Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková jižní zastávka České Budějovice

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: budějovicko
GPS: 48°57'33.430"N, 14°28'30.886"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka České Budějovice jižní zastávka leží na železniční trati České Budějovice - Horní Dvořiště. Trať v jízdním řádu pro cestující vedená pod číslem 196: České Budějovice, Bujanov, Horní Dvořiště - Summerau je jednokolejná elektrizovaná celostátní trať, součást 4. koridoru. Trať vede z Českých Budějovic přes Rybník a Horní Dvořiště do Summerau v Rakousku. Provoz na trati byl zahájen v roce 1827 jako koněspřežka a v obci Bujanov je v sousední budově zastávky expozice věnovaná tomuto tématu. V roce 1871 byla původní trať částečně přestavěna na parostrojní trať s normálním rozchodem. Trať byla elektrizována v letech 2000 - 2001. To zahrnovalo úpravou stanic v podobě prodloužení staničních kolejí, zvýšení počtu staničních kolejí, nástupiště, příprava na instalaci nového zabezpečovacího zařízení, optimalizace mezistaničních úseků. S elektrizací bylo zprovozněno nové zabezpečovací zařízení a spuštěno dálkové řízení trati z dispečerského stanoviště v Českých Budějovicích. Tato optimalizace zahrnovala i mírné zvýšení traťové rychlosti.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Pivní putování - 8. díl - Jižní Čechy...

batoh
Pivní putování - 8. díl - Jižní Čechy
Šumava A-Z: publicistické...
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Jihočeský kraj

batoh
Jihočeský kraj
Šumava A-Z: krajský úřad...
Šumava: Šumava
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Jihočeské muzeum (historická budova), Če...

batoh
Jihočeské muzeum (historická budova), České Budějovice
Šumava A-Z: muzea, expozi...
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

infocentrum Bavorský les - Šumava

batoh
infocentrum Bavorský les - Šumava
Šumava A-Z: infocentra
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
Pivní putování - 8. díl - Jižní Če... 0.46 km
Jihočeský kraj 1.2 km
Jihočeské muzeum (historická budov... 1.47 km
infocentrum Bavorský les - Šumava... 1.58 km
Pacovští zastřelili tři muže 1.59 km
Českobudějovická diecéze 1.61 km
Hašek Jaroslav 1.67 km
Poslušně hlásím 1.67 km
Kubišová Marta 1.69 km
Kohout Eduard 1.69 km
Fořt Karel, Mons. 1.69 km
Roden Karel 1.69 km
Lomský Bohumír, armádní generál... 1.69 km
Bílý Josef, armádní generál 1.69 km
Nedorost Josef 1.69 km
Kerles Jaroslav 1.69 km
Kolář Petr 1.69 km
Hrubín František 1.69 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 1.69 km
Valter Karel 1.69 km
Pyšná princezná 1.87 km
bombardování nádraží České Budějov... 1.95 km
Tajemství železnic - S Cimrmanem d... 1.99 km
letecký souboj P-51 Mustang vs. M... 3.67 km
pivovar Budějovický Budvar 3.8 km
prohlídka pivovaru Budějovický Bud... 3.8 km
Pivní putování - 8. díl - Jižní Če... 3.8 km
Dobrá Voda u Českých Budějovic 3.81 km
kaple nad pramenem, Dobrá Voda u Č... 3.84 km
fara stará Dobrá Voda u Českých Bu... 3.93 km
fara nová Dobrá Voda u Českých Bud... 3.96 km
křížová cesta, Dobrá Voda u Českýc... 3.99 km
kostel Panny Marie Bolestné, Dobrá... 4.02 km
socha Mistra Jana Husa, Dobrá Voda... 4.03 km
kaple, Dobrá Voda u Českých Budějo... 4.06 km
Homole 4.1 km
památník Lt Robert W. Whitehead 4.21 km
Včelná 4.26 km
nádraží Boršov nad Vltavou 4.3 km
nádraží Včelná 4.3 km
hřbitov Dobrá Voda u Českých Buděj... 4.35 km
kaplička Poříčí 4.37 km
obětem heydrichiády, Boršov nad Vl... 4.4 km
kaple Poříčí 4.45 km
Sokol Boršov nad Vltavou 4.55 km
hrob Lt Robert W. Whitehead 4.58 km
hřbitov Dobrá Voda (třebotovický) ... 4.59 km
železniční most Otava, Boršov nad ... 4.72 km
silniční most Otava, Boršov nad Vl... 4.99 km
Srubec 5.12 km
Boršov nad Vltavou 5.12 km
kostel sv. Jakuba Většího, Boršov ... 5.18 km
hřbitov Boršov nad Vltavou 5.2 km
fara Boršov nad Vltavou 5.2 km
letecký souboj Fw 190 vs. Lightnin... 5.93 km
památník Capt. Raymond F. Reuter 6.15 km
Březí u Boršova nad Vltavou 6.31 km
Plav 6.51 km
Vávra František 7.8 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Dasný... 8.25 km
Dasný 8.28 km
Parafly Service 9.35 km
dub Hamr, Římov 9.75 km
Strážkovice 9.76 km
mlýn Hamr, Římov 9.81 km
Kosov 9.81 km
muzeum lesnictví, myslivosti a ryb... 9.94 km
zámek Ohrada, Hluboká nad Vltavou... 9.96 km
golf Hluboká nad Vltavou 9.98 km
ZOO Ohrada 10.03 km
vodáctví Hluboká nad Vltavou 10.04 km
Řevňovice 10.18 km
pomník padlých WWI, Pašinovice 10.28 km
fara Komařice 10.28 km
Pašinovice 10.3 km
Nový Mlýn, Pašinovice 10.31 km
nádraží Trocnov 10.33 km
Komařice 10.4 km
kašna zámecká Hluboká nad Vltavou... 10.4 km
socha Immaculaty, Komařice 10.4 km
zámek Komařice 10.41 km
SDH Komařice 10.41 km
zeravy Komařice 10.44 km
Tři bratři 10.48 km
Pyšná princezna 10.48 km
Pan Tau a Claudie 10.48 km
kaple zámecká, Hluboká nad Vltavou... 10.5 km
zámek Hluboká nad Vltavou 10.52 km
Poborský Karel 10.55 km
Alšova jihočeská galerie, Hluboká ... 10.56 km
kašna Alšova, zámek Hluboká nad Vl... 10.56 km
studna Hluboká nad Vltavou 10.57 km
Trocnov 10.59 km
Beneš Kamil, desátník / štábní pra... 10.6 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Hlubo... 10.61 km
Plavecký mariáš 10.62 km
Čertyně 10.63 km
infocentrum Hluboká nad Vltavou 10.7 km
Svinenský potok 10.79 km
kamenný most Malše, Římov 10.84 km
fara Ledenice 10.86 km
radnice Ledenice 10.87 km
Kroiher František Jan 10.89 km
kostel sv. Vavřince, Ledenice 10.89 km
u Mříče se srazily osobní vlaky, 1... 10.92 km
kašna Ledenice 10.94 km
Hajšman Vlastimil 10.95 km
Sládek Ferdinand Rudolf 10.95 km
Ledenice 10.95 km
Rostropovič Mstislav Leopoldovič 10.95 km
pomník padlých WWI i II, Ledenice... 10.97 km
hřbitov Římov 11.34 km
Podhradský 11.34 km
dětské hřiště Římov 11.39 km
muzeum vláčků, Římovská roubenka... 11.39 km
křížová cesta Římov, Římovské paši... 11.43 km
památník Lt William R. Preddy 11.45 km
infocentrum Římov 11.45 km
sv. Jan Nepomucký, Římov 11.45 km
hřbitov Ledenice 11.46 km
Římov 11.46 km
zámek Římov 11.47 km
Gerstner František Antonín 11.47 km
Paměť stromů - 12. díl - Římov... 11.47 km
lípa Jana Gurreho, Římov 11.47 km
Křemžský potok 11.48 km
kostel sv. Ducha, loretánská kaple... 11.5 km
Radostice u Borovan 11.51 km
kostel sv. Václava, Lišov 11.55 km
Svatojánský věneček 11.57 km
kaple Záluží 11.59 km
zřícenina hradu Dívčí kámen 11.64 km
Záluží u Dolního Třebonína 11.66 km
Křížek Milan 11.69 km
Lišov 11.69 km
Vančura Josef, prof. JUDr. 11.69 km
Schuster Jan Rafael 11.69 km
Češnovice 11.72 km
SDH Češnovice 11.8 km
památník Jana Žižky z Trocnova 11.81 km
Žižka Jan 11.81 km
Paměť stromů - 7. díl - Trocnov, M... 11.81 km
slovanské hradiště Branišovice 11.82 km
pomník padlých WWI, Češnovice 11.83 km
kaple sv. Anny, Češnovice 11.84 km
rybník Žižkovec 11.88 km
vlaková zastávka Radostice 11.88 km
rybník Grandlový 12.11 km
studna u Mikšova statku 12.11 km
nádraží Holkov 12.12 km
bunkr (řopík) 182/33/A-140Z 12.15 km
muzeum husitského hnutí a Jana Žiž... 12.18 km
dětské hřiště Dolní Třebonín... 12.21 km
rybník Horní a Dolní Trocnov 12.23 km
keltské oppidum Třísov 12.24 km
lípa Třísov 12.42 km
kaplička Panny Marie, Třísov 12.43 km
přehrada Římov 12.43 km
SDH Dolní Třebonín 12.49 km
Dolní Třebonín 12.5 km
parkoviště Třísov 12.51 km
pomník padlých WWI, Dolní Třebonín... 12.51 km
Kladiny 12.51 km
kaple Panny Marie, Kladiny 12.51 km
vlaková zastávka Třísov 12.53 km
SDH Prostřední Svince 12.54 km
Prostřední Svince 12.57 km
návesní rybník, Štěkře 12.59 km
Svatojánský věneček 12.6 km
tvrz Štěkře 12.62 km
Štěkře 12.62 km
Třísov 12.62 km
SDH Třísov 12.65 km
návesní rybník, Třísov 12.65 km
Ostrolovský Újezd 12.67 km
rybník po Štěkří 12.77 km
Horní Třebonín 12.96 km
Holkov 12.98 km
kaple Horní Třebonín 12.98 km
Holubovský dub letní 13.13 km
nádraží Holubov 13.25 km
památník Karel Kovařovic 13.25 km
dětské hřiště Holubov 13.28 km
infocentrum Holubov 13.3 km
železniční most Kremžský potok, Ho... 13.3 km
jilm ve Slavošovicích 13.39 km
pozůstatky koňské dráhy Holkov - V... 13.43 km
kaple Slavošovice 13.44 km
Malé muzeum piva Slavošovice 13.45 km
kostel Československé církve husit... 13.45 km
Slavošovice u Ledenice 13.47 km
Holubov 13.65 km
věžový vodojem Borovany 13.66 km
kaple sv. Voršily, Křemže 13.72 km
hřbitov Křemže 13.73 km
kaple Stupná 13.74 km
SDH Křemže 13.74 km
Stupná 13.74 km
bazén Borovany 13.76 km
tvrz Chlumeček 13.77 km
lípa Kapucínka, Zlatá Koruna 13.78 km
rybník Pražan, Borovany 13.79 km
pomník Jana Smila, Křemže 13.8 km
Chlumeček 13.81 km
kostel sv. Michaela, Křemže 13.81 km
pomník prezidenta T.G.Masaryka, Kř... 13.82 km
pomník padlých WWI, Křemže 13.82 km
Štěpánovice u Třeboně 13.82 km
fara Křemže 13.82 km
Křemže 13.84 km
Smil Jan z Křemže 13.84 km
Paměť stromů - 7. díl - Zlatá Koru... 13.85 km
cisterciácký klášter Zlatá Koruna... 13.85 km
radnice Borovany 13.86 km
sousoší sv. Jana Nepomuckého, Boro... 13.88 km
pranýř, Borovany 13.89 km
pamětní deska Antonín Borový 13.89 km
pomník Jana Žižky, Borovany 13.91 km
zámecká zahrada Borovany 13.92 km
Borovany 13.93 km
Cisterciácká lípa na návsi, Zlatá ... 13.94 km
zámek Borovany 13.94 km
infocentrum Borovany 13.95 km
Zlatá Koruna 13.96 km
kašna Borovany 13.97 km
půda plná pohádek, mlýn Borovany... 13.97 km
Borovanský mlýn 13.98 km
fara Borovany 13.99 km
kostel Navštívení P. Marie, Borova... 14 km
kaple Panny Marie Karmelské, Borov... 14 km
Votrubů rybník, Borovany 14.01 km
Nejkrásnější hádanka 14.07 km
Babovřesky 14.08 km
SDH Zlatá Koruna 14.08 km
silniční most Vltava, Zlatá Koruna... 14.08 km
kostel sv. Vavřince, Pištín 14.1 km
nádraží Borovany 14.36 km
Pan Tau a Claudie 14.42 km
hřbitov Zlatá Koruna 14.47 km
mlýn Zlatá Koruna 14.47 km
pomník padlých WWI, Vrcov 14.49 km
dětské hřiště Vrcov 14.49 km
Krasetín 14.5 km
SDH Velešín 14.51 km
pomník padlých WWII, Krasetín 14.51 km
SDH Vrcov 14.53 km
Zlivský rybník 14.54 km
Vrcov 14.55 km
koupaliště Zlatá Koruna 14.58 km
kaple sv. Anny, Vrcov 14.59 km
Chmelná 14.6 km
holašovické Stonehenge 14.6 km
kaple Chmelná 14.65 km
pomník padlých WWI, Chmelná 14.67 km
Nová Koruna 14.68 km
SDH Chmelná 14.68 km
bunkr (řopík) X.a/15/C 14.77 km
lípa u Stropnice 14.78 km
parkoviště Holašovice 14.78 km
socha sv. Jana Nepomuckého, u most... 14.79 km
muzeum selský dvůr Holašovice 14.79 km
Už zase skáču přes kaluže 14.8 km
infocentrum Holašovice 14.81 km
vodní pumpa Holašovice 14.81 km
dětské hřiště Holašovice 14.82 km
kamenný most Stropnice, Borovany 14.84 km
Holašovice 14.84 km
Prodaná nevěsta 14.84 km
kaple Holašovice 14.84 km
pamětní kámen UNESCO, Holašovice... 14.84 km
Hamry u Křemže 14.85 km
návesní rybník, Holašovice 14.85 km
kaplička Holašovice 14.86 km
Stříbrná paruka - 1.díl - Primadon... 14.88 km
pamětní deska české školy, Holašov... 14.88 km
pomník padlých WWI i II, Rájov 14.95 km
Rájov 14.98 km
SDH Rájov 14.99 km
Černice 15.05 km
nádraží Zlatá Koruna 15.09 km
kostel sv. Máří Magdalény, Černice... 15.12 km
SDH Libín 15.26 km
Libín u Třeboně 15.28 km
kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšov... 15.31 km
Kopecký Miloš 15.51 km
Mydlovarský rybník 15.53 km
dětské hřiště Záboří 15.57 km
sedačková lanovka Kleť 15.59 km
Záboří 15.6 km
parkoviště lanová dráha Krasetín -... 15.61 km
Petrovice u Mladošovic 15.63 km
Hadač Václav Antonín 15.63 km
SDH Záboří 15.65 km
Babovřesky 15.65 km
kaple Záboří 15.66 km
bitva u Zahájí 15.69 km
kaple výklenková Záboří 15.74 km
kaple Srnín 16.02 km
Srnín 16.05 km
kaple Dvorec 16.14 km
Dvorec u Borovan 16.16 km
ZOO Dvorec 16.26 km
studna Zahájí 16.32 km
pomník padlých WWI i II, Zahájí... 16.33 km
Zahájí 16.34 km
SDH Zahájí 16.36 km
fara Zahájí 16.39 km
kostel Zvěstování Panny Marie, Zah... 16.39 km
kostel sv. Bartoloměje, Mladošovic... 16.46 km
přenesený kostel sv. Bartoloměje, ... 16.47 km
Třebízský Václav Beneš 16.48 km
Mladošovice 16.48 km
železito-sirný vývěr, Mydlovary - ... 16.53 km
pomník obětem bitvy u Zahájí 1742... 16.65 km
SDH Mladošovice 16.65 km
Golf Club Český Krumlov 16.71 km
kaple Přísečná 16.79 km
hřbitov Zahájí 16.82 km
pivovar Glokner 16.82 km
pomník padlých WWI, Němčice u Neto... 16.83 km
kostel sv. Mikuláše, Němčice 16.84 km
hrob obětí WWII, Zahájí 16.87 km
Němčice u Netolic 16.9 km
kaple Lhota u Mladošovic 16.91 km
Lhota u Mladošovic 16.94 km
Přísečná 17 km
pomník padlých WWI i II, Přísečná... 17.02 km
SDH Přísečná 17.02 km
Hašek František 17.18 km
Muklovský Vatikán, Josef Petr Ondo... 17.18 km
Mydlovary 17.18 km
Ondok Josef Petr, Doc., CFSS 17.18 km
kaple Nejsvětější Trojice, Mydlova... 17.19 km
Mydlovary, Tři sestry 17.21 km
pomník padlých WWI, Mydlovary 17.21 km
Spolí 17.24 km
kaple Spolí 17.3 km
milník do Krumlova u Buškůva Hamru... 17.4 km
památník obětem totalit, Kleť 17.47 km
koloběžky Kleť 17.48 km
sluneční hodiny Kleť 17.48 km
Kleť 1084 m n. m. 17.49 km
fara Jednoty českobratrské, Trhové... 17.49 km
hvězdárna Kleť 17.51 km
Buškův hamr 17.55 km
hřbitov bývalý Trhové Sviny 17.59 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Tr... 17.6 km
pamětní deska Ladislav Stráský 17.66 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 17.69 km
infocentrum Trhové Sviny 17.71 km
socha sv. Jana Nepomuckého, Trhové... 17.74 km
kašna Trhové Sviny 17.77 km
Trhové Sviny 17.79 km
Festival dechových hudeb Karel Val... 17.79 km
Valdauf Karel 17.79 km
radnice Trhové Sviny 17.79 km
pomník padlých WWI i II, Trhové Sv... 17.8 km
Chabičovice 17.83 km
kostel Československé církve husit... 17.89 km
NS Trhosvinensko 17.91 km
Jakeš Miloš 17.92 km
Milda 17.92 km
Příběh komunisty, Miloš Jakeš 17.92 km
Šporcl Pavel 17.99 km
Hácha Emil 18.01 km
pamětní deska Emil Hácha, Trhové S... 18.01 km
Krvavá léta - Tragický osud prezid... 18.01 km
rodný dům Emila Háchy, Trhové Svin... 18.01 km
kaple Dobčice 18.12 km
návesní rybník, Dobčice 18.16 km
Dobčice 18.19 km
Babovřesky 18.19 km
dětské hřiště Dobčice 18.19 km
tvrz Dobčice 18.22 km
SDH Olešník 18.25 km
milník do Nových Hradů, Trhové Svi... 18.34 km
Olešník 18.36 km
kaple Olešník 18.37 km
pomník padlých WWI i II, Olešník... 18.39 km
paraskupina Glucinium 18.49 km
hřbitov Brloh 18.56 km
muzeu užitkových vozidel, Trhové S... 18.62 km
Chvalovice 18.75 km
dětské hřiště Mahouš 18.77 km
SDH Netřebice 18.78 km
Mahouš 18.79 km
kovárna Mahouš 18.8 km
kostel sv. Šimona a Judy, Brloh 18.82 km
pomník padlých WWI, Netřebice 18.82 km
zvonička Netřebice 18.83 km
fara Brloh 18.85 km
kaple U Svaté Trojice, Trhové Svin... 18.87 km
Jílek Josef, páter 18.88 km
Netřebice 18.88 km
fara U Svaté Trojice, Trhové Sviny... 18.88 km
Brloh 18.9 km
stavení Mahouš 18.9 km
Svatá Trojice 18.9 km
pomník padlých WWI i II, Brloh 18.91 km
Purkarec 18.92 km
naučná stezka Brložsko 18.92 km
modřín opadavý u Svaté Trojice 18.94 km
kostel Nejsvětější Trojice, Trhové... 18.95 km
Horký Karel 18.99 km
Kam čert nemůže 19.07 km
nádraží Český Krumlov 19.13 km
informační a servisní centrum Česk... 19.15 km
Kubitschek de Oliveira Juscelino 19.22 km
kaple sv. Václava, Domanín 19.36 km
pamětní deska Juscelino Kubitschek... 19.36 km
dětské hřiště Domanín 19.36 km
Domanín 19.38 km
CHKO Blanský les 19.42 km
dětské hřiště Kojákovice 19.43 km
pomník padlých WWI, Domanín 19.44 km
infocentrum Kojákovice 19.51 km
Venkovské ekomuzeum růže, Kojákovi... 19.52 km
Hlavatce 19.61 km
kovárna Kojákovice 19.61 km
pomník padlých WWI, Kojákovice 19.66 km
kaple sv. Jiří, Kojákovice 19.68 km
kaple Hlavatce 19.68 km
Kojákovice 19.69 km
pomník padlých WWI, Hlavatce 19.69 km
Vošahlíkův mlýn, Český Krumlov... 19.72 km
společný hrob obětí transportu u N... 19.77 km
pomník obětí WWII, Netřebice 19.77 km
kaple na mostě u Budějovické brány... 19.78 km
Budějovická brána, Český Krumlov... 19.8 km
SDH Kojákovice 19.86 km
Pivní putování - 8. díl - Jižní Če... 19.86 km
minoritský klášter, Český Krumlov... 19.88 km
Kojan Jan 19.88 km
pamětní deska Josef Rosenauer 19.95 km
bazén Český Krumlov 19.97 km
Cvrčkův mlýn 19.97 km
ubytování v okolí

Rekreace na Lipně

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování:
Šumava: lipensko
šumavská obec: Frymburk

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 0 Kč detail

penzion 9001, Přední Výtoň

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: penzion
Šumava: lipensko
šumavská obec: Přední Výt...

ubytování s kapacitou: 31
cena ubytování: od 430 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Jihočeské muzeum (historická budova), Če...

    batoh
    Jihočeské muzeum (historická budova), České Budějovice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: budějovicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • prohlídka pivovaru Budějovický Budvar - ...

    batoh
    prohlídka pivovaru Budějovický Budvar - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: budějovicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství...

    batoh
    muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, Ohrada - otevírací doba
    Šumava A-Z: příroda
    lokalita: budějovicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
TREFA Ćeské Budějovice 0.32 km
Bankomat Česká spořitelna 0.35 km
Bankomat ČSOB 0.4 km
Bankomat Poštovní spořitelna 0.47 km
Bankomat Poštovní spořitelna 0.77 km
Bankomat ČSOB 0.81 km
Vesna České Budějovice 0.82 km
Rožnov České Budějovice 0.86 km
čerpací stanice Benzina, České Bud... 1.07 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.11 km
Bankomat ČSOB 1.11 km
TREFA České Budějovice 1.14 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.21 km
Bankomat ČSOB 1.22 km
čerpací stanice Shell, České Buděj... 1.23 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 1.36 km
Bankomat Komerční banka 1.48 km
Bankomat Fio banka 1.63 km
Bankomat UniCredit Bank 1.63 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 1.63 km
Bankomat Sberbank CZ 1.67 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.67 km
Bankomat ČSOB 1.67 km
Bankomat GE Money Bank 1.69 km
Bankomat Oberbank AG 1.71 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.71 km
Prior České Budějovice 1.73 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.73 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.73 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.75 km
Bankomat ČSOB 1.75 km
Bankomat Česká spořitelna 1.75 km
Bankomat ČSOB 1.75 km
Bankomat Česká spořitelna 1.76 km
Bankomat Česká spořitelna 1.76 km
Bankomat Česká spořitelna 1.77 km
Bankomat Raiffeisenbank 1.77 km
Bankomat GE Money Bank 1.77 km
Bankomat Raiffeisenbank 1.78 km
McDonalds, OD Prior, České Budějov... 1.79 km
Bankomat ČSOB 1.82 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.82 km
Bankomat Česká spořitelna 1.85 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.86 km
Bankomat UniCredit Bank 1.86 km
Bankomat Česká spořitelna 1.89 km
Bankomat Komerční banka 1.9 km
Bankomat UniCredit Bank 2.02 km
Bankomat GE Money Bank 2.05 km
Bankomat Česká spořitelna 2.49 km
Družba České Budějovice 2.76 km
čerpací stanice EuroOil, České Bud... 3.04 km
čerpací stanice Benzina, České Bud... 3.28 km
čerpací stanice RoBiN OIL, České B... 3.5 km
čerpací stanice OMV, České Budějov... 3.56 km
Vltava České Budějovice 3.7 km
McDonalds, Strakonická, České Budě... 3.76 km
TERNO SUPERMARKET České Budějovice... 3.92 km
čerpací stanice Shell, České Buděj... 4.27 km
Lužnice České Budějovice 4.37 km
čerpací stanice EuroOil, Včelná... 4.9 km
Jednota Adamov 5.95 km
Jednota Kamenný Újezd 7.25 km
čerpací stanice EuroOil, Lišov 10.5 km
čerpací stanice Benzina, Hluboká n... 10.64 km
Jednota Hluboká nad Vltavou 10.66 km
Bankomat ČSOB 10.76 km
Bankomat Česká spořitelna 10.77 km
Jednota Ledenice 10.94 km
Jednota Hluboká nad Vltavou 11.24 km
Jednota Pištín 11.56 km
Bankomat Česká spořitelna 11.62 km
Bankomat GE Money Bank 11.72 km
Jednota Lišov 11.72 km
čerpací stanice PAP OIL, Křemže... 13.69 km
Bankomat Česká spořitelna 13.84 km
Jednota-potraviny Křemže 13.86 km
Bankomat Česká spořitelna 13.93 km
Jednota Zliv 14.07 km
Jednota-potraviny Velešín 14.35 km
Bankomat GE Money Bank 14.39 km
Bankomat Česká spořitelna 14.48 km
Jednota Borovany 14.71 km
Jednota-potraviny Velešín 15.01 km
čerpací stanice Benzina, Velešín... 15.44 km
Jednota-potraviny Brloh 16.67 km
čerpací stanice Benzina, Trhové Sv... 16.86 km
čerpací stanice PAP OIL, Trhové Sv... 16.89 km
Bankomat Česká spořitelna 17.19 km
Bankomat Česká spořitelna 17.71 km
Bankomat Komerční banka 17.75 km
Bankomat GE Money Bank 17.85 km
Supermarket Český Krumlov 18.03 km
Bankomat Komerční banka 18.05 km
Jednota Trhové Sviny 18.05 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.12 km
čerpací stanice OMV, Český Krumlov... 18.15 km
Bankomat Citibank 18.18 km
čerpací stanice Benzina, Český Kru... 18.18 km
Bankomat GE Money Bank 18.22 km
Bankomat GE Money Bank 18.22 km
Bankomat Česká spořitelna 18.23 km
Bankomat GE Money Bank 18.24 km
Jednota Olešník 18.27 km
Bankomat ČSOB 18.32 km
Jednota-potraviny Velešín 18.81 km
Jednota-potraviny Brloh 18.91 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 19.13 km
Bankomat GE Money Bank 19.72 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.8 km
Jednota-potraviny Besednice 19.83 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.84 km
Bankomat ČSOB 19.85 km
Bankomat ČSOB 19.87 km
Bankomat Citibank 19.89 km
Bankomat Citibank 19.89 km
Bankomat Komerční banka 19.91 km
Bankomat Komerční banka 19.91 km
Bankomat UniCredit Bank 19.91 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 19.94 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Trocnov

batoh
nádraží Trocnov
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

vlaková zastávka Radostice

batoh
vlaková zastávka Radostice
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: budějovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Šumava je díky svým přírodním krásám (fotogalerie na http://www.sumava.cz/galerie/) jednou z turisticky nejvyhledávanějších rekreačních oblastí České republiky. Horské chaty, chalupy, apartmány, rodinné hotely, penziony na Šumavě jsou možností jak se pohodlně ubytovat za přijatelné ceny a mít tak možnost celoročně strávit krásnou dovolenou. Je už jen na Vás zda zvolíte ubytování co nejblíže k šumavské přírodě (na Modravě, Kvildě, Horské Kvildě), anebo spíše v turisticky rušnějších lokalitách např. v Železné Rudě, na Špičáku, na Zadově – Churánově, Srní, na Lipně,. Na Šumavě jsou možnosti pro aktivní dovolenou - pěší turistiku, cykloturistiku, hipoturistiku, agroturistiku, lyžování. Můžete poznávat mnoho historických památek, kulturních zajímavostí a tradic. Šumava má silný potenciál pro provozování letních i zimních sportů. Mezi další možnosti rekreace patří: rybolov, myslivost a houbaření. Významnou součástí turistické nabídky Šumavy je potenciál vodních ploch a toků vhodných pro odpočinek a rekreaci, ale hlavně aktivní pohyb při vodních sportech a vodní turistice. Nejvýznamnější vodní plochou pro rekreaci, sport, výlety je Lipenské jezero. Sportovní aktivitou je také vodní turistiky na kánoích, kajacích či raftingových člunech na úsecích řek Vltava, Otava a Úhlava. Rozmanitost dobře značených pěších a cyklistických turistických tras vyzývá k výletům v každém ročním období. Cestu na mnohé vrcholy si můžete usnadnit pomocí sedačkové lanovky - Pancíř, Špičák, Churáňov, Velký Javor. Mimořádně na Vás zapůsobí krása panenského prostředí blízko horských ledovcových jezer (Černé, Čertovo, Laka, Prášilské, Plešné, Roklanské, Malé a Velké Javorské). Ubytování na Šumavě v sobě zahrnuje velký výběr z různých typů ubytovacích zařízení od rodinných domků, pronájmu celých chat přes menší i větší penziony až po velké hotelové komplexy. Šumava to je Vaše pravá česká dovolená. Z druhů ubytování se největší popularitě těší penziony, které Šumava nabízí.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

„A já tě mám rád!" zvolal. „Moje budeš, kdyby celý svět se tomu vzpíral! Čas se naplní a budeme jednat. Mluvit nebudu. Třást se musí všecko přede mnou, třást, ti povídám! Potom budeme svoji... a přece se vázat nebudu, rozumíš?"

Nerozuměla dobře. Sliboval jí, že svoji budou, a to jí stačilo. Líbila se jí ta řeč, hrdou, vznešenou se jí zdála, jí, mladé selské dívce, žijící v prostředí velmi pozitivním, málo romantickém; tryskalo jí z ní jakési tajemné kouzlo, odpovídající zplna neuvědomělým tužbám jejího ženského srdce. Odvěká přirozená potřeba ženy přilnouti, přimknouti se k tomu, kdo silou a odvahou jí skýtá záruku mocné ochrany.

„Rozumím," odpověděla usmívajíc se, ač slzy se dosud leskly na dlouhých hedvábných černých řasách.

Seděli zase mlčky druh podle druha, minuta utíkala za minutou.

„Nu?" tázal se jí posléze; „půjdeš domů teď? Třeba pomýšlet na návrat..." „Půjdu k bábě do Zbudova."

„Máš pravdu, k bábě zajdi. Tam ať tě hledají a najdou, budou-li se po tobě shánět. Přenesu tě přes potok, abys nemusela zacházet. Pojď, vezmi do koše střevíce a punčochy, obuješ se, až budeš na druhé straně."

Vstala.

„Nohy mě bolí," zasteskla si, „jsem jako podkosená z toho leknutí tam..."

„Neboj se, však tě přestanou bolet. Zapomeneš, jen na to už nemysli... Ale, počkej ještě chvilku, musím ti ještě něco povědět, už dávno o tom přemýšlím."

Upřela tázavě naň oči.

„Třeba mít peněz," započal, „hodně peněz, chci-li se něčím stát. Ještě než půjdu na vojnu, musím jich mít nastřádáno. Pokud budu vojákem, budeš je mít v opatrování ty. Až se vrátím, dáš mi je a pak uvidíš!... Ale víc jich musím získat než dosud. Už jsem ti řekl: pušek je především třeba..."

Apolena naslouchala dychtivě. Slyšíc, že jí tyto peníze svěřiti hodlá, zaradovala se a duše její se naplnila hrdým pocitem, že se zavděčí tomu, jenž se jí zdál nejstatečnějším člověkem na světě. 

„Buď bez starosti," pravila, „opatřím ti je věrně. Nikdo jich nenajde..."

Pokývl spokojeně hlavou.

„Poslyš," mluvil on svou, „nejsem u konce ještě. Ty a Václav musíte mi pomoci, abych jich vyzískal víc. Václav je bačkora, ale k tomu, co ti nyní povím, ho snad přece dostanu, jen když i ty nepřestaneš do něho mluvit. — Vidělas, v jakých sádkách držím své kapry. Nebylo možno zařídit to jinak, ale takhle to nestačí. Třeba mi řádných sádek, abych mohl mít třeba sto kaprů; k tomu mi poslouží rybníček ve vašem sadu."

„Vždyť voda tam hnije, tam ryby polekají..."

„Ovšem, ale když se vyčistí, bahno se vyveze a pak čerstvou vodou naplní, ryby se v něm budou dobře mít a po ruce mi budou, kdykoli bude nějakých třeba. Železný v Selcích to tak chce; říká, že ryba musí být pohotově na zavolání, potom že teprve nastane odbyt jaksepatří. Pamatuješ se, že jsem ti řekl, že Zlivští mají svého sádeckého ? A že ten sádecký ani neví, že jím je? — Vidíš, takovým nevědomým sádeckým bude taky tvůj táta. Přece nahlížíš, že já nemohu zůstat za Zlivskými. To by tak bylo!"

Dívka přisvědčila; co Vojta řekl, muselo být dobré. Neuvážila ani zdaleka, že provede-li hoch svůj úmysl, učiní jejího otce přechovávačem kradených věcí a přivodí naň hanbu, nesnáze a nebezpečenství...

„Václav musí naléhat na sedláka, aby se pustil bez průtahu, jakmile bude po žních, do čištění rybníčka a do vyvážení bahna," pokračoval Vojta ve své řeči.

„Než udeří zima, musí být všechno v pořádku a rybníček zase nahnán. Ostatek, sedlák tím nepochodí špatně: takové bahno, smíšené se zemí a s vápnem, zmrví luka lépe než hnůj. Však se podíváš, jaká vám poroste tráva! Ty také naléhej a stůj na svém, že je hanba mít v sadě takovou smrdutou louži."

Vedl ji zase bahnem, ostřicí a rákosím, neustále rozmlouvaje o nutnosti upravit rybníček a proměnit ho v sádky, a jaké výhody mu z toho vzejdou, nedotýkaje se již ani jediným slovem své lásky k ní; zdál se býti hrdým, že sám sebe přemohl; ale také o člověku, jehož, málo hodin tomu, ranou omráčil, možná do smrti ubil, nepadlo již slovo: podobalo se, že oba zapomněli pro nával důležitějších té chvíle věcí. Teprve když, asi dvě stě kroků níže místa, kde měl v potoce své „sádky", ji přenášel přes mělkou vodu, drže ji v náručí, pevně ji k sobě svíraje, políbil ji v ústa a zašeptal:

„Až jindy! Až jindy, až se nebudeš bát..."

A ona hlavinkou přisvědčila. „Ano, ty můj zlatý, až jindy!" dala mu v odpověď.

Přenesl ji, na suchý břeh postavil.

„Tudy se dej!" — ukázal na houštinu, kterou jí bylo projiti, aby se dostala na otevřená Blata; „jen vyjdeš z křovin, uvidíš Zbudov, a tebe ať pak třeba uvidí kdo chce. Já se nyní vrátím, podívám se k místu, kde jsem toho chlapa povalil, a leží-li tam ještě čili nic. Třeba se přesvědčit, uvážil jsem, abychom věděli, jak se zachovat."

Máchl rukou, usmál se, bílé zuby se zaleskly; pak skočil do vody, přebrodil potok a zmizel v rákosí protějšího břehu.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky