Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Točník

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: klatovsko
GPS: 49°25'45.981"N, 13°18'34.384"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Točník leží na trati 183 (Plzeň - Železná Ruda) je jednokolejná celostátní dráha. V úseku Plzeň – Klatovy elektrizovaná střídavým proudem o napětí 25 kV.




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Točník

batoh
Točník
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

SDH Točník

batoh
SDH Točník
Šumava A-Z: hasičské sbor...
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

kaple Točník

batoh
kaple Točník
Šumava A-Z: kaple
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Chaloupky

batoh
Chaloupky
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
Točník 0.64 km
SDH Točník 0.64 km
kaple Točník 0.75 km
Chaloupky 1.24 km
Nový rybník u Točníka 1.39 km
pomník padlých WWII, Chaloupky 1.4 km
letiště Klatovy 1.52 km
Štěpánovice 1.74 km
SDH Štěpánovice 1.93 km
roubenka Štěpánovice 2 km
rybníček Štěpánovice 2.03 km
kaple Vícenice 2.04 km
Vícenice 2.05 km
hřbitov Štěpánovice 2.05 km
tvrz Štepánovice 2.06 km
kostel sv. Mikuláše, Štěpánovice... 2.08 km
SDH Vícenice 2.18 km
kruhový dům Štěpánovice 2.18 km
Makalovy 2.31 km
kaple výklenková Makalovy 2.33 km
Dehtín 2.62 km
SDH Dehtín 2.64 km
Otín 2.65 km
kaple Otín 2.69 km
zámek Otín 2.72 km
Palacký František 2.72 km
Měchura Leopold Eugen 2.72 km
Ostřetice 2.74 km
kaple Ostřetice 2.77 km
dětské hřiště Ostřetice 2.79 km
SDH Ostřetice 2.8 km
vlaková zastávka Dehtín 2.82 km
kaple na okraji Ostřetice 2.85 km
kaple sv. Anny, Otín 2.85 km
Pihovice 3 km
lipová alej Otín - Předslav 3.1 km
krematorium Klatovy 3.13 km
židovský hřbitov Klatovy 3.15 km
křížová cesta Křesťanský vršek, Kl... 3.17 km
pamětní deska padlých US Army, Kla... 3.19 km
kaple hřbitovní Klatovy 3.21 km
hrob Otakara Vočadla 3.23 km
hrob Prof. MUDr. Karla Pawlíka 3.23 km
hřbitov Klatovy 3.26 km
pomník padlých WWI, Klatovy 3.27 km
kostel sv. Michala, Klatovy 3.29 km
hrob Bohumila Jednoroviče Kosovské... 3.32 km
pomník padlých WWI i II, Klatovy 3.32 km
dětské hřiště pod nemocnicí, Klato... 3.33 km
studánka Klatovka, Klatovy 3.34 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Slavoš... 3.34 km
pomník padlých WWI, Slavošovice 3.34 km
Sekrýt 3.37 km
SDH Slavošovice 3.39 km
Slavošovice 3.39 km
bytový dům "aeroplán&... 3.51 km
Fifka Gustav 3.54 km
budova soudu Klatovy 3.55 km
sv. Jan Nepomucký, Klatovy 3.56 km
socha Spravedlnost, Klatovy 3.57 km
Fiala Václav 3.59 km
dub u Drnového potoka, Klatovy 3.61 km
kostel Československé církve husit... 3.62 km
památník umučeným, Klatovy 3.62 km
kasárna u tanku, Klatovy 3.67 km
Ďurinda Maťo 3.67 km
bombardování nádraží Klatovy 3.68 km
textilní továrna J.J.Bruml, Klatov... 3.69 km
rybník Předslav 3.7 km
kaple Zjevení Panny Marie, Klatovy... 3.7 km
cykloinfocentrum Klatovy 3.71 km
Historic Vltava Rallye 3.71 km
Mogul Šumava Rallye Klatovy 3.71 km
SDH Předslav 3.74 km
dětské hřiště Předslav 3.76 km
pamětní deska Lubor Niederle 3.78 km
Domov pokojného stáří Naší Paní, K... 3.78 km
studna před klášterem, Klatovy 3.8 km
pamětní deska Kateřina Smetanová... 3.81 km
Copak je to za vojáka 3.81 km
pomník obětem holocaustu, Klatovec... 3.81 km
Arcibiskupský dům Klatovy 3.83 km
synagoga Klatovy 3.85 km
fara Klatovy 3.85 km
pamětní deska Ludevít Procházka... 3.86 km
fontána pěší zóna, Klatovy 3.86 km
Sokolovna Předslav 3.87 km
kostel Narození Panny Marie, Klato... 3.87 km
kostel sv. Jakuba Většího, Předsla... 3.87 km
hřbitov Předslav 3.88 km
lom Svrčovec 3.88 km
Tyršův dub, Předslav 3.88 km
hrob Leopold Eugen Měchura 3.89 km
sv. Jan Nepomucký, Předslav 3.89 km
Pawlík Karel, MUDr. 3.9 km
památník obětem komunismu, Klatovy... 3.9 km
kaple výklenková Předslav 3.9 km
Bílá věž, Klatovy 3.9 km
pamětní střepina bombardování Klat... 3.91 km
pamětní deska Leopold Eugen Měchur... 3.91 km
Klatovy 3.91 km
Kočičková Ester 3.91 km
Wiendl František 3.91 km
Amerling Karel Slavoj MUDr. 3.91 km
Landovský Pavel 3.91 km
Cyklotoulky - Klatovy 3.91 km
Šesták Antonín, páter 3.91 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 3.91 km
Belfín František 3.91 km
Suchý Jiří 3.91 km
pamětní deska Otakar Vočadlo 3.92 km
Vočadlo Otakar 3.92 km
pamětní deska Josef Klička 3.93 km
sloup Antonine Padvanski, Klatovy 3.93 km
Policie Modrava 3.93 km
Předslav 3.94 km
Formánek Eduard 3.95 km
Jak ukrást Dagmaru 3.95 km
sv. Jan Nepomucký u Drnového potok... 3.95 km
pamětní deska Eduard Formánek 3.96 km
BMX dráha Klatovy 3.96 km
pomník padlých WWII, Předslav 3.96 km
skatepark Klatovy 3.96 km
galerie U bílého jednorožce Klatov... 3.97 km
Toulavá kamera ČT - barokní lékárn... 3.97 km
barokní lékárna U Bílého jednorožc... 3.97 km
Klička Josef 3.98 km
folklórní festival Klatovy 3.98 km
AccuWeather - Klatovy 3.98 km
kašna Klatovy 3.98 km
Burian Vlasta 3.98 km
pamětní deska JUDr. A. rytíř Randa... 3.99 km
Kramerius Václav Matěj 3.99 km
Vlachův dům, Klatovy 3.99 km
pamětní deska Jaroslav Vrchlický... 3.99 km
Červánky mého mládí, Karel Kloster... 4 km
Guth-Jarkovský Jiří Stanislav 4 km
Vrba Karel PhDr. 4 km
Vrchlický Jaroslav 4 km
Talich Václav 4 km
Halíř Jan 4 km
Sokolovna Klatovy 4.01 km
Sázka na třináctku 4.01 km
Katakomby Klatovy 4.01 km
Šmilovský Alois Vojtěch 4.02 km
pomník obětí bombardování nádraží ... 4.02 km
pamětní deska MUDr. Bohumil Prusík... 4.02 km
kostel sv. Vavřince a dominikánský... 4.02 km
okrouhlice Klatovy 4.02 km
kostel Neposk. početí P. Marie a s... 4.02 km
pamětní deska okupace Klatov 4.03 km
oslavy osvobození Klatovy 4.03 km
pamětní deska osvobození ČSR, Klat... 4.03 km
pamětní deska Čs. obrněné brigády,... 4.03 km
pamětní deska osvobození Klatov 4.03 km
vila A. Salzmanna s ordinací 4.03 km
Šumná města - Klatovy 4.03 km
pamětní deska J. Vančura 4.04 km
nádraží Klatovy 4.04 km
radnice Klatovy 4.04 km
prampouch, Klatovy 4.04 km
Černá věž, Klatovy 4.05 km
infocentrum Klatovy 4.05 km
kasárna pod Černou věží, Klatovy... 4.05 km
jezuitská kolej, Klatovy 4.05 km
vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, Kl... 4.06 km
Malá Strana 4.06 km
Balbín Bohuslav 4.07 km
Krejčí Jan Dr. 4.07 km
památník Dr. Jan Krejčí 4.07 km
mlýn Malá Strana 4.08 km
Drnový potok 4.08 km
pamětní deska MUDr. Alois Mašek 4.09 km
NS Klatovský vycházkový okruh 4.09 km
Tři chlapi na cestách 4.1 km
pamětní deska Karel Boleslav Štorc... 4.11 km
rodný dům Karla Boleslava Štorcha,... 4.11 km
PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy 4.11 km
památník Pod Valy 4.14 km
Sál Království - Svědkové Jehovovi... 4.14 km
studna pod Valy, Klatovy 4.16 km
Modrý tygr 4.17 km
Zvonice pro Čínov - Václav Fiala, ... 4.19 km
dílna Vrchlického sady - Václav Fi... 4.21 km
Zamotané švihadlo - Václav Fiala, ... 4.21 km
HZS Plzeňského kraje - Územní odbo... 4.21 km
vila manželů Gregorových, Klatovy... 4.21 km
Milfort Martin 4.22 km
Čínov 4.23 km
klatovské Gestapo 4.25 km
Winkelhofer Heinrich 4.25 km
vila továrníka Singera, Klatovy 4.25 km
Bolešiny 4.27 km
památník obětí WWII, Klatovy 4.28 km
pamětní deska Josef Hlávka, Klatov... 4.29 km
Co nám zbořili, Václav Fiala 4.3 km
památník Antonín Švehla, Klatovy... 4.3 km
kaple Panny Marie na Stráni, Čínov... 4.31 km
Dragounská kasárna, Klatovy 4.35 km
Újezdec u Bolešin 4.35 km
koupaliště Klatovy 4.36 km
SDH Bolešiny 4.38 km
bazén Klatovy 4.39 km
kaple Bolešiny 4.41 km
tvrz Svrčovec 4.43 km
mlýn na Úhlavě, Tajanov 4.43 km
Masarykova základní škola Klatovy... 4.44 km
památník Antonín Švehla, Újezdec... 4.44 km
Cirkus Klatovy - dětské indoorové ... 4.46 km
bruslení Klatovy 4.47 km
Dolanský mlýn 4.49 km
tvrz Dolany 4.51 km
SDH Svrčovec 4.56 km
rybník s ostrovem v městském parku... 4.58 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolany 4.6 km
sv. Jan Nepomucký, Tajanov 4.61 km
SDH Klatovy 4.62 km
fara Dolany 4.63 km
pomník padlých WWI i II, Malechov... 4.64 km
SDH Malechov 4.67 km
sýpka Měcholupy 4.67 km
pomník padlých WWI, Dolany 4.7 km
Dolany u Klatov 4.71 km
sv. Jan Nepomucký, Dolany 4.72 km
kašna v městském parku, Klatovy 4.72 km
bohyně Jitřenka, Klatovy 4.72 km
Malechov 4.72 km
Kolonáda v parku, Klatovy 4.72 km
mlýn Podhora 4.73 km
Svrčovec 4.73 km
kaple sv. Anny, Svrčovec 4.75 km
zřícenina Kokšínský hrádek 4.75 km
pomník padlých WWI i II, Svrčovec... 4.75 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Tajano... 4.76 km
rybník Horní Rokos, Měcholupy 4.76 km
kaple sv. Apoleny, Měcholupy 4.77 km
roubenka Svrčovec 4.79 km
pamětní deska Th.Dr. Jan Sedlák 4.8 km
zámek Měcholupy 4.8 km
les Husín 4.82 km
SDH Tajanov 4.83 km
Stará Úhlava 4.83 km
fara Hůrka 4.84 km
kostel sv. Martina, Hůrka 4.84 km
hřbitov Hůrka 4.85 km
SDH Měcholupy 4.85 km
Měcholupy 4.85 km
Sad národní svobody, Měcholupy 4.87 km
dětské hřiště Tajanov 4.87 km
SDH Dolany 4.88 km
pomník národní svobody, Měcholupy... 4.89 km
vlaková zastávka Klatovy město 4.9 km
Tajanov 4.94 km
NS Hůrka, Klatovy 4.96 km
hřbitov Dolany 4.99 km
koupaliště Dolany 5.01 km
Vesnický rybník, Měcholupy 5.03 km
Červený mlýn pod Hůrkou 5.1 km
nádraží Švihov 5.13 km
cihelna Malechov 5.22 km
Domažličky 5.23 km
Lažánky 5.36 km
Beňovská lípa 5.45 km
Beňovy 5.47 km
Třebýcina 5.55 km
mlýn Beňovy 5.59 km
židovský hřbitov Švihov 5.63 km
kostel sv. Václava, Kydliny 5.63 km
tvrz Beňovy 5.64 km
Kydliny 5.68 km
SDH Kydliny 5.7 km
sv. Jan Nepomucký, Švihov 5.72 km
Nový rybník, Petrovičky 5.75 km
roubenka Kydliny 5.78 km
Šašek a královna 5.79 km
Tři životy 5.79 km
Tři oříšky pro Popelku 5.79 km
hrad Švihov 5.8 km
kostel sv. Jiljí, Švihov 5.8 km
letní kulturní festival České hrad... 5.8 km
hřbitov Luby 5.81 km
Luby 5.82 km
obětem května 1945, Luby 5.82 km
kostel sv. Mikuláše, Luby 5.83 km
hřbitov Švihov 5.83 km
rybník Kydliny 5.84 km
mlýn Švihov 5.87 km
kostel špitální sv. Jana Evangelis... 5.88 km
NS Švihov 5.89 km
pamětní deska František Šperl 5.92 km
studna kužel Švihov 5.93 km
SDH Švihov 5.94 km
Šiler Josef - Pepa Sršeň 5.94 km
studna válec Švihov 5.94 km
Luby u Klatov 5.94 km
Švihov 5.95 km
pamětní deska Antonín Špelda 5.96 km
radnice Švihov 5.97 km
studna polokoule Švihov 5.97 km
infocentrum Švihov 5.98 km
pomník padlých WWI i II, Švihov 5.98 km
dětské hřiště Švihov 5.98 km
dětské hřiště Luby 6 km
pamětní deska prof. Martin Kolář, ... 6 km
tvrz Luby 6.04 km
most Drnový potok, Luby 6.05 km
Petrovičky 6.06 km
SDH Petrovičky 6.1 km
koupaliště Beňovy 6.1 km
vila se zdobným štítem, Luby 6.11 km
kaple Petrovičky 6.12 km
Obytce 6.12 km
kaple Sobětice 6.14 km
Kosmáčov 6.14 km
Sobětice 6.15 km
zámek Obytce 6.15 km
pomník padlých WWI, Obytce 6.18 km
pomník padlých WWI, Nedaničky 6.21 km
Nedaničky 6.24 km
Myslovice 6.26 km
kostel sv. Václava, Švihov 6.26 km
Řakom 6.27 km
fara Švihov 6.3 km
Ailův mlýn, Úhlava 6.37 km
kaple Myslovice 6.37 km
SDH Tupadly 6.43 km
SDH Myslovice 6.43 km
Tupadly 6.52 km
Tupadelské skály 6.55 km
rybník Kroměždice 6.76 km
Balkovy 6.83 km
roubenka Kroměždice 6.89 km
Tři oříšky pro Popelku 6.91 km
Kroměždice 6.92 km
kaple Kroměždice 6.94 km
pomník padlých WWI, Kroměždice 6.95 km
SDH Nedanice 6.97 km
Poborovice 6.99 km
Nedanice 7 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Nedani... 7.01 km
nádraží Luby u Klatov 7.18 km
Trebíšov 7.21 km
památník Spálený les 7.27 km
SDH Hoštičky u Mochtína 7.3 km
Hoštičky u Mochtína 7.33 km
Hoštice u Mochtína 7.34 km
Třebíšovský rybník 7.35 km
kaple Chlumská 7.49 km
Chlumská 7.52 km
vlaková zastávka Bezděkov 7.62 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Doubrav... 7.68 km
Spálený les 7.7 km
kaple Mezihoří 7.71 km
památník měření Evropy 1867, Doubr... 7.72 km
Doubrava 727 m n. m. 7.73 km
mlýn Poborovice 7.74 km
památník Melichar Tomáš, por. 7.79 km
Spiess Christian Heinrich 7.79 km
hřbitov Bezděkov 7.79 km
SDH Bezděkov 7.81 km
kostel sv. Anny, Bezděkov 7.83 km
Malinec 7.94 km
kaple Červené Poříčí 7.95 km
pomník padlých WWI, Malinec 8 km
Loreta 8.02 km
kaple Panny Marie Loretánské, Lore... 8.02 km
mlýn Červené Poříčí 8.03 km
kostel sv. Václava, Bezděkov 8.03 km
zámek Červené Poříčí 8.03 km
Bezděkov 8.03 km
Vlach Oldřich 8.03 km
Červené Poříčí 8.04 km
lom Krušec 8.04 km
kostel Všech svatých, Kbel 8.06 km
pomník padlých WWI i II, Bezděkov... 8.06 km
Tři oříšky pro Popelku 8.08 km
kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova... 8.11 km
památník E. a V. Doubek 8.13 km
Újezdec u Mochtína 8.13 km
Barák 706 m n. m. 8.14 km
Čech Svatopluk 8.15 km
přírodní park Plánický hřeben... 8.16 km
Barunka, Antonín Zápotocký 8.16 km
rodný dům matky Antonína Zápotocké... 8.16 km
Zápotocký Antonín 8.16 km
hospodářské budovy Bezděkov 8.17 km
SDH Kbel 8.18 km
fara Kbel 8.18 km
zámek Újezdec u Mochtína 8.19 km
kostel sv. Petra a Pavla, Habartic... 8.2 km
fara Habartice 8.2 km
pamětní deska Rudolf Weisfeit 8.2 km
Habartice 8.21 km
pomník padlých WWI, Kbel 8.23 km
zámek Bezděkov 8.26 km
štola Loreta 8.26 km
koně Habartice 8.27 km
kaple Dolní Lhota 8.27 km
kaple Jana Křtitele, Němčice 8.33 km
hájovna Loreta 8.34 km
hřbitov Němčice 8.34 km
Mochtín 8.34 km
rybník Mochtín 8.4 km
SDH Mochtín 8.4 km
kaple Panny Marie Pomocné, Mochtín... 8.4 km
zámek Mochtín 8.43 km
fara Němčice 8.44 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ně... 8.46 km
zámek Tětětice 8.46 km
Malá Víska 8.46 km
SDH Zbyslav 8.47 km
Tětětice 8.48 km
Hejno 8.48 km
kaple sv. Isidora, Tětětice 8.48 km
Zbyslav 8.53 km
dětské hřiště Mochtín 8.54 km
SDH Němčice 8.55 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Loreta... 8.57 km
tvrz Němčice 8.58 km
kaple Vacovy 8.74 km
Lhovice 8.74 km
kaple Nejsvětější Trojice, Nový Če... 8.75 km
zámek Nový Čestín 8.77 km
fara Měčín 8.77 km
Vacovy 8.77 km
kostel sv. Mikuláše, Měčín 8.78 km
Nový rybník, Němčice u Předslavi... 8.79 km
koně Měčín 8.79 km
kaple pro slavnost Božího těla, Mě... 8.79 km
Skašovské hračkářství, Měčín... 8.83 km
Měčín 8.84 km
radnice Měčín 8.84 km
SDH Měčín 8.84 km
sv. Jan Nepomucký, Měčín 8.85 km
brány statků Petrovice u Měčína... 8.85 km
VÚ Poleň 8.85 km
pomník padlých WWI, Petrovice u Mě... 8.86 km
Petrovice u Měčína 8.86 km
pomník padlých WWI i II, Měčín... 8.87 km
kaple u Srbic 8.91 km
návesní rybník, Petrovice u Měčína... 8.91 km
vlaková zastávka Vrhaveč 8.91 km
SDH Petrovice u Měčína 8.92 km
návesní rybník, Měčín 8.94 km
Slatina u Klatov 8.95 km
kaple sv. Floriána, Měčín 8.96 km
SDH Ježovy 8.96 km
bunkr (řopík) 175/60/A-200Z 8.96 km
tvrz Srbice 8.96 km
stavení Ježovy 8.97 km
Hořejší rybník Trnčí 8.97 km
pomník padlých WWI, Ježovy 9 km
koupaliště Měčín 9 km
SDH Srbice 9 km
kaple sv. Vojtěcha, Petrovice u Mě... 9.02 km
Srbice u Mochtína 9.02 km
Ježovy 9.03 km
Vítkovice 9.04 km
Trnčí 9.04 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Ježovy... 9.05 km
kaple Trnčí 9.06 km
zámek Ježovy 9.07 km
kaple Vítkovice 9.09 km
zemědělská usedlost, Slatina u Kla... 9.1 km
koupaliště Slatina u Klatov 9.16 km
Šumavský Josef Franta 9.18 km
hřbitov Měčín 9.28 km
koupaliště Kocourov 9.35 km
kaple Vrhaveč 9.36 km
Vrhaveč 9.39 km
Kocourov 9.45 km
zřícenina kostela sv. Markéty, Pol... 9.51 km
SDH Poleň 9.54 km
tajemný obraz z kostela Všech svat... 9.55 km
kostel Všech Svatých, Poleň 9.55 km
lípa Poleň 9.56 km
fara Poleň 9.57 km
pamětní deska Karel Hostaš 9.58 km
pomník padlých WWI, Poleň 9.58 km
Poleň 9.6 km
hřbitov Poleň 9.63 km
kaple sv. Salvátora, Poleň 9.65 km
koupaliště Petrovice u Měčína 9.66 km
skiareál Kocourov 9.68 km
Týnec 9.73 km
tvrz Těšetiny 9.74 km
zámek Týnec 9.76 km
kaple Těšetiny 9.78 km
Těšetiny 9.8 km
pomník padlých WWI, Vlčí 9.86 km
kaple Rohozno 9.92 km
Horní Lhota 9.92 km
Týnecký Josef Hais 9.93 km
roubenka Týnec 9.93 km
pomník padlých WWI, Rohozno 9.93 km
rybník Lotrov 9.96 km
hřbitov Týnec 9.96 km
Rohozno 9.97 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Tý... 9.97 km
mlýn Rohozno 10 km
SDH Horní Lhota 10 km
Kámen 10.03 km
kaple Horní Lhota 10.03 km
silniční most Úhlava, Rohozno 10.05 km
kaple Kámen 10.08 km
Chudenická lípa 10.18 km
Pozorka u Měčína 10.24 km
návesní rybník dolní Chudenice 10.25 km
Sokolovna Chudenice 10.4 km
kostel sv. Matouše, Křištín 10.44 km
Mariánský dům Chudenice 10.45 km
stavení Křištín 10.46 km
Křištín 10.46 km
hřbitov Křištín 10.48 km
tvrz Kouskova Lhotka 10.5 km
Černé Krávy 10.5 km
kaple u Janovic nad Úhlavou 10.55 km
Chudenická bažantnice 10.55 km
Zderaz 10.56 km
kaple Narození Panny Marie, Borovy... 10.59 km
SDH Chudenice 10.59 km
mlýn Prokop, Borovy 10.6 km
Borovská lípa 10.6 km
Roubal Jan, prof. 10.65 km
Chudenice 10.65 km
sochy sv. Jana a sv. Pavla, Chuden... 10.66 km
pomník padlých WWI i II, Chudenice... 10.67 km
Kvapil Jaroslav 10.67 km
kostel sv. Jana Křtitele, Chudenic... 10.68 km
zámecká lípa Chudenice 10.69 km
Weinfurt Martin 10.7 km
pamětní deska Jaroslav Kvapil 10.71 km
pivovar hraběcí Chudenice 10.72 km
Starý Czerninský zámek, Chudenice... 10.72 km
muzeum Josefa Dobrovského, Chudeni... 10.72 km
Borovy 10.75 km
fara Chudenice 10.76 km
nový hřbitov Janovice nad Úhlavou... 10.82 km
SDH Lučice 10.9 km
rybník Lučice 10.91 km
Lučice 10.91 km
SDH Vřeskovice 10.95 km
dub v Lučici 10.96 km
zámek Lázeň, Chudenice 10.96 km
Vrásky z lásky 10.96 km
Střeziměř 11.03 km
fara Vřeskovice 11.06 km
kostel sv. Jana Křtitele, Vřeskovi... 11.08 km
hřbitov Vřeskovice 11.1 km
Vřeskovice 11.12 km
kaple sv. Wolfganga, Chudenice 11.15 km
Bolfánek, vrch Žďár 583 m n.m. 11.15 km
Palackého skála 11.22 km
vila Boženka, Janovice nad Úhlavou... 11.31 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Nezdic... 11.34 km
kaple Panny Marie, Křenice 11.36 km
kostel sv. Prokopa, Nezdice 11.36 km
pomník padlých WWI, Nezdice 11.38 km
Neznašovy 11.38 km
pomník padlých WWI, Křenice 11.38 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Biřkov... 11.4 km
dětské hřiště Biřkov 11.4 km
kaple Neznašovy 11.4 km
Křenice 11.4 km
SDH Neznašovy 11.41 km
kaple Pušperk 11.42 km
návesní rybník, Biřkov 11.43 km
Radinovy 11.45 km
SDH Biřkov 11.45 km
Šašek Václav z Bířkova 11.45 km
Deník o jízdě a putování, Václav Š... 11.45 km
Biřkov 11.46 km
nádraží Janovice nad Úhlavou 11.48 km
Janovice nad Úhlavou 11.48 km
Cyklotoulky - Janovice nad Úhlavou... 11.48 km
osvobození Janovice nad Úhlavou 11.48 km
Janovické vojny, Josef Hais Týneck... 11.48 km
mlýn Nezdice 11.49 km
douglaska tisolistá Americká zahra... 11.5 km
zlaté poklady na hradě Pušperk 11.51 km
zřícenina Pušperk 11.51 km
Americká zahrada Chudenice 11.51 km
Pacner Karel 11.53 km
SDH Radinovy 11.53 km
synagoga Janovice nad Úhlavou 11.54 km
pamětní deska osvobození Janovice... 11.55 km
radnice Janovice nad Úhlavou 11.56 km
Sokol Janovice nad Úhlavou 11.57 km
kostel sv. Jana Křtitele, Janovice... 11.58 km
SDH Janovice nad Úhlavou 11.59 km
památník Kašpar Bosák 11.6 km
pivovar Janovice nad Úhlavou 11.61 km
roubenka Janovice nad Úhlavou 11.61 km
zámek Veselí, Janovice nad Úhlavou... 11.67 km
říčka Jelenka 11.68 km
Veselí, Janovice nad Úhlavou 11.69 km
Buková 11.69 km
Dobrá Voda u Chlistova 11.7 km
rybník Veselí 11.71 km
Rusalka, Jaroslav Kvapil 11.8 km
SDH Partoltice 11.85 km
kaple u Vřeskovic 11.86 km
Klenová 11.88 km
Vráž 11.91 km
kaple Partoltice 11.93 km
Partoltice 11.96 km
vila manželů Kučerových, Neznašovy... 11.97 km
skatepark Janovice nad Úhlavou 11.98 km
koupaliště Janovice nad Úhlavou 11.99 km
kaple sv. Felixe, Klenová 12.01 km
Hradiště u Kolince 12.02 km
židovský hřbitov Chlistov 12.05 km
Sépie - Jaroslav Róna, Klenová 12.06 km
Křižík František 12.06 km
rodný dům Františka Křižíka, Pláni... 12.06 km
Šumná města - Klenová 12.07 km
hřbitov Plánice 12.07 km
pamětní deska František Křižík... 12.07 km
koupaliště Zálesí 12.08 km
Býk - Vingler Vincenc, Klenová 12.13 km
roubenka se stodolou, Chlístov 12.17 km
pamětní deska Vilma Vrbová Kotrbov... 12.17 km
vila Paula, manželů Kotrbových 12.18 km
Kotrbová Vilma Vrbová 12.18 km
SDH Plánice 12.18 km
Zálesí 12.19 km
Bezpravovice 12.2 km
Vílov 12.23 km
kaple Zálesí 12.24 km
kostel sv. Blažeje, Plánice 12.26 km
Oharek ve tmě - Václav Fiala, Klen... 12.29 km
hřbitov Slavíkovice 12.3 km
Rytíř s drakem - Jaroslav Róna, Kl... 12.3 km
galerie Klenová 12.31 km
zámek a hrad Klenová 12.31 km
Harant Kryštof z Polžic a Bezdruži... 12.31 km
fara Plánice 12.31 km
U Hradišťské hospody 12.32 km
židovský kupecký dům, Chlistov 12.36 km
kostel sv. Josefa, Slavíkovice 12.36 km
koupaliště Skašov 12.37 km
Slavíkovice 12.39 km
pomník padlých WWI, Slavíkovice 12.39 km
Radochovy 12.42 km
Skašovská lípa 12.46 km
Kněžice u Strážova na Šumavě 12.48 km
Toulavá kamera ČT - muzeum Fr. Kři... 12.49 km
Plánice 12.49 km
kaple Panny Marie Sněžné, Skašov... 12.49 km
roubenka Kněžice u Strážova na Šum... 12.52 km
SDH Skašov 12.53 km
pomník padlých WWI i II, Skašov 12.54 km
pomník Andre Fercoq, Lužany 12.55 km
Skašov 12.55 km
SDH Dlažov 12.55 km
SDH Slavíkovice 12.56 km
pamětní deska Alois Menza 12.57 km
skašovská výroba hraček 12.58 km
roubenka Chlistov 12.58 km
Hora u Ptenína 12.59 km
Dlažov 12.59 km
Chlistov 12.59 km
kaple Újezdec u Křenice 12.62 km
Újezdec u Křenice 12.62 km
Hubenov 12.64 km
zámek Hubenov 12.66 km
Sokolovna Plánice 12.66 km
kaple sv. Anny, Roupov 12.67 km
Roupovský tis 12.68 km
horní rybník Chlistov 12.69 km
Štíty království českého, Čas hojn... 12.69 km
zřícenina Roupov 12.69 km
lidové stavení Dlažov 12.7 km
Boudovka 729 m n. m. 12.7 km
sv. Jan Nepomucký, Plánice 12.71 km
pomník padlých WWI, Újezdec u Křen... 12.72 km
barokní sýpka Roupov 12.72 km
kostel sv. Antonína Paduánského, D... 12.72 km
radnice Plánice 12.75 km
kostel Povýšení svatého Kříže, Chl... 12.75 km
fara Dlažov 12.75 km
fara Chlistov 12.76 km
tvrz Boříkovy 12.77 km
Boříkovy 12.77 km
Lukoviště 12.78 km
Simet Josef, kpt. letec 311 Sqdn. ... 12.79 km
pomník padlých WWI i II, Boříkovy... 12.79 km
SDH Chlistov 12.8 km
pamětní deska Vladimír Helfert 12.8 km
Mariánský sloup, Plánice 12.8 km
palebné postavení Boudovka 12.82 km
Roupov 12.84 km
Lehom 12.88 km
hřbitov Dlažov 12.89 km
SDH Roupov 12.89 km
kaple Roupov 12.9 km
kasárna Janovice nad Úhlavou 12.9 km
pomník padlých WWI i II, Lužany 12.93 km
pamětní deska Václav Kalaš 12.93 km
Kožíšek Josef 12.97 km
Nová Víska 12.97 km
pamětní deska Josef Kožíšek 12.98 km
kaple nad Chocomyšlí 12.99 km
Kosovský Jednorovič Bohumil 13.05 km
Lužany 13.05 km
jilm v Mileticích 13.08 km
Lužanská mše, Antonín Dvořák 13.09 km
zámek Lužany 13.09 km
Miletice 13.12 km
SDH Miletice 13.12 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Mileti... 13.13 km
Šálený mlýn, Běšiny 13.14 km
hřbitov Chlistov 13.15 km
Nevděk 13.17 km
koupaliště Bernartice 13.17 km
vlaková zastávka Lužany 13.22 km
židovský hřbitov Janovice nad Úhla... 13.33 km
SDH Bernartice u Kolince 13.33 km
Čepinec 13.35 km
Bernartice u Kolince 13.36 km
kaple sv. Markéty, Dlažov 13.38 km
Pastýřova hruška Únějovice 13.39 km
rozhledna sv. Markéty, Dlažov 13.41 km
kaple Lukavice 13.45 km
koupaliště Chlistov 13.45 km
Jara příslib - Alena Holá 13.47 km
SDH Lukavice 13.49 km
Chocomyšlský rybník 13.52 km
pomník Franty Šraita 13.52 km
pomník padlých WWI, Kozí 13.55 km
kaple Kozí 13.56 km
roubenka Tržek 13.57 km
Chocomyšl 13.57 km
stavení Chocomyšl 13.58 km
Lukavice 13.58 km
Toman Josef 13.58 km
sv. Jan Nepomucký, Chocomyšl 13.58 km
pomník padlých WWI, Chocomyšl 13.59 km
SDH Chocomyšl 13.6 km
roubenka Chocomyšl 13.61 km
Úsilov 13.61 km
dětské hřiště v Chocomyšl 13.64 km
zámek Chocomyšl 13.68 km
návesní rybník Tržek 13.69 km
Kozí 13.69 km
Zichov 13.71 km
Tržek 13.74 km
nádraží Běšiny 13.85 km
hloubkový nálet nádraží Běšiny... 13.85 km
kaple sv. Barbory, Kvasetice 13.9 km
zřícenina kostela sv. Batoloměje... 13.92 km
pouť sv. Bartoloměje pod širým neb... 13.92 km
kaple Rovná u Strážova 13.93 km
Rovná u Strážova 13.93 km
Dvorecký Mlýn 13.99 km
hřbitov Běšiny 14.04 km
památník Červený František, pplk. ... 14.04 km
rybník Běhařov 14.05 km
Sokolovna Běšiny 14.05 km
hrob vězeň Plocienník 14.06 km
pomník padlých WWI, Bližanovy 14.06 km
kaple sv. Vojtěcha, Bližanovy 14.06 km
Ondřejovice 14.07 km
koupaliště Kozí 14.07 km
Bližanovy 14.08 km
Copak je to za vojáka 14.08 km
památník 42 obětí pochodu smrti, B... 14.09 km
lípy Bližanovy 14.09 km
kaplička pod lipami, Bližanovy 14.09 km
roubenka Sládečků, Běšiny 14.09 km
Kuzovská lávka 14.1 km
Hvízdalka 14.1 km
fara Běšiny 14.13 km
tvrz Únějovice 14.15 km
SDH Bližanovy 14.16 km
pomník padlých WWI, Běšiny 14.16 km
kostel Navštívení P. Marie, Běšiny... 14.18 km
pamětní deska Jan Žižka, Běšiny... 14.19 km
škola Bližanovy 14.2 km
židovský hřbitov Strážov na Šumavě... 14.22 km
zámek Běšiny 14.24 km
Nový rybník Běšiny 14.25 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Únějov... 14.27 km
Běšiny 14.27 km
rekreační středisko Letiny 14.27 km
hasičské muzeum Běhařov 14.28 km
Otěšice 14.28 km
zámek Ptenín 14.28 km
kaple Panny Marie nad pramenem, Ni... 14.3 km
pramen Nicov u Plánice 14.3 km
SDH Běhařov 14.3 km
pomník padlých WWI, Únějovice 14.3 km
V Rybníce 14.3 km
Sejdeme se v Eurocampu 14.31 km
Sluhovská lípa 14.31 km
hřbitov Běhařov 14.31 km
Sluhov 14.31 km
Husův pomník, Běšiny 14.32 km
NS Ptenín - Újezdec 14.32 km
Únějovice 14.32 km
SDH Běšiny 14.32 km
pomník padlých WWI, Ptenín 14.32 km
Javoříčko 14.34 km
Běhařov 14.34 km
Ostrovský rybník Běšiny 14.34 km
zámek Podolí 14.34 km
rybník Libkov 14.35 km
pítko Běhařov 14.35 km
kaple sv. Anny, Skránčice 14.35 km
ranč Podolí 14.35 km
pomník Mistra Jana Husa, Běhařov... 14.35 km
hřbitov Strážov na Šumavě 14.36 km
Skránčice 14.36 km
kostel sv. Prokopa, Běhařov 14.36 km
dětské hřiště Ptenín 14.37 km
SDH Skránčice 14.37 km
Rameno 14.37 km
Ptenín 14.37 km
Podolí u Kolince 14.38 km
kaple sv. Vojtěcha, Otěšice 14.38 km
lípa Skránčice 14.38 km
traktoriáda Mlázovy 14.4 km
osvobození Běšiny 14.41 km
Vajce Josef 14.42 km
zámek Běhařov 14.42 km
Tikal Václav 14.43 km
Kalvoda Alois 14.43 km
Žinkovy 14.44 km
kaple Vojovice 14.44 km
kaple Neurazy 14.44 km
pomník padlých WWI, Vojovice 14.45 km
Vojovice 14.45 km
Hnačov 14.46 km
Libkov 14.46 km
pomník Mistra Jana Husa, Libkov 14.47 km
SDH Libkov 14.5 km
lipová alej Žinkovy 14.51 km
pamětní deska Václav Přerost 14.52 km
infocentrum Žinkovy 14.52 km
Přerost Václav, plukovník RAF 14.52 km
rodný dům Václava Přerosta, Hnačov... 14.52 km
SDH Hnačov 14.53 km
roubenka Libkov 14.53 km
Sokolovna Strážov na Šumavě 14.53 km
kaple Nejsvětější Trojice, Skočice... 14.57 km
kostel sv. Václava, Žinkovy 14.58 km
pamětní deska Jan Šilingr 14.59 km
pomník padlých WWI, Žinkovy 14.59 km
zámek Mlázovy 14.6 km
sloup Immaculata, Žinkovy 14.61 km
mlýn č.p. 40 na Drnovém potoce, Bě... 14.61 km
kaple Žinkovy 14.61 km
městský dům, Strážov na Šumavě... 14.61 km
pamětní deska genmjr. ing. Emanuel... 14.62 km
stavení Strážov na Šumavě 185 14.62 km
kostel sv. Jana Křtitele, Mlázovy... 14.63 km
Skočice u Přeštic 14.63 km
roubenka Mlázovy 14.64 km
fara Mlázovy 14.65 km
pomník padlých WWI, Strážov na Šum... 14.66 km
židovský hřbitov Loučim 14.66 km
hřbitov Žinkovy 14.66 km
Žinkovský rybník 14.67 km
Mlázovy 14.69 km
Nicov u Plánice 14.69 km
zámek Lovčice 14.71 km
Strážov na Šumavě 14.71 km
sv. Jan Nepomucký, Strážov na Šuma... 14.72 km
radnice Strážov na Šumavě 14.72 km
pamětní deska Václav Soušek 14.72 km
tvrz Opálka 14.74 km
U Soušků 14.74 km
kaple Lovčice 14.74 km
hřbitov Neurazy 14.75 km
fara Strážov na Šumavě 14.75 km
fara Nicov u Plánice 14.75 km
zámek Příchovice 14.76 km
mlýn Žinkovy 14.76 km
Lovčice 14.76 km
kostel Narození Panny Marie, Nicov... 14.77 km
kostel sv. Jiří, Strážov na Šumavě... 14.77 km
hřbitov Nicov u Plánice 14.77 km
stavení Strážov na Šumavě 21 14.77 km
lípa Nicov u Plánice 14.78 km
pomník padlých WWI, Lovčice 14.78 km
památník páter Antonín Šesták... 14.78 km
Mayer Rudolf 14.78 km
památník manželé Burešovi 14.79 km
kaple Nová Hospoda 14.79 km
kaple Hnačov 14.79 km
kaple sv. Anny, Opálka 14.8 km
lípa pod Ticholovcem 14.81 km
kaple sv. Anny pod Ticholovcem 14.81 km
kašna Strážov na Šumavě 14.82 km
SDH Strážov na Šumavě 14.83 km
kaple Brod 14.83 km
SDH Brod 14.84 km
SDH Příchovice 14.85 km
kostel sv. Martina s dřevěnu zvoni... 14.86 km
kaple Mezholezy 14.86 km
Střítež 14.87 km
památník selských mučedníků Mezhol... 14.87 km
památník Rudolf Mayer 14.87 km
pomník padlých WWI i II, Příchovic... 14.87 km
lidová architektura Neurazy 14.88 km
rybník Labuť 14.89 km
koně Mlázovy 14.89 km
dětské hřiště Běšiny 14.89 km
Příchovice 14.89 km
pohádková chalupa Mlázovy 14.9 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Přícho... 14.91 km
kaple Bolestné Matky Boží, Dobrá V... 14.91 km
koupaliště Běšiny 14.92 km
sraz vozů Škoda, Běšiny 14.92 km
infocentrum Běšiny 14.92 km
kaple Dobrá Voda, Pocinovice 14.93 km
studánka Dobrá Voda, Pocinovice 14.93 km
Neurazy 14.93 km
SDH Neurazy 14.94 km
kaple sv. Floriána, Petrovice nad ... 14.94 km
Naučná ptačí stezka, Eurocamp Běši... 14.95 km
SDH Petrovice nad Úhlavou 14.95 km
Petrovice nad Úhlavou 14.95 km
Opálka 14.96 km
SDH Mezholezy 14.97 km
Pramen života - Der Lebensborn 14.99 km
Jestřáb kontra hrdlička 14.99 km
zámek Žinkovy 14.99 km
Neberte nám princeznu 14.99 km
Otčina - Fatherland 14.99 km
Mezholezy 15 km
zámecká studna Žinkovy 15.03 km
Petrovický mlýn 15.04 km
pamětní deska Second Dragoons, Žin... 15.04 km
křížová cesta, Dobrá Voda, Pocinov... 15.06 km
monogram LK ze stromořadí 15.07 km
rybník Hnačov 15.07 km
hřbitov Mlázovy 15.07 km
pamětní deska Hany Benešové, Žinko... 15.08 km
nádraží Malonice 15.09 km
koupání Hnačov 15.12 km
pálení tajných dokumentů StB, lom ... 15.17 km
kaple Kucíny 15.19 km
židovský hřbitov Merklín 15.19 km
kaple sv. Vintíře, Lázně Letiny... 15.19 km
Dvorský rybník Žinkovy 15.21 km
Lázně Letiny 15.3 km
Letinská lípa 15.32 km
vlaková zastávka Petrovice nad Úhl... 15.33 km
zámek lázně Letiny 15.37 km
Ticholovec 15.37 km
hřbitov Přeštice 15.39 km
kaple u Jindřichovic 15.39 km
lípy Úborsko 15.4 km
Úborsko 15.41 km
koupaliště Lázně Letiny 15.41 km
kaple Přeštice 15.43 km
Potštejn u Žinkov 15.43 km
koupaliště Kucíny 15.46 km
kaplička Hnačov 15.47 km
Pazderna Javoří u Běšin 15.48 km
hrobka Josefa Hlávky 15.49 km
hřbitov Pocinovice 15.52 km
Úloh 15.6 km
kaple Úloh 15.62 km
Přeštická prasata - Jaroslav Podmo... 15.62 km
Přeštické černostrakaté prase 15.63 km
Osina 15.63 km
pomník padlých WWI i II, Kucíny 15.64 km
fara Přeštice 15.67 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Př... 15.7 km
Javoří u Běšin 15.71 km
lípa Javoří u Běšin 15.72 km
Zámecký rybník Jindřichovice 15.72 km
kaple sv. Huberta, Hájek 15.73 km
vlaková zastávka Loučim 15.74 km
památník Jan Jakub Ryba, Přeštice... 15.76 km
Dům historie Přešticka 15.76 km
SDH Úloh 15.79 km
vlaková zastávka Úborsko 15.79 km
SDH Zborovy 15.8 km
roubenka Jindřichovice 15.81 km
rodný dům Josef Hlávka, Přeštice... 15.83 km
pamětní deska Josef Hlávka, Přešti... 15.83 km
Hlávka Josef 15.83 km
SDH Přeštice 15.84 km
kostel sv. Jana Křtitele, Zborovy 15.84 km
Loučim 15.84 km
hřbitov Zborovy 15.85 km
návesní rybník Jindřichovice 15.86 km
dětské hřiště Loučim 15.86 km
pomník padlých WWI, Zborovy 15.87 km
roubenka Pocinovice 47 15.87 km
pomník Mistra Jana Husa, Loučim 15.87 km
sv. Jan Nepomucký, Pocinovice 15.88 km
zámek (starý) Jindřichovice 15.89 km
Zborovy 15.89 km
pomník padlých WWI, Pocinovice 15.89 km
SDH Loučim 15.89 km
kostel sv. Anny, Pocinovice 15.9 km
fara Pocinovice 15.9 km
zámek (nový) Jindřichovice 15.92 km
Jindřichovice 15.92 km
Pocinovice 15.92 km
Ryba Jakub Jan 15.95 km
Mariánský sloup, Přeštice 15.95 km
pomník obětem nacismu, Přeštice... 15.95 km
kaple sv. Václava, Jindřichovice 15.96 km
památník T. G. Masaryka, Přeštice... 15.96 km
pamětní deska Bedřich Kalivoda 15.96 km
pamětní deska osvobození Pocinovic... 15.97 km
pomník Mistra Jana Husa, Pocinovic... 15.98 km
sv. Kilián, Přeštice 15.99 km
muzeum řemesel Koloveč 15.99 km
kašna se sochou sv. Václava, Přešt... 15.99 km
sv. Jan Nepomucký, Přeštice 16 km
infocentrum Přeštice 16.01 km
fara Loučim 16.02 km
Přeštice 16.02 km
soudní případ Přeštice s The Plast... 16.02 km
pamětní deska osvobození Přeštice... 16.02 km
hrob Rudolfa Mayera 16.03 km
o obrech v Loučimi 16.03 km
kostel Narození Panny Marie, Louči... 16.03 km
hřbitov Loučim 16.04 km
hřbitov Letiny 16.04 km
kostel sv. Prokopa, Letiny 16.05 km
Preiss Jaroslav JUDr. 16.06 km
lípy Loučim 16.07 km
sv. Jan Nepomucký, Loučim 16.07 km
Hořákov 16.09 km
fara Letiny 16.09 km
SDH Jindřichovice 16.11 km
Lambl Vilém Dušan 16.11 km
dětské hřiště Pocinovice 16.12 km
roubenka Letiny 16.15 km
studna Letiny 16.15 km
NS Čertovo břemeno 16.17 km
koupaliště Pocinovice 16.17 km
SDH Pocinovice 16.17 km
pomník padlých WWI, Letiny 16.18 km
zámek Hořákov 16.18 km
SDH Letiny 16.18 km
Lambl Jan Baptista, prof. dr. tech... 16.18 km
Letiny 16.18 km
Víteň 16.2 km
studánka u Blat 16.2 km
SDH Víteň 16.24 km
nádraží Přeštice 16.24 km
rybníky Zavlekov 16.27 km
nádraží Nemilkov 16.28 km
zámek Malonice 16.29 km
Boryně František 16.29 km
lípa Malonice 16.29 km
Suchá 16.33 km
Nový mlýn, Pocinovice 16.34 km
Božtěšice 16.37 km
Blata 16.38 km
kaple Blata 16.38 km
V Jamách 16.38 km
kaple Malonice 16.39 km
kaple Božtěšice 16.41 km
pomník padlých WWI, Malonice 16.42 km
rybník pod Hořákovem 16.42 km
Malonice 16.43 km
zřícenina tvrze Zavlekov 16.43 km
SDH Malonice 16.44 km
Makov u Javoří (rozcestí) 16.45 km
lípa na návsi Malonice 16.46 km
židovský hřbitov Přeštice 16.47 km
SDH Zavlekov 16.57 km
výstava Bonsai Merklín 16.58 km
zámek Merklín 16.58 km
kostel Nejsvětější Trojice, Zavlek... 16.59 km
hřbitov Zavlekov 16.6 km
kaple pod Hořákovem 16.61 km
pomník padlých WWI i II, Zavlekov... 16.61 km
Zavlekov 16.63 km
Chrástov 16.65 km
Merklín 16.66 km
Sokolovna Merklín 16.69 km
Maškův mlýn 16.73 km
dub Chrástov 16.73 km
Starý Láz 16.76 km
kostel sv. Mikuláše, Merklín 16.77 km
Mlýnský rybník, Ujčín 16.78 km
fara Merklín 16.8 km
Rajské 16.8 km
rybníček Rajské 16.84 km
kaple sv. Anny, Čachrov 16.86 km
studánka u sv. Anny, Čachrov 16.86 km
Nové Chalupy u Kdyně 16.9 km
Hájek 17.06 km
hrobka rodiny Kordíků 17.06 km
hřbitov Kolinec 17.07 km
Splž 17.08 km
tisy červené, Netřeb 17.09 km
kostel sv. Jakuba, Kolinec 17.09 km
fara Kolinec 17.1 km
zřícenina hradu Netřeb 17.11 km
kaple Březí 17.15 km
přírodní rezervace Netřeb 17.17 km
Krotějov 17.18 km
Březí 17.21 km
lípa Krotějov 17.23 km
SDH Kolinec 17.24 km
Kolinec 17.27 km
mlýn papírna Kolinec 17.28 km
pomník padlých WWI i II, Kolinec 17.29 km
expozice k dějinám Kolince a okolí... 17.33 km
zámek Kolinec 17.33 km
Koráb u Kdyně 773 m n. m. 17.35 km
koupaliště Kolinec 17.38 km
Tvrdoslav 17.39 km
NS park Kolinec 17.4 km
studánka Kolinec 17.41 km
Horní Němčice 17.42 km
kaple Horní Němčice 17.42 km
studánka Filipínka, Kolinec 17.42 km
SDH Horní Němčice 17.43 km
dětské hřiště Kolinec 17.43 km
Rajský mlýn 17.45 km
Mladice 17.47 km
kaple Mladice 17.47 km
rybník Valcha 17.48 km
Dvůr krále Václava, Prokop Chochol... 17.49 km
Vrásky z lásky 17.49 km
nádraží Kolinec 17.49 km
kaple náhrobní Panny Marie Bolestn... 17.5 km
kaple Nejsvětější Trojice, Bystřic... 17.52 km
židovský hřbitov Kolinec 17.55 km
Lhota u Merklína 17.57 km
Nový rybník, Nepomuk 17.59 km
Patraska 17.59 km
správcovská budova Bystřice nad Úh... 17.6 km
Mladotice u Strážova 17.6 km
Kalný potok 17.61 km
Randa rytíř Antonín JUDr. 17.63 km
Libákovice 17.67 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Libáko... 17.68 km
zámek Bystřice nad Úhlavou 17.69 km
Valcha 17.69 km
Vidhošť 759 m n. m. 17.73 km
chalupa Kanice 66 17.75 km
Bystřice nad Úhlavou 17.8 km
památník Prof. JUDr. Antonín Rytíř... 17.83 km
SDH Bystřice nad Úhlavou 17.83 km
zámek Kanice 17.83 km
Kanice 17.86 km
roubenka Kanice 17.86 km
SDH Žiznětice 17.86 km
studna Žiznětice 17.88 km
Žiznětice 17.88 km
SDH Ujčín 17.88 km
kaple Žiznětice 17.89 km
Sokol Kanice 17.9 km
SDH Hodousice 17.91 km
Ujčín 17.93 km
kaple Ujčín 17.93 km
chalupa Kanice 15 17.96 km
mlýn Bystřice nad Úhlavou 17.98 km
kaple Hodousice 17.99 km
Hodousice 18 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kanice... 18.02 km
Kněz Karel 18.02 km
zámek Ujčín 18.03 km
kaplička Žiznětice 18.03 km
dětské hřiště Hodousice 18.05 km
mlýn Ujčín 18.06 km
Čermná u Staňkova 18.06 km
hřbitov Čachrov 18.09 km
Jan Cimbura, Jindřich Šimon Baar 18.09 km
Bláhovec František 18.09 km
fara Čachrov 18.09 km
Kam spějí děti, Karel Klostermann... 18.09 km
kostel sv. Václava, Čachrov 18.1 km
kaple Čermná u Staňkova 18.11 km
Chrpy v obilí - Alena Holá 18.13 km
tvrz Čachrov 18.19 km
SDH Čachrov 18.25 km
pomník mistra Jana Husa, Čachrov 18.3 km
pomník padlých WWI, Chodská Lhota... 18.3 km
Renče 18.32 km
Čachrov 18.34 km
muzeum železničních drezín, Čachro... 18.39 km
Tajemství železnic - Vlakem za žel... 18.39 km
Chodská Lhota 18.42 km
pamětní deska osvobození Čachrov... 18.43 km
SDH Hluboká 18.44 km
U Zeleného Háje 18.45 km
Nemilkov 18.49 km
mlýn Tajanov 18.5 km
rozhledna Kožich 584 m n. m. 18.53 km
pomník padlých WWI, Nemilkov 18.56 km
nádraží Nýrsko 18.56 km
SDH Nemilkov 18.56 km
Braníčkov 18.58 km
kaple sv. Václava, Chodská Lhota 18.59 km
koupaliště Na Hájovně, Kdyně 18.61 km
kaple sv. Václava, Ústaleč 18.61 km
Ústaleč 18.61 km
Hluboká u Kdyně 18.62 km
družstevní elektrárna Ostružná, Ča... 18.63 km
kaple Nemilkov 18.63 km
Sokol Chodská Lhota 18.63 km
kaplička Bradné 18.64 km
kaple Ždár 18.64 km
SDH Chodská Lhota 18.66 km
Žďár u Nalžovských Hor 18.66 km
SDH Ždár 18.66 km
stavení Braníčkov 18.68 km
kaple Hluboká 18.68 km
rybník Braníčkov 18.71 km
Zmizelá Šumava, Vražedná pohádka... 18.72 km
Roubal Ivan, vrah ze statku Pohádk... 18.72 km
Bradné 18.74 km
Vodokrty 18.77 km
zámek Nemilkov 18.78 km
kaple U Kryštofů 18.79 km
kaple Vodokrty 18.79 km
U Bradenského křížku 18.8 km
kašna Nemilkov 18.81 km
Krutěnice 18.83 km
dub u Dvora, Nemilkov 18.86 km
Puchverk 18.87 km
mlýn Nemilkov 18.89 km
vlaková zastávka Chodská Lhota 18.92 km
Divišovice 18.93 km
U Kryštofů 18.93 km
kaple Divišovice 18.94 km
rybník Dešenice 19 km
fara Velhartice 19.04 km
Konín 19.05 km
Prostřední rybník 19.06 km
Zastávka u Přeštic 19.08 km
vlaková zastávka Přeštice - Zastáv... 19.08 km
pomník padlých WWII, Velhartice 19.11 km
muzeum šumavských minerálů, Velhar... 19.11 km
Velhartice 19.11 km
tisovec Dolní Lukavice 19.11 km
roubenka Velhartice 19.12 km
pověst o vzniku Čertova břemene 19.12 km
pouť s kulturním programem a řemes... 19.14 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ve... 19.14 km
kašna Velhartice 19.15 km
vila Jindřicha Karla Rudolfa, Velh... 19.15 km
Handschuh Antonín pplk. 19.15 km
roubenka Velhartice 52 19.16 km
historická kovárna, Velhartice 19.17 km
poloroubené stavení Velhratice 100... 19.18 km
Orlovice 19.19 km
radnice Nýrsko 19.21 km
zámecký vodotrysk Dolní Lukavice... 19.22 km
SDH Velhartice 19.23 km
synagoga Velhartice 19.23 km
pamětní deska osvobození Nýrsko... 19.23 km
památník Crhova silnice 19.24 km
starý mlýn Velhartice 19.24 km
Dobřemilice 19.24 km
židovský dům Velhartice 19.25 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Chodská... 19.25 km
Haydnovy hudební slavnosti 19.26 km
symfonie D dur - Lukavická, Joseph... 19.26 km
Haydn Joseph 19.26 km
zámek Dolní Lukavice 19.27 km
Nýrsko 19.29 km
Cyklotoulky - Nýrsko 19.29 km
Holub Josef 19.29 km
zbořený kostel Čtrnácti sv. pomocn... 19.29 km
Dešeníčky 19.3 km
pivovar Dolní Lukavice 19.34 km
kaple Dešeníčky 19.35 km
Dolní Lukavice 19.36 km
Lovell Jim James Arthur, Jr. 19.36 km
kaple Nýrsko 19.36 km
mlýn Na Šlajfu, Velhartice 19.37 km
busta Joseph Haydn, Dolní Lukavice... 19.37 km
vrchnostenský hostinec, Nýrsko 19.37 km
fara Kdyně 19.37 km
muzeum Královského hvozdu Nýrsko... 19.38 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolní Lu... 19.4 km
Přestavlky 19.42 km
Velhartický betlém 19.42 km
fara Dolní Lukavice 19.42 km
mlýn Jámy 19.43 km
mlýn Velhartice 19.44 km
Mlynářova lípa, Dolní Lukavice 19.44 km
kaple sv. Antonína, Chotěšov 19.44 km
pila u mlýna Na Šlajfu, Velhartice... 19.44 km
SDH Chotešov 19.45 km
Chotěšov u Velhartic 19.46 km
pomník padlých WWI, Dolní Lukavice... 19.47 km
kostel sv. Mikuláše, Kdyně 19.49 km
hrob Josefa Wrbaty 19.49 km
hřbitov Kdyně 19.49 km
SDH Nýrsko 19.5 km
štola Velhartice 19.5 km
pítko u hradu Velhartice 19.5 km
kostel sv. Isidora, Děpoltice 19.5 km
Brnířov 19.51 km
fara Děpoltice 19.51 km
kaple hřbitovní Dešenice 19.52 km
vlaková zastávka Dešenice 19.52 km
hřbitov Velhartice 19.52 km
Holubí hlava 19.53 km
lípy Dobřemilice 19.53 km
kaple Dobřemilice 19.53 km
kostel sv. Máří Magdaleny, Velhart... 19.53 km
Svatební košile, Karel Jaromír Erb... 19.53 km
kaple u kostela, Kdyně 19.53 km
hrobka rodiny Lumbe von Mallonitz 19.53 km
skanzen Velhartice 19.54 km
Děpoltice 19.55 km
zámek Přestavlky 19.55 km
hřbitov Dešenice 19.56 km
pamětní kámen 500 let, Brnířov... 19.56 km
SDH Brnířov 19.56 km
Werich Jan 19.56 km
kaple sv. Martina, Brnířov 19.56 km
návesní rybník, Brnířov 19.57 km
Heřmánková Hana 19.58 km
přírodní rezervace Borek 19.59 km
Multerer Hans 19.59 km
NS Velhartice 19.6 km
židovský hřbitov Velhartice 19.61 km
Rittstein Michael 19.61 km
památník Antonín Švehla, Brnířov... 19.61 km
Krásné údolí Ostružná 19.62 km
Bušek z Velhartic 19.64 km
kostýmované prohlídky hradu Velhar... 19.64 km
Pokoj bez oken - série Černí anděl... 19.64 km
Štíty království českého, Hrady ne... 19.64 km
Velhartice - Josef Váchal 19.64 km
hrad Velhartice 19.64 km
Toulavá kamera ČT - hrad Velhartic... 19.64 km
Tři chlapi na cestách 19.64 km
přírodní rezervace Chřepice 19.64 km
Čermná u Hrádku 19.67 km
Letovský, Hlaváčkův mlýn 19.68 km
Nutrie říční 19.7 km
hřbitov Dnešice 19.73 km
pomník padlých WWI i II, Dnešice... 19.75 km
židovský hřbitov Nýrsko 19.75 km
Na Šteflích 19.76 km
kostel sv. Václava, Dnešice 19.76 km
Dnešice 19.76 km
fara Dnešice 19.76 km
Dešenice 19.77 km
kaple Proměnění Páně, Hory Matky B... 19.8 km
studánka u kaple Proměnění Páně, H... 19.8 km
pramen pod Borkem 19.8 km
infocentrum Nýrsko 19.8 km
zámek Dešenice 19.8 km
Okula Nýrsko 19.81 km
SDH Dnešice 19.82 km
fara Dešenice 19.85 km
Orlovická hora 19.86 km
křížová cesta, Hory Matky Boží... 19.86 km
pomník padlých WWI, Nýrsko 19.88 km
peklo ve sklepeních dešenické tvrz... 19.89 km
stavení Kunkovice 19.89 km
kašna Nýrsko 19.89 km
kostel sv. Mikuláše, Dešenice 19.89 km
koupaliště Nýrsko 19.9 km
pomník padlých WWI, Dešenice 19.91 km
fara Nýrsko 19.91 km
stavení Nýrsko 19.91 km
hřbitov Hory Matky Boží 19.92 km
rybník Bušek 19.92 km
Kámen doteku Dešenice 19.92 km
rybník Chotěšov 19.92 km
hřbitov Dolní Lukavice 19.92 km
kostel sv. Tomáše, Nýrsko 19.93 km
hřbitov Nýrsko (starý) 19.94 km
hřbitov Nýrsko (nový) 19.94 km
kašna Dešenice 19.95 km
mlýn Jesení 19.95 km
roubenka Kunkovice 19.97 km
židovský hřbitov Dolní Lukavice... 19.98 km
památník obětem fašismu, Nýrsko... 19.98 km
pomník padlých WWI, Podzámčí 19.98 km
památník umučeným, Dolní Lukavice... 19.99 km
Kdyně 20 km
ubytování v okolí

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail

hotel 6010, Jiřičná

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: hotel ***
Šumava: sušicko
šumavská obec: Jiřičná

ubytování s kapacitou: 40
cena ubytování: od 330 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Katakomby Klatovy - otevírací doba

    batoh
    Katakomby Klatovy - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: klatovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Muzeum dětem Klatovy

    batoh
    Muzeum dětem Klatovy
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: klatovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy - otev...

    batoh
    PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: klatovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Katakomby Klatovy - otevírací doba... 4.01 km
Muzeum dětem Klatovy 4.06 km
PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy ... 4.11 km
Skašovské hračkářství, Měčín - ote... 8.83 km
Dům historie Přešticka - otevírací... 15.76 km
muzeum Královského hvozdu Nýrsko -... 19.38 km
Velhartický betlém - otevírací dob... 19.42 km
skanzen Velhartice - otevírací dob... 19.54 km
muzeum Příhraničí Kdyně - otevírac... 20.06 km
Městské muzeum a galerie Nepomuk -... 20.74 km
expozice B-24 Liberator, Nepomuk -... 20.74 km
zámek Hrádek u Sušice - otevírací ... 23.17 km
Prohlídky města Sušice 26.82 km
muzeum Šumavy, Sušice - otevírací ... 26.87 km
muzeum Chodska Domažlice - otevíra... 27.66 km
Poutní muzeum, Neukirchen bei Heil... 31.1 km
Dětský svět lvíček, Plzeň - otevír... 31.24 km
brusírna křišťálového skla Rajský ... 31.57 km
interaktivní muzem skla Rajský dvů... 31.59 km
muzeum Dr. Šimona Adlera, Dobrá Vo... 31.79 km
Waldschmidtovo muzeum, Eschlkam - ... 31.94 km
sklárna Starý kostel, Lohberg 31.99 km
sklářské muzeum Annín - otevírací ... 32.08 km
pivovarnické muzeum, Železná Ruda ... 32.81 km
environmentální (návštěvnické) cen... 32.87 km
muzeum Šumavy, Železná Ruda - otev... 32.92 km
muzeum Lamberská stezka, Žihobce -... 33.37 km
muzeum řemesel Bavorského lesa, Ar... 34.54 km
Destillenmuseum, Arrach 34.54 km
Mineralienmuseum, Arrach - otevíra... 34.56 km
Techmania Science Center - otevíra... 34.82 km
Svět přírodního parku, Bayerisch E... 34.98 km
Západočeské muzeum v Plzni - oteví... 35.45 km
muzeum loutek Plzeň - otevírací do... 35.58 km
prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdr... 35.74 km
návštěvnické centrum Plzeňský pivo... 35.84 km
Plzeňské historické podzemí - otev... 35.88 km
pivovarské muzeum, Plzeň - otevíra... 35.89 km
muzea u městské věže, Fürth im Wal... 36.25 km
muzeum lesa, Sengenbühl - otevírac... 36.4 km
hasičské muzeum Postřekov - otevír... 36.53 km
Tiermuseum Pfeiffer - Regenhütte -... 39.77 km
firmy v okolí
  • čerpací stanice OMV, Klatovy, Nadjezdy

    batoh
    čerpací stanice OMV, Klatovy, Nadjezdy
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: klatovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • čerpací stanice Benzina, Klatovy

    batoh
    čerpací stanice Benzina, Klatovy
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: klatovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Bankomat GE Money Bank

    batoh
    Bankomat GE Money Bank
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: klatovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Konzum Klatovy

    batoh
    Konzum Klatovy
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: klatovsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
čerpací stanice OMV, Klatovy, Nadj... 2.56 km
čerpací stanice Benzina, Klatovy 2.61 km
Bankomat GE Money Bank 3.68 km
Konzum Klatovy 3.73 km
Bankomat Česká spořitelna 3.76 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.91 km
Bankomat Česká spořitelna 3.92 km
Bankomat ČSOB 3.92 km
Konzum Předslav 3.94 km
Bankomat Komerční banka 3.94 km
Bankomat UniCredit Bank 3.96 km
Bankomat Česká spořitelna 3.96 km
Bankomat Poštovní spořitelna 4.04 km
Bankomat Komerční banka 4.28 km
Bankomat Poštovní spořitelna 4.31 km
Bankomat Česká spořitelna 4.38 km
Bankomat Fio banka 4.41 km
Bankomat ČSOB 4.42 km
Konzum Bolešiny 4.43 km
Bankomat Poštovní spořitelna 4.69 km
Bankomat GE Money Bank 4.71 km
Bankomat ČSOB 4.72 km
čerpací stanice OMV, Klatovy, 5. k... 5.04 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Klatovy... 5.17 km
Bankomat Česká spořitelna 5.35 km
Konzum Švihov 6.05 km
Konzum Sobětice 6.1 km
Konzum Bezděkov 7.88 km
Konzum Mochtín 8.29 km
Konzum Měčín 8.92 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Borovy... 9.65 km
Konzum Chudenice 10.63 km
Konzum Vřeskovice 11.09 km
Konzum Nezdice u Přeštic 11.35 km
Konzum Janovice 11.62 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.71 km
Bankomat ČSOB 11.72 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 12.6 km
Konzum Plánice 12.73 km
Bankomat Česká spořitelna 12.74 km
Západočeské konz. družstvo Roupov... 12.9 km
Konzum Černíkov 13.01 km
Západočeské konz. družstvo Lužany... 13.08 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Běšiny... 13.16 km
Konzum Chocomyšl 13.61 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 13.75 km
Konzum Úsilov 13.82 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 14.33 km
Konzum Běšiny 14.45 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 14.61 km
Konzum Strážov 14.73 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 15 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 15.2 km
čerpací stanice EuroOil, Koloveč... 15.3 km
Bankomat ČSOB 15.51 km
Konzum Zborovy 15.53 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.82 km
Bankomat Komerční banka 15.91 km
Bankomat Česká spořitelna 16.05 km
Bankomat GE Money Bank 16.05 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 16.14 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 16.21 km
Konzum Víteň 16.21 km
čerpací stanice EuroOil, Merklín... 16.37 km
Konzum Srbice 16.39 km
Konzum Malonice 16.44 km
čerpací stanice Benzina, Přeštice... 16.6 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 16.71 km
Západočeské konz. družstvo Merklín... 16.71 km
Konzum Zavlekov 16.73 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 16.83 km
čerpací stanice EuroOil, Kolinec 17.24 km
Konzum Kolinec 17.31 km
Konzum Hlohovčice 17.52 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 17.66 km
Konzum Ujčín 18.05 km
Konzum Čermná u Staňkova 18.15 km
Západočeské konz. družstvo Řenče... 18.39 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 18.6 km
Konzum Ústaleč 18.67 km
Konzum Nýrsko 18.82 km
COOP DISKONT - Nýrsko 18.82 km
Konzum Velenovy 18.92 km
Západočeské konz. družstvo Měcholu... 19 km
Konzum Velhartice 19.09 km
čerpací stanice EuroOil, Nýrsko 19.14 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.36 km
Bankomat ČSOB 19.36 km
Konzum Chotěšov 19.48 km
Bankomat Komerční banka 19.56 km
Bankomat Česká spořitelna 19.64 km
Západočeské konz. družstvo Dnešice... 19.8 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 19.9 km
Konzum Kdyně 19.91 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19.97 km
Bankomat ČSOB 19.98 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Běšiny

batoh
nádraží Běšiny
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

nádraží Luby u Klatov

batoh
nádraží Luby u Klatov
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: klatovsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Osidlování Šumavy slovany je datováno od 12. století, kdy zde začala být budována podél hranic Českého království Zlatá stezka. Od 17. století na Šumavě docházelo k rozvoji sklenářství, dřevařského průmyslu a pastevectví, které měly zásadní vliv formování zdejšího ekosystému. Šumava představuje pohoří, které bylo historicky relativně řídce osídlené - po druhé světové válce tudy dokonce vedla železná opona - právě absence lidských zásahů je jedním z faktorů, kterým vděčíme za dnešní jedinečnou a zachovalou podobu přírody Šumavy. Kromě nedotčené přírody se Šumava pyšní i množstvím zachovalých historických památek, mezi něž patří třeba Kašperk, Velhartice, Rábí nebo keltské hradiště Obří hrad a mnoho dalších. Na Šumavě jsou Vám kempy, chaty, chalupy, ubytování v soukromí, rodinné penziony a hotely, rozsáhlé hotelové komplexy, apartmány. K výbavě běžně patří zahrady s posezením, úschovny kol a lyží, parkoviště. K vnitřnímu pak společenské místnosti, restaurace, bary. U apartmánů vybavené kuchyně. Běžné je vybavení televizními přijímači, internetové připojení WiFi signálem. Síť web kamer vás přes net informuje o počasí, sněhu, sněhových podmínkách pro lyžování, pro běžkaře navíc šumavský informační server Bílá stopa. Velké oblibě se těší Lipenská přehrada, skiareál Lipno, kde došlo k prudkému rozvoji turistických služeb (například Lipno Servis). Řadu informací přináší náš nejstarší šumavský net, aktuální pak rádia Rock Radio Šumava, Kiss Jižní Čechy. Šumavu proslavil i pašerák, o němž vznikl film Král Šumavy. Králem Šumavy se dnes rozumí ale i Author Král Šumavy – vítěz cyklo maratonu MTB, ROAD.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Potužák tedy Vojtu nechal a přímo mu více nedomlouval v příčině jeho pytlačení v potoce Soudném; jen tu a tam nahodil v jeho přítomnosti cosi o zkáze, jíž se vydává člověk, který se pachtí za marnostmi, jakové jsou chytání ryb a honba, uváděje tu průpověď, jako: „Rybička—chybička, ráček— mrháček", onde příběh z vlastní nebo cizí zkušenosti, jenž měl dokázat, do jakých konců vzrůstání těchto náruživostí zavádí. Pozoroval pilně při těchto řečech Vojtu, ale k jeho žalu tento nejevil nejmenší účasti, ba, zdálo se, že jich ani neposlouchal.

Že by neustálé styky jeho dětí, najmě Václavovy, s tímto podivným hochem byly s to zvrátiti zásady, které on jim od maličkosti vštěpoval a které takřka v krvi měly, nepřišlo mu ani na mysl. Věděl dobře, že Václav měl Vojtu rád a že prázdné své chvíle — neměl jich mnoho, leda večer po krmení a před ulehnutím mu jich něco zbývalo — nejraději trávil ve společnosti hříbkově, který, jak se podobalo, z celé duše k němu přilnul a tu a tam mu vypravovával příběhy ze své minulosti, z potulného, v bídě stráveného dřívějšího svého života; kdož ho tedy upozornili na tácky, jež oba hoši mívali večer za humny, v maštali nebo v sadě a k nimž se dosti často i Apolena družila, nepověděli mu nic nového a také neprobudili v něm nijakých obav. Naopak, on doufal, že vliv a příklad jeho syna bude časem dobře působiti na Vojtu, vždyť mladí lidé důvěřují více sobě navzájem nežli starým.

V tomto nazírání na vývoj věcí jeho pedagogický věhlas upadl v osudný omyl, z něhož jej nevymanila ani větší po této stránce prozíravost jeho ženy, která, ač jinak byla dobrého srdce, tohoto chlapce nerada v domě viděla. Byla v této příčině zajedno s veškerým veřejným míněním plástovickým, ač před lidmi mlčela; zaráželo i ji při Vojtovi cosi tajemného, všeobecnému pozorování se vymykajícího, plazivého, kunovitého a pojímala k němu ještě větší odpor, když seznala, jak velice děti k němu lnou. Ačkoli se styděla promluviti o tom, bála se v první řadě o dceru Apolenu; postřehlať správně bystrým mateřským okem, že neodolatelný jakýs půvab vábí dívku k tomuto hochovi, a zachytila tu pohled, onde hnutí a zase liché slůvko, vůbec projevy, jimiž pak neustále se zabývala v mysli a z nichž jí tryskly nové a nové obavy. Umiňovala si, že bude pilně bdíti nad dcerou, avšak kdeže by byla stačila po tolika stranách zaměstnaná hospodyně na velkém selském statku stříci neustále mladé děvče, jež zase svou práci konati musilo, a nepouštěti je z očí ani na chvíli ?

To zajisté Potužáková uvážila, a proto naléhala na svého muže, aby, nedbaje jiných ohledů, Vojtu propustil, a má-li v úmyslu postarati se o jeho budoucnost, což i ona schvalovala, na jiné koleje života jej uvedl. Málo dní před dobou, kdy počíná naše vypravování, nadhodila mu, že by Vojta se hodil mnohem lépe za knížecího pěšáka nebo za hajného nežli za selského čeledína; aby tedy Potužák se přimluvil u „hlibuckého" pana správce, by hocha vzal do panských služeb. Pan správce, jenž s Potužákem zasedal v okresním zastupitelstvě a i jinak dosti často se s ním stýkal a si ho vážil, dojista této přímluvy neoslyší, a z Vojty by byl znamenitý pěšák, neboť je silný, hbitý a zručný. Nepochybovala, že by časem i v baštýře postoupil, a knížecí baštýř, toť zrovna jako velký sedlák. Což komu chybí, kdo se knížeti pověsí na šosy ?

Měla pravdu, ale Potužák měl svou tvrdičkou lebku, a když si jednou něco umyslil, nebylo snadno jeho úmysl zvrátiti. Měl v hlavě udělati z Vojty dobrého čeledína a této myšlenky se nevzdal. Ženě pak řekl:

„Máš pravdu, svatou pravdu — za mládka by se hodil a možná dost, že by ho pan správec vzal, ale což je to plátno ? — Kdo v něm vězí, v klukovi, aby zaň mohl ručit ? — Vyvede něco, zapomene se, a budou dávat vinu mně, že jsem jim ho doporučil, a já budu mít ostudu. Ať je u nás!"

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky