Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Lužany

Šumava

kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: klatovsko
GPS: 49°32'53.597"N, 13°18'53.121"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Lužany leží na železniční traťi Plzeň – Klatovy – Železná Ruda (značena číslem 183), což je jednokolejná dráha, v úseku Plzeň – Klatovy elektrizovaná střídavým proudem o napětí 25 kV.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Kosovský Jednorovič Bohumil

batoh
Kosovský Jednorovič Bohumil
Šumava A-Z: osobnosti
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Lužany

batoh
Lužany
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Lužanská mše, Antonín Dvořák

batoh
Lužanská mše, Antonín Dvořák
Šumava A-Z: hudba
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

pamětní deska Josef Kožíšek

batoh
pamětní deska Josef Kožíšek
Šumava A-Z: památníky
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
Kosovský Jednorovič Bohumil 0.18 km
Lužany 0.18 km
Lužanská mše, Antonín Dvořák 0.24 km
pamětní deska Josef Kožíšek 0.25 km
zámek Lužany 0.26 km
Kožíšek Josef 0.26 km
pomník padlých WWI i II, Lužany 0.29 km
pamětní deska Václav Kalaš 0.29 km
pomník Andre Fercoq, Lužany 0.75 km
mlýn Nezdice 1.74 km
pomník padlých WWI, Nezdice 1.85 km
kostel sv. Prokopa, Nezdice 1.86 km
Skočice u Přeštic 1.87 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Nezdic... 1.88 km
kaple Nejsvětější Trojice, Skočice... 1.98 km
zámek Příchovice 2.23 km
Příchovice 2.28 km
SDH Příchovice 2.28 km
hřbitov Přeštice 2.28 km
pomník padlých WWI i II, Příchovic... 2.29 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Přícho... 2.33 km
kaple Přeštice 2.33 km
hrobka Josefa Hlávky 2.38 km
Přeštická prasata - Jaroslav Podmo... 2.52 km
Přeštické černostrakaté prase 2.53 km
fara Přeštice 2.59 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Př... 2.62 km
mlýn Prokop, Borovy 2.67 km
Borovy 2.68 km
památník Jan Jakub Ryba, Přeštice... 2.68 km
Dům historie Přešticka 2.69 km
Weinfurt Martin 2.74 km
rodný dům Josef Hlávka, Přeštice... 2.76 km
pamětní deska Josef Hlávka, Přešti... 2.76 km
Hlávka Josef 2.77 km
SDH Přeštice 2.82 km
Borovská lípa 2.86 km
Ryba Jakub Jan 2.87 km
Mariánský sloup, Přeštice 2.87 km
kaple Narození Panny Marie, Borovy... 2.87 km
památník T. G. Masaryka, Přeštice... 2.87 km
pomník obětem nacismu, Přeštice... 2.88 km
kašna se sochou sv. Václava, Přešt... 2.92 km
sv. Jan Nepomucký, Přeštice 2.92 km
sv. Kilián, Přeštice 2.92 km
Přeštice 2.94 km
soudní případ Přeštice s The Plast... 2.94 km
infocentrum Přeštice 2.95 km
kaple Zálesí 2.95 km
pamětní deska osvobození Přeštice... 2.96 km
Preiss Jaroslav JUDr. 2.97 km
kaple sv. Anny pod Ticholovcem 3 km
lípa pod Ticholovcem 3 km
Zálesí 3.01 km
nádraží Přeštice 3.06 km
koupaliště Zálesí 3.07 km
Ticholovec 3.55 km
hřbitov Vřeskovice 3.57 km
kostel sv. Jana Křtitele, Vřeskovi... 3.6 km
fara Vřeskovice 3.65 km
Vřeskovice 3.83 km
židovský hřbitov Přeštice 3.93 km
kaple u Vřeskovic 4.1 km
SDH Vřeskovice 4.17 km
kaple sv. Anny, Roupov 4.22 km
kaple Kucíny 4.26 km
pomník padlých WWI i II, Kucíny 4.32 km
koupaliště Kucíny 4.32 km
barokní sýpka Roupov 4.39 km
Štíty království českého, Čas hojn... 4.53 km
zřícenina Roupov 4.53 km
Roupovský tis 4.56 km
Roupov 4.6 km
kaple Roupov 4.87 km
SDH Roupov 4.9 km
pomník padlých WWI, Vlčí 5.2 km
kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova... 5.36 km
mlýn Červené Poříčí 5.42 km
zámek Červené Poříčí 5.44 km
Červené Poříčí 5.48 km
kaple Červené Poříčí 5.59 km
Lhovice 5.96 km
vlaková zastávka Přeštice - Zastáv... 5.96 km
Zastávka u Přeštic 5.99 km
tisovec Dolní Lukavice 6.15 km
zámecký vodotrysk Dolní Lukavice... 6.24 km
symfonie D dur - Lukavická, Joseph... 6.28 km
Haydnovy hudební slavnosti 6.28 km
Haydn Joseph 6.28 km
zámek Dolní Lukavice 6.29 km
pivovar Dolní Lukavice 6.36 km
Dolní Lukavice 6.37 km
Lovell Jim James Arthur, Jr. 6.37 km
busta Joseph Haydn, Dolní Lukavice... 6.37 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolní Lu... 6.41 km
fara Dolní Lukavice 6.42 km
pomník padlých WWI, Dolní Lukavice... 6.46 km
Mlynářova lípa, Dolní Lukavice 6.55 km
SDH Biřkov 6.74 km
návesní rybník, Biřkov 6.8 km
dětské hřiště Biřkov 6.8 km
Biřkov 6.83 km
Šašek Václav z Bířkova 6.83 km
Deník o jízdě a putování, Václav Š... 6.83 km
Otěšice 6.85 km
hřbitov Dolní Lukavice 6.92 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Biřkov... 6.93 km
kaple sv. Vojtěcha, Otěšice 6.93 km
židovský hřbitov Dolní Lukavice... 6.99 km
památník umučeným, Dolní Lukavice... 7 km
SDH Kbel 7.04 km
fara Kbel 7.07 km
pomník padlých WWI, Kbel 7.08 km
Vodokrty 7.08 km
Horní Lukavice 7.13 km
kostel Všech svatých, Kbel 7.14 km
kaple Vodokrty 7.15 km
pomník padlých WWI i II, Dnešice... 7.24 km
Dnešice 7.26 km
kostel sv. Václava, Dnešice 7.28 km
fara Dnešice 7.29 km
SDH Dnešice 7.32 km
hřbitov Dnešice 7.39 km
kaple sv. Huberta, Hájek 7.49 km
Přestavlky 7.52 km
fara Švihov 7.53 km
kostel sv. Václava, Švihov 7.56 km
hřbitov Švihov 7.65 km
zámek Přestavlky 7.67 km
kostel sv. Jiljí, Švihov 7.68 km
studna válec Švihov 7.78 km
infocentrum Švihov 7.79 km
pamětní deska Antonín Špelda 7.8 km
radnice Švihov 7.8 km
studna polokoule Švihov 7.8 km
Švihov 7.8 km
kostel špitální sv. Jana Evangelis... 7.81 km
pomník padlých WWI i II, Švihov 7.81 km
Tři oříšky pro Popelku 7.82 km
studna kužel Švihov 7.83 km
kaple Lišice 7.83 km
SDH Lišice 7.84 km
Šiler Josef - Pepa Sršeň 7.86 km
židovský hřbitov Švihov 7.86 km
sv. Jan Nepomucký, Švihov 7.86 km
pamětní deska prof. Martin Kolář, ... 7.87 km
NS Švihov 7.9 km
mlýn Švihov 7.92 km
Renče 7.94 km
letní kulturní festival České hrad... 7.96 km
kaple Mezihoří 7.98 km
Tři životy 8 km
Šašek a královna 8 km
Tři oříšky pro Popelku 8 km
hrad Švihov 8.03 km
dětské hřiště Švihov 8.04 km
Tři oříšky pro Popelku 8.05 km
SDH Švihov 8.06 km
pamětní deska František Šperl 8.08 km
Malinec 8.19 km
pomník padlých WWI, Malinec 8.21 km
zámek Merklín 8.39 km
výstava Bonsai Merklín 8.39 km
stavení Ježovy 8.45 km
nádraží Švihov 8.46 km
kostel sv. Mikuláše, Merklín 8.48 km
fara Merklín 8.51 km
SDH Ježovy 8.51 km
westernový areál Halter Valley 8.53 km
Merklín 8.55 km
bunkr (řopík) 175/60/A-200Z 8.58 km
pálení tajných dokumentů StB, lom ... 8.69 km
zámek Ježovy 8.79 km
nádraží Chlumčany u Dobřan 8.8 km
Sokolovna Merklín 8.81 km
pomník padlých WWI, Ježovy 8.81 km
Libákovice 8.83 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Libáko... 8.84 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Ježovy... 8.87 km
Ježovy 8.87 km
Zderaz 8.91 km
pomník padlých WWI, Újezdec u Křen... 9.05 km
kaple Újezdec u Křenice 9.07 km
Újezdec u Křenice 9.08 km
židovský hřbitov Merklín 9.17 km
koupaliště Skašov 9.21 km
Háje u Řenče 9.22 km
SDH Skašov 9.31 km
Třebýcina 9.35 km
Skašov 9.39 km
Hora u Ptenína 9.39 km
pomník padlých WWI i II, Skašov 9.41 km
zámek Ptenín 9.42 km
zřícenina Kokšínský hrádek 9.42 km
pomník padlých WWI, Ptenín 9.43 km
NS Ptenín - Újezdec 9.43 km
Ptenín 9.44 km
kaple Kámen 9.44 km
Kámen 9.46 km
Stará Úhlava 9.47 km
Tikal Václav 9.49 km
dětské hřiště Ptenín 9.5 km
skašovská výroba hraček 9.55 km
kaple Panny Marie, Křenice 9.6 km
koupaliště Měčín 9.63 km
rozhledna Kožich 584 m n. m. 9.66 km
pomník padlých WWI, Křenice 9.68 km
Křenice 9.72 km
kaple Panny Marie Sněžné, Skašov... 9.73 km
Skašovská lípa 9.73 km
hřbitov Měčín 9.85 km
koně Měčín 9.89 km
fara Měčín 9.92 km
kaple pro slavnost Božího těla, Mě... 9.94 km
rekreační středisko Letiny 9.95 km
kostel sv. Mikuláše, Měčín 9.95 km
Skašovské hračkářství, Měčín... 9.97 km
radnice Měčín 9.97 km
Měčín 9.99 km
sv. Jan Nepomucký, Měčín 10.01 km
roubenka Letiny 10.02 km
pomník padlých WWI, Letiny 10.04 km
pomník padlých WWI i II, Měčín... 10.04 km
koupaliště Lázně Letiny 10.13 km
hřbitov Letiny 10.15 km
studna Letiny 10.15 km
SDH Letiny 10.15 km
Lambl Jan Baptista, prof. dr. tech... 10.17 km
Letiny 10.17 km
NS Čertovo břemeno 10.17 km
kaple sv. Vintíře, Lázně Letiny... 10.17 km
kostel sv. Prokopa, Letiny 10.18 km
Lambl Vilém Dušan 10.19 km
fara Letiny 10.21 km
SDH Měčín 10.25 km
Nedaničky 10.25 km
návesní rybník, Měčín 10.26 km
pomník padlých WWI, Nedaničky 10.28 km
Lázně Letiny 10.28 km
kaple Předenice 10.28 km
SDH Předenice 10.29 km
Letinská lípa 10.3 km
Předenice 10.31 km
Nedanice 10.31 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Nedani... 10.32 km
SDH Nedanice 10.32 km
zámek lázně Letiny 10.35 km
kaple sv. Floriána, Měčín 10.48 km
Trnčí 10.62 km
kaple Trnčí 10.62 km
Hořejší rybník Trnčí 10.68 km
lom Krušec 10.79 km
Chlumská 10.82 km
pověst o vzniku Čertova břemene 10.85 km
kaple Chlumská 10.87 km
pomník padlých WWI i II, Malechov... 11.01 km
SDH Malechov 11.07 km
Malechov 11.09 km
vlaková zastávka Dehtín 11.11 km
SDH Vícenice 11.18 km
Netunice 11.18 km
lipová alej Otín - Předslav 11.26 km
Otín 11.27 km
Měchura Leopold Eugen 11.27 km
zámek Otín 11.27 km
Palacký František 11.27 km
kaple Otín 11.29 km
kaple sv. Anny, Otín 11.29 km
studna Prusiny 11.33 km
hřbitov Prusiny 11.34 km
Vícenice 11.35 km
cihelna Malechov 11.36 km
kostel sv. Jakuba Většího, Prusiny... 11.36 km
kaple Vícenice 11.37 km
Dehtín 11.37 km
Tyršův dub, Předslav 11.38 km
fara Prusiny 11.4 km
SDH Dehtín 11.41 km
rybník Netunice 11.43 km
Sokolovna Předslav 11.44 km
hrob Leopold Eugen Měchura 11.47 km
Lhota u Merklína 11.49 km
hřbitov Předslav 11.49 km
kostel sv. Jakuba Většího, Předsla... 11.52 km
pomník padlých WWII, Předslav 11.52 km
kaple výklenková Předslav 11.52 km
Předslav 11.52 km
sv. Jan Nepomucký, Předslav 11.53 km
dětské hřiště Předslav 11.69 km
SDH Předslav 11.73 km
Nový rybník u Točníka 11.83 km
rybník Předslav 11.86 km
nádraží Dobřany 12.08 km
pamětní deska František Noha (rumb... 12.16 km
hřbitov Dolany 12.25 km
Nebílovy 12.3 km
kašna Nebílovy 12.35 km
zámek Nebílovy 12.35 km
NS Nebílovy 12.36 km
SDH Nebílovy 12.39 km
pomník padlých WWI, Nebílovy 12.4 km
kaple Nebílovy 12.4 km
pomník národní svobody, Měcholupy... 12.47 km
rybník Horní Rokos, Měcholupy 12.48 km
Sad národní svobody, Měcholupy 12.48 km
kaple Točník 12.51 km
sýpka Měcholupy 12.53 km
SDH Měcholupy 12.53 km
koupaliště Dolany 12.54 km
Měcholupy 12.55 km
zámek Měcholupy 12.57 km
kaple sv. Apoleny, Měcholupy 12.59 km
Makalovy 12.61 km
kaple výklenková Makalovy 12.61 km
tvrz Dolany 12.63 km
Dolany u Klatov 12.64 km
SDH Dolany 12.64 km
pomník padlých WWI, Dolany 12.64 km
sv. Jan Nepomucký, Dolany 12.65 km
fara Dolany 12.65 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolany 12.66 km
Točník 12.67 km
Vesnický rybník, Měcholupy 12.7 km
SDH Točník 12.71 km
U Zeleného Háje 13.11 km
Sokolovna Chudenice 13.15 km
Mariánský dům Chudenice 13.18 km
SDH Petrovice u Měčína 13.2 km
pomník padlých WWI, Petrovice u Mě... 13.21 km
vlaková zastávka Točník 13.22 km
návesní rybník dolní Chudenice 13.22 km
brány statků Petrovice u Měčína... 13.23 km
návesní rybník, Petrovice u Měčína... 13.29 km
Petrovice u Měčína 13.29 km
kaple sv. Vojtěcha, Petrovice u Mě... 13.31 km
Dolanský mlýn 13.37 km
roubenka Štěpánovice 13.44 km
zámecká lípa Chudenice 13.45 km
pamětní deska Jaroslav Kvapil 13.47 km
Balkovy 13.48 km
hřbitov Štěpánovice 13.48 km
kostel sv. Mikuláše, Štěpánovice... 13.48 km
Starý Czerninský zámek, Chudenice... 13.49 km
muzeum Josefa Dobrovského, Chudeni... 13.49 km
Štěpánovice 13.5 km
Sekrýt 13.51 km
tvrz Štepánovice 13.52 km
sochy sv. Jana a sv. Pavla, Chuden... 13.53 km
pivovar hraběcí Chudenice 13.56 km
kostel sv. Jana Křtitele, Chudenic... 13.56 km
Kvapil Jaroslav 13.58 km
fara Chudenice 13.6 km
rybníček Štěpánovice 13.6 km
Chudenice 13.63 km
SDH Štěpánovice 13.63 km
pomník padlých WWI i II, Chudenice... 13.63 km
kaple Petrovičky 13.65 km
kruhový dům Štěpánovice 13.66 km
Roubal Jan, prof. 13.68 km
Nový rybník, Petrovičky 13.69 km
SDH Petrovičky 13.71 km
koupaliště Petrovice u Měčína 13.75 km
Petrovičky 13.78 km
Pozorka u Měčína 13.78 km
Újezdec u Bolešin 13.79 km
Chudenická lípa 13.87 km
SDH Chudenice 13.87 km
památník Antonín Švehla, Újezdec... 13.94 km
kaple na okraji Ostřetice 14.04 km
Ostřetice 14.14 km
SDH Ostřetice 14.15 km
kaple Ostřetice 14.17 km
Holubí hlava 14.18 km
dětské hřiště Ostřetice 14.2 km
Chaloupky 14.22 km
hřbitov Chotěšov 14.22 km
koupaliště Slatina u Klatov 14.25 km
mlýn Malá Strana 14.27 km
Malá Strana 14.27 km
pomník padlých WWII, Chaloupky 14.33 km
3 sezóny v pekle 14.34 km
Andělská tvář 14.36 km
Muž, který se směje 14.36 km
Hodina duchů, klip Lucie Vondráčko... 14.36 km
Žert 14.36 km
D´Artagnan a tři mušketýři 14.36 km
Česká spojka 14.36 km
Bez domova (Sans famille) 14.36 km
Zjevení (Revelations) 14.36 km
Magické stěstí, videoklip skupiny ... 14.36 km
Borgiové 14.36 km
klášter Chotěšov 14.37 km
kaple Smíření, dálniční D5, Šlovic... 14.37 km
Královská aféra 14.38 km
Dobrodružství kriminalistiky - Jed... 14.39 km
fara Chotěšov 14.4 km
Zichov 14.41 km
kostel Narození Panny Marie, Chotě... 14.42 km
pamětní deska Jan Šilingr 14.45 km
pomník padlých WWI, Žinkovy 14.45 km
letiště Klatovy 14.46 km
kašna klášter Chotěšov 14.46 km
Třebíšovský rybník 14.46 km
hřbitov Žinkovy 14.47 km
tvrz Svrčovec 14.47 km
lom Svrčovec 14.48 km
Čermná u Staňkova 14.5 km
SDH Svrčovec 14.5 km
Chotěšov u Stoda 14.53 km
Trebíšov 14.54 km
Nebílovský Borek 14.55 km
Slatina u Klatov 14.55 km
kaple Čermná u Staňkova 14.56 km
Žinkovy 14.58 km
Svrčovec 14.58 km
pomník padlých WWI i II, Svrčovec... 14.59 km
infocentrum Žinkovy 14.6 km
kaple sv. Anny, Svrčovec 14.61 km
pamětní deska genmjr. ing. Emanuel... 14.61 km
kaple Žinkovy 14.62 km
zemědělská usedlost, Slatina u Kla... 14.62 km
roubenka Svrčovec 14.63 km
kostel sv. Václava, Žinkovy 14.65 km
Řakom 14.65 km
sloup Immaculata, Žinkovy 14.69 km
kaple sv. Wolfganga, Chudenice 14.75 km
hřbitov Němčice 14.76 km
Bolfánek, vrch Žďár 583 m n.m. 14.76 km
kaple Jana Křtitele, Němčice 14.78 km
mlýn Žinkovy 14.79 km
Americká zahrada Chudenice 14.81 km
vlaková zastávka Dobřany 14.82 km
Palackého skála 14.83 km
douglaska tisolistá Americká zahra... 14.83 km
fara Němčice 14.85 km
Vrásky z lásky 14.89 km
zámek Lázeň, Chudenice 14.89 km
mlýn Podhora 14.91 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ně... 14.92 km
rybník Lotrov 14.93 km
tvrz Němčice 14.98 km
SDH Němčice 14.98 km
Partoltice 14.99 km
kaple Partoltice 15.01 km
SDH Partoltice 15.02 km
Rusalka, Jaroslav Kvapil 15.1 km
Domažličky 15.11 km
Čepinec 15.18 km
zámek Štěnovice 15.2 km
Drnový potok 15.23 km
památník měření Evropy 1867, Doubr... 15.24 km
Doubrava 727 m n. m. 15.26 km
rybník Labuť 15.27 km
dub v Lučici 15.3 km
lipová alej Žinkovy 15.3 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Doubrav... 15.32 km
rybník Lučice 15.33 km
pamětní deska Hany Benešové, Žinko... 15.35 km
SDH Lučice 15.38 km
Lučice 15.4 km
dvojnásobná loupežná vražda na čer... 15.43 km
židovský hřbitov Štěnovice 15.48 km
Dvorský rybník Žinkovy 15.54 km
Otčina - Fatherland 15.63 km
Jestřáb kontra hrdlička 15.63 km
zámek Žinkovy 15.63 km
Pramen života - Der Lebensborn 15.63 km
Neberte nám princeznu 15.63 km
zámecká studna Žinkovy 15.65 km
pamětní deska Second Dragoons, Žin... 15.65 km
kaple nad Chocomyšlí 15.67 km
Nový rybník, Němčice u Předslavi... 15.67 km
kaple Bolešiny 15.76 km
SDH Bolešiny 15.76 km
Bolešiny 15.76 km
Žinkovský rybník 15.77 km
Radochovy 15.77 km
Potštejn u Žinkov 15.79 km
Chudenická bažantnice 15.82 km
Pihovice 15.83 km
Šumavský Josef Franta 16.01 km
stavení Chocomyšl 16.04 km
roubenka Chocomyšl 16.06 km
sv. Jan Nepomucký, Chocomyšl 16.06 km
Chocomyšl 16.06 km
pomník padlých WWI, Chocomyšl 16.1 km
SDH Chocomyšl 16.12 km
radnice Zbůch 16.12 km
křížová cesta Křesťanský vršek, Kl... 16.12 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Slavoš... 16.14 km
pomník padlých WWI, Slavošovice 16.14 km
Zbůch 16.15 km
Chocomyšlský rybník 16.16 km
SDH Zbůch 16.16 km
kaple sv. Josefa, Zbůch 16.17 km
dětské hřiště v Chocomyšl 16.19 km
SDH Slavošovice 16.19 km
Slavošovice 16.22 km
zámek Chocomyšl 16.26 km
krematorium Klatovy 16.27 km
židovský hřbitov Klatovy 16.3 km
pamětní deska padlých US Army, Kla... 16.31 km
hrob Otakara Vočadla 16.33 km
dětské hřiště pod nemocnicí, Klato... 16.33 km
hrob Prof. MUDr. Karla Pawlíka 16.34 km
studánka Klatovka, Klatovy 16.34 km
kaple hřbitovní Klatovy 16.34 km
les Husín 16.36 km
hřbitov Klatovy 16.37 km
kostel sv. Michala, Klatovy 16.38 km
dub u Drnového potoka, Klatovy 16.4 km
pomník padlých WWI, Klatovy 16.4 km
bytový dům "aeroplán&... 16.41 km
Vojovice 16.43 km
kaple Vojovice 16.43 km
pomník padlých WWI i II, Klatovy 16.44 km
hrob Bohumila Jednoroviče Kosovské... 16.44 km
pomník padlých WWI, Vojovice 16.46 km
muzeum řemesel Koloveč 16.48 km
budova soudu Klatovy 16.48 km
památník umučeným, Klatovy 16.51 km
socha Spravedlnost, Klatovy 16.51 km
Koranda Václav starší 16.52 km
Fifka Gustav 16.53 km
SDH Zbyslav 16.54 km
bombardování nádraží Klatovy 16.55 km
koupaliště Klatovy 16.56 km
kostel Československé církve husit... 16.58 km
Myslovice 16.58 km
nádraží Klatovy 16.59 km
pomník obětí bombardování nádraží ... 16.59 km
mlýn na Úhlavě, Tajanov 16.6 km
Zbyslav 16.62 km
Bezpravovice 16.62 km
bazén Klatovy 16.62 km
sv. Jan Nepomucký, Tajanov 16.64 km
textilní továrna J.J.Bruml, Klatov... 16.64 km
kaple Myslovice 16.64 km
SDH Myslovice 16.65 km
sv. Jan Nepomucký, Klatovy 16.65 km
Sál Království - Svědkové Jehovovi... 16.66 km
Cirkus Klatovy - dětské indoorové ... 16.67 km
dětské hřiště Tajanov 16.68 km
Losiná 16.69 km
hřbitov Poleň 16.71 km
cykloinfocentrum Klatovy 16.71 km
kaple sv. Salvátora, Poleň 16.71 km
kaple Kroměždice 16.73 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Tajano... 16.75 km
pomník padlých WWI, Kroměždice 16.75 km
Kroměždice 16.76 km
pamětní deska Th.Dr. Jan Sedlák 16.76 km
Tajanov 16.77 km
pamětní střepina bombardování Klat... 16.78 km
pomník padlých WWI, Poleň 16.78 km
SDH Tajanov 16.78 km
roubenka Kroměždice 16.78 km
zřícenina kostela sv. Markéty, Pol... 16.79 km
Poleň 16.79 km
rybník Kroměždice 16.8 km
pamětní deska Karel Hostaš 16.81 km
lípa Poleň 16.81 km
Fiala Václav 16.81 km
tajemný obraz z kostela Všech svat... 16.82 km
kostel Všech Svatých, Poleň 16.82 km
kaple Zjevení Panny Marie, Klatovy... 16.85 km
Mogul Šumava Rallye Klatovy 16.85 km
Historic Vltava Rallye 16.85 km
fara Poleň 16.85 km
fontána pěší zóna, Klatovy 16.88 km
kasárna u tanku, Klatovy 16.89 km
Ďurinda Maťo 16.89 km
pamětní deska Lubor Niederle 16.89 km
pomník obětem holocaustu, Klatovec... 16.9 km
Milfort Martin 16.9 km
kaple Panny Marie na Stráni, Čínov... 16.91 km
pamětní deska Kateřina Smetanová... 16.92 km
Domov pokojného stáří Naší Paní, K... 16.92 km
radobyčický úkryt paraskupiny Anth... 16.92 km
synagoga Klatovy 16.92 km
studna před klášterem, Klatovy 16.93 km
VÚ Poleň 16.94 km
sloup Antonine Padvanski, Klatovy 16.94 km
hřbitov Staňkov 16.97 km
SDH Poleň 16.97 km
sv. Jan Nepomucký u Drnového potok... 16.97 km
Arcibiskupský dům Klatovy 16.97 km
fara Klatovy 16.99 km
pamětní deska Ludevít Procházka... 16.99 km
kostel Narození Panny Marie, Klato... 17.01 km
tvrz Únějovice 17.01 km
Formánek Eduard 17.02 km
Copak je to za vojáka 17.02 km
pamětní deska Josef Klička 17.02 km
pamětní deska Otakar Vočadlo 17.03 km
Vočadlo Otakar 17.03 km
Bílá věž, Klatovy 17.03 km
pamětní deska Eduard Formánek 17.03 km
pamětní deska Leopold Eugen Měchur... 17.04 km
Pawlík Karel, MUDr. 17.04 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 17.04 km
Kočičková Ester 17.04 km
Wiendl František 17.04 km
Landovský Pavel 17.04 km
Amerling Karel Slavoj MUDr. 17.04 km
Cyklotoulky - Klatovy 17.04 km
Suchý Jiří 17.04 km
Belfín František 17.04 km
Šesták Antonín, páter 17.04 km
Klatovy 17.04 km
památník obětem komunismu, Klatovy... 17.05 km
Policie Modrava 17.05 km
Sokolovna Klatovy 17.06 km
Jak ukrást Dagmaru 17.06 km
Toulavá kamera ČT - barokní lékárn... 17.07 km
barokní lékárna U Bílého jednorožc... 17.07 km
galerie U bílého jednorožce Klatov... 17.07 km
Pastýřova hruška Únějovice 17.07 km
Burian Vlasta 17.09 km
kašna Klatovy 17.09 km
folklórní festival Klatovy 17.09 km
AccuWeather - Klatovy 17.09 km
Klička Josef 17.09 km
pomník padlých WWI, Únějovice 17.1 km
Katakomby Klatovy 17.1 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Únějov... 17.11 km
Sázka na třináctku 17.11 km
Únějovice 17.12 km
kostel Neposk. početí P. Marie a s... 17.12 km
Kramerius Václav Matěj 17.12 km
Vlachův dům, Klatovy 17.12 km
pamětní deska JUDr. A. rytíř Randa... 17.13 km
prampouch, Klatovy 17.13 km
pamětní deska MUDr. Bohumil Prusík... 17.13 km
pamětní deska okupace Klatov 17.13 km
pamětní deska osvobození Klatov 17.13 km
oslavy osvobození Klatovy 17.13 km
pamětní deska Čs. obrněné brigády,... 17.13 km
pamětní deska osvobození ČSR, Klat... 17.13 km
Šumná města - Klatovy 17.14 km
pamětní deska Jaroslav Vrchlický... 17.14 km
Červánky mého mládí, Karel Kloster... 17.14 km
Guth-Jarkovský Jiří Stanislav 17.14 km
Halíř Jan 17.14 km
Vrchlický Jaroslav 17.14 km
Vrba Karel PhDr. 17.14 km
Talich Václav 17.14 km
Balbín Bohuslav 17.15 km
radnice Klatovy 17.15 km
Černá věž, Klatovy 17.15 km
SDH Tupadly 17.15 km
jezuitská kolej, Klatovy 17.15 km
kasárna pod Černou věží, Klatovy... 17.15 km
Tupadly 17.15 km
kostel sv. Vavřince a dominikánský... 17.15 km
infocentrum Klatovy 17.16 km
Tři chlapi na cestách 17.16 km
kaple Pušperk 17.17 km
okrouhlice Klatovy 17.17 km
skatepark Klatovy 17.18 km
BMX dráha Klatovy 17.18 km
Šmilovský Alois Vojtěch 17.18 km
NS Klatovský vycházkový okruh 17.18 km
vila A. Salzmanna s ordinací 17.2 km
pamětní deska J. Vančura 17.2 km
památník Dr. Jan Krejčí 17.21 km
Krejčí Jan Dr. 17.21 km
pamětní deska MUDr. Alois Mašek 17.21 km
vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, Kl... 17.22 km
památník Pod Valy 17.23 km
pamětní deska Karel Boleslav Štorc... 17.24 km
rodný dům Karla Boleslava Štorcha,... 17.24 km
studna pod Valy, Klatovy 17.25 km
Zvonice pro Čínov - Václav Fiala, ... 17.26 km
bruslení Klatovy 17.26 km
HZS Plzeňského kraje - Územní odbo... 17.27 km
PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy 17.28 km
Co nám zbořili, Václav Fiala 17.29 km
dílna Vrchlického sady - Václav Fi... 17.29 km
Zamotané švihadlo - Václav Fiala, ... 17.29 km
Čínov 17.29 km
zřícenina Pušperk 17.29 km
zlaté poklady na hradě Pušperk 17.29 km
Modrý tygr 17.3 km
pomník padlých WWI i II, Staňkov... 17.31 km
kostel sv. Martina, Hůrka 17.33 km
fara Hůrka 17.34 km
hřbitov Hůrka 17.34 km
hřbitov Nezbavětice 17.35 km
pomník padlých WWII, Nezbavětice... 17.35 km
kaple hřbitovní Nezbavětice 17.35 km
Červený mlýn pod Hůrkou 17.36 km
památník Antonín Švehla, Klatovy... 17.37 km
NS Hůrka, Klatovy 17.39 km
mlýn Radobyčice 17.4 km
Dragounská kasárna, Klatovy 17.41 km
vila manželů Gregorových, Klatovy... 17.42 km
Winkelhofer Heinrich 17.44 km
klatovské Gestapo 17.44 km
vila továrníka Singera, Klatovy 17.44 km
památník obětí WWII, Klatovy 17.46 km
pamětní deska Josef Hlávka, Klatov... 17.48 km
kostel sv. Jakuba Většího, Staňkov... 17.48 km
Tupadelské skály 17.5 km
Nový rybník, Nepomuk 17.53 km
SDH Klatovy 17.57 km
Staňkov 17.57 km
Čvančara Jaroslav 17.57 km
Masarykova základní škola Klatovy... 17.63 km
Obytce 17.69 km
pomník padlých WWI, Obytce 17.72 km
zámek Obytce 17.74 km
rybník s ostrovem v městském parku... 17.76 km
památník Nakloněný obelisk, Dubeč... 17.81 km
Beňovy 17.9 km
kašna v městském parku, Klatovy 17.91 km
bohyně Jitřenka, Klatovy 17.91 km
Beňovská lípa 17.92 km
Kolonáda v parku, Klatovy 17.92 km
Tětětice 17.95 km
kaple sv. Isidora, Tětětice 17.96 km
mlýn Beňovy 17.96 km
zámek Tětětice 18.01 km
Vítkovice 18.01 km
kostel sv. Václava, Kydliny 18.03 km
tvrz Beňovy 18.04 km
vlaková zastávka Klatovy město 18.05 km
Kydliny 18.06 km
SDH Kydliny 18.09 km
rybník Kydliny 18.13 km
kaple Vítkovice 18.18 km
roubenka Kydliny 18.19 km
koupaliště Beňovy 18.26 km
studna jižní, Radyně 18.3 km
studna pod věží, Radyně 18.31 km
Štíty království českého, Můj hrad... 18.32 km
hrad Radyně 18.32 km
Lažánky 18.42 km
hřbitov Neurazy 18.46 km
Jirásek Alois 18.47 km
kostel sv. Martina s dřevěnu zvoni... 18.55 km
SDH Neurazy 18.67 km
Habartice 18.71 km
Dětský svět lvíček, Plzeň 18.73 km
fara Habartice 18.76 km
lidová architektura Neurazy 18.76 km
Neurazy 18.77 km
kaple náhrobní Panny Marie Bolestn... 18.77 km
Ailův mlýn, Úhlava 18.78 km
kostel sv. Petra a Pavla, Habartic... 18.79 km
pamětní deska Rudolf Weisfeit 18.79 km
Dětský koutek, Olympia Plzeň 18.84 km
koně Habartice 18.84 km
Kosmáčov 18.99 km
hřbitov Doudlevce 19 km
hřbitov Luby 19.01 km
Luby 19.02 km
kaple Neurazy 19.02 km
obětem května 1945, Luby 19.02 km
kostel sv. Mikuláše, Luby 19.03 km
Poborovice 19.04 km
skála Ostrá Hůrka, Plzeň 19.08 km
kaplička pod lipami, Bližanovy 19.14 km
lípy Bližanovy 19.14 km
vlaková zastávka Šťáhlavy 19.14 km
Luby u Klatov 19.15 km
chalupa Kanice 66 19.16 km
dětské hřiště Luby 19.21 km
zámek Kanice 19.21 km
tvrz Luby 19.25 km
Sokol Kanice 19.26 km
most Drnový potok, Luby 19.26 km
Spiess Christian Heinrich 19.27 km
památník Melichar Tomáš, por. 19.27 km
hřbitov Bezděkov 19.28 km
Kanice 19.29 km
roubenka Kanice 19.31 km
vila se zdobným štítem, Luby 19.32 km
chalupa Kanice 15 19.32 km
kaple Sobětice 19.32 km
kostel sv. Anny, Bezděkov 19.32 km
přírodní park Plánický hřeben... 19.33 km
Sobětice 19.33 km
pomník padlých WWI, Bližanovy 19.34 km
kaple sv. Vojtěcha, Bližanovy 19.34 km
Bližanovy 19.35 km
SDH Bližanovy 19.35 km
SDH Hoštičky u Mochtína 19.36 km
Barák 706 m n. m. 19.37 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kanice... 19.38 km
Hoštičky u Mochtína 19.41 km
tisy červené, Netřeb 19.41 km
zřícenina hradu Netřeb 19.48 km
přírodní rezervace Netřeb 19.5 km
vlaková zastávka Bezděkov 19.51 km
kostel sv. Markéty, Klášter 19.55 km
pomník Mistra Jana Husa, Klášter... 19.56 km
škola Bližanovy 19.57 km
pomník padlých WWI, Klášter 19.58 km
Klášter 19.6 km
Klášterský rybník 19.64 km
Štáhlavice 19.66 km
Šťáhlavy 19.66 km
Bezděkov 19.66 km
Vlach Oldřich 19.66 km
SDH Bezděkov 19.66 km
mlýn Klášter 19.68 km
kostel sv. Václava, Bezděkov 19.68 km
pomník padlých WWI i II, Šťáhlavy... 19.69 km
pomník padlých WWI i II, Bezděkov... 19.69 km
Památník obětem zla 19.69 km
Hruška Luboš, plk. 19.69 km
pamětní deska osvobození Šťáhlavy... 19.69 km
zámek Šťáhlavy 19.71 km
Borský park 19.72 km
Hoštice u Mochtína 19.72 km
Cibulka Petr 19.73 km
Píka Heliodor, generál 19.73 km
Janoušek Karel, armádní generál, m... 19.73 km
věznice Plzeň Bory 19.73 km
Wonka Pavel 19.73 km
Dienstbier Jiří 19.73 km
Havel Václav 19.73 km
Modrý Bohumil, Ing. 19.73 km
Dominik Jaroslav, kardinál Duka OP... 19.73 km
Neumann Stanislav Kostka 19.73 km
Kácha Miroslav, generálmajor 19.73 km
Rašín Alois 19.73 km
Jáchymov, Josef Haslinger 19.73 km
kostel sv. Vojtěcha, Šťáhlavy 19.73 km
mlýn Poborovice 19.75 km
dětské hřiště Klášter 19.76 km
Čech Svatopluk 19.81 km
hospodářské budovy Bezděkov 19.82 km
javor pod Zelenou Horou 19.84 km
řeka Úhlava 19.85 km
zámek Bezděkov 19.88 km
vlaková zastávka Plzeň - Doudlevce... 19.91 km
Červený barokní most, Nepomuk 19.92 km
ubytování v okolí

hotel 6010, Jiřičná

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: hotel ***
Šumava: sušicko
šumavská obec: Jiřičná

ubytování s kapacitou: 40
cena ubytování: od 330 Kč detail

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Dům historie Přešticka - otevírací doba...

    batoh
    Dům historie Přešticka - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Skašovské hračkářství, Měčín - otevírací...

    batoh
    Skašovské hračkářství, Měčín - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: klatovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Katakomby Klatovy - otevírací doba

    batoh
    Katakomby Klatovy - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: klatovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
Západočeské konz. družstvo Lužany... 0.16 km
Konzum Nezdice u Přeštic 1.89 km
Bankomat ČSOB 2.4 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 2.69 km
Bankomat Poštovní spořitelna 2.75 km
Bankomat Komerční banka 2.85 km
Bankomat GE Money Bank 2.93 km
Bankomat Česká spořitelna 2.96 km
čerpací stanice Benzina, Přeštice... 3.45 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Borovy... 3.76 km
Konzum Vřeskovice 3.86 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 4.51 km
Západočeské konz. družstvo Roupov... 4.73 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 5.67 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 6.88 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 7.08 km
Západočeské konz. družstvo Dnešice... 7.3 km
Konzum Švihov 7.75 km
Západočeské konz. družstvo Řenče... 8.03 km
čerpací stanice EuroOil, Merklín... 8.25 km
Bankomat Komerční banka 8.55 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 8.59 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 8.59 km
Západočeské konz. družstvo Chlumča... 8.94 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 9.4 km
Konzum Měčín 9.94 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 10.21 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 10.36 km
Západočeské konz. družstvo Dobřany... 11.18 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 11.36 km
Konzum Předslav 11.57 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 11.91 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany... 11.92 km
Bankomat Komerční banka 11.97 km
Bankomat GE Money Bank 11.99 km
Bankomat Česká spořitelna 12.08 km
Konzum Dobřany 12.16 km
Západočeské konz. družstvo Dobřany... 12.16 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 12.29 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 12.29 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 12.33 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 12.74 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 12.77 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 13.46 km
Konzum Chudenice 13.59 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 13.87 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany, ... 14.29 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 14.3 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany, ... 14.53 km
Konzum Čermná u Staňkova 14.61 km
Západočeské konz. družstvo Chotěšo... 14.63 km
Konzum Srbice 14.74 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 14.81 km
Konzum Hlohovčice 14.85 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 14.9 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 14.9 km
Bankomat Komerční banka 14.9 km
Bankomat Česká spořitelna 14.95 km
čerpací stanice Benzina, Stod 15 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 15.13 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 15.24 km
čerpací stanice OMV, Klatovy, Nadj... 15.59 km
čerpací stanice Benzina, Klatovy 15.63 km
Západočeské konz. družstvo Chválen... 15.76 km
Konzum Bolešiny 15.81 km
Bankomat ČSOB 16.05 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 16.05 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.05 km
Konzum Chocomyšl 16.08 km
Západočeské konz. družstvo Měcholu... 16.09 km
čerpací stanice EuroOil, Koloveč... 16.16 km
Bankomat Česká spořitelna 16.28 km
Bankomat Komerční banka 16.35 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 16.5 km
Bankomat Česká spořitelna 16.5 km
čerpací stanice Benzina, Blovice 16.5 km
čerpací stanice EuroOil, Holýšov... 16.53 km
Bankomat Česká spořitelna 16.67 km
Bankomat Komerční banka 16.67 km
Bankomat GE Money Bank 16.79 km
Konzum Klatovy 16.83 km
Západočeské konz. družstvo Hradec... 16.91 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 16.97 km
Bankomat Česká spořitelna 17 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.02 km
Bankomat Česká spořitelna 17.02 km
Bankomat ČSOB 17.03 km
Bankomat UniCredit Bank 17.04 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 17.05 km
Bankomat Komerční banka 17.06 km
Západočeské konz. družstvo Nězvěst... 17.15 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.15 km
Bankomat Komerční banka 17.28 km
Bankomat ČSOB 17.31 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.32 km
Bankomat Česká spořitelna 17.37 km
Konzum Hlohová 17.4 km
Bankomat Fio banka 17.4 km
Konzum Staňkov 17.47 km
Bankomat Česká spořitelna 17.62 km
Konzum Staňkov 17.7 km
čerpací stanice Benzina, Nezvěstic... 17.71 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.84 km
Bankomat GE Money Bank 17.86 km
Bankomat ČSOB 17.87 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 17.99 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 17.99 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 18.09 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 18.09 km
čerpací stanice OMV, Klatovy, 5. k... 18.21 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Klatovy... 18.39 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Ne... 18.49 km
Bankomat Česká spořitelna 18.52 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 18.65 km
čerpací stanice PAP OIL, Vejprnice... 18.95 km
Západočeské konz. družstvo Šťáhlav... 19.13 km
Západočeské konz. družstvo Stod... 19.15 km
Konzum Sobětice 19.29 km
Konzum Černíkov 19.3 km
čerpací stanice PAP OIL, Staňkov, ... 19.39 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 19.4 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 19.58 km
Konzum Osvračín 19.59 km
Západočeské konz. družstvo Šťáhlav... 19.6 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 19.65 km
Konzum Bezděkov 19.65 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Bo... 19.67 km
Bankomat ČSOB 19.81 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.82 km
Bankomat Komerční banka 19.89 km
Bankomat Česká spořitelna 19.91 km
Bankomat GE Money Bank 19.91 km
Bankomat Česká spořitelna 19.92 km
Bankomat GE Money Bank 19.96 km
Bankomat Česká spořitelna 19.98 km
Bankomat GE Money Bank 20 km
Bankomat Fio banka 20 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Běšiny

batoh
nádraží Běšiny
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

nádraží Luby u Klatov

batoh
nádraží Luby u Klatov
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Šumava se nachází na jihozápadní hranici České republiky u hranic s Německem (Dolní Bavorsko a Horní Falcko) a Rakouskem (Horní a Dolní Rakousko) . Její délka od údolí Chodské Úhlavy k Vyšebrodskému průsmyku je cca 120km, maximální šířka Šumavy a jejího podhůří je 45km. Hřebenem Šumavy prochází hlavní evropské rozvodí a to mezi Černým a Severním mořem. Jako jeden z největších souvislých komplexů lesa ve střední Evropě je nazýván i Zeleným srdcem Evropy. Na 920 km2 zde leží dva národní parky - na německé straně od roku 1970 Národní park Bavorský les (Nationalpark Bayerischer Wald), na české od roku 1991 největší český Národní park Šumava s rozlohou 680 km2. Šumava, jako jedno s nejstarších pohoří Evropy, je tvořena horninami prvohorního stáří, zejména žulami, rulami a svory. Je to lesnaté kopcovité pohoří s rozsáhlými náhorními plošinami a údolími vodních toků (Křemelná, Vydra) . Na bavorské a rakouské straně klesá pohoří výrazně, na české straně pozvolně. Na rozsáhlé ploché horské pláně vyčnívají klenby hlavních vrcholů. Nejvyšším vrcholem Šumavy je Velký Javor (1 456 m n. m.) na bavorské straně hranice. Nejvyšším vrcholem české části je Plechý (1378 m n. m.). Šumava nabízí množství možností jak pro letní, tak pro zimní rekreaci. K nejvýznamějším střediskům rekreace patří Špičácké sedlo a Železná Ruda, Zadov a Churáňov, Kašprské Hory, Antýgl, Srní, Modrava nebo Lipenská vodní nádrž. V oblasti naleznete mnoho moderních lyžařských středisek zaměřených na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy, kterým nabízí maximum pohodlí. O komfortní a rychlou přepravu na sjezdovky se starají moderní lyžařské vleky a lanovky. Pro poznávání Šumavy využijte komfortní ubytování pro rodiny s dětmi, rodinnou dovolenou, ubytování s dětmi na horách, víkendové pobyty s dětmi, rodinné víkendové pobyty, pobyty s dětmi. Vybírejte z rozsáhlé nabídky ubytování v penzionech, apartmánech, horských hotelích, chatách, chalupách, farmách, zámcích, kempech.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Prázdno a ticho už bylo na hrázi; dav se rozprášil, jen tu a tam ještě zevloval některý opožděnec. Pršelo neustále, drobný, jemný, ale pronikavý déšť. Vody přelévající se přes brlení a řítící se po splavu hučely jako dřív, ale hladina rybniční klesala byť pomalu, přece znatelně. Opodál u čapu stála hlídka četníků a několik pěšáků; jiné hlídky se procházely po hrázi, zastavujíce se chvílemi pod starými košatými duby, které je poněkud chránily před deštěm.

„Mohli bychom se trochu osušit a občerstvit u nás, pane správce," vece porybí; „nevím, jak je vám, ale já jsem pořádně hladov. Voda ubíhá, není se již čeho obávat, a lidé se již také rozutíkali. Nemáme tu vlastně už co dělat. Pro všechno ještě pěšáci dohlídnou — budou se střídat. Pojďte vy taky, baštýři, a četníkům se rovněž zavděčíme, pozveme-li je na snídaníčko a na nějaký doušek piva..."

Vtom se objevila na můstku, klenoucím se přes splav, ženská postava, všecka zahalená v modrý vlněný šátek, jehož třásně jí visely přes obličej. Rychle vykračovala, běžela téměř.

— Spatřivši skupinu mužů, přímo k nim zaměřila. Jak doběhla, šátek odhrnula, rukama zalomila.

„Och moji páni... moji zlatí páni!" — sípavě, trhaně se jí drala řeč — „pro Kristovo umučení!... Prosím, kde je Petr...

— Petr mládek..."

„Nu, co je s Petrem, děvče?" tázal se porybí všecek udiven.

„Vždyť mi řekli, že mu přerazili ruku kamenem... že spadl do vody... že se utopil..."

„Ale kdepak utopil! — U nás je, převléká se. Copak mu chcete ?"

Děvče neodpovědělo — v největším chvatu vpřed se hnalo.

„Kdopak je ta holka? — Mně se zdá, že ji někdo pobláznil," ptal se porybí. Baštýř se dal do smíchu.

„To se podívejme, ta ho má ráda! — To je Rozára Krušnejch z Pašic, dcera hospodáře, který byl s Potužákem. Sedm let už mají spolu známost..."

„A ještě si asi hodně počkají, než se za sebe dostanou," doložil porybí; „a což táta? — Nebrání?"

„U Krušnejch táta nemá co poroučet," odpověděl baštýř; „selka tam vládne a ta je pro mládka." „Hm — a v počestnosti jsou?" „Nu, nevím, ale prozatím kolíbku ještě nejednali." Smáli se oba dva.

„Nesmějte se," pravil správec, „je to vlastně smutná kapitola, tahle. Z těchhle poměrů je buď mnoho nemanželských dětí a plynoucí z nich opletačky a nepřístojnosti, nebo staří rodiče s malými dětmi, jichž zaopatření se nedočkávají."

„Pravda, ale co dělat? Je už tomu tak, a změnit to nelze. Mládek je jako voják. Mladí páni u hospodářství a lesničtí adjunkti se nemají lépe. Šedivých ženichů je u nás dost."

„Ba právě," pravil s povzdechem správec, pán to blízký padesátce, který se asi před sedmi lety byl ženil; však že zaletěly asi jeho myšlenky k mladé ženě a ke třem maličkým děťátkům. „Já být sedlákem, netrpěl bych dceři známost se žádným z našich mládků..."

Rozárka Krušných, co mohla rychle běžíc duby posázenou hrází, dohonila zatím trojici před ní kráčejících mužů, jež chtěla předběhnouti. Ve své touze spatřit svého Petra neměla oči pro nikoho jiného a nepovšimla si ani, že jeden z těchto mužů byl její otec; než Krušnej ji poznal a zavolal na ni.

„Kde ty se tu bereš, holka ?"

Stanula, zalekla se poznávajíc otce, ale dlouho strach netrval.

„Fišmajstrům jdu," odsekla krátce. „Nu, a co lam?"

„Tím? Aji Petr je lam prý. Řekli mi to páni na hrázi... vlastně baštýř to řekl…“

„Přoč se jí ptáte, pantáto?" dél s obvyklým svým úšklibkem Polda Karhoun, jenž se přidržel obou sedláků, k malé radosti Krušného; „nezdržujtr ji; dyť vidíte, že má naspěch za šamstrem."

Krušnej se zastyděl, slyše tuto řeč, a zlost ho vzala.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky