Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Radostice

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: budějovicko
GPS: 48°54'3.511"N, 14°36'41.554"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Radostice leží na trati České Budějovice – Gmünd v jízdním řádu pro cestující označené číslem 199. Osobní zastávka byla otevřena v červenci 1898 pod názvem „Záluží – Ledenice“. Roku 1914 vyrostla nádražní budova, došlo ke zřízení druhé koleje a zároveň k přeložení okresní silnice na nový most. Železniční trať České Budějovice - Gmünd NÖ je jednokolejná celostátní trať, která vede z Českých Budějovic přes České Velenice do stanice Gmünd NÖ v Rakousku. Provoz na trati byl zahájen v roce 1869. V letech 2006-2010 probíhala elektrifikace soustavou 25 kV 50 Hz AC. Současně byly železniční stanice Nová Ves u Českých Budějovic, Borovany, Jílovice a Nové Hrady vybaveny elektronickými stavědly ESA 11, která jsou dálkově ovládána z Českých Budějovic. Elektrický provoz v úseku České Budějovice - Nové Hrady byl zahájen 18. ledna 2009, v úseku z Nových Hradů do Českých Velenic projel první elektrický vlak 10. června 2010 a v úseku České Velenice - Gmünd NÖ 9. června 2010.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Radostice u Borovan

batoh
Radostice u Borovan
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

studna u Mikšova statku

batoh
studna u Mikšova statku
Šumava A-Z: kašny, studny...
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

rybník Grandlový

batoh
rybník Grandlový
Šumava A-Z: voda - rybník...
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

rybník Žižkovec

batoh
rybník Žižkovec
Šumava A-Z: voda - rybník...
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
Radostice u Borovan 0.52 km
studna u Mikšova statku 0.88 km
rybník Grandlový 0.95 km
rybník Žižkovec 0.97 km
rybník Horní a Dolní Trocnov 1.02 km
muzeum husitského hnutí a Jana Žiž... 1.09 km
památník Jana Žižky z Trocnova 1.13 km
Žižka Jan 1.13 km
Paměť stromů - 7. díl - Trocnov, M... 1.13 km
Trocnov 1.3 km
nádraží Trocnov 1.77 km
rybník Pražan, Borovany 1.99 km
bazén Borovany 2.06 km
zámecká zahrada Borovany 2.18 km
věžový vodojem Borovany 2.19 km
radnice Borovany 2.23 km
sousoší sv. Jana Nepomuckého, Boro... 2.24 km
pranýř, Borovany 2.24 km
pomník Jana Žižky, Borovany 2.25 km
zámek Borovany 2.25 km
infocentrum Borovany 2.25 km
kašna Borovany 2.26 km
Borovany 2.27 km
fara Borovany 2.28 km
kostel Navštívení P. Marie, Borova... 2.3 km
kaple Panny Marie Karmelské, Borov... 2.3 km
půda plná pohádek, mlýn Borovany... 2.31 km
Borovanský mlýn 2.32 km
Votrubů rybník, Borovany 2.33 km
Ostrolovský Újezd 2.39 km
nádraží Borovany 2.49 km
lípa u Stropnice 2.9 km
socha sv. Jana Nepomuckého, u most... 2.9 km
bunkr (řopík) X.a/15/C 2.92 km
kamenný most Stropnice, Borovany 2.95 km
Strážkovice 3 km
bunkr (řopík) 182/33/A-140Z 3.42 km
radnice Ledenice 3.64 km
Ledenice 3.67 km
Hajšman Vlastimil 3.67 km
Sládek Ferdinand Rudolf 3.67 km
Rostropovič Mstislav Leopoldovič 3.67 km
pomník padlých WWI i II, Ledenice... 3.67 km
fara Ledenice 3.67 km
kašna Ledenice 3.68 km
Kroiher František Jan 3.69 km
kostel sv. Vavřince, Ledenice 3.69 km
kaple sv. Anny, Vrcov 4.18 km
Vrcov 4.18 km
SDH Vrcov 4.22 km
dětské hřiště Vrcov 4.24 km
pomník padlých WWI, Vrcov 4.24 km
kaple Dvorec 4.25 km
Dvorec u Borovan 4.28 km
ZOO Dvorec 4.44 km
Řevňovice 4.51 km
hřbitov Ledenice 4.53 km
SDH Komařice 5.44 km
Komařice 5.44 km
fara Komařice 5.46 km
socha Immaculaty, Komařice 5.46 km
zámek Komařice 5.49 km
zeravy Komařice 5.5 km
Nový Mlýn, Pašinovice 6.14 km
Svinenský potok 6.18 km
Petrovice u Mladošovic 6.38 km
Hadač Václav Antonín 6.38 km
kaple Lhota u Mladošovic 6.6 km
pomník padlých WWI, Pašinovice 6.61 km
Lhota u Mladošovic 6.61 km
Pašinovice 6.63 km
hřbitov bývalý Trhové Sviny 6.79 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 6.8 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Tr... 6.83 km
fara Jednoty českobratrské, Trhové... 6.89 km
pamětní deska Ladislav Stráský 6.9 km
socha sv. Jana Nepomuckého, Trhové... 6.98 km
infocentrum Trhové Sviny 6.98 km
kašna Trhové Sviny 7 km
pomník padlých WWI i II, Trhové Sv... 7.02 km
radnice Trhové Sviny 7.02 km
Trhové Sviny 7.02 km
Festival dechových hudeb Karel Val... 7.02 km
Valdauf Karel 7.02 km
pamětní deska Emil Hácha, Trhové S... 7.16 km
Hácha Emil 7.16 km
rodný dům Emila Háchy, Trhové Svin... 7.16 km
NS Trhosvinensko 7.18 km
milník do Krumlova u Buškůva Hamru... 7.19 km
kostel Československé církve husit... 7.2 km
Srubec 7.2 km
milník do Nových Hradů, Trhové Svi... 7.4 km
Buškův hamr 7.41 km
letecký souboj Fw 190 vs. Lightnin... 7.54 km
muzeu užitkových vozidel, Trhové S... 7.67 km
Třebízský Václav Beneš 7.77 km
Mladošovice 7.77 km
kostel sv. Bartoloměje, Mladošovic... 7.77 km
přenesený kostel sv. Bartoloměje, ... 7.78 km
Malé muzeum piva Slavošovice 7.8 km
kaple Slavošovice 7.85 km
jilm ve Slavošovicích 7.86 km
Slavošovice u Ledenice 7.87 km
SDH Mladošovice 7.9 km
Vávra František 7.96 km
Svatá Trojice 8.42 km
památník Lt Robert W. Whitehead 8.6 km
fara U Svaté Trojice, Trhové Sviny... 8.65 km
kaple U Svaté Trojice, Trhové Svin... 8.66 km
modřín opadavý u Svaté Trojice 8.69 km
kostel Nejsvětější Trojice, Trhové... 8.72 km
Plavecký mariáš 8.88 km
Plav 8.99 km
dub Hamr, Římov 9.03 km
mlýn Hamr, Římov 9.03 km
SDH Libín 9.28 km
Libín u Třeboně 9.29 km
kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšov... 9.31 km
pomník padlých WWII, Trhové Sviny... 9.35 km
kamenný most Malše, Římov 9.38 km
hřbitov Dobrá Voda (třebotovický) ... 9.47 km
hrob Lt Robert W. Whitehead 9.49 km
kaple, Dobrá Voda u Českých Budějo... 9.51 km
kaple nad pramenem, Dobrá Voda u Č... 9.55 km
kostel Panny Marie Bolestné, Dobrá... 9.55 km
křížová cesta, Dobrá Voda u Českýc... 9.56 km
fara stará Dobrá Voda u Českých Bu... 9.58 km
fara nová Dobrá Voda u Českých Bud... 9.58 km
socha Mistra Jana Husa, Dobrá Voda... 9.62 km
Dobrá Voda u Českých Budějovic 9.62 km
dětské hřiště Kojákovice 9.76 km
slovanské hradiště Branišovice 9.79 km
infocentrum Kojákovice 9.81 km
Venkovské ekomuzeum růže, Kojákovi... 9.81 km
kovárna Kojákovice 9.92 km
hřbitov Dobrá Voda u Českých Buděj... 9.97 km
pomník padlých WWI, Kojákovice 9.99 km
Kojákovice 10 km
kaple sv. Jiří, Kojákovice 10 km
hřbitov Římov 10.03 km
SDH Kojákovice 10.18 km
Gerstner František Antonín 10.21 km
zámek Římov 10.21 km
infocentrum Římov 10.26 km
sv. Jan Nepomucký, Římov 10.26 km
křížová cesta Římov, Římovské paši... 10.27 km
Kojan Jan 10.28 km
lípa Jana Gurreho, Římov 10.31 km
Paměť stromů - 12. díl - Římov... 10.31 km
Římov 10.31 km
muzeum vláčků, Římovská roubenka... 10.32 km
kostel sv. Ducha, loretánská kaple... 10.32 km
kaple Panny Marie, Kladiny 10.46 km
Kladiny 10.47 km
dětské hřiště Římov 10.53 km
přehrada Římov 10.88 km
Spolí 11.01 km
kaple Spolí 11.04 km
Štěpánovice u Třeboně 11.64 km
Včelná 11.8 km
vlaková jižní zastávka České Buděj... 11.88 km
Šalmanovice 12.06 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Šalman... 12.1 km
nádraží Včelná 12.1 km
Kubitschek de Oliveira Juscelino 12.11 km
Tajemství železnic - S Cimrmanem d... 12.14 km
bombardování nádraží České Budějov... 12.14 km
kaple sv. Václava, Domanín 12.23 km
pamětní deska Juscelino Kubitschek... 12.23 km
Domanín 12.23 km
dětské hřiště Domanín 12.24 km
pomník padlých WWI, Domanín 12.26 km
hřbitov Žumberk 12.55 km
SDH Žár u Nových Hradů 12.58 km
nádraží Boršov nad Vltavou 12.6 km
kaplička Poříčí 12.61 km
Žár u Nových Hradů 12.64 km
Jihočeský kraj 12.66 km
Žumberský jilm 12.66 km
Jihočeské muzeum (historická budov... 12.66 km
NS Paměti Slepičích hor 12.67 km
minipivovar Žumberk 12.72 km
infocentrum Bavorský les - Šumava... 12.73 km
Lišov 12.75 km
Křížek Milan 12.75 km
Vančura Josef, prof. JUDr. 12.75 km
Schuster Jan Rafael 12.75 km
obětem heydrichiády, Boršov nad Vl... 12.76 km
kostel sv. Václava, Lišov 12.77 km
Žumberk 12.79 km
žlaby tvrz Žumberk 12.83 km
kostel Všech svatých, Žumberk 12.83 km
tvrz Žumberk 12.83 km
Sokol Boršov nad Vltavou 12.84 km
expozici lidového nábytku, tvrz Žu... 12.84 km
kaple Poříčí 12.84 km
kašna nádvoří tvrz Žumberk 12.84 km
mezinárodní dřevosochařské sympozi... 12.89 km
rybník pod tvrzí Žumberk 12.9 km
Roden Karel 12.94 km
Nedorost Josef 12.94 km
Hrubín František 12.94 km
Kerles Jaroslav 12.94 km
Kohout Eduard 12.94 km
Šporcl Pavel 12.94 km
Kolář Petr 12.94 km
Kubišová Marta 12.94 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 12.94 km
Fořt Karel, Mons. 12.94 km
Bílý Josef, armádní generál 12.94 km
Valter Karel 12.94 km
Lomský Bohumír, armádní generál... 12.94 km
Hašek Jaroslav 12.94 km
Poslušně hlásím 12.94 km
Českobudějovická diecéze 12.95 km
silniční most Otava, Boršov nad Vl... 13.02 km
železniční most Otava, Boršov nad ... 13.02 km
Holkov 13.12 km
nádraží Holkov 13.15 km
Boršov nad Vltavou 13.15 km
Pyšná princezná 13.17 km
kostel sv. Jakuba Většího, Boršov ... 13.18 km
hřbitov Boršov nad Vltavou 13.21 km
fara Boršov nad Vltavou 13.25 km
Žárský rybník 13.34 km
pozůstatky koňské dráhy Holkov - V... 13.35 km
Pacovští zastřelili tři muže 13.41 km
SDH Velešín 13.47 km
Březí u Boršova nad Vltavou 13.88 km
SDH Prostřední Svince 14.02 km
Prostřední Svince 14.03 km
Homole 14.06 km
Kosov 14.22 km
prohlídka pivovaru Budějovický Bud... 14.27 km
pivovar Budějovický Budvar 14.27 km
Jiříkovo Údolí 14.28 km
kostel Jiříkovo Údolí 14.35 km
letecký souboj P-51 Mustang vs. M... 14.38 km
památník Capt. Raymond F. Reuter 14.45 km
koupaliště Ostende, rybník Svět... 14.93 km
rybník Svět 14.96 km
hřbitov Domanín 15.01 km
kostel sv. Jiljí, Domanín 15.02 km
hrob Jiřího Hanzelky 15.04 km
Opatovický rybník 15.13 km
Schwarzenberská hrobka Domanín, Tř... 15.28 km
Pan Tau a zlatý kufr 15.32 km
fara, Schwarzenberská hrobka, Doma... 15.34 km
Anglický krajinářský park, Třeboň... 15.36 km
dětské hřiště Dolní Třebonín... 15.52 km
pláž U Světa, rybník Svět, Třeboň... 15.54 km
Peníze nebo život 15.56 km
Dolní Třebonín 15.57 km
Boží muka u Schwarzenberské hrobky... 15.58 km
SDH Dolní Třebonín 15.58 km
pomník padlých WWI, Dolní Třebonín... 15.58 km
Horní Třebonín 15.65 km
hřbitov Třeboň 15.66 km
hrob Ota Jan Hrbek 15.66 km
kaple Horní Třebonín 15.67 km
pomník padlých WWII, rodina Slavíč... 15.69 km
správcovský dům, Třeboň 15.71 km
kaple výklenková Třeboň 15.71 km
kostel sv. Alžběty, Třeboň 15.72 km
Jílek Josef, páter 15.9 km
Třeboňská nocturna 15.91 km
Tereziánská kasárna, 531. rtr, Tře... 15.91 km
socha rybáře, Třeboň 15.99 km
NS Rožmberk 16.13 km
plavba po rybníku Svět, Třeboň 16.13 km
pomník Josefu Šustovi 16.14 km
NS Okolo Třeboně 16.14 km
zámecký park Třeboň 16.14 km
Šusta Josef 16.14 km
NS kolem Světa 16.14 km
městské opevnění Třeboň 16.15 km
lidové pověsti o Krčínovi z Jelčan... 16.15 km
socha Jakuba Krčína na hrázi rybní... 16.15 km
Krčín Jakub z Jelčan a Sedlčan 16.15 km
CHKO Třeboňsko 16.16 km
SDH Břilice 16.16 km
kašna v zámeckém parku, Třeboň... 16.16 km
zámecká kašna s hlavami Turků, Tře... 16.17 km
sv. Jan Nepomucký, Třeboň 16.17 km
pomník padlých WWI, Břilice 16.17 km
Břilice 16.18 km
zámek Třeboň 16.19 km
Novohradská brána, Třeboň 16.19 km
kaple Panny Marie, Břilice 16.2 km
Pan Vok odchází 16.2 km
pomník padlých WWI i II, Třeboň... 16.21 km
synagoga Třeboň 16.22 km
Svinenská brána, Třeboň 16.23 km
pomník padlých WWII, pivovar Regen... 16.23 km
sv. Jan Nepomucký, Třeboň 16.24 km
Schwarzenberský seník, Třeboň 16.26 km
pivní kašna, pivovar Regent Třeboň... 16.27 km
pamětní deska Mikuláš Rutard z Mal... 16.27 km
pamětní deska Josef Šusta 16.27 km
Šusta Josef Prof. Ph.Dr. 16.27 km
Budějovická brána, Třeboň 16.27 km
Stříbrná paruka 16.27 km
pivovar Regent, Třeboň 16.28 km
Mariánský sloup, Třeboň 16.33 km
pamětní deska Stanislav Muž 16.33 km
kašna na náměstí Třeboň 16.33 km
infocentrum Třeboň 16.33 km
augustiniánský klášter a kostel Pa... 16.34 km
kaple Třeboň 16.35 km
Rybářské slavnosti Třeboň 16.35 km
Všichni moji blízcí 16.35 km
Volf František 16.35 km
Třeboň 16.35 km
Stará radnice, Třeboň 16.35 km
kostel Panny Marie Královny a sv. ... 16.36 km
Prsten třeboňské madoně, Jaroslav ... 16.36 km
divadlo J. K. Tyla, Třeboň 16.36 km
pomník padlých WWI, Třeboň 16.36 km
věž radnice Třeboň 16.37 km
Spořitelna Třeboň 16.4 km
pamětní deska Jan Pernikář 16.41 km
Heřmánek František 16.41 km
pamětní deska František Heřmánek... 16.41 km
Pernikář Jan, generál, pilot 245 S... 16.41 km
Povídky a zajímavosti Třeboňska, L... 16.41 km
Vejvoda Ladislav 16.41 km
NS zdraví Třeboň - Hradeček 16.43 km
Hradecká brána, Třeboň 16.44 km
Bertiny lázně Třeboň 16.48 km
pamětní deska J.K. Tyl, Třeboň 16.49 km
Čertyně 16.54 km
Jakulský rybník 16.54 km
pomník padlých WWI, Byňov 16.56 km
Byňov 16.61 km
kaple Byňov 16.63 km
SDH Netřebice 16.73 km
nádraží Třeboň 16.73 km
zvonička Netřebice 16.76 km
pomník padlých WWI, Netřebice 16.78 km
Netřebice 16.81 km
nádraží Nové Hrady 16.86 km
vlaková zastávka Třeboň lázně... 16.94 km
společný hrob obětí transportu u N... 17.08 km
pomník obětí WWII, Netřebice 17.09 km
socha sv. Jana Nepomuckého, Údolí ... 17.11 km
Záluží u Dolního Třebonína 17.17 km
Údolí u Nových Hradů 17.18 km
kaple Panny Marie, Údolí u Nových ... 17.19 km
památník Lt William R. Preddy 17.19 km
kaple Záluží 17.2 km
Pyšná princezna 17.23 km
Třeboňské seníky 17.23 km
Buquoyové 17.25 km
Buquoy Karel Bonaventura 17.25 km
Oppolzer Johann 17.25 km
hrad Nové Hrady 17.25 km
hradní studna Nové Hrady 17.27 km
hraběcí pivovar Údolí - Nové Hrady... 17.29 km
Královský slib 17.3 km
tvrz Cuknštejn 17.3 km
Ať žijí rytíři! 17.3 km
historická kovárna Nové Hrady 17.31 km
HSZ Jihočeského kraje - Požární st... 17.31 km
infocentrum Nové Hrady 17.33 km
radnice Nové Hrady 17.33 km
NS Paměti Novohradska 17.33 km
NS Buquoyská krajina 17.33 km
NS Sokolí hnízdo - Nové Hrady 17.33 km
SDH Nové Hrady 17.37 km
kašna Nové Hrady 17.38 km
Orwellův rok, Jaroslav Švestka 17.39 km
Nové Hrady 17.39 km
Švestka Jaroslav Borský 17.39 km
studna na náměstí Nové Hrady 17.39 km
barokní lékárna Nové Hrady 17.4 km
buquoyská rezidence Nové Hrady 17.4 km
Terčino údolí, Nové Hrady 17.42 km
NS Terčino údolí 17.42 km
návesní rybník, Štěkře 17.46 km
městský špitál a vězení, Nové Hrad... 17.48 km
Štěkře 17.48 km
nádraží Kaplice - nádraží 17.48 km
kostel sv. Petra a Pavla, Nové Hra... 17.49 km
tvrz Štěkře 17.5 km
pomník padlých WWI, Nové Hrady 17.51 km
zámek Nové Hrady 17.51 km
Novohradský jinan 17.52 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Nové H... 17.52 km
klášter Božího Milosrdenství, Nové... 17.52 km
NS Pamětí Vitorazska 17.58 km
Kaplice - nádraží 17.59 km
Nepřímá výprava vlaků 17.59 km
kaple Pod Kopečkem, Třeboň 17.6 km
alej Sokolí hnízdo, Údolí - Nové H... 17.66 km
Kotěrova vodárenská věž, Třeboň... 17.79 km
Parafly Service 17.84 km
rybník po Štěkří 17.86 km
rybník Káňov 17.86 km
umělý válcový mlýn Josefa Jindry, ... 17.88 km
kaple nad Novými Hrady 17.9 km
Mlýnský rybník, Třeboň 17.94 km
hrob Jaroslav Švestka 17.99 km
památník dosídlení Horní Stropnice... 18 km
Mariánský sloup, Horní Stropnice... 18 km
Horní Stropnice 18.01 km
Světví 18.02 km
kaple výklenková Světví 18.02 km
kostel sv. Mikuláše, Horní Stropni... 18.02 km
hřbitov Nové Hrady 18.04 km
fara Horní Stropnice 18.05 km
muzeum Novohradských hor, Sýpka St... 18.05 km
Stupský rybník, Třeboň 18.05 km
mlýn u svatého Víta, Třeboň 18.09 km
dvůr Filipíny, Světví 18.09 km
pomník padlých WWII, Nové Hrady 18.1 km
hrob vojáků Rudé armády, Nové Hrad... 18.12 km
hrobka Buquoyů, Nové Hrady 18.13 km
Černice 18.16 km
Kluci v akci, Domácí ryba z Třebon... 18.18 km
kaple sv. Víta, Třeboň 18.19 km
hříšná Pergolína - Josef Nálepa, r... 18.2 km
rybník Zadní Kouty 18.27 km
lípa Kapucínka, Zlatá Koruna 18.28 km
kostel sv. Máří Magdalény, Černice... 18.31 km
Paměť stromů - 7. díl - Zlatá Koru... 18.31 km
cisterciácký klášter Zlatá Koruna... 18.31 km
pamětní deska Antonín Borový 18.39 km
Podhradský 18.4 km
silniční most Vltava, Zlatá Koruna... 18.42 km
Cisterciácká lípa na návsi, Zlatá ... 18.42 km
Zlatá Koruna 18.44 km
SDH Zlatá Koruna 18.52 km
Křemžský potok 18.54 km
Svatojánský věneček 18.57 km
zřícenina hradu Dívčí kámen 18.66 km
Svatojánský věneček 18.72 km
hřbitov Zlatá Koruna 18.75 km
židovský hřbitov Třeboň 18.92 km
mlýn Zlatá Koruna 19 km
pomník padlých WWI i II, Rájov 19.08 km
Rájov 19.09 km
SDH Blansko 19.09 km
SDH Rájov 19.12 km
dub letní, Blansko 19.12 km
Blansko 19.14 km
fara Blansko 19.23 km
kostel sv. Jiří, Blansko 19.23 km
keltské oppidum Třísov 19.23 km
kaplička Panny Marie, Třísov 19.25 km
hřbitov Blansko 19.25 km
lípa Třísov 19.25 km
parkoviště Třísov 19.31 km
vlaková zastávka Třísov 19.33 km
vlaková zastávka Majdalena 19.33 km
kostel sv. Mikuláše, Suchdol nad L... 19.34 km
hřbitov Dobrá Voda u Horní Stropni... 19.38 km
Majdalena 19.39 km
Nová Koruna 19.4 km
koupaliště Zlatá Koruna 19.41 km
pomník padlých WWI i II, Majdalena... 19.43 km
Třísov 19.45 km
hřbitov Majdalena 19.45 km
SDH Třísov 19.46 km
návesní rybník, Třísov 19.47 km
u Mříče se srazily osobní vlaky, 1... 19.49 km
Dobrá Voda u Horní Stropnice 19.54 km
nádraží Majdalena 19.56 km
fara Dobrá Voda u Horní Stropnice... 19.57 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie Dob... 19.6 km
Kluci v akci, Vánoční ryba z Třebo... 19.66 km
vlaková zastávka Suchdol nad Lužni... 19.68 km
Suchdol nad Lužnicí 19.71 km
SDH Suchdol nad Lužnicí 19.72 km
vlaková zastávka Lužnice 19.77 km
Svatby pana Voka 19.78 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Dasný... 19.82 km
nádraží Zlatá Koruna 19.82 km
rožmberská bašta a bobrovna, rybní... 19.83 km
kostel sv. Máří Magdalény, Majdale... 19.83 km
úkryt Karla Čurdy, Nová Hlína 19.83 km
Pohořský potok 19.83 km
Dasný 19.86 km
Golf Club Český Krumlov 19.86 km
Čurda Karel 19.86 km
hraniční přechod Nové Hrady - Pyhr... 19.86 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Suchdo... 19.88 km
Nová Hlína 19.9 km
fara Kaplice 19.9 km
dětské hřiště Nová Hlína 19.92 km
pivovar Glokner 19.93 km
kostel sv. Petra a Pavla, Kaplice 19.93 km
Kaplice 19.95 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 19.95 km
kostel sv. Floriána, Kaplice 19.95 km
rybník Rožmberk 19.96 km
sv. Jan Nepomucký, Kaplice 19.96 km
radnice Kaplice 19.97 km
kašna Kaplice 19.98 km
Historická expozice Kaplicka 19.99 km
ubytování v okolí

Rekreace na Lipně

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování:
Šumava: lipensko
šumavská obec: Frymburk

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 0 Kč detail

penzion 9001, Přední Výtoň

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: penzion
Šumava: lipensko
šumavská obec: Přední Výt...

ubytování s kapacitou: 31
cena ubytování: od 430 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • půda plná pohádek, mlýn Borovany - oteví...

    batoh
    půda plná pohádek, mlýn Borovany - otevírací doba
    Šumava A-Z: menší
    lokalita: budějovicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • muzeum vláčků, Římovská roubenka - oteví...

    batoh
    muzeum vláčků, Římovská roubenka - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: budějovicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Jihočeské muzeum (historická budova), Če...

    batoh
    Jihočeské muzeum (historická budova), České Budějovice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: budějovicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
  • Bankomat Česká spořitelna

    batoh
    Bankomat Česká spořitelna
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: budějovicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Borovany

    batoh
    Jednota Borovany
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: budějovicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Ledenice

    batoh
    Jednota Ledenice
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: budějovicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • čerpací stanice Benzina, Trhové Sviny

    batoh
    čerpací stanice Benzina, Trhové Sviny
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: krumlovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
Bankomat Česká spořitelna 2.27 km
Jednota Borovany 2.82 km
Jednota Ledenice 3.7 km
čerpací stanice Benzina, Trhové Sv... 6.25 km
čerpací stanice PAP OIL, Trhové Sv... 6.31 km
Bankomat Česká spořitelna 6.98 km
Bankomat Komerční banka 7.01 km
Bankomat GE Money Bank 7.04 km
Jednota Trhové Sviny 7.15 km
TREFA České Budějovice 10.95 km
Bankomat Česká spořitelna 11.06 km
Jednota Adamov 11.16 km
čerpací stanice Shell, České Buděj... 11.6 km
Jednota Kamenný Újezd 11.95 km
čerpací stanice EuroOil, České Bud... 11.97 km
Rožnov České Budějovice 12 km
Vesna České Budějovice 12.02 km
čerpací stanice Benzina, České Bud... 12.04 km
Bankomat GE Money Bank 12.06 km
Bankomat Česká spořitelna 12.1 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.1 km
Bankomat ČSOB 12.1 km
TREFA Ćeské Budějovice 12.15 km
Bankomat Česká spořitelna 12.2 km
Bankomat Komerční banka 12.21 km
Bankomat ČSOB 12.27 km
Bankomat UniCredit Bank 12.27 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.27 km
Bankomat ČSOB 12.29 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.32 km
McDonalds, OD Prior, České Budějov... 12.38 km
Prior České Budějovice 12.39 km
čerpací stanice EuroOil, Lišov 12.46 km
Bankomat Raiffeisenbank 12.48 km
čerpací stanice EuroOil, Včelná... 12.49 km
Bankomat Česká spořitelna 12.5 km
Bankomat GE Money Bank 12.52 km
Bankomat Komerční banka 12.52 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.55 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.65 km
Bankomat ČSOB 12.66 km
Bankomat ČSOB 12.66 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.67 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.68 km
Bankomat ČSOB 12.68 km
Bankomat UniCredit Bank 12.69 km
Bankomat Česká spořitelna 12.76 km
Bankomat GE Money Bank 12.8 km
Jednota Lišov 12.8 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.84 km
Bankomat ČSOB 12.84 km
Bankomat Sberbank CZ 12.84 km
Bankomat Fio banka 12.89 km
Bankomat UniCredit Bank 12.89 km
Bankomat Česká spořitelna 12.93 km
Bankomat Česká spořitelna 12.93 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.96 km
Bankomat ČSOB 12.96 km
Bankomat Raiffeisenbank 13 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13 km
Bankomat Oberbank AG 13 km
Bankomat GE Money Bank 13.01 km
Bankomat Česká spořitelna 13.08 km
Jednota-potraviny Besednice 13.16 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 13.22 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 13.28 km
Bankomat GE Money Bank 13.47 km
Bankomat Česká spořitelna 13.51 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.55 km
Bankomat Česká spořitelna 13.56 km
Jednota-potraviny Velešín 13.7 km
čerpací stanice Benzina, České Bud... 13.78 km
Družba České Budějovice 13.85 km
Jednota-potraviny Velešín 13.89 km
čerpací stanice Benzina, Velešín... 14.29 km
čerpací stanice Shell, České Buděj... 14.36 km
McDonalds, Strakonická, České Budě... 14.58 km
TERNO SUPERMARKET České Budějovice... 14.66 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 14.86 km
Vltava České Budějovice 15.12 km
Bankomat ČSOB 15.21 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.22 km
čerpací stanice Shell, Třeboň 15.31 km
čerpací stanice RoBiN OIL, České B... 15.32 km
Lužnice České Budějovice 15.69 km
Bankomat Česká spořitelna 15.8 km
Bankomat Komerční banka 15.83 km
Bankomat GE Money Bank 16 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.11 km
Bankomat ČSOB 16.11 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.32 km
Bankomat ČSOB 16.33 km
Tempo market Třeboň 16.39 km
Bankomat Česká spořitelna 16.39 km
Bankomat ČSOB 16.55 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.55 km
čerpací stanice PAP OIL, Třeboň... 16.7 km
Jednota-potraviny Velešín 16.75 km
Jednota Nové Hrady 17.34 km
čerpací stanice PAP OIL, Nové Hrad... 17.44 km
Jednota-potraviny Střítež 17.6 km
čerpací stanice Benzina, Třeboň... 17.85 km
Jednota Horní Stropnice 17.95 km
Jednota-potraviny Benešov nad Čern... 19.17 km
Bankomat Česká spořitelna 19.33 km
Bankomat GE Money Bank 19.5 km
Jednota-potraviny Kaplice 19.52 km
čerpací stanice Benzina, Suchdol n... 19.71 km
Bankomat ČSOB 19.97 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.97 km
Jednota-potraviny Kaplice 19.97 km
Jednota-potraviny Kaplice 19.97 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Trocnov

batoh
nádraží Trocnov
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

nádraží Boršov nad Vltavou

batoh
nádraží Boršov nad Vltavou
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Na formování krajiny Šumavy se podílel člověk svou činností zhruba od konce 12. století, kdy proběhla její první kolonizace. Celé území přibližně do poloviny 18. století pokrývaly neporušené pralesy, které byly součástí pomezního hvozdu. Přesto i v těchto dávných dobách na Šumavě existovaly značně frekventované přechody. Nejznámější „Zlatá stezka“ je doložená již v 11. století. Zásadní význam pro utváření dnešních lesních a nelesních ekosystémů Šumavy měla až novější kolonizace v 17. - 18. století, spojená s rozvojem sklářství, dřevařství a pastevectví. Výrazně se zmenšují plochy pralesů, vznikají nové dřevařské osady a s tím i nové typy stanovišť, do té doby neexistující. Objevují se i první projevy místně narušené přírodní rovnováhy (preference monokultury smrku v umělých výsadbách, pokračující pastva na rozsáhlých pasekách, lesní kalamity v 70. letech 19. století atd.). Po 2. světové válce nastaly podstatné změny v dosud tradičním využívání krajiny. Spočívaly v téměř čtyřicetiletém útlumu všech činností v pohraničním pásmu. Charakter šumavské krajiny dodnes dotvářejí některé dochované historické památky, doklady osídlení a přítomnosti člověka v území. Dnes je na území NP Šumava 7 obcí, v nichž žije trvale kolem 1 000 obyvatel, naproti tomu v letní i zimní sezoně počet návštěvníků mnohonásobně vzrůstá. Přesto oproti jiným oblastem ČR nejsou změny způsobené lidskou činností na Šumavě tak radikální. Pro poznávání Šumavy (německy Böhmerwald) využijte široké nabídky levného ubytování na horách, v horských městečkách, osadách i ve městech. Vybrat si můžete hotely, chaty a chalupy, penziony, apartmány, kempy, zámky, farmy a jiné druhy ubytovacích kapacit. Ubytování na Šumavě je vhodné nejen jak pro dovolenou a relaxaci tak nevšední zážitky z okouzlující šumavské přírody. Šumava je ideální pro turistické výlety, sportovní aktivity jako zejména lyžování, snowboarding, cyklistiku, golf, plavání, relaxace, in-line bruslení, turistiku, letání, rybolov či jízdu na koních. Šumava je ideálním místem pro sport, rekreaci, regeneraci, odpočinek, romantické a ozdravné pobyty pro rodiny s dětmi, pro rodiny se psem, sportovce, lyžaře, běžkaře, cyklisty, pěší turisty.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Soudce se obrátil k Martinákovi.

„A vy, Martináku, říkáte, že jste s děvčetem, které jste tam potkal, ,špásoval'. Jaképak to bylo špásování, co ?" i Na obličeji tázaného objevily se zřejmé známky rozpaků. Nechtělo se mu odpověděti a oči jeho se klopily ku podlaze. Byv opětně vyzván, aby promluvil, pravil posléze:

„Prosím, neráčej si myslit nic zlého — já jsem se jí chtěl pouze podívat do košíku a ona se tomu vzpírala a... a... potom mi utekla."

Soudce se usmál bezděky a správce i porybí také.

„Nu, pantáto Potužáku," soudce se obrátil na tohoto, „teď je řada na vás! Má snad vaše dcera milovníka?"

„Ne," odpověděl tento, „holce je teprve šestnáct let."

„Nu," smál se soudce, „to by zrovna nebyl důvod. Než, tuhle Martinák sám neví, uhodil-li ho váš syn, váš syn tvrdí, že ne, a jiný obviňován není. O té loupeži nebudeme mluvit, té vůbec nebylo. Věc je odbyta. Vy, mladíčku, jděte spánem-bohem a s tatínkem domů a podruhé neutíkejte, až uhlídáte někde poraněného člověka, a úřadů se nebojte, máte-li dobré svědomí."

Potužák se poděkoval jak panu sudímu, tak panu správci, Václav stál, nevěda, porozuměl-li dobře, až Krušnej ho chopil za rameno a tíhl s ním ke dveřím, ze všech první však byl venku z úřadovny pěšák Martinák. Správce s porybím ještě zůstali, se soudcem se loučíce.

„Balvan mi odpadnul od srdce," pravil správce, „že to takhle prošlo a že jsem se mohl trochu odsloužit Potužákovi za jeho dnešní skutek. Děkuji vám z té duše, pane sudí!"

„Jsem sám rád, že se to takhle skončilo," odpověděl, usmívaje se soudce; „již ráno jsem měl dojem, že ten hoch je nevinen a že tu běží buď o omyl, nebo o bídnou mstu. Vyjasněná ta věc úplně není, ale na jedno bych přísahal, a vy asi také o tom nebudete pochybovat, všiml-li jste si rozpaků onoho zatro-leného pěšáka: ta holka, s níž si ,zašpásoval', byla Potužákova dcera a ta dle všeho nebyla samotná a nešla neprovázena do­mů. Myslím, že se nemýlím, řeknu-li, že tu ránu mu zasadil její nápadník."

Správce se dal do smíchu.

„V tom máte namouduši pravdu, pane sudí."

„Nu, myslím si, chlapovi se mnoho nestalo, a tak jsem raději dále nepátral, abych ubohému Potužákovi nezkazil ra­dost, kdyby snad vyšlo najevo něco delikátního v příčině jeho dcery. To je řečeno mezi námi, pánové, rozumí se, a vy o tom také mlčte, Kozlíku!"

Písař se jen uklonil, ostatní se smáli...

Na chodbě zatím přistoupil k Potužákovi sluha Novák, řka s okázalou blahosklonností:

„Co jsem vám řekl, pantáto? — Jak vidíte, nepřelhal jsem vás. Pustili jsme ho. Jak by taky ne? Na první pohled se vědělo, že je nevinen jako novorozeně. Spánembohem teď a mnoho štěstí! Dá-li Pánbůh, o posvícení se tam trochu podívám k vám..."

„Jen přijďte — bude nás těšit, u nás je každý vítán." —

Když vyšli ze soudní budovy a ulicí se brali, pravil Kruš­nej:

„Ten se namáhal, ten chlap, ten Novák! Ani prstem ne­hnul a nepřijít pan správec, snad týden by si byl poseděl Václav v té šatlavě. Čímpak ti přilepšil, chlapče? Tvůj táta mu dal přece desítku na tvoje stravování..."

„Nu, on mi přinesl dvě buchty — ale kdeže bych je byl snědl! — druzí mi je vzali! — Byli tam ještě dva, celou noc povykovali a řeči vedli, že mi vlasy hrůzou vstávaly... Za­plať Pánbůh, že jsem venku..."

Dal se do pláče.

„Odpusťte mi, tatíčku, že jsem vám takovou hanbu udělal," pravil v slzách... „ten pán měl pravdu. Kdybych byl ne­utekl, nebylo by se to stalo..."

„Neplač, dítě, — byls nevinen, nemám ti co odpouštět. Teď pospěšme domů, aby matka byla zbavena starostí. Máme dalekou cestu — přímo jít nemůžeme..."

„Já na tvém místě," ozval se Krušnej, „bych tomu žvanilovi Novákovi tu desítku nenechal. Stravovat tuhle Vaška nebude, tak ať ty peníze vrátí..."

Potužák máchnul rukou.

„I ať si ji nechá," pravil, „ať si přeje dnes, když se nám to tak dobře povedlo. Také chudé u nás podělím na slávu

Boha, který modlitby moje vyslyšel. Ale jiná věc mě napadá. Musíme se ještě zastavit, než odejdeme. Budeš mít hlad a ží­zeň, Jakube..

„Nu, lhal bych, kdybych řekl, že ne..."

„Pojďme tedy tuhle ke Kobrčům, nadlouho se nezdržíme. Musel bych tam zajít tak jako tak; však víš, že jsem slíbil Karhounovi zaplatit útratu. Nesmíme zapomenout, že on to byl, který upozornil pana správce a tím mi zjednal jeho pomoc a zakročení..."

Obličej Krušného se velice zkřivil při těchto slovech.

„Cože?" zakoktal, „za tím lajdákem chceš jít? Ještě ke všemu tam budou oba. Mnoho cti člověk nedojde v jejich společnosti..."

„Nic plátno, dal jsem slovo a musím je dodržet; beztoho už asi na mne čekají..."

„Vždyťs mu dal pětku, zaplatiti může. Ručím ti za to, že si k tobě přijde o další diškereci. Pojďme jinam, povečeříme a půjdeme odsud, abychom se dostali domů, než padne noc..."

Potužák se nedal přemluvit; neustoupil od svého úmyslu, ani když Krušnej mu řekl, že bratří Karhounové mu přísahali pomstu za to, že před soudem proti nim svědčil, a že se jich bojí.

„Stojím ti za to," pravil, „že v mé přítomnosti žádný z nich ti neublíží, ale máš-li z nich strach, zajdi jinam, třeba tuhle na ,obec' a já se pak pro tebe zastavím. Dlouho tam nepobudu, tolik ti slibuji."

S tímto návrhem Krušnej souhlasil, a odloučiv se od Potu-žáka otce a syna, zašel do „obce".

Když Potužákové vešli ke Kobrčovi, přistoupil k nim už v předsíni hostinský, jenž, uvítav je, pravil:

„Jsou tu bratří Karhounové a pijou, až se hory zelenají. Přibrali si ještě tři jiné chlapíky a Polda tvrdí, že vy jste ho sem objednal a že pitka se koná na vaše útraty. Já jim ne­věřím, znám tu bandu, a právě jsem jim řekl, že už jim ne-naliju, ačkoli Polda cosi žvaní, že uvidím, jakou vám prokázal dnes službu. Také se bojím, aby se mi tu nepopřáli, začínají se hašteřit, neboť Honza Karhoun tvrdí, že mu Polda ukradl šunku. Je-li to pravda, ukrad ji, dareba, beztoho napřed sám..."

„Pivo!" zařval vtom ve formance hrubý hlas a někdo uhodil pěstí na stůl, že bylo slyšet, jak sklenice řinčely.

„Jen jim jděte nalít," pravil Potužák. „Polda mluvil pravdu: pijou na mé útraty."

Hostinský pozatřásl hlavou.

„Nu, když vy poroučíte, vyhovím jim, ale je mi to divné — už odpustíte... do smrti bych byl nevěřil, že vy byste byl ve spolku s touhle pakáží..."

„Také s nimi v žádném spolku nejsem," přerušil ho Potu­žák, „ale nemám dnes času, abych vám to vyložil. Povím vám to jindy. Ostatně budu hledět, abych je přivedl do míry. Myslím, že uposlechnou."

„Tatíčku," ozval se Václav, „snad abychom tam ani ne­vcházeli. Ti dva tam, víte, kteří byli se mnou —" slovo „vě­zení" uvázlo mu v hrdle — „o těchhle Karhounech mluvili... hanba povídat, zhrozil jsem se..."

Potužák se zamyslil.

„Máš pravdu," pravil po chvíli, „ty tam nechoď, jdi za strýčkem Krušným. Ale já tam vejdu, splácím dluh, chlapče!"

Hoch odešel a Potužák vstoupil do formanky. Pateronásobný pustý řev jej uvítal.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky