Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

Tajemství železnic - Vlakem za železnou oponu

Šumava

Obrázek
kategorie: kultura a památky
podkategorie: publicistické pořady
lokalita: plzeňsko
GPS: 49°44'12.807"N, 13°22'30.275"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Pořad České televize s názvem Tajemství železnic uvádí Martin Dejdar a provází pozoruhodným světem na kolejích. Cyklus dokumentů mapujících známá i méně známá místa naší železné dráhy (2012). Připravili J. Slomiany a J. Novák. Díl Vlakem za železnou oponu. Cestování po Plzeňsku začneme u architektonického železničního skvostu, kubistické budovy nádraží Plzeň – zastávka. Na radnickou uhelnou dráhu se vydáme za legendou o jednom „amerikánském mostě“. Po dalším mostě, tentokrát pňovanském, se projedeme romantickou bezdružickou lokálkou přes vodní nádrž Hracholusky. Donedávna naším nejdelším tunelem vedoucím pod šumavským Špičákem dojedeme do Železné Rudy a dál na hranici s Bavorskem a navštívíme jedno z nejzajímavějších soukromých železničních muzeí u nás – muzeum drezín v Čachrově. Obsah pořadu: Plzeň – zastávka: kubistická budova nádraží, Radnická uhelná dráha, Bezdružická lokálka, Železná Ruda: tunel pod Špičákem, Muzeum drezín v Čachrově.





odkaz: Tajemství železnic - Vlakem za železnou oponu

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

vlaková zastávka Plzeň

batoh
vlaková zastávka Plzeň
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

kostel sv. Jana Nepomuckého, Plzeň

batoh
kostel sv. Jana Nepomuckého, Plzeň
Šumava A-Z: kostely
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

pamětní deska rodina Hrdličkova a Králov...

batoh
pamětní deska rodina Hrdličkova a Králova, Plzeň
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

pamětní deska Karel Klostermann, Plzeň...

batoh
pamětní deska Karel Klostermann, Plzeň
Šumava A-Z: památníky
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
vlaková zastávka Plzeň 0.01 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Plzeň... 0.31 km
pamětní deska rodina Hrdličkova a ... 0.35 km
pamětní deska Karel Klostermann, P... 0.49 km
Kreativní zóna DEPO2015 0.5 km
Rašínův dům, Plzeň 0.51 km
kraj Plzeňský 0.51 km
Hlavatý Josef 0.56 km
památník národního osvobození se s... 0.56 km
první protikomunistická demonstrac... 0.56 km
pamětní deska Antonie a Jan Bejblo... 0.59 km
nádraží Plzeň Jižní předměstí... 0.65 km
most Ivana Magora Jirouse 0.69 km
Farní sbor Českobratrské církve ev... 0.7 km
pamětní deska rodina Kučerova, Plz... 0.7 km
pomník obětem WWII a letcům RAF, n... 0.74 km
pomník padlých WWI i II, náměstí M... 0.76 km
kostel sv. Mikuláše, Plzeň 0.78 km
památník Květnového povstání 1945,... 0.79 km
infocentrum Bavorský les - Šumava... 0.8 km
památník Díky, Ameriko!, Plzeň 0.81 km
Wilsonův most, Radbuza, Plzeň 0.82 km
vila Hermíny a Emila Škodových, Pl... 0.84 km
Mikulášský hřbitov Plzeň 0.85 km
synagoga (stará) Plzeň 0.86 km
kaple U Ježíška, Plzeň 0.86 km
kostel Sboru Karla Farského, Plzeň... 0.92 km
pamětní deska Bohumil Polan 0.92 km
Polan Bohumil 0.92 km
Západočeské muzeum v Plzni 0.93 km
socha J.K.Tyla, Plzeň 0.94 km
Větrovec Josef 0.95 km
divadlo J. K. Tyla, Plzeň 0.95 km
památník pozemních jednotek na záp... 0.95 km
památník 16. obrněné divize US arm... 1 km
sousoší Spejbla a Hurvínka, Plzeň... 1 km
Techmania Science Center 1.02 km
Entropa - David Černý, Techmania 1.03 km
pomník generála George Pattona, Pl... 1.05 km
muzeum loutek Plzeň 1.05 km
pamětní deska Marie Uchytilová 1.07 km
zahrada Miroslava Horníčka 1.07 km
synagoga (velká) Plzeň 1.1 km
Beran Josef, Msgre. ThDr. 1.12 km
Discopříběh 1.12 km
Slavnosti svobody, Plzeň 1.14 km
Preissová Jana 1.15 km
Hofrichter Jaroslav, plk. letec 31... 1.15 km
Stárek František Čuňas 1.15 km
Lindauer Gottfried 1.15 km
Barták Bedřich 1.15 km
Roučka Zdeněk 1.15 km
Platzer Ignác František 1.15 km
Chovanec Milan 1.15 km
Jančařík Michal 1.15 km
Plzeň 1.15 km
Štandera Miroslav, brigádní generá... 1.15 km
Zikmund Miroslav 1.15 km
katedrála sv. Bartoloměje, Plzeň... 1.18 km
nádraží hlavní Plzeň 1.19 km
Plzeňská diecéze 1.21 km
morový sloup, Plzeň 1.23 km
Masné krámy, Plzeň 1.23 km
infocentrum Plzeň 1.26 km
radnice Plzeň 1.27 km
Západočeská galerie v Plzni 1.28 km
vodárenská věž, Plzeň 1.29 km
Škoda Plzeň 1.33 km
pomník padlých WWII, Plzeň Bory 1.34 km
Plzeňské historické podzemí 1.37 km
pivovarské muzeum, Plzeň 1.38 km
prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdr... 1.4 km
pamětní deska Jan Sladký - Kozina... 1.43 km
požární stanice Plzeň - střed 1.44 km
Sokolovna Plzeň 1.46 km
studna na nádvoří, Plzeňský prazdr... 1.46 km
Patton Memorial Pilsen 1.46 km
pamětní deska na pěší pluk 35, Plz... 1.46 km
artézské studny, Plzeňský Prazdroj... 1.47 km
návštěvnické centrum Plzeňský pivo... 1.49 km
pivovar Plzeňský Prazdroj 1.61 km
FC Viktoria Plzeň, a.s. 1.63 km
Vejprnický potok 1.68 km
Borský park 1.75 km
vlaková zastávka Plzeň - Doudlevce... 1.78 km
věznice Plzeň Bory 1.9 km
Janoušek Karel, armádní generál, m... 1.9 km
Modrý Bohumil, Ing. 1.9 km
Dominik Jaroslav, kardinál Duka OP... 1.9 km
Neumann Stanislav Kostka 1.9 km
Jáchymov, Josef Haslinger 1.9 km
Dienstbier Jiří 1.9 km
Cibulka Petr 1.9 km
Havel Václav 1.9 km
Rašín Alois 1.9 km
Píka Heliodor, generál 1.9 km
Wonka Pavel 1.9 km
Kácha Miroslav, generálmajor 1.9 km
Mže 2.11 km
řeka Úhlava 2.12 km
řeka Radbuza 2.18 km
Hruška Luboš, plk. 2.24 km
Památník obětem zla 2.24 km
pamětní deska pol. inspektor Václa... 2.48 km
busty Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše... 2.48 km
plzeňský úkryt paraskupiny Anthrop... 2.48 km
ZOO Plzeň 2.57 km
hřbitov Doudlevce 2.7 km
židovský hřbitov Plzeň (starý)... 2.79 km
Dinopark Plzeň 2.84 km
pomník rodiny Fürthových 2.88 km
Koza Vladimír, MUDr. 2.92 km
kaple hřbitovní sv. Antonína Paduá... 3.51 km
hřbitov Skvrňany, Plzeň 3.53 km
kaple Božkov 3.54 km
Božkov 3.55 km
soutok Berounka - Úslava 3.96 km
řeka Úslava 3.97 km
Vařečka rytíře Žumbery 4.04 km
kostel sv. Jiří, Plzeň (Doubravka)... 4.05 km
hrob Stanko Vodička 4.07 km
hřbitov u kostela sv. Jiří, Plzeň ... 4.08 km
kaple sv. Václava, centrální hřbit... 4.13 km
památník umučeným, Plzeň 4.2 km
židovský hřbitov Plzeň 4.2 km
pomník padlých WWII, centrální hřb... 4.26 km
centrální hřbitov Plzeň 4.3 km
hrob generál Heliodor Píka 4.31 km
Čvančara Jaroslav 4.76 km
Koranda Václav starší 4.99 km
mlýn Radobyčice 5.01 km
radobyčický úkryt paraskupiny Anth... 5.28 km
lom Koterov 5.34 km
Dětský koutek, Olympia Plzeň 5.47 km
Dětský svět lvíček, Plzeň 5.7 km
Pilčík Hubert 6.07 km
skála Ostrá Hůrka, Plzeň 6.3 km
nádraží Vejprnice 6.57 km
v železničním tunelu u Ejpovic sra... 6.68 km
Husník Jakub 7.05 km
Vejprnice 7.05 km
kostel sv. Vojtěcha, Vejprnice 7.07 km
dětské hřiště Vejprnice 7.1 km
pomník padlých WWI, Vejprnice 7.11 km
hřbitov Starý Plzenec 7.12 km
krytá lávka Vejprnice 7.12 km
památník osovobození Vejprnice 7.14 km
SDH Vejprnice 7.14 km
fara Vejprnice 7.15 km
kaple sv. Vojtecha, Vejprnice 7.16 km
vlaková zastávka Dobřany 7.21 km
zámek Štěnovice 7.22 km
hřbitov Vejprnice 7.23 km
památník Suchý důl 7.32 km
židovský hřbitov Štěnovice 7.37 km
kaple Smíření, dálniční D5, Šlovic... 7.43 km
fara Starý Plzenec 7.72 km
kostel Narození Panny Marie, Starý... 7.75 km
rotunda sv. Petra a Pavla, Starý P... 8.09 km
zřícenina kostela sv. Vavřince, St... 8.2 km
hradiště Hůrka, Starý Plzenec 8.23 km
kostel sv. Jana Křtitele, Starý Pl... 8.28 km
Mariánský sloup, Starý Plzenec 8.29 km
NS Stará Plzeň a kupci 8.3 km
NS kolem Starého Plzence 8.3 km
pomník padlých WWI i II, Starý Plz... 8.3 km
zřícenina kostela sv. Kříže, Starý... 8.31 km
PP Černá stráň 8.32 km
Starý Plzenec 8.32 km
radnice Starý Plzenec 8.34 km
Air park, Zruč u Plzně 8.49 km
Záluží u Třemošné 8.51 km
vyhlídka Hůrka 8.54 km
mohylové pohřebiště Hůrka 8.62 km
Bohemia Sekt Centrum 8.78 km
studna pod věží, Radyně 8.95 km
studna jižní, Radyně 8.95 km
hrad Radyně 8.98 km
Štíty království českého, Můj hrad... 8.98 km
Třemošná 9 km
kostel sv. Štěpána, Kozolupy 9.19 km
nádraží Třemošná u Plzně 9.24 km
Losiná 9.27 km
Kozolupy 9.54 km
kaple Třemošná 9.75 km
Město Touškov 9.88 km
sv. Jan Nepomucký, Město Touškov... 9.95 km
sousoší Nejsvětější Trojice, Město... 9.95 km
SDH Město Touškov 9.95 km
Tymákov 9.97 km
fara Město Touškov 10.03 km
Brožík Václav 10.06 km
kostel sv. Jana Křtitele, Město To... 10.07 km
kaple Město Touškov 10.26 km
nádraží Dobřany 10.33 km
pamětní deska František Noha (rumb... 10.41 km
Nebílovský Borek 10.45 km
hřbitov Město Touškov 10.47 km
kaple sv. Floriána, Bdeněves 10.71 km
Bdeněves 10.75 km
židovský hřbitov Město Touškov... 10.93 km
Štěpánek Patrik, desátník / štábní... 10.99 km
kostel sv. Vojtěcha, Šťáhlavy 11.44 km
kaple hřbitovní Nezbavětice 11.52 km
pomník padlých WWII, Nezbavětice... 11.53 km
hřbitov Nezbavětice 11.53 km
pomník padlých WWI i II, Šťáhlavy... 11.53 km
Šťáhlavy 11.53 km
pamětní deska osvobození Šťáhlavy... 11.54 km
pomník padlých WWI i II, Horní Bří... 11.54 km
zámek Šťáhlavy 11.55 km
Horní Bříza 11.69 km
vlaková zastávka Šťáhlavy 11.9 km
Tajemství železnic - Vlakem za žel... 11.95 km
kaple Nebílovy 12.5 km
Nebílovy 12.51 km
pomník padlých WWI, Nebílovy 12.51 km
NS Nebílovy 12.52 km
SDH Nebílovy 12.53 km
zámek Nebílovy 12.55 km
SDH Zbůch 12.56 km
kašna Nebílovy 12.57 km
Předenice 12.58 km
Zbůch 12.6 km
SDH Předenice 12.6 km
muzeum Horní Bříza 12.6 km
pomník padlých WWII, Horní Bříza... 12.62 km
pamětní deska Josef Sporka 12.62 km
radnice Zbůch 12.62 km
kaple sv. Josefa, Zbůch 12.62 km
kaple Předenice 12.63 km
naučná stezka Horní Bříza 12.65 km
nádraží Horní Bříza 12.67 km
keramika Horní Bříza 12.78 km
hřbitov Prusiny 12.83 km
fara Prusiny 12.85 km
kostel sv. Jakuba Většího, Prusiny... 12.85 km
studna Prusiny 12.86 km
dvojnásobná loupežná vražda na čer... 13.2 km
kašna zámek Kozel 13.35 km
zámek Kozel 13.36 km
pomník padlých WWI, Doubrava u Nýř... 13.41 km
Doubrava u Nýřan 13.43 km
kaple Doubrava u Nýřan 13.45 km
rybník Netunice 13.52 km
Lopatský rybník, Kozel 13.53 km
nádraží Chlumčany u Dobřan 13.62 km
Štáhlavice 13.62 km
Netunice 13.68 km
kaple Vísky (Trnová) 13.73 km
zámek Vísky (Trnová) 13.77 km
kaple Lišice 13.77 km
SDH Lišice 13.81 km
kaple Navštívení Panny Marie na Vr... 13.85 km
Horní Lukavice 14.34 km
památník umučeným, Dolní Lukavice... 14.54 km
židovský hřbitov Dolní Lukavice... 14.55 km
hřbitov Dolní Lukavice 14.6 km
Převedu vás... na onen svět!, Emil... 14.8 km
Vězněná, Pavel Renčín 14.8 km
Háje u Řenče 14.81 km
vražda v hájence Lipovka, Nekmír... 14.83 km
pomník padlých WWI, Dolní Lukavice... 15.06 km
Mlynářova lípa, Dolní Lukavice 15.1 km
fara Dolní Lukavice 15.11 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolní Lu... 15.13 km
busta Joseph Haydn, Dolní Lukavice... 15.16 km
Lovell Jim James Arthur, Jr. 15.17 km
Dolní Lukavice 15.17 km
hřbitov Chotěšov 15.18 km
pivovar Dolní Lukavice 15.19 km
kasárna raketového pluku Rokycany... 15.24 km
Vojenské muzeum na demarkační lini... 15.24 km
zámek Dolní Lukavice 15.25 km
symfonie D dur - Lukavická, Joseph... 15.26 km
Haydnovy hudební slavnosti 15.26 km
Haydn Joseph 15.26 km
zámecký vodotrysk Dolní Lukavice... 15.31 km
kasárna stará Rokycany 15.38 km
fontána v parku U Plzeňské brány... 15.4 km
tisovec Dolní Lukavice 15.41 km
park U Plzeňské brány, Rokycany 15.43 km
hřbitov starý Rokycany 15.43 km
kostel Nejsvětější Trojice, Rokyca... 15.44 km
hrobka Fitzova, Rokycany 15.46 km
nádraží Plešnice 15.49 km
pomník Mistra Jana Husa, Rokycany 15.53 km
Chotěšov u Stoda 15.58 km
pomník padlých WWI, Rokycany 15.58 km
nádraží Rokycany 15.6 km
fara Chotěšov 15.61 km
secesní litinová pumpa, Rokycany 15.61 km
Heber František Alexander 15.63 km
pomník padlých WWII, Rokycany 15.63 km
kostel Narození Panny Marie, Chotě... 15.64 km
pomník padlých komunistů WWII, Rok... 15.65 km
kašna klasicistní novější Rokycany... 15.69 km
Rokycanův sbor 15.7 km
secesní vila, Rokycany 15.74 km
Česká spojka 15.75 km
Borgiové 15.75 km
Bez domova (Sans famille) 15.75 km
Žert 15.75 km
Hodina duchů, klip Lucie Vondráčko... 15.75 km
Muž, který se směje 15.75 km
Zjevení (Revelations) 15.75 km
D´Artagnan a tři mušketýři 15.75 km
Magické stěstí, videoklip skupiny ... 15.75 km
Dobrodružství kriminalistiky - Jed... 15.76 km
klášter Chotěšov 15.76 km
Královská aféra 15.76 km
kašna klášter Chotěšov 15.79 km
Andělská tvář 15.8 km
3 sezóny v pekle 15.8 km
Nová Jezná 15.84 km
kašna klasicistní Rokycany 15.85 km
Pehe Jiří 15.87 km
Rokycany 15.87 km
Budweiserová Irena 15.87 km
Řanda Čestmír 15.87 km
zatčení K.H. Franka, Rokycany 15.87 km
Rokycana Jan 15.87 km
Horák Bohuslav, PhDr. 15.87 km
Laub Alois, brig. gen. 15.87 km
Fitz Johann 15.88 km
Mariánský sloup, Rokycany 15.91 km
letiště Plešnice 15.91 km
děkanství Rokycany 15.92 km
kostel Panny Marie Sněžné, Rokycan... 15.94 km
muzeum Dr. Bohuslava Horáka, Rokyc... 15.94 km
Dumetovský dům, Rokycany 15.94 km
vlaková zastávka Přeštice - Zastáv... 16.1 km
kaple sv. Diviše, Hracholusky 16.15 km
Zastávka u Přeštic 16.17 km
Vodokrty 16.35 km
kaple Vodokrty 16.36 km
hvězdárna Rokycany 16.43 km
Očenášek Ludvík 16.5 km
SDH Dnešice 16.7 km
westernový areál Halter Valley 16.74 km
pomník padlých WWI i II, Dnešice... 16.74 km
Dnešice 16.75 km
kostel sv. Václava, Dnešice 16.78 km
fara Dnešice 16.79 km
lípy u demarkační čáry, Rokycany... 17.02 km
hřbitov Dnešice 17.03 km
památník Demarkační čáry, Rokycany... 17.05 km
Kroc Raymond Ray Albert 17.31 km
Kaznějov 17.42 km
nádraží Kaznějov 17.52 km
Renče 17.7 km
přehrada Hracholusky 17.77 km
zámek Přestavlky 17.87 km
Přestavlky 17.93 km
židovský hřbitov Přeštice 18.09 km
nádraží Přeštice 18.38 km
Potůček Jiří 18.49 km
Preiss Jaroslav JUDr. 18.5 km
pamětní deska osvobození Přeštice... 18.53 km
Přeštice 18.54 km
soudní případ Přeštice s The Plast... 18.54 km
infocentrum Přeštice 18.54 km
sv. Jan Nepomucký, Přeštice 18.56 km
kašna se sochou sv. Václava, Přešt... 18.56 km
sv. Kilián, Přeštice 18.57 km
památník T. G. Masaryka, Přeštice... 18.6 km
pomník obětem nacismu, Přeštice... 18.61 km
Ryba Jakub Jan 18.61 km
Mariánský sloup, Přeštice 18.61 km
SDH Přeštice 18.71 km
Hlávka Josef 18.73 km
rodný dům Josef Hlávka, Přeštice... 18.73 km
pamětní deska Josef Hlávka, Přešti... 18.73 km
Dům historie Přešticka 18.8 km
památník Jan Jakub Ryba, Přeštice... 18.8 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Př... 18.86 km
fara Přeštice 18.9 km
Přeštické černostrakaté prase 18.94 km
Přeštická prasata - Jaroslav Podmo... 18.95 km
rozhledna Kožich 584 m n. m. 19.07 km
hrobka Josefa Hlávky 19.09 km
kaple Přeštice 19.14 km
pomník padlých WWI i II, Kucíny 19.17 km
kaple Rybnice 19.18 km
hřbitov Přeštice 19.19 km
Rybnice 19.21 km
Ticholovec 19.26 km
koupaliště Kucíny 19.38 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Libáko... 19.45 km
Libákovice 19.47 km
pověst o vzniku Čertova břemene 19.54 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Přícho... 19.62 km
Příchovice 19.64 km
pomník padlých WWI i II, Příchovic... 19.65 km
SDH Příchovice 19.67 km
kaple Kucíny 19.68 km
zámek Příchovice 19.77 km
kaple sv. Anny pod Ticholovcem 19.79 km
lípa pod Ticholovcem 19.79 km
ubytování v okolí

hotel 6010, Jiřičná

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: hotel ***
Šumava: sušicko
šumavská obec: Jiřičná

ubytování s kapacitou: 40
cena ubytování: od 330 Kč detail

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Západočeské muzeum v Plzni - otevírací d...

    batoh
    Západočeské muzeum v Plzni - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Techmania Science Center - otevírací dob...

    batoh
    Techmania Science Center - otevírací doba
    Šumava A-Z: menší i větší...
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum loutek Plzeň - otevírací doba

    batoh
    muzeum loutek Plzeň - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
  • Západočeské konz. družstvo Plzeň

    batoh
    Západočeské konz. družstvo Plzeň
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: plzeňsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Západočeské konz. družstvo Plzeň

    batoh
    Západočeské konz. družstvo Plzeň
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: plzeňsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • McDonalds, Mrakodrap, Plzeň

    batoh
    McDonalds, Mrakodrap, Plzeň
    Šumava A-Z: fast food
    lokalita: plzeňsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • čerpací stanice Shell, Plzeň, Edvarda Be...

    batoh
    čerpací stanice Shell, Plzeň, Edvarda Beneše
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: plzeňsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 0.48 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 0.75 km
McDonalds, Mrakodrap, Plzeň 0.77 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Edva... 1.03 km
Bankomat ČSOB 1.1 km
Bankomat Komerční banka 1.12 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.16 km
Bankomat ČSOB 1.17 km
Bankomat GE Money Bank 1.2 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.25 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 1.31 km
Bankomat Česká spořitelna 1.33 km
Bankomat Česká spořitelna 1.34 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Jižn... 1.41 km
Bankomat Poštovní spořitelna 1.42 km
Bankomat ČSOB 1.49 km
čerpací stanice PAP OIL, Plzeň Dou... 1.49 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, U Praz... 1.53 km
Bankomat Česká spořitelna 1.53 km
Bankomat GE Money Bank 1.53 km
McDonalds, U Prazdroje, Plzeň 1.7 km
Bankomat Česká spořitelna 1.75 km
McDonalds, Rondel, Plzeň 1.86 km
Bankomat Komerční banka 2.11 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Bo... 2.14 km
Bankomat Česká spořitelna 2.15 km
Bankomat Poštovní spořitelna 2.19 km
Bankomat Poštovní spořitelna 2.2 km
Bankomat ČSOB 2.2 km
Bankomat UniCredit Bank 2.22 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Seve... 2.34 km
Bankomat Komerční banka 2.37 km
McDonalds, OC Borská pole, Plzeň 2.38 km
Bankomat Česká spořitelna 2.47 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Le... 2.56 km
Bankomat Fio banka 2.57 km
Bankomat GE Money Bank 2.57 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 2.62 km
Bankomat Česká spořitelna 2.69 km
Bankomat GE Money Bank 2.84 km
Bankomat Fio banka 2.9 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Vých... 2.95 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 3.14 km
Bankomat Česká spořitelna 3.17 km
Bankomat ČSOB 3.18 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.18 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, Lidick... 3.29 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 3.3 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 3.35 km
Bankomat Česká spořitelna 3.37 km
Bankomat GE Money Bank 3.37 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 3.37 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, Domažl... 3.37 km
Bankomat Česká spořitelna 3.43 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.53 km
Bankomat Česká spořitelna 3.53 km
Bankomat ČSOB 3.53 km
Bankomat ČSOB 3.54 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.55 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.56 km
Bankomat ČSOB 3.57 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 3.75 km
Bankomat Poštovní spořitelna 4.02 km
Bankomat ČSOB 4.02 km
Bankomat Česká spořitelna 4.07 km
Bankomat Česká spořitelna 4.35 km
Bankomat Komerční banka 4.35 km
Bankomat GE Money Bank 4.35 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 4.43 km
Bankomat Česká spořitelna 4.5 km
Bankomat Česká spořitelna 4.54 km
Bankomat Komerční banka 4.56 km
McDonalds, OC Plzeň 4.56 km
Bankomat GE Money Bank 4.56 km
Bankomat ČSOB 4.63 km
Jednota Radčice 4.68 km
Bankomat Česká spořitelna 4.68 km
Bankomat Česká spořitelna 4.72 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 4.87 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Ro... 4.9 km
Bankomat GE Money Bank 4.92 km
Bankomat Poštovní spořitelna 4.92 km
Bankomat ČSOB 4.92 km
Bankomat ČSOB 4.92 km
Bankomat Česká spořitelna 4.92 km
čerpací stanice PAP OIL, Plzeň Koš... 4.95 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Kř... 5.04 km
čerpací stanice PAP OIL, Plzeň Bol... 5.13 km
čerpací stanice EuroOil, Plzeň, Kř... 5.16 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Ne... 5.48 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Plzeň, ... 5.5 km
čerpací stanice PAP OIL, Vejprnice... 6.09 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 6.23 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 6.56 km
Bankomat Česká spořitelna 7.14 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany, ... 7.25 km
Jednota Chotíkov 7.47 km
Bankomat Komerční banka 7.47 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 7.54 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany, ... 7.63 km
Market Zruč 7.93 km
Bankomat Česká spořitelna 8.2 km
Bankomat GE Money Bank 8.3 km
čerpací stanice Benzina, Třemošná... 8.44 km
Jednota Druztová 8.55 km
Bankomat Komerční banka 8.87 km
Jednota Třemošná 8.89 km
Market Třemošná 8.89 km
čerpací stanice PAP OIL, Starý Plz... 9.09 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Chotíko... 9.33 km
Západočeské konz. družstvo Nězvěst... 9.46 km
Západočeské konz. družstvo Starý P... 9.59 km
Jednota Kozolupy 9.79 km
Jednota Město Touškov 9.86 km
Bankomat Poštovní spořitelna 9.94 km
Bankomat ČSOB 9.94 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 9.95 km
Západočeské konz. družstvo Tymákov... 10.12 km
Jednota Dolany 10.27 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 10.4 km
Konzum Dobřany 10.46 km
Západočeské konz. družstvo Dobřany... 10.46 km
Bankomat Komerční banka 10.9 km
Bankomat Česká spořitelna 10.92 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany... 10.98 km
Bankomat GE Money Bank 10.98 km
Jednota Česká Bříza 11.28 km
Západočeské konz. družstvo Šťáhlav... 11.56 km
Jednota Horní Bříza 11.59 km
Západočeské konz. družstvo Šťáhlav... 11.81 km
Bankomat Česká spořitelna 11.83 km
Supermarket Horní Bříza 11.88 km
Jednota Nevřeň 11.98 km
Bankomat Komerční banka 11.99 km
Bankomat GE Money Bank 12.33 km
Bankomat Česká spořitelna 12.41 km
čerpací stanice PAP OIL, Horní Bří... 12.41 km
Západočeské konz. družstvo Chválen... 12.44 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 12.49 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 12.63 km
Jednota Žichlice 12.9 km
Západočeské konz. družstvo Chlumča... 12.93 km
Bankomat ČSOB 13.07 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.07 km
Jednota Nýřany 13.14 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 13.65 km
čerpací stanice Benzina, Nezvěstic... 14.03 km
Bankomat Komerční banka 14.16 km
Západočeské konz. družstvo Dobřany... 14.37 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 14.38 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 15.1 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 15.1 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 15.33 km
Západočeské konz. družstvo Chotěšo... 15.42 km
čerpací stanice Shell, Rokycany LS... 15.43 km
Jednota Všeruby 15.64 km
Bankomat Komerční banka 15.66 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.7 km
Bankomat UniCredit Bank 15.73 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 15.73 km
Bankomat Česká spořitelna 15.74 km
Bankomat Česká spořitelna 15.74 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.76 km
Bankomat GE Money Bank 15.82 km
Bankomat ČSOB 15.97 km
Bankomat Česká spořitelna 16.02 km
Jednota Osek u Rokycan 16.18 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.19 km
Bankomat GE Money Bank 16.19 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 16.23 km
Bankomat Rokycany 16.26 km
Bankomat ČSOB 16.26 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 16.46 km
Jednota Úlice 16.5 km
Západočeské konz. družstvo Dnešice... 16.7 km
čerpací stanice Benzina, Rokycany... 16.8 km
Jednota Líšťany 17.35 km
Market Kaznějov 17.36 km
Jednota Kaznějov 17.36 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 17.39 km
Bankomat Komerční banka 17.51 km
Jednota Stupno 17.53 km
čerpací stanice Shell, Rokycany PS... 17.57 km
Jednota Dobříč 17.64 km
Market Kaznějov 17.68 km
Západočeské konz. družstvo Řenče... 17.68 km
čerpací stanice Benzina, Kaznějov... 17.93 km
čerpací stanice Benzina, Přeštice... 17.99 km
Jednota Mrtník 18.19 km
čerpací stanice Benzina, Stod 18.2 km
čerpací stanice PAP OIL, Břasy 18.36 km
Jednota Loza 18.43 km
Bankomat Česká spořitelna 18.47 km
Jednota Břasy 18.5 km
Bankomat Česká spořitelna 18.52 km
Bankomat GE Money Bank 18.52 km
Bankomat Komerční banka 18.64 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 18.65 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 18.65 km
Bankomat Komerční banka 18.65 km
Jednota Horní Bělá 18.69 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.74 km
Jednota Pňovany 18.75 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 18.85 km
Jednota Dolní Bělá 19.01 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 19.02 km
Bankomat ČSOB 19.07 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 19.33 km
Konzum Újezd sv. Kříže 19.6 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 19.74 km
Bankomat Česká spořitelna 19.81 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 19.96 km

mohlo by Vás zajímat

Štíty království českého, Jak rostly hra...

batoh
Štíty království českého, Jak rostly hrady
Šumava A-Z: publicistické...
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Štíty království českého, Jak rostly hra...

batoh
Štíty království českého, Jak rostly hrady
Šumava A-Z: publicistické...
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

další informace

Šumava (Böhmerwald) se nachází na jihozápadní hranici České republiky u hranic s Německem a Rakouskem. Její délka od údolí Chodské Úhlavy (kde navazuje na Český les) k Vyšebrodskému průsmyku je asi 120km, maximální šířka Šumavy a jejího podhůří je 45km. Hřebenem Šumavy prochází hlavní evropské rozvodí mezi Černým a Severním mořem. Na bavorské (Bavorský les - Bayerischer Wald) a rakouské straně klesá pohoří výrazně, na české straně pozvolně. Na rozsáhlé ploché horské pláně vyčnívají klenby hlavních vrcholů. Nejvyšším vrcholem Šumavy je Velký Javor (1456 m n. m.) na bavorské straně hranice. Nejvyšším vrcholem české části je Plechý (1378 m n. m.). Šumava nabízí množství možností jak pro letní, tak pro zimní rekreaci. K nejvýznamějším střediskům rekreace patří Špičácké sedlo se Železnou Rudou, Zadov a Churáňov, Antýgl, Srní, Modrava nebo Lipenská vodní nádrž. Šumava nabízí ideální podmínky pro pěší turistiku, kola a cykloturistiku, bruslení, in-line, Nordic Walking, všechny sporty i vodní (loďky, šlapadla, windsurfing, jachting, katamarány, rafty, kanoe a plavba, plavba parníkem po Lipně, plavání a koupání), koně, rybolov a houbaření. K poznávání Šumavy během prázdnin, dovolené, ozdravných pobytů, víkendů využijte levné ubytování Šumava na horách i ve městě. Na Šumavě a v pošumaví naleznete ubytování nejrůznějšího charakteru od kempů a rekreačních středisek, přes penziony, horské chaty, ubytování v soukromí až po luxusní hotely. K dispozici jsou nejen nabídky samotného ubytování, ale také cenově velmi výhodné balíčky lázeňských či wellness pobytů, balíčky nejrůzněji tematicky zaměřené, široké jsou možnosti nabídek dovolené s dětmi, se psem atp.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Krušná se zase všechna proměnila v obličeji. Sladký úsměv zatrůnil na jejích rtech.

„Ach můj zlatý kmotře," řeč jí tekla jako med, „kdybych vám mohla povědět, jak ráda bych si už odpočla! Copak mám jiného než svízele, starosti a lopotu? — Ale co mi zbývá než dřít se dál, dokud mladší děti nejsou zaopatřeny, aby mohly stát na svých nohou? — Řekne se: Jakub převezme statek, ale druzí budou chtít svůj podíl, na něj se shrnou, a co on si počne!... Kdyby přiženil i hodně tisíc, jakže to postačí, aby mohl vyplatit všecky?"

„Řekl bych, že tohle jsou zbytečné řeči, milá kmotro," přerušil ji Potužák. „Cožpak vás nutím, abyste šli na výměnek zítra? Copak vám házím holku na krk? Ještě jste mi o ni neřekli a já jsem toliko myslil, že není příčiny, proč bych ji vašemu Jakubovi nedal, kdyby ji chtěl a kdyby byl hospodářem na vašem statku. Víc jsem si ani nemyslil, ani neřekl."

„Ty jsi člověk! Ty jsi člověk!" opakoval Krušnej a plakal jako dítě. „Pánbůh ti dej štěstí a tvým dětem taky!" „Dejž to Pánbůh — a tobě taky, Jakube!" Hospodyně umlkla. Hluboké ticho zapanovalo; jen zvenčí bylo slyšet přecházení a mluvení dcer Krušných, které vařily oběd v průjezde, v černé kuchyňce. Po chvíli Krušná vyšla ven; bylo ji slyšet, ana s dcerami hovořila.

„Však jsem ti řekl," promluvil Krušný, používaje její ne-přítomnosti, „jaká je nerozumná a jaký s ní mám kříž. Teďs to viděl sám, a to ještě před tebou se držela na uzdě. Už ji nepředělám, je to marné! Jen se nehněvej, urazila-li tě."

„Vždyť ji znám!" odvětil Potužák, máchnuv rukou. „Neboj se, já se nepohněvám!"

„Tys namouduši člověk, druhého není na světě. Ještě že tě mám! — Víš, Jakub je z těch dětí ještě nejlepší, to se musí nechat. Že tu a tam ztratí trpělivost, když vidí, co se v domě děje a jaký bič se splítá na všecku jeho budoucnost, člověk se mu nemůže divit. Kdyby dostal rozumnou, hodnou ženu s náležitým věnem, aby si trochu uvolnil na ten svůj začátek, věř mi, byl by z něho dobrý hospodář. Je pořádný, neutrácí, nepije, nehraje..."

„Nu, netřeba povídat — vždyť vím. O něho tu neběží, ale o Josefa! Řekls ondyno, že mu dáváš šest měsíců lhůty, aby toho doktora udělal. Povolíš-li zase a budeš-li čekat dále, budeš vinen vším, co bude následovat."

Krušnej přísahal, že se nedá ani přemluvit, ani uprosit, a že nebude-li Josef doktorem do šesti měsíců, jeho osudu ho zůstaví.

„A Frantíkovi vyžeň oficíra z hlavy, nechceš-li se vykrvácet..."

„Taky že vyženu! Propadne-li, konec je oficíru..." Potužák potřásl hlavou.

„Ne tak! Počkej přece a nech mě domluvit! Nejen propadne-li, ale vůbec ho na tu dráhu nepouštěj! Povídám ti: zvrhneš se, nevydržíš to! Načs ho vůbec posílal studovat? Ať je doma a při práci ať pomáhá..."

„Tohle bude kříž!" zabědoval Krušnej; „nebude chtít, kluk sakraholtská! Odvykl si pracovat rukama, bude se vzpírat a stará mu bude pomáhat. Co taky: co s ním potom?"

„Přiženíš ho někam. A to bude starost později. Až se Blata rozdělí, hospodářství ti vynese více. Ale na svém stůj a nedávej se ohýbat, vždyť nejsi stará bába!"

Krušnej neodpověděl; seděl, skláněje hlavu nad stůl, a pře-mýšlel. Pojednou se vzchopil, vzal do svých rukou pravici Potužákovu:

„To se všecko spraví!" pravil vřele; „tys řekl, že bys dal dceru mému synovi! To je pro mne taková útěcha, že na všechno zapomenu, co mě tíží. A viděls, i stará je z toho celá blažená! — Však ví, co znamená dcera Potužákova do našeho statku..."

„Pravím ti ještě jednou: Jakubovi ji dám, ale jinému z tvých synů za nic na světě! Žádnému pánovi, ani knížecímu nebo jinému služebníkovi. A pak, jak už jsem ti řekl, Jakubovi jen tehda, až bude sedlákem on. Aby moje dcera tu žila pod komandem tvé ženy, odpusť, starý brachu! — k tomu nesvolím a taky nepřipustím, aby z peněz, jichž dostane věnem, se snad hradily panské choutky jiných. Z těch peněz se druzí vyplatí, aby hospodářství bylo čisté, ale aby se snad házely do chřtánu Josefovi nebo Frantíkovi na studie nebo parády — to znemožním od samého začátku."

„Pravdu máš, Jouzo, svatou pravdu! Josefu nedám ani krejcaru, ten si svůj podíl už dávno vybral. Ferda a Matouš dostanou po tisíci zlatých, holky po dvou tisících a Frantík, nu, s Frantíkem uvidíme, až jak to s ním vypadne..."

„To si sprav, jak chceš a jak budeš moci, do toho ti nemluvím, ale bylo by nespravedlivo přetížit Jakuba hned od začátku, svalit naň přílišná břemena a nechávat ho bez krejcaru na hotovosti. Nezapomínej taky, že na statku váznou dluhy..."

„Nu, tři tisíce všeho všudy. To statek unese."

„Dobře, unese, ale třeba splácet a nikoli dluhů přidělávat."

„Nu, ovšem, splácet se musí a taky se bude splácet, jen jak Josefovy studie přestanou mi odvádět všecky peníze. Nadto, až Blata rozdělíme, přibude výtěžku. Jen tě proboha o to prosím, před mojí starou o všech těch věcech nemluv! Zkazila by nám všecko a rámusu by nebylo konce. Až bude čas, uděláme to, a až bude uděláno, potom ať se čertí, však přestane, až shledá, že nic už se nedá zvrátit nebo změnit. První věc je, aby statek se udržel čistý a nedělený. Odprodat se nesmí nic, ani na píď půdy..."

„No, to by tak bylo, odprodat! Cožpak jsi už pomýšlel na takovou věc?"

„Nediv se! Vlastně já jsem nepomýšlel, ale ona mi tím už hučela do uší, aby prý druzí nebyli okradeni. Ale teď, jak slyšela, že bys dal dceru Jakubovi, dojista mi s touhle už nepřijde. Och, tohle slyšela ráda, za to ti ručím! — Tak o tom, jak zamýšlím, podělit děti, než Jakubovi statek odevzdám, se před ní nezmíníš, viď?"

„Buď bez starosti, já se nezmíním; ale to ti řeknu, že se bojím, aby to z tebe nevytáhla. Je věc smutná, žes to svou povolností dotáhl do těchle konců. S ní jednat nebudu, to ti povídám taky bez obalu. A ještě něco: kořalky zanech, ta ti špatně radí a vážnosti ti ubírá!"

Krušnej sklopil zraky, rukou máchl.

„Ach ty můj zlatý! — Tu já piju jen z dešperace, když už nevím kam dát hlavu..."

Selka vešla. Usmívala se, byla sladká jako med, a: Kmotříčku zlatý sem, kmotříčku drahý tam, a aby pantáta zůstal na oběd a čest prokázal, velkou čest...

„Vidíš to!" zašeptal Krušnej, dávaje mu pod stolem nohou znamení, aby jej upozornil, jak dokonale se smýšlení jeho ženy obrátilo, načež se jal ho zváti, seč stačil, a domlouvat a prosit, aby ještě zůstal, uváděje, jak třeba se ještě domluvit o první kroky směřující na rozdělení Blat.

Po nějakým zdráhání Potužák svolil a tak se stalo, že ho doma marně čekali.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky