Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Přeštice - Zastávka

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: plzeňsko
GPS: 49°36'2.832"N, 13°17'56.364"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlakové nádraží Přeštice leží na trati 183 (Plzeň - Železná Ruda) je jednokolejná celostátní dráha. V úseku Plzeň – Klatovy elektrizovaná střídavým proudem o napětí 25 kV.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Zastávka u Přeštic

batoh
Zastávka u Přeštic
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Horní Lukavice

batoh
Horní Lukavice
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

pomník padlých WWI i II, Dnešice

batoh
pomník padlých WWI i II, Dnešice
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Dnešice

batoh
Dnešice
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
Zastávka u Přeštic 0.17 km
Horní Lukavice 2.34 km
pomník padlých WWI i II, Dnešice... 2.52 km
Dnešice 2.56 km
SDH Dnešice 2.57 km
kostel sv. Václava, Dnešice 2.61 km
fara Dnešice 2.63 km
nádraží Chlumčany u Dobřan 2.85 km
hřbitov Dnešice 2.94 km
pomník padlých WWI, Dolní Lukavice... 3.32 km
nádraží Přeštice 3.32 km
busta Joseph Haydn, Dolní Lukavice... 3.33 km
Dolní Lukavice 3.35 km
Lovell Jim James Arthur, Jr. 3.35 km
Haydn Joseph 3.36 km
Haydnovy hudební slavnosti 3.36 km
symfonie D dur - Lukavická, Joseph... 3.36 km
zámecký vodotrysk Dolní Lukavice... 3.36 km
zámek Dolní Lukavice 3.36 km
fara Dolní Lukavice 3.36 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolní Lu... 3.38 km
tisovec Dolní Lukavice 3.41 km
pivovar Dolní Lukavice 3.41 km
hřbitov Dolní Lukavice 3.51 km
židovský hřbitov Dolní Lukavice... 3.59 km
památník umučeným, Dolní Lukavice... 3.59 km
Preiss Jaroslav JUDr. 3.77 km
Mlynářova lípa, Dolní Lukavice 3.82 km
sv. Jan Nepomucký, Přeštice 3.82 km
soudní případ Přeštice s The Plast... 3.82 km
Přeštice 3.82 km
Přestavlky 3.83 km
kašna se sochou sv. Václava, Přešt... 3.84 km
památník T. G. Masaryka, Přeštice... 3.85 km
pamětní deska osvobození Přeštice... 3.86 km
Mariánský sloup, Přeštice 3.86 km
Ryba Jakub Jan 3.86 km
infocentrum Přeštice 3.86 km
sv. Kilián, Přeštice 3.87 km
pomník obětem nacismu, Přeštice... 3.87 km
westernový areál Halter Valley 3.9 km
zámek Přestavlky 3.91 km
pamětní deska Josef Hlávka, Přešti... 3.98 km
rodný dům Josef Hlávka, Přeštice... 3.98 km
Hlávka Josef 3.98 km
památník Jan Jakub Ryba, Přeštice... 4 km
Dům historie Přešticka 4.02 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Př... 4.04 km
Přeštická prasata - Jaroslav Podmo... 4.04 km
SDH Přeštice 4.05 km
Přeštické černostrakaté prase 4.06 km
fara Přeštice 4.06 km
hrobka Josefa Hlávky 4.13 km
kaple Přeštice 4.18 km
hřbitov Přeštice 4.21 km
kaple Lišice 4.24 km
SDH Lišice 4.38 km
Skočice u Přeštic 4.46 km
kaple Nejsvětější Trojice, Skočice... 4.55 km
židovský hřbitov Přeštice 4.67 km
Příchovice 5.16 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Přícho... 5.18 km
pomník padlých WWI i II, Příchovic... 5.19 km
SDH Příchovice 5.22 km
zámek Příchovice 5.31 km
Ticholovec 5.87 km
vlaková zastávka Lužany 5.96 km
lípa pod Ticholovcem 5.99 km
kaple sv. Anny pod Ticholovcem 5.99 km
Lužanská mše, Antonín Dvořák 6.13 km
Kosovský Jednorovič Bohumil 6.14 km
Lužany 6.14 km
zámek Lužany 6.14 km
nádraží Dobřany 6.2 km
pamětní deska Josef Kožíšek 6.21 km
Kožíšek Josef 6.22 km
pomník padlých WWI i II, Lužany 6.25 km
pamětní deska Václav Kalaš 6.25 km
pamětní deska František Noha (rumb... 6.26 km
pomník padlých WWI i II, Kucíny 6.46 km
Vodokrty 6.57 km
pomník Andre Fercoq, Lužany 6.57 km
kaple Vodokrty 6.66 km
koupaliště Kucíny 6.67 km
kaple Kucíny 6.89 km
SDH Předenice 7.45 km
Předenice 7.45 km
kaple Předenice 7.46 km
kaple sv. Anny, Roupov 7.55 km
barokní sýpka Roupov 7.62 km
Roupov 7.66 km
mlýn Nezdice 7.68 km
Štíty království českého, Čas hojn... 7.73 km
zřícenina Roupov 7.73 km
Roupovský tis 7.76 km
pomník padlých WWI, Nezdice 7.79 km
kostel sv. Prokopa, Nezdice 7.8 km
kaple Roupov 7.81 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Nezdic... 7.81 km
Háje u Řenče 7.82 km
SDH Roupov 7.84 km
kaple u Vřeskovic 8.08 km
kaple Zálesí 8.12 km
Zálesí 8.2 km
koupaliště Zálesí 8.3 km
Borovy 8.33 km
hřbitov Vřeskovice 8.35 km
kostel sv. Jana Křtitele, Vřeskovi... 8.38 km
Weinfurt Martin 8.39 km
kostel sv. Mikuláše, Merklín 8.39 km
fara Merklín 8.4 km
fara Vřeskovice 8.42 km
zámek Merklín 8.43 km
výstava Bonsai Merklín 8.43 km
Vřeskovice 8.46 km
mlýn Prokop, Borovy 8.48 km
Borovská lípa 8.49 km
kaple Narození Panny Marie, Borovy... 8.5 km
Otěšice 8.51 km
kaple sv. Vojtěcha, Otěšice 8.52 km
Merklín 8.57 km
Renče 8.58 km
SDH Vřeskovice 8.75 km
kaple Smíření, dálniční D5, Šlovic... 8.76 km
Sokolovna Merklín 8.87 km
hřbitov Chotěšov 9 km
hřbitov Prusiny 9.01 km
studna Prusiny 9.01 km
kostel sv. Jakuba Většího, Prusiny... 9.05 km
fara Prusiny 9.08 km
vlaková zastávka Dobřany 9.13 km
fara Chotěšov 9.27 km
3 sezóny v pekle 9.28 km
Borgiové 9.28 km
Česká spojka 9.28 km
Muž, který se směje 9.28 km
Žert 9.28 km
Magické stěstí, videoklip skupiny ... 9.28 km
Bez domova (Sans famille) 9.28 km
Zjevení (Revelations) 9.28 km
Hodina duchů, klip Lucie Vondráčko... 9.28 km
D´Artagnan a tři mušketýři 9.28 km
klášter Chotěšov 9.29 km
Andělská tvář 9.29 km
Královská aféra 9.31 km
kostel Narození Panny Marie, Chotě... 9.31 km
Dobrodružství kriminalistiky - Jed... 9.31 km
Netunice 9.35 km
kašna klášter Chotěšov 9.38 km
Chotěšov u Stoda 9.4 km
rybník Netunice 9.53 km
Nebílovy 9.95 km
NS Nebílovy 10.02 km
zámek Nebílovy 10.03 km
kašna Nebílovy 10.04 km
pomník padlých WWI, Nebílovy 10.06 km
kaple Nebílovy 10.06 km
SDH Nebílovy 10.07 km
kaple sv. Huberta, Hájek 10.19 km
SDH Biřkov 10.24 km
návesní rybník, Biřkov 10.3 km
Biřkov 10.31 km
Deník o jízdě a putování, Václav Š... 10.32 km
Šašek Václav z Bířkova 10.32 km
dětské hřiště Biřkov 10.32 km
židovský hřbitov Merklín 10.4 km
radnice Zbůch 10.41 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Biřkov... 10.44 km
Zbůch 10.44 km
SDH Zbůch 10.44 km
kaple sv. Josefa, Zbůch 10.45 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Libáko... 10.47 km
Libákovice 10.48 km
zámek Štěnovice 10.81 km
pomník padlých WWI, Vlčí 10.83 km
rozhledna Kožich 584 m n. m. 10.95 km
kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova... 11.03 km
Lhovice 11.03 km
mlýn Červené Poříčí 11.1 km
zámek Červené Poříčí 11.1 km
Koranda Václav starší 11.11 km
Červené Poříčí 11.12 km
kaple Červené Poříčí 11.22 km
Ptenín 11.22 km
pomník padlých WWI, Ptenín 11.24 km
zámek Ptenín 11.24 km
NS Ptenín - Újezdec 11.24 km
Tikal Václav 11.25 km
židovský hřbitov Štěnovice 11.25 km
dětské hřiště Ptenín 11.29 km
Nebílovský Borek 11.49 km
Lhota u Merklína 11.69 km
pomník padlých WWI, Újezdec u Křen... 11.73 km
kaple Újezdec u Křenice 11.8 km
Újezdec u Křenice 11.8 km
pálení tajných dokumentů StB, lom ... 11.94 km
Hora u Ptenína 12.14 km
pověst o vzniku Čertova břemene 12.19 km
radobyčický úkryt paraskupiny Anth... 12.2 km
Zderaz 12.61 km
Tři oříšky pro Popelku 12.66 km
mlýn Radobyčice 12.7 km
SDH Kbel 12.81 km
Čvančara Jaroslav 12.83 km
pomník padlých WWI, Kbel 12.84 km
fara Kbel 12.84 km
stavení Ježovy 12.85 km
SDH Ježovy 12.9 km
kostel Všech svatých, Kbel 12.92 km
kaple Mezihoří 12.92 km
kaple Panny Marie, Křenice 12.93 km
bunkr (řopík) 175/60/A-200Z 12.97 km
roubenka Letiny 12.97 km
pomník padlých WWI, Letiny 12.98 km
pomník padlých WWI, Křenice 13.01 km
Křenice 13.04 km
fara Švihov 13.09 km
zámek Ježovy 13.11 km
SDH Letiny 13.12 km
kostel sv. Václava, Švihov 13.12 km
studna Letiny 13.13 km
Letiny 13.13 km
Lambl Jan Baptista, prof. dr. tech... 13.13 km
NS Čertovo břemeno 13.15 km
pomník padlých WWI, Ježovy 13.16 km
hřbitov Letiny 13.18 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Ježovy... 13.19 km
Ježovy 13.19 km
Lambl Vilém Dušan 13.2 km
kostel sv. Prokopa, Letiny 13.22 km
fara Letiny 13.23 km
Tři oříšky pro Popelku 13.25 km
U Zeleného Háje 13.25 km
kaple Kámen 13.32 km
Kámen 13.35 km
Losiná 13.35 km
hřbitov Švihov 13.35 km
infocentrum Švihov 13.38 km
kostel sv. Jiljí, Švihov 13.39 km
studna válec Švihov 13.39 km
pamětní deska Antonín Špelda 13.39 km
radnice Švihov 13.39 km
studna polokoule Švihov 13.39 km
pomník padlých WWI i II, Švihov 13.4 km
Švihov 13.4 km
studna kužel Švihov 13.43 km
kostel špitální sv. Jana Evangelis... 13.43 km
pamětní deska prof. Martin Kolář, ... 13.43 km
Šiler Josef - Pepa Sršeň 13.44 km
koupaliště Lázně Letiny 13.48 km
NS Švihov 13.49 km
mlýn Švihov 13.51 km
dvojnásobná loupežná vražda na čer... 13.52 km
sv. Jan Nepomucký, Švihov 13.53 km
dětské hřiště Švihov 13.55 km
letní kulturní festival České hrad... 13.56 km
židovský hřbitov Švihov 13.56 km
SDH Švihov 13.58 km
Šašek a královna 13.6 km
Tři oříšky pro Popelku 13.6 km
Tři životy 13.6 km
pamětní deska František Šperl 13.6 km
hrad Švihov 13.61 km
kaple sv. Vintíře, Lázně Letiny... 13.64 km
Lázně Letiny 13.71 km
Letinská lípa 13.73 km
koupaliště Skašov 13.74 km
zámek lázně Letiny 13.76 km
SDH Skašov 13.79 km
rekreační středisko Letiny 13.79 km
Skašov 13.87 km
hřbitov Doudlevce 13.89 km
pomník padlých WWI i II, Skašov 13.89 km
Malinec 13.91 km
pomník padlých WWI, Malinec 13.91 km
skašovská výroba hraček 14.03 km
Holubí hlava 14.05 km
nádraží Švihov 14.14 km
kaple Panny Marie Sněžné, Skašov... 14.24 km
Skašovská lípa 14.26 km
Cibulka Petr 14.29 km
Janoušek Karel, armádní generál, m... 14.29 km
Dienstbier Jiří 14.29 km
věznice Plzeň Bory 14.29 km
Modrý Bohumil, Ing. 14.29 km
Dominik Jaroslav, kardinál Duka OP... 14.29 km
Rašín Alois 14.29 km
Havel Václav 14.29 km
Wonka Pavel 14.29 km
Píka Heliodor, generál 14.29 km
Kácha Miroslav, generálmajor 14.29 km
Neumann Stanislav Kostka 14.29 km
Jáchymov, Josef Haslinger 14.29 km
Borský park 14.35 km
dětské hřiště Vejprnice 14.39 km
SDH Vejprnice 14.41 km
nádraží Vejprnice 14.41 km
Dětský svět lvíček, Plzeň 14.42 km
kaple sv. Vojtecha, Vejprnice 14.46 km
Dětský koutek, Olympia Plzeň 14.48 km
pomník padlých WWI, Vejprnice 14.48 km
památník osovobození Vejprnice 14.49 km
Vejprnice 14.49 km
Husník Jakub 14.49 km
fara Vejprnice 14.53 km
krytá lávka Vejprnice 14.54 km
kostel sv. Vojtěcha, Vejprnice 14.54 km
Památník obětem zla 14.6 km
Hruška Luboš, plk. 14.6 km
vlaková zastávka Plzeň - Doudlevce... 14.74 km
řeka Úhlava 14.77 km
kaple hřbitovní Nezbavětice 14.77 km
hřbitov Nezbavětice 14.78 km
pomník padlých WWII, Nezbavětice... 14.78 km
pomník padlých WWII, Plzeň Bory 14.78 km
kaple Trnčí 14.82 km
Trnčí 14.83 km
hřbitov Vejprnice 14.86 km
studna jižní, Radyně 14.89 km
studna pod věží, Radyně 14.91 km
Hořejší rybník Trnčí 14.91 km
hrad Radyně 14.92 km
Štíty království českého, Můj hrad... 14.92 km
skála Ostrá Hůrka, Plzeň 14.95 km
hřbitov Skvrňany, Plzeň 14.96 km
kaple hřbitovní sv. Antonína Paduá... 14.96 km
zřícenina Kokšínský hrádek 14.97 km
Stará Úhlava 14.99 km
koupaliště Měčín 15.08 km
památník Suchý důl 15.18 km
hřbitov Měčín 15.24 km
Třebýcina 15.27 km
Čermná u Staňkova 15.31 km
památník Květnového povstání 1945,... 15.31 km
lom Krušec 15.32 km
pomník padlých WWI i II, náměstí M... 15.34 km
kaple Čermná u Staňkova 15.36 km
pomník obětem WWII a letcům RAF, n... 15.36 km
koně Měčín 15.38 km
fara Měčín 15.41 km
kaple pro slavnost Božího těla, Mě... 15.42 km
kostel sv. Mikuláše, Měčín 15.44 km
Skašovské hračkářství, Měčín... 15.45 km
radnice Měčín 15.45 km
Měčín 15.46 km
sv. Jan Nepomucký, Měčín 15.48 km
Chlumská 15.49 km
pomník padlých WWI i II, Měčín... 15.51 km
pamětní deska Antonie a Jan Bejblo... 15.52 km
kaple Chlumská 15.54 km
návesní rybník, Měčín 15.71 km
SDH Měčín 15.72 km
kaple sv. Floriána, Měčín 15.93 km
pamětní deska rodina Hrdličkova a ... 15.97 km
Nedanice 16.06 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Nedani... 16.07 km
SDH Nedanice 16.08 km
Nedaničky 16.09 km
vlaková zastávka Plzeň 16.09 km
Tajemství železnic - Vlakem za žel... 16.1 km
pomník padlých WWI, Nedaničky 16.12 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Plzeň... 16.17 km
Farní sbor Českobratrské církve ev... 16.19 km
Techmania Science Center 16.2 km
Entropa - David Černý, Techmania 16.24 km
most Ivana Magora Jirouse 16.27 km
nádraží Plzeň Jižní předměstí... 16.27 km
pomník padlých WWI i II, Malechov... 16.37 km
Kreativní zóna DEPO2015 16.4 km
SDH Malechov 16.42 km
Malechov 16.43 km
Škoda Plzeň 16.45 km
lom Koterov 16.48 km
Starý Plzenec 16.5 km
pomník padlých WWI i II, Starý Plz... 16.51 km
kostel sv. Jana Křtitele, Starý Pl... 16.52 km
první protikomunistická demonstrac... 16.52 km
památník národního osvobození se s... 16.52 km
Hlavatý Josef 16.52 km
NS Stará Plzeň a kupci 16.53 km
NS kolem Starého Plzence 16.53 km
Mariánský sloup, Starý Plzenec 16.53 km
radnice Starý Plzenec 16.54 km
pamětní deska Karel Klostermann, P... 16.56 km
cihelna Malechov 16.57 km
Rašínův dům, Plzeň 16.58 km
kraj Plzeňský 16.58 km
vlaková zastávka Šťáhlavy 16.58 km
kostel sv. Mikuláše, Plzeň 16.61 km
hřbitov Staňkov 16.61 km
hřbitov Starý Plzenec 16.68 km
Mikulášský hřbitov Plzeň 16.69 km
fara Starý Plzenec 16.72 km
kostel Narození Panny Marie, Starý... 16.72 km
památník Díky, Ameriko!, Plzeň 16.79 km
kaple U Ježíška, Plzeň 16.79 km
vila Hermíny a Emila Škodových, Pl... 16.8 km
pamětní deska rodina Kučerova, Plz... 16.8 km
vlaková zastávka Dehtín 16.8 km
kostel Sboru Karla Farského, Plzeň... 16.89 km
synagoga (stará) Plzeň 16.89 km
infocentrum Bavorský les - Šumava... 16.9 km
památník 16. obrněné divize US arm... 16.91 km
Wilsonův most, Radbuza, Plzeň 16.91 km
Bohemia Sekt Centrum 16.91 km
památník pozemních jednotek na záp... 16.92 km
socha J.K.Tyla, Plzeň 16.94 km
divadlo J. K. Tyla, Plzeň 16.95 km
Šťáhlavy 16.95 km
Větrovec Josef 16.95 km
pomník padlých WWI i II, Šťáhlavy... 16.97 km
pamětní deska osvobození Šťáhlavy... 16.98 km
pamětní deska Bohumil Polan 16.98 km
Polan Bohumil 16.98 km
SDH Vícenice 16.98 km
kostel sv. Vojtěcha, Šťáhlavy 16.99 km
Sokolovna Chudenice 16.99 km
zámek Šťáhlavy 17 km
Mariánský dům Chudenice 17.01 km
Západočeské muzeum v Plzni 17.03 km
zahrada Miroslava Horníčka 17.03 km
rotunda sv. Petra a Pavla, Starý P... 17.05 km
pomník generála George Pattona, Pl... 17.05 km
Vejprnický potok 17.05 km
Dehtín 17.06 km
synagoga (velká) Plzeň 17.08 km
SDH Dehtín 17.09 km
pomník padlých WWI i II, Staňkov... 17.1 km
sousoší Spejbla a Hurvínka, Plzeň... 17.1 km
nádraží hlavní Plzeň 17.1 km
návesní rybník dolní Chudenice 17.13 km
muzeum loutek Plzeň 17.13 km
Vícenice 17.15 km
kaple Vícenice 17.16 km
pamětní deska Marie Uchytilová 17.16 km
Discopříběh 17.2 km
Zichov 17.21 km
Beran Josef, Msgre. ThDr. 17.21 km
Božkov 17.21 km
Slavnosti svobody, Plzeň 17.22 km
Otín 17.22 km
lipová alej Otín - Předslav 17.22 km
Palacký František 17.22 km
zámek Otín 17.22 km
Měchura Leopold Eugen 17.22 km
zřícenina kostela sv. Vavřince, St... 17.22 km
Hofrichter Jaroslav, plk. letec 31... 17.23 km
Preissová Jana 17.23 km
Lindauer Gottfried 17.23 km
Stárek František Čuňas 17.23 km
Platzer Ignác František 17.23 km
Jančařík Michal 17.23 km
Roučka Zdeněk 17.23 km
Zikmund Miroslav 17.23 km
Štandera Miroslav, brigádní generá... 17.23 km
Chovanec Milan 17.23 km
Plzeň 17.23 km
Barták Bedřich 17.23 km
kaple Božkov 17.23 km
zámecká lípa Chudenice 17.23 km
kaple Otín 17.24 km
kostel sv. Jakuba Většího, Staňkov... 17.24 km
pamětní deska Jaroslav Kvapil 17.25 km
kaple sv. Anny, Otín 17.25 km
katedrála sv. Bartoloměje, Plzeň... 17.26 km
Starý Czerninský zámek, Chudenice... 17.27 km
muzeum Josefa Dobrovského, Chudeni... 17.27 km
Plzeňská diecéze 17.27 km
hradiště Hůrka, Starý Plzenec 17.27 km
PP Černá stráň 17.28 km
morový sloup, Plzeň 17.3 km
Staňkov 17.32 km
sochy sv. Jana a sv. Pavla, Chuden... 17.32 km
infocentrum Plzeň 17.33 km
Masné krámy, Plzeň 17.33 km
Tyršův dub, Předslav 17.33 km
pivovar hraběcí Chudenice 17.34 km
požární stanice Plzeň - střed 17.34 km
radnice Plzeň 17.35 km
kostel sv. Jana Křtitele, Chudenic... 17.36 km
fara Chudenice 17.37 km
Kvapil Jaroslav 17.38 km
Západočeská galerie v Plzni 17.38 km
vodárenská věž, Plzeň 17.38 km
zřícenina kostela sv. Kříže, Starý... 17.39 km
Sokolovna Předslav 17.39 km
hrob Leopold Eugen Měchura 17.42 km
pomník padlých WWI i II, Chudenice... 17.43 km
prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdr... 17.44 km
Chudenice 17.44 km
pamětní deska na pěší pluk 35, Plz... 17.44 km
Patton Memorial Pilsen 17.44 km
hřbitov Předslav 17.44 km
pamětní deska Jan Sladký - Kozina... 17.46 km
pomník padlých WWII, Předslav 17.47 km
Plzeňské historické podzemí 17.47 km
kostel sv. Jakuba Většího, Předsla... 17.47 km
Předslav 17.47 km
kaple výklenková Předslav 17.47 km
pivovarské muzeum, Plzeň 17.48 km
hřbitov Dolany 17.48 km
sv. Jan Nepomucký, Předslav 17.48 km
Roubal Jan, prof. 17.49 km
studna na nádvoří, Plzeňský prazdr... 17.5 km
artézské studny, Plzeňský Prazdroj... 17.51 km
návštěvnické centrum Plzeňský pivo... 17.53 km
Sokolovna Plzeň 17.53 km
Štáhlavice 17.57 km
pivovar Plzeňský Prazdroj 17.64 km
dětské hřiště Předslav 17.65 km
SDH Předslav 17.68 km
Nový rybník u Točníka 17.7 km
FC Viktoria Plzeň, a.s. 17.72 km
SDH Chudenice 17.72 km
mohylové pohřebiště Hůrka 17.74 km
koupaliště Dolany 17.76 km
vyhlídka Hůrka 17.77 km
rybník Předslav 17.81 km
Chudenická lípa 17.85 km
SDH Dolany 17.88 km
Dolany u Klatov 17.91 km
pomník padlých WWI, Dolany 17.92 km
sv. Jan Nepomucký, Dolany 17.92 km
tvrz Dolany 17.94 km
fara Dolany 17.94 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolany 17.96 km
kaple Doubrava u Nýřan 17.97 km
Doubrava u Nýřan 17.97 km
pomník padlých WWI, Doubrava u Nýř... 17.98 km
ZOO Plzeň 18.02 km
Dinopark Plzeň 18.18 km
Mže 18.18 km
Lopatský rybník, Kozel 18.19 km
řeka Radbuza 18.25 km
kašna zámek Kozel 18.33 km
Balkovy 18.33 km
zámek Kozel 18.37 km
pomník národní svobody, Měcholupy... 18.38 km
busty Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše... 18.38 km
pamětní deska pol. inspektor Václa... 18.38 km
plzeňský úkryt paraskupiny Anthrop... 18.38 km
kaple Točník 18.39 km
kostel sv. Štěpána, Kozolupy 18.39 km
Sad národní svobody, Měcholupy 18.4 km
rybník Horní Rokos, Měcholupy 18.4 km
SDH Měcholupy 18.45 km
sýpka Měcholupy 18.45 km
Měcholupy 18.46 km
Americká zahrada Chudenice 18.47 km
zámek Měcholupy 18.49 km
douglaska tisolistá Americká zahra... 18.5 km
kaple sv. Apoleny, Měcholupy 18.5 km
kaple sv. Wolfganga, Chudenice 18.52 km
Kozolupy 18.53 km
Bolfánek, vrch Žďár 583 m n.m. 18.54 km
Točník 18.55 km
koupaliště Slatina u Klatov 18.56 km
Makalovy 18.57 km
kaple výklenková Makalovy 18.57 km
Palackého skála 18.59 km
SDH Točník 18.6 km
Vesnický rybník, Měcholupy 18.61 km
Jirásek Alois 18.61 km
židovský hřbitov Plzeň (starý)... 18.67 km
Dolanský mlýn 18.69 km
Rusalka, Jaroslav Kvapil 18.7 km
SDH Petrovice u Měčína 18.72 km
pomník padlých WWI, Petrovice u Mě... 18.73 km
Vrásky z lásky 18.74 km
zámek Lázeň, Chudenice 18.74 km
pomník rodiny Fürthových 18.76 km
brány statků Petrovice u Měčína... 18.76 km
muzeum řemesel Koloveč 18.77 km
hřbitov Žinkovy 18.79 km
pamětní deska Jan Šilingr 18.79 km
pomník padlých WWI, Žinkovy 18.79 km
židovský hřbitov Plzeň 18.79 km
památník umučeným, Plzeň 18.8 km
návesní rybník, Petrovice u Měčína... 18.8 km
kaple sv. Vojtěcha, Petrovice u Mě... 18.81 km
Petrovice u Měčína 18.81 km
kaple sv. Václava, centrální hřbit... 18.84 km
pomník padlých WWII, centrální hřb... 18.9 km
hrob generál Heliodor Píka 18.92 km
Koza Vladimír, MUDr. 18.94 km
centrální hřbitov Plzeň 18.94 km
kaple nad Chocomyšlí 18.95 km
Slatina u Klatov 18.95 km
pamětní deska genmjr. ing. Emanuel... 18.97 km
infocentrum Žinkovy 18.98 km
kaple Žinkovy 18.98 km
Žinkovy 18.98 km
zemědělská usedlost, Slatina u Kla... 18.99 km
Sekrýt 19.01 km
kostel sv. Václava, Žinkovy 19.02 km
sloup Immaculata, Žinkovy 19.06 km
vlaková zastávka Točník 19.08 km
rybník Lotrov 19.08 km
Pozorka u Měčína 19.11 km
roubenka Štěpánovice 19.11 km
mlýn Žinkovy 19.13 km
hřbitov Štěpánovice 19.15 km
kostel sv. Mikuláše, Štěpánovice... 19.15 km
stavení Chocomyšl 19.18 km
koupaliště Petrovice u Měčína 19.18 km
roubenka Chocomyšl 19.19 km
tvrz Štepánovice 19.2 km
dub v Lučici 19.2 km
sv. Jan Nepomucký, Chocomyšl 19.2 km
Chocomyšl 19.21 km
Štěpánovice 19.21 km
pomník padlých WWI, Chocomyšl 19.25 km
rybník Lučice 19.25 km
SDH Chocomyšl 19.27 km
rybníček Štěpánovice 19.28 km
SDH Lučice 19.31 km
Bdeněves 19.31 km
SDH Štěpánovice 19.32 km
kaple sv. Floriána, Bdeněves 19.32 km
kruhový dům Štěpánovice 19.33 km
Lučice 19.33 km
dětské hřiště v Chocomyšl 19.33 km
Chocomyšlský rybník 19.34 km
sv. Jan Nepomucký, Město Touškov... 19.37 km
zámek Chocomyšl 19.41 km
kaple Petrovičky 19.5 km
SDH Město Touškov 19.52 km
SDH Petrovičky 19.55 km
Nový rybník, Petrovičky 19.56 km
sousoší Nejsvětější Trojice, Město... 19.62 km
Petrovičky 19.63 km
rybník Labuť 19.64 km
kostel sv. Jana Křtitele, Město To... 19.66 km
pamětní deska Hany Benešové, Žinko... 19.68 km
fara Město Touškov 19.68 km
mlýn Malá Strana 19.69 km
Řakom 19.69 km
Malá Strana 19.69 km
Město Touškov 19.71 km
Újezdec u Bolešin 19.73 km
lipová alej Žinkovy 19.79 km
soutok Berounka - Úslava 19.8 km
řeka Úslava 19.81 km
tvrz Svrčovec 19.84 km
Vařečka rytíře Žumbery 19.85 km
SDH Svrčovec 19.86 km
Dvorský rybník Žinkovy 19.86 km
památník Antonín Švehla, Újezdec... 19.88 km
kostel sv. Jiří, Plzeň (Doubravka)... 19.89 km
Chudenická bažantnice 19.91 km
hrob Stanko Vodička 19.91 km
Svrčovec 19.91 km
hřbitov u kostela sv. Jiří, Plzeň ... 19.91 km
pomník padlých WWI i II, Svrčovec... 19.92 km
kaple sv. Anny, Svrčovec 19.94 km
lom Svrčovec 19.94 km
roubenka Svrčovec 19.96 km
Čepinec 19.96 km
ubytování v okolí

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail

hotel 6010, Jiřičná

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: hotel ***
Šumava: sušicko
šumavská obec: Jiřičná

ubytování s kapacitou: 40
cena ubytování: od 330 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Dům historie Přešticka - otevírací doba...

    batoh
    Dům historie Přešticka - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Dětský svět lvíček, Plzeň - otevírací do...

    batoh
    Dětský svět lvíček, Plzeň - otevírací doba
    Šumava A-Z: menší
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Skašovské hračkářství, Měčín - otevírací...

    batoh
    Skašovské hračkářství, Měčín - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: klatovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 2.33 km
Západočeské konz. družstvo Dnešice... 2.55 km
Bankomat Komerční banka 2.61 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 3.03 km
Západočeské konz. družstvo Chlumča... 3.18 km
čerpací stanice Benzina, Přeštice... 3.22 km
Bankomat GE Money Bank 3.66 km
Bankomat Česká spořitelna 3.77 km
Bankomat Komerční banka 3.94 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.98 km
Bankomat ČSOB 4.11 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 5.12 km
Západočeské konz. družstvo Dobřany... 5.65 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany... 5.98 km
Bankomat Komerční banka 6.03 km
Bankomat GE Money Bank 6.04 km
Západočeské konz. družstvo Lužany... 6.12 km
Bankomat Česká spořitelna 6.13 km
Konzum Dobřany 6.25 km
Západočeské konz. družstvo Dobřany... 6.25 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 7.58 km
Západočeské konz. družstvo Roupov... 7.71 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 7.73 km
Konzum Nezdice u Přeštic 7.84 km
čerpací stanice EuroOil, Merklín... 8.43 km
Konzum Vřeskovice 8.49 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 8.51 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 8.58 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 8.58 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 8.62 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany, ... 8.62 km
Západočeské konz. družstvo Řenče... 8.66 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany, ... 8.93 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 8.98 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Borovy... 9.44 km
Západočeské konz. družstvo Chotěšo... 9.46 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 9.92 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 10.33 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 10.47 km
čerpací stanice Benzina, Stod 10.59 km
Bankomat Česká spořitelna 10.64 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 10.65 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 10.65 km
Bankomat Komerční banka 10.65 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 10.69 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 10.88 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 11.43 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 11.67 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 12.37 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 13.02 km
čerpací stanice PAP OIL, Vejprnice... 13.05 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 13.08 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 13.21 km
Západočeské konz. družstvo Hradec... 13.26 km
Konzum Švihov 13.33 km
Západočeské konz. družstvo Chválen... 13.55 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 13.67 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 13.86 km
Západočeské konz. družstvo Nězvěst... 13.9 km
Bankomat ČSOB 13.98 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.99 km
Bankomat Komerční banka 14.08 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Ne... 14.11 km
Bankomat Česká spořitelna 14.15 km
Bankomat GE Money Bank 14.17 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Bo... 14.18 km
Bankomat ČSOB 14.29 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.3 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.3 km
Bankomat ČSOB 14.3 km
Bankomat Česká spořitelna 14.35 km
Bankomat GE Money Bank 14.4 km
Bankomat Fio banka 14.4 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.41 km
Bankomat ČSOB 14.41 km
Bankomat Česká spořitelna 14.43 km
Bankomat Komerční banka 14.44 km
Bankomat Česká spořitelna 14.57 km
Bankomat Česká spořitelna 14.62 km
Bankomat GE Money Bank 14.62 km
Bankomat Komerční banka 14.63 km
čerpací stanice EuroOil, Holýšov... 14.64 km
Jednota Nýřany 14.67 km
McDonalds, OC Borská pole, Plzeň 14.69 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 14.75 km
Bankomat Česká spořitelna 14.78 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 14.85 km
Bankomat UniCredit Bank 14.85 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 14.86 km
Bankomat Česká spořitelna 14.88 km
Bankomat ČSOB 14.94 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.95 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.95 km
Bankomat Komerční banka 14.99 km
Bankomat GE Money Bank 15.04 km
Bankomat ČSOB 15.11 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, Domažl... 15.15 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Edva... 15.23 km
čerpací stanice PAP OIL, Plzeň Dou... 15.29 km
Konzum Čermná u Staňkova 15.39 km
Konzum Měčín 15.4 km
čerpací stanice Benzina, Nezvěstic... 15.94 km
Konzum Hlohovčice 16.03 km
Bankomat Česká spořitelna 16.07 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.11 km
Bankomat ČSOB 16.14 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 16.16 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 16.19 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Vých... 16.27 km
Bankomat Česká spořitelna 16.33 km
Bankomat Komerční banka 16.41 km
Konzum Srbice 16.44 km
Bankomat GE Money Bank 16.48 km
Západočeské konz. družstvo Šťáhlav... 16.55 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 16.65 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 16.65 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 16.84 km
McDonalds, Mrakodrap, Plzeň 16.86 km
Západočeské konz. družstvo Šťáhlav... 16.9 km
čerpací stanice PAP OIL, Starý Plz... 16.91 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 16.91 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 16.94 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 16.97 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 17.01 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Jižn... 17.01 km
Západočeské konz. družstvo Starý P... 17.15 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Kř... 17.16 km
Bankomat ČSOB 17.16 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.17 km
čerpací stanice Benzina, Blovice 17.2 km
čerpací stanice EuroOil, Plzeň, Kř... 17.25 km
Konzum Staňkov 17.25 km
Bankomat Česká spořitelna 17.27 km
Konzum Staňkov 17.32 km
Konzum Chudenice 17.4 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, U Praz... 17.48 km
Bankomat Komerční banka 17.51 km
Bankomat Česká spořitelna 17.52 km
Konzum Předslav 17.52 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 17.57 km
McDonalds, U Prazdroje, Plzeň 17.6 km
Bankomat Česká spořitelna 17.65 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 17.65 km
Bankomat Česká spořitelna 17.73 km
Konzum Hlohová 17.79 km
Bankomat Česká spořitelna 17.83 km
McDonalds, Rondel, Plzeň 17.9 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.9 km
Jednota Radčice 18.17 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Seve... 18.26 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Le... 18.27 km
Bankomat Česká spořitelna 18.38 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 18.39 km
Bankomat Fio banka 18.55 km
Bankomat ČSOB 18.57 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.57 km
čerpací stanice EuroOil, Koloveč... 18.66 km
Jednota Kozolupy 18.73 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 18.81 km
Bankomat GE Money Bank 18.82 km
Bankomat Česká spořitelna 18.82 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 18.82 km
Bankomat GE Money Bank 18.88 km
Bankomat Česká spořitelna 18.9 km
Bankomat Komerční banka 18.91 km
McDonalds, OC Plzeň 18.94 km
Bankomat GE Money Bank 18.94 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.04 km
Bankomat ČSOB 19.05 km
Bankomat ČSOB 19.07 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.15 km
Bankomat Česká spořitelna 19.17 km
Bankomat ČSOB 19.17 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Ro... 19.17 km
Západočeské konz. družstvo Měcholu... 19.18 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, Lidick... 19.21 km
Konzum Chocomyšl 19.21 km
čerpací stanice PAP OIL, Staňkov, ... 19.25 km
Jednota Heřmanova Huť 19.54 km
Bankomat Česká spořitelna 19.6 km
Jednota Město Touškov 19.7 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.86 km
Bankomat ČSOB 19.86 km
Bankomat Česká spořitelna 20 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Přeštice

batoh
nádraží Přeštice
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

nádraží Vejprnice

batoh
nádraží Vejprnice
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

další informace

Fauna Šumavy se dotvářela do dnešní podoby během poledové doby a měla původně téměř výhradně lesní charakter. Většina druhů živočichů vázaných na les se udržela do dnešní doby až na výjimku velkých predátorů jako je medvěd, rys, vlk, kočka divoká… Čisté vodní toky jsou v horních částech nejvýznamnější oblastí výskytu vydry říční v České republice. Unikátní je také fauna bezobratlých, vázaná na rašeliništní společenstva, která zahrnuje řadu vzácných reliktních druhů severského původu. Jako velký lesní celek Šumava skýtá vhodné prostředí i pro větší druhy obratlovců. Národní park a Chráněná krajinná oblast Šumava zajišťuje také ochranu evropsky významných chráněných druhů prostřednictvím vyhlášené Ptačí oblasti NATURA 2000. Na Šumavě přežívají zde populace tetřeva hlušce, tetřívka obecného, jeřábka lesního, datlíka tříprstého, strakapouda bělohřbetého, datla černého, kulíška nejmenšího, sýce rousného i čápa černého. Z velkých predátorů žije dnes na Šumavě trvale pouze populace navráceného rysa ostrovida. Pro poznávání Šumavy (německy Böhmerwald) využijte široké nabídky levného ubytování na horách i ve městech. Vybrat si můžete hotely, chaty a chalupy, penziony, apartmány, kempy, zámky, farmy a další. Ubytování na Šumavě je vhodné nejen jak pro relaxaci tak nevšední zážitky z okouzlující šumavské přírody. Šumava je ideální pro turistické výlety, sportovní aktivity jako lyžování, snowboarding, cyklistiku, golf, plavání, relaxace, in-line bruslení, turistiku, letání, rybolov či jízdu na koních. Šumava je ideálním místem pro sport, rekreaci, regeneraci, odpočinek, romantické a ozdravné pobyty pro rodiny s dětmi, pro rodiny se psem, sportovce, lyžaře, běžkaře, cyklisty, pěší turisty. Ubytovat se můžete v široké škále zařízení za příznivé ceny.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

„Když jsme shledali, že plůdek je ještě malý, baštýř šel domů; já jsem ho doprovodil a vydal se pak na Blata podívat se, neloví-li pytláci v potoce. Byla mlha, počítali asi, že nikdo je neuvidí."

„Dobře. Potkal jste někoho na Blatech?"

Mládek se zarazil, váhal odpověděti.

„Nu? Koho jste potkal? Jen ven s pravdou!"

„Nevěděl bych... nepamatuju se... A přece!... Nějaké děvče — neznám je... selské děvče, neslo nový koš. "

„No a... promluvil jste s tím děvčetem?"

Mládek se usmál poněkud rozpačitě.

„Nu, pozdravil jsem, trochu zašpásoval, jak už bývá. Ale děvče se mne snad bálo, uteklo..."

„A vy jste je honil, co?"

„To prosím, milostpane, jsem je nehonil..." '

„A co bylo dál?"

„Najednou, jak tak jdu, přiskočil někdo odzadu a udeřil mě do hlavy. Zajiskřilo se mi před očima a víc nevím nic. Taky nevím, jak dlouho jsem tam ležel... A když jsem přišel, k sobě, byl jsem celý zkřehlý od chladu a hlava mi třeštila... ani povstat jsem hned nemohl, jen jsem si sáhl na hlavu, prsty samá krev. Vtom vidím asi na deset kroků člověka, který se ke mně kradl, měl hůl v ruce. Poznal jsem ho, byl to syn tuhle Potužáka z Plástovic, znám jej od vidění. Napadlo mi, že mě chce uhodit, zvednu se tedy, abych se popřípadě bránil, ale on, jak viděl, že vstávám, dal se do skoku a tentam byl."

„A z toho jste soudil, že on to byl, který vás udeřil ?"

„Nu, jak by ne, když přede mnou utekl."

„Ale přiznáváte, že to mohl býti také jiný?"

„Dostal jsem ránu odzadu, kdo mi ji dal, nemohu říci, ale venkoncem, jiný to mohl taky být." „A proč by vás byl uhodil ?"

„Prosím, oni nás mají v nenávisti, nás knížecí. Překážíme jim v lovení ryb..."

„Viděl jste snad, že by syn tuhle Potužáka byl kdy lo­vil?"

„To bych lhal, ale já žádnému nevěřím."

„A což když jste tam ležel omráčen, obrali vás prý taky. Mnoho-li peněz vám vzali?"

Tato otázka uvedla Martináka v zjevné rozpaky. Mlčel, mačkaje klobouk ještě více, a z místa na místo přešlapoval.

„Nu, povězte, mnoho-li vám vzali?"

„Ráčej odpustit, milostpane, v tom byla mýlka. Měl jsem v pravé kapse od kalhot dva zlaté, a ty byly pryč. Tak jsem se domníval, že mi je někdo vzal; to jsem taky řekl baštýřovi, když jsem se tam dovlekl, a ten nato poslal kluka do Pištína pro četníka. Ale později, až v noci, jsem ty peníze nalezl ve vestě. Přendal jsem je tam sám, ale v té své omráčenosti jsem na to zapomněl."

Všecky tyto své otázky a ještě některé jiné, jakož i od­povědi mládkovy soudce diktoval písaři do protokolu. Ke konci pravil:

„Tož bychom byli vlastně hotovi. Martináku, podepište ten protokol a pak jděte spánembohem domů a hleďte, aby se vám ta vaše rána zahojila. Rozumí se, že taky všecko další šetření odpadává, leda by vás, člověče, onen mladík zažaloval pro utrhání na cti. Neučiní-li toho, máte všecku příčinu pěkně se mu poděkovati. Vaše svědomí vám praví, že jste jednal přenáhleně a lehkovážně."

Potužák předstoupil, promluvil k mládkovi: „Jděte klidně domů, Martináku. My vás žalovati nebudeme. Odpusť vám Pánbůh, čím jste nám ublížil, jako my vám odpouštíme."

Mládek zakoktal cosi, že se to nestalo jeho vinou, že baštýř to všechno zosnoval, načež se měl k odchodu. Sudí ho za­držel.

„Počkejte jen chvilku," pravil, „zavoláme ještě toho mla­dika. — Nováku, přiveďte ho! — Aby se formě vyhovělo," dodal, obraceje se k správci a k Potužákovi.

Ubohý Václav vstoupil. Vypadal všecek zdrcen a chvěl se na celém těle; bázlivé jeho zraky těkaly s výrazem zoufalé hrůzy po všech přítomných, snad jim ani nevěřil, když spatřil svého otce, neboť rychle je sklopil.

„Znáte tohoto člověka?" tázal se soudce, ukazuje na Marti­náka.

„Myslím, že jsem už ho někde viděl,... ale, prosím... ne-pamatuju se..."

„Ale včera jste ho viděl na Blatech?"

„Může být, že to byl on, ale s jistotou nevím."

„Vždyť jste mu byl zcela nablízku, šel jste k němu, když ležel v trávě."

„Ležel tam člověk, to je pravda, a zakrvácený byl, ale byl-li to tenhle, nemohu říci. Když jsem viděl, že vstává, dal jsem se na útěk."

„A proč jste utíkal? Vždyť přece, když vidím raněného člověka, je mou povinností přispěti mu na pomoc. Či to ne­víte?"

Hoch mlčel, na celém těle se třesa.

„Mluvte přece!" domlouval soudce.

„Pověz pravdu panu soudci!" napomenul jej otec.

„Bál jsem se..."

„A čeho jste se bál? Tohoto člověka?"

„To ne — ale... že budu míti potahování..."

„Potahování? S kým?"

„S úřadem, prosím," odpověděl mladík jedva slyšitelně; „u nás každý se bojí úřadů..."

„Ale človíčku, proč se bojíte úřadů, když jste nic zlého neučinil? Či jste ho snad přece uhodil, povězte pravdu!"

„Jak tu stojím před živým Bohem, neuhodil jsem ho."

„To už jste nám řekl ráno při výslechu. Povězte nám ještě tohle! Tento člověk udává, že potkal na Blatech mladou dívku, která nesla nový koš. Vy pak jste udal, že vaše sestra šla do Zlivi pro takový nový koš, a z kteréhožto důvodu vás rodiče poslali ji hledat. Viděl jste ji snad na Blatech?"

„Neviděl jsem ji."

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky