Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Hodňov

Šumava

kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: lipensko
GPS: 48°46'44.053"N, 14°6'15.059"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Železniční zastávka Hodňov na trati České Budějovice - Volary se nachází u hráze rybníka Olšina asi dva kilometry východně od vsi Hodňov. Železniční trať České Budějovice - Volary / Nové Údolí (v jízdním řádu pro cestující označená číslem 194) je jednokolejná regionální trať. Provoz na úseku do Kájova byl zahájen v roce 1891, do Nové Pece v roce 1892 a do Volar v roce 1910.




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

expozice rybářská bašta Olšina

batoh
expozice rybářská bašta Olšina
Šumava A-Z: muzea, expozi...
Šumava: lipensko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

rybník Olšina

batoh
rybník Olšina
Šumava A-Z: voda - rybník...
Šumava: lipensko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Cyklotoulky - Olšina

batoh
Cyklotoulky - Olšina
Šumava A-Z: publicistické...
Šumava: lipensko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Olšina

batoh
Olšina
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: lipensko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
expozice rybářská bašta Olšina... 0.19 km
rybník Olšina 0.6 km
Cyklotoulky - Olšina 0.6 km
Olšina 0.65 km
kaple nad Olšinou 1.36 km
památník zemřelých 1946, Hodňov... 1.99 km
kostel Nejsvětější Trojice, Hodňov... 2.19 km
pamětní deska renovace kostela Hod... 2.21 km
pomník padlých WWI i II, Hodňov 2.21 km
fara Hodňov 2.23 km
Hodňov 2.26 km
hřbitov Hodňov 2.48 km
Mokrá 3.07 km
motokáry Horní Planá 3.79 km
Stifterův smrk 3.86 km
kaple u Stifterova smrku, Horní Pl... 3.87 km
Hůrka u Horní Plané 3.93 km
nádraží Černá v Pošumaví 4.23 km
koupání Černá v Pošumaví 4.24 km
cyklistika Černá v Pošumaví 4.24 km
vodáctví Černá v Pošumaví 4.24 km
infocentrum Černá v Pošumaví 4.49 km
Hůrka 4.5 km
pomník padlých WWI, Černá v Pošuma... 4.56 km
Černá v Pošumaví 4.57 km
Schimann Adolf 4.57 km
Karlovy Dvory 4.58 km
sv. Jan Nepomucký, Černá v Pošumav... 4.59 km
kostel Neposkvrněného početí Panny... 4.6 km
SDH Černá v Pošumaví 4.66 km
rezervoár Horní Planá 4.68 km
kaple Černá v Pošumaví 5.2 km
hřbitov Horní Planá 5.26 km
rodný dům Adalberta Stiftera, Horn... 5.28 km
NS Stifterova stezka 5.28 km
pamětní deska Adalbert Stifter, ro... 5.29 km
fara Horní Planá 5.36 km
kaple Panny Marie Bolestné, Dobrá ... 5.37 km
kostel sv. Markéty, Horní Planá 5.37 km
kulturní informační centrum Horní ... 5.38 km
pamětní deska Adalbert Stifter, šk... 5.38 km
náhrobní deska Magdalena Friepesso... 5.39 km
Horní Planá 5.4 km
pomník padlých WWI, Horní Planá... 5.42 km
pranýř, Horní Planá 5.42 km
žlab Horní Planá 5.42 km
Mýtina 5.42 km
horní kašna Horní Planá 5.44 km
pamětní deska Johann Josef Ammann... 5.46 km
Ammann Johann Josef 5.46 km
pašijové divadlo - přírodní amfite... 5.46 km
památník obětí pochodu smrti, Horn... 5.47 km
zaniklé pašijové divadlo i kaple P... 5.47 km
Adalbert Stifter - Karel Wilfert, ... 5.48 km
dolní kašna Horní Planá 5.48 km
pranýř, Hořice na Šumavě 5.48 km
naučná stezka, Hořice na Šumavě... 5.49 km
muzeum pašijových her Hořice na Šu... 5.49 km
muzeum radiopřijímačů Hořice na Šu... 5.49 km
památník pašijových her, Hořice na... 5.53 km
sedm kamenných kašen, Hořice na Šu... 5.54 km
sv. Jan Nepomucký, Hořice na Šumav... 5.54 km
fara Hořice na Šumavě 5.55 km
kostel sv. Kateřiny, Hořice na Šum... 5.58 km
Hořice na Šumavě 5.63 km
Pohádková rezervace, Hořice na Šum... 5.69 km
nádraží Hořice na Šumavě 5.82 km
Muckov 5.82 km
cyklistika Horní Planá 5.88 km
nádraží Horní Planá 5.9 km
Bližná 6.36 km
Jámy 6.43 km
Pihlov 6.44 km
koupání Horní Planá 6.53 km
VÚ Boletice 6.88 km
Bližší Lhota 7.08 km
Lesní Domky 7.22 km
Pláničský rybník (Velký Kozí)... 7.33 km
přírodní rezervace Pláničský rybní... 7.33 km
Zadní Hamry 7.63 km
Olšina v Novolhotském lese 7.73 km
Pernek 7.97 km
kaple Pernek 8.04 km
Račínská prameniště 8.62 km
Kladenské Rovné 8.66 km
Kotlina pod Pláničským rybníkem... 8.78 km
U Bugenů 8.91 km
Bedřichov 9.02 km
Dolní Vltavice 9.21 km
kaple u Světlíku 9.29 km
Přední Zvonková 9.34 km
rybník Světlík 9.37 km
pamětní deska Dr. Edvard Beneš, Sv... 9.42 km
Světlík 9.43 km
kašna Světlík 9.45 km
kostel sv. Jakuba Většího, Světlík... 9.48 km
fara Světlík 9.48 km
hřbitov Světlík 9.48 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Světlí... 9.5 km
Poslušně hlásím 9.58 km
Boletice 9.74 km
Hop nebo trop 9.84 km
přehrada Lipno 9.85 km
14. rota PS, Přední Zvonková 9.85 km
Rašeliniště Bobovec 9.87 km
Milná 9.9 km
Pasovary 9.91 km
tvrz Pasovary 9.92 km
vlaková zastávka Mezipotočí 10.04 km
Mezipotočí 10.08 km
Házlův Kříž 10.11 km
Slavkov 10.29 km
fara Slavkov 10.3 km
kostel sv. Bartoloměje, Slavkov 10.31 km
tvrz Slavkov 10.32 km
pomník republiky, Slavkov 10.33 km
Slavkovská lípa 10.33 km
SDH Slavkov 10.33 km
Bělá 10.57 km
SDH Želnava 10.65 km
Prameniště Hamerského potoka 10.67 km
Urzidil Johannes 10.76 km
hřbitov Zadní Zvonková 10.8 km
pamětní deska obnovy kostela sv. J... 10.8 km
pametní deska P. Engelmar Unzeitig... 10.82 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Zadní... 10.82 km
Nové Chalupy u Nové Pece 10.82 km
Zadní Zvonková 10.83 km
fara Zadní Zvonková 10.84 km
muzeum J. Urzidila, Zadní Zvonková... 10.84 km
Želnava 10.84 km
fara Želnava 10.85 km
historický vodojem Želnava 10.89 km
bunkr (řopík) 197/76/A-160Z 10.89 km
kostel sv. Jakuba Apoštola, Želnav... 10.94 km
kaple výklenková Slavkov 10.94 km
pomník padlých WWI, Želnava 10.94 km
hřbitov Želnava 10.96 km
cyklistika Nová Pec 11.02 km
Slunečná 11.06 km
bunkr (řopík) 197/75/B2-100 11.1 km
nádraží Nová Pec 11.14 km
bunkr (řopík) 197/73/A-180Z 11.14 km
Méďové II - Medvědí expres 11.15 km
Nová Pec 11.15 km
letiště Frymburk 11.25 km
hřbitov Chvalšiny 11.29 km
NS Vltava od Nové Pece 11.35 km
Rosenauer Josef 11.36 km
muzeum Schwarzenberského plavebníh... 11.36 km
kaple výklenková Kaliště 11.37 km
bunkr (řopík) 197/72/A-160Z 11.42 km
infocentrum Nová Pec 11.43 km
Chvalšiny 11.45 km
kostel sv. Maří Magdalény, Chvalši... 11.47 km
pozorovací místo Jelení Vrchy 11.48 km
Blatná u Frymburku 11.49 km
bunkr (řopík) 197/71/A-180Z 11.49 km
sousoší sv. Tadeáš, Josef a Ant. P... 11.68 km
trasy pro vozíčkáře, Nová Pec 11.7 km
hřbitov Kájov 11.76 km
kaple sv. Terezie, Kájov 11.78 km
Kaliště 11.8 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kájov... 11.8 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ká... 11.81 km
fara s hospicem Kájov 11.82 km
bunkr (řopík) 197/70/A-140Z 11.83 km
kostel Zesnutí Panny Marie, Kájov... 11.83 km
bunkr (řopík) 197/69/A-180Z 11.84 km
muzeum lehkého opěvnění Křenov... 11.84 km
pomník padlých WWI, Kájov 11.85 km
Kájov 11.86 km
zámek Červený Dvůr 11.89 km
ptačí oblast, Zadní Zvonková 11.9 km
in-line Nová Pec 12 km
bunkr (řopík) 197/67/A-180 12.06 km
kaple Křenov 12.18 km
nádraží Kájov 12.42 km
bunkr (řopík) 195/15/A-140Z 12.45 km
vlaková zastávka Ovesná 12.5 km
Záhvozdí 12.63 km
hraniční přechod Zadní Zvonková - ... 12.66 km
horská služba Nová Pec 12.8 km
Vltavský luh 12.87 km
Moldaublick (A) 1022 m n. m. 12.91 km
běžecké lyžování Nová Pec 12.98 km
Böhmerwaldkirche, Schöneben (A) 13.22 km
pítko u Böhmerwaldkirche, Schönebe... 13.24 km
SDH Frymburk 13.34 km
fara Větřní 13.36 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Větřní... 13.37 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Větřn... 13.39 km
koupání Frymburk 13.44 km
dětské hřiště Frymburk 13.45 km
vlaková zastávka Kladné 13.48 km
zavražděný muž u Schwarzenberského... 13.52 km
muzeum Frymburk 13.8 km
Bärenstein (A) 1077 m n. m. 13.8 km
chrlící žába, Frymburk 13.8 km
infocentrum Frymburk 13.81 km
pranýř, Frymburk 13.83 km
vyhlídkové plavby Frymburk 13.83 km
kašna Frymburk 13.84 km
Mariánský sloup, Frymburk 13.86 km
SDH Větřní 13.87 km
Frymburk 13.88 km
běžecké lyžování Frymburk 13.88 km
památník osvobození Frymburk 13.9 km
náměstní potok Frymburk 13.9 km
pomník Adalberta Stiftera, Frymbur... 13.93 km
lanové centrum Schöneben (A) 13.94 km
pamětní deska Michal Tkáč 14.01 km
fara Frymburk 14.01 km
pomník padlých WWI i II, Frymburk... 14.02 km
kostel sv. Bartoloměje, Frymburk 14.03 km
městský dům Větřní 14.05 km
wakeboarding a vodní lyžování, Fry... 14.07 km
Böhmerwaldarena, Schöneben (A) 14.12 km
běžecké lyžování Schöneben (A)... 14.12 km
Activity Park Médi Kubíka, Frymbur... 14.13 km
pomník rodáků, Schöneben (A) 14.14 km
pomník vystěhování, Schöneben (A)... 14.14 km
skiareál Frymburk 14.17 km
Schöneben (A) 14.17 km
Smrčina - Hochficht 1338 m n. m. 14.2 km
Větřní 14.21 km
bruslení Lipno 14.25 km
bunkr (řopík) 195/22/A-160 14.25 km
Tisovka 14.34 km
papírna Větřní 14.35 km
Spiro Ignác 14.35 km
NS Schwarzenberský plavební kanál... 14.58 km
kaple Panny Marie Bolestné, Frymbu... 14.6 km
bunkr (řopík) 195/23/A-120 14.66 km
hraniční přechod Ježová - Iglbach... 14.68 km
Pěkná 14.78 km
Papouščí skála, Nové Spolí 14.84 km
Niva - Nenajdete ve světě sýry jak... 14.86 km
pomník padlých WWI i II, Pěkná 14.86 km
historický vodojem Pěkná 14.87 km
zřícenina Vítkův kámen 14.89 km
kostel sv. Anny, Pěkná 14.9 km
hřbitov Pěkná 14.93 km
silniční most Vltava, Větřní 14.93 km
bunkr (řopík) 195/24/A-160 14.96 km
532. RT rota, Svatý Tomáš 15.09 km
bunkr (řopík) 195/25/A-160 15.14 km
Alpenblick (A) 1027 m n. m. 15.16 km
Arnoštov 15.22 km
bunkr (řopík) 195/26/A-160Z 15.27 km
hřbitov Svatý Tomáš 15.28 km
pamětní deska Johann Bertlwieser 15.29 km
Svéráz 15.3 km
kostel Božího těla, Svatý Tomáš... 15.31 km
hřbitov Ktiš 15.31 km
Perník 1049 m n. m. 15.32 km
CHKO Blanský les 15.33 km
fara Ktiš 15.39 km
Křišťanov-Vyšný 15.41 km
kostel sv. Bartoloměje, Ktiš 15.44 km
Svatý Tomáš 15.45 km
kaskádová fontána, zámek Český Kru... 15.46 km
zámek Schwarzenberská myslivna 15.47 km
Ktiš 15.48 km
pomník padlých WWI, Ktiš 15.49 km
kašna Ktiš 15.51 km
Oberhaag (A) 15.54 km
rechle Český Krumlov 15.58 km
bunkr (řopík) 195/27/A-140Z 15.58 km
bazén Český Krumlov 15.58 km
Alpská vyhlídka 960 m n. m. 15.66 km
NS Svatý Tomáš 15.68 km
kostel Jména Ježíš, Křišťanov... 15.69 km
kašna zámecké divadlo Český Krumlo... 15.69 km
hřbitov Křišťanov 15.71 km
Schiele Egon 15.72 km
Egon Schiele Art Centrum, Český Kr... 15.72 km
Pan Tau a cesta kolem světa 15.74 km
Křišťanov 15.74 km
wax museum Český Krumlov 15.75 km
legendy o v českokrumlovském mlýně... 15.76 km
Krumlovský mlýn, Český Krumlov 15.76 km
muzeum historických motocyklů, Čes... 15.76 km
zámek Český Krumlov, UNESCO 15.82 km
muzeum vltavínů, Český Krumlov 15.82 km
kašna u Morového sloupu, Český Kru... 15.83 km
Mrázkův mlýn, Český Krumlov 15.83 km
morový sloup, Český Krumlov 15.83 km
morový sloup s kašnou, Český Kruml... 15.83 km
Pan Tau a cesta kolem 15.84 km
Hop, a je tu lidoop 15.84 km
Český Krumlov 15.86 km
Slavnosti pětilisté růže, Český Kr... 15.86 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 15.86 km
Toulavá kamera ČT - vory, Český Kr... 15.86 km
Ze šumavy, Eliška Krásnohorská 15.86 km
Chromy Anna 15.86 km
Vok Petr z Rožmberka 15.86 km
lípa městský park, Český Krumlov... 15.87 km
Vydrýsek - O cizí řece 15.87 km
infocentrum Český Krumlov 15.88 km
Seidel Josef 15.89 km
muzeum fotoatelier Seidel 15.89 km
kaplanka, Český Krumlov 15.91 km
kostel sv. Víta, Český Krumlov 15.91 km
Jen ho nechte, ať se bojí 15.91 km
kašna II. nádvoří zámek Český Krum... 15.92 km
sv. Jan Nepomucký, Lazebnický most... 15.92 km
kaple výklenková Český Krumlov 15.93 km
sousoší kalvárie, Český Krumlov... 15.94 km
Pyšná princezna 15.95 km
pamětní deska Jiří Bílek z Bílenbe... 15.95 km
synagoga Český Krumlov 15.96 km
bunkr (řopík) 195/28/B1-80 15.96 km
kostel sv. Jošta, Český Krumlov 15.96 km
muzeum Marionet, Český Krumlov 15.96 km
prelatura Český Krumlov 15.97 km
kašna Latrán, Český Krumlov 15.99 km
kaple sv. Martina, Český Krumlov 16 km
kašna I. nádvoří zámek Český Kruml... 16 km
kašna v jezuitské zahradě, Český K... 16 km
jezuitská zahrada, Český Krumlov... 16.01 km
hudební pavilon, Český Krumlov 16.01 km
Wolf Josef 16.02 km
městský park, Český Krumlov 16.03 km
památník Friedricha Ludwiga Jahna,... 16.03 km
regionální muzeum Český Krumlov... 16.04 km
památník bojů a vítězství nad faši... 16.05 km
dětské hřiště, městský park, Český... 16.06 km
mlýn na parkánu, Český Krumlov 16.07 km
nouzové nocoviště Plešné jezero... 16.09 km
pamětní deska Josef Rosenauer 16.09 km
Budějovická brána, Český Krumlov... 16.1 km
kaple na mostě u Budějovické brány... 16.11 km
Vošahlíkův mlýn, Český Krumlov... 16.14 km
minoritský klášter, Český Krumlov... 16.16 km
vlaková zastávka Pěkná 16.2 km
bunkr (řopík) 195/29/A-140 16.21 km
hvězdárna Kleť 16.25 km
Křišťanovská lípa 16.25 km
vyhlídková věž u Křišťanova 16.25 km
kaple Panny Marie Bolestné a sv. K... 16.25 km
Křišťanovské duby 16.26 km
Pivní putování - 8. díl - Jižní Če... 16.26 km
obora praturů Křišťanov 16.26 km
Kleť 1084 m n. m. 16.26 km
sluneční hodiny Kleť 16.27 km
koloběžky Kleť 16.28 km
památník obětem totalit, Kleť 16.28 km
informační a servisní centrum Česk... 16.31 km
nádraží Český Krumlov 16.32 km
hraniční přechod Plešné jezero - H... 16.42 km
golf Lipno nad Vltavou 16.58 km
běžecké lyžování Holzschlag (D)... 16.61 km
skiareál Hochficht (A) 16.61 km
Jelení 16.62 km
bunkr (řopík) 195/30/A-160 16.78 km
Rosenauerova kaple 16.79 km
muzeum Schwarzenberského plavebníh... 16.83 km
horská služba Kramolín 16.83 km
Schwarzenberský plavební kanál 16.84 km
Holidayinfo - Lipno, Kramolín 16.86 km
kostel sv. Filipa a Jakuba, Přední... 16.95 km
Kamenné moře, Plešné jezero 16.95 km
bobová dráha Lipno nad Vltavou 17.01 km
silniční most Vltava, Zátoňské Dvo... 17.02 km
Přední Výtoň 17.02 km
ukázkou plavení dříví na Schwarzen... 17.05 km
Holidayinfo - Lipno, Březovice 17.06 km
sedačkové lanovky Lipno 17.06 km
lanové centrum Lipno nad Vltavou 17.16 km
Chlum u Volar 17.19 km
Holidayinfo - Lipno, Foxpark 17.23 km
Jelení - vodní tunel 17.25 km
kaple Chlum 17.26 km
skiareál Lipno - Kramolín 17.26 km
běžecké lyžování Lipno - Kramolín... 17.26 km
bunkr (řopík) 195/31/A-140 17.29 km
Jezerní královna - Seekönigin 17.31 km
fotopoint Plešné jezero 17.34 km
bunkr (řopík) 195/32/A-120 17.39 km
Vodní záchranná služba Lipno 17.4 km
dětské hřiště Lipno nad Vltavou... 17.5 km
roubenka Malšín 17.54 km
trasy pro vozíčkáře, Lipno 17.54 km
parkoviště Lája 17.54 km
hraniční přechod Koranda - St. Osw... 17.59 km
Plešné jezero (ledovcové) 17.6 km
kostel Srdce Ježíšova, Malšín 17.63 km
Hop nebo trop 17.64 km
Turistické Centrum Lipenska 17.64 km
akvapark Lipno 17.68 km
bunkr (řopík) 195/33/A-140Z 17.7 km
Kuklwaitská lípa 17.74 km
zřícenina hradu Kuglvajt 17.76 km
Kuklovský dub 17.77 km
NS Lipno nad Vltavou 17.82 km
infocentrum Lipno nad Vltavou 17.84 km
řeka Teplá Vltava 17.85 km
řeka Vltava 17.85 km
kaple Neposkvrněného početí Panny ... 17.86 km
řeka Studená Vltava 17.87 km
Smědeč 17.88 km
Jezerní stěna 17.88 km
bunkr (řopík) 195/34/A-140Z 17.89 km
Kuklov 17.92 km
pomník padlých WWI, Kuklov 17.93 km
Ostrov 17.96 km
Údolí včel 17.97 km
zřícenina kláštera Kuklov 17.97 km
Malá farma 17.99 km
silniční most Vltava, Zátoň 18 km
bunkr (řopík) 195/35/A-180Z 18.01 km
yacht Lipno nad Vltavou 18.02 km
Cvrčkův mlýn 18.02 km
Lipno nad Vltavou 18.04 km
AccuWeather - Lipno nad Vltavou 18.04 km
běžecké lyžování Lipno nad Vltavou... 18.04 km
kaple výklenková Kuklov 18.09 km
Stifterův památník 18.09 km
Zátoň u Českého Krumlova 18.09 km
Medvědí kámen 18.1 km
hřbitov Zátoň 18.11 km
Plechý 1378 m n. m. 18.12 km
kostel sv. Jana Křtitele, Zátoň 18.13 km
parkoviště lanová dráha Krasetín -... 18.15 km
fara Zátoň 18.16 km
sedačková lanovka Kleť 18.17 km
Přídolí 18.18 km
bunkr (řopík) 195/36/B2-80 18.18 km
Ulrichsberg (A) 18.31 km
Rakouská louka 18.36 km
bunkr (řopík) 195/37/A-140 18.37 km
bunkr (řopík) 195/38/A-160 18.55 km
SDH Přísečná 18.58 km
Přísečná 18.61 km
pomník padlých WWI i II, Přísečná... 18.63 km
bunkr (řopík) 195/39/A-120 18.7 km
naučná stezka Brložsko 18.72 km
golf Neuschönau (D) 18.76 km
Brloh 18.77 km
kaple Přísečná 18.78 km
pomník padlých WWI i II, Brloh 18.79 km
Schlägl (A) 18.79 km
fara Brloh 18.82 km
kostel sv. Šimona a Judy, Brloh 18.84 km
Náhořany u Větřní 18.85 km
Rafťáci 18.88 km
hřbitov Brloh 18.9 km
expozice vodní elektrárny Lipno na... 18.92 km
bunkr (řopík) 195/40/E 18.98 km
Větrná 19 km
Srnín 19.01 km
kaple Srnín 19.01 km
francisova turbína Lipno 19.06 km
vlaková zastávka Lipno nad Vltavou... 19.08 km
pomník padlých WWII, Krasetín 19.24 km
Krasetín 19.26 km
Mrtvý luh 19.37 km
Trojmezí 19.46 km
Chabičovice 19.59 km
Černý Kříž 19.69 km
pivovar Glokner 19.73 km
Golf Club Český Krumlov 19.79 km
nádraží Zlatá Koruna 19.8 km
Kopecký Miloš 19.83 km
Trojmezná hora 19.83 km
vlaková zastávka Zbytiny 19.92 km
NS Medvědí stezka 19.94 km
Chroboly 19.94 km
nádraží Černý Kříž 20 km
ubytování v okolí

Rekreace na Lipně

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování:
Šumava: lipensko
šumavská obec: Frymburk

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 0 Kč detail

penzion 9001, Přední Výtoň

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: penzion
Šumava: lipensko
šumavská obec: Přední Výt...

ubytování s kapacitou: 31
cena ubytování: od 430 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum Frymburk - otevírací doba

    batoh
    muzeum Frymburk - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: lipensko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Egon Schiele Art Centrum, Český Krumlov ...

    batoh
    Egon Schiele Art Centrum, Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: výtvarné uměn...
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • wax museum Český Krumlov - otevírací dob...

    batoh
    wax museum Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
  • Jednota-potraviny Černá v Pošumaví

    batoh
    Jednota-potraviny Černá v Pošumaví
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: lipensko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota-potraviny Horní Planá

    batoh
    Jednota-potraviny Horní Planá
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: lipensko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota-potraviny Světlík

    batoh
    Jednota-potraviny Světlík
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: lipensko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • COOP TUTY Nová Pec

    batoh
    COOP TUTY Nová Pec
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: lipensko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Jednota-potraviny Černá v Pošumaví... 4.43 km
Jednota-potraviny Horní Planá 5.49 km
Jednota-potraviny Světlík 9.48 km
COOP TUTY Nová Pec 11.09 km
Jednota-potraviny Chvalšiny 11.5 km
Jednota-potraviny Kájov 11.95 km
Jednota Nová Pec 12.61 km
čerpací stanice Benzina, Frymburk... 13.52 km
Jednota-potraviny Větřní 13.55 km
Bankomat ČSOB 13.62 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.62 km
Jednota-potraviny Frymburk 13.76 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 15.32 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 15.49 km
Jednota Ktiš 15.58 km
Bankomat Komerční banka 15.73 km
Bankomat Raiffeisenbank 15.82 km
Bankomat Citibank 15.83 km
Bankomat Citibank 15.83 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.85 km
Bankomat Oberbank AG 15.85 km
Bankomat Česká spořitelna 15.86 km
Bankomat ČSOB 15.93 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.98 km
Bankomat UniCredit Bank 16.07 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 16.1 km
Bankomat ČSOB 16.1 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.1 km
Bankomat Citibank 16.13 km
Bankomat Citibank 16.13 km
Bankomat GE Money Bank 16.14 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 16.17 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 16.37 km
Bankomat Komerční banka 16.59 km
Bankomat Komerční banka 16.59 km
Jednota-potraviny Frymburk 17.03 km
Jednota-potraviny Lipno 17.3 km
Bankomat Česká spořitelna 17.31 km
Bankomat GE Money Bank 17.44 km
Bankomat ČSOB 17.45 km
Bankomat Česká spořitelna 17.47 km
čerpací stanice Benzina, Český Kru... 17.57 km
Bankomat GE Money Bank 17.58 km
Bankomat GE Money Bank 17.58 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.58 km
Supermarket Český Krumlov 17.61 km
Bankomat Komerční banka 17.61 km
čerpací stanice OMV, Český Krumlov... 17.64 km
Bankomat Citibank 17.69 km
Bankomat Komerční banka 17.72 km
Bankomat ČSOB 17.85 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.85 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 18.19 km
Jednota-potraviny Brloh 18.75 km
Jednota Chroboly 19.95 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Horní Planá

batoh
nádraží Horní Planá
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: lipensko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

nádraží Černá v Pošumaví

batoh
nádraží Černá v Pošumaví
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: lipensko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

další informace

Hlavním posláním národních parků je chránit a uchovávat jedinečná, rozsáhlejší, lidskou činností nedotčená nebo málo dotčená přírodní území jako doklad mnohotvárnosti, krásy a síly přírody, ale i jako základ pro další trvale udržitelný život Země i jejích obyvatel. Národní parky chrání dle mezinárodních kritérií především nerušený přírodní vývoj (na rozdíl od přírodních parků) a slouží jako velkoplošné přírodní „ostrovy“ a srovnávací území pro člověka, jako protipól intenzivně využívaných krajin. Dále jako území zprostředkující modernímu člověku krásu, sílu i „slabost“ přírody a poznání jejích zákonitostí. A v neposlední řadě jako prostor pro vnitřní povznesení člověka, jeho fyzickou i duševní rekreaci. Jen část evropských parků odpovídá plně mezinárodním kritériím. Další se jim postupně snaží přiblížit. Šumava patří mezi ně! Národní park a CHKO Šumava (Boehmerwald, Böhmerwald) leží při jihozápadní hranici ČR s Německem a Rakouskem, od Svaté Kateřiny na severozápadu po Přední Výtoň na jihovýchodu. Národní park Šumava má rozlohu 68 064 ha, CHKO Šumava rozlohu 99 900 ha. Nadmořská výška se pohybuje v národním parku Šumava mezi 600 m (údolí Otavy u Rejštejna) a 1378 m (Plechý), v CHKO Šumava mezi 465 m (Milence u Nýrska) a 1362 m (Boubín). Průměrná nadmořská výška celé Šumavy je 922 m! V této krásné české krajině si jistě najde bohatý sportovní, relaxační, naučný, ozdravný pobyt každý, a to v jakémkoli dni v roce. Ubytování na Šumavě je vhodné nejen jak pro relaxaci tak nevšední zážitky z okouzlující šumavské přírody. Šumava je ideální pro turistické výlety, sportovní aktivity jako lyžování, snowboarding, cyklistiku, golf, plavání, relaxace, in-line bruslení, turistiku, letání, rybolov či jízdu na koních. Ubytování můžete vybírat z ohromné řady ubytovacích kapacit. K poznávání Šumavy jsou Vám k dispozici kempy, horské chaty, prastaré chalupy, ubytování v soukromí, penziony a hotely, hotelové komplexy, apartmánové domy.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Ozvalo se mluvení v úřadovně — krok a krok... dvéře se otevřely a písař se objevil. Aby prý vešli, pan notář už přišel. Vešli tedy a v následující chvíli stáli v pokojíku za kanceláří před tímto pánem. Zpočátku Krušnej mluvil, poněkud rozvláčně a nesouvisle vypravoval, co se s Václavem Potužákovým přihodilo. Notář dobře neporozuměl, až Potužák sám se ujal slova a věc vylíčil. Notář ho vyslechl, jen a tu tam si dal něco doložit; nakonec děl:

„Činím vás pozorná, že se mnou musíte mluvit, jako byste se zpovídal knězi. Vy tvrdíte, že váš syn onoho pěšáka neuhodil, že se s ním vůbec ani nestřetl, ba, že ho ani neznal. Tomu lze těžce uvěřit. Něco přece předcházet muselo; nepovíte-li mi všecko, znesnadňujete mi můj úkol. Přede mnou se nepotřebujete ostýchat; mně kdybyste řekl, že ho obral, že ho chtěl zavraždit, já se ho nicméně ujmu. Zde není advokáta, mám tedy právo obhajovací. Soudu vy byste musel říci pravdu, kdybyste byl vyslýchán jako svědek, ale že jste otec, máte právo zříci se svědectví. Váš syn smí popřít všechno; nedokáže-li se mu, že skutek spáchal, bude z obžaloby propuštěn."

„Ručím za to, že moje dítě je nevinné," pravil povýšeným hlasem Potužák.

„Na vaše ručení soud ničeho nedá," odpověděl notář, krče ramenoma; „soud uváží výpovědi svědků. Běží zde o obža­lobu pro zločin loupeže, a tu promluví ovšem sborový soud v Budějovicích. Okresní soud zavádí toliko předběžné šetření. Svědkové, pravíte, nebyli ještě slyšeni, najmě onen pěšák, na jehož výpovědi bude nejvíce záležeti, nebyl dosud předvolán. Dokud nevíme, co ten vypoví, nelze ničeho činiti..."

„Vždyť to je lump, zloděj, ničema," — skočil mu do řeči Krušnej; „pan správec sám to řekl a třeba sto svědků to potvrdí..."

„To je možné, ale do toho nám prozatím nic není..."

„A baštýř z Vomáčky, který poslal pro četníka, je od rána do večera opilý..."

„I to je možno, ale bude třeba to dokázat. Nevyrušujte mne, prosím vás, Krušnej! Vy těmhle věcem nerozumíte. A vy, strýčku, řekněte mi teď, co vlastně chcete, abych pro vás učinil?..."

„Přišel jsem prosit o radu, co bych měl učiniti, aby chlapec byl z vazby propuštěn. Složím popřípadě kauci, mám u sebe dva tisíce zlatých..."

„Toť věc nemožná! Možno-li propustit obžalovaného z vazby a vyšetřovat jej na svobodě, o tom rozhodnutí nepří­sluší okresnímu soudu, nýbrž krajskému soudu v Budějo­vicích. Zdejší okresní soud by ho mohl propustiti z vazby jen tehda, kdyby v povaze jeho trestného činu neshledával leda přestupek, nikoli však zločin, nebo kdyby vůbec trestného činu nebylo..."

„Tak, tak!" přisvědčil Potužák; „třeba přesvědčit pana soudce, že se nestal trestný čin..."

„Ale člověče, copak mi tu mluvíte ? Vždyť se stal trestný skutek, vždyť přece sám říkáte, že pěšák byl uhozen do hlavy, omráčen..."

„Ovšemže byl, ale můj chlapec mu to neudělal..." „Počkejte! Uhodil-li ho váš chlapec nebo jiný, to v nej-lepším případě vy nevíte. A uhodit někoho, že následkem rány pozbude vědomí, je dojista trestný čin. Možná, že je to těžké ublížení na těle, možná, že jen lehké; o tom rozhodnou znalci lékaři. Myslím si, že zmíněný pěšák musí vědět, kdo mu tu ránu dal a proč se mu jí dostalo; to pak také souvisí s obrá­ním."

„Ani rány mu nedal, tím méně ho obral o peníze. Třeba to říci panu soudci. Dojdu tam teď a vyložím mu, proč jsem chlapce poslal na Blata, a ježto pan notář je učený pán, který umí mluviti lépe než já, prosil bych, abyste ráčil jiti se mnou a slovo za mne vedl."

Notář se zamyslil. Oči Potužákovy spočinuly plny úzkosti na jeho rtech.

Po chvíli notář vstal a přešed několikrát pokojem zastavil se před Potužákem a děl:

„Ať věc uvážím tak nebo tak, je zbytečno, abych já tam chodil. Řeknu vám upřímně, že se vůbec nerad do téhle věci míchám. Zastupuju skoro výhradně knížete ve sporech, po­vstalých na zdejším panství mezi jeho správou a obyvatel­stvem. Děje se zde mnoho darebáctví, krádeží, pychu, lesního a porybničního pytláctví. Je tu mnoho lidí, kteří si myslí, že při panství každý se smí přiživovat, a knížecí úředníci a zří­zenci jedva stačí, aby uhájili majetek svého pána. Vám ne­pomohu, a kdo ví, koho bych si rozhněval. Radím vám toto: dojděte si k soudu, vyložte věc panu soudci, jmenujte mu svědky, kteří vám dotvrdí, že váš syn neměl nikdy ani hádek, ani sporů s oním pěšákem, že ho vůbec neznal; obec mu vydá vysvědčení, že je hodný, spořádaný, žádný rváč, ani zbůjník, a buďte ubezpečen, že to všecko padne na váhu. Ježto pak vám především o to běží, aby váš syn byl propuštěn z vazby, já na vašem místě bych šel rovnou cestou vyhledat onoho pěšáka a promluvil bych s ním moudré slovo. Kdyby ten při svém prvém výslechu udal, že se možná zmýlil, že ho mohl udeřiti také někdo jiný, že ve všem omámení hned nenašel ony dva zlaté nebo že je mohl vytrousit, byla by věc odbyta a váš syn by šel rovnýma nohama domů. Vy jste zámožný člověk — kdyby snad onen člověk, aby věc se odbyla zkrátka a bez prů­tahů, něco na vás chtěl, nejednal byste moudře, kdybyste snad skrblil. Zacpete mu ústa a dobře bude..."

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky