Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Hoštice u Volyně

Šumava

kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: strakonicko
GPS: 49°11'14.419"N, 13°53'35.064"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Hoštice u Volyně leží na trati 198 (Strakonice - Volary). Železniční trať Strakonice - Volary (značená číslem 198) je jednokolejná neelektrifikovaná regionální trať, která vede ze Strakonic přes Vimperk do Volar a více než polovinou délky sleduje údolí říčky Volyňky (od Strakonic až po Lipku). Dále je to železnice horského charakteru a proto na ní stoupání přes 25 promile není ojedinělé. Provoz na úseku trati ze Strakonic do Vimperka byl zahájen v roce 1893, úsek z Lenory do Volar v roce 1899 a poslední zprovozněný úsek z Vimperka do Lenory v roce 1900. Na železniční trati se leží zastávka Hoštice u Volyně, která je známá z trilogie Slunce, seno,… a vlak na ní údajně nezastavuje… Na trati také leží nejvýše (995 m n. m.) položená železniční stanicí v České republice - Kubova Huť. Tato trať 198 navazuje na další tratě: 190 (České Budějovice – Výhybna Nemanice – Dívčice – Číčenice – Protivín – Ražice – Strakonice – Horažďovice předměstí – Nepomuk – Nezvěstice – Plzeň hl. n.), trať 203 (Březnice – Blatná – Strakonice) a trať 197 (Číčenice – Nové Údolí).





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Slunce, seno, jahody

batoh
Slunce, seno, jahody
Šumava A-Z: filmová místa...
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Slunce, seno, erotika

batoh
Slunce, seno, erotika
Šumava A-Z: filmová místa...
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

dětské hřiště Hoštice u Volyně

batoh
dětské hřiště Hoštice u Volyně
Šumava A-Z: děti
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

zámek Hoštice u Volyně

batoh
zámek Hoštice u Volyně
Šumava A-Z: zámky
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
Slunce, seno, jahody 0.14 km
Slunce, seno, erotika 0.43 km
dětské hřiště Hoštice u Volyně... 1.22 km
zámek Hoštice u Volyně 1.31 km
hrob Michal Tučný 1.36 km
SDH Hoštice u Volyně 1.36 km
hřbitov Hoštice u Volyně 1.38 km
Tučný Michal 1.38 km
kostel Narození Panny Marie, Hošti... 1.38 km
pomník padlých WWI, Hoštice u Voly... 1.39 km
Lábus Jiří 1.39 km
Hoštice u Volyně 1.39 km
Linka Tomáš 1.39 km
Troška Zdeněk 1.41 km
Slunce, seno, jahody a pár facek, ... 1.41 km
židovský hřbitov Hoštice u Volyně... 1.44 km
fara Hoštice u Volyně 1.47 km
ranč Šimona Pláničky, Hoštice u Vo... 1.57 km
nádraží Volyně 1.9 km
kaple Anděla Strážce, Volyně 2.03 km
SDH Nihošovice 2.14 km
pomník padlých WWI i II, Volyně 2.2 km
městské muzeum Volyně 2.27 km
tvrz Volyně 2.27 km
dětské hřiště Nihošovice 2.28 km
kostel Všech Svatých, Volyně 2.29 km
Nihošovice 2.3 km
synagoga Volyně 2.3 km
fara Volyně 2.31 km
Kaizl Josef 2.34 km
památník Josefa Kaizla 2.34 km
Husův dům, Volyně 2.34 km
židovský hřbitov Volyně 2.35 km
pamětní deska Edvard Turek 2.36 km
rodný dům a pamětní deska A.M. Píš... 2.38 km
radnice Volyně 2.39 km
Volyně 2.44 km
Mariánský sloup, Volyně 2.44 km
vlaková zastávka Strunkovice na Vo... 2.56 km
pamětní deska Josef Kárník 2.57 km
Sokol Volyně 2.58 km
hrob Jan Vratislav Želízko 2.96 km
hřbitov Volyně 2.99 km
kostel Proměnění Páně, Volyně... 3 km
galerie Na shledanou, Volyně 3.07 km
horní mlýn Nišovice 3.77 km
mlýn Černětice 4.26 km
Úlehle 4.37 km
Neuslužice 4.38 km
kaple Radkovice 4.43 km
kaple Račí 4.44 km
Radkovice 4.47 km
Litochovice 4.66 km
stavení s barokním štítem, Litocho... 4.69 km
kaple sv. Floriána, Litochovice 4.71 km
tvrz Doubravice u Volyně 4.79 km
SDH Doubravice 4.8 km
kaple Doubravice 4.82 km
Doubravice u Volyně 4.82 km
Černětice 4.96 km
kaple Černětice 5 km
zámek Černětice 5.02 km
stavení s barokním štítem, Černěti... 5.06 km
SDH Černětice 5.11 km
Šedivý Alois, plk. letec 311 Sqdn.... 5.81 km
kaple Jana Křtitele, Záhorčice 6 km
Záhorčice 6.01 km
SDH Záhorčice 6.04 km
hamr Malenice 6.19 km
Střídka 6.19 km
Malenická jeskyně 6.23 km
SDH Malenice 6.73 km
Němčice 6.79 km
Němčický rybník 6.8 km
SDH Němčice 6.82 km
kaplička Němčice 6.82 km
SDH Čepřovice 6.82 km
Podskalský Zdeněk 6.83 km
Předslavice 6.83 km
zřícenině tvrze Čestice 6.83 km
pomník padlých WWI i II, Malenice... 6.84 km
Malenice 6.84 km
Jankovec Jaroslav 6.84 km
Kühn Pavel 6.84 km
Pleskot Jiří 6.84 km
Jirásková Jiřina 6.84 km
kašna Čestice 6.85 km
lidové stavení Předslavice 4 6.85 km
pamětní deska osvobození Malenice... 6.85 km
Drahé tety a já 6.86 km
Čestice 6.87 km
zámek Čestice 6.87 km
tvrz Čepřovice 6.88 km
barokní brána u stavení Předslavic... 6.89 km
zámek Němčice 6.89 km
Čepřovice 6.9 km
pomník padlých WWI, Předslavice 6.9 km
fara Předslavice 6.9 km
kaple Malenice 6.91 km
kostel sv. Václava, Předslavice 6.91 km
kaple Čepřovice 6.92 km
hřbitov Náhořany 6.92 km
Hledání ztraceného času - americké... 6.92 km
Náhořany 6.92 km
Princezna ze mlejna 6.92 km
hřbitov Předslavice 6.92 km
kaple sv. Cyrila a Metoděje, Náhoř... 6.93 km
SDH Malenice (starý) 6.94 km
fara Čestice 6.96 km
SDH Předslavice 6.96 km
kaple Čestice 6.96 km
Tři chlapi na cestách 6.97 km
kostel Stětí sv. Jana Křtitele, Če... 6.98 km
pamětní deska páter Josef Jílek... 6.98 km
hrobka rodiny Dlouhoweský 6.98 km
Rafťáci 6.99 km
hřbitov Čestice 6.99 km
pomník padlých WWI i II, Čestice... 7 km
fara Malenice 7.03 km
hřbitov Malenice 7.08 km
hrob Jaroslav Pešek 7.09 km
hrob František Teplý 7.09 km
hrob Josef Zítek 7.1 km
kostel sv. Jakuba, Malenice 7.1 km
hrob Jiří Pleskot 7.11 km
hrob Zdeněk Podskalský 7.12 km
kaple sv. Václava, Malenice 7.22 km
kaple Povýšení svatého Kříže a kal... 7.22 km
poustevna u kalvárie, Čestice 7.25 km
židovský hřbitov Strakonice 7.35 km
letiště Strakonice 7.52 km
kostel sv. Anny, Kraselov 7.58 km
kaple sv. Vojtěcha, hrobka maltáns... 7.59 km
kaple Nejsvětější Trojice, hrobka ... 7.6 km
kostel sv. Václava, Strakonice 7.6 km
pomník padlých WWI, Strakonice 7.6 km
hřbitov Strakonice 7.62 km
Machův včelín Krušlov 7.63 km
Trhák 7.64 km
SDH Krušlov 7.65 km
roubenka Lhota u Svaté Anny 7.65 km
fara Podsrp 7.69 km
kostel Panny Marie Bolestné, Podsr... 7.69 km
hřbitov Podsrp 7.71 km
kaple Všechlapy 7.72 km
hřbitov Lhota u Svaté Anny 7.73 km
Všechlapy 7.75 km
nádraží Strakonice 7.76 km
Krušlov 7.76 km
kaple Krušlov 7.77 km
pomník padlých WWI i II, osvobozen... 7.89 km
Tři chlapi na cestách 7.9 km
památník osovobození Kraselov 7.9 km
Toulavá kamera ČT - hrad Strakonic... 7.91 km
hrad Strakonice 7.91 km
kostel sv. Vavřince, Kraselov 7.91 km
Kraselov 7.91 km
fara Kraselov 7.92 km
kostel sv. Prokopa, Strakonice 7.93 km
tvrz (zámek) Kraselov 7.93 km
muzeum středního Pootaví, Strakoni... 7.95 km
řeka Volyňka 7.96 km
Drahé tety a já 7.97 km
Muži na správné straně, Dušan Vávr... 8 km
Strakonice 8 km
Jiřetice 8.01 km
pěší most Otava, Strakonice 8.01 km
Tři chlapi na cestách 8.03 km
statek Jiřetice 4 8.05 km
NS Podskalí ve Strakonicích 8.06 km
statek Jiřetice 12 8.06 km
Memento zmizelým sousedům ze Strak... 8.07 km
pivovar Strakonice 8.08 km
kostel sv. Markéty, Strakonice 8.09 km
morový sloup, Strakonice 8.13 km
pivovar (původní) Strakonice 8.17 km
pamětní deska T.G.Masaryk, Strakon... 8.18 km
Salák Alexander 8.21 km
Čelakovský František Ladislav 8.21 km
Turek Roman 8.21 km
Horký František 8.21 km
Vachler Petr 8.21 km
Křížková Hana 8.21 km
Kochan Valentin z Prachové 8.21 km
Šmidinger Josef 8.22 km
Spořitelna Strakonice 8.22 km
Skupa Josef 8.24 km
pamětní deska Josef Skupa 8.24 km
Švanda Dudák - Jiří Kubelka, Strak... 8.25 km
radnice bývalá Strakonice 8.26 km
Toulavá kamera ČT - Strakonice a d... 8.27 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 8.27 km
Masné krámy, Strakonice 8.27 km
pamětní deska Karel Buček a Edmund... 8.28 km
kaple v parku zámku Lčovice 8.3 km
Zítek Josef 8.35 km
zámek Lčovice 8.35 km
dudácký festival Strakonice 8.38 km
pamětní deska Josef Zítek 8.39 km
Beran Rudolf 8.42 km
Bohunice 8.45 km
kaple Bohunice 8.47 km
Lčovice 8.49 km
SDH Strakonice 8.54 km
SDH Lčovice 8.55 km
Pavel Pavel 8.58 km
kaple Lčovice 8.63 km
Dražejov 8.66 km
škola Zálezly 8.82 km
koupaliště Zálezly 8.82 km
Šejna Karel 8.85 km
Zálezly 8.89 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Zálezl... 8.9 km
Toulavá kamera ČT - perníčky Chadi... 8.9 km
perníčky paní Chadimové, Strakonic... 8.9 km
vlaková zastávka Lčovice 8.91 km
tvrz Zálezly 8.98 km
vodáctví Strakonice 8.98 km
včelín Hoslovice 9.02 km
mlýn Hoslovice 9.03 km
Kouzla Králů 9.03 km
Tři bratři 9.03 km
Toulavá kamera ČT - mlýn Hoslovice... 9.03 km
Vodník a Karolínka 9.03 km
zámek Čkyně 9.14 km
Drahé tety a já 9.14 km
kaple Panny Marie, Koječín 9.22 km
Koječín 9.26 km
pomník padlých WWI, Čkyně 9.28 km
Zucker Alois 9.29 km
Čkyně 9.29 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 9.29 km
zámek a hrad Střela 9.33 km
SDH Čkyně 9.34 km
kaple Střela 9.39 km
hřbitov Čkyně 9.4 km
fara Čkyně 9.42 km
pamětní deska Jan Preisler 9.43 km
kostel sv. Máří Magdalény, Čkyně... 9.43 km
Střela 9.44 km
synagoga Čkyně 9.46 km
Hoslovice 9.47 km
kaple sv. Václava, Hoslovice 9.5 km
SDH Hoslovice 9.53 km
židovský hřbitov Čkyně 9.59 km
nádraží Čkyně 9.65 km
Princezna ze mlejna 9.87 km
zřícenina hradu Helfenburk u Bavor... 9.99 km
Krajinou příběhů českých hradů zná... 9.99 km
Toulavá kamera ČT - hrad Helfenbur... 9.99 km
na Helfenburku hrál dudák k tanci ... 9.99 km
Arabela 10.05 km
Tři životy 10.05 km
Princezna ze mlejna 10.05 km
kaple Dolní Nakvasovice 10.08 km
Dolní Nakvasovice 10.09 km
kaple Dolany 10.33 km
Cehnice 10.35 km
kaple Nejsvětější trojice, Cehenic... 10.36 km
Dolany u Čkyně 10.37 km
Tažovická Lhota 10.39 km
Tažovice 10.41 km
kaple Tažovice 10.43 km
pomník padlých WWI, Dolany 10.44 km
roubenka Dolany 10.46 km
SDH Cehnice 10.46 km
Dolní řepický rybník 10.49 km
SDH Tažovice 10.61 km
hájovna pod Helfenburkem 10.61 km
kamenný barokní most, Tažovice 10.67 km
mlýn Katovice 10.67 km
pomník padlých WWI, Katovice 10.68 km
Slunce, seno, jahody 10.68 km
pamětní deska osvobození Katovice... 10.69 km
mlýn Tažovice 10.74 km
parkoviště pod Helfenburkem 10.76 km
Katovice 10.76 km
kostel sv. Filipa a Jakuba, Katovi... 10.81 km
pamětní deska páter Josef Jílek... 10.81 km
fara Katovice 10.83 km
Krajníčko 10.83 km
zámek Tažovice 10.86 km
kaple sv. Vojtěcha, Novosedly 10.92 km
Javornice 10.93 km
pomník padlých WWI, Novosedly 10.95 km
Novosedly 10.96 km
barokní dům č.p. 30 Novosedly 10.97 km
hřbitov Katovice 10.99 km
Tažovický platan a jinan 11.02 km
kaple u Dubu 11.13 km
fara Bohumilice 11.53 km
hřbitov Bohumilice 11.56 km
kostel Nejsvětější Trojice, Bohumi... 11.56 km
náhrobek rodiny Lumbe von Mallonit... 11.56 km
pamětní deska Antonín Liška 11.57 km
Bohumilice 11.58 km
pomník padlých WWI, Bohumilice 11.59 km
pomník padlých WWI, Přešťovice... 11.59 km
kaple Přešťovice 11.6 km
kaple Nová Ves 11.61 km
Liška Antonín ThDr. 11.62 km
Nová Ves u Soběšic 11.63 km
stavení s barokními štíty, Přešťov... 11.64 km
Obecní rybník, Čejetice 11.68 km
statek U Dudáků, Libotyně 11.72 km
stavení Libotyně 11.73 km
pomník padlých WWI, Nová Ves 11.74 km
SDH Čejetice 11.75 km
SDH Nová Ves 11.76 km
Libotyně 11.76 km
SDH Bohumilice 11.76 km
lípa Bohumilice 11.77 km
kaple Libotyně 11.77 km
duby Štěkeň 11.77 km
rybníky Bohumilice 11.78 km
Holoubek František 11.8 km
zámek Skalice, Bohumilice 11.8 km
koně zámek Skalice, Bohumilice 11.83 km
kostel sv. Mikuláše, Štěkeň 11.85 km
hřbitov Štěkeň 11.86 km
sv. Jana Křtitele, Čejetice 11.89 km
Ohrazenice 11.9 km
hřbitov řádový Štěkeň 11.95 km
fara Štěkeň 11.95 km
Bohumilice meteorit 11.97 km
pamětní deska obětem nacismu, Štěk... 11.99 km
Toulavá kamera ČT - Štěkeň, Strako... 12.01 km
zámek Štěkeň 12.01 km
křížová cesta, Štěkeň 12.02 km
tvrz Lipovice 12.05 km
přírodní rezervace Kněží hora... 12.05 km
Svatební den - Ohlas písní českých... 12.05 km
Katovická hora, Kněží hora 12.07 km
Štěkeň 12.08 km
kaple Svatých Andělů Strážných, Li... 12.13 km
NS Kněží hora 12.24 km
Žižkův most, Horní Poříčí 12.25 km
židovský hřbitov Vlachovo Březí... 12.26 km
Alfons Šťastný - Josef Fojtík, Ště... 12.27 km
javor Vlachovo Březí 12.27 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Štěcho... 12.28 km
pomník padlých WWI, Dub 12.28 km
pivovar (Schmiedův) Vlachovo Březí... 12.29 km
Dub u Prachatic 12.31 km
roubenka Víska 12.32 km
zámek Dub 12.33 km
Toulavá kamera ČT - Dub, Prachatic... 12.33 km
Tiché vody, Bohumil Havlasa 12.33 km
pomník padlých WWI i II, Žár 12.34 km
kaple sv. Ducha, Vlachovo Březí 12.34 km
křížová cesta, Vlachovo Březí... 12.35 km
kaple Narození Panny Marie, Žár 12.36 km
dětské hřiště Vlachovo Březí... 12.36 km
Žár u Vacova 12.37 km
hřbitov Vlachovo Březí 12.4 km
Štěchovice 12.41 km
pomník padlých WWI, Vlachovo Březí... 12.43 km
vlaková zastávka Bohumilice v Čech... 12.45 km
Toulavá kamera ČT - Sudslavický ok... 12.46 km
památník osvobození Dub 12.52 km
dětské hřiště Volenice 12.53 km
SDH Žár 12.53 km
pivovar (panský) Vlachovo Březí 12.54 km
fara Dub 12.55 km
kostel Rozeslání apoštolů, Dub 12.55 km
hřbitov Dub 12.57 km
rodný dům Jana Matulky 12.58 km
Matulka Jan 12.58 km
SDH Volenice 12.59 km
pamětní deska Jan Neruda 12.6 km
zámek Vlachovo Březí 12.6 km
Domanice 12.62 km
kaple Domanice 12.63 km
pítko Vlachovo Březí 12.65 km
kašna Vlachovo Březí 12.66 km
sv. Jan Nepomucký, Vlachovo Březí... 12.67 km
SDH Smrčná 12.69 km
stavení Smrčná 12.7 km
pamětní deska Jakub Bursa 12.7 km
Bursa Jakub 12.7 km
Vlachovo Březí 12.7 km
infocentrum Vlachovo Březí 12.71 km
kostel Zvěstování P. Marie, Vlacho... 12.72 km
pamětní deska Václav Matoušek 12.72 km
rodný dům Václava Matouška 12.72 km
socha Panny Marie, Vlachovo Březí... 12.73 km
Zachova pila a slévárna 12.74 km
tvrz Smrčná 12.74 km
Vrchnostenský mlýn, Dolní Poříčí... 12.75 km
fara Vlachovo Březí 12.75 km
Volenice 12.76 km
kašna Volenice 12.76 km
Hromádka Jan Prof. PhDr. 12.77 km
kaple Smrčná 12.77 km
Drahé tety a já 12.78 km
pomník padlých WWI, Volenice 12.78 km
pamětní deska Dr. Jan Hromádka 12.79 km
Sudslavice 12.81 km
stavení Miřetice 12.81 km
muzeum selského statku, Volenice 12.82 km
Dvorec 12.82 km
kostel sv. Petra a Pavla, Volenice 12.83 km
kaple Miřetice 12.84 km
Sudslavická jeskyně 12.85 km
fara Volenice 12.86 km
silniční most Otava, Dolní Poříčí... 12.87 km
NS Sudslavický okruh 12.93 km
Panské Mlýny 12.93 km
vlaková zastávka Dolní Poříčí... 13.09 km
stavení s barokním štítem č.p. 27,... 13.1 km
hřbitov Vacov 13.12 km
Tráva | klip Aneta Langerová 13.13 km
Kamenné moře, Mářský vrch 13.14 km
Páni Edisoni 13.14 km
hřbitov Volenice 13.14 km
památník obětí transportu smrti, V... 13.15 km
Mářský vrch 907 m n. m. 13.15 km
kaple sv. Václava s rozhlednou, Má... 13.15 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Vacov 13.16 km
kaple Panny Marie Klatovské, Lštěn... 13.17 km
pomník padlých WWI, Lštění 13.17 km
hřbitov Lštění u Radhostice 13.17 km
U Mlynářů, Sudslavice 13.17 km
Vacov 13.18 km
fara Vacov 13.18 km
kostel sv. Vojtěcha, Lštění 13.18 km
kostel sv. Mikuláše, Vacov 13.18 km
křížová cesta, Mářský vrch 13.19 km
kaple Dolní Poříčí 13.2 km
Sudoměř 13.2 km
kaple Nanebevzetí Panny Marie, Lšt... 13.21 km
kaple sv. Vojtěcha, Lštění 13.21 km
Vanický mlýn, Sudslavice 13.22 km
stavení s barokním štítem č.p. 3, ... 13.23 km
lípa Sudslavice 13.23 km
fara Lštění 13.24 km
kaple Panny Marie, Nespice 13.24 km
kaple navštívení Panny Marie, Drah... 13.26 km
Hanzal Josef 13.26 km
kaple Sudoměř 13.29 km
Lštění u Radhostice 13.29 km
Nespice 13.3 km
SDH Lštění 13.32 km
pomník padlých WWI, Nespice 13.33 km
pomník padlých WWI, Sudoměř 13.37 km
dětské hřiště Sudoměř 13.37 km
Husitští bojovníci - Ivan Šmilauer... 13.38 km
SDH Sudoměř 13.39 km
Horní Poříčí a Dolní Poříčí... 13.39 km
koupaliště Horní Poříčí 13.41 km
Štítkov 13.51 km
pamětní deska Josef Pacourek 13.54 km
pamětní deska František Hradský... 13.55 km
kaple Štítkov 13.56 km
SDH Štítkov 13.57 km
pomník padlých WWI, Horní Poříčí... 13.57 km
kaple Horní Poříčí 13.57 km
Šebestovský mlýn, Kubešův mlýn... 13.62 km
socha Míru pod Mářským vrchem 13.62 km
kaplička Sudoměř 13.64 km
pomník padlých WWI, Kbelnice 13.72 km
kaple Kbelnice 13.73 km
vlaková zastávka Sudoměř 13.77 km
Po bitevních polích jižních Čech, ... 13.82 km
bitva u Sudoměře 13.82 km
památník bitvy u Sudoměře 13.83 km
kaple Vrbice 13.87 km
Rohozná (Osek) 13.94 km
Peckov - žila 18 měsíců s mrtvolou... 14.1 km
židovský hřbitov Radomyšl 14.43 km
kostel sv. Jana Křtitele, Radomyšl... 14.48 km
Nemocnice na kraji města po dvacet... 14.48 km
Princezna ze mlejna 14.48 km
rodný dům Josefa Kováře, Radomyšl... 14.5 km
pamětní deska Josef Kovář 14.5 km
hřbitov Radomyšl 14.5 km
pomník padlých WWI i II, Radomyšl... 14.51 km
křížová cesta, Radomyšl 14.51 km
roubenka Mladíkov 14.54 km
Novotný Miloslav, PhDr. 14.56 km
pamětní deska PhDr. Miloslav Novot... 14.56 km
kaple Mladíkov 14.56 km
sousoší Blahoslavené P. Marie, Rad... 14.59 km
Mladíkov 14.59 km
pamětní deska Jan Matějka 14.6 km
rodný dům Jana Matějky, Radomyšl... 14.61 km
Toulavá kamera ČT - Radomyšl 14.61 km
Radomyšl 14.61 km
radnice Radomyšl 14.61 km
rodný dům Dr. Bohumír Lifka 14.66 km
Lifka Bohumír Dr. 14.66 km
pamětní deska Bohumír Lifka 14.66 km
kostel sv. Martina, Radomyšl 14.69 km
kaple Božího hrobu, Radomyšl 14.69 km
fara Radomyšl 14.71 km
rybník Vražda, Radomyšl 14.72 km
infocentrum Radomyšl 14.73 km
SDH Radomyšl 14.74 km
stavení s barokním štítem, Radomyš... 14.79 km
Skočický hrad 14.83 km
Parýzek 14.91 km
kaple před zámkem, Osek 15 km
rybník Brůdek, Radomyšl 15.05 km
zámek Osek 15.08 km
Rohanov 15.08 km
SDH Rohanov 15.09 km
stavení Bavorov 15.13 km
Podhájí 15.14 km
Frymburk u Sušice 15.18 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ba... 15.19 km
pomník padlých WWI i II, Frymburk ... 15.19 km
SDH Frymburk u Sušice 15.19 km
fara Bavorov 15.19 km
SDH Čábuze 15.21 km
tvrz Frymburk u Sušice 15.21 km
SDH Bavorov 15.25 km
Panský dům, Bavorov 15.28 km
zřícenina hradu Frymburk u Sušice... 15.29 km
morová deska Bavorov 15.29 km
kaple sv. Antonína, Frymburk u Suš... 15.3 km
Veselý Jindřich PhDr. 15.32 km
pamětní deska Jindřich Veselý 15.32 km
kašna Bavorov 15.33 km
Bavorov 15.34 km
Jakší Josef 15.34 km
Mlýnský rybník, Frymburk u Sušice... 15.34 km
Kosmo 15.4 km
kaple Osek 15.44 km
zámecká sýpka Střelské Hoštice... 15.46 km
Čábuze 15.47 km
kaple sv. Cyrila a Metoděje, Čábuz... 15.47 km
lidové stavby Čábuze 15.47 km
Svinětice 15.54 km
zahradní altán, Střelské Hoštice... 15.54 km
hřbitov Střelské Hoštice 15.58 km
Moravec Alois 15.6 km
hrob akad.mal. Alois Moravec 15.6 km
kostel sv. Martina, Střelské Hošti... 15.61 km
pomník padlých WWI, Střelské Hošti... 15.64 km
kaple Kalenice 15.64 km
MVE Střelské Hoštice 15.64 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Lhota ... 15.69 km
pomník padlých WWI, Benešova Hora... 15.7 km
silniční most Otava, Kestřany 15.7 km
Žárovná 15.7 km
Lhota u Kestřan 15.72 km
roubenka Benešova Hora 15.77 km
jilm vaz Kestřany 15.79 km
pověst o francouzském důstojníkovi... 15.8 km
Kalvárie u Otavy - kaple sv. Kříže... 15.8 km
Penc Bořivoj 15.8 km
muzeum řeky Otavy a voroplavby, St... 15.8 km
Spiro Ignaz 15.81 km
Benešova Hora 15.82 km
kasárna zámek Střelské Hoštice... 15.82 km
zámek Střelské Hoštice 15.82 km
kaple výklenková sv. Floriána, Kes... 15.82 km
kaple sv. Františka, Kalenice 15.83 km
Kalenice 15.84 km
Štěpnička Jiří 15.84 km
Sokolovna Kalenice 15.84 km
Dolíškův mlýn, Mačice 15.86 km
pomník padlých WWI, Kalenice 15.86 km
SDH Kestřany 15.87 km
kaple Navštívení Panny Marie, Bene... 15.88 km
kostel sv. Cyrila a Mětoděje, Husi... 15.91 km
hřbitov Husinec 15.94 km
památník čet. V. Rys a npor. M. Ry... 15.96 km
pověst o bitvě na vrchu Bitovín 15.98 km
Kestřany 15.98 km
pomník padlých WWI, Kestřany 16.02 km
kostel sv. Kateřiny Alexandrijské,... 16.04 km
zámek Kestřany 16.05 km
Horní tvrz Kestřany 16.06 km
Mačice 16.09 km
studánka Husinec 16.1 km
Barochovská, dolní tvrz Kestřany... 16.13 km
kaple Mačice 16.16 km
sv. Jan Nepomucký, Mačice 16.18 km
kostel sv. Jiljí, Blanice 16.19 km
naučná stezka NPR Řežabinec a Řeža... 16.19 km
hřbitov Blanice 16.19 km
zámek Mačice 16.22 km
Blanice 16.22 km
Husinec 16.23 km
NPR Řežabinec a Řežabinecké tůně... 16.24 km
fara Husinec 16.27 km
kaple Nanebevzetí Panny Marie, Raž... 16.27 km
kostel Povýšení sv. Kříže, Husinec... 16.28 km
pomník padlých WWI, Ražice 16.29 km
pomník padlých WWI, Husinec 16.31 km
Ražice 16.31 km
stavení s barokními štíty, Ražice... 16.32 km
Stále spolu 16.34 km
SDH Vimperk 16.39 km
rodný dům a ateliér Josefa Krejsy... 16.4 km
fara Strunkovice nad Blanicí 16.41 km
nádraží Vimperk 16.41 km
Žíchovec 16.42 km
kostel Církve bratrské, Husinec 16.42 km
SDH Husinec 16.43 km
studna rodný dům Jana Husa, Husine... 16.44 km
Hus Jan 16.47 km
rodný dům Mistra Jana Husa, Husine... 16.47 km
Mistr Jan Hus - Karel Lidický, Hus... 16.47 km
Havlasa Bohumil 16.47 km
pamětní deska rodný dům Jan Hus... 16.47 km
kostel sv. Dominika, Strunkovice n... 16.47 km
Gajer Václav 16.48 km
Bošice 16.48 km
Šumavské Hoštice 16.49 km
sv. Jan Nepomucký, Husinec 16.49 km
kostel sv. Filipa a Jakuba, Šumavs... 16.49 km
Zrzka ze šumavy, Paul Friedl 16.49 km
kostel sv. Brikcí, Dobev 16.52 km
Dobev (Stará a Nová) 16.52 km
koupaliště Vimperk 16.54 km
vyhlídková věž (pozorovatelna) Řež... 16.57 km
Boží muka, Mačice 16.58 km
špejchar Ražice 16.6 km
Strunkovice nad Blanicí 16.65 km
lávka Blanice, Husinec 16.65 km
napadli zpěvačku Monkey Business v... 16.66 km
Šebellův mlýn, Husinec 16.66 km
bruslení Vimperk 16.68 km
pomník padlých WWI, Strunkovice na... 16.75 km
hvězdárna Husinec u Prachatic 16.76 km
nový hřbitov Vimperk 16.78 km
Správa NP a CHKO Šumava 16.81 km
CHKO a NP Šumava 16.81 km
SDH Lažiště 16.82 km
hřbitov Lažiště 16.83 km
kostel sv. Mikuláše, Lažiště 16.84 km
kostel Nejsvětejšího srdce Páně, V... 16.85 km
pomník padlých WWI i II, Vimperk 16.86 km
fara Lažiště 16.87 km
SDH Dvory 16.88 km
pomník padlých WWI, Lažiště 16.88 km
Lažiště 16.89 km
Králíci ve vysoké trávě 16.89 km
golf Zahrádky 16.9 km
kaple Dvory 16.9 km
Dvory 16.9 km
stavení Lažiště 16.91 km
kašna Lažiště 16.91 km
stavení Dvory 16.92 km
nádraží Ražice 16.93 km
golf Kestřany 16.93 km
přírodní rezervace Na Volešku 16.95 km
vlaková zastávka Strunkovice nad B... 16.98 km
hřbitov Bukovník 16.99 km
sýpka Bukovník 17 km
infocentrum Vimperk 17.07 km
křížová cesta, Vimperk 17.08 km
komunistické propaganda, Vimperk 17.09 km
roubenka Lažiště 17.09 km
zřícenina hradu Haselburg 17.13 km
rybník Vodník 17.17 km
zámecká kašna Vimperk 17.19 km
hrad a zámek Vimperk 17.21 km
městské muzeum Vimperk 17.21 km
pamětní deska František Kubeš 17.22 km
SDH Veřechov 17.26 km
Čichtice 17.26 km
památník osovobození Čichtice 17.26 km
kaple Veřechov 17.26 km
fara Vimperk 17.28 km
pomník padlých WWI i II, Čichtice... 17.28 km
kaple Panny Marie, Čichtice 17.28 km
Veřechov 17.28 km
Měsíční menhir, Javorník 17.29 km
Bukovník 17.29 km
kostel Navštívení Panny Marie, Vim... 17.29 km
Šumavský pivovar, Vimperk 17.3 km
kostel sv. Václava, Bukovník 17.3 km
sv. Jan Nepomucký, Vimperk 17.3 km
pomník padlých WWI, Vimperk 17.31 km
Cyklotoulky - Vimperk 17.32 km
Tabery Erik 17.32 km
Vimperk 17.32 km
Kocovina šumavského léta, Martin S... 17.32 km
Vyhnání Čechů z pohraničí v roce 1... 17.32 km
Karel Rziepel alias Citron 17.32 km
NS Zlatá stezka 17.32 km
městská zvonice Vimperk 17.32 km
Peková Miluše 17.32 km
AccuWeather - Vimperk 17.32 km
Pravětín 17.33 km
dolní kašna Vimperk 17.34 km
kaple Těšovice 17.34 km
Toušlová Iveta 17.36 km
horní kašna Vimperk 17.38 km
chata Baťovna, Javorník 17.42 km
žlab Javorník 17.48 km
Karel Klostermann, Javorník 17.49 km
naučná stezka Měsíční kámen, Javor... 17.5 km
poklad na Javorníku 17.5 km
pomník padlých WWII, Javorník 17.51 km
rybník Zdíkovec 17.52 km
Švehlova chata, Javorník 17.55 km
NS Lesnická 17.57 km
rybník Bašta, Čichtice 17.57 km
pomník padlých WWI, Javorník 17.58 km
Javorník 17.64 km
schwarzenberský Nový Dvůr 17.67 km
skiareál Javorník 17.68 km
sv. Jan Nepomucký, Zdíkovec 17.69 km
Těšovice 17.7 km
roubenka Javorník 17.7 km
SDH Zdíkovec 17.77 km
Zuklín 17.79 km
Hájek Petr 17.79 km
kaple sv. Antonína Paduánského, Ja... 17.86 km
Nezamyslice 17.9 km
stavení Zdíkovec 17.92 km
kostel sv. Petra a Pavla, Zdíkovec... 17.94 km
fara Zdíkovec 17.94 km
pomník padlých WWI, Úbislav 17.95 km
Zdíkovec 17.95 km
pomník padlých WWI, Zdíkovec 17.95 km
pomník obětem nacismu, Zdíkovec 17.97 km
hřbitov Zdíkovec 17.97 km
expozice betlémů, Zábrdí u Husince... 18 km
SDH Úbislav 18.01 km
SDH Drslavice 18.02 km
Drslavice 18.05 km
Hluboký rybník 18.06 km
vodáctví Blanice 18.07 km
Zpráva o Králi Šumavy 18.07 km
Návrat Krále Šumavy 1./na čáře, Ka... 18.07 km
Krvavá léta - Král Šumavy - Josef ... 18.07 km
Návrat Krále Šumavy 2./Agent-chode... 18.07 km
Písecká spojka Krále Šumavy, Jan M... 18.07 km
Návrat Krále Šumavy, David Jan Žák... 18.07 km
Hasil Josef, král Šumavy 18.07 km
kasárna U Sloupů, Vimperk 18.11 km
roubené stavení Drslavice 18.11 km
přehrada Husinec 18.12 km
tvrz Drslavice 18.13 km
roubenka Drslavice 18.14 km
rybník v zámeckém parku Zdíkov 18.21 km
pomník padlých WWI, Heřmaň 18.22 km
silniční most Blanice, Putim 18.23 km
Heřmaň 18.23 km
roubenka Zdíkov 18.24 km
hřbitov Heřmaň 18.24 km
Princezna ze mlejna 18.24 km
pamětní deska Karel Klostermann, N... 18.25 km
Kohoutí kříž, Úbislav 18.25 km
pamětní deska Jan Čarek 18.25 km
hrob Jana Čarka 18.25 km
Lhotovský rybník, Čichtice 18.25 km
Zdíkov 18.26 km
Javorník 1089 m n. m. 18.26 km
kostel sv. Jiljí, Heřmaň 18.26 km
NS zámecký park Zdíkov 18.26 km
Úbislav 18.27 km
památník Král Ludvík, kpt. letec 3... 18.28 km
fara Heřmaň 18.28 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ne... 18.28 km
kaple Rojice 18.29 km
SDH Heřmaň 18.3 km
dětské hřiště Heřmaň 18.3 km
zámek Zdíkov 18.31 km
hřbitov Nezamyslice 18.31 km
Chudá rodina z Heřmaně, Jan Čarek... 18.32 km
Čarek Jan 18.32 km
rodný dům Jana Čarka 18.32 km
Rojice 18.34 km
kaple sv. Erazima, Nezamyslice 18.34 km
SDH Zdíkov 18.35 km
Roučků mlýn, Putim 18.36 km
kašna Strašín 18.38 km
kamenný most Blanice, Putim 18.39 km
Strašín 18.39 km
Hostinný dům, Karel Klostermann 18.39 km
zámecký rybník Zdíkov 18.4 km
roubenka Strašín 18.4 km
dobrý voják Švejk - František Svát... 18.41 km
Poslušně hlásím 18.45 km
filmová četnická stanice Putim 18.45 km
pomník padlých WWI, Strašín 18.46 km
kostel sv. Ludmily, Zdíkov 18.47 km
dům Jana Cimbury, Putim 18.48 km
pamětní deska Jan Cimbura 18.49 km
náves Putim 18.49 km
Mrazové srázy u Lazen 18.49 km
lokalita Úbislav 18.5 km
menhiry Manželé / Dvojčata, Javorn... 18.5 km
pomník padlých WWI i II, Zdíkovec... 18.51 km
dětské hřiště Putim 18.51 km
Podzuklín 18.51 km
hájovna Podzuklín 18.52 km
fara Putim 18.54 km
vlaková zastávka Pražák 18.55 km
pomník padlých WWI i II, Putim 18.55 km
hrob Jan Cimbura 18.57 km
Putim 18.58 km
kostel sv. Vavřince, Putim 18.58 km
Záhada putimské kostnice 18.59 km
hřbitov Putim 18.59 km
SDH Strašín 18.6 km
SDH Putim 18.61 km
rybník Velký Šibeňák 18.64 km
hřbitov Strašín 18.65 km
pamětní deska J. Š. Baar 18.71 km
kaple sv. Anny, Putim 18.71 km
Protivec 18.72 km
alej ke kostelu Narození Panny Mar... 18.72 km
kaple Panny Marie, Protivec 18.75 km
Kratušín 18.81 km
roubenka Lazny 18.81 km
Lazny 18.82 km
roubenky Stachy 18.83 km
kaple sv. Linharta, Kratušín 18.85 km
Tejmlov 18.86 km
infocentrum Stachy 18.86 km
fara Strašín 18.87 km
Merth František Daniel, Msgre. 18.88 km
Zdíkovská alej 18.91 km
Strašínská madona - Petr Faltus 18.91 km
Kněžna Káča a Lamberkové v Čechách... 18.91 km
zjevení Panny Marie ve Strašíně... 18.91 km
legenda o stavbě Strašínského kost... 18.91 km
kostel Narození Panny Marie, Straš... 18.91 km
kaple sv. Barbory, Strašín 18.94 km
Paměť stromů - 9. díl - Husova líp... 18.94 km
kaple Panny Marie Bolestné, Stachy... 18.95 km
roubenka Stachy 240 18.96 km
Strašínský klen u kostela Narození... 18.96 km
kaple výklenková u kostela Narozen... 18.96 km
nejmenší studánka na světě ve Stra... 18.96 km
Podkostelní rybník, Putim 18.96 km
hrob posledního rychtáře Stachy 18.99 km
hřbitov Stachy 19 km
pomník padlých WWII, Stachy 19 km
dětské hřiště Stachy 19 km
řeka Blanice 19.01 km
hrob Rankla Seppa 19.01 km
Cirkus Humberto - Eduard Bass 19.03 km
Světák z Podlesí, Karel Klosterman... 19.03 km
Stachy 19.03 km
fara Stachy 19.03 km
kostel Panny Marie Bolestné, Stach... 19.03 km
kostel Navštívení Panny Marie, Sta... 19.03 km
pamětní deska osvobození Stachy 19.05 km
pamětní deska Bartík - Kalina, Sta... 19.05 km
soutok Otava - Blanice 19.05 km
Boubín u Horažďovic 19.06 km
kaple Boubín u Horažďovic 19.08 km
pamětní deska F. Foltýna, Stachy... 19.09 km
kaple Nanebevzetí Panny Marie, Bíl... 19.09 km
hřbitov Žihobce 19.11 km
Bílenice 19.13 km
Strašínská jeskyně 19.13 km
zámecký park Žihobce 19.13 km
SDH Bílenice 19.16 km
pítko Masákova Lhota 19.17 km
Masákova Lhota 19.18 km
dětské hřiště Žihobce 19.19 km
Panský nezamyslický rybník 19.19 km
naučná stezka Netopýřím parkem, Ži... 19.22 km
roubenka Masákova Lhota 78 19.22 km
Toulavá kamera ČT - Lamberská stez... 19.22 km
lípa svobody Žihobce 19.23 km
zámek Žihobce 19.23 km
pamětní deska Karel Orlt 19.23 km
pomník padlých WWI, Žihobce 19.23 km
pamětní deska František Procházka... 19.24 km
infocentrum Žihobce 19.25 km
muzeum Lamberská stezka, Žihobce 19.25 km
roubenka Masákova Lhota 69 19.26 km
sv. Jan Nepomucký, Žihobce 19.26 km
rybník Stachy 19.27 km
kostel Proměnění Páně, Žihobce... 19.28 km
fara Žihobce 19.29 km
Doblba 19.29 km
nádraží Putim 19.3 km
Žihobce 19.32 km
lípa u Putimské silnice 19.39 km
Podolí u Bílenice 19.4 km
kaple sv. Prokopa, Pohorsko 19.41 km
Pohorsko 19.43 km
pomník padlých WWI, Pohorsko 19.48 km
mlýn Šebestov 19.49 km
Maloborský rybník 19.52 km
Malý Bor u Strunkovic 19.52 km
Zuklínský potok 19.53 km
Toulavá kamera ČT - Pošumavské has... 19.53 km
pošumavské hasičské muzeum Stachy... 19.53 km
SDH Stachy 19.54 km
barokní most, Panský nezamyslický ... 19.64 km
Krška Václav 19.74 km
Benešovský mlýn 19.74 km
Na Vápenici 19.78 km
koupaliště Žihobce 19.79 km
Šebestov 19.79 km
Solná Lhota 19.91 km
kostel sv. Petra a Pavla, Prachati... 19.97 km
nádraží Horažďovice 19.97 km
Velký vepřský rybník 19.99 km
roubenka Chalupy 190 19.99 km
ubytování v okolí

apartmány 8204, Kašperské Hory

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: kašpersko
šumavská obec: Kašperské ...

ubytování s kapacitou: 16
cena ubytování: od 350 Kč detail

chalupa 8806, Annín

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chalupa
Šumava: sušicko
šumavská obec: Annín

ubytování s kapacitou: 12
cena ubytování: od 250 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Horní tvrz Kestřany - otevírací doba

    batoh
    Horní tvrz Kestřany - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • špejchar Ražice - otevírací doba

    batoh
    špejchar Ražice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • expozice betlémů, Zábrdí u Husince

    batoh
    expozice betlémů, Zábrdí u Husince
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: prachaticko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
Jednota Volyně 2.24 km
Bankomat GE Money Bank 2.28 km
Bankomat Komerční banka 2.3 km
Bankomat Česká spořitelna 2.45 km
Jednota Volyně 2.6 km
Jednota Volyně 2.67 km
Jednota Sousedovice 5.39 km
Jednota Čestice 6.82 km
Jednota Malenice 6.92 km
Supermarket Strakonice 7.26 km
Bankomat Česká spořitelna 7.27 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.3 km
Bankomat ČSOB 7.3 km
čerpací stanice Benzina, Strakonic... 7.36 km
Jednota Strakonice 7.73 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.75 km
Bankomat Komerční banka 7.83 km
Bankomat Česká spořitelna 7.9 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.92 km
čerpací stanice OMV, Strakonice 7.93 km
Jednota Strakonice 7.99 km
Bankomat ČSOB 8.04 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.08 km
Bankomat GE Money Bank 8.11 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.14 km
Jednota Strakonice 8.14 km
Bankomat Fio banka 8.16 km
Jednota Strakonice 8.17 km
Bankomat ČSOB 8.18 km
Jednota Strakonice 8.19 km
Bankomat Česká spořitelna 8.21 km
Bankomat Komerční banka 8.28 km
Bankomat UniCredit Bank 8.44 km
Jednota Bušanovice 8.44 km
Fortna Strakonice 8.45 km
čerpací stanice Benzina, Strakonic... 8.48 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.5 km
Bankomat Česká spořitelna 8.55 km
Jednota Strakonice 8.57 km
Jednota Strakonice 8.57 km
Bankomat GE Money Bank 8.62 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.68 km
Bankomat ČSOB 8.72 km
Jednota Strakonice 8.76 km
Jednota Strakonice 8.94 km
Jednota Zálezly 8.99 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Strakon... 9.11 km
Jednota Tvrzice 9.11 km
Jednota Čkyně 9.35 km
čerpací stanice OMV, Katovice 10.22 km
Bankomat ČSOB 10.36 km
Jednota Cehnice 10.38 km
Jednota Katovice 10.52 km
Jednota Javornice 10.95 km
Jednota Bohumilice 11.57 km
Jednota Přeštovice 11.64 km
Jednota Čejetice 11.8 km
Jednota Štěchovice 12.03 km
Jednota Štěkeň 12.12 km
Jednota Dub 12.36 km
Jednota Vlachovo Březí 12.64 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.69 km
Bankomat ČSOB 12.72 km
Jednota Vlachovo Březí 12.85 km
Jednota Vacov 13.21 km
Bankomat ČSOB 13.21 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.21 km
Jednota Drahonice 13.42 km
Jednota Mnichov 13.71 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Vacov 13.73 km
Jednota Vimperk 14.44 km
Jednota Radomyšl 14.66 km
Konzum Soběšice 15.29 km
Jednota Bavorov 15.38 km
čerpací stanice Benzina, Vimperk 15.65 km
Jednota Střelské Hoštice 15.69 km
Jednota Střelskohoštická Lhota 15.76 km
Jednota Kestřany 15.87 km
Jednota Husinec 16.34 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Vimperk... 16.35 km
Bankomat GE Money Bank 16.37 km
Jednota Vimperk 16.38 km
Jednota Vimperk 16.39 km
Jednota Vimperk 16.39 km
Jednota Vimperk 16.47 km
Jednota Vimperk 16.63 km
Jednota Buk 17.04 km
Bankomat Komerční banka 17.07 km
Bankomat Česká spořitelna 17.07 km
Bankomat ČSOB 17.09 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.1 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.25 km
Bankomat ČSOB 17.28 km
Jednota Velká Turná 17.57 km
čerpací stanice EuroOil, Zdíkovec... 17.8 km
Konzum Nezamyslice 17.95 km
Jednota Zdíkov 18.3 km
Konzum Strašín 18.41 km
Jednota Mečíchov 18.79 km
Jednota Stachy 18.97 km
Konzum Žihobce 19.25 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Horažďo... 19.55 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Volyně

batoh
nádraží Volyně
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

vlaková zastávka Sudoměř

batoh
vlaková zastávka Sudoměř
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: strakonicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

další informace

Dřevo mělo pro život obyvatel Šumavy (německy Böhmerwald, keltsky Gabreta) a Bavorského lesa (německy Bayerischer Wald) vždy zásadní význam. Používalo se na topení, jako základní stavební materiál, sloužilo na výrobu nářadí a později i jako palivo ve sklářských pecích. Kvůli zvyšující se poptávce po dřevě ve vnitrozemí vznikaly postupně pily a dřevařské osady i hlouběji v šumavských lesích. Vytěžené plochy lesa byly následně osazovány převážně smrkovými monokulturami, jež se pak snadno stávaly obětí větrných a následně kůrovcových kalamit. K jedné z největších větrných pohrom došlo roku 1870. Vytěžené dřevo se z lesů k pilám dopravovalo prostřednictvím vodních toků, do českého vnitrozemí po Vltavě a po ní často i dále do Německa. Velký nedostatek palivového dříví ve Vídni podnítil výstavbu tzv. Schwarzenberského plavebního kanálu (jinak též Vídeňského kanálu) v letech 1787–1789, jenž umožnil plavení dříví po vodě z oblasti Plechého do Dunaje. Toto důmyslné a unikátní dílo inženýra Rosenauera je dlouhé 44 km (51 km i s novou částí kanálu, dokončenou roku 1823) a propojuje úmoří Severního a Černého moře. Podobný účel měl Vchynicko-tetovský plavební kanál o délce 13,6 km, jenž obchází nesplavný úsek řeky Vydry. Jeho část dnes přivádí vodu do akumulační nádrže hydroelektrárny Vydra v Čeňkově Pile. Mnoho informací přináší nejstarší šumavský net šumava.cz - http://www.sumava.cz/. K poznávání Šumavy a těchto technických památek jsou Vám k dispozici k levnému a kvalitnímu ubytování autokempy, kempy, horské chaty a chaty, prastaré chalupy, ubytování v soukromí, penziony a hotely, hotelové komplexy, apartmány. K výbavě běžně patří zahrady s posezením, úschovny kol a lyží, parkoviště, vybavení pro rodiny s dětmi. K vnitřnímu vybavení společenské místnosti, restaurace, bary pro společné posezení.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Zapadli do toho boru, sosny vpravo, sosny vlevo. Řídce stály chundelaté stromy, nebráníce rozhledu; vpravo záhy zase přestaly, ustupujíce znovu širým polním lánům, rozkládajícím se k jihu až k Čejkovicům a k Dechtárskému potoku, prostoupeným tu a tam skupinami drv nebo úzkými pruhy stejně neúhledných hájků; vlevo, k severu, táhne se neustále týž bor až k samému břehu Bezdrevi, jejíž hladina za slunných dnů leskle prokmitá stromovím. Dnes nic o ní nebylo vidět; jen tušit bylo lze, že za chatrným borem počíná cosi bělavého, široširého...

A ticho vezde až příšerné. Jindy tu povykují sta a tisíce přelétajících, vzduchem kroužících, po hladině rybniční lovících racků, divoké husy kejhají, kachny kváčou a štěbetají, jespáci na sebe volají; dnes nic takového, ledaže nablízku nebo v dáli drsně zakřehotala vrána, zakrákoral havran. Podobalo se, že déšť a valící se mlhy pozřely všecek zvuk...

Dobrou čtvrt hodiny se brali podle kraje tohoto boru, který pojednou přestal. Před nimi bezprostředně rozlévala se hladina Bezdrevi, nepřehledná, nekonečná napohled, neboť všechny protější břehy zakrývala mlha. Hnědožlutě zbarvené vody plnily až po okraj rozložitou pánev ohromného rybníku; nevinily se, nečeřily se, a přece se zdály děsně hrozivými; bylo zjevno, že se dmou, že dřímající v nich obří síly se probudily, aby němým, úporným tlakem prolomily úžící stěny, v něž příroda a lidské ruce je stěsnaly.

Pěšina, jež vede těmito místy, je za normálního stavu vody asi padesát kroků vzdálená od vodní hladiny, od níž ji dělí mírně se klonící písčina; avšak onoho dne voda zalila nejen tuto, i pěšinu samu, ba, rozmočila i několik z hlíny vystavěných budek, jež slouží za skrýš lovcům, přicházejícím v tato místa střílet divoké husy, a přece tyto budky stojí aspoň půl metru nad pěšinou. Hromady začernalé hlíny, jež z nich zbyly, přiléhaly zplna k smutné, tísnivé náladě, tryskající z veškerého jich okolí, ze rmutných vod, ze šedých nebes, z táhnoucích mlh, z rozmočených polí, z černých nuzných borovic, opodál v padajícím dešti se ztrácejících.

„Tudy neprojdem!" prohodil Jakub Krušnejch, jenž kráčel v čele hloučku; „to se podívejme, kam až ty vody dostoupily."

Odbočili napravo. Nízký, avšak strmý hlinitý svah, porostlý potroušenými trsy travin, dřevnatým býlím; sjížděly nohy po rozmočené, kluzké hlíně, takže rukama jim bylo zachycovati se těchto trsů a křů. Když se došplhali do výše, stanuli maně všickni, těžce oddychujíce. Zraky bloudily po zastřené ohromné hladině rybniční.

„Tamhle leží Zalužice," pravil kovář, ukazuje rukou k severozápadu, „jsou docela v mlze, ničeho není o nich vidět."

Zalužice jsou dědinka, skládající se všeho všude asi z třinácti čísel, položená na samém jihovýchodním kraji poloostrova, vbíhajícího daleko do vod Bezdrevi, které je ze tří stran obkličují, dovolujíce přístup toliko od západní strany, odkudž jedna cesta do dědiny vede. Praví se, že obyvatelstvo bylo sem přestěhováno ze zaniklých Zlatěšovic, kterážto vesnice byla koncem osmnáctého věku zahrnuta do Staré Obory, lesnaté pahorkatiny to na severu od Hluboké, v oblasti Vrkoče a Kamenné Hory. Pamět na tyto Zlatěšovice se nevytratila z podání lidového, ale z vesnice samé nezbylo než několik jedva znatelných rozvalin, divokých jabloní a planých hruší střed hlubokých, hluchých lesů. Kde stávala obydlí lidská, prohánějí se dnešního dne divocí kanci. Přesídlení toto neudalo se násilně, nýbrž lid opustil dobrovolně sídlo svých předků a přenesl se na místa, vykázaná mu a postoupená tehdejší vrchností. Přesto takové stěhování není přece než smutným dokladem poroby jihočeského venkovského lidu, uváží-li se, jak houževnatě a s jakou zbožnou pietou tento lid lpí na zděděné po předcích hroudě...

„Nu," vece mrače se Krušnéj, „dnes Zalužice neuvidíme, ale uvidíme je bohdá zase. Co mlhy spohltí, slunce jim zase vyrve. Jsou vodou obehnány, ale k nim a k jich polím voda nemůže. Nám bude hůře, jen se podívejte! Nám bude jako Zlatěšovicům tam nahoře" — máchl rukou k severu — „Zlatěšovice pohltila obora; kde bývaly statky, ryjou tam divoké svině, a kde leží naše pole, panští kapři budou plovat. Zlatěšovickým vykázali tohle" — máchl rukou ve stranu, kde leží Zalužice — „ale co nám vykážou, to se neví."

„No, tak zle nebude," vece Potužák, „s těch časů zavedli katastr a bílé kameny vykazují, co patří knížecím a co patří nám. Aby, co našeho, zabrali, na to nepomýšlejí a my bychom se taky uhájili. Že se vzpírají proti vypuštění rybníku, tomu rozumím. Pomysli na škodu, kterou by měli. Kdyby jim ryby uplavaly, přinejmenším osmdesát tisíc je pryč. Čekají, že déšť snad přece ustane."

„Já jim nevěřím," zaskuhral Krušnej.

„Já taky ne," přisvědčil kovář.

„Ukázat jim zuby!" pravil Jakub Krušných.

„Nu pomalu!" chlácholil ho Potužák; „vzájemnou dobrou vůlí se zmůže více. Nebude-li jiné pomoci, uvidíš, že se sami odhodlají pustit stavidla..."

„Ale škoda je už velká..."

„Živlům nezabráníš, brachu..."

Brali se dál suchopárem a polní mezí, až se dostali na silnici vedoucí od Hluboké k Čejkovicům; nebylo už daleko ke krátké, ale neobyčejně pevné hrázi bezdrevské, po níž běžela tato silnice, pěkná, dobře schůdná, košatými stromy vroubená. Pro tyto stromy nebylo rozhledu dopředu, zato vpravo rozkládají se rozkošné háje listnatých stromů, kraj parkovitý, zelený jako brčál, jenž i v tomto smutném počasí podržel svůj půvab.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky