Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

dopravní nehoda autobusu u osady Nažidla

Šumava

Obrázek
kategorie: kultura a památky
podkategorie: krimi
lokalita: kapličsko
GPS: 48°41'11.746"N, 14°27'28.514"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Dne 8. března 2003 došlo na silnici I/3 (E55) mezi Dolním Dvořištěm a Kaplicí u osady Nažidla (obec Bujanov, místní část Suchdol) k nejtragičtější a mediálně velmi známé silniční dopravní nehodě v Česku. Patrový autobus typu Neoplan N122 cestovní kanceláře LSK autobusy s. r. o. ze Sokolova vezl z rakouských Alp z lyžařského zájezdu pořádaného chomutovskou cestovní kanceláří Vlna, řízený najatým brigádníkem, 52 cestujících, a to členy plaveckého oddílu TJ Slovan Karlovy Vary a jejich rodinné příslušníky. Čtyřicet z cestujících sedělo v horním patře autobusu a na následky nehody zemřelo 20 lidí. Stalo se tak u osady Nažidla, u můstku přes Hněvanovický potok, kde autobus vjel cca ve 20:20 hodin do protisměru, převrátil se na bok a spadl zhruba z sedmimetrového srázu, přičemž se zcela odtrhla jeho střecha. Na místě zahynulo 17 účastníků zájezdu, další dva zemřeli v nemocnici a 34 lidí bylo zraněno, z toho podle rozsudku 26 těžce, z nich jeden na následky havárie zemřel v srpnu 2005.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

pomník zavražděných amerických letců z B...

batoh
pomník zavražděných amerických letců z B-17G Flying Fortress
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: vyšebrodsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

minimuzeum koněspřežky Bujanov

batoh
minimuzeum koněspřežky Bujanov
Šumava A-Z: muzea, expozi...
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

vlaková zastávka Bujanov

batoh
vlaková zastávka Bujanov
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Bujanov

batoh
Bujanov
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
pomník zavražděných amerických let... 2.21 km
minimuzeum koněspřežky Bujanov 2.53 km
vlaková zastávka Bujanov 2.56 km
Bujanov 2.71 km
SDH Bujanov 2.72 km
kostel sv. Ondřeje, Rychnov nad Ma... 2.75 km
pomník padlých WWI, Rychnov nad Ma... 2.78 km
sv. Jan Nepomucký, Rychnov nad Mal... 2.78 km
kašny Rychnov nad Malší 2.79 km
Rychnov nad Malší 2.79 km
Skoronice 3.04 km
hřbitov Dolní Dvořiště 3.08 km
sv. Jan Nepomucký, Dolní Dvořiště... 3.35 km
kostel sv. Jiljí, Dolní Dvořiště... 3.36 km
kašna Dolní Dvořiště 3.36 km
fara Dolní Dvořiště 3.37 km
Dolní Dvořiště 3.39 km
Watzlik Hans 3.39 km
kaple Bolestné Panny Marie při ces... 3.39 km
kaple studniční, Svatý Kámen 4.3 km
legenda o zjevení Panny Marie - Sv... 4.3 km
legenda o Panně Marii - Svatý Káme... 4.3 km
nádraží Omlenice 4.35 km
fara Svatý Kámen 4.35 km
Bylo nás pět 4.37 km
U Svatého Kamene 4.37 km
kostel Panny Marie Sněžné, Svatý K... 4.37 km
nouzové přistání amerického B-17G ... 4.4 km
3. rPS - Kamenná 4.44 km
nádraží Rybník 4.53 km
hraniční přechod Dolní Dvořiště - ... 4.76 km
památník 63 obětí pochodu smrti, O... 5.05 km
Květoňov 5.07 km
Rybník 5.08 km
Rafťáci 5.26 km
Koněspřežní železnice 5.37 km
Rožmitál na Šumavě 5.37 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Omlen... 5.56 km
Omlenička 5.56 km
památník dosídlení Omleničky 5.6 km
pomník padlých WWII, Kaplice 6.03 km
jilm habrolistý, Kaplice 6.03 km
infocentrum Kaplice 6.17 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 6.26 km
kaple sv. Josefa a sv. Barbory, Ka... 6.29 km
Městský pivovar Kaplice 6.31 km
hřbitov Kaplice 6.34 km
naučná stezka Řemeslo na řece 6.35 km
Historická expozice Kaplicka 6.38 km
kašna Kaplice 6.39 km
radnice Kaplice 6.4 km
sv. Jan Nepomucký, Kaplice 6.41 km
kostel sv. Floriána, Kaplice 6.42 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 6.42 km
Kaplice 6.42 km
kostel sv. Petra a Pavla, Kaplice 6.44 km
fara Kaplice 6.47 km
Tichá 6.89 km
tvrz Tichá 7.14 km
hřbitov Blansko 7.36 km
fara Blansko 7.37 km
kostel sv. Jiří, Blansko 7.38 km
Blansko 7.4 km
židovský hřbitov Rožmberk nad Vlta... 7.41 km
dub letní, Blansko 7.42 km
sv. Jan Nepomucký, Rožmberk nad Vl... 7.48 km
silniční most Vltava, Rožmberk nad... 7.49 km
fara Rožmberk nad Vltavou 7.51 km
SDH Blansko 7.51 km
kostel sv. Mikuláše, Rožmberk nad ... 7.52 km
Rafťáci 7.53 km
SDH Rožmberk nad Vltavou 7.53 km
kašna Rožmberk nad Vltavou 7.53 km
lávka Vltava, Vyšší Brod 7.53 km
dětské hřiště Rožmberk nad Vltavou... 7.56 km
renesanční dům, Rožmberk nad Vltav... 7.57 km
kašna hradní Rožmberk nad Vltavou... 7.59 km
kašna na náměstí Rožmberk nad Vlta... 7.59 km
Březan Václav 7.59 km
sv. Jan Nepomucký na sloupu, Rožmb... 7.61 km
hřbitov Rožmberk nad Vltavou 7.63 km
hrad Rožmberk nad Vltavou 7.63 km
Rafťáci 7.67 km
Hop nebo trop 7.67 km
kašna malá Rožmberk nad Vltavou 7.67 km
Rožmberk nad Vltavou 7.7 km
Pavučina 7.7 km
kašna Malonty 8.87 km
Malonty 8.87 km
Rafťáci 9.03 km
Náhořany u Větřní 9.06 km
Rafťáci 9.1 km
hřbitov Horní Dvořiště 9.69 km
fara Zátoň 9.8 km
kostel sv. Jana Křtitele, Zátoň 9.83 km
Nepřímá výprava vlaků 9.84 km
Kaplice - nádraží 9.84 km
hřbitov Zátoň 9.85 km
nádraží Kaplice - nádraží 9.86 km
Zátoň u Českého Krumlova 9.88 km
přírodní památka Horní Malše 9.93 km
silniční most Vltava, Zátoň 9.96 km
kašna Horní Dvořiště 9.97 km
Horní Dvořiště 9.98 km
pomník padlých WWI, Horní Dvořiště... 9.98 km
kostel sv. Michaela, Horní Dvořišt... 10.01 km
fara Horní Dvořiště 10.03 km
4. rPS - Cetviny 10.35 km
Cetviny 10.37 km
kostel Narození Panny Marie, Cetvi... 10.46 km
kašna Cetviny 10.49 km
hraniční přechod Horní Dvořiště - ... 10.54 km
pomník obětí WWII, Netřebice 10.59 km
společný hrob obětí transportu u N... 10.59 km
Horní Mlýn 10.69 km
Pohořský potok 10.72 km
vlaková zastávka Herbertov 10.94 km
Větrná 11.07 km
silniční most Vltava, Zátoňské Dvo... 11.1 km
Netřebice 11.51 km
Jílek Josef, páter 11.53 km
zvonička Netřebice 11.56 km
pomník padlých WWI, Netřebice 11.57 km
SDH Netřebice 11.6 km
Ostrov 12.47 km
Hop nebo trop 12.5 km
kostel Srdce Ježíšova, Malšín 12.53 km
roubenka Malšín 12.58 km
kaple Neposkvrněného početí Panny ... 12.65 km
Svéráz 12.67 km
železniční most Vltava, Vyšší Brod... 12.73 km
Hop nebo trop 12.9 km
Bílý mlýn, Vyšší Brod 12.97 km
nádraží Vyšší Brod 13.01 km
Hop nebo trop 13.06 km
Přídolí 13.12 km
sv. Jan Nepomucký, Vyšší Brod 13.18 km
vodáctví Vyšší Brod 13.19 km
kaple sv. Josefa, Vyšší Brod 13.2 km
klášterní rybník Vyšší Brod 13.21 km
kašna klášterní nádvoří Vyšší Brod... 13.24 km
hrob Petra Voka, klášter Vyšší Bro... 13.29 km
SDH Vyšší Brod 13.29 km
Vyšší Brod 13.3 km
památník města Vyšší Brod 13.31 km
cisterciácký klášter Vyšší Brod... 13.32 km
poštovní muzeum Vyšší Brod 13.32 km
pranýř, Vyšší Brod 13.32 km
infocentrum Vyšší Brod 13.39 km
radnice Vyšší Brod 13.39 km
hřbitov Vyšší Brod 13.39 km
fara Vyšší Brod 13.4 km
přehrada Lipno II 13.4 km
památník I. S. Kutčerenko 13.41 km
kostel sv. Bartoloměje, Vyšší Brod... 13.41 km
pomník padlých WWI i II, Vyšší Bro... 13.42 km
kašna na náměstí Vyšší Brod 13.42 km
vodní elektrárna Vyšší Brod 13.85 km
Pohorská Ves 14.03 km
hřbitov Pohorská Ves 14.06 km
Pohorská lípa 14.07 km
pomník padlých WWI, Pohorská Ves... 14.08 km
dětské hřiště Pohorská Ves 14.08 km
infocentrum Pohorská Ves 14.09 km
kostel sv. Linharta, Pohorská Ves 14.11 km
silniční most Vltava, Větřní 14.32 km
mlýn Čertova stěna 14.41 km
kaple Studánky 14.44 km
křížová cesta na Maria Rast, Vyšší... 14.45 km
Studánky 14.58 km
obelisk Friedricha Nietsche 14.71 km
kaple spočinutí Panny Marie, Maria... 14.81 km
vodopád sv. Wolfganga 14.93 km
Čertova stěna, Eliška Krásnohorská... 15.05 km
Čertova Stěna - Luč 15.05 km
přírodní park Vyšebrodsko 15.14 km
papírna Větřní 15.44 km
Spiro Ignác 15.44 km
Větřní 15.6 km
5. rota PS, Černé Údolí 15.77 km
městský dům Větřní 15.79 km
SDH Větřní 15.79 km
Černé Údolí 15.8 km
SDH Velešín 15.85 km
Vyklestilka 887 m n. m. 15.91 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Větřní... 15.91 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Větřn... 15.92 km
Chabičovice 15.92 km
fara Větřní 15.95 km
Vltavský mlýn Loučovice 16.23 km
skiareál Loučovice 16.26 km
kaple Panny Marie Bolestné a sv. K... 16.29 km
Papouščí skála, Nové Spolí 16.29 km
Čertova stěna a proudy - Jiří Genz... 16.32 km
Holidayinfo - Lipno, Březovice 16.41 km
rechle Český Krumlov 16.46 km
Loučovice 16.47 km
nádraží Loučovice 16.5 km
SDH Loučovice 16.54 km
vila Eugena Poráka, Loučovice 16.56 km
Kaliště 16.72 km
vlaková zastávka Lipno nad Vltavou... 16.8 km
sedačkové lanovky Lipno 16.86 km
synagoga Český Krumlov 16.94 km
dětské hřiště, městský park, Český... 16.96 km
pozůstatky koňské dráhy Holkov - V... 16.99 km
kaple sv. Martina, Český Krumlov 17 km
kaple výklenková Kaliště 17.01 km
NS Lipno nad Vltavou 17.02 km
Holidayinfo - Lipno, Kramolín 17.03 km
kaple výklenková Český Krumlov 17.04 km
památník bojů a vítězství nad faši... 17.05 km
městský park, Český Krumlov 17.06 km
horská služba Kramolín 17.06 km
muzeum fotoatelier Seidel 17.07 km
Seidel Josef 17.07 km
pivovar Glokner 17.09 km
památník Friedricha Ludwiga Jahna,... 17.1 km
hudební pavilon, Český Krumlov 17.11 km
lípa městský park, Český Krumlov... 17.16 km
památník Čs. hraničářům 1938, Stud... 17.19 km
Golf Club Český Krumlov 17.2 km
pamětní deska Jiří Bílek z Bílenbe... 17.21 km
prelatura Český Krumlov 17.21 km
kašna v jezuitské zahradě, Český K... 17.21 km
regionální muzeum Český Krumlov... 17.21 km
mlýn na parkánu, Český Krumlov 17.21 km
jezuitská zahrada, Český Krumlov... 17.22 km
Pan Tau a cesta kolem světa 17.22 km
Mrázkův mlýn, Český Krumlov 17.22 km
hraniční přechod Studánky - Weiget... 17.23 km
sousoší kalvárie, Český Krumlov... 17.23 km
kostel sv. Víta, Český Krumlov 17.24 km
expozice vodní elektrárny Lipno na... 17.25 km
Wolf Josef 17.25 km
kaplanka, Český Krumlov 17.26 km
Pan Tau a cesta kolem 17.3 km
Hop, a je tu lidoop 17.3 km
kašna u Morového sloupu, Český Kru... 17.31 km
morový sloup s kašnou, Český Kruml... 17.32 km
morový sloup, Český Krumlov 17.32 km
infocentrum Český Krumlov 17.32 km
kostel sv. Prokopa, Loučovice 17.33 km
Toulavá kamera ČT - vory, Český Kr... 17.34 km
Vok Petr z Rožmberka 17.34 km
Ze šumavy, Eliška Krásnohorská 17.34 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 17.34 km
Slavnosti pětilisté růže, Český Kr... 17.34 km
Český Krumlov 17.34 km
Chromy Anna 17.34 km
wax museum Český Krumlov 17.35 km
kašna Latrán, Český Krumlov 17.35 km
kaple výklenková Slavkov 17.36 km
francisova turbína Lipno 17.38 km
muzeum Marionet, Český Krumlov 17.38 km
kostel sv. Jošta, Český Krumlov 17.38 km
Jen ho nechte, ať se bojí 17.39 km
sv. Jan Nepomucký, Lazebnický most... 17.4 km
muzeum vltavínů, Český Krumlov 17.41 km
pamětní deska Josef Rosenauer 17.41 km
minoritský klášter, Český Krumlov... 17.41 km
Schiele Egon 17.41 km
Egon Schiele Art Centrum, Český Kr... 17.41 km
Holkov 17.44 km
kašna I. nádvoří zámek Český Kruml... 17.44 km
Pyšná princezna 17.45 km
kostel sv. Oldřicha, Loučovice 17.45 km
fara Loučovice 17.45 km
Vydrýsek - O cizí řece 17.46 km
Krumlovský mlýn, Český Krumlov 17.49 km
legendy o v českokrumlovském mlýně... 17.49 km
muzeum historických motocyklů, Čes... 17.49 km
kašna II. nádvoří zámek Český Krum... 17.5 km
yacht Lipno nad Vltavou 17.52 km
nejjižnější bod České republiky... 17.56 km
zámek Český Krumlov, UNESCO 17.57 km
hraniční přechod turistický Radvan... 17.58 km
kašna zámecké divadlo Český Krumlo... 17.59 km
Lipno nad Vltavou 17.6 km
AccuWeather - Lipno nad Vltavou 17.6 km
běžecké lyžování Lipno nad Vltavou... 17.6 km
Budějovická brána, Český Krumlov... 17.61 km
kaple na mostě u Budějovické brány... 17.62 km
Švédské šance, Rading (A) 17.63 km
kaskádová fontána, zámek Český Kru... 17.65 km
Vošahlíkův mlýn, Český Krumlov... 17.66 km
Černice 17.8 km
infocentrum Lipno nad Vltavou 17.85 km
bobová dráha Lipno nad Vltavou 17.85 km
kostel sv. Máří Magdalény, Černice... 17.86 km
dětské hřiště Lipno nad Vltavou... 17.91 km
Holidayinfo - Lipno, Foxpark 17.93 km
Turistické Centrum Lipenska 17.94 km
SDH Slavkov 17.96 km
Slavkovská lípa 17.96 km
pomník republiky, Slavkov 17.96 km
kostel sv. Bartoloměje, Slavkov 17.98 km
tvrz Slavkov 17.98 km
tvrz Pasovary 17.99 km
běžecké lyžování Lipno - Kramolín... 17.99 km
skiareál Lipno - Kramolín 17.99 km
Alpská vyhlídka 960 m n. m. 17.99 km
Slavkov 17.99 km
Pasovary 18 km
fara Slavkov 18 km
akvapark Lipno 18.01 km
lanové centrum Lipno nad Vltavou 18.04 km
přehrada Římov 18.05 km
Kladiny 18.09 km
kaple Panny Marie, Kladiny 18.09 km
bazén Český Krumlov 18.15 km
Prostřední Svince 18.15 km
SDH Prostřední Svince 18.17 km
pomník padlých WWI i II, Přísečná... 18.2 km
Přísečná 18.26 km
SDH Přísečná 18.27 km
informační a servisní centrum Česk... 18.29 km
nádraží Český Krumlov 18.29 km
vlaková zastávka Kladné 18.31 km
kaple Přísečná 18.35 km
nádraží Holkov 18.39 km
Rading (A) 18.43 km
kaple Horní Třebonín 18.52 km
Horní Třebonín 18.54 km
Medvědí hora 18.63 km
Mlýnský vrch 18.65 km
rybník Světlík 18.74 km
golf Lipno nad Vltavou 18.77 km
kašna Světlík 18.77 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Světlí... 18.8 km
Světlík 18.8 km
fara Světlík 18.83 km
kostel sv. Jakuba Většího, Světlík... 18.84 km
hřbitov Světlík 18.84 km
pamětní deska Dr. Edvard Beneš, Sv... 18.85 km
slovanské hradiště Branišovice 18.86 km
Vodní záchranná služba Lipno 18.97 km
Oka slatí v Neuhütten - Josef Vách... 18.98 km
kostel sv. Ducha, loretánská kaple... 18.99 km
Rájov 19.02 km
lípa Jana Gurreho, Římov 19.02 km
Paměť stromů - 12. díl - Římov... 19.02 km
SDH Rájov 19.03 km
Římov 19.03 km
Gerstner František Antonín 19.05 km
zámek Římov 19.05 km
sv. Jan Nepomucký, Římov 19.05 km
infocentrum Římov 19.05 km
pomník padlých WWI i II, Rájov 19.05 km
dětské hřiště Římov 19.06 km
křížová cesta Římov, Římovské paši... 19.07 km
pomník padlých WWI, Dolní Třebonín... 19.09 km
letiště Frymburk 19.09 km
muzeum vláčků, Římovská roubenka... 19.1 km
Dolní Třebonín 19.1 km
SDH Dolní Třebonín 19.11 km
kaple u Světlíku 19.11 km
Staré Hutě 19.12 km
kaple Staré Hutě 19.14 km
Rašeliniště Bobovec 19.18 km
Mezipotočí 19.21 km
hřbitov Římov 19.21 km
Blatná u Frymburku 19.24 km
Srnín 19.32 km
kaple Srnín 19.37 km
hřbitov Zlatá Koruna 19.4 km
dětské hřiště Dolní Třebonín... 19.44 km
skiareál Sternstein (A) 19.48 km
vlaková zastávka Mezipotočí 19.58 km
silniční most Vltava, Zlatá Koruna... 19.59 km
CHKO Blanský les 19.59 km
mlýn Zlatá Koruna 19.71 km
SDH Zlatá Koruna 19.73 km
Zlatá Koruna 19.8 km
Cisterciácká lípa na návsi, Zlatá ... 19.81 km
Paměť stromů - 7. díl - Zlatá Koru... 19.82 km
cisterciácký klášter Zlatá Koruna... 19.82 km
kamenný most Malše, Římov 19.82 km
kaple výklenková Hojná Voda 19.84 km
pamětní deska Antonín Borový 19.84 km
nádraží Zlatá Koruna 19.85 km
lípa Kapucínka, Zlatá Koruna 19.88 km
kaple U Svaté Trojice, Trhové Svin... 19.89 km
Sternstein (A) 1122 m n. m. 19.9 km
nádraží Kájov 19.91 km
kostel Nejsvětější Trojice, Trhové... 19.91 km
Nová Koruna 19.92 km
fara U Svaté Trojice, Trhové Sviny... 19.95 km
modřín opadavý u Svaté Trojice 19.95 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ká... 19.96 km
pomník padlých WWI, Kájov 19.96 km
kostel Zesnutí Panny Marie, Kájov... 19.96 km
kaple sv. Terezie, Kájov 19.96 km
sousoší sv. Tadeáš, Josef a Ant. P... 19.97 km
fara s hospicem Kájov 19.97 km
hřbitov Kájov 19.97 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kájov... 19.98 km
ubytování v okolí

Rekreace na Lipně

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování:
Šumava: lipensko
šumavská obec: Frymburk

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 0 Kč detail

penzion 9001, Přední Výtoň

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: penzion
Šumava: lipensko
šumavská obec: Přední Výt...

ubytování s kapacitou: 31
cena ubytování: od 430 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum fotoatelier Seidel - otevírací do...

    batoh
    muzeum fotoatelier Seidel - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • regionální muzeum Český Krumlov - otevír...

    batoh
    regionální muzeum Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • wax museum Český Krumlov - otevírací dob...

    batoh
    wax museum Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
  • Jednota-potraviny Bujanov

    batoh
    Jednota-potraviny Bujanov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota-potraviny Kaplice

    batoh
    Jednota-potraviny Kaplice
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota-potraviny Dolní Dvořiště

    batoh
    Jednota-potraviny Dolní Dvořiště
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: vyšebrodsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • čerpací stanice PAP OIL, Kaplice

    batoh
    čerpací stanice PAP OIL, Kaplice
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
Jednota-potraviny Bujanov 2.72 km
Jednota-potraviny Kaplice 2.77 km
Jednota-potraviny Dolní Dvořiště... 3.4 km
čerpací stanice PAP OIL, Kaplice 5.08 km
Jednota-potraviny Rožmitál na Šuma... 5.38 km
Jednota-potraviny Kaplice 5.6 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Kaplice... 5.75 km
Jednota-potraviny Kaplice 5.98 km
Bankomat ČSOB 6.15 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.2 km
Bankomat GE Money Bank 6.2 km
Jednota-potraviny Kaplice 6.34 km
Bankomat Komerční banka 6.35 km
Bankomat Česká spořitelna 6.35 km
Jednota-potraviny Kaplice 6.4 km
Jednota-potraviny Kaplice 6.4 km
Bankomat ČSOB 6.45 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.45 km
Jednota-potraviny Kaplice 6.88 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Rožmber... 7.42 km
Jednota-potraviny Malonty 8.78 km
Jednota-potraviny Střítež 9.79 km
Jednota-potraviny Horní Dvořiště... 9.96 km
Jednota-potraviny Velešín 11.58 km
čerpací stanice Benzina, Vyšší Bro... 12.34 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 13.08 km
Jednota-potraviny Benešov nad Čern... 13.21 km
Jednota-potraviny Vyšší Brod 13.22 km
Bankomat Česká spořitelna 13.24 km
Bankomat Komerční banka 13.28 km
Jednota-potraviny Besednice 13.4 km
Bankomat GE Money Bank 13.46 km
čerpací stanice Benzina, Velešín... 14.94 km
Jednota-potraviny Velešín 15.36 km
Bankomat ČSOB 15.8 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.8 km
Jednota-potraviny Větřní 15.83 km
Bankomat Česká spořitelna 15.89 km
Bankomat GE Money Bank 15.98 km
Jednota-potraviny Velešín 16.04 km
Jednota-potraviny Loučovice 16.42 km
Bankomat Komerční banka 16.77 km
Bankomat Komerční banka 16.77 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 16.78 km
Jednota-potraviny Loučovice 16.81 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 16.9 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 17.06 km
Bankomat Česká spořitelna 17.29 km
Bankomat Citibank 17.29 km
Bankomat Citibank 17.29 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.37 km
Bankomat Raiffeisenbank 17.38 km
Bankomat Oberbank AG 17.38 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 17.42 km
Bankomat Komerční banka 17.42 km
Bankomat Citibank 17.43 km
Bankomat Citibank 17.43 km
Bankomat UniCredit Bank 17.48 km
Bankomat ČSOB 17.53 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.55 km
Bankomat GE Money Bank 17.66 km
Bankomat Citibank 17.72 km
Bankomat ČSOB 17.76 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.79 km
Bankomat GE Money Bank 17.81 km
Bankomat GE Money Bank 17.81 km
čerpací stanice OMV, Český Krumlov... 17.83 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.83 km
Bankomat ČSOB 17.83 km
Bankomat Komerční banka 17.84 km
Bankomat ČSOB 17.84 km
čerpací stanice Benzina, Český Kru... 17.88 km
Bankomat Česká spořitelna 17.96 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.96 km
Bankomat GE Money Bank 17.98 km
Bankomat Česká spořitelna 18.03 km
Bankomat Komerční banka 18.04 km
Supermarket Český Krumlov 18.06 km
Jednota-potraviny Lipno 18.1 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 18.2 km
Jednota-potraviny Světlík 18.76 km

mohlo by Vás zajímat

příslušníci čs. letectva v RAF (1940-194...

batoh
příslušníci čs. letectva v RAF (1940-1945)
Šumava A-Z: vojáci
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

minimuzeum koněspřežky Bujanov

batoh
minimuzeum koněspřežky Bujanov
Šumava A-Z: muzea, expozi...
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Zelené srdce Evropy - tak se nazývá jeden z největších lesních porostů ve střední Evropě – ŠUMAVA. Ona Šumava jsou rozlehlé náhorní planiny, vrcholy, rašeliniště, ledovcová jezera, hluboké lesy, divoké bystřiny, ale také lidová architektura, kaple, Schwarzenberský či Vchynicko-Tetovský kanál a to vše je třeba chránit. To si uvědomovali již naši předci, když před sto lety - v roce 1911 podali první žádost o vyhlášení národního parku na Šumavě. Ovšem teprve až v roce 1991 se stala Šumava s rozlohou 680 km2 největším národním parkem v ČR. Šumava jako typická lesní oblast středohorského charakteru je dodnes domovem původní středoevropské lesní zvěře. V lesích Šumavy se volně pohybuj losi a rysi, kteří byli do volné přírody vráceni v 80. letech. V potocích žije populace raka říčního. Na rašeliništích se vyskytuje vzácný tetřívek, v horských oblastech mohou i běžní návštěvníci zaslechnout tokání tetřeva a na otevřených mokřadech mohou pozorovat jeřábka lesního. Šumava ale není jen přírodním rájem vhodným jen pro milovníky aktivní dovolené, ale je místem, kde mohou krásy přírody poznávat opravdu všichni. Rozsáhlá síť cyklotras láká pak na Šumavu každoročně tisíce turistů stejně tak, jako stále populárnější vodácký sport. Horní tok Vltavy, Otava a Vydra jsou splavné od jara do podzimu a sjet je může opravdu každý a nemusí vlastnit loď. Šumava díky vysoké nadmořské výšce má ideální podmínky pro zimní sporty. Většina běžeckých tratí je v poloze nad 1000 m n. m. Běžecké stopy se upravují od poloviny prosince do konce března, což můžete on-line přes net sledovat na informačním serveru Bílá stopa. Milovníci sjezdového lyžování jistě ocení vysokou kvalitu služeb, které poskytují ski areály Zadov – Churáňov, Železná Ruda, Špičák, Lipno Kramolín a další. Lipno nabízí celoroční koupaní, ať už v přehradě nebo v aqvaparku. Dovolená v Železné Rudě, v Hartmanicích, na Zadově, na Špičáku, v Hojsově Stráži, na Modravě, na Lipně, na Churáňově či Kvildě a kdekoliv jinde na Šumavě přinese každému návštěvníkovi přesně to, po čem touží, neboť každý si může vybrat a je z čeho vybírat. Rekreační střediska, apartmány, hotely, horské chaty a horské hotely, chaty a chalupy, pensiony jsou po celý rok připraveny vám nabídnout kvalitní a levné ubytování, ať už přijedete na dovolenou, na víkend s přáteli nebo budete chtít na Šumavě oslavit Silvestr či osobní výročí.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Když bral se cestou z Pašic domů, prchly mlhy, jasno bylo; když četník odváděl jeho syna, obviněného z těžkého zločinu, nové mlhy se hnaly od západu, hustší, dusivější těch, jež prchly, šedými perutěmi letěly za odváděným, za urvaným od krbu rodinného. Zahalily Blata i ves kraj ve chmurné stíny své a těžce lehly na srdce rodičů.

„Já jsem se ničím neprovinil," pravil Václav, opouštěje rodný práh; „já toho člověka neznám, jen jsem ho viděl, jak se sbíral a vlasy jeho byly krví slepené."

„To se ukáže," odvětil četník, „jen pojďte a nezdržujte mě! Kdyby vaše svědomí bylo čisté, nebyl byste před ním utíkal."

„Bůh suď!" pravil otec. „Jdi!" —

Asi hodinu po zatknutí Václava vrátil se Vojta z Blat. Když slyšel zvěst, trhl sebou. „Není možná," pravil, „Václav onoho člověka neuhodil, tím méně obral."

Bylo znát, že je rozechvěn, ale jen na okamžik. Pak usedl za stůl, pojedl večeři, a nepromluviv slova, šel poklidit v maštali, načež ulehl. Už ležel na své posteli, když pacholek k němu přistoupil a zašeptal:

„Vojto, spíš ?"

„Dej mi pokoj!" odbyl ho nevrle hoch.

Pacholkovi se zdálo, že z očí hříbkových vyšlehl zelenavý, fosforeskující svit. Měl na jazyku otázku, ale zadržel ji zpět, tou měrou jej překvapil tento pohled hochův. Odešel mlčky na své lože. Vojta sebou ani nepohnul, ticho bylo, jen tu a tam kůň zafrkal nebo zadusal.

Venku valily se němé mlhy; zpočátku jen hustě mžil drobný déšť, ale k půlnoci se spustil strašný liják, jehož příval vztekle bušil do poloslepých okének maštale.

Pacholek se vzpřímil na svém loži a poslouchal; hříbek ležel jako mrtvý, ani dechu jeho nebylo slyšet.

„Ten kluk spí!" zabroukal čeledín, „on jediný na celém statku spí!"

Ba, mýlil se! Hříbek spal právě tak málo jako kdo jiný na statku; ležel jen a přemýšlel. Snad poprvé v jeho životě ozývalo se v jeho nitru něco jako svědomí, něco jako strach před následky toho, co učinil...

A v sednici, v bytě hospodářově, jen dopola svlečena, choulila se selka na svém loži, štkajíc a plačíc ve strašných duševních mukách.

„Bože, můj Bože, mne trestej za moje hříchy, ale nad dětmi se smiluj, chraň je a opatruj!" drala se jí z hrdla dušená modlitba.

Hospodář, střídavě přecházeje blikavým světlem lampičky mdle ozářenou světnicí a posedávaje na židlích, na lavici, na posteli, neplakal, nevzdychal, nemluvil, leda tu a tam pronesl kratičké slovo rezignované útěchy:

„Jakáž pomoc! Člověku je souzeno trpět a reptat nemá! Dá Bůh, i tomuto bude konec!"

„Mé dítě! Mé ubohé dítě!" zalkala matka.

Stanul před štkající ženou, jeho těžká, tvrdá ruka se položila na její rámě.

„Upokoj se přece a přestaň plakat," jal se jí domlouvat; „už jsem ti řekl, že dojdu zítra na Hlubokou a nabídnu loudu kauci, aby ho propustili a na svobodě vyšetřovali. Za dva, za tři dni snad se vrátí..."

„Ale ta hanba, ta strašná hanba! Že mu vzal peníze, ten i člověk ho nařkl..."

„V tom je to; proto ho vzali do vazby. Jinak by ho byli prostě obeslali. Ale ta hanba bude krátká. Kdopak by uvěřil?..."

„Krátká, pravda... ale přece se nesmyje ani za deset let! Můj Bože, můj Bože dobrotivý a spravedlivý! Ty ztrestáš vinu toho, kdo uvalil na nás a na moje dítě tuhle strašnou hanbu..."

„Mlč a nesvolávej boží trest na nikoho! Už se stalo, že nevinní byli i na hrdle trestáni a museli to snésti..."

Zaburácel venku vítr, snášel se prudký liják, jako by vodopád se lil se střechy, vztekle šuměl a hrčel příval.

Tu Potužák odstoupil od lože plačící ženy, k oknu se přiblížil ven se zadíval.

Ještě tohle!" zasténal. „Ustrň se, Bože náš, nad naší těžkou prací! Před samými žněmi tohle! Úroda polehne, zle bude, zle!..."

A té chvíle strach sedláka, jehož čáka po celý rok a rok od roku se vznáší za odměnou lopotné práce své, zvítězil nad bolem otcovským...

A v maštali čeledín zase se probudil.

„Boží dopuštění! Vojto, spíš ? Vojto, zítra celá Blata budou pod vodou!"

„To ať se kdo podívá! Ten kluk spí, ani probudit ho nelze... a potopa vůkol... a Černík odvedl Vášu!... A ten zmetek dovede spát!"

Když nazejtří se rozednilo pod širými zbudovskými Blaty, pohoda nebyla lepší. Prudký liják sice přestal, než se ještě rozbřesklo, ale drobný, hustý déšť padal, šedé mlhy se valily a po slunci nebylo potuchy. Nebe a země v jedno splývaly, v cosi neurčitého, pohyblivého, vše pohlcujícího.

Apolena prohlásila, že půjde domů.

„Nemůžeš, dítě! — Blata jsou pod vodou, ani loďkou bys neprojela, strhl by tě proud."

„Babičko moje zlatá, nezdržujte mě! Kdyby Zbudovský rybník, Vohlanov a Volešek v jednu hladinu se byly slily, šla bych přece, a kdybyste mi nedali, soužením bych umřela."

Strýc hospodář přistoupil.

„My tě nezdržujeme," pravil, „jdi dolů k stoce a podívej se! Uvidíš, bude-li možno dostat se do Plástovic. Možná dost, že ani k té stoce nedojdeš. Bláta po kolena všude, půda rozmočená na kaši a za pět minut promokneš až na kůži. Nebuď bláhová a seď; však doma vědí, kde jsi. Či myslíš, že jim tam pomůžeš ?"

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky