Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Třísov

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: krumlovsko
GPS: 48°52'59.905"N, 14°20'54.806"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Třísov leží na trati v jízdním řádu pro cestující označenou číslem 194. Trať České Budějovice - Černý Kříž, Volary / Nové Údolí. Jde o jednokolejnou regionální trať. Provoz na Úseku do Kájova byl zahájen v roce 1891, do Nové Pece v roce 1892 a do Volar v roce 1910. Úsek do Nového Údolí vedl na státní hranici a dál do Haidmühle, kde v důsledku politického uspořádání Evropy po 2. světové válce byl provoz v roce 1951 zastaven. Na úseku Stožec - Nové Údolí nebyla v od roku 1977 do roku 1990 provozována osobní doprava. V roce 1958 byla trať u Lipna přeložena v důsledku stavby přehrady a původní trať je částečně pod vodou.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

parkoviště Třísov

batoh
parkoviště Třísov
Šumava A-Z: parkoviště
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

kaplička Panny Marie, Třísov

batoh
kaplička Panny Marie, Třísov
Šumava A-Z: kaple
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

lípa Třísov

batoh
lípa Třísov
Šumava A-Z: památné strom...
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Třísov

batoh
Třísov
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
parkoviště Třísov 0.03 km
kaplička Panny Marie, Třísov 0.11 km
lípa Třísov 0.11 km
Třísov 0.12 km
SDH Třísov 0.13 km
návesní rybník, Třísov 0.15 km
keltské oppidum Třísov 0.37 km
zřícenina hradu Dívčí kámen 0.9 km
Svatojánský věneček 0.99 km
Křemžský potok 1.06 km
Podhradský 1.19 km
Svatojánský věneček 1.32 km
památník Karel Kovařovic 2.03 km
infocentrum Holubov 2.06 km
nádraží Holubov 2.07 km
dětské hřiště Holubov 2.09 km
Holubov 2.14 km
památník Lt William R. Preddy 2.3 km
kaple Záluží 2.38 km
Holubovský dub letní 2.42 km
Krasetín 2.42 km
železniční most Kremžský potok, Ho... 2.42 km
pomník padlých WWII, Krasetín 2.42 km
Záluží u Dolního Třebonína 2.48 km
rybník po Štěkří 2.63 km
Čertyně 2.81 km
tvrz Štěkře 2.95 km
návesní rybník, Štěkře 2.98 km
Štěkře 2.99 km
u Mříče se srazily osobní vlaky, 1... 3.07 km
koupaliště Zlatá Koruna 3.27 km
Nová Koruna 3.44 km
lípa Kapucínka, Zlatá Koruna 3.46 km
pamětní deska Antonín Borový 3.48 km
Cisterciácká lípa na návsi, Zlatá ... 3.51 km
Zlatá Koruna 3.52 km
cisterciácký klášter Zlatá Koruna... 3.52 km
Paměť stromů - 7. díl - Zlatá Koru... 3.52 km
parkoviště lanová dráha Krasetín -... 3.55 km
sedačková lanovka Kleť 3.56 km
SDH Zlatá Koruna 3.58 km
mlýn Zlatá Koruna 3.6 km
nádraží Zlatá Koruna 3.63 km
silniční most Vltava, Zlatá Koruna... 3.73 km
kostel Československé církve husit... 3.77 km
hřbitov Zlatá Koruna 3.9 km
pomník padlých WWI, Křemže 3.96 km
pomník prezidenta T.G.Masaryka, Kř... 3.97 km
Smil Jan z Křemže 3.99 km
Křemže 3.99 km
pomník Jana Smila, Křemže 3.99 km
kostel sv. Michaela, Křemže 4.02 km
fara Křemže 4.06 km
SDH Křemže 4.08 km
hřbitov Křemže 4.23 km
kaple sv. Voršily, Křemže 4.24 km
pomník padlých WWI i II, Rájov 4.26 km
SDH Rájov 4.29 km
Rájov 4.29 km
kaple Srnín 4.4 km
Srnín 4.45 km
památník obětem totalit, Kleť 5.15 km
hvězdárna Kleť 5.16 km
koloběžky Kleť 5.16 km
sluneční hodiny Kleť 5.17 km
Kleť 1084 m n. m. 5.18 km
dětské hřiště Dolní Třebonín... 5.24 km
tvrz Chlumeček 5.24 km
Kosov 5.25 km
Chlumeček 5.28 km
kaple Přísečná 5.45 km
SDH Dolní Třebonín 5.45 km
kostel sv. Máří Magdalény, Černice... 5.46 km
Dolní Třebonín 5.47 km
pomník padlých WWI, Dolní Třebonín... 5.47 km
Černice 5.54 km
Přísečná 5.62 km
SDH Přísečná 5.63 km
pomník padlých WWI i II, Přísečná... 5.67 km
kaple Stupná 5.79 km
Stupná 5.79 km
Horní Třebonín 5.89 km
kaple Horní Třebonín 5.9 km
Golf Club Český Krumlov 6.23 km
Hamry u Křemže 6.28 km
pivovar Glokner 6.34 km
památník Capt. Raymond F. Reuter 6.4 km
Březí u Boršova nad Vltavou 6.42 km
Kopecký Miloš 6.86 km
CHKO Blanský les 7.09 km
nádraží Český Krumlov 7.17 km
informační a servisní centrum Česk... 7.18 km
SDH Prostřední Svince 7.47 km
Prostřední Svince 7.48 km
fara Boršov nad Vltavou 7.5 km
hřbitov Boršov nad Vltavou 7.52 km
kostel sv. Jakuba Většího, Boršov ... 7.54 km
Chabičovice 7.58 km
Boršov nad Vltavou 7.6 km
Chmelná 7.7 km
pomník padlých WWI, Chmelná 7.73 km
kaple Chmelná 7.74 km
silniční most Otava, Boršov nad Vl... 7.75 km
SDH Chmelná 7.76 km
Vošahlíkův mlýn, Český Krumlov... 7.88 km
bazén Český Krumlov 7.94 km
kaple na mostě u Budějovické brány... 7.94 km
Budějovická brána, Český Krumlov... 7.96 km
železniční most Otava, Boršov nad ... 7.96 km
nádraží Holkov 8.08 km
minoritský klášter, Český Krumlov... 8.09 km
Pivní putování - 8. díl - Jižní Če... 8.12 km
pamětní deska Josef Rosenauer 8.15 km
Sokol Boršov nad Vltavou 8.17 km
kašna I. nádvoří zámek Český Kruml... 8.2 km
kašna II. nádvoří zámek Český Krum... 8.22 km
zámek Český Krumlov, UNESCO 8.23 km
Pyšná princezna 8.24 km
kaple Poříčí 8.25 km
muzeum Marionet, Český Krumlov 8.29 km
kostel sv. Jošta, Český Krumlov 8.29 km
kašna Latrán, Český Krumlov 8.29 km
Vydrýsek - O cizí řece 8.29 km
sv. Jan Nepomucký, Lazebnický most... 8.31 km
obětem heydrichiády, Boršov nad Vl... 8.31 km
Jen ho nechte, ať se bojí 8.32 km
kašna zámecké divadlo Český Krumlo... 8.33 km
mlýn na parkánu, Český Krumlov 8.36 km
Wolf Josef 8.36 km
Krumlovský mlýn, Český Krumlov 8.37 km
muzeum historických motocyklů, Čes... 8.37 km
legendy o v českokrumlovském mlýně... 8.37 km
regionální muzeum Český Krumlov... 8.39 km
muzeum vltavínů, Český Krumlov 8.39 km
kaplička Poříčí 8.4 km
jezuitská zahrada, Český Krumlov... 8.4 km
kašna v jezuitské zahradě, Český K... 8.42 km
Ze šumavy, Eliška Krásnohorská 8.42 km
Chromy Anna 8.42 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 8.42 km
Vok Petr z Rožmberka 8.42 km
Slavnosti pětilisté růže, Český Kr... 8.42 km
Český Krumlov 8.42 km
Toulavá kamera ČT - vory, Český Kr... 8.42 km
infocentrum Český Krumlov 8.42 km
prelatura Český Krumlov 8.44 km
kaplanka, Český Krumlov 8.45 km
sousoší kalvárie, Český Krumlov... 8.45 km
nádraží Boršov nad Vltavou 8.46 km
pamětní deska Jiří Bílek z Bílenbe... 8.46 km
morový sloup s kašnou, Český Kruml... 8.46 km
morový sloup, Český Krumlov 8.46 km
kostel sv. Víta, Český Krumlov 8.47 km
kašna u Morového sloupu, Český Kru... 8.48 km
Egon Schiele Art Centrum, Český Kr... 8.48 km
Schiele Egon 8.48 km
Hop, a je tu lidoop 8.48 km
Pan Tau a cesta kolem 8.48 km
památník Friedricha Ludwiga Jahna,... 8.5 km
kaskádová fontána, zámek Český Kru... 8.5 km
hudební pavilon, Český Krumlov 8.5 km
wax museum Český Krumlov 8.51 km
Homole 8.52 km
památník bojů a vítězství nad faši... 8.53 km
městský park, Český Krumlov 8.54 km
Mrázkův mlýn, Český Krumlov 8.55 km
lípa městský park, Český Krumlov... 8.58 km
dětské hřiště, městský park, Český... 8.61 km
kaple sv. Martina, Český Krumlov 8.63 km
Pan Tau a cesta kolem světa 8.64 km
kaple výklenková Český Krumlov 8.65 km
muzeum fotoatelier Seidel 8.66 km
Seidel Josef 8.66 km
nádraží Včelná 8.7 km
synagoga Český Krumlov 8.72 km
Včelná 8.91 km
Holkov 8.96 km
Niva - Nenajdete ve světě sýry jak... 9.06 km
kaple Panny Marie Bolestné a sv. K... 9.14 km
pozůstatky koňské dráhy Holkov - V... 9.2 km
kaple Křenov 9.22 km
letecký souboj P-51 Mustang vs. M... 9.23 km
bunkr (řopík) 197/67/A-180 9.32 km
bunkr (řopík) 197/70/A-140Z 9.53 km
muzeum lehkého opěvnění Křenov... 9.54 km
bunkr (řopík) 197/69/A-180Z 9.54 km
rechle Český Krumlov 9.57 km
zámek Červený Dvůr 9.58 km
bunkr (řopík) 197/71/A-180Z 9.86 km
bunkr (řopík) 197/72/A-160Z 9.91 km
nádraží Kájov 9.91 km
vlaková zastávka Kladné 9.94 km
bunkr (řopík) 197/73/A-180Z 10.19 km
bunkr (řopík) 197/75/B2-100 10.25 km
dětské hřiště Římov 10.32 km
SDH Velešín 10.34 km
hřbitov Brloh 10.35 km
Kájov 10.41 km
Plav 10.43 km
bunkr (řopík) 197/76/A-160Z 10.44 km
Papouščí skála, Nové Spolí 10.52 km
pomník padlých WWI, Kájov 10.52 km
muzeum vláčků, Římovská roubenka... 10.54 km
kostel Zesnutí Panny Marie, Kájov... 10.54 km
fara s hospicem Kájov 10.55 km
kostel sv. Maří Magdalény, Chvalši... 10.56 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kájov... 10.56 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ká... 10.57 km
Chvalšiny 10.57 km
kaple sv. Terezie, Kájov 10.59 km
Římov 10.6 km
Paměť stromů - 12. díl - Římov... 10.61 km
lípa Jana Gurreho, Římov 10.61 km
hřbitov Kájov 10.61 km
kostel sv. Šimona a Judy, Brloh 10.62 km
křížová cesta Římov, Římovské paši... 10.63 km
kostel sv. Ducha, loretánská kaple... 10.63 km
fara Brloh 10.64 km
sv. Jan Nepomucký, Římov 10.65 km
infocentrum Římov 10.65 km
naučná stezka Brložsko 10.65 km
Brloh 10.67 km
muzeum Schwarzenberského plavebníh... 10.67 km
Rosenauer Josef 10.67 km
pomník padlých WWI i II, Brloh 10.69 km
sousoší sv. Tadeáš, Josef a Ant. P... 10.71 km
zámek Římov 10.72 km
Gerstner František Antonín 10.72 km
holašovické Stonehenge 10.73 km
hřbitov Římov 10.8 km
dub Hamr, Římov 10.83 km
přehrada Římov 10.85 km
mlýn Hamr, Římov 10.85 km
hřbitov Chvalšiny 10.93 km
muzeum selský dvůr Holašovice 11.04 km
Holašovice 11.06 km
Prodaná nevěsta 11.06 km
Už zase skáču přes kaluže 11.08 km
návesní rybník, Holašovice 11.09 km
kamenný most Malše, Římov 11.1 km
Stříbrná paruka - 1.díl - Primadon... 11.12 km
pamětní deska české školy, Holašov... 11.12 km
pamětní kámen UNESCO, Holašovice... 11.13 km
vodní pumpa Holašovice 11.13 km
kaple Holašovice 11.15 km
parkoviště Holašovice 11.18 km
infocentrum Holašovice 11.19 km
dětské hřiště Holašovice 11.21 km
kaplička Holašovice 11.28 km
Přídolí 11.29 km
Kladiny 11.35 km
kaple Panny Marie, Kladiny 11.35 km
Vávra František 11.37 km
slovanské hradiště Branišovice 11.42 km
Cvrčkův mlýn 11.44 km
Boletice 11.6 km
Jakeš Miloš 11.6 km
Příběh komunisty, Miloš Jakeš 11.6 km
Milda 11.6 km
Pacovští zastřelili tři muže 11.78 km
městský dům Větřní 12.11 km
Větřní 12.17 km
papírna Větřní 12.2 km
Spiro Ignác 12.2 km
SDH Větřní 12.37 km
vlaková jižní zastávka České Buděj... 12.53 km
Pivní putování - 8. díl - Jižní Če... 12.8 km
fara Větřní 12.92 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Větřn... 12.92 km
SDH Netřebice 12.93 km
pomník padlých WWI, Netřebice 12.94 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Větřní... 12.96 km
zvonička Netřebice 12.97 km
Netřebice 12.98 km
silniční most Vltava, Větřní 13.12 km
vlaková zastávka Mezipotočí 13.18 km
zřícenina hradu Kuglvajt 13.22 km
Malá farma 13.27 km
kaple výklenková Kuklov 13.29 km
dětské hřiště Záboří 13.3 km
Jihočeský kraj 13.31 km
Záboří 13.31 km
Babovřesky 13.33 km
Kuklov 13.35 km
Pašinovice 13.35 km
pomník padlých WWI, Pašinovice 13.36 km
SDH Záboří 13.37 km
kaple Záboří 13.38 km
kaple výklenková Záboří 13.38 km
zřícenina kláštera Kuklov 13.39 km
Údolí včel 13.39 km
pomník padlých WWI, Kuklov 13.43 km
Českobudějovická diecéze 13.56 km
Mezipotočí 13.56 km
Jihočeské muzeum (historická budov... 13.64 km
U Bugenů 13.65 km
Poslušně hlásím 13.65 km
Hašek Jaroslav 13.65 km
Fořt Karel, Mons. 13.68 km
Roden Karel 13.68 km
Kohout Eduard 13.68 km
Nedorost Josef 13.68 km
Lomský Bohumír, armádní generál... 13.68 km
Bílý Josef, armádní generál 13.68 km
Kubišová Marta 13.68 km
Kolář Petr 13.68 km
Kerles Jaroslav 13.68 km
Hrubín František 13.68 km
Valter Karel 13.68 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 13.68 km
Pyšná princezná 13.7 km
infocentrum Bavorský les - Šumava... 13.72 km
Kladenské Rovné 13.73 km
Nový Mlýn, Pašinovice 13.78 km
Kuklovský dub 13.94 km
Jílek Josef, páter 13.95 km
Kuklwaitská lípa 13.98 km
Svinenský potok 14.02 km
pomník obětí WWII, Netřebice 14.12 km
společný hrob obětí transportu u N... 14.13 km
fara Komařice 14.36 km
zámek Komařice 14.39 km
zeravy Komařice 14.4 km
bombardování nádraží České Budějov... 14.41 km
socha Immaculaty, Komařice 14.41 km
Komařice 14.43 km
SDH Komařice 14.44 km
Tajemství železnic - S Cimrmanem d... 14.44 km
Kaliště 14.52 km
Kaplice - nádraží 14.83 km
Nepřímá výprava vlaků 14.83 km
Poslušně hlásím 14.88 km
kaple výklenková Kaliště 14.9 km
nádraží Kaplice - nádraží 14.92 km
Řevňovice 15.12 km
kaple výklenková Slavkov 15.19 km
kaple Dobčice 15.19 km
návesní rybník, Dobčice 15.21 km
tvrz Dobčice 15.21 km
Babovřesky 15.22 km
Dobčice 15.22 km
dětské hřiště Dobčice 15.22 km
fara Slavkov 15.28 km
tvrz Slavkov 15.28 km
kostel sv. Bartoloměje, Slavkov 15.3 km
Slavkovská lípa 15.31 km
SDH Slavkov 15.31 km
pomník republiky, Slavkov 15.32 km
Slavkov 15.32 km
prohlídka pivovaru Budějovický Bud... 15.4 km
Pivní putování - 8. díl - Jižní Če... 15.4 km
pivovar Budějovický Budvar 15.4 km
Smědeč 15.42 km
Dasný 15.71 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Dasný... 15.71 km
památník Lt Robert W. Whitehead 15.86 km
Srubec 15.9 km
Dobrá Voda u Českých Budějovic 15.95 km
kaple nad pramenem, Dobrá Voda u Č... 15.96 km
fara stará Dobrá Voda u Českých Bu... 16.07 km
fara nová Dobrá Voda u Českých Bud... 16.11 km
křížová cesta, Dobrá Voda u Českýc... 16.13 km
kostel Panny Marie Bolestné, Dobrá... 16.16 km
fara Ktiš 16.18 km
kaple, Dobrá Voda u Českých Budějo... 16.19 km
socha Mistra Jana Husa, Dobrá Voda... 16.2 km
kostel sv. Bartoloměje, Ktiš 16.21 km
hřbitov Ktiš 16.21 km
pomník padlých WWI, Ktiš 16.23 km
Ktiš 16.24 km
kašna Ktiš 16.25 km
Strážkovice 16.32 km
silniční most Vltava, Zátoňské Dvo... 16.35 km
Chvalovice 16.53 km
hřbitov Dobrá Voda u Českých Buděj... 16.66 km
Češnovice 16.73 km
hřbitov Dobrá Voda (třebotovický) ... 16.74 km
hrob Lt Robert W. Whitehead 16.75 km
SDH Češnovice 16.81 km
pomník padlých WWI, Češnovice 16.84 km
kaple sv. Anny, Češnovice 16.85 km
Horní Chrášťany 16.98 km
kaple Horní Chrášťany 17.01 km
Babovřesky 17.02 km
Šporcl Pavel 17.03 km
bunkr (řopík) 182/33/A-140Z 17.2 km
letecký souboj Fw 190 vs. Lightnin... 17.33 km
nádraží Hořice na Šumavě 17.38 km
Zátoň u Českého Krumlova 17.41 km
pomník padlých WWI, Němčice u Neto... 17.42 km
Němčice u Netolic 17.44 km
silniční most Vltava, Zátoň 17.44 km
kostel sv. Mikuláše, Němčice 17.45 km
hřbitov Zátoň 17.51 km
kostel sv. Jana Křtitele, Zátoň 17.52 km
fara Zátoň 17.55 km
Pasovary 17.59 km
nádraží Trocnov 17.6 km
tvrz Pasovary 17.62 km
památník dosídlení Omleničky 17.76 km
Omlenička 17.8 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Omlen... 17.8 km
Hořice na Šumavě 18.05 km
kostel sv. Kateřiny, Hořice na Šum... 18.1 km
Babovřesky 18.1 km
sv. Jan Nepomucký, Hořice na Šumav... 18.13 km
sedm kamenných kašen, Hořice na Šu... 18.13 km
kostel sv. Vavřince, Pištín 18.14 km
památník pašijových her, Hořice na... 18.14 km
fara Hořice na Šumavě 18.15 km
naučná stezka, Hořice na Šumavě... 18.18 km
pranýř, Hořice na Šumavě 18.19 km
muzeum pašijových her Hořice na Šu... 18.23 km
muzeum radiopřijímačů Hořice na Šu... 18.23 km
Trocnov 18.26 km
památník 63 obětí pochodu smrti, O... 18.26 km
Tisovka 18.27 km
zámek Ohrada, Hluboká nad Vltavou... 18.41 km
muzeum lesnictví, myslivosti a ryb... 18.42 km
Ostrolovský Újezd 18.44 km
ZOO Ohrada 18.5 km
Svéráz 18.52 km
Žižka Jan 18.54 km
památník Jana Žižky z Trocnova 18.54 km
Paměť stromů - 7. díl - Trocnov, M... 18.54 km
vodáctví Hluboká nad Vltavou 18.55 km
Náhořany u Větřní 18.69 km
rybník Žižkovec 18.69 km
Pohádková rezervace, Hořice na Šum... 18.75 km
Rafťáci 18.76 km
zaniklé pašijové divadlo i kaple P... 18.87 km
muzeum husitského hnutí a Jana Žiž... 18.89 km
Ammann Johann Josef 18.9 km
pamětní deska Johann Josef Ammann... 18.9 km
rybník Grandlový 18.91 km
pašijové divadlo - přírodní amfite... 18.94 km
Sokolovna Lhenice 18.94 km
studna u Mikšova statku 18.95 km
rybník Horní a Dolní Trocnov 18.98 km
SDH Lhenice 18.98 km
Bylo nás pět 19.01 km
radnice (bývalá) Lhenice 19.02 km
pamětní deska osvobození Lhenice... 19.03 km
nádraží Omlenice 19.04 km
socha sv. Vojtěcha, Lhenice 19.04 km
Lhenice 19.06 km
dětské hřiště Lhenice 19.06 km
hřbitov Kaplice 19.08 km
kašna Karla IV., Lhenice 19.08 km
pomník padlých WWI, Lhenice 19.1 km
kostel sv. Jakuba, Lhenice 19.12 km
kaple sv. Josefa a sv. Barbory, Ka... 19.16 km
kaple Lhenice 19.16 km
renesanční panský dům Lhenice 19.17 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 19.2 km
infocentrum Kaplice 19.22 km
jilm habrolistý, Kaplice 19.22 km
pomník padlých WWII, Kaplice 19.22 km
rybník Světlík 19.22 km
kašna Kaplice 19.24 km
golf Hluboká nad Vltavou 19.24 km
Radostice u Borovan 19.27 km
radnice Kaplice 19.28 km
Městský pivovar Kaplice 19.29 km
Historická expozice Kaplicka 19.32 km
vlaková zastávka Radostice 19.33 km
fara Kaplice 19.33 km
kostel sv. Petra a Pavla, Kaplice 19.4 km
Kaplice 19.4 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 19.4 km
kostel sv. Floriána, Kaplice 19.42 km
sv. Jan Nepomucký, Kaplice 19.42 km
VÚ Boletice 19.47 km
naučná stezka Řemeslo na řece 19.49 km
dětské hřiště Mahouš 19.49 km
Mahouš 19.5 km
kovárna Mahouš 19.51 km
Lužice 19.55 km
stavení Mahouš 19.57 km
kašna Světlík 19.63 km
Světlík 19.64 km
Poborský Karel 19.71 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Hlubo... 19.72 km
studna Hluboká nad Vltavou 19.72 km
Beneš Kamil, desátník / štábní pra... 19.73 km
pamětní deska Dr. Edvard Beneš, Sv... 19.77 km
infocentrum Hluboká nad Vltavou 19.77 km
kašna zámecká Hluboká nad Vltavou... 19.8 km
Mýtina 19.83 km
Pyšná princezna 19.84 km
Pan Tau a Claudie 19.84 km
Tři bratři 19.84 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Světlí... 19.84 km
zámek Hluboká nad Vltavou 19.86 km
kaple zámecká, Hluboká nad Vltavou... 19.87 km
fara Světlík 19.88 km
kostel sv. Jakuba Většího, Světlík... 19.88 km
hřbitov Světlík 19.91 km
Alšova jihočeská galerie, Hluboká ... 19.91 km
kašna Alšova, zámek Hluboká nad Vl... 19.93 km
ubytování v okolí

Rekreace na Lipně

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování:
Šumava: lipensko
šumavská obec: Frymburk

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 0 Kč detail

penzion 9001, Přední Výtoň

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: penzion
Šumava: lipensko
šumavská obec: Přední Výt...

ubytování s kapacitou: 31
cena ubytování: od 430 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum Marionet, Český Krumlov - otevíra...

    batoh
    muzeum Marionet, Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum historických motocyklů, Český Kru...

    batoh
    muzeum historických motocyklů, Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • regionální muzeum Český Krumlov - otevír...

    batoh
    regionální muzeum Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
Jednota-potraviny Křemže 4.03 km
čerpací stanice PAP OIL, Křemže... 4.1 km
Supermarket Český Krumlov 6.39 km
Bankomat Komerční banka 6.41 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.5 km
Bankomat GE Money Bank 6.58 km
Bankomat Česká spořitelna 6.59 km
čerpací stanice OMV, Český Krumlov... 6.59 km
čerpací stanice Benzina, Český Kru... 6.59 km
Bankomat GE Money Bank 6.65 km
Bankomat GE Money Bank 6.65 km
Bankomat Citibank 6.66 km
Bankomat ČSOB 6.7 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 7.2 km
Jednota Kamenný Újezd 7.43 km
Bankomat GE Money Bank 7.88 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.9 km
Bankomat ČSOB 7.96 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.01 km
Bankomat ČSOB 8.03 km
čerpací stanice EuroOil, Včelná... 8.07 km
Bankomat UniCredit Bank 8.1 km
Bankomat Citibank 8.1 km
Bankomat Citibank 8.1 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 8.14 km
Bankomat Komerční banka 8.35 km
Bankomat Komerční banka 8.35 km
Bankomat Oberbank AG 8.39 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.4 km
Bankomat Raiffeisenbank 8.42 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 8.42 km
Bankomat Komerční banka 8.46 km
Bankomat Česká spořitelna 8.47 km
Bankomat Citibank 8.5 km
Bankomat Citibank 8.5 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 9.18 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 9.48 km
Jednota-potraviny Velešín 9.89 km
Bankomat GE Money Bank 10.2 km
Jednota-potraviny Kájov 10.21 km
Bankomat Česká spořitelna 10.26 km
Jednota-potraviny Brloh 10.29 km
Jednota-potraviny Velešín 10.51 km
Jednota-potraviny Chvalšiny 10.61 km
čerpací stanice Benzina, Velešín... 10.64 km
Jednota-potraviny Brloh 10.67 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 11.34 km
čerpací stanice Benzina, České Bud... 11.48 km
Rožnov České Budějovice 11.68 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 11.99 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.25 km
Bankomat ČSOB 12.35 km
Bankomat Česká spořitelna 12.6 km
TREFA Ćeské Budějovice 12.63 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.74 km
Bankomat ČSOB 12.74 km
Jednota-potraviny Větřní 12.79 km
čerpací stanice RoBiN OIL, České B... 12.9 km
Jednota-potraviny Velešín 12.94 km
Bankomat Česká spořitelna 13.07 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.1 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.11 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 13.14 km
Bankomat ČSOB 13.14 km
Bankomat ČSOB 13.15 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.15 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.3 km
Vesna České Budějovice 13.3 km
Bankomat ČSOB 13.31 km
TREFA České Budějovice 13.4 km
Bankomat UniCredit Bank 13.64 km
Bankomat Fio banka 13.64 km
Bankomat Oberbank AG 13.64 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.64 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.74 km
Bankomat ČSOB 13.74 km
Bankomat Sberbank CZ 13.74 km
Bankomat Raiffeisenbank 13.75 km
Bankomat Komerční banka 13.75 km
čerpací stanice Shell, České Buděj... 13.76 km
Bankomat Česká spořitelna 13.77 km
Bankomat Česká spořitelna 13.79 km
Bankomat Česká spořitelna 13.82 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.84 km
Bankomat ČSOB 13.84 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.95 km
Bankomat ČSOB 13.97 km
Bankomat GE Money Bank 13.98 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.01 km
Bankomat Česká spořitelna 14.07 km
Bankomat UniCredit Bank 14.08 km
Bankomat GE Money Bank 14.08 km
Prior České Budějovice 14.09 km
Bankomat Raiffeisenbank 14.09 km
Vltava České Budějovice 14.15 km
McDonalds, OD Prior, České Budějov... 14.15 km
Bankomat Česká spořitelna 14.21 km
Bankomat ČSOB 14.21 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.21 km
Bankomat GE Money Bank 14.25 km
Družba České Budějovice 14.28 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 14.31 km
Bankomat Komerční banka 14.33 km
Bankomat UniCredit Bank 14.43 km
Lužnice České Budějovice 14.61 km
Jednota-potraviny Střítež 14.91 km
Bankomat Česká spořitelna 14.99 km
McDonalds, Strakonická, České Budě... 15.04 km
čerpací stanice Benzina, České Bud... 15.07 km
TERNO SUPERMARKET České Budějovice... 15.21 km
čerpací stanice EuroOil, České Bud... 15.54 km
čerpací stanice Shell, České Buděj... 15.97 km
Jednota Ktiš 16.37 km
Jednota Pištín 16.62 km
Jednota-potraviny Kaplice 17.76 km
Jednota-potraviny Besednice 18.38 km
Jednota Adamov 18.46 km
Jednota-potraviny Kaplice 18.6 km
Bankomat ČSOB 18.72 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.72 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Kaplice... 19.17 km
Jednota-potraviny Kaplice 19.17 km
Jednota-potraviny Kaplice 19.22 km
Jednota-potraviny Kaplice 19.22 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.22 km
Bankomat GE Money Bank 19.22 km
Bankomat Komerční banka 19.23 km
Bankomat ČSOB 19.24 km
Bankomat Česká spořitelna 19.28 km
Jednota-potraviny Kaplice 19.36 km
čerpací stanice Benzina, Hluboká n... 19.49 km
čerpací stanice PAP OIL, Kaplice 19.65 km
Jednota-potraviny Světlík 19.65 km
Jednota Hluboká nad Vltavou 19.73 km
Bankomat Česká spořitelna 19.81 km
Bankomat ČSOB 19.82 km

mohlo by Vás zajímat

vlaková zastávka Kladné

batoh
vlaková zastávka Kladné
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

nádraží Kájov

batoh
nádraží Kájov
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: krumlovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

další informace

Přijeďte si odpočinout na Šumavu, prožijte rodinnou dovolenou v klidném prostředí obklopeném lesy v Národním parku Šumava a jeho okolí. Využijte pobyt k aktivnímu odpočinku, poznejte malebné Šumavy, pošumaví, Bavorského lesa během cyklistiky, turistiky, vodní turistiky, hypoturistiky, sjezdového lyžování nebo běžkování v bílé stopě. Prožijte rodinný pobyt s dětmi v ubytovacích objektech vybavených pro děti. Časté jsouzahrady, dětské sportoviště, hřiště, houpačky, prolézačky, pískoviště či bazének, farmy s možností prohlídek zvířat a práce v zemědělství. Větší penziony a hotely mají k dispozici dětský koutek nebo hernu a podobně. Využijte široké a levné nabídky ubytování v soukromí, rodinný penzion, pronájem chaty, chalupy či apartmánu. V nabídce jsou také hotely, hotelové komplexy, horské chaty. Šumava je ideálním místem pro prožití krásné letní dovolené v České republice. V létě koupání a vodní sporty všeho druhu, které nabízí nejen dovolená na Lipně ale i na řadě dalších stojatých a tekoucích vodách Šumavy. Šumava je ideální také pro milovníky pěší turistiky či cykloturistiky. O stavu sněhové pokrývky, o aktuálním počasí na Šumavě se můžete informovat přes net prostřednictvím šumavských web kamer. O upravenosti běžeckých tratí informuje Bílá stopa, která zobrazuje pohyb jednotlivé upravující rolby on-line na mapě. Na Šumavě si můžete poslechnout nejedno místní rádio, jako například Rock Radio Šumava, Kiss Jižní Čechy, Anntene Bayern, radio Bayern, projít se po místech kudy chodil Král Šumavy, nebo spisovatel Šumavy Karel Klostermann, který měl na Šumavě nejraději vrch Javorník. Šumava má co nabídnout také vyznavačům architektury, historie a technických památek. Krajině na Šumavě a pošumaví dominují hluboké lesy, krásné rybníky čisté řeky. Pro výlety na kole, pěšky, na běžkách, v koňském sedle je přímo ideální panenská příroda Národního parku Šumava, Národního parku Bavorský les (Nationalpark Bayerischer Wald), Blanský nebo Český les.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

A krejčí: „Dyť jsem si myslil, že se všickni zblázníte! Ale počkejte přeci! Dyť je to hloupost, dyť to být nemůže!... Lek jsem se jako vy, ještě víc snad! Očím jsem nevěřil! Namouduši, samého knížete pána kdyby ten četník byl ved, spíš bych tomu byl uvěřil... Tak skočím a povídám: Pro Krista všemohoucího, chlapče, cos to udělal? — Ale četník nedal mluvit a zhurta se na mne osopil, a abych táh svou cestou, poručil, sic že mě sebere taky... Tak, co plátno? Musil jsem jít a běžel jsem přímo do Plástovic. Tam u Potu-žáků je všecko vzhůru nohama a křik a pláč, a celá ves je pobouřená. Tak jsem se dověděl, že napřed se ztratila tuhle Apolena, ale o té už vědí, vzkázali jste, že je u vás. Odešel ten posel a vrátil se sedlák, zdržel se v Pašicích u Krušnejch. Potom přišel Václav, celý bledý, celý vyjevený; poslali ho hledat tuhle holku, ale nenašel ji, nic o ní nezvěděl. Zato viděl asi tisíc kroků za Vomáčkou člověka nataženého v trávě, s krvavou ranou na hlavě, jak myslil, zabitého. Jde on blíž, vtom ten člověk se pomalu sbíral na nohy. Jak on to Váša uviděl, náramně se ulekl, pomyslil si, že by z toho mohlo být potahování, dal on se do skoku a uháněl z toho místa, co jen nohy stačily. A, víte-li, že tohle byla hloupost! Ten člověk, jak jsem se potom dověděl — byl to pěšák z Hluboké — ho poznal, dovlekl se na Vomáčku a povídal tam cosi, že Váša Potužákojic ho znenadání přepadl odzadu, ránu mu zasadil do hlavy, omráčil a o dva zlaté obral, který prý měl v kapse, a baštýř poslal honem do Pištína pro četníka; ten šel rovně do Plástovic a k Potužákům. Přišel tam, sotva Václav byl doma. Chudák, bránil se, jak mohl, že on ne, že neví, kdo toho pěšáka zranil, že ho jen viděl, ale četník mu nedal víry; kdyby byl neměl nic zlého za sebou, nebyl by utekl. Nu, já, víte, nikomu nechci ublížit. Václav takto kuřeti by neublížil, ale kdoví, co s tím chlapem měli. Že ho bacil holí, dejme tomu, ale obrat ho, to ne! Tomu do smrti neuvěřím!..."

Rozumí se, že z přítomných nikdo nevěřil. Bába neříkala ničeho; klečíc jala se odříkávat modlitby. Bylo žalostno patřit na staré, zapadlé oči, jež rázem se od pláče zanítily.

„Nedej dočkat, ty můj Spasiteli, aby má krev se dopustila takové viny!... Nedej taky, aby nevinný člověk byl souzen..."

„A co bude?" — „Co zamýšlí Potužák?" — „Odvedou ho do Budějovic?" — hrnuly se otázky na krejčího.

„Vzal-li mu peníze, je to loupež!" odvětil hrobovým hlasem tázaný. „Tomu rozumím já. Na to je porota. Pět i deset let by mohl dostat."

Výkřiky hrůzy ze všech stran.

„…Ale on mu peněz nevzal! ! To je hloupost, to nemůže být…“

„Uhodil-li ho, vyšetří se věc, co a jak, a doktoři promluví.

Třeba nic z toho nebude, třeba chlapec se jen bránil a díra do hlavy ještě není těžké ublížení," poučoval krejčí. „Ostatek, Potužák půjde zítra na Hlubokou a nabídne kauci, aby ho pustili a na svobodě vyšetřovali. Peněz to ovšem bude stát hodně. Nu, chválabohu! Potužák jich má..."

„Vždyť... vždyť..." vydralo se slovo Apoleně. Chtěla říci, že Václav ho neuhodil, ale nedořekla: nemohla, hlas uvázl v hrdle. Stál pojednou před jejím duševním zrakem Vojta, pohrozil jí, mluvit zapověděl. Sklesla zase na židli, z níž byla povstala, schoulila se, obličej fěrtuchem zakryla a usedavě plakala.

Řeči sem, řeči tam, Potužáka litovali ještě více než uvězněného mladíka. Pojednou Apolena se zase zvedla. Bledá byla jako smrt, všecka se chvěla, ale už neplakala.

„Bábo! Bábo!... Půjdu domů! Nevydržím tu. Půjde-li kdo se mnou, dobře!... Nepůjde-li nikdo, sama půjdu..."

„Pánbůh rač opatrovat! Tu budeš, dítě, ani se nehneš, ani sama, ani s kým druhým nepůjdeš!" —

„Nikam nepůjdeš!" vece přísně sedlák. „To by tak bylo! Na tebe tam zrovna čekají!"

„Musím domů! Musím!" zvolala pronikavě. „Proboha vás všechny prosím, nezdržujte mě..."

Marně prosila, rukama lomila. Nepustili ji, po dobrém domlouvali, aby se utišila — všecko že se vysvětlí.

„A co Vojta? — Co říká Vojta?" ptala se prudce krejčího.

„Vojta? Ten kluk, váš hříbek — Toho jsem neviděl. A proč se po něm ptáš ?"

Zarazila se; ani v největších duševních mukách svých, byť jediným slovem bratra tísně a hanby zbaviti mohla, nebyla by pověděla pravdu. Ptala se po Vojtovi jedině z toho důvodu, že byla přesvědčena, že tento sám, jakmile vhodným uzná, Václava vysvobodí; proletěla jí hlavou myšlenka, že třeba již tak učinil.

„Vojta je celý den na Blatech," odpověděla tlumeným hlasem zajíkajíc se, „vidí mnoho... tak jsem myslila, že... snad!..."

Nedopověděla, znovu do pláče se dala.

„E, kdepak, co moh vidět tam!" pravil krejčí; „v tu stranu nepřichází. Pěšáka někdo srazil hned za Vomáčkou, na knížecích lukách. Co by tam dělali hříbkové ?\"

„Nu — neví se,\" nadhodila podruhyně; „tenhle Vojta je všude, kudy teče potok. Je to takový dareba; má v hlavě ryby, místo aby si hleděl koňů. Já bych tomu klukovi nevěřila, ale chraň Pánbůh, abych tím něco řekla."

Slovo bodlo Apolenu jako břitký nůž; schoulila se zas a už nepromluvila, jen dušené stkala.

Krejčí slíbil, že, jak Bůh den dá, půjde do Plástovic a na Hlubokou a že se pak vrátí a přinese zprávu, načež požádal o nocleh, jenž mu byl s ochotou poskytnut.

Och, bez konce dlouhá noc, plna úzkosti a muk, jak pro bábu, tak i pro vnučku!

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky