nejvýše položené sídlo v v České republice - Filipova Huť zajímavosti ze Šumavy
druhý největší hrad v Čechách po Pražském hradu - Český Krumlov zajímavosti ze Šumavy
misionář z klatovska šířící křesťanství mezi indiány Boryně František – Malonice zajímavosti ze Šumavy
jediná gotická katedrála v Bavorsku - Řezno zajímavosti ze Šumavy
nejstarší autokemp v České republice - Annín zajímavosti ze Šumavy
největší krytý hotelový bazén 25m dlouhý v Čechách - Srní zajímavosti ze Šumavy
nejkratší mezinárodní železnice na světě 105 m - Nové Údolí zajímavosti ze Šumavy

pomník padlých WWI i II, Vodňany

detailní info

kategorie: vojenské / pomníky
lokalita: strakonicko
GPS: 49°8'46.234"N, 14°10'37.856"E Zobrazit na mapy.cz

popis

Památník padlým v první i druhé světové válce z Vodňan s textem: "VĚNOVÁNO PAMÁTCE PADLÝM VOJÍNŮM VE  SVĚTOVÉ VÁLCE 1914 – 1918 / BÍZEK FR., BENEŠ JAN, BURDA KAREL, BOŠKA BOHUSLAV, BĚLOHLÁVEK JOS., BLÁHA VOJ., BOLEK VÁCL.,ČADA KAREL/ŠARLÍH/, ČAPEK VÁCL., ČECH KAREL, ČÍŽEK VÁCL., DOBRUSKÝ JAR., FRÖLICH RICH., HRDINA JAN, HOVORKA KAREL, HRDLIČKA Š., HUCEK JOS., CHALUPA FR., CHRÁSTKA FR., CHURÁŇ CYRIL, JEŽEK JOS., JÍLEK JOS., JAKEŠ JOS., JANEČEK ANT., JANEČEK VÁCL., KUDRLE V., KUDRLE T./bři, KRŽ K., KRŽ JOS./bři, KÉDL FR., KRUMP JOS., KABÁT EMAN, KORECKÝ VÁCL., KARPELES RICH., KUČEROVSKÝ FR., KOVANDA FR., FAKTOR B., MORAVEC KAREL, MILFAIT JAKUB, MAURIC JOS., MAREK VÁCL., NOVOTNÝ AUG., NAUKAM JAN, NOVOTNÝ RUDOLF, NOVÁK MAT., NAUMAN JAR., POLANSKÝ FR., PÁRTL KAŠPAR, PRENER VOJ., POPELA ANT., PIVOŇKA JAN, PARÝZEK ANT., PROCHÁZKA JOS., REIS JOS., ŘÍDKÝ JOS., ŘÍDKÝ KAREL, ŘÍHA JOS., SOUKUP PETR, SOUKUP JAN, SOUKUP VÁCL./bři, SOUKUP FR., STRNAD KAREL, STRNAD ANT., SHÁNĚL TOM., SUHRADA VÁCL., SOMER AUG., SEQUARDT K., SEQUARDT J./bři, ŠKAPA ADOLF set., ŠAFAŘÍK JAN, ŠPAČEK ANT., ŠOBR VOJT., ŠOBOR JOS., SOVA FR., KOHN LEOP. / KONZAL BART., KAŠPAR FR., LIŠKA JOS., LUKÁŠ JOS., LOUŽENSKÝ JAN, MARTENS JOS., MATOUŠ ANT., ZÍMA JAN, ŽLÁBEK JOS., ADÁMEK VOJT., HÁJÍČEK FR., HADÁČEK BOŘ., KOŘÁNEK JOS., KOŘÁNEK VÁCL./bři, KOHOUT JOS., ŠAFRÁNEK VÁCL., ŠTĚDROVSKÝ VÁCL., TUDR JAN, VÁCHA ANT., VOBR VÁCL., ZIKUDA VÁCL., ZEDNÍČEK VÁCL., ŽLÁBEK JOS., ŽAHOUR JAN, BERNKLAU JAN, KRYSL JOS., PEŠEK VOJT., SEKYRA FR., TÁFEL KAREL, ZEMAN JOS. / OBĚTI NACISMU ZA II. SVĚTOVÉ VÁLKY 1939-1945 / Arnsteinová Luisa, MUDr. Badaš Bernard, MUDr. Badašová Pisea, Blauová Betty, Bloch Richard, Blochová Helena, Brok Arnošt, Brok Vilém, Brok Ervín, Broková Madeleine, Brok Otto, Broková Irma, Brok Rudolf, Červenka Josef, Červenková Hedvika, Červenka Leopold, Červenková Olga, Činátl František, Čtvrtníková Drahomíra, Danzer Viktor, Danzerová Božena, Danzer Jiří, Danzer Karel, Danzer Zdeněk, Danzer Josef, Ehrlichová Marie, Ehrman Rudolf, Ehrmanová Charlotta, Ehrmanová Olga, Fleischman Jaroslav, Fröhlichová Josefa, Fulín František, Gans Artur, Gansová Josefa, Gansová Žofie, Hájíček Josef, MVDr. Hajný František, Hojdar Jan, Ing. Holub Arnošt, Holubová Gertruda, Holubová Gissela, Hrdlička Jiří, Hrdličková Aloisie, Jíra Josef, Kabát Josef, Kalina Josef, Kalný Svatopluk, Karvánek Josef, Karpeles Heřman, Karpelesová Karolína, Karpeles Adolf, Karpeles Hugo, Karpeles Karel, Karpeles Viktor, Karpeles Vilém, Klauda Adolf, Klíma František, Kodádek Josef / OBĚTI NACISMU ZA II. SVĚTOVÉ VÁLKY 1939-1945 / Kodádková Antonie, Kohn Vilém, Kohnová Berta, Kohnová Malvína, Kohn Arnošt, Kohnová Berta, Kohn Jiří, Kraus Arnošt, Krausová Markéta, Krausová Zdenka, Lederer Rudolf, Ledererová Josefa, Ledererová Věra, Ledererová Hana, Ledererová Liliana, Lederer Arnošt, Ledererová Olga, Lederer Arnošt, Ledererová Marta, Ledererová Hana, Löwyová Regina, Mařík Vojtěch, Možný František, Perelesová Aloisie, Pinkasová Marie, Pomej Josef, Reich Arnošt, Reiniš Josef, Reiniš Zdeněk, Reinišová Marie, Rokosová Marie, Rubin Josef, Rubin Otto, Rubinová Ervína, Rubinová Liliana, Rubinová Jana, Rubin Robert, Rubinová Klára, Rubinová Milena, Rubinová Matylda, JUDr. Rychetník Vlad., Řehka Jan, JUDr. Sezyma Jan, Skálová Růžena, Schönbergerová Jana, Stein František, Stein Alfred, Steinová Gisela, Strnad Karel, Synáčková Růžena, Jug. Štětina Jaroslav, Tichý Josef, Vojta Jan, Výborný Jaroslav, Weiselová Marta, Žemlička František.

pomník padlých WWI i II, Vodňany na mapě

místa v okolí

památník obětem komunismu, Vodňany

památník obětem komunismu, Vodňany

kategorie: kultura a památky / památníky
lokalita: strakonicko
GPS: 49°8'45.734"N, 14°10'38.589"E

zobrazit více
pamětní deska Julius Zeyer, Vodňany

pamětní deska Julius Zeyer, Vodňany

kategorie: kultura a památky / památníky
lokalita: strakonicko
GPS: 49°8'44.860"N, 14°10'33.872"E

zobrazit více

další místa v okolí