažiště 19.71 km
Babovřesky 19.73 km
pomník padlých WWI i II, Neznašov... 19.73 km
expozice betlémů, Zábrdí u Husince... 19.73 km
kostel sv. Mikuláše, Lažiště 19.73 km
SDH Lažiště 19.74 km
židovský hřbitov Neznašov 19.75 km
Záboří 19.75 km
dětské hřiště Záboří 19.76 km
fara Lažiště 19.76 km
pomník padlých WWI, Lažiště 19.78 km
stavení Lažiště 19.78 km
Králíci ve vysoké trávě 19.79 km
Lažiště 19.79 km
Hasil Josef, král Šumavy 19.8 km
kašna Lažiště 19.81 km
bunkr (řopík) H-33/13/D2 19.93 km
kaple Kbelnice 19.98 km
kaple, Záluží u Týna nad Vltavou... 19.98 km
pomník padlých WWI, Kbelnice 19.99 km
ubytování v okolí

apartmány 8204, Kašperské Hory

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: kašpersko
šumavská obec: Kašperské ...

ubytování s kapacitou: 16
cena ubytování: od 350 Kč detail

chalupa 8806, Annín

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chalupa
Šumava: sušicko
šumavská obec: Annín

ubytování s kapacitou: 12
cena ubytování: od 250 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Městské muzeum a galerie Vodňany - oteví...

    batoh
    Městské muzeum a galerie Vodňany - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: strakonicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • špejchar Ražice - otevírací doba

    batoh
    špejchar Ražice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Horní tvrz Kestřany - otevírací doba

    batoh
    Horní tvrz Kestřany - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
Jednota Vodňany 2.5 km
Bankomat Česká spořitelna 2.5 km
Bankomat Komerční banka 2.61 km
Bankomat Poštovní spořitelna 2.79 km
Bankomat ČSOB 2.79 km
Bankomat GE Money Bank 2.85 km
Bankomat GE Money Bank 2.9 km
Jednota Vodňany 2.95 km
čerpací stanice Benzina, Vodňany... 3.2 km
Jednota Libějovice 4.9 km
Jednota Bavorov 5.31 km
Jednota Čičenice 6.44 km
Jednota Drahonice 7.5 km
čerpací stanice Benzina, Protivín... 7.66 km
čerpací stanice PAP OIL, Protivín... 7.69 km
Bankomat Komerční banka 7.94 km
Bankomat GE Money Bank 7.95 km
Bankomat Česká spořitelna 7.95 km
Jednota Krč 9.5 km
Jednota Dub 10.34 km
Jednota Javornice 10.44 km
Jednota Hracholusky 10.59 km
Jednota Cehnice 11.05 km
Jednota Netolice 11.55 km
Bankomat Česká spořitelna 11.6 km
Bankomat Komerční banka 11.68 km
Jednota Vitějovice 12.21 km
Jednota Tvrzice 12.98 km
Jednota Kestřany 14.41 km
Jednota Čejetice 14.66 km
Jednota Dříteň 14.96 km
Jednota Vlachovo Březí 15.06 km
Jednota Vlachovo Březí 15.07 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.08 km
Bankomat ČSOB 15.09 km
Jednota Husinec 15.32 km
Jednota Bušanovice 15.32 km
čerpací stanice PAP OIL, Písek, Se... 16.22 km
Jednota Štěkeň 16.54 km
Bankomat GE Money Bank 16.76 km
čerpací stanice EuroOil, Písek 16.83 km
Bankomat Česká spořitelna 16.85 km
Bankomat Česká spořitelna 16.87 km
Jednota Olešník 17 km
Jednota Písek 17.03 km
Jednota Albrechtice 17.06 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.26 km
čerpací stanice PAP OIL, Prachatic... 17.27 km
Bankomat Komerční banka 17.32 km
McDonalds, Písek 17.34 km
čerpací stanice Shell, Písek 17.39 km
Jednota Písek 17.41 km
Bankomat Oberbank AG 17.62 km
Bankomat Česká spořitelna 17.63 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.63 km
Jednota Prachatice 17.65 km
Bankomat ČSOB 17.68 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.78 km
Bankomat Komerční banka 17.8 km
Bankomat ČSOB 17.81 km
Bankomat Česká spořitelna 17.83 km
Jednota Prachatice 17.83 km
Bankomat Komerční banka 17.86 km
Bankomat UniCredit Bank 17.88 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.91 km
Bankomat Raiffeisenbank 17.92 km
Bankomat ČSOB 17.94 km
Bankomat Fio banka 17.94 km
čerpací stanice Benzina, Prachatic... 17.96 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.97 km
Bankomat ČSOB 17.98 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18 km
Bankomat Česká spořitelna 18.02 km
Bankomat GE Money Bank 18.03 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.04 km
Bankomat ČSOB 18.04 km
Bankomat GE Money Bank 18.06 km
Bankomat Komerční banka 18.07 km
Bankomat ČSOB 18.08 km
Bankomat Česká spořitelna 18.25 km
Jednota Volyně 18.32 km
Jednota Zálezly 18.4 km
Jednota Písek 18.41 km
Bankomat GE Money Bank 18.42 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.43 km
Bankomat Komerční banka 18.44 km
Jednota Písek 18.45 km
Bankomat ČSOB 18.47 km
Jednota Volyně 18.48 km
Bankomat Komerční banka 18.51 km
Jednota Písek 18.6 km
Jednota Písek 18.66 km
Bankomat Česká spořitelna 18.71 km
čerpací stanice Benzina, Písek 18.77 km
čerpací stanice Benzina, Prachatic... 18.77 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Písek... 18.78 km
Jednota Volyně 18.83 km
Jednota Zliv 18.87 km
Jednota Přeštovice 18.87 km
Bankomat Česká spořitelna 19.02 km
Jednota Malenice 19.05 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Volyně

batoh
nádraží Volyně
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

vlaková zastávka Sudoměř

batoh
vlaková zastávka Sudoměř
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

další informace

Šumava je jedním z nejoblíbenějších turistických a rekreačních cílů Čech. Lesy a louky Šumavy jsou protkány více než pěti sty kilometry značených turistických stezek a cyklotras. Na své si na Šumavě bez pochyby přijdou sportovní nadšenci i vášniví houbaři. Pro milovníky vodních sportů je zde mnoho možností surfingu, raftingu a jachtingu a pro ty, které vyhledávají spíše zimní sporty, zase nespočet lyžařských středisek (Churáňov, Nová Huť, Lipno, Špičák, Zadov, Železná Ruda atp.) a tras pro běžecké lyžování - Bílá stopa na Šumavě. Vyberte si z rozsáhlé nabídky ubytování na Šumavě - jako jsou hotely, penziony, priváty a apartmány, chaty a chalupy a také kempy. Hrady a nekonečná zeleň protkaná sítí horských potoků, volný prostor a čerstvý vzduch. Dlouhé horské pásmo, které se táhne podél jihozápadní hranice Čech s Německem a Rakouskem. Najdete zde také největší tuzemský park Šumava s rašeliništi, ledovcovými jezery a zbytky pralesových porostů a vodopádů. Příroda a lidové tradice je nabídka, která se neodmítá. Lidské ruce tady dokázaly vyrobit zázračné kousky skla doložené exhibicemi zdejších muzeí. Řadu úžasných míst najdou na Šumavě milovníci dalekých výhledů - vydejte se k rozhlednám na Pancíři, Poledníku, Kleti, Mařském vrchu či na výlet podél Vchynicko-tetovského či Schwarzenberského plavebního kanálu. Jedno je zcela jisté - Šumava nabízí spousty romantických míst uprostřed historických měst, středověkých pevností a hradů, pro je také místem natáčení řady filmů. Více v sekci filmová místa.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Objímal lesklý krk zvířete, hladil ho, svými prsty hřívu pročesával, a jak mluvil, stará klisna svýma krásnýma hnědýma očima jako by sledovala pohyby jeho rtů, přičemž sama svou řečí mluvila, frkajíc dušeně a ušima stříhajíc.

„Rozumím ti, má zlatá, rozumím," promluvil opět hoch; „chceš mi říci, že se na mne nehněváš, že se vůbec nehněváš, že nežaluješ, že žalovat neumíš... Tys dobrá a moudrá, moje

Vranko!... Jen nech, ještě jsi u nás, a dokud u nás budeš, nejlepšího ti dám, sena i ovsa, a hledět tě budu, hřebelcovat, omývat, česat, abys byla jako nevěsta, ty má zlatá..."

Jak hovořil, zpozoroval pojednou, že oči kUsniny v jinou stranu se obracejí, a nevolky se ohlédl. Zarazil se, rázem ústa oněměla; stál pět kroků za ním Vojta, ruce maje v boky po­depřené, obvyklý jemu posupný úsměv pohrával na jeho rtech.

„Aj, podívejme se!" spustil hříbek, „s klisnou rozmlouváš jako s ňákou nevěstou! Člověk se diví, jak ti huba jede. Na mnes už dávno nepromluvil..."

„Nu... ty..." zakoktal Václav. Bylo to vše, co se mu z hrdla vydralo. Nechápal, jak Vojta se sem k němu dostal, byl by ho přece musil vidět — kraj otevřený kolem dokola, nikde houštíčka, pole posečená, jedva tu a tam nizoučká mez. Bylo věru, jako by znenadání byl vyrostl ze země.

„Co stojíš jako špalek?" zaskuhral hříbek; „je poledne, což neslyšíš, že už zvoní ve Zbudově ? Nažeň náhonku a jeď domů, půjdu kousek cesty s tebou a připamatuju ti na něco."

Václav nahnal náhonku a obrátil nákolesník směrem k ne­daleké polní cestě. „Hýsta! hý!" pobídl spřežení, které po­někud loudavě se dalo do kroku.

Vojta přiskočil.

„Mrcho zatracená, líná!" zvolal, „už sotva vlečeš to tvé panděro senem přecpané. Je věru už čas, abys propadla rasu!"

To řka, kopl Vranku do břicha, bosou nohou sice, ale ze všech sil, takže rána zaduněla a stará klisna, polekaná, ne­zvyklá na takové nakládání, do cvalu se dala.

„Nech ji, ty!" zvolal Václav rozrušen, pohněván tímto surovým počínáním. „Ou, ou, stará!" jal se hřebici konejšiti, běže za spřežením a přitahuje opratě, aby běh jeho zmírnil. A Vojta, skok a skok podle něho, vyrval mu opratě a škubl jimi s takovou prudkostí, že koně, opírajíce se o zadní nohy, předníma se vysoko vzepjali.

„Bačkoro jedna!" zaskuhral, „což je neumíš strhnout? Dr­žíš ty opratě, jako bys dvě nitě měl v rukou!"

Podíval se při těchto slovech Václavovi přímo do očí tak zlověstným, potměšilým pohledem, že tento maně sklopil své zraky.

Kráčeli kousek cesty mlčky druh podle druha, načež Vojta započal:

„Kdypak řekneš tátovi stran toho rybníčku? Či jsi zapo­mněl, co jsme ujednali? Je svrchovaný čas, aby se začalo s čištěním a vyvážením bahna. Do listopadu to musí být v pořádku, slyšíš ? Musí, ti povídám, sic vás to všecky bude mrzet."

„Já mu řeknu," odpověděl skoro šeptem ubohý hoch, klopě neustále zraky, aby se druhému nemusil podívat do očí. „Řekneš! Ale kdy?" „Třeba dnes..."

„Tak tedy dnes, beru tě za slovo! A zítra zas, a pozejtří zas a pořád a každý den, až se to stane, a běda tobě, neřekneš-li!"

Všecka krev prchla z tváří hochových, chvěl se, jedva opratě držel.

„A což... nebude přece mou vinou... nebude-li otec chtít... řekne-li, že to nespěchá," vydrala se řeč z jeho zsinalých rtů.

„On se nebude dlouho vzpouzet, budeš-li naléhat jaksepatří. Řekneš mu, že já sám se toho chopím, že budu dělat hromady kompostu na polích, na lukách, všude, kde nařídí; všecken svůj čas vynaložím, třeba i v noci budu pracovat..."

„Já mu to řeknu..."

„Dobře. Uvidíme. Ty špalku hloupý, co se tak třeseš, jako by ti šlo o hlavu? Ty babí srdce! Podíváš se, jak ten kompost půjde k duhu vašim polím a lukám. Pamatovat budete na mne a do smrti mi budete děkovat za tenhle můj nápad. A ještě ti něco povím. Chcete mezi sebe rozdělit Blata, sedlák, tvůj táta, se taky o to bere. Víš, co to znamená pro mne? — Konec hříbkování, konec volného života! Kdybych vám v tom chtěl překážet, bud jist, že bych to dovedl! Ale já vás nechám, dělejte si, co se vám líbí. Než to provedete, uběhnou tři, třeba i čtyři roky, a do té doby já už tu beztoho nebudu. Budu na vojně, a až se vrátím, hříbkem nebudu, ani selským čeledínem, ale pánem se stanu, docela volným pánem a v žádné službě se nebudu plahočit, budu asi tak něčím jako Lochmout, jenže doufám nad něho vyzrát. Blata budou pro mne, ať rozdělená nebo celá, a nejen Blata, ale taky potok, rybníky a lesy i s obo­rami. Budu všude a nikde. Četníkům, hajným a baštýřům se vysměju a vy všichni, sedláci, chalupníci a domkáři, tu i za vodou na druhé straně, mi budete pomáhat a plnit moje roz­kazy, a kdo by mne neuposlechl nebo mě chtěl zradit, nad tím zem se zavře. Zato, uznáte-li, že jsem pánem já, budu vás chránit, vás a vaše úrody. Bude po škodách, kterou zvěř vám dělá na polích a na lukách, a knížecí se budou třást. Ale to všecko bude, jak pravím, až se z vojny navrátím. Teď mi jde jen o ten rybníček, ten musím mít; zjara dám násadu, na podzim ho vylovím. Vy špatně nepochodíte. Podívej se tam dolů, jaká tráva roste, kde voda navezla bahno. Kompost z bahna rybničního je ještě lepší. Tak se teď chop věci; vidíš, že nejsem hloupý."

Václav vyslechl mlčky celou tuto dlouhou řeč. Teprve když Vojta domluvil, osmělil se mu odpověděti, zticha, pokorně:

„Já se ti vzpírat nebudu, to víš. Ale, což, uvidí-li po jaru otec, že jsou v rybníčku kapři? Nevytrpí jich tam..."

„Uvidí? Kdopak říká, že je uvidí? Ve tvé mozkovici se přece nikdy nerozsvítí a do všeho aby tě člověk strkal! Rci, kolikrátpaks viděl sedláka v sadě? — Kdo ví, dvakrát-li do roka! — Zrovna čert by v tom musil vězet, kdyby náhodou něco o tom zvěděl. Náš sedlák bude zrovna tak sádeckým v Plástovicích, jako jím je Bulka ve Zlivi. Bude jím a nebude o tom vědět. Zato ty budeš baštýřem jako onen hluchý dědek, Bulkův podruh. Ty řekneš doma, že se ti chce sadařit, že v tom máš zálibu, aby ti to ponechali. Abys věděl, nebude to škodit ani tobě, ani sadu. Váš sad je beztoho ubohý, samý starý strom, samé houští, skoro nic vám nevynáší. Ty se ho ujmeš, Apolena ti bude pomáhat. Staré, neplodné stromy vy­kácíte, mladých nasadíte, taky trochu zelinařit budete. Jen to houští okolo rybníka ponecháte, však víš, k čemu je dobré. Hned teď na podzim se dáš do těch prací a počneš vykácením starých stromů. Co tomu říkáš ?"

Vojta dobře počítal s faktem, že Potužák si málo všímal svého sadu. V této příčině sedlák nebyl lepší převážné většiny svých krajanů a jihočeských hospodářů vůbec. Sad je poslední věc, které dbají. Není hospodářství, aby při něm sadu nebylo, ale obyčejně jej zůstavují Pánubohu, náhodě, přírodě a — přes všeliké zákony — housenkám. Málokde a málokterý rok mají hojnost ovoce. Přemnohý hospodář jedva nohou do něho páchne, a přece-li, leda ke včelími chodí. Kde mají výminkáře, zpravidla tento poněkud dohlíží. Pro ovocnářství nemají smyslu, a říkají-li, že kraj tomuto odvětví hospodářské­mu nesvědčí, je to výmluva nebo omyl. Nemají to v krvi, lpí na zděděných názorech a lnou celou svou duší jen k polím a ke svému dobytku...

Václav svěsil hlavu. Co tu slyšel o zvelebení sadu, bylo mu nové, vždyť jeho otec nikdy se nerozhovořil o této věci. Bylo-li ovoce, dobře: načesali ho a snědli je; nebylo-li ho, neviděli v tom žádného neštěstí. Co si pomyslí otec, promluví-li právě on o nutnosti provádět opravy v sadu? Zda nezavrtí hlavou a nebude pátrat po pohnutkách takového zcela nového ko­nání ?... A dovtípí-li se, co potom ?...

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky