Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Außenried (D)

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: Německo
GPS: 49°00'56.95"N 13°10'54.24"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Außenried je stanice na trati 907 (Bodenmais – Zwiesel) . Trať vede z Bodemais do dopravního uzlu DB Waldbahn - města Zwiesel.




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Außenried (D)

batoh
Außenried (D)
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: bavorsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Schwarzach (D)

batoh
Schwarzach (D)
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: bavorsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Reisachmühle (D)

batoh
Reisachmühle (D)
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

železniční most Reisachmühle (D)

batoh
železniční most Reisachmühle (D)
Šumava A-Z: technické
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
Außenried (D) 0.5 km
Schwarzach (D) 0.58 km
Reisachmühle (D) 1.52 km
železniční most Reisachmühle (D)... 1.67 km
památník pádu balonu Monte 1.72 km
kaple Panny Marie, Reisachmühle (D... 1.74 km
Bettmannsäge (D) 1.99 km
vlaková zastávka Bettmannsäge (D)... 2.05 km
pomník oběti bombardování Zwiesel ... 2.4 km
kaple na okraji Zwieselu (D) 2.41 km
Langdorf (D) 2.52 km
Grenzlandfest Zwiesel (D) 2.89 km
Regenbogen - Oswald Faber, Zwiesel... 3.05 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Raben... 3.08 km
infocentrum Naturpark Haus, Zwiese... 3.09 km
parní pivovar Zwiesel (D) 3.13 km
pomník padlých WWI i II, Rabenstei... 3.14 km
pítko Rabenstein (D) 3.14 km
Rabenstein (D) 3.14 km
kaple sv. Jiří, Rabenstein 3.14 km
Sál Království - Svědkové Jehovovi... 3.16 km
kašna s kaskádami, Zwiesel 3.16 km
akvapark Zwiesel (D) 3.18 km
Wi Wa Du Kinderland, Indoorspielpa... 3.21 km
dětské hřiště, akvapark Zwiesel (D... 3.22 km
skleněná kaple, Zwiesel (D) 3.23 km
kaple Klautzenbach (D) 3.27 km
kašna Zwiesel (D) 3.28 km
kostel Maria Königin, Schweinhütt ... 3.29 km
dětské hřiště Schwienhütt (D)... 3.32 km
Saunová vesnička, ZEB Zwiesel (D)... 3.32 km
kostel sv. Kříže, Zwiesel (D) 3.33 km
nádraží Zwiesel (D) 3.34 km
Zwieseler Glastage - Zwieselské dn... 3.35 km
kaple Zwiesel (D) 3.35 km
skleněná křišťálová pyramida, Zwie... 3.36 km
Vzteklina, díl 5. 3.37 km
kašna malá Zwiesel (D) 3.4 km
Klautzenbach (D) 3.42 km
pec Klautzenbach (D) 3.43 km
dětské hřiště Zwiesel (D) 3.45 km
Spielende Kinder - M. Killinger, Z... 3.46 km
Flösser - S.Schriml, Zwiesel (D) 3.47 km
Schönecker Riegel (D) 833 m n. m. 3.5 km
zámek Rabenstein (D) 3.5 km
náměstní kašna Zwiesel (D) 3.53 km
Weissbierbräuhaus, Zwiesel (D) 3.54 km
Roj havranů - Sebastian Roser, Zwi... 3.55 km
sousoší sv. Jana Nepomuckého, Zwie... 3.61 km
muzeum lesa a hraček, Zwiesel (D) 3.62 km
kašna na nádvoří muzea, Zwiesel (D... 3.62 km
infocentrum Zwiesel (D) 3.62 km
pomník padlých WWI i II, Zwiesel (... 3.7 km
Galerie kávy, Zwiesel (D) 3.71 km
Zwieselská noc skla 3.76 km
Zwiesel (D) 3.76 km
kostel sv. Mikuláše, Zwiesel (D) 3.77 km
kostel Jména Mariina, Zwiesel (D) 3.8 km
hřbitov Zwiesel (D) 3.93 km
muzeum skla, zámek Theresienthal (... 4.01 km
pomník padlých WWII, Theresienthal... 4.02 km
Theresienthal (D) 4.26 km
železniční most Theresienthal (D)... 4.38 km
krytá lávka Řezná (D) 4.6 km
přehrada Regen (D) 4.67 km
selský skanzen Lindberg (D) 5.7 km
infocentrum Lindberg (D) 5.76 km
kostel sv. Josefa, Lindberg (D) 5.79 km
Lindberg (D) 5.95 km
Ludwigsthal (D) 5.98 km
dětské hřistě Bauer, Regen (D) 5.99 km
Ota I. Bavorský 6.02 km
zámek Ludwigsthal (D) 6.02 km
fara Ludwigsthal (D) 6.05 km
Rodenstock, Regen (D) 6.06 km
kostel Ježíšova srdce, Ludwigsthal... 6.07 km
hřbitov Ludwigsthal (D) 6.07 km
pomník padlých WWI i II, Ludwigsth... 6.11 km
pomník Max Gallinger (D) 6.21 km
dětské hřiště Regen (D) 6.22 km
Silberberg (D) 955 m n. m. 6.22 km
lázeňský park Regen (D) 6.24 km
vodáctví Regen (D) 6.28 km
Lehen (D) 6.3 km
FFW Ludwigsthal (D) 6.31 km
parkoviště Haus zur Wildnis, Ludwi... 6.35 km
kašna za kostelem, Regen (D) 6.36 km
Perle am Fluss, Regen (D) 6.37 km
nádraží Regen (D) 6.38 km
fara Regen (D) 6.38 km
kostel sv. Michaela, Regen (D) 6.39 km
Perlenbrunnen, Regen (D) 6.42 km
Debrnický potok - Grosse Deffernik... 6.42 km
Obermühle Regen (D) 6.44 km
sv. Jan Nepomucký, Regen (D) 6.46 km
galerie Kalina Regen (D) 6.48 km
vlaková zastávka Ludwigsthal (D) 6.5 km
expozice historický důl, hora Silb... 6.53 km
dětské hřiště Silberberg (střední ... 6.53 km
infocentrum Regen (D) 6.53 km
muzeum zemědělství Regen (D) 6.53 km
Krvavá léta - konfident gestapa, K... 6.54 km
Nachtmann Jaroslav 6.54 km
Regen (D) 6.54 km
vlaková zastávka Böhmhof (D) 6.56 km
Silberberg, Bodenmais (D) 6.56 km
Dětský koutek, Haus zur Wildnis (D... 6.69 km
Haus zur Wildnis - Dům k divočině ... 6.7 km
parkoviště Bretterschachten (D) 6.72 km
golf Oberzwieselau (D) 6.79 km
běžecké lyžování Bretterschachten ... 6.82 km
železniční most Ludwigsthal (D) 6.85 km
bobová dráha, Silberberg 6.85 km
FFW Unterzwieselau (D) 6.88 km
sedačková lanovka Silberberg (D) 6.9 km
pomník padlých WWII, Unterzwiesela... 6.91 km
kostel Unterzwieselau (D) 6.91 km
dětské hřiště Unterzwieselau (D)... 6.92 km
Regenhütte (D) 6.93 km
hřbitov Unterzwieselau (D) 6.93 km
skiareál Silberberg (D) 6.93 km
dětské hřiště Silberberg (dolní st... 6.95 km
vlaková zastávka Zwieselau (D) 7.03 km
Glashüttenmuseum Regenhütte (D) 7.03 km
Oberlindbergmühle (D) 7.05 km
parkoviště Deffernik (D) 7.08 km
muzeum vycpaných zvířat - Tiermuse... 7.17 km
Nacht fiel über Gotenhafen (D) 7.19 km
zámek Oberzwieselau (D) 7.19 km
koupaliště Regen (D) 7.21 km
Rakušanová Lída 7.48 km
Rinchnach (D) 7.48 km
kostel sv. Johannese, Rinchnach (D... 7.49 km
kaple Weißenstein (D) 7.68 km
Skleněný les Weißenstein (D) 7.79 km
Vegesack Siegfried von (D) 7.79 km
muzeum Žrací dům Weißenstein (D)... 7.79 km
zřícenina hradu Weißenstein (D) 7.79 km
NS Hradní Weißenstein (D) 7.79 km
FFW Bodenmais (D) 8 km
kostel Nanebevzetí P. Marie, Boden... 8.22 km
pomník padlých WWI i II, Bodenmais... 8.25 km
pivovar Adam-Bräu, Bodenmais (D) 8.25 km
fara Bodenmais (D) 8.25 km
kašna Bodenmais (D) 8.28 km
infocentrum Bodenmais (D) 8.39 km
Seebachschleife (D) 8.42 km
obrazárna galerie Leimberger, Bode... 8.45 km
nádraží Bodenmais (D) 8.46 km
Bodenmais (D) 8.46 km
akvapark Silberberg, Bodenmais (D) 8.52 km
hřbitov Bodenmais (D) 8.66 km
galerie skla, dekorací, dárků Josk... 8.67 km
Wildniscamp am Falkenstein (D) 8.75 km
kašna Frauenau (D) 9.07 km
Frauenau (D) 9.07 km
muzeum skla Frauenau (D) 9.07 km
skleněná archa, Frauenau (D) 9.08 km
sklářská vana, Frauenau (D) 9.08 km
dětské hřiště Frauenau (D) 9.08 km
infocentrum Sklářské muzeum Frauen... 9.08 km
Galerie am Museum Frauenau (D) 9.09 km
hřbitov Frauenau (D) 9.11 km
galerie skla, dekorací, dárků Josk... 9.12 km
parkoviště běžky Zwieslerwaldhaus ... 9.12 km
radnice Frauenau (D) 9.13 km
kostel Maria Himmelfahrt, Frauenau... 9.13 km
běžecké lyžování Zwieslerwaldhaus ... 9.14 km
kašna radniční Frauenau (D) 9.14 km
kašna Joska, Badenmais (D) 9.15 km
park, hřiště, biergarten, galerie ... 9.22 km
dětské hřiště Joska, Bodenmais (D)... 9.22 km
nádraží Frauenau (D) 9.23 km
vodopád Rissloch (D) 9.3 km
parkoviště Zwieslerwaldhaus (D) 9.38 km
parkoviště pod Zwieslerwaldhausem ... 9.38 km
parkoviště Velké Javorské jezero... 9.38 km
kaple Reinhartsmais (D) 9.39 km
Velké Javorské jezero (ledovcové) ... 9.41 km
sluneční hodiny Schwellhäusl (D)... 9.42 km
pohádkový les Märchenwald (D) 9.42 km
pomník padlých WWI, Velké Javorské... 9.43 km
plavební kanál Schwellgraben (D) 9.44 km
lesní restaurace Schwellhäusl (D)... 9.46 km
Reinhartsmais (D) 9.56 km
Zwieslerwaldhaus (D) 9.88 km
studánka u Grosse Deffernik (D) 9.9 km
nejstarší hostinec Bavorského lesa... 9.92 km
kostel sv. Stephanus, Spiegelhütte... 9.93 km
Prales pod Falkensteinem - Josef V... 10.27 km
Velký Falkenstein (D) 1315 m n. m.... 10.54 km
jelení obora Scheuereck (D) 10.54 km
nádraží Triefenried (D) 10.7 km
přehrada Frauenau (D) 11.04 km
Prales na Hollenbachsprengu - Jose... 11.12 km
Höllbachgespreng (D) 11.22 km
kaple sv. Bartoloměje, Velký Javor... 11.22 km
WetterOnline - předpověď Velký Jav... 11.27 km
Velký Javor - Großer Arber (D) 145... 11.27 km
Západ slunce nad Javorem - Josef V... 11.27 km
stanoviště NATO NADGE, Velký Javor... 11.35 km
fara Bayerisch Eisenstein (D) 11.5 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Bayer... 11.52 km
pomník padlých WWII, Bayerisch Eis... 11.54 km
infocentrum Bayerisch Eisenstein (... 11.6 km
hraniční přechod Debrník - Ferdina... 11.6 km
dětské hřiště za nádražím Bayerisc... 11.61 km
kaple Bayerisch Eisenstein (D) 11.61 km
železniční muzeum Bayerisch Eisens... 11.67 km
Ruckowitzschachten (D) 11.71 km
Ferdinandovo údolí 11.72 km
FFW Bayerisch Eisenstein (D) 11.79 km
ArberLand Halle, Bayerisch Eisenst... 11.81 km
adventní trhy Bayerisch Eisenstein... 11.84 km
Noc vykuřování - Rauhnächte 2016, ... 11.84 km
Kunsträume grenzenlos, Bayerisch E... 11.86 km
Křídlo anděla - Václav Fiala, Baye... 11.87 km
Česko-bavorská neděle na hraničním... 11.89 km
Bayerisch Eisenstein (D) 11.94 km
dětské hřiště nádraží Bayerisch Ei... 11.95 km
hraniční kámen, společné nádraží B... 11.96 km
Železnorudské povstání 11.96 km
infocentrum Alžbětín 11.96 km
Průšvihy první republiky - Šumavsk... 11.96 km
Svět přírodního parku, Bayerisch E... 11.96 km
Cyklotoulky - Bayerisch Eisenstein 11.96 km
Tajemství železnic - Vlakem za žel... 11.96 km
nádraží Alžbětín - Bayerisch Eisen... 11.96 km
pamětní deska Ing. Jan Zenkl, Alžb... 11.97 km
dětské hřiště Velký Javor (D)... 11.98 km
potok Svarožná 11.98 km
žlab, Velký Javor (D) 11.99 km
vodotrysk, Velký Javor (D) 12.01 km
hraniční přechod Železná Ruda - Ba... 12.02 km
Malý Javor - Kleiner Arber (D) 1.3... 12.04 km
Rysí slavnosti, Železná Ruda 12.05 km
kabinková lanovka Velký Javor (D)... 12.06 km
horská služba Zwiesel (D) 12.07 km
NS protipěchotní překážky Debrník... 12.13 km
Jak ukrást Dagmaru 12.18 km
skiareál Velký Javor (D) 12.2 km
parkoviště Velký Javor 12.2 km
stavení Bayerisch Eisenstein 12.22 km
kaple nad Bayerisch Eisenstein (D) 12.25 km
bunkr KŽ-1, Debrník 12.3 km
hřbitov bývalý Bayerisch Eisenstei... 12.35 km
Alžbětín 12.47 km
EuroVelo 13 - Stezka železné opony... 12.52 km
Debrník 12.56 km
zámek (zaniklý) Debrník 12.56 km
3. rota PS, Debrník 12.63 km
kašna Debrník 12.72 km
naučná stezka Tetřeví stezka 12.73 km
Velká jedle u Debrníku 12.74 km
lípa Alžbětín 12.84 km
Althütte (D) 12.87 km
NS Železná opona – protitanková př... 12.87 km
bunkr KŽ-1, Debrník - Železná Ruda... 12.89 km
Vzduchoplavec Kráčmera - Nad západ... 13.04 km
Malé Javorské jezero (ledovcové) (... 13.14 km
javorová alej Debrník 13.16 km
Zámecký les 13.25 km
Brennes (D) 13.43 km
vodáctví Bayerisch Kanada (D) 13.45 km
hřbitov Železná Ruda 13.59 km
hrob rodiny Prokopů 13.61 km
pamětní deska padlých WWII, Železn... 13.61 km
památník 7. obětí pochodu smrti, Ž... 13.61 km
Debrník 1337 m n. m. 13.66 km
skiareál Geiskopf (D) 13.66 km
Auerbach u Zachenbergu (D) 13.67 km
venkovní posilovna Železná Ruda 13.67 km
dětské hřiště Železná Ruda 13.7 km
skiareál Samoty, Železná Ruda 13.72 km
Železnorudské slavnosti 13.75 km
hamr Želená Ruda 13.79 km
kaple Železná Ruda 13.8 km
sv. Jan Nepomucký, Železná Ruda 13.9 km
pomník Adolfa Kašpara 13.95 km
Štaidl Ladislav 13.97 km
kasárna 7. bPS - 1. prPS, Železná ... 13.98 km
vlaková zastávka Železná Ruda cent... 13.99 km
Sperl Lothar 14.01 km
fara Železná Ruda 14.02 km
památník legionářům Železná Ruda... 14.04 km
muzeum Šumavy, Železná Ruda 14.04 km
Šumná Šumava - Železná Ruda 14.04 km
kostel Panny Marie Pomocné z Hvězd... 14.04 km
Cyklotoulky - Železná Ruda, zimní... 14.04 km
Cyklotoulky - Železná Ruda 14.04 km
Planet Kart-o-mania 14.05 km
hřbitov bývalý u kostela Železná R... 14.05 km
Mooshütte (D) 14.05 km
Utajená obrana železné opony, Dubá... 14.05 km
NS Sklářská 14.05 km
NS Utajená obrana železné opony 14.05 km
závod Horsefeathers Iron Jam 14.05 km
stará pošta a škola, Železná Ruda... 14.05 km
pamětní deska osvobození Železná R... 14.07 km
projíždka kočárem, na saních, Žele... 14.07 km
Dorf und Markt Eisenstein sowie Ba... 14.08 km
Železná Ruda 14.08 km
Nový Pavel 14.08 km
běžecké lyžování Železná Ruda... 14.08 km
Jakš Martin 14.08 km
Komárek Julius Miloš, Prof. Dr. 14.08 km
Šumava krásná i smrtící, Jan Lakos... 14.08 km
Ztracený Marek 14.08 km
Toulavá kamera ČT - pohádková stez... 14.08 km
zámek Železná Ruda 14.08 km
environmentální (návštěvnické) cen... 14.1 km
infocentrum Železná Ruda 14.1 km
2. rota PS, Svaroh 14.11 km
historie lyžování na Železnorudsku... 14.11 km
motomuzeum Železná Ruda 14.11 km
SDH Železná Ruda 14.12 km
kamenný rodinný dům, Železná Ruda... 14.13 km
Grádelský potok 14.13 km
hraniční přechod Prášily - Scheuer... 14.14 km
hostinec Železná Ruda 14.21 km
Kriminální příběhy ze staré Šumavy... 14.27 km
železniční tunel Železná Ruda 14.27 km
pomník padlých WWI i II, Železná R... 14.3 km
silniční most přes železnici, Žele... 14.3 km
4. rPS - Polom 14.3 km
hřbitov bývalý Železná Ruda 14.32 km
pivovarnické muzeum, Železná Ruda... 14.32 km
horní zrcadlová huť 14.36 km
Pod Polomem 14.36 km
pozorovatelna PŽ-1, Železná Ruda... 14.38 km
úkryt 25/S, Železná Ruda 14.39 km
lanové centrum Železná Ruda 14.4 km
slalomové káry Železná Ruda 14.4 km
hraniční kámen 12 14.41 km
Holidayinfo - Železná Ruda, Nad ná... 14.41 km
dětské hřiště Železná Ruda 14.42 km
Klingenbrunn (D) 14.45 km
Nietzsche Friedrich 14.45 km
kašna Klingenbrunn (D) 14.5 km
kaple sv. Barbory, Železná Ruda 14.5 km
pomník padlých WWI i II, Klingenbr... 14.51 km
šumavská chalupa, Železná Ruda 14.52 km
Gsenget 14.53 km
skiareál Nad Nádražím, Železná Rud... 14.54 km
alej při křížové cestě, Železná Ru... 14.57 km
sdružený objekt ÚŽ-2 a PŽ-2, Želez... 14.57 km
přehrada Gumpenried, Schwarzer Reg... 14.58 km
vlaková zastávka Železná Ruda měst... 14.6 km
kostel Maria Hilfe der Christen, K... 14.62 km
palebný objekt KŽ-4, Železná Ruda... 14.63 km
sáňkování Železná Ruda 14.65 km
úkryt ÚŽ-6, Železná Ruda 14.66 km
sv. Jan Nepomucký, Schwarzer Regen... 14.69 km
kamenobetonový bunkr, Železná Ruda... 14.71 km
vyhlídka Hindenburgkanzel (D) 14.76 km
kaple sv. Anny a křížová cesta, Že... 14.78 km
pivovar Belveder, Železná Ruda 14.78 km
Horní Ždánidla 14.81 km
Pancířské stráně 14.85 km
Polom 1295 m n. m. 14.89 km
Holidayinfo - Železná Ruda, Belved... 14.9 km
skiareál Belveder, Železná Ruda 14.94 km
pohřebiště Barabů 14.96 km
Zlatý stoleček 14.97 km
Jezero Laka (ledovcové) 15.02 km
V zátočině 15.23 km
evangelický kostel Ruhmannsfelden ... 15.26 km
vodní kanál z jezera Laka 15.29 km
koupaliště Železná Ruda 15.37 km
Rudská křižovatka 15.47 km
hraniční kámen 33 15.5 km
Ždánidla 1308 m n. m. 15.51 km
kamenné moře Jezerní Hora 15.57 km
studánka cestou k Čertovu jezeru (... 15.62 km
pomník padlých WWI, Špičák 15.62 km
Velký Roklan - Großer Rachel (D) 1... 15.62 km
studená válka Mi-24 vs. Cobra 15.72 km
kaple sv. Antonína Paduánského, Šp... 15.81 km
Pamferova huť 15.81 km
nádraží Gotteszell (D) 15.88 km
běžecké lyžování Lohberg - Scheibe... 16.01 km
parkoviště Lohberg - Scheiben (D)... 16.06 km
infocentrum Drachselsried (D) 16.1 km
studánka cestou k Čertovu jezeru (... 16.1 km
Drachselsried (D) 16.11 km
motokáry Špičák 16.16 km
pomník padlých WWI, Drachselsried ... 16.17 km
kostel sv. Aegidius, Drachselsried... 16.17 km
Dámská cesta na Svaroh 16.21 km
horská služba Železná Ruda 16.26 km
parkoviště Kaskády, Špičák 16.27 km
vysoký kanál, Stará Hůrka 16.3 km
Nebe nad hlavou, klip Olympic 16.35 km
sedačková lanovka Pancíř 16.35 km
Špičák 16.42 km
nouzové nocoviště Stará Hůrka 16.44 km
Zmizelá Šumava, Šňupeček a pivíčko... 16.44 km
Poledník 1315 m n. m. 16.45 km
Toulavá kamera ČT - rozhledna Pole... 16.45 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Polední... 16.45 km
nádraží Špičák 16.5 km
fotopoint Poledník 16.5 km
památník třem obětem Železné opony... 16.51 km
zřícenina kostela sv. Vincence Fer... 16.52 km
Zmizelá Šumava, Tanec s mrtvolami... 16.52 km
nouzové nocoviště Poledník 16.52 km
hřbitov Stará Hůrka 16.52 km
Divá Bára 16.54 km
Stará Hůrka 16.54 km
památník obětem Železné opony 16.55 km
pamětní deska Josef Klostermann, S... 16.55 km
kaple sv. Kříže, Stará Hůrka 16.55 km
Abelové 16.55 km
vlek Sirotek a dětský Penguinland,... 16.62 km
Čertovo jezero (ledovcové) 16.64 km
Roklanské jezero (ledovcové) (D) 16.69 km
Lesní tůň Roklanské jezero - Josef... 16.69 km
Rokytská slať 16.72 km
Slať Weitfällernská - Josef Váchal... 16.72 km
železniční tunel Špičák 16.77 km
Pendl bus Špičák 16.78 km
lipová alej Stará Hůrka 16.81 km
Holidayinfo - Špičák, nástupní sta... 16.81 km
hřbitov Spiegelau (D) 16.82 km
sportoviště Špičák 16.83 km
lesní hřiště Spiegelau (D) 16.84 km
Evropský pohár ve sjezdu iXS EDC 16.86 km
skiareál Ski&Bike Špičák 16.86 km
Bikepark Špičák 16.86 km
sedačková lanovka Špičák 16.87 km
horská služba Špičák 16.88 km
infocentrum Spiegelau (D) 16.98 km
Modravské slatě 17 km
golf Deggendorf auf der Rusel (D) 17.01 km
Jezerní hora 1343 m n. m. 17.01 km
sanatorium Rusel (D) 17.12 km
pamětní deska Elisabeth Gilbert Li... 17.17 km
vyhlídka Rusel (D) 17.17 km
kaple s hrobkou Prášily 17.19 km
kostel St. Johannes, Spiegelau (D) 17.21 km
fara Spiegelau (D) 17.23 km
pomník padlých WWII, Spiegelau 17.24 km
Prášilské jezero (ledovcové) 17.25 km
Národní přírodní rezervace Černé a... 17.3 km
Silvestrovský sjezd s pochodněmi n... 17.34 km
pamětní deska Ottokar Kareis 17.34 km
Zmizelá Šumava, Utopenec na jezeře... 17.35 km
pivovar Prášily 17.36 km
hájovna Prášily 17.4 km
Bílá Lucie 17.4 km
skiareál Prášily 17.41 km
Prášily 17.41 km
Cyklotoulky - Prášily 17.41 km
běžecké lyžování Prášily 17.41 km
studánka Pod Malým Špičákem 17.42 km
památník zaniklých obcí a osad, Pr... 17.42 km
zřícenina kostela sv. Prokopa, Prá... 17.43 km
Formberg 17.45 km
Kreuziger Roman 17.45 km
Brücknerův dům Prášily 17.45 km
pomník Josefa Váchala 17.46 km
Novohůrecká jedle 17.46 km
kaple Prášily 17.46 km
stodola Prášily 17.47 km
Spiegelau (D) 17.48 km
hřbitov Prášily 17.49 km
hotel Rixi, Špičák 17.49 km
parkoviště Prášily 17.5 km
Toulavá kamera ČT - chovatel koní,... 17.51 km
Toulavá kamera ČT - Musheři, Práši... 17.51 km
Hofmanky 17.53 km
Hůrecký vrch 1099 m n. m. 17.56 km
Hašek Dominik 17.56 km
Toulavá kamera ČT - Hůrecký vrch, ... 17.56 km
Vajsova louka, Špičák 17.56 km
Špičák 1202 m n. m. 17.57 km
naučná stezka Po stopách zajíce... 17.57 km
koně Prášily 17.57 km
vyjížďky se psím spřežením, Prášil... 17.57 km
výlety s průvodcem 17.57 km
projíždka kočárem, na saních, Práš... 17.57 km
botanická zahrada Prášily 17.59 km
rozhledna Špičák 17.59 km
dětské hřiště Prášily 17.6 km
Svaroh - Zwercheck 1333 m n. m. 17.61 km
pamětní deska Arnyho Juránka 17.61 km
evropské rozvodí 17.61 km
bizoni Prášily 17.63 km
Juránkova chata 17.64 km
výstup na Juránkovu chatu na Svaro... 17.64 km
Zmizelá Šumava, Juránkova chata 17.64 km
Juránek Arna Arnošt 17.64 km
infocentrum Prášily 17.64 km
Popelní domky 17.65 km
vila rodiny Prokopů, Špičák 17.66 km
horská služba Prášily 17.68 km
rozcestí na Rozvodí, Špičák 17.74 km
pohádková stezka Brčálník 17.77 km
rozcestí Pod Švýcárnou 17.78 km
Nová Hůrka 17.82 km
Šrail Jan 17.82 km
NS historie obce Špičák 17.86 km
ekobus na Černé jezero 17.87 km
parkoviště Gerlova Huť 17.91 km
kaple Spiegelau (D) 17.93 km
parkoviště Nová Hůrka 17.94 km
Liščí díry 17.94 km
Komárkova jedle 18 km
žhář v archeoparku Prášily 18 km
archeopark Prášily 18 km
Medvědí hora 1224 m n. m. 18.03 km
pramen Řezné (Regen) 18.07 km
Slunečná (turistické rozcestí) 18.13 km
Zmizelá Šumava, Masakr na Grubergu... 18.13 km
parkoviště Slunečná 18.17 km
U horského jezera, Chvály jižních ... 18.17 km
Parnasie, Alois Vojtěch Šmilovský... 18.17 km
Romance o Černém jezeře, Jan Nerud... 18.17 km
Toulavá kamera ČT - elektrárna Čer... 18.17 km
Šídlatka jezerní, Černé jezero... 18.17 km
Černé jezero (ledovcové) 18.17 km
Státní bezpečnost - akce Neptun 18.17 km
kaple Panny Marie, Arnbruck (D) 18.19 km
Gruberg 18.27 km
infocentrum Lohberg (D) 18.28 km
myslivna Bárta 18.3 km
FFW Arnbruck (D) 18.31 km
pomník padlých WWI i II, Arnbruck ... 18.33 km
tanková střelnice Prášily 18.38 km
Skláři, Karel Klostermann 18.38 km
Arnbruck (D) 18.39 km
Sruby 18.41 km
kaple výklenková Lohberg (D) 18.43 km
Samiel na Sonnbergu - Josef Váchal... 18.43 km
Vrba u Vysokých Lávek - Josef Vách... 18.43 km
Lohberghütte (D) 18.44 km
Vysoké Lávky 18.46 km
pivovar Späth-Bräu (D) 18.48 km
fara Lohberg (D) 18.48 km
Kleine Arbersee Bahn 18.48 km
dětské hřiště ZOO Lohberg (D) 18.48 km
Zmizelá Šumava, Brokovnicí do zad... 18.49 km
Gerlova Huť 18.49 km
kaple Lohberg (D) 18.5 km
kostel sv. Walburga, Lohberg (D) 18.52 km
Schwarzauer Haus, Lohberg (D) 18.53 km
ZOO Lohberg (D) 18.53 km
Slučí Tah 18.54 km
kostel sv. Bartholomäus, Arnbruck 18.54 km
FFW Lohberghütte (D) 18.55 km
hřbitov Lohberg (D) 18.57 km
sklárna Starý kostel, Lohberg (D)... 18.58 km
Alte Kirche, Lohberg (D) 18.59 km
Lohberg (D) 18.61 km
pramen Úhlavy 18.62 km
Čertův kámen 18.63 km
1. rota PS, Černé jezero 18.65 km
Pramen svobody, Špičák 18.71 km
potok Bramersbach (D) 18.72 km
Rudolfovna 18.72 km
úmrlčí prkno Šedý Vlk 18.75 km
Zmizelá Šumava, 100 roků na lyžích... 18.76 km
Pancíř 1214 m n. m. 18.77 km
hraniční kámen 27 / 10 18.84 km
Tmavý potok 18.88 km
Tmavý potok 18.9 km
Javoří Pila 18.9 km
infocentrum St. Oswald-Riedlhütte ... 18.99 km
Javoří pila 19.07 km
Drozdí potok 19.07 km
jasany na Brčálníku 19.11 km
Nový Brunst 19.11 km
Zhůřská brusírna 19.14 km
Velký Kokrháč 1229 m n. m. 19.14 km
přírodní rezervace Prameniště 19.2 km
hraniční kámen 27 19.25 km
Jezerní potok Prášilského jezera... 19.37 km
Brčálnické mokřady 19.38 km
Slunečná hora 996 m n.m. 19.42 km
přírodní rezervace Bílá Strž 19.46 km
vodopád Bílá Strž 19.46 km
Bouřňák 19.46 km
rybníček u Brčálníku 19.48 km
Brčálník 19.48 km
pravěké, mezolitické sídliště na M... 19.5 km
Oblík 1224 m n. m. 19.55 km
kaple Brčálník 19.55 km
hamr Paseka 19.55 km
Paseka 19.57 km
Zmizelá Šumava, Po nás Paseka 19.57 km
Tomandlův křížek 19.61 km
pamětní deska Julius Hofmann 19.67 km
přečerpávací elektrárna Černé jeze... 19.67 km
Brčálnické údolí 19.69 km
Úhlavský luh 19.69 km
Nová Studnice 19.72 km
Malý Kokrháč 1169 m n. m. 19.72 km
vlaková zastávka Hojsova Stráž - B... 19.76 km
Mlynářská slať 19.8 km
NS Brčálník 19.85 km
Brčálnická lípa 19.89 km
dětské hřiště Brčálník 19.92 km
Král Šumavy 19.96 km
Prášilský potok 19.98 km
Zmizelá Šumava, Poslední skauti 19.99 km
ubytování v okolí

apartmány 1051, Železná Ruda

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: železnorudsko
šumavská obec: Železná Ru...

ubytování s kapacitou: 12
cena ubytování: od 340 Kč detail

hotel 2039, Špičák

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: hotel ****
Šumava: špičácko
šumavská obec: Špičák

ubytování s kapacitou: 16
cena ubytování: od 0 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • parní pivovar Zwiesel - otevírací doba...

    batoh
    parní pivovar Zwiesel - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Wi Wa Du Kinderland, Indoorspielpark Zwi...

    batoh
    Wi Wa Du Kinderland, Indoorspielpark Zwiesel - otevírací doba
    Šumava A-Z: menší i větší...
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • muzeum lesa a hraček, Zwiesel - otevírac...

    batoh
    muzeum lesa a hraček, Zwiesel - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
parní pivovar Zwiesel - otevírací ... 3.13 km
Wi Wa Du Kinderland, Indoorspielpa... 3.21 km
muzeum lesa a hraček, Zwiesel - ot... 3.62 km
Galerie kávy, Zwiesel - otevírací ... 3.71 km
muzeum skla, zámek Theresienthal -... 4.01 km
muzeum zemědělství Regen - otevíra... 6.53 km
Tiermuseum Pfeiffer - Regenhütte -... 7.17 km
muzeum skla Frauenau - otevírací d... 9.07 km
Svět přírodního parku, Bayerisch E... 11.96 km
muzeum Šumavy, Železná Ruda - otev... 14.04 km
environmentální (návštěvnické) cen... 14.1 km
pivovarnické muzeum, Železná Ruda ... 14.32 km
sklárna Starý kostel, Lohberg 18.58 km
Nostalgie Haus - otevírací doba 22.73 km
centrum dřevařství - Dřevák Modrav... 22.86 km
Mineralienmuseum, Arrach - otevíra... 23.54 km
Destillenmuseum, Arrach 23.62 km
muzeum řemesel Bavorského lesa, Ar... 23.62 km
muzeum Dr. Šimona Adlera, Dobrá Vo... 24.25 km
Handwerksmuseum Deggendorf - oteví... 25.9 km
Městské muzeum Deggendorf - otevír... 25.94 km
muzeum lihovin Bärwurz, Bad Kötzti... 28.3 km
brusírna křišťálového skla Rajský ... 29.16 km
interaktivní muzem skla Rajský dvů... 29.16 km
muzeum svatodušní jízdy, Bad Kötzt... 29.48 km
sklářské muzeum Annín - otevírací ... 29.92 km
skanzen Finsterau - otevírací doba... 30.3 km
muzeum Královského hvozdu Nýrsko -... 31 km
Poutní muzeum, Neukirchen bei Heil... 31.04 km
Velhartický betlém - otevírací dob... 31.52 km
skanzen Velhartice - otevírací dob... 31.81 km
muzeum Šumavy, Sušice - otevírací ... 34.34 km
Prohlídky města Sušice 34.36 km
zámek Hrádek u Sušice - otevírací ... 35.7 km
Waldschmidtovo muzeum, Eschlkam - ... 36.94 km
muzeum lesa, Sengenbühl - otevírac... 37.23 km
muzeum Lamberská stezka, Žihobce -... 39.54 km
firmy v okolí
Real, Zwiesel (D) 2.64 km
Penny Market, Zwiesel (D) 3.08 km
REWE, Zwiesel (D) 3.08 km
Aldi Süd, Zwiesel (D) 3.14 km
Lidl, Zwiesel (D) 3.21 km
Dänisches Bettenlager, Zwiesel (D)... 3.22 km
Müller, Zwiesel (D) 3.51 km
TEDi, Zwiesel (D) 3.61 km
Rossmann, Zwiesel (D) 3.61 km
Norma, Zwiesel (D) 3.62 km
NKD, Zwiesel (D) 3.66 km
Intersport, Zwiesel (D) 3.75 km
Edeka, Zwiesel (D) 3.98 km
Deichmann, Zwiesel (D) 4 km
Kik, Zwiesel (D) 4 km
Takko Fashion, Zwiesel (D) 4 km
Ernstings Family, Zwiesel (D) 4 km
Netto, Zwiesel (D) 4.88 km
Takko Fashion, Regen (D) 5.76 km
Deichmann, Regen (D) 5.81 km
TEDi, Regen (D) 5.81 km
Intersport, Zwieseler Straße, Rege... 5.95 km
Kaufhaus Bauer, Regen (D) 5.95 km
NKD, Regen (D) 5.98 km
Esprit, Regen (D) 6.02 km
Edeka center, Regen (D) 6.04 km
REWE, Regen (D) 6.18 km
Norma, Regen (D) 6.24 km
Aldi Süd, Regen (D) 6.36 km
Netto, Regen (D) 6.4 km
Intersport, Stadtplatz 9, Regen (D... 6.47 km
Intersport Regen, Stadtplatz 17, R... 6.48 km
Edeka, Regen (D) 6.48 km
McDonalds Restaurant, Regen (D) 6.5 km
čerpací stanice Shell, Bodenmais (... 7.74 km
NKD, Bodenmais (D) 8.6 km
REWE, Bodenmais (D) 8.78 km
Aldi Süd, Bodenmais (D) 9.01 km
směnárna a shop RetourEx, Alžbětín... 12.26 km
Global Travel Free Shop, Železná R... 12.27 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.02 km
Bankomat ČSOB 14.02 km
Ski Snow Max - Železná Ruda, Šumav... 14.08 km
Konzum Železná Ruda 14.1 km
čerpací stanice Benzina, Železná R... 14.11 km
Bankomat Česká spořitelna 14.12 km
čerpací stanice Shell, Drachselsri... 16.31 km
čerpací stanice Shell, Spiegelau (... 16.83 km
půjčovna e-kol, e-skůtrů, e-aut, e... 17.57 km
čerpací stanice Shell, Schoefweg (... 18.89 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Zwiesel (D)

batoh
nádraží Zwiesel (D)
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

nádraží Regen (D)

batoh
nádraží Regen (D)
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Národní park Šumava slouží české veřejnosti už od roku 1991. Chrání pestrou mozaiku rašelinišť, smrkových i bukových pralesů, horských luk, divokých řek a ledovcových jezer. Domov na Šumavě mají desítky ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně rysa, losa nebo tetřeva. Národní park Šumava má nádhernou krajinu zachovat a zajistit, že ji budou moci i v budoucnu obdivovat turisté, kterých sem každoročně přijíždějí dva milióny. Málokteré místo u nás může se Šumavou soupeřit v půvabu a popularitě. Oblibě se těší divoký tok Vydry, Plešné jezero s Trojmezenským pralesem, prameny Vltavy i horské slatě. Část parku, zejména zbytky horských pralesů, bude ponechána divoké přírodě bez vlivu člověka. Můžeme zde obdivovat přirozené proměny pralesního ekosystému. Stromy tady rostou, žijí, umírají a rozkládají se. Můžeme tady zažívat, jak v šumavské divočině vypadají polomy po vichřici, hynutí po napadení kůrovcem a opětovná obnova lesa. Změny, které zde přirozeně probíhaly po stovky a tisíce let. Součástí přírodních proměn horského smrkového pralesa jsou a v minulosti vždy byly rovněž suché stromy. Pokud chceme na vybraném místě vidět divokou přírodu bez lidských zásahů, musíme si zvyknout také na tento pohled. Národní park je také velkou příležitostí pro šumavské obce, neboť divoká příroda, rysi a další vzácné druhy zvířat, to všechno přitahuje turisty. A takových míst najdou v Evropě už jen málo. Na Šumavě naleznete ubytování přátelské k Vám, k Vašim dětem, k Vašim pejskům. Region je vhodný pro rodinnou dovolenou, turistiku, sport (zejména lyžování, cyklistika), rekreaci, ozdravné pobyty, podnikové akce a školení, vánoční a Silvestrovské veselí.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

 „To není možná, pane správce," pravil baštýř; „já Potužákovic znám. To je k smíchu, co ten chlap nám tu povídá..."

„K smíchu to není, baštýři," vece Potužák, „k smíchu to není, protože je pravda, že včera večer přišel k nám četník a chlapce mi odvedl do vězení, na udání onoho pěšáka..."

„Vy povídáte, že tuhle pantátu znáte, baštýři," ujal se slova zase Karhoun; „a což, baštýř z Vomáčky ho nezná aspoň zrovna tak dobře jako vy ? A přece on sám poslal pro četníka do Pištína... Jste jeden jako druhý..."

„Já neříkám, že je jeden jako druhý," vpadl mu do řeči Potužák, „to není pravda a křivdit nikomu nechci, ale pravda je, že knížecí pěšák křivě obvinil moje dítě a velkou hanbu mi připravil. Jdu teď na Hlubokou — už bych tam byl, kdybych byl mohl projiti..."

Porybí přistoupil blíže.

„Kterýpak z těch pěšáků to byl, Potužáku?"

„Nevím, neviděl jsem ho — a Václav ho nezná..."

„Ale — vždyť jsem řekl," skočil mu do slova Karhoun, „že to byl z Dřítně, ten výpomocný, přezdívají mu Šňůra..."

„Martinák! To jsem si přece hned myslil!" pravil porybí; „pane správce, snad se račte pamatovat, že jsem vám už řekl, co to je za chlapa. Největší darebák, jehož kníže pán má ve svých službách! Přijali jsme ho před rokem na prosby jeho otce, který byl padesát let v knížecích službách a řádný člověk. A račte sec nad taky pamatovat, hned při prvním lovu, jedva že čtvrt roku sloužil, už jsme ho dopadli, jak kradl ryby a strkal je do bot…“

„Ovšem, ovšem – pamatuji se,“ odpověděl pan správec; „celkou štiku tehdy zandal. Pokutovali jsme ho a pohrozili mu propuštěním..."

„Jemu se pohrozilo," vece s úšklebkem Karhoun; „já kdybych tu pannu byl zandal do boty, byl bych vandroval aspoň na čtrnáct dní do basy..."

„Vy mlčte, vy jste jich už zandal víc, těch panen, třeba bot nemáte, a kluků taky..

„Nu, já jen povídám. Já jsem chudý člověk a mne kníže pán neživí."

 „Vy zandáváte taky vepře, a na ty je větší trest. Nu, nebudu vám to vyčítat dnes. To by mohl tuhle Krušnej, co, strýčku?"

„Já?... Já nic neříkám, pane fišmajstře," koktal oslovený, na jehož obličeji se zrcadlily nemalé rozpaky.

Karhoun, který tohle dobře zpozoroval, se ušklíbl potutelně.

„Pantáta Krušnej," pravil, „se tenkrát trochu spletl, asi tak, jako včera ten pěšák, a já s bratrem jsme to odstonali. Já vím, že vás už to mrzelo, pantáto, co?"

„Nechte těch řečí," ujal se slova pan správec, „běží teď o jinou věc. Baštýř z Vomáčky, povídáte, že běžel do Pištína přivolat četníka ? Kde je ten baštýř dnes ?"

„Na zlivské hrázi, pane správce," odvětil pan porybí, „ač dostal-li se ven ze své baštýrny. Řekl bych, že vedle svého zvyku se včera zase trochu příliš nahnul do sklenice."

Správce přisvědčil.

„Je to kus hlupáka!" rozhorlil se. „Na pouhé udání toho lumpa Martináka posílá pro četníka! Promluvte s ním, pane porybí, a já s ním promluvím taky. Však ví, že takovou věc má oznámit nejdříve u nás v úřadě a my pak zařídíme, čeho se nám uvidí zapotřebí. Zase jednou rum jednal za něho! Povězte mi, Potužáku, co víte o té věci? Jak se to všecko zběhlo, aspoň pokud je vám známo, a jak vám to vylíčil váš syn?"

Potužák mu pověděl stručně, co slyšel z úst svého syna.

„Chlapec je nesmělý, bázlivý a také nezkažený," dodal; „byla hloupost, že se dal na útěk, o tom nelze pochybovat; však jsem mu to také vytknul, ale ani pomyšlení, že by ho byl udeřil, neřkuli oloupil. Já mám čest v těle, pane správce, a své děti vychovávám v poctivosti a bázni boží."

Mluvil klidně a bez strojené okázalosti, ale pevně, jako se sluší člověku, jenž jest si jist, že povídá pravdu.

A správec na to:

„Není nej menší pochybnosti, že1'mluvíte čirou pravdu, sousede. Jděte klidně na Hlubokou a promluvte s panem sudím. Jakmile mne tu nebude více třeba, pojedu bez prodlení za vámi a zajdu přímo k soudu. Ručím vám za to, že váš syn bude ještě dnes propuštěn na svobodu, a slibuji vám, že se vám dostane plného zadostiučinění za křivdu, jež vinou našich zřízenců se vám stala. Za hrdinný skutek pak, kterým jste se zde vyznamenal, dostane se vám náležitého uznání a zasloužených díků. Postarám se, aby o něm zvěděl také kníže pán."

„Žádného uznání a žádných díků — pane správce! Byla pouhá náhoda, že jsem stál nejblíže. Není člověka, který na mém místě by jinak byl jednal, a také sám jsem mládka nezachránil. Děkuju vám za pomoc, kterou mi slibujete; vím, že svému slovu dostojíte."

Podali mu všickni ruku — on pak se měl k odchodu, Krušnej s ním a za nimi také Polda Karhoun. Toho však zastavil pan porybí.

„Poldo," pravil, „vy ve svém životě jste se asi nenadělal mnoho dobrých skutků, ale že jste se dnes zastal takovýmhle způsobem tuhle pantáty, zasluhuje namoupravdu všeho uznání. Až Pánbůh bude s vámi počítat, vyváží to asi hodnou sílu kaprů a zajíců, kterýchž jste nám pokradl. Bez vaše¬ho hubaření, kdo ví, kdy bychom se o této věci byli dověděli..."

Karhoun se ušklíbl.

„Viděj, vzácný pane!" odpověděl; — „a dyž sem dřívejc něco řek, nechtěli mi věřit. Teď maj na dlani, že taky dycky nelžu. Vostatck, dyby tu nebyl bejval pantáta Potužák, kterej nin mou řeč dosvědčil a dotvrdil, starýho čerta by mi byli věřil. Dyž teď povídají, že sem proved dobrej skutek, mohli by to uznat a dát mi ňákou maličkost, abych si moh drobet zahřát žaludek."

Domluvil a nastrčil otevřenou dlaň. Porybí se dal do smíchu, správec taktéž, a v následujícím okamžiku zalesklo se několik stříbrných šestáků na špinavé dlani Karhounově, dlaň se rychle zavřela a zmizela v kapse jeho kalhot, jediného to kusu jeho obleku, jenž podle všeho neměl děr.

„Zaplať jim to Pánbůh, milostpaní," děkoval pytlák a už pospíchal za odcházejícími dvěma hospodáři...

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky