Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Zwieselau (D)

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: Německo
GPS: 49°00'23.79"N 13°16'37.12"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Zwieselau leží na trati 906 z Zwieselu do Grafenau. Na těchto železničních tratích poskytuje řádnou osobní přepravu výhradně soukromý přepravce pod označením WaldBahn.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

golf Oberzwieselau (D)

batoh
golf Oberzwieselau (D)
Šumava A-Z: golf
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

dětské hřiště Unterzwieselau (D)

batoh
dětské hřiště Unterzwieselau (D)
Šumava A-Z: děti
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

pomník padlých WWII, Unterzwieselau (D)...

batoh
pomník padlých WWII, Unterzwieselau (D)
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Nacht fiel über Gotenhafen (D)

batoh
Nacht fiel über Gotenhafen (D)
Šumava A-Z: filmová místa...
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
golf Oberzwieselau (D) 1.26 km
dětské hřiště Unterzwieselau (D)... 1.62 km
pomník padlých WWII, Unterzwiesela... 1.65 km
Nacht fiel über Gotenhafen (D) 1.65 km
zámek Oberzwieselau (D) 1.65 km
hřbitov Unterzwieselau (D) 1.66 km
kostel Unterzwieselau (D) 1.66 km
FFW Unterzwieselau (D) 1.69 km
radnice Frauenau (D) 2.52 km
kašna radniční Frauenau (D) 2.52 km
hřbitov Frauenau (D) 2.54 km
dětské hřiště Frauenau (D) 2.54 km
kostel Maria Himmelfahrt, Frauenau... 2.55 km
infocentrum Sklářské muzeum Frauen... 2.59 km
sklářská vana, Frauenau (D) 2.6 km
skleněná archa, Frauenau (D) 2.6 km
muzeum skla Frauenau (D) 2.61 km
Frauenau (D) 2.61 km
kašna Frauenau (D) 2.61 km
Galerie am Museum Frauenau (D) 2.63 km
nádraží Frauenau (D) 2.76 km
hřbitov Zwiesel (D) 3.18 km
kostel sv. Mikuláše, Zwiesel (D) 3.32 km
Zwieselská noc skla 3.32 km
Zwiesel (D) 3.32 km
Galerie kávy, Zwiesel (D) 3.34 km
kostel Jména Mariina, Zwiesel (D) 3.35 km
pomník padlých WWI i II, Zwiesel (... 3.35 km
infocentrum Zwiesel (D) 3.43 km
kašna na nádvoří muzea, Zwiesel (D... 3.44 km
sousoší sv. Jana Nepomuckého, Zwie... 3.44 km
muzeum lesa a hraček, Zwiesel (D) 3.44 km
Roj havranů - Sebastian Roser, Zwi... 3.49 km
Weissbierbräuhaus, Zwiesel (D) 3.5 km
náměstní kašna Zwiesel (D) 3.52 km
Flösser - S.Schriml, Zwiesel (D) 3.58 km
Spielende Kinder - M. Killinger, Z... 3.6 km
dětské hřiště Zwiesel (D) 3.62 km
infocentrum Lindberg (D) 3.64 km
selský skanzen Lindberg (D) 3.66 km
Vzteklina, díl 5. 3.67 km
kašna malá Zwiesel (D) 3.69 km
kostel sv. Josefa, Lindberg (D) 3.71 km
kaple Zwiesel (D) 3.73 km
Lindberg (D) 3.74 km
skleněná křišťálová pyramida, Zwie... 3.75 km
Zwieseler Glastage - Zwieselské dn... 3.75 km
kašna Zwiesel (D) 3.75 km
skleněná kaple, Zwiesel (D) 3.8 km
Lehen (D) 3.81 km
kostel sv. Kříže, Zwiesel (D) 3.86 km
kašna s kaskádami, Zwiesel 3.86 km
Sál Království - Svědkové Jehovovi... 3.87 km
parní pivovar Zwiesel (D) 3.92 km
Regenbogen - Oswald Faber, Zwiesel... 3.98 km
nádraží Zwiesel (D) 3.99 km
přehrada Frauenau (D) 4.1 km
Wi Wa Du Kinderland, Indoorspielpa... 4.14 km
Grenzlandfest Zwiesel (D) 4.17 km
muzeum skla, zámek Theresienthal (... 4.2 km
pomník padlých WWII, Theresienthal... 4.22 km
Saunová vesnička, ZEB Zwiesel (D)... 4.29 km
Theresienthal (D) 4.33 km
dětské hřiště, akvapark Zwiesel (D... 4.44 km
akvapark Zwiesel (D) 4.47 km
infocentrum Naturpark Haus, Zwiese... 4.52 km
kaple na okraji Zwieselu (D) 4.62 km
pomník oběti bombardování Zwiesel ... 4.63 km
Oberlindbergmühle (D) 4.78 km
pec Klautzenbach (D) 4.97 km
Klautzenbach (D) 4.99 km
kaple Klautzenbach (D) 5.3 km
kaple Panny Marie, Reisachmühle (D... 5.31 km
památník pádu balonu Monte 5.33 km
železniční most Reisachmühle (D)... 5.36 km
železniční most Theresienthal (D)... 5.44 km
Reisachmühle (D) 5.5 km
kostel sv. Stephanus, Spiegelhütte... 5.51 km
krytá lávka Řezná (D) 5.6 km
zámek Ludwigsthal (D) 6.18 km
Ota I. Bavorský 6.18 km
Ludwigsthal (D) 6.25 km
fara Ludwigsthal (D) 6.36 km
kostel Ježíšova srdce, Ludwigsthal... 6.41 km
pomník padlých WWI i II, Ludwigsth... 6.44 km
hřbitov Ludwigsthal (D) 6.45 km
Dětský koutek, Haus zur Wildnis (D... 6.46 km
Haus zur Wildnis - Dům k divočině ... 6.5 km
Außenried (D) 6.53 km
kaple sv. Jiří, Rabenstein 6.55 km
FFW Ludwigsthal (D) 6.55 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Raben... 6.56 km
pítko Rabenstein (D) 6.57 km
Rabenstein (D) 6.57 km
Bettmannsäge (D) 6.6 km
pomník padlých WWI i II, Rabenstei... 6.6 km
vlaková zastávka Bettmannsäge (D)... 6.69 km
parkoviště Haus zur Wildnis, Ludwi... 6.7 km
jelení obora Scheuereck (D) 6.73 km
zámek Rabenstein (D) 6.76 km
vlaková zastávka Ludwigsthal (D) 6.9 km
vlaková zastávka Außenried (D) 7.03 km
Debrnický potok - Grosse Deffernik... 7.37 km
dětské hřiště Schwienhütt (D)... 7.47 km
kostel Maria Königin, Schweinhütt ... 7.49 km
Schwarzach (D) 7.61 km
železniční most Ludwigsthal (D) 7.81 km
Althütte (D) 7.89 km
parkoviště Deffernik (D) 7.98 km
kostel sv. Johannese, Rinchnach (D... 8.45 km
Rinchnach (D) 8.46 km
Rakušanová Lída 8.46 km
Velký Roklan - Großer Rachel (D) 1... 8.68 km
Velký Falkenstein (D) 1315 m n. m.... 8.73 km
Wildniscamp am Falkenstein (D) 8.74 km
Prales pod Falkensteinem - Josef V... 8.81 km
běžecké lyžování Zwieslerwaldhaus ... 9.21 km
parkoviště běžky Zwieslerwaldhaus ... 9.22 km
parkoviště Zwieslerwaldhaus (D) 9.35 km
parkoviště pod Zwieslerwaldhausem ... 9.35 km
Regenhütte (D) 9.36 km
Höllbachgespreng (D) 9.38 km
Glashüttenmuseum Regenhütte (D) 9.39 km
Prales na Hollenbachsprengu - Jose... 9.5 km
Langdorf (D) 9.51 km
muzeum vycpaných zvířat - Tiermuse... 9.52 km
přehrada Regen (D) 9.54 km
hraniční přechod Prášily - Scheuer... 9.76 km
Lesní tůň Roklanské jezero - Josef... 9.76 km
Roklanské jezero (ledovcové) (D) 9.76 km
hraniční kámen 12 9.79 km
Slať Weitfällernská - Josef Váchal... 9.81 km
Rokytská slať 9.81 km
Zwieslerwaldhaus (D) 9.87 km
Klingenbrunn (D) 9.88 km
Nietzsche Friedrich 9.88 km
pomník padlých WWI i II, Klingenbr... 9.92 km
kašna Klingenbrunn (D) 9.92 km
nejstarší hostinec Bavorského lesa... 9.93 km
studená válka Mi-24 vs. Cobra 9.94 km
Modravské slatě 9.99 km
kostel Maria Hilfe der Christen, K... 10.03 km
Gsenget 10.11 km
Schönecker Riegel (D) 833 m n. m. 10.47 km
Horní Ždánidla 10.56 km
studánka u Grosse Deffernik (D) 10.59 km
Ruckowitzschachten (D) 10.61 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Polední... 10.72 km
Poledník 1315 m n. m. 10.72 km
Toulavá kamera ČT - rozhledna Pole... 10.72 km
fotopoint Poledník 10.77 km
nouzové nocoviště Poledník 10.86 km
Medvědí hora 1224 m n. m. 11 km
plavební kanál Schwellgraben (D) 11 km
Rodenstock, Regen (D) 11.05 km
sluneční hodiny Schwellhäusl (D)... 11.05 km
Seebachschleife (D) 11.08 km
lesní restaurace Schwellhäusl (D)... 11.1 km
dětské hřistě Bauer, Regen (D) 11.1 km
Debrník 1337 m n. m. 11.15 km
nádraží Regen (D) 11.33 km
lesní hřiště Spiegelau (D) 11.34 km
pomník Max Gallinger (D) 11.39 km
dětské hřiště Regen (D) 11.39 km
lázeňský park Regen (D) 11.4 km
vodáctví Regen (D) 11.46 km
Zmizelá Šumava, Brokovnicí do zad... 11.47 km
Perle am Fluss, Regen (D) 11.52 km
parkoviště Bretterschachten (D) 11.53 km
Perlenbrunnen, Regen (D) 11.56 km
kašna za kostelem, Regen (D) 11.56 km
kaple Weißenstein (D) 11.59 km
sv. Jan Nepomucký, Regen (D) 11.59 km
Skleněný les Weißenstein (D) 11.59 km
hřbitov Spiegelau (D) 11.59 km
kostel sv. Michaela, Regen (D) 11.6 km
fara Regen (D) 11.6 km
Obermühle Regen (D) 11.61 km
Vegesack Siegfried von (D) 11.62 km
muzeum Žrací dům Weißenstein (D)... 11.62 km
Nachtmann Jaroslav 11.64 km
Krvavá léta - konfident gestapa, K... 11.64 km
Regen (D) 11.64 km
běžecké lyžování Bretterschachten ... 11.67 km
NS Hradní Weißenstein (D) 11.67 km
zřícenina hradu Weißenstein (D) 11.67 km
galerie Kalina Regen (D) 11.68 km
infocentrum Spiegelau (D) 11.69 km
Zlatý stoleček 11.75 km
muzeum zemědělství Regen (D) 11.79 km
infocentrum Regen (D) 11.79 km
Prášilské jezero (ledovcové) 11.8 km
pamětní deska Ottokar Kareis 11.87 km
Zmizelá Šumava, Utopenec na jezeře... 11.88 km
kostel St. Johannes, Spiegelau (D) 11.89 km
fara Spiegelau (D) 11.92 km
Ždánidla 1308 m n. m. 11.94 km
pomník padlých WWII, Spiegelau 11.95 km
Spiegelau (D) 12.13 km
Jezero Laka (ledovcové) 12.17 km
hraniční přechod Debrník - Ferdina... 12.27 km
Tmavý potok 12.28 km
Javoří Pila 12.31 km
Tmavý potok 12.31 km
Ferdinandovo údolí 12.44 km
Javoří pila 12.46 km
Silberberg (D) 955 m n. m. 12.47 km
Pod Polomem 12.49 km
koupaliště Regen (D) 12.51 km
kaple Spiegelau (D) 12.58 km
Liščí díry 12.64 km
vodní kanál z jezera Laka 12.66 km
V zátočině 12.69 km
Silberberg, Bodenmais (D) 12.75 km
dětské hřiště Silberberg (střední ... 12.76 km
pravěké, mezolitické sídliště na M... 12.77 km
expozice historický důl, hora Silb... 12.77 km
Mlynářská slať 12.94 km
Zámecký les 13.05 km
bobová dráha, Silberberg 13.07 km
sedačková lanovka Silberberg (D) 13.08 km
bunkr KŽ-1, Debrník 13.11 km
skiareál Silberberg (D) 13.11 km
Slunečná (turistické rozcestí) 13.11 km
vlaková zastávka Böhmhof (D) 13.13 km
kaple s hrobkou Prášily 13.13 km
dětské hřiště Silberberg (dolní st... 13.14 km
kaple Prášily 13.15 km
pivovar Prášily 13.16 km
Rudská křižovatka 13.17 km
památník zaniklých obcí a osad, Pr... 13.19 km
Bílá Lucie 13.19 km
hájovna Prášily 13.19 km
Prášily 13.2 km
skiareál Prášily 13.2 km
Cyklotoulky - Prášily 13.2 km
běžecké lyžování Prášily 13.2 km
Oblík 1224 m n. m. 13.2 km
pomník Josefa Váchala 13.22 km
Kreuziger Roman 13.22 km
zřícenina kostela sv. Prokopa, Prá... 13.23 km
Brücknerův dům Prášily 13.23 km
stodola Prášily 13.26 km
4. rPS - Polom 13.27 km
Toulavá kamera ČT - Musheři, Práši... 13.27 km
Toulavá kamera ČT - chovatel koní,... 13.27 km
parkoviště Prášily 13.28 km
hřbitov Prášily 13.3 km
botanická zahrada Prášily 13.3 km
výlety s průvodcem 13.32 km
projíždka kočárem, na saních, Práš... 13.32 km
vyjížďky se psím spřežením, Prášil... 13.32 km
koně Prášily 13.32 km
bizoni Prášily 13.34 km
dětské hřiště Prášily 13.35 km
parkoviště Velké Javorské jezero... 13.37 km
pohádkový les Märchenwald (D) 13.39 km
infocentrum Prášily 13.39 km
pomník padlých WWI, Velké Javorské... 13.43 km
horská služba Prášily 13.44 km
infocentrum St. Oswald-Riedlhütte ... 13.45 km
kašna Debrník 13.54 km
Velké Javorské jezero (ledovcové) ... 13.56 km
3. rota PS, Debrník 13.56 km
naučná stezka Tetřeví stezka 13.57 km
zámek (zaniklý) Debrník 13.59 km
Debrník 13.59 km
dětské hřiště za nádražím Bayerisc... 13.59 km
Velká jedle u Debrníku 13.61 km
Zmizelá Šumava, Masakr na Grubergu... 13.63 km
železniční muzeum Bayerisch Eisens... 13.66 km
Formberg 13.67 km
parkoviště Slunečná 13.68 km
fara Bayerisch Eisenstein (D) 13.69 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Bayer... 13.69 km
Kunsträume grenzenlos, Bayerisch E... 13.71 km
kaple Bayerisch Eisenstein (D) 13.72 km
Česko-bavorská neděle na hraničním... 13.72 km
pomník padlých WWII, Bayerisch Eis... 13.72 km
Křídlo anděla - Václav Fiala, Baye... 13.72 km
Cyklotoulky - Bayerisch Eisenstein 13.73 km
Železnorudské povstání 13.73 km
nádraží Alžbětín - Bayerisch Eisen... 13.73 km
infocentrum Alžbětín 13.73 km
Tajemství železnic - Vlakem za žel... 13.73 km
Svět přírodního parku, Bayerisch E... 13.73 km
Průšvihy první republiky - Šumavsk... 13.73 km
Gruberg 13.73 km
hraniční kámen, společné nádraží B... 13.74 km
pamětní deska Ing. Jan Zenkl, Alžb... 13.75 km
dětské hřiště nádraží Bayerisch Ei... 13.76 km
Polom 1295 m n. m. 13.76 km
vysoký kanál, Stará Hůrka 13.76 km
NS Železná opona – protitanková př... 13.77 km
Rysí slavnosti, Železná Ruda 13.77 km
bunkr KŽ-1, Debrník - Železná Ruda... 13.77 km
infocentrum Bayerisch Eisenstein (... 13.81 km
archeopark Prášily 13.82 km
žhář v archeoparku Prášily 13.82 km
Samiel na Sonnbergu - Josef Váchal... 13.84 km
adventní trhy Bayerisch Eisenstein... 13.87 km
Noc vykuřování - Rauhnächte 2016, ... 13.87 km
Bayerisch Eisenstein (D) 13.89 km
ArberLand Halle, Bayerisch Eisenst... 13.89 km
tanková střelnice Prášily 13.9 km
potok Svarožná 13.9 km
NS protipěchotní překážky Debrník... 13.9 km
FFW Bayerisch Eisenstein (D) 13.9 km
Zmizelá Šumava, Šňupeček a pivíčko... 13.91 km
nouzové nocoviště Stará Hůrka 13.95 km
hraniční přechod Železná Ruda - Ba... 13.97 km
Jak ukrást Dagmaru 13.97 km
Zmizelá Šumava, Tanec s mrtvolami... 13.99 km
zřícenina kostela sv. Vincence Fer... 14 km
památník třem obětem Železné opony... 14.01 km
hřbitov Stará Hůrka 14.02 km
Stará Hůrka 14.02 km
Divá Bára 14.02 km
pamětní deska Josef Klostermann, S... 14.03 km
kaple sv. Kříže, Stará Hůrka 14.03 km
památník obětem Železné opony 14.03 km
Abelové 14.03 km
EuroVelo 13 - Stezka železné opony... 14.04 km
Alžbětín 14.08 km
javorová alej Debrník 14.1 km
Zmizelá Šumava, Bílá tma na Zelené... 14.13 km
Nová Studnice 14.21 km
FFW Bodenmais (D) 14.29 km
kaple Reinhartsmais (D) 14.32 km
lipová alej Stará Hůrka 14.33 km
Vzduchoplavec Kráčmera - Nad západ... 14.41 km
lípa Alžbětín 14.44 km
Tříjezerní slať 14.44 km
NS Tříjezerní slať 14.44 km
Reinhartsmais (D) 14.45 km
skiareál Samoty, Železná Ruda 14.45 km
pivovar Adam-Bräu, Bodenmais (D) 14.46 km
stavení Bayerisch Eisenstein 14.47 km
hřbitov Železná Ruda 14.47 km
památník 7. obětí pochodu smrti, Ž... 14.48 km
pamětní deska padlých WWII, Železn... 14.48 km
kaple nad Bayerisch Eisenstein (D) 14.48 km
hrob rodiny Prokopů 14.48 km
kostel Nanebevzetí P. Marie, Boden... 14.54 km
fotopoint Roklanský potok - Rybárn... 14.55 km
fara Bodenmais (D) 14.56 km
pomník padlých WWI i II, Bodenmais... 14.57 km
Josefstadt 14.59 km
kašna Bodenmais (D) 14.6 km
infocentrum Bodenmais (D) 14.6 km
pamětní deska Trampusův křížek... 14.6 km
Trampusův křížek 14.6 km
hamr Želená Ruda 14.65 km
kaple Železná Ruda 14.65 km
nádraží Bodenmais (D) 14.67 km
vodopád Rissloch (D) 14.67 km
obrazárna galerie Leimberger, Bode... 14.67 km
pivovarnické muzeum, Železná Ruda... 14.69 km
akvapark Silberberg, Bodenmais (D) 14.71 km
hřbitov bývalý Bayerisch Eisenstei... 14.71 km
vlaková zastávka Železná Ruda cent... 14.72 km
sv. Jan Nepomucký, Železná Ruda 14.73 km
venkovní posilovna Železná Ruda 14.73 km
dětské hřiště Železná Ruda 14.74 km
Bodenmais (D) 14.76 km
Železnorudské slavnosti 14.8 km
fara Železná Ruda 14.81 km
kamenný rodinný dům, Železná Ruda... 14.81 km
projíždka kočárem, na saních, Žele... 14.83 km
hřbitov bývalý u kostela Železná R... 14.83 km
kostel Panny Marie Pomocné z Hvězd... 14.83 km
Grádelský potok 14.84 km
hájovna Rybárna 14.85 km
Nový Pavel 14.86 km
Železná Ruda 14.86 km
Ztracený Marek 14.86 km
Komárek Julius Miloš, Prof. Dr. 14.86 km
Dorf und Markt Eisenstein sowie Ba... 14.86 km
běžecké lyžování Železná Ruda... 14.86 km
Jakš Martin 14.86 km
Šumava krásná i smrtící, Jan Lakos... 14.86 km
NS Utajená obrana železné opony 14.86 km
NS Sklářská 14.86 km
Utajená obrana železné opony, Dubá... 14.86 km
Cyklotoulky - Železná Ruda 14.87 km
Cyklotoulky - Železná Ruda, zimní... 14.87 km
Sperl Lothar 14.88 km
závod Horsefeathers Iron Jam 14.88 km
pamětní deska osvobození Železná R... 14.89 km
Šumná Šumava - Železná Ruda 14.89 km
Zelenohorské Chalupy 14.89 km
památník legionářům Železná Ruda... 14.89 km
kasárna 7. bPS - 1. prPS, Železná ... 14.9 km
stará pošta a škola, Železná Ruda... 14.9 km
zámek Železná Ruda 14.9 km
Toulavá kamera ČT - pohádková stez... 14.9 km
Štaidl Ladislav 14.91 km
Vrba u Vysokých Lávek - Josef Vách... 14.93 km
historie lyžování na Železnorudsku... 14.93 km
motomuzeum Železná Ruda 14.93 km
hřbitov Bodenmais (D) 14.97 km
galerie skla, dekorací, dárků Josk... 14.97 km
Hůrecký vrch 1099 m n. m. 15 km
Toulavá kamera ČT - Hůrecký vrch, ... 15.01 km
hostinec Železná Ruda 15.01 km
muzeum Šumavy, Železná Ruda 15.01 km
Slunečná hora 996 m n.m. 15.04 km
environmentální (návštěvnické) cen... 15.04 km
infocentrum Železná Ruda 15.04 km
Vysoké Lávky 15.04 km
Kriminální příběhy ze staré Šumavy... 15.07 km
železniční tunel Železná Ruda 15.07 km
hřbitov bývalý Železná Ruda 15.1 km
pramen u Hauswaldské kaple 15.1 km
šumavská chalupa, Železná Ruda 15.11 km
pamětní deska Jožko Strnad a Georg... 15.12 km
SDH Železná Ruda 15.13 km
Toulavá kamera ČT - Karel Klosterm... 15.13 km
Zmizelá Šumava, S dynamitem na kap... 15.13 km
Hauswaldská kaple 15.13 km
úkryt 25/S, Železná Ruda 15.14 km
pozorovatelna PŽ-1, Železná Ruda... 15.16 km
silniční most přes železnici, Žele... 15.19 km
Novohůrecká jedle 15.25 km
pomník padlých WWI i II, Železná R... 15.27 km
alej při křížové cestě, Železná Ru... 15.31 km
sdružený objekt ÚŽ-2 a PŽ-2, Želez... 15.34 km
slalomové káry Železná Ruda 15.34 km
lanové centrum Železná Ruda 15.34 km
Holidayinfo - Železná Ruda, Nad ná... 15.35 km
dětské hřiště Železná Ruda 15.37 km
skiareál Nad Nádražím, Železná Rud... 15.4 km
Velký Bor 15.41 km
úkryt ÚŽ-6, Železná Ruda 15.41 km
Holidayinfo - Železná Ruda, Belved... 15.42 km
pomník Adolfa Kašpara 15.43 km
skiareál Belveder, Železná Ruda 15.43 km
pivovar Belveder, Železná Ruda 15.44 km
parkoviště Velký Bor 15.45 km
fotopoint Březník 15.46 km
pomník padlých WWI, Velký Bor 15.46 km
pomník por. P.S. Václava Horvátha... 15.47 km
kaple sv. Anny a křížová cesta, Že... 15.48 km
Březník 15.49 km
Ze světa lesních samot, Karel Klos... 15.49 km
infocentrum NP Březník 15.5 km
studánka Březník 15.52 km
kaple sv. Barbory, Železná Ruda 15.52 km
palebný objekt KŽ-4, Železná Ruda... 15.53 km
Pancířské stráně 15.54 km
kaple sv. Bartoloměje, Velký Javor... 15.57 km
galerie skla, dekorací, dárků Josk... 15.58 km
sáňkování Železná Ruda 15.59 km
vlaková zastávka Železná Ruda měst... 15.6 km
kašna Joska, Badenmais (D) 15.6 km
kamenobetonový bunkr, Železná Ruda... 15.6 km
Jezerní potok Prášilského jezera... 15.62 km
WetterOnline - předpověď Velký Jav... 15.65 km
Velký Javor - Großer Arber (D) 145... 15.65 km
Západ slunce nad Javorem - Josef V... 15.65 km
parkoviště Mechov 15.65 km
park, hřiště, biergarten, galerie ... 15.69 km
dětské hřiště Joska, Bodenmais (D)... 15.69 km
nouzové nocoviště Modrava 15.69 km
stanoviště NATO NADGE, Velký Javor... 15.71 km
NS Proměna horské smrčiny 15.71 km
Pod Kostelním vrchem 15.72 km
Šrail Jan 15.77 km
Nová Hůrka 15.77 km
Březnický potok 15.82 km
Policie Modrava 15.83 km
Události v regionech ČT - Život mi... 15.85 km
Raději zešílet v divočině: Setkání... 15.85 km
koupaliště Železná Ruda 15.86 km
pivovar Modrava 15.86 km
Radost na Zemi - Peter Balhar 15.89 km
skiareál Modrava 15.9 km
parkoviště Nová Hůrka 15.92 km
Pamferova huť 15.94 km
Bienertova pila, Modrava 16.01 km
centrum dřevařství - Dřevák Modrav... 16.01 km
dětské hřiště Velký Javor (D)... 16.01 km
Cyklotoulky - Modrava, zimní 16.02 km
Cyklotoulky - Modrava 16.02 km
žlab, Velký Javor (D) 16.03 km
vodotrysk, Velký Javor (D) 16.04 km
FFW Waldhäuser (D) 16.07 km
Roklanský potok 16.1 km
kabinková lanovka Velký Javor (D)... 16.1 km
horská služba Zwiesel (D) 16.12 km
pohřebiště Barabů 16.12 km
kaple Waldhäuser (D) 16.13 km
obývák u Modravského potoka 16.13 km
Modravský potok 16.14 km
Skláři, Karel Klostermann 16.21 km
parkoviště Velký Javor 16.23 km
skiareál Velký Javor (D) 16.23 km
infocentrum Modrava 16.27 km
Mechov 16.29 km
Waldhäuser (D) 16.31 km
Modrava 16.33 km
AccuWeather - Modrava 16.33 km
běžecké lyžování Modrava 16.33 km
Slučí Tah 16.34 km
Král Šumavy 16.36 km
Prášilský potok 16.36 km
SDH Modrava 16.36 km
Zmizelá Šumava, Poslední skauti 16.36 km
Stodůlecký mlýn - Polalmühle 16.43 km
Mlýnský potok (Křemelná) 16.43 km
Šumná Šumava - Modrava 16.45 km
Klostermannova chata 16.46 km
lanové centrum Modrava 16.46 km
most Křemelná, Stodůlky 16.51 km
Popelní domky 16.51 km
2. rota PS, Svaroh 16.55 km
Jezerní potok jezera Laka 16.63 km
park Archa, Heinz Theuerjahr (D) 16.65 km
Vzteklina, díl 4. 16.69 km
Vzteklina, díl 2. 16.71 km
Bakala Zdeněk 16.73 km
Staré Srní 16.74 km
pomník padlých WWI, Špičák 16.75 km
Teufelsloch - Josef Váchal 16.76 km
pověst o Spáleném vrchu u Srní 16.82 km
Spálený 1013 m n. m. 16.83 km
parkoviště Vysoké Lávky 16.84 km
nádraží Triefenried (D) 16.85 km
Šerlův dvůr 16.85 km
peřeje, řeka Křemelná 16.85 km
horní zrcadlová huť 16.85 km
kaple Staré Srní 16.88 km
hamr Paseka 16.9 km
Slatinný potok 16.92 km
Sankt Oswald - Riedlhütte (D) 16.93 km
muzeum historie lesa Sankt Oswald ... 16.93 km
parkoviště Hradlový most 16.95 km
Vedle tebe - Peter Balhar 16.95 km
fotopoint Rechle u Modravy 16.96 km
Malý Javor - Kleiner Arber (D) 1.3... 16.99 km
trasy pro vozíčkáře, Rechle 17.01 km
rechle Vchynice-Tetov 17.01 km
Spící snící kameny - Peter Balhar... 17.04 km
Drozdí potok 17.06 km
Zhůřská brusírna 17.09 km
Zmizelá Šumava, Po nás Paseka 17.1 km
Paseka 17.14 km
kaple sv. Antonína Paduánského, Šp... 17.15 km
Ptačí nádrž 17.15 km
Brennes (D) 17.16 km
Dolní Hrádky 17.19 km
SDH Srní 17.19 km
Truhlářský mlýn, Dolní Hrádky... 17.22 km
Zettl Zephyrin 17.23 km
Stodůlky 17.23 km
motokáry Špičák 17.27 km
Požár na Moorkopfu - Josef Váchal... 17.3 km
infocentrum Srní 17.3 km
Soukup Jaroslav 17.32 km
horská služba Železná Ruda 17.32 km
kostel Nejsvětější Trojice, Srní... 17.32 km
Zmizelá Šumava, Útěk za čáru 17.33 km
Cyklotoulky - Srní 17.33 km
vyjížďky kočárem po Šumavě, Srní... 17.33 km
běžecké lyžování Srní 17.33 km
AccuWeather - Srní 17.33 km
Srní 17.33 km
Jak ukrást Dagmaru 17.33 km
kašna Srní 17.34 km
Policie Modrava 17.35 km
pamětní deska Josef Klostermann, S... 17.35 km
pomník padlých WWI, Srní 17.36 km
hřbitov bývalý Srní 17.36 km
Toulavá kamera ČT - Klostermannov... 17.36 km
fara Srní 17.36 km
Vchynicko-tetovský plavební kanál... 17.38 km
parkoviště Kaskády, Špičák 17.38 km
pozorovací místo Beranky 17.38 km
Toulavá kamera ČT - jelení obora, ... 17.38 km
pozorovací místo Velký Bor 17.38 km
Nebe nad hlavou, klip Olympic 17.39 km
sedačková lanovka Pancíř 17.39 km
Kamenný dům, Horní Hrádky 17.4 km
Horní Hrádky 17.4 km
Frauenthal 17.41 km
Zmizelá Šumava, Střelnice u Prášil... 17.42 km
parkoviště Gerlova Huť 17.42 km
Černohorská nádrž 17.43 km
přezimovací obůrky pro jelení zvěř... 17.47 km
most zaniklý Křemelná, Frauenthal... 17.48 km
studánka cestou k Čertovu jezeru (... 17.51 km
parkoviště Srní 17.51 km
Rokyta 17.52 km
javor klen, Sedlo u Srní 17.54 km
Špičák 17.56 km
skiareál Srní 17.61 km
Malé Javorské jezero (ledovcové) (... 17.61 km
klostermannovské stavení Sedlo u S... 17.63 km
Pod Jezevčí skálou 17.63 km
Za trnkovým keřem 17.63 km
Na pytlácké stezce 17.63 km
infocentrum NP Rokyta 17.64 km
Klostermanova chalupa Srní 9 17.64 km
Sedlo u Srní 17.67 km
skupina stromů, Kleny na Novém Sed... 17.69 km
parkoviště Rokyta u Srní 17.69 km
nádraží Špičák 17.7 km
geologická expozice Rokyta 17.7 km
Klostermannova stezka 17.7 km
pozorovatelna, bunkr Frauenthal 17.79 km
vlek Sirotek a dětský Penguinland,... 17.79 km
akumulační nádrž Sedlo u Srní 17.81 km
památník Eduard Traut (D) 17.81 km
Zmizelá Šumava, Vraždy na Filipově... 17.84 km
lípy Zadní Paště 17.85 km
kaple sv. Martina, Zadní Paště 17.85 km
Filipova Huť 17.86 km
Gerlova Huť 17.88 km
Pendl bus Špičák 17.89 km
studánka cestou k Čertovu jezeru (... 17.93 km
Křemelná 1125 m n. m. 17.93 km
dům s ateliérem architekta V. Hoda... 17.94 km
vyhlídka Hindenburgkanzel (D) 17.95 km
kaple Antýgl 17.99 km
Antýgl (Horní a Dolní) 18.01 km
železniční tunel Špičák 18.02 km
Kolja 18.02 km
sportoviště Špičák 18.03 km
Méďové II - Šumavské klouzání... 18.06 km
parkoviště Antýgl 18.07 km
Holidayinfo - Špičák, nástupní sta... 18.07 km
NS Vchynicko-Tetovský plavební kan... 18.07 km
Mooshütte (D) 18.08 km
horská služba Špičák 18.09 km
sedačková lanovka Špičák 18.1 km
Hamerský potok 18.1 km
Evropský pohár ve sjezdu iXS EDC 18.1 km
skiareál Ski&Bike Špičák 18.1 km
Bikepark Špičák 18.1 km
Hofmanky 18.13 km
kamenné moře Jezerní Hora 18.13 km
NS Povydří 18.14 km
hraniční kámen 33 18.15 km
Vzteklina, díl 5. 18.22 km
Údolí 18.22 km
Vzteklina, díl 3. 18.24 km
Vzteklina, díl 5. 18.28 km
lanový park Schönberg (D) 18.29 km
pramen pod Luzným (D) 18.35 km
vodní zámek Sedlo u Srní 18.36 km
Klostermannova vyhlídka 810 m n. m... 18.36 km
Z pralesa pod Luzným - Josef Vácha... 18.37 km
Luzný od Březníku - Josef Váchal... 18.37 km
Bouře nad Luzným - Josef Váchal 18.37 km
Luzný - Lusen (D) 1373 m n. m. 18.37 km
parkoviště Skelná 18.41 km
pramen Řezné (Regen) 18.41 km
Hašek Dominik 18.43 km
vražda v Horrerově hostinci na Gla... 18.47 km
Skelná 18.47 km
Jak ukrást Dagmaru 18.47 km
rozcestí Pod Švýcárnou 18.48 km
Zmizelá Šumava, S kudlou v břiše... 18.49 km
Klostermannův most, Vydra 18.49 km
Zadní Paště 18.53 km
viklany Panna, Baba, Mnich a Posl... 18.53 km
Čertovo jezero (ledovcové) 18.54 km
Paště 18.57 km
Malý Bor 18.59 km
parkoviště Malý Bor 18.59 km
Sněžné jámy na Křemelné 18.6 km
Dámská cesta na Svaroh 18.6 km
Paštěcký vodopád 18.62 km
Vajsova louka, Špičák 18.64 km
pramen Pod Křemelnou 18.69 km
hotel Rixi, Špičák 18.74 km
Silvestrovský sjezd s pochodněmi n... 18.75 km
vila rodiny Prokopů, Špičák 18.76 km
Touha potoční - Peter Balhar 18.78 km
Rozvodněná Vydra - Josef Váchal 18.88 km
Vydra - Josef Váchal 18.88 km
pohádková stezka Brčálník 18.88 km
Nový Brunst 18.89 km
trasy pro vozíčkáře, Povydří 18.89 km
Povydří 18.89 km
skiareál Geiskopf (D) 18.9 km
infocentrum Grafenau (D) 18.91 km
Grafenau (D) 18.92 km
městské muzeum Grafenau (D) 18.92 km
Nationalpark Bayerischer Wald (D) 18.96 km
přírodní rezervace Prameniště 18.99 km
NS historie obce Špičák 19 km
Vzteklina, díl 6. 19 km
infocentrum Schönberg (D) 19 km
běžecké lyžování Lohberg - Scheibe... 19.01 km
ekobus na Černé jezero 19.01 km
parkoviště Pod Vysokým hřbetem 19.02 km
parkoviště Lohberg - Scheiben (D)... 19.05 km
pramen Úhlavy 19.08 km
Tetřevská slať 19.08 km
pamětní deska J. K. Haška 19.1 km
kaple sv. Vintíře, Březník 19.1 km
U Malého Babylonu 19.11 km
Pancíř 1214 m n. m. 19.12 km
Zmizelá Šumava, 100 roků na lyžích... 19.12 km
Malý Babylon 19.14 km
naučná stezka Po stopách zajíce... 19.15 km
Špičák 1202 m n. m. 19.15 km
rozhledna Špičák 19.17 km
Zhůřský potok 19.19 km
Prostřední Paště 19.19 km
Zmizelá Šumava, Návrat paštěckých ... 19.19 km
studánka Pod Malým Špičákem 19.19 km
Březník 1006 m n. m. 19.2 km
Vintíř svatý, Günther 19.2 km
Jezerní hora 1343 m n. m. 19.25 km
myslivna Bárta 19.26 km
vodní elektrárny Čeňkova pila 19.26 km
expozice Šumavská energie, Čeňkova... 19.26 km
NS sv. Vintíře 19.28 km
Bergl - Na Kopečku 19.29 km
Komárkova jedle 19.3 km
Turnerova chata 19.3 km
Vydrýsek - O vydřím setkání 19.3 km
buk na Berglu 19.3 km
Z mého života 19.35 km
Čeňkova pila 19.35 km
parkoviště Čeňkova Pila 19.36 km
Vzteklina, díl 2. 19.36 km
řeka Křemelná 19.37 km
studánka U Michla 19.39 km
Zmizelá Šumava, Poslední plavení d... 19.41 km
Sruby 19.41 km
kaple Nejsvětější Trojice, Zhůří... 19.41 km
žlab Zhůří 19.41 km
javor mléč Zhůří 19.41 km
Zmizelá Šumava, Voják dvou armád... 19.42 km
soutok Vydra - Křemelná 19.42 km
pramen U Michla 19.43 km
řeka Vydra 19.43 km
Kříž smíření, Zhůří 19.43 km
Zmizelá Šumava, Deset mrtvých Amer... 19.43 km
Vysoký hřbet 1078 m n. m. 19.44 km
bitva o Zhůří 19.44 km
památník padlých bitvy o Zhůří... 19.44 km
přírodní rezervace Zhůřský lom... 19.47 km
Šumná Šumava - Čeňkova pila 19.47 km
evropské rozvodí 19.49 km
úmrlčí prkno MUDr. Zdeněk Kostrouc... 19.49 km
hájovna Pustina 19.49 km
Zmizelá Šumava, Doktor na koni 19.49 km
žlab Čeňkova Pila 19.49 km
kaple Panny Marie Pomocné, Přední... 19.5 km
Smetanův smrk 19.52 km
Smetana Bedřich 19.52 km
Přední Paště 19.54 km
Paštěcká lípa 19.6 km
rozcestí na Rozvodí, Špičák 19.62 km
Národní přírodní rezervace Černé a... 19.63 km
Jelenov 19.66 km
Zhůří 19.69 km
Vývraty ve Schrollenhaidě - Josef ... 19.72 km
vyhlídka Velký Babylon 19.73 km
Rovina 19.77 km
Staré Hutě – Althütten 19.77 km
Zmizelá Šumava, Hotel Seno 19.79 km
fotopoint Černá hora 19.8 km
Velký Babylon 19.81 km
pramen Rovina 19.83 km
Neuschönau (D) 19.88 km
NS Neuschönau (D) 19.88 km
Jaglmühle 19.93 km
Stezka v korunách (D) 19.93 km
trasy pro vozíčkáře, stezka v koru... 19.93 km
Tomandlův křížek 19.98 km
ubytování v okolí

zámek 7007, Prášily

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: zámek
Šumava: prášilsko
šumavská obec: Prášily

ubytování s kapacitou: 9
cena ubytování: od 450 Kč detail

penzion 7001, Prášily

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: penzion
Šumava: prášilsko
šumavská obec: Prášily

ubytování s kapacitou: 18
cena ubytování: od 450 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum skla Frauenau - otevírací doba

    batoh
    muzeum skla Frauenau - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Galerie kávy, Zwiesel - otevírací doba...

    batoh
    Galerie kávy, Zwiesel - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • muzeum lesa a hraček, Zwiesel - otevírac...

    batoh
    muzeum lesa a hraček, Zwiesel - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
muzeum skla Frauenau - otevírací d... 2.61 km
Galerie kávy, Zwiesel - otevírací ... 3.34 km
muzeum lesa a hraček, Zwiesel - ot... 3.44 km
parní pivovar Zwiesel - otevírací ... 3.92 km
Wi Wa Du Kinderland, Indoorspielpa... 4.14 km
muzeum skla, zámek Theresienthal -... 4.2 km
Tiermuseum Pfeiffer - Regenhütte -... 9.52 km
muzeum zemědělství Regen - otevíra... 11.79 km
Svět přírodního parku, Bayerisch E... 13.73 km
pivovarnické muzeum, Železná Ruda ... 14.69 km
muzeum Šumavy, Železná Ruda - otev... 15.01 km
environmentální (návštěvnické) cen... 15.04 km
centrum dřevařství - Dřevák Modrav... 16.01 km
muzeum Dr. Šimona Adlera, Dobrá Vo... 20.28 km
sklárna Starý kostel, Lohberg 22.57 km
skanzen Finsterau - otevírací doba... 23.4 km
brusírna křišťálového skla Rajský ... 24.76 km
interaktivní muzem skla Rajský dvů... 24.76 km
sklářské muzeum Annín - otevírací ... 25.38 km
Mineralienmuseum, Arrach - otevíra... 28.72 km
muzeum řemesel Bavorského lesa, Ar... 28.8 km
Destillenmuseum, Arrach 28.8 km
Nostalgie Haus - otevírací doba 29.66 km
Velhartický betlém - otevírací dob... 29.77 km
skanzen Velhartice - otevírací dob... 29.96 km
Handwerksmuseum Deggendorf - oteví... 29.99 km
Městské muzeum Deggendorf - otevír... 30.04 km
muzeum Šumavy, Sušice - otevírací ... 30.58 km
Prohlídky města Sušice 30.61 km
zámek Hrádek u Sušice - otevírací ... 32.56 km
muzeum Královského hvozdu Nýrsko -... 33.35 km
muzeum lihovin Bärwurz, Bad Kötzti... 34.62 km
muzeum Lamberská stezka, Žihobce -... 34.7 km
Poutní muzeum, Neukirchen bei Heil... 35.8 km
muzeum svatodušní jízdy, Bad Kötzt... 35.82 km
firmy v okolí
Netto, Zwiesel (D) 2.24 km
Ernstings Family, Zwiesel (D) 3.03 km
Takko Fashion, Zwiesel (D) 3.03 km
Deichmann, Zwiesel (D) 3.03 km
Kik, Zwiesel (D) 3.03 km
Edeka, Zwiesel (D) 3.05 km
Intersport, Zwiesel (D) 3.32 km
NKD, Zwiesel (D) 3.4 km
Norma, Zwiesel (D) 3.42 km
Rossmann, Zwiesel (D) 3.44 km
TEDi, Zwiesel (D) 3.44 km
Müller, Zwiesel (D) 3.54 km
Lidl, Zwiesel (D) 3.94 km
Penny Market, Zwiesel (D) 3.97 km
Dänisches Bettenlager, Zwiesel (D)... 4.14 km
REWE, Zwiesel (D) 4.24 km
Aldi Süd, Zwiesel (D) 4.3 km
Real, Zwiesel (D) 4.4 km
Takko Fashion, Regen (D) 10.84 km
Deichmann, Regen (D) 10.89 km
TEDi, Regen (D) 10.89 km
Intersport, Zwieseler Straße, Rege... 11.05 km
Kaufhaus Bauer, Regen (D) 11.05 km
Norma, Regen (D) 11.1 km
NKD, Regen (D) 11.11 km
Aldi Süd, Regen (D) 11.12 km
Esprit, Regen (D) 11.13 km
Edeka center, Regen (D) 11.18 km
REWE, Regen (D) 11.19 km
McDonalds Restaurant, Regen (D) 11.21 km
Netto, Regen (D) 11.25 km
Intersport, Stadtplatz 9, Regen (D... 11.69 km
Edeka, Regen (D) 11.69 km
Intersport Regen, Stadtplatz 17, R... 11.7 km
čerpací stanice Shell, Spiegelau (... 11.74 km
půjčovna e-kol, e-skůtrů, e-aut, e... 13.32 km
směnárna a shop RetourEx, Alžbětín... 13.98 km
Global Travel Free Shop, Železná R... 14.02 km
čerpací stanice Shell, Bodenmais (... 14.09 km
Bankomat ČSOB 14.85 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.85 km
NKD, Bodenmais (D) 14.87 km
Bankomat Česká spořitelna 14.88 km
Ski Snow Max - Železná Ruda, Šumav... 15.02 km
Konzum Železná Ruda 15.02 km
REWE, Bodenmais (D) 15.07 km
čerpací stanice Benzina, Železná R... 15.15 km
Aldi Süd, Bodenmais (D) 15.3 km
Bankomat Komerční banka 16.27 km
půjčovna e-kol, e-skůtrů, e-aut, e... 16.42 km
čerpací stanice Shell, Grafenau (D... 16.76 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.28 km
Sluneční kavárna, Srní 17.29 km
Konzum Srní 17.34 km
čerpací stanice Srní 17.5 km
čerpací stanice Shell, Schoefweg (... 17.87 km
půjčovna e-kol, e-skůtrů, e-aut, e... 19.77 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Zwiesel (D)

batoh
nádraží Zwiesel (D)
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

nádraží Regen (D)

batoh
nádraží Regen (D)
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: Německo
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Na bavorské a rakouské straně Šumava výrazně klesá do nížin, hory se zdají být výrazné a prudké. Na české straně hory klesají pozvolně, jsou plné přírodních úkazů, slatí, stojatých a tekoucích vod, zákoutí. Hřebenem Šumavy prochází hlavní evropské rozvodí mezi Černým a Severním mořem. Nad rozsáhlými plochými horskými pláněmi Šumavy vyčnívají klenby hlavních vrcholů. Nejvyšším vrcholem Šumavy je Velký Javor (německy Großer Arber) na bavorské straně hranice, nejvyšším vrcholem české části Šumavy je Plechý. Na Šumavu navazuje horské pásmo Českého lesa, které začíná v Domažlickém sedle a zasahuje až k Chebské pánvi. Nejvyšším vrcholem Českého lesa je hora Čerchov. Východní stranu Šumavy doplňuje Blanský les. Šumava nabízí množství možností jak pro letní, tak pro zimní rekreaci. K nejvýznamnějším střediskům rekreace na Šumavě patří Špičák se Železnou Rudou, Zadov a Churáňov, Antýgl, Kašperské Hory, Modrava, Kvilda a Lipensko. Řadu informací o těchto místech přináší náš první šumavský net šumava.cz, nejen textových, ale i obrazových – fotogalerie na http://www.sumava.cz/galerie/. Šumava má pro Vás širokou nabídku ubytování na Šumavě a v pošumaví. Ubytování v překrásných lokalitách vhodné pro rodiny s dětmi, s domácím zvířetem, na výlety, pro cykloturisty, turisty, sportovce, lyžaře. Připravené jsou též zajímavé tipy na výlety a rodinné rekreace. Můžete zvolit vybavený apartmán, rodinný penzion, nebo levné ubytování v pronajaté chalupě, privátu. Šumava nabízí ubytování, relaxaci, odpočinek a pohostinnost každému. Poznejte krásy jižních Čech, Šumavy, Českého lesa, Bavorského lesa během cyklistiky, turistiky, vodní turistiky, hypoturistiky, sjezdové lyžování nebo běžkování v bílé stopě.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Připlul zase mrak, zakryl slunce, pohltil jedva prokmitlý paprsek a šero vůkol znova; ale vítr odehnal mrak, paprsek opětně vyrazil, zbarvil ohnivým lemem odmetený mrak a šedé dotud kupy na východě a západě nabyly černých stínů, stavíce se na odpor jeho jasnému světlu. Mlhy prchly skoro docela, jen lehounké páry se vznášely ještě nad zelenými Blaty, za nimiž se rozbíhaly žloutnoucí lány na jihu a na severu, na západě vystupovaly modravé omšené hory.

Apolena se nehýbala z místa, na němž seděla, krčíc se pod pružné, kryjící ji proutí vrbové; prsty její se zaryly do měkkého drnu, hlava jí sklesla dopředu...

Konečně přišel Vojta, pojednou stál u ní, ani kroků jeho nezaslechla. Košile a spodky, jimiž byl oděn, byly suché, ale jinak velmi podobné oněm, jež svlékl, toliko, možno-li, ještě špinavější. Jak usedl podle ní, stalo se jí volněji, pocit bezpečnosti se jí vrátil.

„Bůh buď pochválen, žes přišel," pravila usmívajíc se.

„Snad ses nebála?"

„Bála, Vojto!"

„A čeho?"

„Nevím; bylo mi teskno v té samotě. Pořád myslím na toho člověka tam. Nedej Bože, abys ho byl zabil..."

„A co z toho, zabil-li jsem ho! Zabil bych ho ještě desetkrát, zabil bych každého, kdo by opovážil se tě dotknout. Nikdo na tebe nesmí sáhnout, rozumíš, nikdo! Jsi moje, víš! Mám tě rád!"

Ovil ramenem kypré její boky, přivinul ji k sobě, vášnivě ji líbal...

Zapomněla na vše, oči zavřela, poddávala se mu úplně, jata jsouc nevýslovným, necítěným dosud blahem. Pojednou, když vášeň jeho rostla, když divěji jal se ji objímat a líbat, vzpamatovala se přece, vymkla se mu, slzy jí vytryskly z očí.

„Vojto... mám tě ráda," zablábolila, sepjala prosebně ruce, „ale ustaň, proboha tě prosím!... Měj smilování se mnou!... Je hřích, co činíš..."

Tu divoký, nevázaný mladík, poslouchající do té chvíle jen pudů své vášně, přemohl sebe a ustal, překonán prosbami panenské, neuvědomělé duše. Uchopil pouze její ruku, hladil, objímal, líbal ji. Divé plameny, které mu sršely z očí, nezhasínaly sice, ale nepálily už, v sladce hřející zář se měnily.

„Abys věděla," pravil, „že tě mám radši než ten, který tě přepadl a o jehož život se tak bojíš, nechám tě... počkám..."

„A já tě za to mám tisíckrát radši, Vojto!"

„A nebudeš se už bát? Nepromluvíš o tom, co se stalo? Nikdy? S nikým?"

„Nikdy... s nikým..."

Usmívala se, ač slzy dosud tekly.

„Dobře. Slíbilas mi to! Vím, že slovu dostojíš. Kdyby se tě tedy ptali po něčem v příčině toho přepadnutí tam, toho chlapa, co jsem pohladil, řekneš, že nevíš, žes ho neviděla. Při tom setrváš, i kdyby onen člověk vyžvanil, že se s tebou setkal. Myslím však, že vyvázl-li, sotva se asi pochlubí."

Apolena přisvědčila; oné chvíle by byla přisvědčila na vše, co by Vojta byl řekl; připadalť jí vtělenou chrabrostí a prozíravostí: však už dávno v něm viděla junáka, před nímž zapadali v hluboký stín všichni mužští, s nimiž dosud se setkala.

„Ostatně," dodal, drže pořád její ruku a usmívaje se na ni svým hrdým, sebevědomým úsměvem, „kdyby nejhůře bylo, vezmu všechno na sebe. Ať mě zavrou! Věčně tam nebudu a poznám, jaké to tam je, zrovna jako chtěl poznat Lochmout."

„Ne, ne!" bránila se, „nechci, aby tě zavřeli. Nechci, abys byl ode mne odloučen... Toho se nejvíce bojím..."

„Bojíš se?" pravil velice vážně, pustiv její ruku. „Já se taky bojím, vidíš! — Ale, řekni, jakže se jednou neodloučíme ? Takhle... jako já mohu, se mnou žít nechceš, a vzít si tě nemohu za ženu. Jsi sedlákova dcera... kdeže by tě mi dali!... A potom, což já se mohu vázat?"

Ba, věděla, ačkoli nikdy ještě o tom nepřemýšlela. Sklopila hlavinku, do země se zadívala.

„Nebudeme sví," řekla po chvíli, „jiného nebudu."

„Nu, až odejdu na vojnu," odtušil, „kdo ví, jak se rozmyslíš."

„Proč mluvíš takové smutné věci ?"

„Máš pravdu — není třeba o nich mluvit. Až nadejdou, budou tu."

Odmlčel se, zadíval na její smutně zastřená líčka. Pojednou se vzchopil, vzal ji zase za ruku, v jeho očích se zajiskřilo.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky