Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Mezipotočí

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: krumlovsko
GPS: 48°47'19.093"N, 14°14'25.518"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Mezipotočí leží na trati České Budějovice - Volary / Nové Údolí (v jízdním řádu pro cestující označená číslem 194) je jednokolejná regionální trať. Provoz na úseku do Kájova byl zahájen v roce 1891, do Nové Pece v roce 1892 a do Volar v roce 1910.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Mezipotočí

batoh
Mezipotočí
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

U Bugenů

batoh
U Bugenů
Šumava A-Z: mlýny
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Kladenské Rovné

batoh
Kladenské Rovné
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

sousoší sv. Tadeáš, Josef a Ant. Paduáns...

batoh
sousoší sv. Tadeáš, Josef a Ant. Paduánský, Kájov
Šumava A-Z: sochy
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
Mezipotočí 0.54 km
U Bugenů 1.25 km
Kladenské Rovné 1.55 km
sousoší sv. Tadeáš, Josef a Ant. P... 2.49 km
hřbitov Kájov 2.59 km
kaple sv. Terezie, Kájov 2.61 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ká... 2.63 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kájov... 2.64 km
fara s hospicem Kájov 2.65 km
fara Slavkov 2.65 km
kostel Zesnutí Panny Marie, Kájov... 2.66 km
tvrz Slavkov 2.67 km
pomník padlých WWI, Kájov 2.67 km
kostel sv. Bartoloměje, Slavkov 2.69 km
Slavkov 2.7 km
pomník republiky, Slavkov 2.71 km
Slavkovská lípa 2.71 km
SDH Slavkov 2.71 km
Kájov 2.81 km
kaple výklenková Slavkov 2.99 km
kaple výklenková Kaliště 3.06 km
Kaliště 3.11 km
nádraží Kájov 3.27 km
vlaková zastávka Kladné 3.66 km
fara Větřní 3.71 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Větřní... 3.73 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Větřn... 3.74 km
SDH Větřní 4.05 km
městský dům Větřní 4.18 km
Větřní 4.36 km
Boletice 4.38 km
Spiro Ignác 4.51 km
papírna Větřní 4.51 km
nádraží Hořice na Šumavě 4.63 km
Papouščí skála, Nové Spolí 4.8 km
muzeum lehkého opěvnění Křenov... 4.8 km
bunkr (řopík) 197/69/A-180Z 4.8 km
bunkr (řopík) 197/71/A-180Z 4.81 km
Pasovary 4.81 km
bunkr (řopík) 197/73/A-180Z 4.83 km
tvrz Pasovary 4.85 km
bunkr (řopík) 197/67/A-180 4.89 km
kaple Křenov 4.89 km
bunkr (řopík) 197/70/A-140Z 4.98 km
bunkr (řopík) 197/72/A-160Z 5.03 km
bunkr (řopík) 197/76/A-160Z 5.07 km
Hořice na Šumavě 5.2 km
kostel sv. Kateřiny, Hořice na Šum... 5.25 km
sv. Jan Nepomucký, Hořice na Šumav... 5.29 km
sedm kamenných kašen, Hořice na Šu... 5.29 km
fara Hořice na Šumavě 5.3 km
památník pašijových her, Hořice na... 5.31 km
bunkr (řopík) 197/75/B2-100 5.33 km
naučná stezka, Hořice na Šumavě... 5.35 km
pranýř, Hořice na Šumavě 5.36 km
silniční most Vltava, Větřní 5.39 km
muzeum pašijových her Hořice na Šu... 5.39 km
muzeum radiopřijímačů Hořice na Šu... 5.39 km
rechle Český Krumlov 5.57 km
kaskádová fontána, zámek Český Kru... 5.65 km
Pohádková rezervace, Hořice na Šum... 5.77 km
Pan Tau a cesta kolem světa 5.86 km
Egon Schiele Art Centrum, Český Kr... 5.87 km
Schiele Egon 5.87 km
kašna zámecké divadlo Český Krumlo... 5.89 km
wax museum Český Krumlov 5.89 km
bazén Český Krumlov 5.92 km
zaniklé pašijové divadlo i kaple P... 5.94 km
Krumlovský mlýn, Český Krumlov 5.94 km
legendy o v českokrumlovském mlýně... 5.94 km
muzeum historických motocyklů, Čes... 5.94 km
Mrázkův mlýn, Český Krumlov 5.96 km
pamětní deska Johann Josef Ammann... 5.97 km
Ammann Johann Josef 5.97 km
kašna u Morového sloupu, Český Kru... 5.97 km
Pan Tau a cesta kolem 5.97 km
Hop, a je tu lidoop 5.97 km
morový sloup s kašnou, Český Kruml... 5.98 km
morový sloup, Český Krumlov 5.98 km
lípa městský park, Český Krumlov... 5.98 km
muzeum vltavínů, Český Krumlov 5.99 km
Seidel Josef 5.99 km
muzeum fotoatelier Seidel 5.99 km
pašijové divadlo - přírodní amfite... 6 km
Vok Petr z Rožmberka 6.02 km
Slavnosti pětilisté růže, Český Kr... 6.02 km
Toulavá kamera ČT - vory, Český Kr... 6.02 km
Český Krumlov 6.02 km
Chromy Anna 6.02 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 6.02 km
Ze šumavy, Eliška Krásnohorská 6.02 km
infocentrum Český Krumlov 6.02 km
zámek Český Krumlov, UNESCO 6.03 km
kaple výklenková Český Krumlov 6.03 km
synagoga Český Krumlov 6.04 km
kostel sv. Víta, Český Krumlov 6.04 km
kaplanka, Český Krumlov 6.05 km
Vydrýsek - O cizí řece 6.05 km
sousoší kalvárie, Český Krumlov... 6.08 km
Jen ho nechte, ať se bojí 6.08 km
pamětní deska Jiří Bílek z Bílenbe... 6.08 km
kaple sv. Martina, Český Krumlov 6.09 km
sv. Jan Nepomucký, Lazebnický most... 6.09 km
prelatura Český Krumlov 6.1 km
kašna II. nádvoří zámek Český Krum... 6.11 km
Pyšná princezna 6.13 km
hudební pavilon, Český Krumlov 6.13 km
muzeum Marionet, Český Krumlov 6.13 km
kostel sv. Jošta, Český Krumlov 6.13 km
městský park, Český Krumlov 6.14 km
kašna v jezuitské zahradě, Český K... 6.14 km
jezuitská zahrada, Český Krumlov... 6.14 km
památník Friedricha Ludwiga Jahna,... 6.15 km
dětské hřiště, městský park, Český... 6.15 km
kašna Latrán, Český Krumlov 6.16 km
památník bojů a vítězství nad faši... 6.16 km
Wolf Josef 6.17 km
regionální muzeum Český Krumlov... 6.17 km
kašna I. nádvoří zámek Český Kruml... 6.19 km
CHKO Blanský les 6.19 km
mlýn na parkánu, Český Krumlov 6.21 km
kaple Panny Marie Bolestné a sv. K... 6.26 km
rybník Světlík 6.26 km
pamětní deska Josef Rosenauer 6.28 km
Budějovická brána, Český Krumlov... 6.33 km
kaple na mostě u Budějovické brány... 6.34 km
minoritský klášter, Český Krumlov... 6.35 km
Vošahlíkův mlýn, Český Krumlov... 6.39 km
zámek Červený Dvůr 6.4 km
kašna Světlík 6.68 km
Světlík 6.69 km
informační a servisní centrum Česk... 6.74 km
nádraží Český Krumlov 6.75 km
pamětní deska Dr. Edvard Beneš, Sv... 6.8 km
Mýtina 6.84 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Světlí... 6.89 km
fara Světlík 6.92 km
kostel sv. Jakuba Většího, Světlík... 6.93 km
hřbitov Světlík 6.95 km
kaple u Světlíku 7.15 km
muzeum Schwarzenberského plavebníh... 7.57 km
Rosenauer Josef 7.57 km
Chvalšiny 7.58 km
kostel sv. Maří Magdalény, Chvalši... 7.59 km
hřbitov Chvalšiny 7.87 km
Přídolí 8.23 km
Rašeliniště Bobovec 8.48 km
Svéráz 8.48 km
silniční most Vltava, Zátoňské Dvo... 8.58 km
Muckov 8.63 km
Mokrá 8.64 km
Bedřichov 8.82 km
hvězdárna Kleť 8.98 km
SDH Přísečná 9.05 km
Přísečná 9.08 km
koloběžky Kleť 9.09 km
pomník padlých WWI i II, Přísečná... 9.09 km
památník obětem totalit, Kleť 9.09 km
sluneční hodiny Kleť 9.1 km
Kleť 1084 m n. m. 9.11 km
kaple Přísečná 9.28 km
Jámy 9.58 km
Pláničský rybník (Velký Kozí)... 9.6 km
přírodní rezervace Pláničský rybní... 9.6 km
Kotlina pod Pláničským rybníkem... 9.63 km
Chabičovice 9.66 km
Srnín 9.76 km
kaple Srnín 9.78 km
silniční most Vltava, Zátoň 9.86 km
Zátoň u Českého Krumlova 9.92 km
hřbitov Zátoň 9.97 km
pivovar Glokner 9.98 km
kostel sv. Jana Křtitele, Zátoň 9.99 km
rybník Olšina 10.02 km
Cyklotoulky - Olšina 10.02 km
fara Zátoň 10.02 km
vlaková zastávka Hodňov 10.04 km
Golf Club Český Krumlov 10.05 km
expozice rybářská bašta Olšina... 10.22 km
letiště Frymburk 10.41 km
Poslušně hlásím 10.42 km
Olšina 10.68 km
nádraží Zlatá Koruna 10.68 km
Olšina v Novolhotském lese 10.81 km
Blatná u Frymburku 10.87 km
parkoviště lanová dráha Krasetín -... 10.92 km
sedačková lanovka Kleť 10.96 km
SDH Černá v Pošumaví 10.99 km
pomník padlých WWI, Černá v Pošuma... 11.04 km
kostel Neposkvrněného početí Panny... 11.05 km
sv. Jan Nepomucký, Černá v Pošumav... 11.06 km
Schimann Adolf 11.06 km
Černá v Pošumaví 11.06 km
Náhořany u Větřní 11.06 km
SDH Rájov 11.08 km
Rájov 11.1 km
kaple Černá v Pošumaví 11.11 km
Nová Koruna 11.11 km
Rafťáci 11.12 km
pomník padlých WWI i II, Rájov 11.12 km
koupaliště Zlatá Koruna 11.18 km
infocentrum Černá v Pošumaví 11.21 km
kaple nad Olšinou 11.38 km
Lesní Domky 11.4 km
mlýn Zlatá Koruna 11.41 km
hřbitov Zlatá Koruna 11.54 km
kostel sv. Máří Magdalény, Černice... 11.64 km
pomník padlých WWII, Krasetín 11.73 km
Krasetín 11.75 km
Černice 11.77 km
památník zemřelých 1946, Hodňov... 11.79 km
SDH Zlatá Koruna 11.87 km
silniční most Vltava, Zlatá Koruna... 11.92 km
Zlatá Koruna 11.98 km
Cisterciácká lípa na návsi, Zlatá ... 12 km
pamětní deska Antonín Borový 12.04 km
cisterciácký klášter Zlatá Koruna... 12.1 km
Paměť stromů - 7. díl - Zlatá Koru... 12.1 km
kostel Nejsvětější Trojice, Hodňov... 12.15 km
pamětní deska renovace kostela Hod... 12.16 km
lípa Kapucínka, Zlatá Koruna 12.16 km
pomník padlých WWI i II, Hodňov 12.17 km
fara Hodňov 12.2 km
Hodňov 12.22 km
cyklistika Černá v Pošumaví 12.26 km
koupání Černá v Pošumaví 12.26 km
vodáctví Černá v Pošumaví 12.26 km
Milná 12.35 km
VÚ Boletice 12.37 km
nádraží Černá v Pošumaví 12.37 km
hřbitov Hodňov 12.45 km
Hop nebo trop 12.64 km
Holubov 12.73 km
Hůrka u Horní Plané 12.76 km
roubenka Malšín 12.83 km
Hop nebo trop 12.91 km
kostel Srdce Ježíšova, Malšín 12.92 km
Bližná 12.93 km
rybník po Štěkří 12.99 km
Svatojánský věneček 13 km
SDH Třísov 13.08 km
návesní rybník, Třísov 13.08 km
infocentrum Holubov 13.08 km
Třísov 13.1 km
Hůrka 13.11 km
dětské hřiště Holubov 13.12 km
památník Karel Kovařovic 13.12 km
nádraží Holubov 13.15 km
vlaková zastávka Třísov 13.18 km
parkoviště Třísov 13.21 km
tvrz Štěkře 13.23 km
Štěkře 13.24 km
návesní rybník, Štěkře 13.27 km
železniční most Kremžský potok, Ho... 13.28 km
kaplička Panny Marie, Třísov 13.29 km
lípa Třísov 13.29 km
kaple Neposkvrněného početí Panny ... 13.32 km
Ostrov 13.33 km
Holubovský dub letní 13.46 km
keltské oppidum Třísov 13.51 km
Větrná 13.7 km
pomník padlých WWI, Křemže 13.76 km
Křemže 13.76 km
Smil Jan z Křemže 13.76 km
pomník prezidenta T.G.Masaryka, Kř... 13.77 km
motokáry Horní Planá 13.81 km
pomník Jana Smila, Křemže 13.81 km
kostel sv. Michaela, Křemže 13.81 km
fara Křemže 13.84 km
Stifterův smrk 13.88 km
kaple u Stifterova smrku, Horní Pl... 13.88 km
SDH Křemže 13.94 km
Karlovy Dvory 13.97 km
kostel Československé církve husit... 14.01 km
Záluží u Dolního Třebonína 14.04 km
hřbitov Křemže 14.07 km
zřícenina hradu Dívčí kámen 14.07 km
kaple sv. Voršily, Křemže 14.08 km
kaple Záluží 14.09 km
Svatojánský věneček 14.17 km
památník Lt William R. Preddy 14.22 km
Křemžský potok 14.23 km
kaple Horní Třebonín 14.3 km
Horní Třebonín 14.32 km
Podhradský 14.36 km
pomník padlých WWI, Dolní Třebonín... 14.47 km
SDH Dolní Třebonín 14.48 km
Dolní Třebonín 14.49 km
Alpská vyhlídka 960 m n. m. 14.5 km
Rožmitál na Šumavě 14.55 km
dětské hřiště Dolní Třebonín... 14.61 km
Rafťáci 14.67 km
Kopecký Miloš 14.68 km
rezervoár Horní Planá 14.7 km
SDH Frymburk 14.72 km
Hamry u Křemže 14.78 km
Chlumeček 14.87 km
tvrz Chlumeček 14.87 km
dětské hřiště Frymburk 14.91 km
Holidayinfo - Lipno, Březovice 14.93 km
koupání Frymburk 14.94 km
Čertyně 15.04 km
wakeboarding a vodní lyžování, Fry... 15.09 km
skiareál Frymburk 15.1 km
horská služba Kramolín 15.11 km
Holidayinfo - Lipno, Kramolín 15.12 km
muzeum Frymburk 15.12 km
infocentrum Frymburk 15.13 km
chrlící žába, Frymburk 15.13 km
pranýř, Frymburk 15.17 km
Activity Park Médi Kubíka, Frymbur... 15.18 km
kašna Frymburk 15.18 km
Mariánský sloup, Frymburk 15.2 km
sedačkové lanovky Lipno 15.21 km
náměstní potok Frymburk 15.23 km
památník osvobození Frymburk 15.23 km
Frymburk 15.23 km
běžecké lyžování Frymburk 15.23 km
pomník Adalberta Stiftera, Frymbur... 15.26 km
rodný dům Adalberta Stiftera, Horn... 15.27 km
NS Stifterova stezka 15.27 km
vyhlídkové plavby Frymburk 15.28 km
pamětní deska Adalbert Stifter, ro... 15.28 km
hřbitov Horní Planá 15.29 km
kaple Panny Marie Bolestné, Frymbu... 15.3 km
fara Frymburk 15.34 km
pamětní deska Michal Tkáč 15.34 km
pomník padlých WWI i II, Frymburk... 15.35 km
kostel sv. Bartoloměje, Frymburk 15.37 km
fara Horní Planá 15.38 km
kulturní informační centrum Horní ... 15.39 km
Stupná 15.39 km
kostel sv. Markéty, Horní Planá 15.39 km
kaple Stupná 15.39 km
pamětní deska Adalbert Stifter, šk... 15.4 km
kaple Panny Marie Bolestné, Dobrá ... 15.41 km
náhrobní deska Magdalena Friepesso... 15.41 km
Horní Planá 15.41 km
pomník padlých WWI, Horní Planá... 15.43 km
pranýř, Horní Planá 15.44 km
žlab Horní Planá 15.44 km
horní kašna Horní Planá 15.44 km
památník obětí pochodu smrti, Horn... 15.47 km
dolní kašna Horní Planá 15.48 km
Adalbert Stifter - Karel Wilfert, ... 15.51 km
Cvrčkův mlýn 15.52 km
bruslení Lipno 15.55 km
u Mříče se srazily osobní vlaky, 1... 15.61 km
hřbitov Brloh 15.66 km
Dolní Vltavice 15.66 km
naučná stezka Brložsko 15.66 km
Brloh 15.72 km
pomník padlých WWI i II, Brloh 15.74 km
kostel sv. Šimona a Judy, Brloh 15.74 km
fara Brloh 15.75 km
pomník padlých WWI, Netřebice 15.75 km
Netřebice 15.76 km
bobová dráha Lipno nad Vltavou 15.77 km
SDH Netřebice 15.78 km
zvonička Netřebice 15.79 km
památník dosídlení Omleničky 15.85 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Omlen... 15.86 km
cyklistika Horní Planá 15.87 km
Omlenička 15.87 km
Prostřední Svince 15.88 km
SDH Prostřední Svince 15.89 km
nádraží Horní Planá 15.89 km
golf Lipno nad Vltavou 15.91 km
památník 63 obětí pochodu smrti, O... 15.92 km
lanové centrum Lipno nad Vltavou 16.03 km
Holidayinfo - Lipno, Foxpark 16.04 km
NS Lipno nad Vltavou 16.09 km
běžecké lyžování Lipno - Kramolín... 16.1 km
skiareál Lipno - Kramolín 16.1 km
hřbitov Ktiš 16.16 km
fara Ktiš 16.2 km
přehrada Lipno 16.21 km
kostel sv. Bartoloměje, Ktiš 16.25 km
dětské hřiště Lipno nad Vltavou... 16.29 km
zřícenina hradu Kuglvajt 16.3 km
Ktiš 16.3 km
pomník padlých WWI, Ktiš 16.31 km
kašna Ktiš 16.33 km
pomník obětí WWII, Netřebice 16.43 km
společný hrob obětí transportu u N... 16.44 km
Turistické Centrum Lipenska 16.44 km
Pihlov 16.46 km
Kuklov 16.5 km
pomník padlých WWI, Chmelná 16.5 km
Malá farma 16.51 km
akvapark Lipno 16.51 km
kaple Chmelná 16.53 km
SDH Chmelná 16.53 km
Chmelná 16.54 km
Kosov 16.55 km
pomník padlých WWI, Kuklov 16.55 km
yacht Lipno nad Vltavou 16.56 km
zřícenina kláštera Kuklov 16.56 km
Údolí včel 16.56 km
koupání Horní Planá 16.57 km
infocentrum Lipno nad Vltavou 16.58 km
kaple výklenková Kuklov 16.6 km
AccuWeather - Lipno nad Vltavou 16.63 km
Lipno nad Vltavou 16.63 km
běžecké lyžování Lipno nad Vltavou... 16.63 km
Nepřímá výprava vlaků 16.65 km
Kaplice - nádraží 16.65 km
židovský hřbitov Rožmberk nad Vlta... 16.67 km
pozůstatky koňské dráhy Holkov - V... 16.7 km
Tisovka 16.7 km
Kuklovský dub 16.71 km
Kuklwaitská lípa 16.71 km
Bylo nás pět 16.74 km
nádraží Holkov 16.76 km
nádraží Omlenice 16.77 km
Vodní záchranná služba Lipno 16.8 km
nádraží Kaplice - nádraží 16.81 km
Holkov 16.86 km
SDH Bujanov 16.86 km
Bujanov 16.88 km
SDH Velešín 16.94 km
Bližší Lhota 17 km
vlaková zastávka Bujanov 17.04 km
minimuzeum koněspřežky Bujanov 17.07 km
lávka Vltava, Vyšší Brod 17.1 km
vlaková zastávka Lipno nad Vltavou... 17.19 km
Zadní Hamry 17.2 km
Jílek Josef, páter 17.21 km
expozice vodní elektrárny Lipno na... 17.27 km
kašna hradní Rožmberk nad Vltavou... 17.33 km
Račínská prameniště 17.36 km
Březan Václav 17.36 km
hrad Rožmberk nad Vltavou 17.36 km
silniční most Vltava, Rožmberk nad... 17.47 km
sv. Jan Nepomucký, Rožmberk nad Vl... 17.47 km
francisova turbína Lipno 17.48 km
renesanční dům, Rožmberk nad Vltav... 17.49 km
Rafťáci 17.49 km
Hop nebo trop 17.49 km
Rožmberk nad Vltavou 17.52 km
Pavučina 17.52 km
kašna na náměstí Rožmberk nad Vlta... 17.52 km
sv. Jan Nepomucký na sloupu, Rožmb... 17.53 km
kostel sv. Mikuláše, Rožmberk nad ... 17.53 km
kašna malá Rožmberk nad Vltavou 17.54 km
fara Rožmberk nad Vltavou 17.56 km
Rafťáci 17.57 km
dětské hřiště Rožmberk nad Vltavou... 17.6 km
kašna Rožmberk nad Vltavou 17.61 km
Smědeč 17.61 km
mlýn Čertova stěna 17.68 km
SDH Rožmberk nad Vltavou 17.7 km
vodní elektrárna Vyšší Brod 17.7 km
hřbitov Rožmberk nad Vltavou 17.7 km
Čertova stěna, Eliška Krásnohorská... 17.72 km
Čertova Stěna - Luč 17.72 km
Pernek 17.82 km
parkoviště Lája 17.84 km
trasy pro vozíčkáře, Lipno 17.84 km
kaple Pernek 17.88 km
přehrada Lipno II 18.02 km
kostel sv. Filipa a Jakuba, Přední... 18.05 km
Přední Výtoň 18.38 km
NS Svatý Tomáš 18.54 km
vila Eugena Poráka, Loučovice 18.59 km
Přední Zvonková 18.64 km
nádraží Loučovice 18.72 km
Vltavský mlýn Loučovice 18.77 km
Loučovice 18.77 km
Čertova stěna a proudy - Jiří Genz... 18.82 km
kostel sv. Prokopa, Loučovice 18.82 km
SDH Loučovice 18.84 km
kostel sv. Oldřicha, Loučovice 18.87 km
fara Loučovice 18.88 km
zřícenina Vítkův kámen 18.88 km
skiareál Loučovice 18.94 km
nádraží Vyšší Brod 19.04 km
jilm habrolistý, Kaplice 19.05 km
pomník padlých WWII, Kaplice 19.05 km
Házlův Kříž 19.06 km
Medvědí hora 19.09 km
vodáctví Vyšší Brod 19.1 km
hřbitov Kaplice 19.12 km
hřbitov Svatý Tomáš 19.13 km
pamětní deska Johann Bertlwieser 19.14 km
kostel Božího těla, Svatý Tomáš... 19.14 km
infocentrum Kaplice 19.16 km
sv. Jan Nepomucký, Vyšší Brod 19.18 km
pomník zavražděných amerických let... 19.18 km
kaple sv. Josefa a sv. Barbory, Ka... 19.19 km
přehrada Římov 19.2 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 19.21 km
532. RT rota, Svatý Tomáš 19.23 km
14. rota PS, Přední Zvonková 19.27 km
hrob Petra Voka, klášter Vyšší Bro... 19.28 km
kašna klášterní nádvoří Vyšší Brod... 19.28 km
Svatý Tomáš 19.3 km
cisterciácký klášter Vyšší Brod... 19.31 km
poštovní muzeum Vyšší Brod 19.31 km
Březí u Boršova nad Vltavou 19.32 km
Hop nebo trop 19.32 km
zámek Schwarzenberská myslivna 19.33 km
Skoronice 19.35 km
klášterní rybník Vyšší Brod 19.35 km
kašna Kaplice 19.36 km
Městský pivovar Kaplice 19.36 km
dětské hřiště Římov 19.39 km
kaple sv. Josefa, Vyšší Brod 19.41 km
radnice Kaplice 19.42 km
Historická expozice Kaplicka 19.44 km
památník Capt. Raymond F. Reuter 19.46 km
Hop nebo trop 19.52 km
fara Kaplice 19.52 km
SDH Vyšší Brod 19.57 km
Kaplice 19.57 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 19.57 km
dopravní nehoda autobusu u osady N... 19.58 km
kostel sv. Petra a Pavla, Kaplice 19.58 km
sv. Jan Nepomucký, Kaplice 19.59 km
kostel sv. Floriána, Kaplice 19.6 km
Bílý mlýn, Vyšší Brod 19.6 km
muzeum vláčků, Římovská roubenka... 19.61 km
naučná stezka Řemeslo na řece 19.62 km
kostel sv. Ducha, loretánská kaple... 19.62 km
Římov 19.63 km
lípa Jana Gurreho, Římov 19.63 km
Paměť stromů - 12. díl - Římov... 19.63 km
křížová cesta Římov, Římovské paši... 19.67 km
sv. Jan Nepomucký, Římov 19.68 km
infocentrum Římov 19.68 km
Kladiny 19.68 km
kaple Panny Marie, Kladiny 19.69 km
Gerstner František Antonín 19.74 km
zámek Římov 19.74 km
železniční most Vltava, Vyšší Brod... 19.81 km
Vyklestilka 887 m n. m. 19.82 km
vodopád sv. Wolfganga 19.85 km
Vyšší Brod 19.9 km
hřbitov Římov 19.91 km
Prameniště Hamerského potoka 19.92 km
památník města Vyšší Brod 19.95 km
pranýř, Vyšší Brod 19.96 km
ubytování v okolí

Rekreace na Lipně

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování:
Šumava: lipensko
šumavská obec: Frymburk

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 0 Kč detail

penzion 9001, Přední Výtoň

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: penzion
Šumava: lipensko
šumavská obec: Přední Výt...

ubytování s kapacitou: 31
cena ubytování: od 430 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Egon Schiele Art Centrum, Český Krumlov ...

    batoh
    Egon Schiele Art Centrum, Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: výtvarné uměn...
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • wax museum Český Krumlov - otevírací dob...

    batoh
    wax museum Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum historických motocyklů, Český Kru...

    batoh
    muzeum historických motocyklů, Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
  • Jednota-potraviny Kájov

    batoh
    Jednota-potraviny Kájov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: krumlovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota-potraviny Větřní

    batoh
    Jednota-potraviny Větřní
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: krumlovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Bankomat Poštovní spořitelna

    batoh
    Bankomat Poštovní spořitelna
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: krumlovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Bankomat ČSOB

    batoh
    Bankomat ČSOB
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: krumlovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Jednota-potraviny Kájov 3.03 km
Jednota-potraviny Větřní 3.86 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.91 km
Bankomat ČSOB 3.91 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 5.34 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 5.54 km
Bankomat Komerční banka 5.89 km
Bankomat Citibank 5.96 km
Bankomat Citibank 5.96 km
Bankomat Raiffeisenbank 5.98 km
Bankomat Česká spořitelna 6 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6 km
Bankomat Oberbank AG 6.01 km
Bankomat ČSOB 6.19 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.25 km
Bankomat UniCredit Bank 6.27 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 6.28 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 6.29 km
Bankomat ČSOB 6.31 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.32 km
Bankomat Citibank 6.32 km
Bankomat Citibank 6.32 km
Bankomat GE Money Bank 6.39 km
Bankomat Komerční banka 6.68 km
Bankomat Komerční banka 6.68 km
Jednota-potraviny Světlík 6.71 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 6.78 km
Jednota-potraviny Chvalšiny 7.75 km
Bankomat ČSOB 7.8 km
Bankomat GE Money Bank 7.82 km
Bankomat Česká spořitelna 7.85 km
Bankomat GE Money Bank 7.92 km
Bankomat GE Money Bank 7.92 km
čerpací stanice Benzina, Český Kru... 7.94 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.96 km
čerpací stanice OMV, Český Krumlov... 8 km
Bankomat Komerční banka 8.01 km
Bankomat Citibank 8.01 km
Supermarket Český Krumlov 8.02 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 8.24 km
Jednota-potraviny Černá v Pošumaví... 10.73 km
Jednota-potraviny Křemže 13.77 km
čerpací stanice PAP OIL, Křemže... 14 km
Jednota-potraviny Rožmitál na Šuma... 14.56 km
čerpací stanice Benzina, Frymburk... 14.76 km
Jednota-potraviny Frymburk 15.1 km
Jednota-potraviny Horní Planá 15.49 km
Jednota-potraviny Brloh 15.7 km
Jednota-potraviny Velešín 15.78 km
Jednota-potraviny Kaplice 15.87 km
Bankomat Česká spořitelna 16.17 km
Jednota-potraviny Lipno 16.21 km
čerpací stanice Benzina, Velešín... 16.4 km
Bankomat Komerční banka 16.46 km
Jednota Ktiš 16.46 km
Bankomat ČSOB 16.57 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.57 km
Jednota-potraviny Velešín 16.59 km
Jednota-potraviny Velešín 16.67 km
Jednota-potraviny Střítež 16.7 km
Jednota-potraviny Bujanov 16.87 km
Bankomat Česká spořitelna 16.88 km
Bankomat GE Money Bank 16.89 km
Jednota-potraviny Brloh 17.72 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Rožmber... 17.74 km
Jednota-potraviny Frymburk 18.33 km
Jednota-potraviny Loučovice 18.64 km
Jednota-potraviny Loučovice 18.65 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Kaplice... 18.76 km
Bankomat ČSOB 18.77 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.77 km
čerpací stanice PAP OIL, Kaplice 18.82 km
Jednota-potraviny Kaplice 18.96 km
Jednota-potraviny Kaplice 18.98 km
Bankomat ČSOB 19.18 km
Bankomat GE Money Bank 19.19 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.19 km
Bankomat Komerční banka 19.32 km
Jednota-potraviny Kaplice 19.34 km
Jednota-potraviny Kaplice 19.34 km
Bankomat Česká spořitelna 19.38 km
Jednota Kamenný Újezd 19.38 km
Jednota-potraviny Kaplice 19.46 km
Jednota-potraviny Vyšší Brod 19.55 km
Bankomat Česká spořitelna 19.78 km
čerpací stanice Benzina, Vyšší Bro... 19.84 km
Bankomat Komerční banka 19.87 km

mohlo by Vás zajímat

vlaková zastávka Kladné

batoh
vlaková zastávka Kladné
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

nádraží Kájov

batoh
nádraží Kájov
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

další informace

Národní park Šumava slouží české veřejnosti už od roku 1991. Chrání pestrou mozaiku rašelinišť, smrkových i bukových pralesů, horských luk, divokých řek a ledovcových jezer. Domov na Šumavě mají desítky ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně rysa, losa nebo tetřeva. Národní park Šumava má nádhernou krajinu zachovat a zajistit, že ji budou moci i v budoucnu obdivovat turisté, kterých sem každoročně přijíždějí dva milióny. Málokteré místo u nás může se Šumavou soupeřit v půvabu a popularitě. Oblibě se těší divoký tok Vydry, Plešné jezero s Trojmezenským pralesem, prameny Vltavy i horské slatě. Část parku, zejména zbytky horských pralesů, bude ponechána divoké přírodě bez vlivu člověka. Můžeme zde obdivovat přirozené proměny pralesního ekosystému. Stromy tady rostou, žijí, umírají a rozkládají se. Můžeme tady zažívat, jak v šumavské divočině vypadají polomy po vichřici, hynutí po napadení kůrovcem a opětovná obnova lesa. Změny, které zde přirozeně probíhaly po stovky a tisíce let. Součástí přírodních proměn horského smrkového pralesa jsou a v minulosti vždy byly rovněž suché stromy. Pokud chceme na vybraném místě vidět divokou přírodu bez lidských zásahů, musíme si zvyknout také na tento pohled. Národní park je také velkou příležitostí pro šumavské obce, neboť divoká příroda, rysi a další vzácné druhy zvířat, to všechno přitahuje turisty. A takových míst najdou v Evropě už jen málo. Na Šumavě naleznete ubytování přátelské k Vám, k Vašim dětem, k Vašim pejskům. Region je vhodný pro rodinnou dovolenou, turistiku, sport (zejména lyžování, cyklistika), rekreaci, ozdravné pobyty, podnikové akce a školení, vánoční a Silvestrovské veselí.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

 „To není možná, pane správce," pravil baštýř; „já Potužákovic znám. To je k smíchu, co ten chlap nám tu povídá..."

„K smíchu to není, baštýři," vece Potužák, „k smíchu to není, protože je pravda, že včera večer přišel k nám četník a chlapce mi odvedl do vězení, na udání onoho pěšáka..."

„Vy povídáte, že tuhle pantátu znáte, baštýři," ujal se slova zase Karhoun; „a což, baštýř z Vomáčky ho nezná aspoň zrovna tak dobře jako vy ? A přece on sám poslal pro četníka do Pištína... Jste jeden jako druhý..."

„Já neříkám, že je jeden jako druhý," vpadl mu do řeči Potužák, „to není pravda a křivdit nikomu nechci, ale pravda je, že knížecí pěšák křivě obvinil moje dítě a velkou hanbu mi připravil. Jdu teď na Hlubokou — už bych tam byl, kdybych byl mohl projiti..."

Porybí přistoupil blíže.

„Kterýpak z těch pěšáků to byl, Potužáku?"

„Nevím, neviděl jsem ho — a Václav ho nezná..."

„Ale — vždyť jsem řekl," skočil mu do slova Karhoun, „že to byl z Dřítně, ten výpomocný, přezdívají mu Šňůra..."

„Martinák! To jsem si přece hned myslil!" pravil porybí; „pane správce, snad se račte pamatovat, že jsem vám už řekl, co to je za chlapa. Největší darebák, jehož kníže pán má ve svých službách! Přijali jsme ho před rokem na prosby jeho otce, který byl padesát let v knížecích službách a řádný člověk. A račte sec nad taky pamatovat, hned při prvním lovu, jedva že čtvrt roku sloužil, už jsme ho dopadli, jak kradl ryby a strkal je do bot…“

„Ovšem, ovšem – pamatuji se,“ odpověděl pan správec; „celkou štiku tehdy zandal. Pokutovali jsme ho a pohrozili mu propuštěním..."

„Jemu se pohrozilo," vece s úšklebkem Karhoun; „já kdybych tu pannu byl zandal do boty, byl bych vandroval aspoň na čtrnáct dní do basy..."

„Vy mlčte, vy jste jich už zandal víc, těch panen, třeba bot nemáte, a kluků taky..

„Nu, já jen povídám. Já jsem chudý člověk a mne kníže pán neživí."

 „Vy zandáváte taky vepře, a na ty je větší trest. Nu, nebudu vám to vyčítat dnes. To by mohl tuhle Krušnej, co, strýčku?"

„Já?... Já nic neříkám, pane fišmajstře," koktal oslovený, na jehož obličeji se zrcadlily nemalé rozpaky.

Karhoun, který tohle dobře zpozoroval, se ušklíbl potutelně.

„Pantáta Krušnej," pravil, „se tenkrát trochu spletl, asi tak, jako včera ten pěšák, a já s bratrem jsme to odstonali. Já vím, že vás už to mrzelo, pantáto, co?"

„Nechte těch řečí," ujal se slova pan správec, „běží teď o jinou věc. Baštýř z Vomáčky, povídáte, že běžel do Pištína přivolat četníka ? Kde je ten baštýř dnes ?"

„Na zlivské hrázi, pane správce," odvětil pan porybí, „ač dostal-li se ven ze své baštýrny. Řekl bych, že vedle svého zvyku se včera zase trochu příliš nahnul do sklenice."

Správce přisvědčil.

„Je to kus hlupáka!" rozhorlil se. „Na pouhé udání toho lumpa Martináka posílá pro četníka! Promluvte s ním, pane porybí, a já s ním promluvím taky. Však ví, že takovou věc má oznámit nejdříve u nás v úřadě a my pak zařídíme, čeho se nám uvidí zapotřebí. Zase jednou rum jednal za něho! Povězte mi, Potužáku, co víte o té věci? Jak se to všecko zběhlo, aspoň pokud je vám známo, a jak vám to vylíčil váš syn?"

Potužák mu pověděl stručně, co slyšel z úst svého syna.

„Chlapec je nesmělý, bázlivý a také nezkažený," dodal; „byla hloupost, že se dal na útěk, o tom nelze pochybovat; však jsem mu to také vytknul, ale ani pomyšlení, že by ho byl udeřil, neřkuli oloupil. Já mám čest v těle, pane správce, a své děti vychovávám v poctivosti a bázni boží."

Mluvil klidně a bez strojené okázalosti, ale pevně, jako se sluší člověku, jenž jest si jist, že povídá pravdu.

A správec na to:

„Není nej menší pochybnosti, že1'mluvíte čirou pravdu, sousede. Jděte klidně na Hlubokou a promluvte s panem sudím. Jakmile mne tu nebude více třeba, pojedu bez prodlení za vámi a zajdu přímo k soudu. Ručím vám za to, že váš syn bude ještě dnes propuštěn na svobodu, a slibuji vám, že se vám dostane plného zadostiučinění za křivdu, jež vinou našich zřízenců se vám stala. Za hrdinný skutek pak, kterým jste se zde vyznamenal, dostane se vám náležitého uznání a zasloužených díků. Postarám se, aby o něm zvěděl také kníže pán."

„Žádného uznání a žádných díků — pane správce! Byla pouhá náhoda, že jsem stál nejblíže. Není člověka, který na mém místě by jinak byl jednal, a také sám jsem mládka nezachránil. Děkuju vám za pomoc, kterou mi slibujete; vím, že svému slovu dostojíte."

Podali mu všickni ruku — on pak se měl k odchodu, Krušnej s ním a za nimi také Polda Karhoun. Toho však zastavil pan porybí.

„Poldo," pravil, „vy ve svém životě jste se asi nenadělal mnoho dobrých skutků, ale že jste se dnes zastal takovýmhle způsobem tuhle pantáty, zasluhuje namoupravdu všeho uznání. Až Pánbůh bude s vámi počítat, vyváží to asi hodnou sílu kaprů a zajíců, kterýchž jste nám pokradl. Bez vaše¬ho hubaření, kdo ví, kdy bychom se o této věci byli dověděli..."

Karhoun se ušklíbl.

„Viděj, vzácný pane!" odpověděl; — „a dyž sem dřívejc něco řek, nechtěli mi věřit. Teď maj na dlani, že taky dycky nelžu. Vostatck, dyby tu nebyl bejval pantáta Potužák, kterej nin mou řeč dosvědčil a dotvrdil, starýho čerta by mi byli věřil. Dyž teď povídají, že sem proved dobrej skutek, mohli by to uznat a dát mi ňákou maličkost, abych si moh drobet zahřát žaludek."

Domluvil a nastrčil otevřenou dlaň. Porybí se dal do smíchu, správec taktéž, a v následujícím okamžiku zalesklo se několik stříbrných šestáků na špinavé dlani Karhounově, dlaň se rychle zavřela a zmizela v kapse jeho kalhot, jediného to kusu jeho obleku, jenž podle všeho neměl děr.

„Zaplať jim to Pánbůh, milostpaní," děkoval pytlák a už pospíchal za odcházejícími dvěma hospodáři...

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky