Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

Nepřímá výprava vlaků

Šumava

Obrázek
kategorie: kultura a památky
podkategorie: filmová místa
lokalita: kapličsko
GPS: 48°46'29.556"N, 14°27'59.778"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Na nádraží Kaplice byl na přelomu 70./80. let minulého století natočen výukový film ČSD - Nepříma výprava vlaků. Byl natočen na 16 mm film a později převeden do digitální podoby.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Kaplice - nádraží

batoh
Kaplice - nádraží
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

nádraží Kaplice - nádraží

batoh
nádraží Kaplice - nádraží
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

společný hrob obětí transportu u Netřebi...

batoh
společný hrob obětí transportu u Netřebic
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

pomník obětí WWII, Netřebice

batoh
pomník obětí WWII, Netřebice
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
Kaplice - nádraží 0 km
nádraží Kaplice - nádraží 0.16 km
společný hrob obětí transportu u N... 0.77 km
pomník obětí WWII, Netřebice 0.77 km
Jílek Josef, páter 1.75 km
Netřebice 1.88 km
zvonička Netřebice 1.91 km
pomník padlých WWI, Netřebice 1.93 km
SDH Netřebice 1.95 km
hřbitov Kaplice 4.31 km
kaple sv. Josefa a sv. Barbory, Ka... 4.4 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 4.44 km
kašna Kaplice 4.45 km
infocentrum Kaplice 4.47 km
radnice Kaplice 4.49 km
jilm habrolistý, Kaplice 4.5 km
pomník padlých WWII, Kaplice 4.5 km
Městský pivovar Kaplice 4.51 km
fara Kaplice 4.52 km
Historická expozice Kaplicka 4.53 km
kostel sv. Petra a Pavla, Kaplice 4.59 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 4.6 km
Kaplice 4.6 km
kostel sv. Floriána, Kaplice 4.62 km
sv. Jan Nepomucký, Kaplice 4.62 km
naučná stezka Řemeslo na řece 4.69 km
památník dosídlení Omleničky 4.74 km
Omlenička 4.77 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Omlen... 4.79 km
Blansko 5.28 km
dub letní, Blansko 5.29 km
památník 63 obětí pochodu smrti, O... 5.38 km
fara Blansko 5.5 km
SDH Blansko 5.51 km
kostel sv. Jiří, Blansko 5.53 km
hřbitov Blansko 5.55 km
Bylo nás pět 5.69 km
nádraží Omlenice 5.71 km
SDH Velešín 6.03 km
Skoronice 7.15 km
pozůstatky koňské dráhy Holkov - V... 7.21 km
Holkov 7.67 km
pomník zavražděných amerických let... 7.78 km
Květoňov 8.08 km
přehrada Římov 8.24 km
Kladiny 8.32 km
kaple Panny Marie, Kladiny 8.32 km
Přídolí 8.42 km
vlaková zastávka Bujanov 8.48 km
minimuzeum koněspřežky Bujanov 8.51 km
Bujanov 8.52 km
Prostřední Svince 8.55 km
SDH Prostřední Svince 8.57 km
SDH Bujanov 8.59 km
nádraží Holkov 8.66 km
Chabičovice 8.71 km
slovanské hradiště Branišovice 9.11 km
kostel sv. Ducha, loretánská kaple... 9.18 km
Paměť stromů - 12. díl - Římov... 9.21 km
lípa Jana Gurreho, Římov 9.21 km
Římov 9.22 km
dětské hřiště Římov 9.23 km
infocentrum Římov 9.24 km
sv. Jan Nepomucký, Římov 9.24 km
Gerstner František Antonín 9.24 km
zámek Římov 9.24 km
křížová cesta Římov, Římovské paši... 9.26 km
muzeum vláčků, Římovská roubenka... 9.28 km
kaple Horní Třebonín 9.3 km
Horní Třebonín 9.32 km
hřbitov Římov 9.4 km
Černice 9.41 km
kostel sv. Máří Magdalény, Černice... 9.52 km
pivovar Glokner 9.53 km
Golf Club Český Krumlov 9.59 km
dopravní nehoda autobusu u osady N... 9.84 km
pomník padlých WWI, Dolní Třebonín... 9.85 km
Dolní Třebonín 9.86 km
SDH Dolní Třebonín 9.88 km
Rožmitál na Šumavě 9.99 km
Rafťáci 10.02 km
kamenný most Malše, Římov 10.04 km
dětské hřiště Dolní Třebonín... 10.19 km
Zátoň u Českého Krumlova 10.84 km
fara Zátoň 10.88 km
kostel sv. Jana Křtitele, Zátoň 10.89 km
Rájov 10.9 km
hřbitov Zátoň 10.91 km
Pohořský potok 10.91 km
SDH Rájov 10.92 km
pomník padlých WWI i II, Rájov 10.93 km
silniční most Vltava, Zátoň 10.94 km
pomník padlých WWI i II, Přísečná... 10.95 km
kaple Panny Marie Bolestné a sv. K... 10.97 km
kaple Přísečná 11.01 km
Přísečná 11.01 km
mlýn Hamr, Římov 11.03 km
SDH Přísečná 11.04 km
silniční most Vltava, Zátoňské Dvo... 11.04 km
dub Hamr, Římov 11.09 km
hřbitov Zlatá Koruna 11.12 km
silniční most Vltava, Zlatá Koruna... 11.18 km
Náhořany u Větřní 11.27 km
Rafťáci 11.3 km
SDH Zlatá Koruna 11.35 km
cisterciácký klášter Zlatá Koruna... 11.36 km
Paměť stromů - 7. díl - Zlatá Koru... 11.36 km
Cisterciácká lípa na návsi, Zlatá ... 11.39 km
Zlatá Koruna 11.39 km
pamětní deska Antonín Borový 11.41 km
lípa Kapucínka, Zlatá Koruna 11.41 km
dětské hřiště, městský park, Český... 11.45 km
mlýn Zlatá Koruna 11.5 km
synagoga Český Krumlov 11.51 km
památník bojů a vítězství nad faši... 11.51 km
rechle Český Krumlov 11.51 km
kaple sv. Martina, Český Krumlov 11.52 km
městský park, Český Krumlov 11.53 km
památník Friedricha Ludwiga Jahna,... 11.55 km
hudební pavilon, Český Krumlov 11.57 km
kaple výklenková Český Krumlov 11.58 km
mlýn na parkánu, Český Krumlov 11.59 km
regionální muzeum Český Krumlov... 11.61 km
muzeum fotoatelier Seidel 11.62 km
Seidel Josef 11.62 km
kašna v jezuitské zahradě, Český K... 11.63 km
jezuitská zahrada, Český Krumlov... 11.64 km
Wolf Josef 11.65 km
prelatura Český Krumlov 11.65 km
minoritský klášter, Český Krumlov... 11.66 km
pamětní deska Jiří Bílek z Bílenbe... 11.66 km
sousoší kalvárie, Český Krumlov... 11.68 km
lípa městský park, Český Krumlov... 11.69 km
silniční most Vltava, Větřní 11.7 km
pamětní deska Josef Rosenauer 11.7 km
kostel sv. Víta, Český Krumlov 11.71 km
kaplanka, Český Krumlov 11.72 km
kašna Latrán, Český Krumlov 11.73 km
Mrázkův mlýn, Český Krumlov 11.75 km
Srnín 11.75 km
kostel sv. Jošta, Český Krumlov 11.76 km
muzeum Marionet, Český Krumlov 11.76 km
kašna I. nádvoří zámek Český Kruml... 11.77 km
infocentrum Český Krumlov 11.78 km
Pan Tau a cesta kolem 11.79 km
Hop, a je tu lidoop 11.79 km
kaple Srnín 11.79 km
sv. Jan Nepomucký, Lazebnický most... 11.79 km
Toulavá kamera ČT - vory, Český Kr... 11.79 km
Český Krumlov 11.79 km
Chromy Anna 11.79 km
Vok Petr z Rožmberka 11.79 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 11.79 km
Ze šumavy, Eliška Krásnohorská 11.79 km
Slavnosti pětilisté růže, Český Kr... 11.79 km
kašna u Morového sloupu, Český Kru... 11.8 km
Jen ho nechte, ať se bojí 11.8 km
morový sloup, Český Krumlov 11.8 km
morový sloup s kašnou, Český Kruml... 11.8 km
Pan Tau a cesta kolem světa 11.8 km
Pyšná princezna 11.81 km
Budějovická brána, Český Krumlov... 11.82 km
kaple na mostě u Budějovické brány... 11.83 km
Vošahlíkův mlýn, Český Krumlov... 11.83 km
Nová Koruna 11.83 km
kašna II. nádvoří zámek Český Krum... 11.86 km
muzeum vltavínů, Český Krumlov 11.86 km
Vydrýsek - O cizí řece 11.86 km
wax museum Český Krumlov 11.87 km
nádraží Zlatá Koruna 11.92 km
Rychnov nad Malší 11.92 km
Schiele Egon 11.92 km
Egon Schiele Art Centrum, Český Kr... 11.92 km
Štěkře 11.93 km
sv. Jan Nepomucký, Rychnov nad Mal... 11.93 km
kašny Rychnov nad Malší 11.93 km
návesní rybník, Štěkře 11.94 km
Krumlovský mlýn, Český Krumlov 11.94 km
legendy o v českokrumlovském mlýně... 11.94 km
muzeum historických motocyklů, Čes... 11.94 km
pomník padlých WWI, Rychnov nad Ma... 11.95 km
tvrz Štěkře 11.96 km
zámek Český Krumlov, UNESCO 11.96 km
kostel sv. Ondřeje, Rychnov nad Ma... 11.97 km
Papouščí skála, Nové Spolí 11.98 km
koupaliště Zlatá Koruna 11.99 km
Pašinovice 12 km
pomník padlých WWI, Pašinovice 12.02 km
kašna zámecké divadlo Český Krumlo... 12.05 km
Svinenský potok 12.05 km
Kosov 12.06 km
nádraží Český Krumlov 12.16 km
informační a servisní centrum Česk... 12.16 km
Spiro Ignác 12.22 km
papírna Větřní 12.22 km
kaskádová fontána, zámek Český Kru... 12.22 km
rybník po Štěkří 12.23 km
Nový Mlýn, Pašinovice 12.35 km
Větřní 12.36 km
bazén Český Krumlov 12.46 km
městský dům Větřní 12.53 km
kaple Bolestné Panny Marie při ces... 12.56 km
SDH Větřní 12.7 km
zeravy Komařice 12.78 km
zámek Komařice 12.81 km
Záluží u Dolního Třebonína 12.82 km
kašna Malonty 12.84 km
socha Immaculaty, Komařice 12.84 km
Malonty 12.84 km
SDH Komařice 12.85 km
Komařice 12.86 km
fara Komařice 12.92 km
hřbitov Dolní Dvořiště 12.92 km
kaple Záluží 12.96 km
památník Lt William R. Preddy 13.15 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Větřn... 13.19 km
sv. Jan Nepomucký, Dolní Dvořiště... 13.19 km
kostel sv. Jiljí, Dolní Dvořiště... 13.19 km
fara Dolní Dvořiště 13.2 km
kašna Dolní Dvořiště 13.2 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Větřní... 13.21 km
fara Větřní 13.22 km
Watzlik Hans 13.22 km
Dolní Dvořiště 13.22 km
Buškův hamr 13.23 km
kaple U Svaté Trojice, Trhové Svin... 13.25 km
Vávra František 13.27 km
kostel Nejsvětější Trojice, Trhové... 13.3 km
fara U Svaté Trojice, Trhové Sviny... 13.31 km
modřín opadavý u Svaté Trojice 13.34 km
milník do Krumlova u Buškůva Hamru... 13.37 km
Čertyně 13.39 km
legenda o Panně Marii - Svatý Káme... 13.45 km
kaple studniční, Svatý Kámen 13.45 km
legenda o zjevení Panny Marie - Sv... 13.45 km
U Svatého Kamene 13.49 km
kostel Panny Marie Sněžné, Svatý K... 13.51 km
fara Svatý Kámen 13.51 km
Svatojánský věneček 13.52 km
3. rPS - Kamenná 13.55 km
CHKO Blanský les 13.61 km
vlaková zastávka Kladné 13.79 km
Řevňovice 13.8 km
Svatá Trojice 13.84 km
Svéráz 14.06 km
fara Jednoty českobratrské, Trhové... 14.14 km
Plav 14.16 km
nádraží Rybník 14.17 km
bunkr (řopík) 182/33/A-140Z 14.17 km
nouzové přistání amerického B-17G ... 14.19 km
kostel Československé církve husit... 14.31 km
NS Trhosvinensko 14.4 km
infocentrum Trhové Sviny 14.41 km
socha sv. Jana Nepomuckého, Trhové... 14.48 km
Festival dechových hudeb Karel Val... 14.49 km
Trhové Sviny 14.49 km
Valdauf Karel 14.49 km
radnice Trhové Sviny 14.49 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Tr... 14.49 km
pamětní deska Ladislav Stráský 14.5 km
kašna Trhové Sviny 14.51 km
pomník padlých WWI i II, Trhové Sv... 14.52 km
hřbitov bývalý Trhové Sviny 14.56 km
židovský hřbitov Rožmberk nad Vlta... 14.59 km
hraniční přechod Dolní Dvořiště - ... 14.6 km
rodný dům Emila Háchy, Trhové Svin... 14.69 km
Hácha Emil 14.69 km
pamětní deska Emil Hácha, Trhové S... 14.69 km
Rybník 14.73 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 14.77 km
vlaková zastávka Třísov 14.83 km
parkoviště Třísov 14.84 km
kaplička Panny Marie, Třísov 14.85 km
lípa Třísov 14.87 km
milník do Nových Hradů, Trhové Svi... 14.88 km
SDH Třísov 14.89 km
Kaliště 14.9 km
Třísov 14.91 km
návesní rybník, Třísov 14.91 km
lávka Vltava, Vyšší Brod 14.95 km
muzeu užitkových vozidel, Trhové S... 14.96 km
zřícenina hradu Dívčí kámen 15.03 km
Podhradský 15.05 km
Křemžský potok 15.07 km
keltské oppidum Třísov 15.1 km
sv. Jan Nepomucký, Rožmberk nad Vl... 15.13 km
silniční most Vltava, Rožmberk nad... 15.13 km
kašna hradní Rožmberk nad Vltavou... 15.13 km
Březan Václav 15.16 km
Koněspřežní železnice 15.18 km
kostel sv. Mikuláše, Rožmberk nad ... 15.19 km
hrad Rožmberk nad Vltavou 15.19 km
fara Rožmberk nad Vltavou 15.19 km
renesanční dům, Rožmberk nad Vltav... 15.21 km
Rafťáci 15.22 km
Svatojánský věneček 15.22 km
kašna Rožmberk nad Vltavou 15.24 km
kašna na náměstí Rožmberk nad Vlta... 15.24 km
sv. Jan Nepomucký na sloupu, Rožmb... 15.26 km
dětské hřiště Rožmberk nad Vltavou... 15.27 km
SDH Rožmberk nad Vltavou 15.29 km
Hop nebo trop 15.3 km
Rafťáci 15.3 km
nádraží Kájov 15.32 km
kašna malá Rožmberk nad Vltavou 15.33 km
Ostrolovský Újezd 15.33 km
Pavučina 15.34 km
Rožmberk nad Vltavou 15.34 km
hřbitov Rožmberk nad Vltavou 15.38 km
kaple výklenková Kaliště 15.38 km
Tichá 15.44 km
tvrz Tichá 15.63 km
pomník padlých WWI, Kájov 15.67 km
Strážkovice 15.67 km
kostel Zesnutí Panny Marie, Kájov... 15.68 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ká... 15.69 km
fara s hospicem Kájov 15.69 km
kaple sv. Terezie, Kájov 15.71 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kájov... 15.71 km
hřbitov Kájov 15.73 km
Kájov 15.76 km
sousoší sv. Tadeáš, Josef a Ant. P... 15.77 km
Březí u Boršova nad Vltavou 15.82 km
kaple výklenková Slavkov 15.83 km
rybník pod tvrzí Žumberk 15.88 km
tvrz Žumberk 15.9 km
kašna nádvoří tvrz Žumberk 15.91 km
expozici lidového nábytku, tvrz Žu... 15.92 km
žlaby tvrz Žumberk 15.94 km
minipivovar Žumberk 15.97 km
mezinárodní dřevosochařské sympozi... 15.98 km
Žumberk 15.99 km
kostel Všech svatých, Žumberk 16 km
NS Paměti Slepičích hor 16.01 km
Žumberský jilm 16.05 km
hřbitov Žumberk 16.09 km
pomník padlých WWII, Trhové Sviny... 16.09 km
Větrná 16.15 km
pomník padlých WWII, Krasetín 16.23 km
Krasetín 16.24 km
SDH Slavkov 16.4 km
Slavkovská lípa 16.4 km
tvrz Slavkov 16.41 km
pomník republiky, Slavkov 16.41 km
kostel sv. Bartoloměje, Slavkov 16.42 km
fara Slavkov 16.42 km
Slavkov 16.44 km
památník Jana Žižky z Trocnova 16.46 km
Žižka Jan 16.46 km
Paměť stromů - 7. díl - Trocnov, M... 16.46 km
kostel sv. Jakuba Většího, Boršov ... 16.47 km
hřbitov Boršov nad Vltavou 16.47 km
fara Boršov nad Vltavou 16.5 km
Boršov nad Vltavou 16.52 km
Mezipotočí 16.53 km
muzeum husitského hnutí a Jana Žiž... 16.55 km
silniční most Otava, Boršov nad Vl... 16.55 km
památník Capt. Raymond F. Reuter 16.56 km
Včelná 16.58 km
hvězdárna Kleť 16.6 km
rybník Žižkovec 16.61 km
rybník Horní a Dolní Trocnov 16.64 km
vlaková zastávka Mezipotočí 16.65 km
Holubov 16.65 km
nádraží Včelná 16.67 km
rybník Grandlový 16.67 km
památník Karel Kovařovic 16.72 km
infocentrum Holubov 16.73 km
památník obětem totalit, Kleť 16.74 km
parkoviště lanová dráha Krasetín -... 16.74 km
koloběžky Kleť 16.74 km
studna u Mikšova statku 16.75 km
nádraží Trocnov 16.75 km
sluneční hodiny Kleť 16.76 km
nádraží Holubov 16.77 km
dětské hřiště Holubov 16.77 km
sedačková lanovka Kleť 16.79 km
Borovanský mlýn 16.79 km
Kleť 1084 m n. m. 16.8 km
půda plná pohádek, mlýn Borovany... 16.8 km
železniční most Otava, Boršov nad ... 16.83 km
Votrubů rybník, Borovany 16.85 km
Sokol Boršov nad Vltavou 16.88 km
kaplička Poříčí 16.9 km
nádraží Boršov nad Vltavou 16.97 km
obětem heydrichiády, Boršov nad Vl... 16.97 km
kaple Poříčí 16.98 km
Hop nebo trop 17.03 km
roubenka Malšín 17.06 km
kostel Srdce Ježíšova, Malšín 17.06 km
železniční most Kremžský potok, Ho... 17.12 km
kaple Křenov 17.14 km
Holubovský dub letní 17.17 km
rybník Pražan, Borovany 17.22 km
Ostrov 17.24 km
bunkr (řopík) 197/67/A-180 17.27 km
Černé Údolí 17.37 km
kaple Neposkvrněného početí Panny ... 17.4 km
5. rota PS, Černé Údolí 17.42 km
Trocnov 17.43 km
bunkr (řopík) 197/69/A-180Z 17.45 km
muzeum lehkého opěvnění Křenov... 17.45 km
u Mříče se srazily osobní vlaky, 1... 17.53 km
dětské hřiště Pohorská Ves 17.53 km
vlaková zastávka Radostice 17.59 km
ZOO Dvorec 17.59 km
Pohorská Ves 17.61 km
bunkr (řopík) 197/70/A-140Z 17.63 km
Pasovary 17.67 km
Pohorská lípa 17.67 km
tvrz Pasovary 17.67 km
Rafťáci 17.7 km
pomník padlých WWI, Pohorská Ves... 17.7 km
infocentrum Pohorská Ves 17.72 km
kostel sv. Linharta, Pohorská Ves 17.73 km
hřbitov Pohorská Ves 17.76 km
bunkr (řopík) 197/71/A-180Z 17.83 km
U Bugenů 17.87 km
Radostice u Borovan 17.93 km
SDH Žár u Nových Hradů 17.96 km
kamenný most Stropnice, Borovany 18 km
Žár u Nových Hradů 18.02 km
lípa u Stropnice 18.03 km
socha sv. Jana Nepomuckého, u most... 18.03 km
bunkr (řopík) 197/72/A-160Z 18.11 km
Kladenské Rovné 18.16 km
bunkr (řopík) 197/73/A-180Z 18.22 km
nádraží Borovany 18.27 km
přírodní památka Horní Malše 18.34 km
kaple Dvorec 18.39 km
Dvorec u Borovan 18.43 km
bunkr (řopík) X.a/15/C 18.49 km
Homole 18.5 km
kostel Československé církve husit... 18.54 km
pomník padlých WWI, Křemže 18.65 km
pomník prezidenta T.G.Masaryka, Kř... 18.66 km
zámecká zahrada Borovany 18.66 km
bunkr (řopík) 197/76/A-160Z 18.67 km
Žárský rybník 18.67 km
Smil Jan z Křemže 18.67 km
Křemže 18.67 km
pomník Jana Smila, Křemže 18.69 km
bunkr (řopík) 197/75/B2-100 18.72 km
kostel sv. Michaela, Křemže 18.72 km
bazén Borovany 18.72 km
4. rPS - Cetviny 18.73 km
Cetviny 18.76 km
fara Křemže 18.76 km
kašna Borovany 18.78 km
fara Borovany 18.79 km
SDH Křemže 18.8 km
zámek Borovany 18.8 km
kostel Navštívení P. Marie, Borova... 18.81 km
infocentrum Borovany 18.82 km
kaple Panny Marie Karmelské, Borov... 18.82 km
kostel Narození Panny Marie, Cetvi... 18.83 km
kašna Cetviny 18.84 km
pomník Jana Žižky, Borovany 18.87 km
Borovany 18.89 km
pranýř, Borovany 18.9 km
sousoší sv. Jana Nepomuckého, Boro... 18.91 km
radnice Borovany 18.93 km
hřbitov Dobrá Voda u Horní Stropni... 18.95 km
hřbitov Křemže 18.97 km
kaple sv. Voršily, Křemže 18.98 km
zámek Červený Dvůr 18.99 km
Horní Mlýn 19.07 km
rybník Světlík 19.08 km
Boletice 19.09 km
Staré Hutě 19.12 km
kaple Staré Hutě 19.14 km
věžový vodojem Borovany 19.15 km
Dobrá Voda u Horní Stropnice 19.15 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie Dob... 19.2 km
Mlýnský vrch 19.2 km
fara Dobrá Voda u Horní Stropnice... 19.2 km
hřbitov Horní Dvořiště 19.28 km
kašna Světlík 19.32 km
vlaková zastávka Herbertov 19.33 km
Světlík 19.35 km
letecký souboj P-51 Mustang vs. M... 19.44 km
Oka slatí v Neuhütten - Josef Vách... 19.44 km
pamětní deska Dr. Edvard Beneš, Sv... 19.45 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Světlí... 19.45 km
fara Světlík 19.49 km
kostel sv. Jakuba Většího, Světlík... 19.5 km
hřbitov Světlík 19.51 km
pomník padlých WWI, Horní Dvořiště... 19.54 km
kašna Horní Dvořiště 19.54 km
Horní Dvořiště 19.55 km
kostel sv. Michaela, Horní Dvořišt... 19.59 km
fara Horní Dvořiště 19.61 km
kaple výklenková Hojná Voda 19.65 km
kašna horní Hojná Voda 19.71 km
památník dosídlení Horní Stropnice... 19.76 km
fara Hojná Voda 19.77 km
pomník František Binder 19.77 km
pomník padlých WWI, Hojná Voda 19.78 km
o léčivém pramenu u sv. Anny ve Vi... 19.78 km
pramen sv. Anny, Hojná Voda 19.78 km
kaple sv. Anny, Hojná Voda 19.79 km
Winter Zikmund 19.79 km
Hojná Voda 19.79 km
Mariánský sloup, Horní Stropnice... 19.8 km
kostel (zaniklý) sv. Anny a kostel... 19.8 km
kaple u Světlíku 19.84 km
Horní Stropnice 19.84 km
kostel sv. Mikuláše, Horní Stropni... 19.92 km
fara Horní Stropnice 19.94 km
Srubec 19.99 km
ubytování v okolí

Rekreace na Lipně

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování:
Šumava: lipensko
šumavská obec: Frymburk

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 0 Kč detail

penzion 9001, Přední Výtoň

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: penzion
Šumava: lipensko
šumavská obec: Přední Výt...

ubytování s kapacitou: 31
cena ubytování: od 430 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum vláčků, Římovská roubenka - oteví...

    batoh
    muzeum vláčků, Římovská roubenka - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: budějovicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • regionální muzeum Český Krumlov - otevír...

    batoh
    regionální muzeum Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum fotoatelier Seidel - otevírací do...

    batoh
    muzeum fotoatelier Seidel - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
  • Jednota-potraviny Střítež

    batoh
    Jednota-potraviny Střítež
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota-potraviny Velešín

    batoh
    Jednota-potraviny Velešín
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota-potraviny Kaplice

    batoh
    Jednota-potraviny Kaplice
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Bankomat Poštovní spořitelna

    batoh
    Bankomat Poštovní spořitelna
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Jednota-potraviny Střítež 0.08 km
Jednota-potraviny Velešín 1.93 km
Jednota-potraviny Kaplice 3.8 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.99 km
Bankomat ČSOB 3.99 km
Jednota-potraviny Kaplice 4.43 km
Jednota-potraviny Kaplice 4.43 km
Bankomat Komerční banka 4.45 km
Bankomat Poštovní spořitelna 4.47 km
Bankomat GE Money Bank 4.47 km
Jednota-potraviny Kaplice 4.48 km
Bankomat Česká spořitelna 4.5 km
Bankomat ČSOB 4.5 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Kaplice... 4.55 km
Jednota-potraviny Kaplice 4.57 km
Jednota-potraviny Kaplice 4.72 km
čerpací stanice PAP OIL, Kaplice 5.14 km
čerpací stanice Benzina, Velešín... 5.15 km
Jednota-potraviny Velešín 5.55 km
Bankomat Česká spořitelna 6.07 km
Bankomat GE Money Bank 6.16 km
Jednota-potraviny Velešín 6.25 km
Jednota-potraviny Besednice 6.63 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 8.41 km
Jednota-potraviny Bujanov 8.55 km
Jednota-potraviny Rožmitál na Šuma... 10.02 km
Bankomat Komerční banka 11.02 km
Bankomat Komerční banka 11.02 km
Bankomat Citibank 11.04 km
čerpací stanice OMV, Český Krumlov... 11.14 km
Bankomat GE Money Bank 11.16 km
Bankomat GE Money Bank 11.16 km
čerpací stanice Benzina, Český Kru... 11.21 km
Bankomat ČSOB 11.25 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.28 km
Bankomat Komerční banka 11.32 km
Bankomat Česká spořitelna 11.33 km
Supermarket Český Krumlov 11.34 km
Bankomat GE Money Bank 11.36 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 11.44 km
Bankomat Citibank 11.69 km
Bankomat Citibank 11.69 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 11.7 km
Bankomat UniCredit Bank 11.76 km
Bankomat Česká spořitelna 11.77 km
Bankomat ČSOB 11.78 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 11.78 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.78 km
Bankomat Citibank 11.79 km
Bankomat Citibank 11.79 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.82 km
Bankomat Oberbank AG 11.83 km
Bankomat GE Money Bank 11.83 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 11.83 km
Bankomat Raiffeisenbank 11.84 km
Bankomat Komerční banka 11.93 km
Jednota-potraviny Kaplice 11.95 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12 km
Bankomat ČSOB 12.02 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 12.07 km
Jednota-potraviny Benešov nad Čern... 12.77 km
Jednota-potraviny Malonty 12.79 km
Bankomat ČSOB 12.95 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.95 km
Jednota-potraviny Větřní 13.02 km
Jednota-potraviny Dolní Dvořiště... 13.24 km
Jednota Kamenný Újezd 13.6 km
čerpací stanice PAP OIL, Trhové Sv... 14.17 km
čerpací stanice Benzina, Trhové Sv... 14.23 km
Bankomat Česká spořitelna 14.41 km
Bankomat Komerční banka 14.42 km
Bankomat GE Money Bank 14.57 km
Jednota Trhové Sviny 14.78 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Rožmber... 15.21 km
Jednota-potraviny Kájov 15.8 km
čerpací stanice EuroOil, Včelná... 16.3 km
Jednota Borovany 18.01 km
Jednota-potraviny Křemže 18.71 km
čerpací stanice PAP OIL, Křemže... 18.83 km
Bankomat Česká spořitelna 19.05 km
Jednota-potraviny Světlík 19.32 km
Jednota-potraviny Horní Dvořiště... 19.54 km
Jednota Horní Stropnice 19.65 km
čerpací stanice Benzina, České Bud... 19.68 km
Rožnov České Budějovice 19.84 km

mohlo by Vás zajímat

Bylo nás pět

batoh
Bylo nás pět
Šumava A-Z: filmová místa...
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Turistický region Šumava se nachází na jihozápadě České republiky. Na území Šumavy je od roku 1991 vyhlášen Národní park Šumava. Při návštěvě tohoto regionu se turisté mohou seznamovat s okolní neporušenou přírodou, hlubokými lesy, bystřinami a jezery, která jsou dostupná jak v letní, tak i v zimní turistické sezoně. Šumava leží na území okresů Český Krumlov, Prachatice, Klatovy a Domažlice. Šumava není jenom českým turistickým rájem, ale jeho území a aktivity na něm konané zasahují také do Rakouska a SRN. Často hledané ubytování Šumavy jsou Špičák, Železná Ruda, Zadov, Churáňov, Srní či Modrava. Velkým lákadlem je Lipenská přehrada, ledovcová jezera jak na české tak bavorské straně Šumavy. Vyberte si z rozsáhlé nabídky ubytování na Šumavě - naleznete zde hotely a penziony, priváty a apartmány, chaty a chalupy a také kempy. Ubytování na Šumavě je pěkné v každém ročním období. Máme pro Vás tipy na ubytování na Šumavě - levné ubytování, ubytování na samotě, luxusní ubytování. Ve výběru levného ubytování naleznete ubytování s cenou pod 200Kč. Nebojte se levně se ubytovat, není to totiž většinou na úkor kvality ubytování. Vždy zde naleznete levné a kvalitní ubytování. Ubytování za výhodné ceny na horách, u vody, ve vesničkách i ve velkých městech. Široká nabídka levných hotelů, chat a chalup či penzionů. Zcela nejlevnější způsob ubytování jsou levné ubytování v ubytovnách. Pro studenty a turisty jsou lákavé ubytování v levných penzionech, či levné ubytování v soukromí. O množství sněhu, o počasí na Šumavě se můžete informovat prostřednictvím netu pomocí šumavských web kamer. O upravenosti běžeckých tratí informuje Bílá stopa. Turistické, praktické informace, zajímavosti, informace o městech, tipy na výlet a volný čas vám přináší náš nejstarší šumavský net http://www.sumava.cz/.Na Šumavě si můžete poslechnout místní rádio Rock Radio Šumava, Kiss Jižní Čechy a projít se po místech kudy chodil Král Šumavy, nebo spisovatel Šumavy Karel Klostermann, který miloval horu Javorník na Šumavě.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

„Nerozhněvám se, ba, dojista nerozhněvám, Jouzo! Pravdu máš, měl bych to udělat, ale co plátno? Ona nepovolí a děti stojí k ní! Jakub ovšem se čertí a přísahá, že jednou všem břicha rozpáře, ale tímhle sakrováním a vyhrožováním se nic nezmění, protože mámu nezastraší a hlavně jen proti mně míří, a já že jsem tím vinen, říká, a proti mně a proti jeho bratřím jsou tyhle řeči namířeny a nikoli proti mámě, od níž všecko zlo vychází."

Staroch těžce dýchal, hlavu nad stůl sklonil, čelo dlaněmi opřel.

„Ožeň tedy Jakuba," děl vážně Potužák, „a jdi na výminek; ať si to potom mezi sebou spraví. Všakže Jakub se postará, aby si své uchránil, a druzí uvidí, že bude třeba se uskromnit."

Krušnej sebou trhl a zabručel cosi, že by rád, tuze rád; ale kdeže by se našla nevěsta, která by chtěla žiti s jeho ženou pod jednou střechou, a dokonce ještě, kdyby tato vládla hospodářstvím. A ona na výminek že nepůjde, leda by Josef už byl doktorem; v tom že to nejvíc vězí! Člověk nerozumí, co takové študování na doktora obnáší, žene se do toho a potom uvázne. Kdyby Josef se byl stal knězem, jak se původně myslilo, nebylo by všech těchhle starostí a trampot...

Odmlčel se opět.

„Nevím ti rady," řekl temným hlasem Potužák. „Je mi tě líto, jsi hodný člověk, ale chyba je, žes rodičů neposlechl, svou hlavu jsi nasadil proti nim, ale proti ženě vůle neměl a otěže do rukou jí dal. Nechrne těch řečí; připotmělo se, třeba povečeřet. Mám hlad a ty dozajista ho máš taky. Podívám se po ženě, kde se omeškala, a připomenu jí, aby nám přinesla večeři."

„Počkej jen maličko. Já hlad nemám, kamaráde, mne jiné věci tlačí. Chci ti jenom ještě říci, že nějaký ten rok to musím všecko ještě snášet. Pepíkovi dopíšu, že mu dávám ještě šest měsíců lhůty, aby toho doktora udělal; neudělá-li, krejcaru mu více nepošlu."

„To je moudré slovo, jen se ho drž a nepovoluj zase..."

„Nepovolím a provedu to, i kdyby se všickni čerti proti mně spikli..."

„Copak je o čerty! Ti se nespiknou, ale žena tě zas osedlá..." „Neosedlá mne tenhlekrát!" „Nu, uvidíme!"

Vešla selka, přivítala vlídně hostě, na večeři pozvala. Ježto již silně se stmívalo, rozžali lampu. Syn a dcera vešli, čeleď přivolali, všickni vespolek za stůl zasedli. Hospodyně postavila na stůl dvě velké mísy, jednu naplněnou krupicovou kaší, dobře omaštěnou a smaženou cibulkou politou, druhou se sladkým mlékem. Pomodlili se, všichni pak, vedle starého obyčeje, ze společné mísy pojídali kaši, již mlékem splakovali. Při jídle a před mladými a dětmi mužové nepromluvili slova o věcech, jež dříve byli přetřásali; hovořili vůbec málo, jen tu a tam padla lichá poznámka.

Jakmile pojedli, mladí i čeleď opustili sednici dodělat práce ve stájích a po dvoře vyšli. Zůstaly jen hospodyně a děvečka, která jí při mytí a ukládání nádobí pomáhala; oba mužové pak se rozhovořili o svém hospodářství, o úrodě, o dobytku. Po desáté hodině host povstal a prohlásil, že půjde domů. Hospodář jej zval, aby ještě zůstal; než Krušnej na svém stál, že je svrchovaný čas na odchod.

„Pojď mě kousek vyprovodit, můžeš-li," pravil skoro šeptem svému hostiteli: „rád bych ti ještě něco řekl; před panímámou bych se neostýchal, ale není třeba, aby děvka slyšela."

Potužák pokývl hlavou a vyšel se svým hostem, jenž se krátkými slovy s hospodyní rozloučil.

„Přijďte brzo zase, strýčku!" volala tato za odcházejícím.

„Přijdu, přijdu!" odpověděl Krušnej, neohlížeje se více; „dej vám Pánbůh štěstí a zdraví!"

„Dejž to Pánbůh!"

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky