Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Strunkovice nad Blanicí

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: prachaticko
GPS: 49°4'52.695"N, 14°3'40.120"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Strunkovice nad Blanicí leží na železniční trati označené číslem 197 - Číčenice – Volary, což je jednokolejná regionální neelektrizovaná trať o délce 55.9 km. Provoz na trati byl zahájen v roce 1893 do Prachatic a v roce 1899 do Volar. Navazující tratě z Číčenic číslo 190 České Budějovice - Výhybna Nemanice - Dívčice - Číčenice - Protivín - Ražice - Strakonice - Horažďovice předměstí - Nepomuk - Nezvěstice - Plzeň hl. n. a trať 192 Číčenice - Týn nad Vltavou. Z Volar pak trať 194 (České Budějovice) Odbočka Rožnov - Černý Kříž - Volary / Nové Údolí a trať 198 Strakonice – Volary.




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

pomník padlých WWI, Strunkovice nad Blan...

batoh
pomník padlých WWI, Strunkovice nad Blanicí
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: prachaticko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Strunkovice nad Blanicí

batoh
Strunkovice nad Blanicí
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: prachaticko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

kostel sv. Dominika, Strunkovice nad Bla...

batoh
kostel sv. Dominika, Strunkovice nad Blanicí
Šumava A-Z: kostely
Šumava: prachaticko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Havlasa Bohumil

batoh
Havlasa Bohumil
Šumava A-Z: osobnosti
Šumava: prachaticko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
pomník padlých WWI, Strunkovice na... 0.25 km
Strunkovice nad Blanicí 0.37 km
kostel sv. Dominika, Strunkovice n... 0.52 km
Havlasa Bohumil 0.52 km
fara Strunkovice nad Blanicí 0.58 km
Žíchovec 1.18 km
Protivec 1.97 km
kaple Panny Marie, Protivec 1.99 km
hřbitov Blanice 2.3 km
kostel sv. Jiljí, Blanice 2.31 km
Blanice 2.34 km
kaple Panny Marie, Čichtice 2.75 km
pomník padlých WWI i II, Čichtice... 2.75 km
památník osovobození Čichtice 2.76 km
Čichtice 2.77 km
rybník Bašta, Čichtice 3.07 km
Maloborský rybník 3.35 km
Malý Bor u Strunkovic 3.46 km
schwarzenberský Nový Dvůr 3.51 km
Hluboký rybník 3.56 km
Lhotovský rybník, Čichtice 3.86 km
Princezna ze mlejna 3.87 km
kaple Těšovice 3.91 km
Těšovice 4.3 km
hřbitov Dub 4.42 km
kostel Rozeslání apoštolů, Dub 4.44 km
fara Dub 4.45 km
památník osvobození Dub 4.48 km
SDH Bavorov 4.49 km
Velký vepřský rybník 4.51 km
Jakší Josef 4.66 km
Bavorov 4.66 km
kašna Bavorov 4.67 km
Tiché vody, Bohumil Havlasa 4.68 km
zámek Dub 4.68 km
Toulavá kamera ČT - Dub, Prachatic... 4.68 km
morová deska Bavorov 4.68 km
Dub u Prachatic 4.69 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ba... 4.69 km
Veselý Jindřich PhDr. 4.69 km
pamětní deska Jindřich Veselý 4.69 km
Panský dům, Bavorov 4.7 km
fara Bavorov 4.71 km
pomník padlých WWI, Dub 4.72 km
stavení Bavorov 4.73 km
kaple Svatých Andělů Strážných, Li... 5.33 km
tvrz Lipovice 5.52 km
kaple u Dubu 5.99 km
kostel sv. Cyrila a Mětoděje, Husi... 6.05 km
hřbitov Husinec 6.05 km
památník čet. V. Rys a npor. M. Ry... 6.06 km
Javornice 6.07 km
hvězdárna Husinec u Prachatic 6.1 km
studánka Husinec 6.14 km
Husinec 6.14 km
kostel Povýšení sv. Kříže, Husinec... 6.18 km
pomník padlých WWI, Husinec 6.18 km
sv. Jan Nepomucký, Husinec 6.2 km
fara Husinec 6.21 km
SDH Husinec 6.26 km
rodný dům a ateliér Josefa Krejsy... 6.31 km
Šebellův mlýn, Husinec 6.36 km
pamětní deska rodný dům Jan Hus... 6.38 km
Mistr Jan Hus - Karel Lidický, Hus... 6.38 km
Hus Jan 6.38 km
rodný dům Mistra Jana Husa, Husine... 6.38 km
studna rodný dům Jana Husa, Husine... 6.39 km
kostel Církve bratrské, Husinec 6.42 km
lávka Blanice, Husinec 6.46 km
vodáctví Blanice 6.82 km
přehrada Husinec 6.86 km
parkoviště pod Helfenburkem 6.9 km
hájovna pod Helfenburkem 7.05 km
Svinětice 7.17 km
Princezna ze mlejna 7.24 km
Arabela 7.24 km
Tři životy 7.24 km
na Helfenburku hrál dudák k tanci ... 7.29 km
zřícenina hradu Helfenburk u Bavor... 7.29 km
Krajinou příběhů českých hradů zná... 7.29 km
Toulavá kamera ČT - hrad Helfenbur... 7.29 km
fara Vlachovo Březí 7.41 km
infocentrum Vlachovo Březí 7.41 km
Bursa Jakub 7.41 km
pamětní deska Jakub Bursa 7.41 km
sv. Jan Nepomucký, Vlachovo Březí... 7.42 km
Drahé tety a já 7.45 km
Princezna ze mlejna 7.46 km
socha Panny Marie, Vlachovo Březí... 7.47 km
pítko Vlachovo Březí 7.47 km
javor Vlachovo Březí 7.48 km
židovský hřbitov Vlachovo Březí... 7.48 km
Vlachovo Březí 7.48 km
kostel Zvěstování P. Marie, Vlacho... 7.48 km
kašna Vlachovo Březí 7.48 km
pamětní deska Jan Neruda 7.49 km
zámek Vlachovo Březí 7.5 km
pamětní deska Václav Matoušek 7.53 km
rodný dům Václava Matouška 7.53 km
pivovar (panský) Vlachovo Březí 7.54 km
dětské hřiště Vlachovo Březí... 7.56 km
křížová cesta, Vlachovo Březí... 7.57 km
pivovar (Schmiedův) Vlachovo Březí... 7.57 km
kostel sv. Petra a Pavla, Prachati... 7.59 km
pomník padlých WWI i WWII, Prachat... 7.63 km
hřbitov Prachatice 7.66 km
pomník padlých WWI, Vlachovo Březí... 7.69 km
Truskovice 7.7 km
kaple Truskovice 7.71 km
pomník padlých WWI, Truskovice 7.71 km
Krajníčko 7.71 km
Matulka Jan 7.75 km
rodný dům Jana Matulky 7.75 km
hřbitov Vlachovo Březí 7.78 km
kaple sv. Ducha, Vlachovo Březí 7.8 km
Koječín 7.83 km
Krtely 7.84 km
kaple Panny Marie, Koječín 7.87 km
dětské hřiště Krtely 7.88 km
SDH Krtely 7.88 km
pomník padlých WWI, Krtely 7.94 km
Drahé tety a já 7.95 km
křížová cesta, Prachatice 7.95 km
kaple Krtely 7.96 km
dětská dílna Albatros, Prachatice... 7.98 km
Svatopetrská NS, Prachatice 8.09 km
zámek Kratochvíle 8.2 km
kašna zámecká Kratochvíle 8.2 km
kostel Narození Panny Marie, Krato... 8.27 km
kaple Bohunice 8.55 km
Bohunice 8.55 km
zaniklá Rožmberská obora 8.6 km
slovanské mohyly, Lomec 8.64 km
NS Prachatické hradby 8.72 km
NS Vyhlídková 8.73 km
NS Kolem Prachatic 8.73 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Pracha... 8.74 km
Dolní brána Prachatice 8.78 km
galerie Dolní brána, Prachatice 8.79 km
bazén Prachatice 8.79 km
sportoviště Prachatice 8.79 km
památník obětem totalit Prachatice... 8.79 km
Heydlův dům Prachatice 8.81 km
Chlapci a chlapi 8.81 km
břečťan popínavý Prachatice 8.83 km
SDH Chelčice 8.83 km
Tři chlapi na cestách 8.84 km
kostel sv. Jakuba, Prachatice 8.84 km
Člověk - Otto Herbert Hájek, Prach... 8.84 km
fara Prachatice 8.84 km
městské opevnění Prachatice 8.84 km
městské muzeum Prachatice 8.84 km
Sitrův dům Prachatice 8.85 km
Rumpálův dům Prachatice 8.91 km
Klimeš Jeroným 8.91 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 8.91 km
Křišťan z Prachatic 8.91 km
Osada havranů 8.91 km
Urban Jan 8.91 km
AccuWeather - Prachatice 8.91 km
Toulavá kamera ČT - zlatá stezka, ... 8.91 km
Procházka Tomáš, rotný / štábní pr... 8.91 km
Cyklotoulky - Prachatice 8.91 km
Prachatice 8.91 km
Neumann sv. Jan Nepomuk 8.92 km
pamětní deska Gustav Adolf Lindner... 8.92 km
kašna Prachatice 8.92 km
pamětní deska sv. Jan Napomuk Neum... 8.92 km
Nová radnice Prachatice 8.92 km
Toulavá kamera ČT - muzeum loutky ... 8.94 km
muzeum krajky Prachatice 8.94 km
muzeum české loutky a cirkusu Prac... 8.94 km
Nejlepší člověk 8.95 km
infocentrum Prachatice 8.95 km
Stará radnice Prachatice 8.95 km
pomník Petra Chelčického, Chelčice... 8.96 km
kulturní centrum Otto Herberta Haj... 8.96 km
pivovar Prachatice 9 km
Chelčice 9.04 km
Chelčický Petr 9.06 km
pomník padlých WWI, Chelčice 9.07 km
kaple sv. Antonína a sv. Jana Nepo... 9.09 km
statek Jiřetice 12 9.09 km
statek Jiřetice 4 9.11 km
fara Chelčice 9.12 km
hřbitov Lomec 9.12 km
Tři chlapi na cestách 9.12 km
špýchar (památník Petra Chelčickéh... 9.13 km
Jiřetice 9.14 km
Drahé tety a já 9.17 km
hřbitov Chelčice 9.17 km
socha Panny Marie, Chelčice 9.18 km
památník obětem fašismu, Chelčice... 9.19 km
kostel sv. Martina, Chelčice 9.19 km
křížová cesta, Lomec 9.21 km
Petrův Dvůr 9.23 km
fara Lomec 9.29 km
kostel Jména Panny Marie, Lomec 9.35 km
poutní místo Lomec 9.35 km
Zeyerova stezka 9.35 km
vlaková zastávka Pražák 9.36 km
studna Lomec 9.36 km
Všechlapy 9.38 km
lípa Naděje, Lomec 9.38 km
kaple Všechlapy 9.4 km
12. školní brigáda PS, Libějovice... 9.43 km
zámek (nový) Libějovice 9.5 km
stavení Dvory 9.51 km
SDH Dvory 9.57 km
Dvory 9.58 km
kaple Dvory 9.59 km
kaple sv. Máří Magdaleny, Chelčice... 9.75 km
Na Lázni, Chelčice 9.82 km
Dolní Nakvasovice 9.86 km
nádraží Netolice 9.87 km
Peklo u Netolic 9.88 km
kaple Dolní Nakvasovice 9.91 km
kaple Hrbov 9.91 km
Hrbov 9.92 km
Hradiště u Malovic - keltské kulto... 9.93 km
pomník padlých WWI, Hrbov 9.94 km
kaple Panny Marie Loretánské, Prac... 9.95 km
Lázně Sv. Markéty 10.07 km
kaple Panny Marie, Hradiště u Malo... 10.08 km
Skočický hrad 10.1 km
Drahé tety a já 10.13 km
dětské hřiště Libějovice 10.14 km
zámek (starý, tvrz) Libějovice 10.15 km
přírodní rezervace Libějovický par... 10.15 km
kaple sv. Markéty, Lázně sv. Marké... 10.16 km
křížová cesta, Lázně sv. Markéty... 10.16 km
VW Golf meeting Podroužek 10.22 km
SDH Hradiště 10.28 km
Neuhausenův dům, Netolice 10.29 km
pomník padlých WWI, Libějovice 10.3 km
Libějovice 10.31 km
Nestanice 10.31 km
Hradiště u Malovic 10.31 km
SDH Libějovice 10.32 km
kaplička Netolice 10.32 km
Rafťáci 10.32 km
Tři chlapi na cestách 10.34 km
rodný dům Františka Gregora, Netol... 10.34 km
Gregora František 10.34 km
pamětní deska František Gregora, N... 10.35 km
kaple Nestanice 10.35 km
hřbitov Netolice 10.37 km
rybník Podroužek 10.38 km
kaple Čepřovice 10.38 km
hotel Beseda 10.39 km
Čepřovice 10.4 km
tvrz Čepřovice 10.42 km
Měšťanský pivovar, Netolice 10.42 km
pamětní deska Štepánek Netolický... 10.44 km
SDH Čepřovice 10.46 km
Netolice 10.46 km
John Josef 10.46 km
rybník Mnich 10.46 km
muzeum JUDr.Otakara Kudrny - Netol... 10.46 km
pamětní deska JUDr. Otakar Kudrna,... 10.47 km
kašna Netolice 10.47 km
infocentrum Netolice 10.47 km
SDH Netolice 10.48 km
náměstní lípa Netolice 10.48 km
sousoší sv. Jana Nepomuckého, Neto... 10.49 km
radnice Netolice 10.52 km
NS Netolice 10.52 km
pomník padlých WWI, Netolice 10.53 km
kostel sv. Václava, Netolice 10.54 km
most se sochou sv. Jana, Netolice 10.55 km
sv. Jan Nepomucký, Netolice 10.55 km
bunkr (řopík) H-33/10/A-140 10.55 km
solnice, Netolice 10.57 km
Hořínek Tony Antonín 10.59 km
pamětní deska Ing. Antonín Hořínek... 10.59 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ne... 10.6 km
kamenný most, Netolice 10.61 km
expozice betlémů, Zábrdí u Husince... 10.62 km
děkanství Netolice 10.62 km
bunkr (řopík) H-33/11/A-120Z 10.66 km
Hasil Josef, král Šumavy 10.68 km
Rabín 10.7 km
SDH Předslavice 10.71 km
barokní brána u stavení Předslavic... 10.73 km
hřbitov Předslavice 10.74 km
bunkr (řopík) H-33/14/B2-100 10.75 km
kostel sv. Václava, Předslavice 10.75 km
zřícenina kostela sv. Jana, Netoli... 10.75 km
pomník padlých WWI, Předslavice 10.75 km
fara Předslavice 10.77 km
Předslavice 10.77 km
renesanční statek Grejnarov 10.78 km
lidové stavení Předslavice 4 10.79 km
bunkr (řopík) H-33/12/A-140 10.82 km
hřbitov Lažiště 10.84 km
potok Rapačov 10.85 km
kostel sv. Mikuláše, Lažiště 10.86 km
SDH Lažiště 10.87 km
fara Lažiště 10.88 km
archeopark Netolice 10.88 km
stavení Lažiště 10.89 km
pomník padlých WWI, Lažiště 10.9 km
Lažiště 10.91 km
Králíci ve vysoké trávě 10.91 km
kašna Lažiště 10.92 km
zookoutek Fefrovské rybníčky 11 km
jižní městská bašta Vodňany 11.02 km
městské opevnění Vodňany 11.02 km
pamětní deska Jan Zrzavý, Vodňany... 11.03 km
Zrzavý Jan 11.03 km
pamětní deska Julius Zeyer, Vodňan... 11.03 km
Zeyer Julius 11.03 km
dětské hřiště, kulturní dům, Vodňa... 11.03 km
kašna u kulturního domu, Vodňany... 11.07 km
bunkr (řopík) H-33/13/D2 11.08 km
Beránek Tomáš, Mons. 11.1 km
roubenka Lažiště 11.1 km
kostel Narození Panny Marie, Vodňa... 11.1 km
památník obětem komunismu, Vodňany... 11.11 km
pomník padlých WWI i II, Vodňany... 11.12 km
Herites František PhMr. 11.12 km
Spořitelna Vodňany 11.14 km
kašna Vodňany 11.14 km
Vodňany 11.15 km
Hliněný mlýn, Vodňany 11.16 km
Kam čert nemůže 11.16 km
pamětní kámen František Herites... 11.2 km
infocentrum Vodňany 11.2 km
Městské muzeum a galerie Vodňany... 11.2 km
dětské hřiště, park Jana Pavla II.... 11.21 km
Husův sbor Vodňany 11.21 km
SDH Černěves 11.21 km
nádraží Vodňany 11.21 km
pseudogotický most se dvěma vížkam... 11.21 km
naučná stezka Vodňanská 11.22 km
park Jana Pavla II., Vodňany 11.23 km
Černěves 11.25 km
socha Jan Žižka z Trocnova, Vodňan... 11.26 km
Sokol Vodňany 11.27 km
Útěk, Jiří Hejda 11.28 km
Rádl Alois 11.28 km
kostel sv. Jana Křtitele, Vodňany... 11.28 km
kaple Černěves 11.28 km
dětské hřiště Černěves 11.29 km
synagoga (městské muzeum) Vodňany... 11.29 km
Jánský most, Vodňany 11.3 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 11.38 km
kaple Lhenice 11.38 km
zámeček Vodňany 11.49 km
dětské hřiště Lhenice 11.51 km
vlaková zastávka Malovice 11.52 km
renesanční panský dům Lhenice 11.52 km
kostel sv. Jakuba, Lhenice 11.58 km
pomník padlých WWI, Lhenice 11.59 km
kašna Karla IV., Lhenice 11.62 km
Lhenice 11.64 km
socha sv. Vojtěcha, Lhenice 11.66 km
pamětní deska osvobození Lhenice... 11.67 km
radnice (bývalá) Lhenice 11.68 km
silniční most Blanice, Vodňany 11.69 km
SDH Lhenice 11.72 km
Sokolovna Lhenice 11.75 km
rybník Velká Outrata 11.76 km
naučná stezka Městský rybářský okr... 11.82 km
kaple sv. Vojtěcha, Vodňany 11.84 km
Lužice 11.85 km
Kratušín 11.85 km
roubenka Drslavice 11.88 km
Malovice 11.9 km
kaple sv. Linharta, Kratušín 11.91 km
Mostecký mlýn, Vodňany 11.91 km
rybník Malá Podvinice 11.92 km
hřbitov u sv. Vojtěcha, Vodňany 11.92 km
SDH Drslavice 11.93 km
Drslavice 11.93 km
kaple sv. Václava, Malovice 11.95 km
lanový park Libín 11.95 km
Libín 1096 m n. m. 11.95 km
SDH Malovice 11.97 km
roubené stavení Drslavice 11.97 km
pomník padlých WWI, Malovice 11.97 km
koupaliště Zálezly 11.97 km
tvrz Drslavice 12.01 km
rybník Velká Podvinice 12.08 km
památník Theodor Mokrý 12.09 km
Mokrý Theodor, Ing. Dr. h. c. 12.09 km
Rybářské muzeum, Vodňany 12.1 km
bunkr (řopík) H-33/16/B2-80 12.12 km
kaple Libotyně 12.13 km
Libotyně 12.14 km
Podvinická lípa, Vodňany 12.14 km
kaple výklenková pod vinící, Vodňa... 12.15 km
stavení Libotyně 12.17 km
škola Zálezly 12.19 km
kaple sv. Floriána, Litochovice 12.28 km
Třetina u Olšovice 12.28 km
statek U Dudáků, Libotyně 12.29 km
stavení s barokním štítem, Litocho... 12.3 km
Litochovice 12.33 km
bunkr (řopík) H-33/18/B2-80 12.34 km
bunkr (řopík) H-33/15/B1-80 12.35 km
bunkr (řopík) H-33/17/A-220 12.37 km
Žárovná 12.41 km
Zálezly 12.43 km
kaple Podeřiště 12.44 km
Podeřiště 12.45 km
bunkr (řopík) H-33/19/E 12.47 km
zaniklý hrad Poděhusy 12.48 km
dětské hřiště Podeřiště 12.48 km
SDH Podeřiště 12.5 km
tvrz Zálezly 12.53 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Zálezl... 12.55 km
Šejna Karel 12.58 km
bunkr (řopík) H-33/20/D1Z 12.63 km
Libínské Sedlo 12.67 km
fara Libínské Sedlo 12.68 km
kostel sv. Anny, Libínské Sedlo 12.68 km
běžecké lyžování Prachatice - Libí... 12.7 km
Neuslužice 12.72 km
bunkr (řopík) H-33/21/B2-100 12.77 km
Dřemlinský rybník 12.83 km
Paměť stromů - 9. díl - Husova líp... 12.89 km
bunkr (řopík) H-33/21a/D2Z 12.94 km
kaple Černětice 12.97 km
kaplička Olšovice 13.03 km
SDH Černětice 13.03 km
SDH Olšovice 13.04 km
stavení s barokním štítem, Černěti... 13.08 km
Olšovice 13.09 km
bunkr (řopík) H-33/22/A-220 13.09 km
zámek Černětice 13.15 km
radnice Záblatí 13.15 km
stavení Olšovice 13.15 km
Zablátí 13.15 km
hřbitov Libínské Sedlo 13.17 km
kostel Umučení sv. Jana Křtitele, ... 13.19 km
Černětice 13.21 km
kašna Záblatí 13.22 km
kaple Panny Marie Klatovské, Lštěn... 13.22 km
pomník padlých WWI, Lštění 13.23 km
hřbitov Lštění u Radhostice 13.23 km
kaple navštívení Panny Marie, Drah... 13.25 km
Páni Edisoni 13.25 km
kostel sv. Vojtěcha, Lštění 13.26 km
SDH Záblatí 13.26 km
fara Lštění 13.28 km
kaple Račí 13.31 km
kaple Nanebevzetí Panny Marie, Lšt... 13.32 km
kaple sv. Vojtěcha, Lštění 13.32 km
bunkr (řopík) H-33/23/A-180 13.33 km
Hanzal Josef 13.34 km
Lštění u Radhostice 13.39 km
Kosmo 13.4 km
bunkr (řopík) H-42/24/B1-100 13.42 km
Babovřesky 13.46 km
kaple Horní Chrášťany 13.47 km
kaple sv. Václava, Malenice 13.47 km
SDH Lštění 13.47 km
Horní Chrášťany 13.49 km
Dvorec 13.57 km
hamr Malenice 13.6 km
mlýn Černětice 13.65 km
SDH Malenice 13.74 km
pamětní deska Franz Schacherl 13.75 km
kostel Narození Panny Marie, Chrob... 13.75 km
bunkr (řopík) H-42/25/A-160Z 13.76 km
hřbitov Chroboly 13.76 km
sv. Jan Nepomucký, Chroboly 13.77 km
Dobrá Voda u Záblatí 13.77 km
kašna Chroboly 13.78 km
Malenická jeskyně 13.79 km
hrob Josef Zítek 13.83 km
kostel sv. Jakuba, Malenice 13.84 km
hrob Jaroslav Pešek 13.84 km
hrob František Teplý 13.85 km
hřbitov Malenice 13.85 km
hrob Zdeněk Podskalský 13.85 km
fara Malenice 13.86 km
hrob Jiří Pleskot 13.86 km
bunkr (řopík) H-42/26/A-160Z 13.86 km
Chroboly 13.89 km
bunkr (řopík) H-42/28/A-160 13.89 km
Podskalský Zdeněk 13.91 km
pomník padlých WWI i II, Malenice... 13.92 km
Jirásková Jiřina 13.92 km
Pleskot Jiří 13.92 km
Kühn Pavel 13.92 km
Jankovec Jaroslav 13.92 km
Malenice 13.92 km
pamětní deska osvobození Malenice... 13.94 km
Albrechtovice 13.96 km
bunkr (řopík) H-42/29/D2 13.98 km
bunkr (řopík) H-42/27/D2 13.99 km
kaple Malenice 14.05 km
horní mlýn Nišovice 14.08 km
bunkr (řopík) H-42/30/A-180 14.08 km
SDH Malenice (starý) 14.09 km
bunkr (řopík) H-42/31/A-140 14.16 km
nádraží Číčenice 14.19 km
bunkr (řopík) H-42/32/A-160 14.28 km
bunkr (řopík) H-42/33/A-180 14.39 km
bunkr (řopík) H-42/35/C2 14.43 km
vlaková zastávka Lčovice 14.45 km
kostel sv. Filipa a Jakuba, Šumavs... 14.45 km
bunkr (řopík) H-42/34/A-180 14.47 km
Zrzka ze šumavy, Paul Friedl 14.48 km
Gajer Václav 14.53 km
Šumavské Hoštice 14.54 km
stavení Mahouš 14.56 km
bunkr (řopík) H-42/36/A-160 14.58 km
Z dějin naší vzduchoplavby, Václav... 14.63 km
Fučík Vít - Kudlička 14.63 km
Chvalovice 14.66 km
Mahouš 14.66 km
kovárna Mahouš 14.66 km
John Ctirad, Prof. MUDr., DrSc. 14.69 km
Číčenice 14.69 km
dětské hřiště Mahouš 14.69 km
pomník padlých WWI, Hlavatce 14.78 km
kaple Hlavatce 14.79 km
Hlavatce 14.83 km
bunkr (řopík) H-42/37/A-120Z 14.84 km
Cehnice 15.05 km
kaple Nejsvětější trojice, Cehenic... 15.11 km
bunkr (řopík) H-42/38/A-160 15.17 km
SDH Cehnice 15.19 km
Křišťanovický rybník 15.28 km
bunkr (řopík) H-42/39/A-180 15.29 km
kaple Anděla Strážce, Volyně 15.4 km
Křišťanovice 15.41 km
socha Míru pod Mářským vrchem 15.44 km
Sokol Volyně 15.48 km
Tráva | klip Aneta Langerová 15.55 km
kaple sv. Václava s rozhlednou, Má... 15.56 km
Mářský vrch 907 m n. m. 15.56 km
Kamenné moře, Mářský vrch 15.58 km
kaple v parku zámku Lčovice 15.59 km
křížová cesta, Mářský vrch 15.6 km
tvrz Dobčice 15.63 km
dětské hřiště Dobčice 15.63 km
Dobčice 15.64 km
Babovřesky 15.64 km
Zítek Josef 15.64 km
zámek Lčovice 15.64 km
návesní rybník, Dobčice 15.66 km
pomník padlých WWI i II, Volyně 15.66 km
synagoga Volyně 15.67 km
kaple Dobčice 15.69 km
pamětní deska Josef Zítek 15.72 km
Lčovice 15.73 km
SDH Lčovice 15.75 km
nádraží Volyně 15.75 km
pamětní deska Josef Kárník 15.79 km
Kaizl Josef 15.8 km
památník Josefa Kaizla 15.8 km
kaple Lčovice 15.82 km
Mariánský sloup, Volyně 15.85 km
Volyně 15.85 km
radnice Volyně 15.87 km
Čertova stráň 15.88 km
kostel Všech Svatých, Volyně 15.9 km
kostel Proměnění Páně, Volyně... 15.93 km
tvrz Volyně 15.94 km
městské muzeum Volyně 15.94 km
fara Volyně 15.95 km
kaple sv. Josefa, Krejčovice 15.97 km
galerie Na shledanou, Volyně 15.97 km
rodný dům a pamětní deska A.M. Píš... 15.98 km
hřbitov Volyně 15.98 km
hrob Jan Vratislav Želízko 15.99 km
Husův dům, Volyně 15.99 km
Krejčovice 16 km
pamětní deska Edvard Turek 16 km
Šedivý Alois, plk. letec 311 Sqdn.... 16.03 km
Blažejovice 16.17 km
židovský hřbitov Volyně 16.22 km
Němčice u Netolic 16.3 km
kostel sv. Mikuláše, Němčice 16.37 km
pomník padlých WWI, Němčice u Neto... 16.38 km
ranč Šimona Pláničky, Hoštice u Vo... 16.43 km
Blanický Mlýn 16.51 km
hřbitov Zbytiny 16.53 km
kostel sv. Víta, Zbytiny 16.54 km
Zbytiny 16.57 km
bitva u Zablátí 16.57 km
dětské hřiště Hoštice u Volyně... 16.65 km
Troška Zdeněk 16.68 km
Slunce, seno, jahody a pár facek, ... 16.68 km
Milešice 16.7 km
pomník padlých WWI, Hoštice u Voly... 16.73 km
Linka Tomáš 16.75 km
Lábus Jiří 16.75 km
Hoštice u Volyně 16.75 km
SDH Hoštice u Volyně 16.76 km
zámek Hoštice u Volyně 16.76 km
Štítkov 16.76 km
židovský hřbitov Čkyně 16.76 km
hřbitov Hoštice u Volyně 16.79 km
hrob Michal Tučný 16.79 km
Tučný Michal 16.8 km
kostel Narození Panny Marie, Hošti... 16.81 km
zřícenina hradu Hus 16.82 km
fara Hoštice u Volyně 16.83 km
kaple Štítkov 16.84 km
SDH Štítkov 16.86 km
lávka Blanice, hrad Hus 16.89 km
štoly Cudrovice 16.89 km
Slunce, seno, erotika 16.97 km
vlaková zastávka Hoštice u Volyně... 16.98 km
Slunce, seno, jahody 17 km
zámek Protivín 17.08 km
Už zase skáču přes kaluže 17.08 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Protiv... 17.12 km
hřbitov Cudrovice 17.13 km
platan javorolistý, Protivín 17.13 km
pamětní deska Václava Raba 17.16 km
pomník padlých WWI i II, Protivín... 17.16 km
Raba Václav, generál, pilot, velit... 17.16 km
vlaková zastávka Zbytiny 17.17 km
kostel sv. Alžběty, Protivín 17.2 km
zámek Čkyně 17.21 km
děkanství Protivín 17.22 km
nádraží Čkyně 17.22 km
památník města Protivína 17.29 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 17.31 km
Zucker Alois 17.31 km
Čkyně 17.31 km
Protivín 17.33 km
pomník padlých WWI, Čkyně 17.33 km
synagoga Čkyně 17.35 km
naučná stezka na břehu Blanice 17.37 km
SDH Čkyně 17.4 km
Krokodýlí ZOO Protivín 17.46 km
Smědeč 17.49 km
Cudrovice 17.51 km
kaple Smrčná 17.52 km
židovský hřbitov Hoštice u Volyně... 17.56 km
kaplička Panny Marie, Protivín 17.59 km
SDH Smrčná 17.59 km
SDH Heřmaň 17.6 km
pamětní deska Cyrila Kopeckého 17.61 km
tvrz Smrčná 17.62 km
Husitští bojovníci - Ivan Šmilauer... 17.62 km
sýpka Protivín 17.62 km
dětské hřiště Heřmaň 17.62 km
Sokolovna Protivín 17.63 km
Blaníce 17.63 km
pomník padlých WWI, Heřmaň 17.64 km
stavení Smrčná 17.65 km
fara Čkyně 17.65 km
hřbitov Heřmaň 17.66 km
evangelická církev metodistická, P... 17.67 km
pamětní deska Jan Čarek 17.67 km
hrob Jana Čarka 17.67 km
kostel sv. Jiljí, Heřmaň 17.68 km
Bohumilice meteorit 17.69 km
Heřmaň 17.69 km
platanová alej Protivín 17.69 km
rodný dům Jana Čarka 17.7 km
Čarek Jan 17.7 km
Chudá rodina z Heřmaně, Jan Čarek... 17.7 km
fara Heřmaň 17.72 km
pamětní deska Jan Preisler 17.72 km
hřbitov Čkyně 17.72 km
pivovar Platan, Protivín 17.73 km
kaple Mlynářovice 17.73 km
kostel sv. Máří Magdalény, Čkyně... 17.73 km
Mlynářovice 17.73 km
kaple sv. Anny, Protivín 17.75 km
kaple Panny Marie, Protivín 17.76 km
hřbitov Bohumilice 17.8 km
fara Bohumilice 17.82 km
kostel Nejsvětější Trojice, Bohumi... 17.83 km
náhrobek rodiny Lumbe von Mallonit... 17.83 km
pamětní deska Antonín Liška 17.83 km
Po bitevních polích jižních Čech, ... 17.86 km
bitva u Sudoměře 17.86 km
památník bitvy u Sudoměře 17.89 km
pomník padlých WWI, Bohumilice 17.91 km
Bohumilice 17.91 km
Liška Antonín ThDr. 17.91 km
kaple výklenková Záboří 17.98 km
kaple Záboří 18.03 km
rybníky Bohumilice 18.03 km
SDH Záboří 18.04 km
SDH Bohumilice 18.04 km
lípa Bohumilice 18.06 km
Babovřesky 18.06 km
zámek Skalice, Bohumilice 18.07 km
Holoubek František 18.07 km
koně zámek Skalice, Bohumilice 18.07 km
stavení s barokními štíty, Ražice... 18.09 km
Záboří 18.1 km
Ražice 18.1 km
kaple Nanebevzetí Panny Marie, Raž... 18.11 km
dětské hřiště Záboří 18.12 km
pomník padlých WWI, Ražice 18.13 km
kaple sv. Cyrila a Metoděje, Náhoř... 18.14 km
Princezna ze mlejna 18.14 km
Náhořany 18.15 km
pomník padlých WWI, Protivín 18.18 km
hřbitov Protivín 18.18 km
Kam čert nemůže 18.19 km
židovský hřbitov Protivín 18.28 km
Marcin Martin, rotný / štábní prap... 18.34 km
Benešovský mlýn 18.45 km
Krška Václav 18.45 km
špejchar Ražice 18.47 km
Kuklwaitská lípa 18.48 km
Kuklovský dub 18.49 km
nádraží Ražice 18.52 km
SDH Nihošovice 18.58 km
hřbitov Náhořany 18.6 km
vlaková zastávka Sudoměř 18.69 km
dětské hřiště Nihošovice 18.72 km
pomník padlých WWI, Kuklov 18.75 km
zřícenina kláštera Kuklov 18.75 km
Údolí včel 18.75 km
kaple výklenková Kuklov 18.75 km
naučná stezka NPR Řežabinec a Řeža... 18.77 km
Nihošovice 18.78 km
silniční most Blanice, Myšenec 18.78 km
SDH Sudoměř 18.79 km
stavení s barokním štítem č.p. 3, ... 18.8 km
Kuklov 18.81 km
Sudoměř 18.81 km
Malá farma 18.82 km
pomník padlých WWI, Sudoměř 18.83 km
dětské hřiště Sudoměř 18.83 km
kaple Sudoměř 18.83 km
stavení s barokním štítem č.p. 27,... 18.83 km
kaplička Sudoměř 18.89 km
Klokočín 18.9 km
rybník Rabyň 18.9 km
Klokočínský rybník 18.95 km
Markéta Lazarová 18.96 km
tvrz Klokočín 18.97 km
vlaková zastávka Bohumilice v Čech... 18.98 km
kašna Ktiš 18.99 km
obora praturů Křišťanov 18.99 km
zřícenina hradu Kuglvajt 19 km
pomník padlých WWI, Ktiš 19.02 km
Toulavá kamera ČT - Sudslavický ok... 19.02 km
Ktiš 19.02 km
přírodní památka Myšenecká slunce... 19.03 km
Pravětín 19.06 km
Na břehu Blanice stojí Maletice, J... 19.06 km
kostel sv. Bartoloměje, Ktiš 19.07 km
pomník padlých WWI, Myšenec 19.07 km
kostel sv. Havla, Myšenec 19.08 km
Myšenec 19.08 km
vlaková zastávka Strunkovice na Vo... 19.1 km
dětské hřiště Myšenec 19.11 km
fara Ktiš 19.12 km
NS Lesnická 19.14 km
vyhlídková věž u Křišťanova 19.15 km
Křišťanovská lípa 19.16 km
zřícenina hradu Myšenec 19.18 km
Mlynářovická myslivna 19.18 km
hřbitov Ktiš 19.18 km
Štíty království českého, Pomíjivá... 19.19 km
Křišťanovské duby 19.19 km
hřbitov Myšenec 19.25 km
NPR Řežabinec a Řežabinecké tůně... 19.27 km
SDH Čejetice 19.27 km
kaple Dolany 19.3 km
NS Sudslavický okruh 19.32 km
vyhlídková věž (pozorovatelna) Řež... 19.34 km
Dolany u Čkyně 19.34 km
Sudslavická jeskyně 19.37 km
Obecní rybník, Čejetice 19.37 km
kaple vyklenková sv. Jana Nepomuck... 19.38 km
Milešický prales 19.38 km
Křišťanov 19.39 km
sv. Jana Křtitele, Čejetice 19.39 km
Vanický mlýn, Sudslavice 19.4 km
lípa Sudslavice 19.41 km
kostel Jména Ježíš, Křišťanov... 19.41 km
roubenka Dolany 19.41 km
Maletice 19.41 km
pomník padlých WWI, Maletice 19.42 km
hřbitov Křišťanov 19.42 km
pomník padlých WWI, Dolany 19.42 km
kaple Maletice 19.43 km
Machův včelín Krušlov 19.43 km
Zachova pila a slévárna 19.43 km
Trhák 19.45 km
U Mlynářů, Sudslavice 19.45 km
SDH Krušlov 19.49 km
Sudslavice 19.49 km
Tisovka 19.52 km
SDH Vimperk 19.53 km
kaple Krušlov 19.54 km
Krušlov 19.55 km
kaplička Holašovice 19.67 km
dětské hřiště Holašovice 19.73 km
infocentrum Holašovice 19.75 km
Bobík 1264 m n. m. 19.76 km
kaple Holašovice 19.76 km
parkoviště Holašovice 19.77 km
Stříbrná paruka - 1.díl - Primadon... 19.77 km
pamětní deska české školy, Holašov... 19.77 km
pamětní kámen UNESCO, Holašovice... 19.78 km
vodní pumpa Holašovice 19.79 km
návesní rybník, Holašovice 19.8 km
Prodaná nevěsta 19.83 km
Holašovice 19.83 km
Už zase skáču přes kaluže 19.83 km
muzeum selský dvůr Holašovice 19.86 km
nádraží Vimperk 19.88 km
tvrz Doubravice u Volyně 19.94 km
ubytování v okolí

apartmány 8204, Kašperské Hory

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: kašpersko
šumavská obec: Kašperské ...

ubytování s kapacitou: 16
cena ubytování: od 350 Kč detail

chalupa 8806, Annín

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chalupa
Šumava: sušicko
šumavská obec: Annín

ubytování s kapacitou: 12
cena ubytování: od 250 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • městské muzeum Prachatice - otevírací do...

    batoh
    městské muzeum Prachatice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: prachaticko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Husovské unikáty ze sbírek Národního muz...

    batoh
    Husovské unikáty ze sbírek Národního muzea
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: prachaticko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum české loutky a cirkusu Prachatice...

    batoh
    muzeum české loutky a cirkusu Prachatice - otevírací doba
    Šumava A-Z: historické
    lokalita: prachaticko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
  • Jednota Hracholusky

    batoh
    Jednota Hracholusky
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: prachaticko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Vitějovice

    batoh
    Jednota Vitějovice
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: prachaticko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Dub

    batoh
    Jednota Dub
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: prachaticko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Bavorov

    batoh
    Jednota Bavorov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: prachaticko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Jednota Hracholusky 3.13 km
Jednota Vitějovice 4.05 km
Jednota Dub 4.64 km
Jednota Bavorov 4.68 km
Jednota Javornice 6.04 km
Jednota Husinec 6.24 km
Jednota Vlachovo Březí 7.31 km
Bankomat ČSOB 7.4 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.4 km
Jednota Vlachovo Březí 7.42 km
čerpací stanice PAP OIL, Prachatic... 8.01 km
Jednota Tvrzice 8.16 km
Bankomat Česká spořitelna 8.28 km
Jednota Prachatice 8.31 km
Bankomat ČSOB 8.33 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.48 km
Bankomat ČSOB 8.5 km
Jednota Prachatice 8.52 km
Bankomat Komerční banka 8.54 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.67 km
čerpací stanice Benzina, Prachatic... 8.67 km
Bankomat Česká spořitelna 8.7 km
Bankomat GE Money Bank 8.71 km
Bankomat Poštovní spořitelna 9.13 km
Bankomat Komerční banka 9.15 km
Bankomat ČSOB 9.17 km
Jednota Libějovice 9.44 km
čerpací stanice Benzina, Prachatic... 9.6 km
Jednota Bušanovice 9.96 km
Bankomat Česká spořitelna 10.4 km
Jednota Netolice 10.47 km
Bankomat Komerční banka 10.53 km
Jednota Vodňany 11.07 km
čerpací stanice Benzina, Vodňany... 11.1 km
Bankomat Česká spořitelna 11.14 km
Bankomat ČSOB 11.17 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.17 km
Jednota Vodňany 11.19 km
Bankomat Komerční banka 11.22 km
Bankomat GE Money Bank 11.34 km
Bankomat GE Money Bank 11.39 km
Jednota Zálezly 12.36 km
Jednota Záblatí 13.11 km
Jednota Drahonice 13.28 km
Jednota Chroboly 13.89 km
Jednota Malenice 14 km
Jednota Čičenice 14.52 km
Jednota Cehnice 15.06 km
Jednota Volyně 15.61 km
Jednota Volyně 15.66 km
Bankomat GE Money Bank 15.73 km
Bankomat Komerční banka 15.79 km
Bankomat Česká spořitelna 15.9 km
Jednota Volyně 15.9 km
Jednota Buk 16.5 km
Jednota Vimperk 16.91 km
čerpací stanice Benzina, Protivín... 17.01 km
čerpací stanice PAP OIL, Protivín... 17.05 km
Bankomat Komerční banka 17.28 km
Bankomat Česká spořitelna 17.29 km
Bankomat GE Money Bank 17.29 km
Jednota Čkyně 17.38 km
Jednota Bohumilice 17.96 km
Jednota Krč 18.64 km
Jednota Ktiš 18.88 km
Jednota Čejetice 19.35 km
Jednota Vimperk 19.76 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Netolice

batoh
nádraží Netolice
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: prachaticko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

vlaková zastávka Malovice

batoh
vlaková zastávka Malovice
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: prachaticko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

další informace

Dnešní Bavorský les se rozprostírá v nadmořské výšce mezi 300 - 1.456 m na území o rozloze cca. 5.000 km2. Zvedá se nad levým břehem Dunaje od Regensburgu, Deggendorfu a táhne se až k Pasovu. Více než 70 vrcholů dosahují nadmořské výšky 1000 m n. m. Typickou a velkou oblast Bavorského lesa tvoří náhorní plošiny, slatě, močály, romantická údolí a horská jezera. Na svazích pohoří rostou horské smíšené lesy se zbytky pralesa. Ve vyšších polohách se táhnou rozsáhlé smrkové porosty. Nejvyšší a nejnavštěvovanější horou Bavorského lesa je Velký Javor (1456 m n. m.) - jeho vrchol tvoří čtyři skály - Grosser Arber, Bernstein, Richard Wagner-Spitze a Ostspitze. Je dosažitelný kabinovou lanovkou nebo pěšky a nabízí rozhled do všech světových stran. Další zajímavou horou je nápadný dvojvrchol Ostrého, který dosahuje 1293 m n.m. a nachází se na státní hranici s Německem. Podle siluety byl také nazýván "Prsa Matky Boží". Vyšším vrcholem Velký Ostrý prochází státní hranice. Stojí zde kříž a na bavorské straně turistická chata z roku 1897. Nižší vrchol Malý Ostrý 1266 m n. m. leží na bavorské straně. Druhý nejvyšší vrchol národního parku Bavorský les je Luzný 1373 m n. m., typický svým holým temenem tvořeným žulovou sutí a vrcholovým křížem. Leží necelý jeden kilometr od státní hranice na bavorském území. Příroda je na bavorské straně chráněna Národním parkem Bavorský les, který má třetinu rozlohy Národního parku Šumava a s nímž tvoří jeden unikátní celek. Pro pohodlné poznávání Šumavy, lyžování, cykloturistiku, pěší turistiku, běžecké lyžování (Bílá stopa), houbaření, in-line, sjíždění řek využijte široké nabídky pohodlného levného ubytování. Například využijte ubytování v soukromí, rodinný penzion, pronájem chaty, chalupy či apartmánu. V nabídce jsou také hotely, hotelové komplexy, horské chaty. Většina ubytování je uzpůsobena pro rodiny s dětmi, pro sportovce a jejich vybavení a velmi často i pro milovníky domácích zvířat, kteří cestují se svými majiteli.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Na lících všech posluchačů bylo lze čisti hrůzu, kterou způsobilo v jich duších toto vypravování. Tu a tam padlo dušené slovo; jinak bylo ticho, jedva kdo přecházeli se osmělil. Apolena seděla schoulena na klubíčko, s vytřeštěnýma očima, jedva dýchajíc.

„A ten, co takovou věc udělal?" ozvala se hospodyně; „můj Bože, jsou to lidé na světě! — Že se nebál božího trestu! Naházet do pece lidských kostí!"

„Nu vjidíš, ty má zlatá!" odvětila bába. „Člověk by nevěřil, že by se člověk našel, kerej by se na to vopovážil! Vodpusť mu Pánbůh hřích a vjinu, ale špatně ten člověk skončil. Brali z něho hrůzu takovou, že tu nevydržel; tak potom vodešel do světa a jednou sem přišlo z daleký ciziny ňáký lejstro na vobec, že ňákým nechčestím bjídnej konec vzal. Ale ty kosti odpočívají v svatým pokoji, zasypali je hlinou, prsti navezli a boží objilíčko nad nima roste každým rokem. — A roste taky nad třema kostrama, co je jinde vykopali a zase v zem uložili. Tři kostry velkejch Udí, pravejch obrů, přes sáh dlouhejch. Nejspíš to byli ňácí vojáci, protože se našly eště zbytky modrýho mundúru a mosazný záponky. Kdo vjí, jak a kdy přišli vo život. Ale to se vjí, že krve moc teklo na Blatech a člověk by řek, že pro tu prolitou krev samo slunce tak krvavě vycházívá a zapadává a mlhy do krvavá zbarvuje a váží vodu krvavou. Třeba vzpomenout při modlení na všecky ty zemřelý neznámý, na něž nikdo nevzpomíná, a prosit Boha všemohoucího, aby je vzal na svou milost a dal jim lehký odpočinutí; a potom, aby tý krve už bylo dost a žádná už se neprolila na Blatech a na našich lánech..."

Apolena se schoulila ještě více, všecka krev jí prchla z líček, vytřeštěné oči obrátily se v sloup. Zaběhlyť myšlenky od slov bábiných k černým, klikatě se vinoucím vodám Soudného potoka, nedaleko jehož břehu prodlely nad bezduchým tělem lidského syna, ležícího tam v hluché, němé stepi. Vlasy měl spečené, černající krví, ustláno měl v zelené trávě a mlhy ho přikryly šedým, lehkým, a přece neprostupným rouchem svým! Krve teklo dost už na svobodných Blatech, krve hříšné i krve nevinné — děla bába — znovu dnes tam prolita byla!...

Hrůza lomcovala tělem dívčiným... A jak těkavé myšlenky, šklebícím se děsem jaty a odvlečeny, zapuzeny, do širých Blat uletěly, viděly tam stáda nečistých vepřů, ani odevšad se přiháněli k zabitému člověku... I započnou příšerný kvas, rozvlekou mrtvé tělo, na strašné cáry je rozederou jako před lety onoho starého žebráka, jejž náhlá smrt překvapila na cestě z Plástovic do Zbudova a z něhož se pak našly pouze kusy bídného oděvu a potroušené ohryzené kosti... Ráno, jak prvý zákmit dne se rozlije nad Blaty, zakrouží nad místem hrůzy davy černých havranů, zakrákorají mu píseň pohřební, zachechtají se posupně bílí rackové, slétnuvší se odevšad od širých hladin rybničních, zakvílí nad rozsápaným pestré, cho-cholaté čejky...

Mluvili vůkol ní, neslyšela; toliko zvěstem vracejících se myšlenek naslouchala. Tu bába zpozorovala, jak všecka se změnila v obličeji, jak se choulila a chvěla.

„Co je ti, dítě?" tázala se, sama všecka polekána.

Apolena nemohla odpověděli; jí bylo, jako by železná ruka hrdlo svírala; jen její ruce se křečovitě spínaly.

„Bojí se — není divu, mámo!" ozval se syn hospodář; „povídáte tak strašné věci, že mne sama hrůza obchází. Na vás vždycky jako by něco hrozného lehlo, kdykoli vídáte mlhy na Blatech. Během časů všude se udály hrozné věci, nejen u nás..."

Vtom vešel drobný človíček, všecky zraky se k němu obrátily. Znali ho všickni; byl to krejčí Mejstřík ze Selce, živý přebíhající deník pro Blatsko a okolí. Pracoval málo, zato mnoho chodil ze vsi do vsi, ze statku do statku, roznášeje svoje zprávy, obsahující vše, co viděl a o čem slyšel; dosti zhusta jej uváděla v omyl ovšem také bujná jeho fantazie, jejíž přeludy bral za pravdu, začež lidé střízlivých názorů jej viní-vali ze lži a z přehánění; vcelku však jej všude rádi vídali a on dobře se míval, tím lépe, že věci rozuměje obyčejně přicházel v čas obědu, svačiny nebo večeře.

„Pochválen buď Pán Ježíš Kristus!" pozdravil; „chčasnej dobrej večer všem!"

»Navěky, amen! Dejž to Pánbůh!" odpovídali mu zevšad, a již ho zvala hospodyně, aby usedl. On pak se drahnou chvíli z místa nehýbal, funěl a frkal, jako by byl právě jen s největší námahou ušel smrti udušením; pak vyňal z kapsy zmačkaný modrý šátek a utíral si pot a vodu s čela, vlasů, knírů a kabátu.

„Tak jsem zrovna letěl/' promluvil pak, „jen abych vám tu novinu přinesl. A zle je venku, na krok nevidět a hustě přitom mží. Z Plástovic přicházím rovnou nohou — Pánbůh bud pochválen za to, že mě chránil! To mi věřte, na krok se odchýlit z cesty, a byl bych zabloudil..."

„Nu, a co se stalo v Plástovicích?" tázal se sedlák.

„Co se stalo ? — Stalo se! — Šeredná věc je, co se stalo! Tak si pomyslete..."

Vtom spatřil a poznal Apolenu, hledící naň vytřeštěnými zraky, v nichž se zrcadlilo největší zděšení. Zarazil se a odmlčel.

„Pověz, pověz!" dorážel naň sedlák.

„Nu — namouduši, tuhle holka se lekne a bába taky — ale co plátno ? Dovědět se to musíte, tak to povím, jak je to. Ale není třeba se lekat přemoc, ta kaše se nesní za tak horka. Musí v tom být mýlka..."

„Tak co je? Co?"

„Inu, co je! Uslyšíte. Tak tedy, už se smrákalo, jdu ze Zlivi — byl jsem tam u Blahů — a přijdu tamhle pod Překážkou k prvnímu mostu, jak se jde k Vomáčce, a najednou potkám četníka. Vedl někoho, nepoznal jsem pro tmu hned, kdo to byl. Myslím si: ňáký syčák nebo cikán — ale ne!... kouknu, na mou duši, byl to Váša Potužákojic!"

Nastalo ohromné zděšení. Bába sklesla na kolena, rukama zalomila. Apolena se chytila oběma rukama stolu, sedlák přiskočil, zadržel ji, aby nespadla; selka pak se dala do křiku a pláče a „Ježíši! Maria! Josefe! — četník že ho ved! — Není možná, dyť ten chlapec nic neudělal!..."

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky