Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Bettmannsäge (D)

Šumava

kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: Německo
GPS: 48°59'51.24"N 13°11'10.78"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Bettmannsäge na trati 905 Bayerisch Eisenstein - Plattling na které jezdí Waldbahn.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Bettmannsäge (D)

batoh
Bettmannsäge (D)
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

kostel Maria Königin, Schweinhütt (D)

batoh
kostel Maria Königin, Schweinhütt (D)
Šumava A-Z: kostely
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

dětské hřiště Schwienhütt (D)

batoh
dětské hřiště Schwienhütt (D)
Šumava A-Z: děti
Šumava: bavorsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Außenried (D)

batoh
Außenried (D)
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: bavorsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
Bettmannsäge (D) 0.12 km
kostel Maria Königin, Schweinhütt ... 1.36 km
dětské hřiště Schwienhütt (D)... 1.38 km
Außenried (D) 2 km
památník pádu balonu Monte 2.05 km
vlaková zastávka Außenried (D) 2.05 km
kaple Panny Marie, Reisachmühle (D... 2.06 km
železniční most Reisachmühle (D)... 2.11 km
Reisachmühle (D) 2.12 km
infocentrum Naturpark Haus, Zwiese... 2.18 km
Schwarzach (D) 2.36 km
Wi Wa Du Kinderland, Indoorspielpa... 2.56 km
pomník oběti bombardování Zwiesel ... 2.57 km
kaple na okraji Zwieselu (D) 2.58 km
Grenzlandfest Zwiesel (D) 2.78 km
parní pivovar Zwiesel (D) 3 km
Regenbogen - Oswald Faber, Zwiesel... 3.17 km
přehrada Regen (D) 3.22 km
kašna s kaskádami, Zwiesel 3.23 km
Sál Království - Svědkové Jehovovi... 3.26 km
skleněná kaple, Zwiesel (D) 3.28 km
kašna Zwiesel (D) 3.35 km
Langdorf (D) 3.39 km
Vzteklina, díl 5. 3.45 km
kaple Zwiesel (D) 3.59 km
Flösser - S.Schriml, Zwiesel (D) 3.59 km
Spielende Kinder - M. Killinger, Z... 3.62 km
náměstní kašna Zwiesel (D) 3.63 km
dětské hřiště Zwiesel (D) 3.63 km
Weissbierbräuhaus, Zwiesel (D) 3.64 km
Zwieseler Glastage - Zwieselské dn... 3.64 km
Roj havranů - Sebastian Roser, Zwi... 3.65 km
kašna malá Zwiesel (D) 3.65 km
skleněná křišťálová pyramida, Zwie... 3.65 km
sousoší sv. Jana Nepomuckého, Zwie... 3.71 km
infocentrum Zwiesel (D) 3.73 km
kašna na nádvoří muzea, Zwiesel (D... 3.75 km
muzeum lesa a hraček, Zwiesel (D) 3.76 km
kostel sv. Kříže, Zwiesel (D) 3.78 km
Galerie kávy, Zwiesel (D) 3.81 km
pomník padlých WWI i II, Zwiesel (... 3.82 km
Zwieselská noc skla 3.92 km
Zwiesel (D) 3.92 km
nádraží Zwiesel (D) 3.93 km
kostel sv. Mikuláše, Zwiesel (D) 3.95 km
kostel Jména Mariina, Zwiesel (D) 4.06 km
akvapark Zwiesel (D) 4.08 km
hřbitov Zwiesel (D) 4.09 km
dětské hřiště, akvapark Zwiesel (D... 4.1 km
Saunová vesnička, ZEB Zwiesel (D)... 4.14 km
Schönecker Riegel (D) 833 m n. m. 4.2 km
kaple Klautzenbach (D) 4.6 km
Klautzenbach (D) 4.64 km
pec Klautzenbach (D) 4.64 km
dětské hřistě Bauer, Regen (D) 4.75 km
Rodenstock, Regen (D) 4.76 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Raben... 4.84 km
kaple sv. Jiří, Rabenstein 4.9 km
Rabenstein (D) 4.9 km
pítko Rabenstein (D) 4.9 km
pomník padlých WWI i II, Rabenstei... 4.91 km
muzeum skla, zámek Theresienthal (... 4.94 km
pomník padlých WWII, Theresienthal... 4.95 km
pomník Max Gallinger (D) 5.02 km
dětské hřiště Regen (D) 5.02 km
lázeňský park Regen (D) 5.04 km
nádraží Regen (D) 5.07 km
vodáctví Regen (D) 5.09 km
Perle am Fluss, Regen (D) 5.16 km
kašna za kostelem, Regen (D) 5.18 km
Perlenbrunnen, Regen (D) 5.21 km
fara Regen (D) 5.22 km
kostel sv. Michaela, Regen (D) 5.22 km
sv. Jan Nepomucký, Regen (D) 5.25 km
Obermühle Regen (D) 5.25 km
Theresienthal (D) 5.26 km
zámek Rabenstein (D) 5.29 km
galerie Kalina Regen (D) 5.31 km
Regen (D) 5.32 km
Nachtmann Jaroslav 5.32 km
Krvavá léta - konfident gestapa, K... 5.32 km
muzeum zemědělství Regen (D) 5.4 km
infocentrum Regen (D) 5.4 km
Rinchnach (D) 5.42 km
Rakušanová Lída 5.42 km
kostel sv. Johannese, Rinchnach (D... 5.44 km
železniční most Theresienthal (D)... 5.76 km
krytá lávka Řezná (D) 6.01 km
kaple Weißenstein (D) 6.03 km
Skleněný les Weißenstein (D) 6.11 km
muzeum Žrací dům Weißenstein (D)... 6.12 km
Vegesack Siegfried von (D) 6.12 km
koupaliště Regen (D) 6.12 km
zřícenina hradu Weißenstein (D) 6.14 km
NS Hradní Weißenstein (D) 6.14 km
selský skanzen Lindberg (D) 6.49 km
infocentrum Lindberg (D) 6.55 km
kostel sv. Josefa, Lindberg (D) 6.6 km
vlaková zastávka Zwieselau (D) 6.69 km
Lindberg (D) 6.76 km
golf Oberzwieselau (D) 6.83 km
FFW Unterzwieselau (D) 7.05 km
pomník padlých WWII, Unterzwiesela... 7.06 km
kostel Unterzwieselau (D) 7.06 km
dětské hřiště Unterzwieselau (D)... 7.06 km
hřbitov Unterzwieselau (D) 7.08 km
Lehen (D) 7.11 km
zámek Oberzwieselau (D) 7.32 km
Nacht fiel über Gotenhafen (D) 7.32 km
Ludwigsthal (D) 7.45 km
Ota I. Bavorský 7.46 km
zámek Ludwigsthal (D) 7.46 km
fara Ludwigsthal (D) 7.53 km
kostel Ježíšova srdce, Ludwigsthal... 7.56 km
hřbitov Ludwigsthal (D) 7.57 km
pomník padlých WWI i II, Ludwigsth... 7.6 km
FFW Ludwigsthal (D) 7.81 km
parkoviště Haus zur Wildnis, Ludwi... 7.88 km
Silberberg (D) 955 m n. m. 8.03 km
Oberlindbergmühle (D) 8.05 km
vlaková zastávka Ludwigsthal (D) 8.05 km
Debrnický potok - Grosse Deffernik... 8.07 km
Dětský koutek, Haus zur Wildnis (D... 8.12 km
Haus zur Wildnis - Dům k divočině ... 8.14 km
kaple Reinhartsmais (D) 8.17 km
vlaková zastávka Böhmhof (D) 8.19 km
kašna Frauenau (D) 8.25 km
Frauenau (D) 8.26 km
muzeum skla Frauenau (D) 8.26 km
sklářská vana, Frauenau (D) 8.27 km
skleněná archa, Frauenau (D) 8.27 km
infocentrum Sklářské muzeum Frauen... 8.28 km
Galerie am Museum Frauenau (D) 8.28 km
dětské hřiště Frauenau (D) 8.29 km
expozice historický důl, hora Silb... 8.33 km
dětské hřiště Silberberg (střední ... 8.33 km
Reinhartsmais (D) 8.33 km
hřbitov Frauenau (D) 8.34 km
kostel Maria Himmelfahrt, Frauenau... 8.37 km
Silberberg, Bodenmais (D) 8.37 km
radnice Frauenau (D) 8.38 km
kašna radniční Frauenau (D) 8.39 km
nádraží Frauenau (D) 8.41 km
železniční most Ludwigsthal (D) 8.54 km
bobová dráha, Silberberg 8.65 km
sedačková lanovka Silberberg (D) 8.71 km
skiareál Silberberg (D) 8.74 km
dětské hřiště Silberberg (dolní st... 8.75 km
parkoviště Bretterschachten (D) 8.77 km
parkoviště Deffernik (D) 8.77 km
Regenhütte (D) 8.85 km
běžecké lyžování Bretterschachten ... 8.86 km
Glashüttenmuseum Regenhütte (D) 8.95 km
muzeum vycpaných zvířat - Tiermuse... 9.09 km
FFW Bodenmais (D) 9.73 km
kostel Nanebevzetí P. Marie, Boden... 9.94 km
pomník padlých WWI i II, Bodenmais... 9.96 km
fara Bodenmais (D) 9.97 km
kašna Bodenmais (D) 9.99 km
pivovar Adam-Bräu, Bodenmais (D) 10.01 km
infocentrum Bodenmais (D) 10.15 km
Bodenmais (D) 10.18 km
obrazárna galerie Leimberger, Bode... 10.2 km
nádraží Triefenried (D) 10.21 km
nádraží Bodenmais (D) 10.22 km
akvapark Silberberg, Bodenmais (D) 10.28 km
hřbitov Bodenmais (D) 10.37 km
Wildniscamp am Falkenstein (D) 10.38 km
galerie skla, dekorací, dárků Josk... 10.39 km
Seebachschleife (D) 10.4 km
kostel sv. Stephanus, Spiegelhütte... 10.64 km
galerie skla, dekorací, dárků Josk... 10.74 km
kašna Joska, Badenmais (D) 10.77 km
parkoviště běžky Zwieslerwaldhaus ... 10.78 km
přehrada Frauenau (D) 10.79 km
běžecké lyžování Zwieslerwaldhaus ... 10.79 km
park, hřiště, biergarten, galerie ... 10.84 km
dětské hřiště Joska, Bodenmais (D)... 10.84 km
parkoviště Zwieslerwaldhaus (D) 11.03 km
parkoviště pod Zwieslerwaldhausem ... 11.03 km
vodopád Rissloch (D) 11.25 km
sluneční hodiny Schwellhäusl (D)... 11.32 km
plavební kanál Schwellgraben (D) 11.33 km
lesní restaurace Schwellhäusl (D)... 11.36 km
Althütte (D) 11.37 km
parkoviště Velké Javorské jezero... 11.44 km
jelení obora Scheuereck (D) 11.45 km
Velké Javorské jezero (ledovcové) ... 11.46 km
pohádkový les Märchenwald (D) 11.47 km
pomník padlých WWI, Velké Javorské... 11.48 km
Zwieslerwaldhaus (D) 11.56 km
nejstarší hostinec Bavorského lesa... 11.6 km
studánka u Grosse Deffernik (D) 11.68 km
Prales pod Falkensteinem - Josef V... 11.69 km
Velký Falkenstein (D) 1315 m n. m.... 11.9 km
Prales na Hollenbachsprengu - Jose... 12.55 km
Höllbachgespreng (D) 12.6 km
skiareál Geiskopf (D) 12.66 km
Klingenbrunn (D) 12.82 km
Nietzsche Friedrich 12.82 km
kašna Klingenbrunn (D) 12.87 km
pomník padlých WWI i II, Klingenbr... 12.87 km
kostel Maria Hilfe der Christen, K... 12.98 km
Ruckowitzschachten (D) 13.26 km
kaple sv. Bartoloměje, Velký Javor... 13.26 km
WetterOnline - předpověď Velký Jav... 13.31 km
Západ slunce nad Javorem - Josef V... 13.31 km
Velký Javor - Großer Arber (D) 145... 13.31 km
stanoviště NATO NADGE, Velký Javor... 13.38 km
hraniční přechod Debrník - Ferdina... 13.42 km
Auerbach u Zachenbergu (D) 13.45 km
fara Bayerisch Eisenstein (D) 13.49 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Bayer... 13.5 km
pomník padlých WWII, Bayerisch Eis... 13.52 km
Ferdinandovo údolí 13.55 km
dětské hřiště za nádražím Bayerisc... 13.58 km
infocentrum Bayerisch Eisenstein (... 13.59 km
kaple Bayerisch Eisenstein (D) 13.59 km
železniční muzeum Bayerisch Eisens... 13.64 km
FFW Bayerisch Eisenstein (D) 13.78 km
ArberLand Halle, Bayerisch Eisenst... 13.79 km
Kunsträume grenzenlos, Bayerisch E... 13.82 km
Noc vykuřování - Rauhnächte 2016, ... 13.82 km
adventní trhy Bayerisch Eisenstein... 13.82 km
Křídlo anděla - Václav Fiala, Baye... 13.83 km
Česko-bavorská neděle na hraničním... 13.85 km
dětské hřiště nádraží Bayerisch Ei... 13.91 km
Bayerisch Eisenstein (D) 13.91 km
hraniční kámen, společné nádraží B... 13.91 km
infocentrum Alžbětín 13.92 km
Svět přírodního parku, Bayerisch E... 13.92 km
Průšvihy první republiky - Šumavsk... 13.92 km
Tajemství železnic - Vlakem za žel... 13.92 km
nádraží Alžbětín - Bayerisch Eisen... 13.92 km
Cyklotoulky - Bayerisch Eisenstein 13.92 km
Železnorudské povstání 13.92 km
pamětní deska Ing. Jan Zenkl, Alžb... 13.92 km
potok Svarožná 13.95 km
hraniční přechod Železná Ruda - Ba... 13.99 km
Rysí slavnosti, Železná Ruda 14 km
Malý Javor - Kleiner Arber (D) 1.3... 14.02 km
dětské hřiště Velký Javor (D)... 14.03 km
žlab, Velký Javor (D) 14.03 km
vodotrysk, Velký Javor (D) 14.05 km
NS protipěchotní překážky Debrník... 14.09 km
kabinková lanovka Velký Javor (D)... 14.1 km
horská služba Zwiesel (D) 14.12 km
Jak ukrást Dagmaru 14.14 km
bunkr KŽ-1, Debrník 14.15 km
stavení Bayerisch Eisenstein 14.22 km
kaple nad Bayerisch Eisenstein (D) 14.24 km
skiareál Velký Javor (D) 14.24 km
parkoviště Velký Javor 14.25 km
hřbitov bývalý Bayerisch Eisenstei... 14.35 km
Alžbětín 14.41 km
zámek (zaniklý) Debrník 14.44 km
Debrník 14.44 km
EuroVelo 13 - Stezka železné opony... 14.46 km
3. rota PS, Debrník 14.5 km
kašna Debrník 14.59 km
naučná stezka Tetřeví stezka 14.6 km
Velká jedle u Debrníku 14.61 km
vodáctví Bayerisch Kanada (D) 14.63 km
Planet Kart-o-mania 14.71 km
NS Železná opona – protitanková př... 14.75 km
bunkr KŽ-1, Debrník - Železná Ruda... 14.77 km
lípa Alžbětín 14.79 km
Velký Roklan - Großer Rachel (D) 1... 14.89 km
Vzduchoplavec Kráčmera - Nad západ... 14.97 km
Debrník 1337 m n. m. 14.98 km
Zámecký les 14.98 km
hraniční přechod Prášily - Scheuer... 15.01 km
javorová alej Debrník 15.05 km
Malé Javorské jezero (ledovcové) (... 15.16 km
evangelický kostel Ruhmannsfelden ... 15.2 km
hraniční kámen 12 15.22 km
hřbitov Spiegelau (D) 15.28 km
golf Deggendorf auf der Rusel (D) 15.36 km
lesní hřiště Spiegelau (D) 15.37 km
Gsenget 15.4 km
infocentrum Spiegelau (D) 15.46 km
sanatorium Rusel (D) 15.47 km
hřbitov Železná Ruda 15.48 km
Brennes (D) 15.48 km
hrob rodiny Prokopů 15.49 km
pamětní deska padlých WWII, Železn... 15.49 km
nádraží Gotteszell (D) 15.49 km
památník 7. obětí pochodu smrti, Ž... 15.49 km
pamětní deska Elisabeth Gilbert Li... 15.52 km
vyhlídka Rusel (D) 15.53 km
venkovní posilovna Železná Ruda 15.57 km
skiareál Samoty, Železná Ruda 15.58 km
dětské hřiště Železná Ruda 15.6 km
Železnorudské slavnosti 15.66 km
hamr Želená Ruda 15.67 km
kaple Železná Ruda 15.68 km
kostel St. Johannes, Spiegelau (D) 15.69 km
fara Spiegelau (D) 15.71 km
pomník padlých WWII, Spiegelau 15.71 km
Horní Ždánidla 15.73 km
sv. Jan Nepomucký, Železná Ruda 15.78 km
Pod Polomem 15.82 km
přehrada Gumpenried, Schwarzer Reg... 15.85 km
vlaková zastávka Železná Ruda cent... 15.86 km
Štaidl Ladislav 15.86 km
kasárna 7. bPS - 1. prPS, Železná ... 15.87 km
Sperl Lothar 15.9 km
fara Železná Ruda 15.9 km
pomník Adolfa Kašpara 15.9 km
4. rPS - Polom 15.92 km
kostel Panny Marie Pomocné z Hvězd... 15.92 km
památník legionářům Železná Ruda... 15.92 km
hřbitov bývalý u kostela Železná R... 15.92 km
Šumná Šumava - Železná Ruda 15.93 km
Cyklotoulky - Železná Ruda 15.93 km
Cyklotoulky - Železná Ruda, zimní... 15.93 km
NS Utajená obrana železné opony 15.93 km
Utajená obrana železné opony, Dubá... 15.93 km
NS Sklářská 15.93 km
Roklanské jezero (ledovcové) (D) 15.93 km
Lesní tůň Roklanské jezero - Josef... 15.93 km
závod Horsefeathers Iron Jam 15.93 km
muzeum Šumavy, Železná Ruda 15.94 km
stará pošta a škola, Železná Ruda... 15.94 km
projíždka kočárem, na saních, Žele... 15.95 km
pamětní deska osvobození Železná R... 15.95 km
Šumava krásná i smrtící, Jan Lakos... 15.95 km
Komárek Julius Miloš, Prof. Dr. 15.95 km
Jakš Martin 15.95 km
Ztracený Marek 15.95 km
Dorf und Markt Eisenstein sowie Ba... 15.95 km
Železná Ruda 15.95 km
Nový Pavel 15.95 km
běžecké lyžování Železná Ruda... 15.95 km
sv. Jan Nepomucký, Schwarzer Regen... 15.95 km
zámek Železná Ruda 15.96 km
Toulavá kamera ČT - pohádková stez... 15.96 km
Spiegelau (D) 15.96 km
motomuzeum Železná Ruda 15.99 km
historie lyžování na Železnorudsku... 15.99 km
kamenný rodinný dům, Železná Ruda... 15.99 km
environmentální (návštěvnické) cen... 15.99 km
infocentrum Železná Ruda 15.99 km
Grádelský potok 16 km
SDH Železná Ruda 16.02 km
hostinec Železná Ruda 16.09 km
Mooshütte (D) 16.09 km
2. rota PS, Svaroh 16.13 km
pivovarnické muzeum, Železná Ruda... 16.15 km
Kriminální příběhy ze staré Šumavy... 16.16 km
železniční tunel Železná Ruda 16.16 km
Zlatý stoleček 16.16 km
studená válka Mi-24 vs. Cobra 16.16 km
silniční most přes železnici, Žele... 16.19 km
pomník padlých WWI i II, Železná R... 16.2 km
hřbitov bývalý Železná Ruda 16.2 km
pozorovatelna PŽ-1, Železná Ruda... 16.26 km
úkryt 25/S, Železná Ruda 16.27 km
Jezero Laka (ledovcové) 16.29 km
lanové centrum Železná Ruda 16.3 km
slalomové káry Železná Ruda 16.3 km
Holidayinfo - Železná Ruda, Nad ná... 16.31 km
dětské hřiště Železná Ruda 16.32 km
šumavská chalupa, Železná Ruda 16.38 km
horní zrcadlová huť 16.39 km
kaple Spiegelau (D) 16.41 km
kaple sv. Barbory, Železná Ruda 16.41 km
Modravské slatě 16.42 km
skiareál Nad Nádražím, Železná Rud... 16.43 km
alej při křížové cestě, Železná Ru... 16.45 km
sdružený objekt ÚŽ-2 a PŽ-2, Želez... 16.46 km
Rokytská slať 16.49 km
Slať Weitfällernská - Josef Váchal... 16.49 km
Polom 1295 m n. m. 16.5 km
vlaková zastávka Železná Ruda měst... 16.5 km
palebný objekt KŽ-4, Železná Ruda... 16.53 km
úkryt ÚŽ-6, Železná Ruda 16.54 km
sáňkování Železná Ruda 16.55 km
V zátočině 16.58 km
kamenobetonový bunkr, Železná Ruda... 16.6 km
vodní kanál z jezera Laka 16.62 km
Ždánidla 1308 m n. m. 16.63 km
kaple sv. Anny a křížová cesta, Že... 16.65 km
pivovar Belveder, Železná Ruda 16.65 km
Pancířské stráně 16.73 km
Holidayinfo - Železná Ruda, Belved... 16.75 km
skiareál Belveder, Železná Ruda 16.79 km
vyhlídka Hindenburgkanzel (D) 16.81 km
Rudská křižovatka 16.87 km
pohřebiště Barabů 16.89 km
Poledník 1315 m n. m. 16.92 km
Toulavá kamera ČT - rozhledna Pole... 16.92 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Polední... 16.92 km
fotopoint Poledník 16.97 km
nouzové nocoviště Poledník 17.02 km
koupaliště Železná Ruda 17.22 km
infocentrum St. Oswald-Riedlhütte ... 17.5 km
Medvědí hora 1224 m n. m. 17.54 km
hraniční kámen 33 17.54 km
pomník padlých WWI, Špičák 17.55 km
kamenné moře Jezerní Hora 17.6 km
studánka cestou k Čertovu jezeru (... 17.61 km
Pamferova huť 17.62 km
vysoký kanál, Stará Hůrka 17.66 km
infocentrum Drachselsried (D) 17.7 km
Drachselsried (D) 17.7 km
kaple sv. Antonína Paduánského, Šp... 17.76 km
pomník padlých WWI, Drachselsried ... 17.77 km
kostel sv. Aegidius, Drachselsried... 17.77 km
Zmizelá Šumava, Šňupeček a pivíčko... 17.81 km
nouzové nocoviště Stará Hůrka 17.82 km
Prášilské jezero (ledovcové) 17.83 km
Zmizelá Šumava, Tanec s mrtvolami... 17.89 km
zřícenina kostela sv. Vincence Fer... 17.89 km
památník třem obětem Železné opony... 17.89 km
hřbitov Stará Hůrka 17.9 km
Zmizelá Šumava, Brokovnicí do zad... 17.9 km
Stará Hůrka 17.91 km
Divá Bára 17.91 km
kaple sv. Kříže, Stará Hůrka 17.92 km
Abelové 17.92 km
pamětní deska Josef Klostermann, S... 17.92 km
památník obětem Železné opony 17.92 km
pamětní deska Ottokar Kareis 17.92 km
Zmizelá Šumava, Utopenec na jezeře... 17.93 km
běžecké lyžování Lohberg - Scheibe... 18.06 km
motokáry Špičák 18.09 km
studánka cestou k Čertovu jezeru (... 18.1 km
parkoviště Lohberg - Scheiben (D)... 18.11 km
lipová alej Stará Hůrka 18.19 km
horská služba Železná Ruda 18.19 km
kaple s hrobkou Prášily 18.2 km
parkoviště Kaskády, Špičák 18.2 km
Dámská cesta na Svaroh 18.23 km
sedačková lanovka Pancíř 18.27 km
Nebe nad hlavou, klip Olympic 18.27 km
pivovar Prášily 18.34 km
Špičák 18.35 km
hájovna Prášily 18.38 km
Bílá Lucie 18.38 km
běžecké lyžování Prášily 18.39 km
skiareál Prášily 18.39 km
Prášily 18.39 km
Cyklotoulky - Prášily 18.39 km
památník zaniklých obcí a osad, Pr... 18.39 km
zřícenina kostela sv. Prokopa, Prá... 18.41 km
kaple Prášily 18.41 km
Kreuziger Roman 18.42 km
Brücknerův dům Prášily 18.43 km
pomník Josefa Váchala 18.43 km
nádraží Špičák 18.44 km
stodola Prášily 18.45 km
hřbitov Prášily 18.47 km
parkoviště Prášily 18.47 km
Toulavá kamera ČT - chovatel koní,... 18.48 km
Toulavá kamera ČT - Musheři, Práši... 18.48 km
vyjížďky se psím spřežením, Prášil... 18.54 km
projíždka kočárem, na saních, Práš... 18.54 km
výlety s průvodcem 18.54 km
koně Prášily 18.54 km
Formberg 18.54 km
botanická zahrada Prášily 18.55 km
vlek Sirotek a dětský Penguinland,... 18.56 km
dětské hřiště Prášily 18.57 km
Liščí díry 18.59 km
bizoni Prášily 18.59 km
infocentrum Prášily 18.61 km
Čertovo jezero (ledovcové) 18.64 km
horská služba Prášily 18.66 km
Pendl bus Špičák 18.72 km
železniční tunel Špičák 18.72 km
Holidayinfo - Špičák, nástupní sta... 18.76 km
sportoviště Špičák 18.77 km
Evropský pohár ve sjezdu iXS EDC 18.81 km
skiareál Ski&Bike Špičák 18.81 km
Bikepark Špičák 18.81 km
sedačková lanovka Špičák 18.82 km
horská služba Špičák 18.82 km
Slunečná (turistické rozcestí) 18.87 km
Novohůrecká jedle 18.91 km
Tmavý potok 18.93 km
Hůrecký vrch 1099 m n. m. 18.94 km
Toulavá kamera ČT - Hůrecký vrch, ... 18.94 km
Tmavý potok 18.96 km
Javoří Pila 18.96 km
žhář v archeoparku Prášily 19 km
archeopark Prášily 19 km
Jezerní hora 1343 m n. m. 19.03 km
Zmizelá Šumava, Masakr na Grubergu... 19.03 km
parkoviště Slunečná 19.08 km
Javoří pila 19.11 km
Gruberg 19.17 km
tanková střelnice Prášily 19.29 km
Popelní domky 19.29 km
Nová Hůrka 19.3 km
Šrail Jan 19.3 km
Silvestrovský sjezd s pochodněmi n... 19.31 km
Samiel na Sonnbergu - Josef Váchal... 19.31 km
Národní přírodní rezervace Černé a... 19.33 km
Hofmanky 19.42 km
studánka Pod Malým Špičákem 19.42 km
parkoviště Nová Hůrka 19.43 km
hotel Rixi, Špičák 19.45 km
pravěké, mezolitické sídliště na M... 19.45 km
Hašek Dominik 19.48 km
Vajsova louka, Špičák 19.5 km
naučná stezka Po stopách zajíce... 19.55 km
Špičák 1202 m n. m. 19.55 km
rozhledna Špičák 19.58 km
vila rodiny Prokopů, Špičák 19.6 km
Vrba u Vysokých Lávek - Josef Vách... 19.61 km
evropské rozvodí 19.61 km
Mlynářská slať 19.63 km
vlaková zastávka Grafling-Arzting ... 19.64 km
pamětní deska Arnyho Juránka 19.65 km
Svaroh - Zwercheck 1333 m n. m. 19.65 km
Vysoké Lávky 19.65 km
parkoviště Gerlova Huť 19.66 km
Juránek Arna Arnošt 19.68 km
Zmizelá Šumava, Juránkova chata 19.68 km
Juránkova chata 19.68 km
výstup na Juránkovu chatu na Svaro... 19.68 km
rozcestí Pod Švýcárnou 19.68 km
pohádková stezka Brčálník 19.72 km
rozcestí na Rozvodí, Špičák 19.75 km
Oblík 1224 m n. m. 19.76 km
NS historie obce Špičák 19.8 km
ekobus na Černé jezero 19.82 km
kaple Panny Marie, Arnbruck (D) 19.84 km
Skláři, Karel Klostermann 19.85 km
pramen Řezné (Regen) 19.94 km
Komárkova jedle 19.96 km
FFW Arnbruck (D) 19.98 km
pomník padlých WWI i II, Arnbruck ... 19.99 km
ubytování v okolí

apartmány 1051, Železná Ruda

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: železnorudsko
šumavská obec: Železná Ru...

ubytování s kapacitou: 12
cena ubytování: od 340 Kč detail

hotel 2039, Špičák

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: hotel ****
Šumava: špičácko
šumavská obec: Špičák

ubytování s kapacitou: 16
cena ubytování: od 0 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Wi Wa Du Kinderland, Indoorspielpark Zwi...

    batoh
    Wi Wa Du Kinderland, Indoorspielpark Zwiesel - otevírací doba
    Šumava A-Z: menší i větší...
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • parní pivovar Zwiesel - otevírací doba...

    batoh
    parní pivovar Zwiesel - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • muzeum lesa a hraček, Zwiesel - otevírac...

    batoh
    muzeum lesa a hraček, Zwiesel - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Wi Wa Du Kinderland, Indoorspielpa... 2.56 km
parní pivovar Zwiesel - otevírací ... 3 km
muzeum lesa a hraček, Zwiesel - ot... 3.76 km
Galerie kávy, Zwiesel - otevírací ... 3.81 km
muzeum skla, zámek Theresienthal -... 4.94 km
muzeum zemědělství Regen - otevíra... 5.4 km
muzeum skla Frauenau - otevírací d... 8.26 km
Tiermuseum Pfeiffer - Regenhütte -... 9.09 km
Svět přírodního parku, Bayerisch E... 13.92 km
muzeum Šumavy, Železná Ruda - otev... 15.94 km
environmentální (návštěvnické) cen... 15.99 km
pivovarnické muzeum, Železná Ruda ... 16.15 km
sklárna Starý kostel, Lohberg 20.61 km
centrum dřevařství - Dřevák Modrav... 22.7 km
Nostalgie Haus - otevírací doba 23.77 km
Handwerksmuseum Deggendorf - oteví... 24.55 km
Městské muzeum Deggendorf - otevír... 24.59 km
muzeum Dr. Šimona Adlera, Dobrá Vo... 25.36 km
Mineralienmuseum, Arrach - otevíra... 25.43 km
muzeum řemesel Bavorského lesa, Ar... 25.51 km
Destillenmuseum, Arrach 25.51 km
skanzen Finsterau - otevírací doba... 29.42 km
muzeum lihovin Bärwurz, Bad Kötzti... 29.82 km
brusírna křišťálového skla Rajský ... 30.17 km
interaktivní muzem skla Rajský dvů... 30.18 km
sklářské muzeum Annín - otevírací ... 30.9 km
muzeum svatodušní jízdy, Bad Kötzt... 31 km
Poutní muzeum, Neukirchen bei Heil... 32.97 km
muzeum Královského hvozdu Nýrsko -... 33.04 km
Velhartický betlém - otevírací dob... 33.15 km
skanzen Velhartice - otevírací dob... 33.43 km
muzeum Šumavy, Sušice - otevírací ... 35.55 km
Výstava perníků 35.57 km
Waldschmidtovo muzeum, Eschlkam - ... 38.85 km
muzeum lesa, Sengenbühl - otevírac... 39.04 km
firmy v okolí
Aldi Süd, Zwiesel (D) 2.39 km
REWE, Zwiesel (D) 2.48 km
Dänisches Bettenlager, Zwiesel (D)... 2.56 km
Real, Zwiesel (D) 2.67 km
Lidl, Zwiesel (D) 2.83 km
Penny Market, Zwiesel (D) 2.96 km
Müller, Zwiesel (D) 3.6 km
Norma, Zwiesel (D) 3.7 km
TEDi, Zwiesel (D) 3.7 km
Rossmann, Zwiesel (D) 3.7 km
NKD, Zwiesel (D) 3.76 km
Edeka, Zwiesel (D) 3.86 km
Intersport, Zwiesel (D) 3.89 km
Ernstings Family, Zwiesel (D) 3.92 km
Kik, Zwiesel (D) 3.92 km
Deichmann, Zwiesel (D) 3.92 km
Takko Fashion, Zwiesel (D) 3.92 km
Takko Fashion, Regen (D) 4.49 km
Deichmann, Regen (D) 4.54 km
TEDi, Regen (D) 4.55 km
Intersport, Zwieseler Straße, Rege... 4.7 km
Kaufhaus Bauer, Regen (D) 4.71 km
NKD, Regen (D) 4.75 km
Esprit, Regen (D) 4.78 km
Edeka center, Regen (D) 4.82 km
Norma, Regen (D) 4.89 km
REWE, Regen (D) 4.9 km
Netto, Zwiesel (D) 4.91 km
Aldi Süd, Regen (D) 4.97 km
Netto, Regen (D) 5.05 km
McDonalds Restaurant, Regen (D) 5.09 km
Intersport, Stadtplatz 9, Regen (D... 5.31 km
Intersport Regen, Stadtplatz 17, R... 5.32 km
Edeka, Regen (D) 5.32 km
čerpací stanice Shell, Bodenmais (... 9.45 km
NKD, Bodenmais (D) 10.32 km
REWE, Bodenmais (D) 10.49 km
Aldi Süd, Bodenmais (D) 10.72 km
směnárna a shop RetourEx, Alžbětín... 14.21 km
Global Travel Free Shop, Železná R... 14.23 km
čerpací stanice Shell, Spiegelau (... 15.26 km
Bankomat ČSOB 15.9 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.9 km
Ski Snow Max - Železná Ruda, Šumav... 15.97 km
Konzum Železná Ruda 15.99 km
Bankomat Česká spořitelna 16 km
čerpací stanice Benzina, Železná R... 16.02 km
čerpací stanice Shell, Schoefweg (... 16.84 km
čerpací stanice Shell, Drachselsri... 17.89 km
půjčovna e-kol, e-skůtrů, e-aut, e... 18.54 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Zwiesel (D)

batoh
nádraží Zwiesel (D)
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

nádraží Regen (D)

batoh
nádraží Regen (D)
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Mezi českými pohraničními horstvy měla Šumava vždy zvláštní, emocionálně nabitý význam. Po staletí se tu setkával a vzájemně obohacoval český a německý živel, po roce 1948 kraj rozťaly dráty železné opony a hraniční hvozdy bez lidí se pohroužily do tichého rozjímání narušované pouze barbarstvím domorodé armády. I přes plíživou komercializaci posledních let zůstává český příhraniční pás Šumavy z velké části pustý. Cesty tudy ale vedou. Ty, které za komunismu sloužily pohraničníkům, jsou dokonce většinou asfaltové. Co víc si cyklista může přát? Šumava je díky tomu a díky plánovanému rozvoji protkána stovkami cyklostezek a dvounozí turisté jsou dnes proti okoleným cykloturistům skoro v menšině. Šumava nabízí čistou přírodu, lesy, rybníky, přehrady, potoky, skály i spoustu zajímavostí v podobě šumavských vesnic a starých zřícenin. Na kole se můžete podívat i do chráněných přírodních rezervací a trasu si pohodlně naplánovat podle obtížnosti i délky. Navíc můžete využít místních cyklobusů, které vás nalodí i s vaším kolem, a podívat se tak do vzdálenějších míst nebo se nevracet stejnou cestou jako jste přijeli. Síť Zelených autobusů zajišťuje přepravu kol na přívěsu, jejich vykládku zajišťuje steward. V autobusech je instalován zvukový průvodce i světelné návěstí. Rezervace míst není nutná. Fialová linka jezdí trasu Nová Pec, Jelení Vrchy, modrá linka trasu Horská Kvilda – Kvilda – Bučina, žlutá linka trasu Sušice - Kašperské Hory – Srní – Modrava – Kvilda, zelená a červená linka Plzeň – Klatovy - Železná Ruda – Srní – Kvilda – Stachy – Zadov – Churáňov. Pokud nemáte své vlastní kolo, nebo se Vám nechce jej dopravovat s sebou, můžete využít řadu půjčoven horských kol. K pobytu můžete využít řady ubytování od levného po luxusní. O množství sněhu, o počasí na Šumavě se můžete informovat prostřednictvím netu pomocí šumavských web kamer. O upravenosti běžeckých tratí informuje Bílá stopa. Velké oblibě se těší Lipenská přehrada díky přehradní nádrži Lipno, skiareálu Lipno a službám Lipno servisu. Na Šumavě nebo prostřednictvím netu si můžete poslechnout místní rádio Rock Radio Šumava, Kiss Jižní Čechy a být v dění alespoň takto virtuálně. Časy se mění, Králem Šumavy dnes není pašerák, ale vítěz cyklo maratonu MTB, ROAD Author Král Šumavy

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

„To je pravda! Domkáři nemají práva, jen my starousedlí vlastníci takových živností, jimž přináleželo právo pastvy od starodávna. Soudil bych, že ani chalupníci by se neměli pojmout do toho dělení, jen my celolánní..."

„O tom my tu nerozhodneme, Jakube," pravil vážně Potužák; „dělit ano, ale dělit spravedlivě! A pokud možno dohodnout se mezi sebou, přibrat třeba geometra, který věci rozumí, ale žádných advokátů..."

„Máš svatou pravdu, jen žádných advokátů! V čem se nevyznáme, kde je třeba znát paragrafů, poradí nám můj syn Josef; ten takové věci má v malíčku, už devátý rok pořád v nich leží."

Potužák se zamračil.

„Tak ať v nich leží ještě deset let, než se z nich dá vyzkoušet," odvětil s důrazem; „já ti zase povídám, že do toho promluví právě tak málo jako který jiný doktor. My sami s to máme rozum, a nemáme-li, raději toho nechrne a nedělme!"

Krušnej neodpověděl. Kráčeli kus cesty mlčky podle sebe, každý zabrán svými myšlenkami. Došli tak skoro do polovice duby posázené hrázi Volešku, ve tmoucí tmě hlubokých stínů. V dálné dáli, od protějšího kraje rybníka, ozval se posupný "chechtot kteréhos racka, vyrušeného něčím z nočního klidu. Z levé strany, od Blat, stříbrným světlem politých, doznívalo zase kejhání pasoucích se tam hus a štěkot několika psů až ze Zbudova.

„Komáři štípají," promluvil pojednou Krušnej, třepnuv si rukou na tvář; „dá Pánbůh snad zítra vlažičku. Neškodila by, jen nepotrvá-li déšť po několik dní."

„Nu, vláhy bylo dost ještě předešlého týdne. Ať raději neprší. Já se teď vrátím, dobrou noc! — Či mi chceš ještě něco rci ?

„Už jsem ti řek, co mám na srdci. Jen přemýšlej o tom dělení. Tvoje slovo platí, u všech má váhu. Hleď, abys na to přemluvil starostu, aby předem naše obec byla s náma zajedno..."

Zakejhaly zase husy od Blat.

„Jen kejhejte! Jen kejhejte!" zabručel Krušnej; „však bude brzo po vaší slávě, vy potvory! — Víš, Jouzo, stará nebude chtít slyšet o tom dělení. Bude to s ní kříž a boj a kdo ví, kolik těch ženských ještě nasadí proti nám, a řečí bude moc! Vztekat se budou, až se jim řekne, že je konec s těmi stády hus. Což tvoje, Jouzo, ta se tomu dělení vzpírat nebude ?"

„Mám, chválabohu, ženu rozumnou..."

„Ovšem, ovšem, rozumnou! Stokrát jsem to přál té své. Má hus sotva sto."

„Nevím ani, mnoho-li jich má, ale jistě ne více než kdekterá domkářka u nás, které jich tam pasou po stech."

„To není v pořádku, vidíš! Tomu se musí učinit přítrž. Cožpak je to rozum, když řekněme paní řídící z Pištína jich tam taky má osmdesát! Když má stará o tom zvěděla, div čert ji nevzal."

Potužák se nemohl udržet smíchu, slyše tato slova. Stanul pak, dal Krušnému ještě jednou dobrou noc, podal mu ruku a už odcházel zpět k Plástovicům.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky