Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Smetanova Lhota

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: písecko
GPS: 49°26'44.604"N, 14°4'54.223"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Smetanova Lhota leží na železniční trati v jízdním řádu označené číslem 200 a je hlavní tratí Zdice - Protivín. Roku 1875 ji zprovoznila a do zestátnění v roce 1918 vlastnila společnost Rakovnicko-Protivínské dráhy, nicméně provozovatelé se v počátku rychle střídali a od roku 1884 ji provozovaly c. k. Státní dráhy. Celá trať je jednokolejná. Úsek trati z Písku do Protivína je elektrifikovaný střídavou soustavou 25 kV, 50 Hz. Dnes je na trati kromě regionálních spojů v provozu rychlíková linka Praha - Beroun - Příbram - Písek - České Budějovice. Vlakové zastávky na trase: Zdice, Libomyšl, Lochovice, Rejkovice, Jince, Bratkovice, Příbram, Milín, Ostrov u Tochovic, Tochovice, Březnice, Dobrá Voda u Březnice, Myslín, Mirovice, Horní Nerestce, Čimelice, Smetanova Lhota, Dolní Ostrovec, Vráž u Písku, Čížová, Písek-Dobešice, Písek zast., Písek, Putim, Heřmaň, Protivín.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

dětské hřiště Smetanova Lhota

batoh
dětské hřiště Smetanova Lhota
Šumava A-Z: děti
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Spadla s měsíce

batoh
Spadla s měsíce
Šumava A-Z: filmová místa...
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Smetanova Lhota

batoh
Smetanova Lhota
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Koller Jan

batoh
Koller Jan
Šumava A-Z: osobnosti
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
dětské hřiště Smetanova Lhota 0.3 km
Spadla s měsíce 0.33 km
Smetanova Lhota 0.41 km
Koller Jan 0.41 km
kaple Smetanova Lhota 0.43 km
pomník padlých WWI, Smetanova Lhot... 0.44 km
zámek Karlov u Smetanovy Lhoty 1.15 km
Ohnivé léto 1.16 km
Karlovské duby 1.22 km
kaple výklenková sv. Jana Evangeli... 1.81 km
rybník Stejskal 2.06 km
kaple hřbitovní s vratislavskou hr... 2.07 km
hřbitov Čimelice 2.09 km
kaple výklenková sv. Václava, sv.... 2.11 km
Bisingrov 2.26 km
Muzika Jaroslav, generálmajor, pil... 2.32 km
pomník generálmajor Jaroslav Muzik... 2.32 km
pomník padlých WWI, Čimelice 2.33 km
Dastich Josef 2.38 km
Paulik Franciszek Daniel 2.38 km
Čimelice 2.38 km
Hogo fogo Homolka 2.39 km
morový sloup, Čimelice 2.4 km
kostel Nejsvětější Trojice, Čimeli... 2.43 km
kamenný most rybník Kostelák, čtyř... 2.49 km
rybník Kostelák, Čimelice 2.53 km
pamětní kámen SPŠF, Čimelice 2.58 km
13. komnata Karla Schwarzenberga 2.71 km
zámek Čimelice 2.71 km
strašení krutého čimelického majit... 2.71 km
Filmáci ze zámku knížete Schwarzen... 2.71 km
Pivovarský rybník, Čimelice 2.72 km
nádraží Čimelice 2.76 km
Schwarzenberg Karel, vévoda krumlo... 2.77 km
pomník konce 2. světové války, Čim... 3.09 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Miroti... 3.3 km
most Lomnice, Mirotice 3.31 km
kamenný most Skalice, Varvažov 3.35 km
Rakovický mlýn 3.43 km
lávka Lomnice, Mirotice 3.5 km
židovský hřbitov Mirotice 3.53 km
Dub na židovském hřbitově Mirotice... 3.55 km
radnice Mirotice 3.64 km
Mirotice 3.67 km
pomník padlých WWI i II, Ostrovec... 3.68 km
NS Alšova 3.69 km
Mikoláš Aleš - Antonín Lhoták, Mir... 3.69 km
pomník padlých WWI, Mirotice 3.71 km
pivovar Mirotice 3.75 km
sv. Jan Nepomucký, Mirotice 3.76 km
Kvíčalovská chalupa, Mirotice 3.76 km
Intimní osvětlení 3.8 km
Kopecký Matěj 3.82 km
Aleš Mikoláš 3.82 km
rodný dům Mikoláše Alše, Mirotice... 3.82 km
kostel sv. Jiljí, Mirotice 3.82 km
fara Mirotice 3.83 km
pamětní deska Benedikt Žák 3.86 km
Čtyři slunce 3.89 km
pomník padlých WWII, Mirotice 3.96 km
hřbitov Mirotice 3.98 km
Dolní Ostrovec 4 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Dolní ... 4.03 km
Novodvorský rybník 4.14 km
Hořejší mlýn, Mirotice 4.17 km
Nový Dvůr 4.26 km
kaple hřbitovní Varvažov 4.38 km
kostel sv. Kateřiny, Varvažov 4.41 km
hřbitov Varvažov 4.42 km
zámek Varvažov 4.43 km
Je třeba zabít Sekala 4.44 km
O zatoulané princezně 4.44 km
Proč nevěřit na zázraky 4.44 km
Stříbrná paruka 4.44 km
Střílej oběma rukama 4.44 km
Varvažov 4.45 km
Železný kříž, Tereza Nováková... 4.86 km
kostel svatého Ondřeje, Radobytce... 5.03 km
Radobytce 5.09 km
Venkovský učitel 5.13 km
kaple sv. Tří králů, Strážovice... 5.17 km
vojenský areál Dolní Úvěrka 5.3 km
SDH Strážovice 5.46 km
kamenný most Skalice, Horní Nerest... 5.59 km
Ohnivé léto 5.59 km
dětské hřiště Nerestce 5.67 km
zámek Strážovice 5.72 km
řeka Skalice 5.85 km
mlýn nový Nerestce 5.87 km
dětské hřiště Králova Lhota 5.89 km
pomník padlých WWI i II, Králova L... 5.97 km
Králova Lhota 6 km
Nevězická bílá paní 6.02 km
kaple Panny Marie, Králova Lhota 6.03 km
zámek Dolní Nerestce 6.2 km
kaple sv. Vojtěcha, Nevězice 6.25 km
kaple výklenková Nevězice 6.26 km
Nevězice 6.27 km
Trápení 6.28 km
keltské oppidum Nevězice 6.65 km
Probulov 6.96 km
hrob Ruděnko Semjon Pavlovič, Prob... 7.34 km
památník obětem romského holocaust... 7.43 km
Krvavá léta - Koncentrační tábor L... 7.43 km
A nikdo vám nebude věřit, Markus P... 7.43 km
Tíživé mlčení, Paul Polansky 7.43 km
pítko, pietní místo Lety u Písku... 7.5 km
SDH Lom 7.68 km
Štědronín - Plazy 7.69 km
Lom 7.75 km
Pevnost Fort Hary 7.77 km
Nová a Stará Vráž u Písku 7.78 km
kaple sv. Václava, Stará Vráž 7.84 km
řeka Otava 8.03 km
Plavecký mariáš 8.04 km
hrad Zvíkov 8.04 km
zámek Vráž 8.08 km
kaple výklenková, hrad Zvíkov 8.1 km
věžový vodojem Vráž 8.25 km
Svatá Anna 8.39 km
kaple sv. Anny, Oslov 8.41 km
Zvíkovský Otavský most 8.54 km
koupaliště Zvíkovské Podhradí 8.8 km
Zvíkovské Podhradí 8.86 km
kaple sv. Václava, Zvíkovské Podhr... 8.89 km
pomník padlých WWI, Zvíkovské Podh... 8.89 km
fara Staré Sedlo, Orlík nad Vltavo... 9.02 km
Staré Sedlo 9.03 km
pomník padlých WWII, Staré Sedlo, ... 9.04 km
sv. Prokop, Staré Sedlo, Orlík nad... 9.04 km
hrob Henry Valduseau, Orlík nad Vl... 9.05 km
pomník padlých WWI, Staré Sedlo, O... 9.05 km
hřbitov Staré Sedlo, Orlík nad Vlt... 9.06 km
kostel sv. Prokopa, Staré Sedlo, O... 9.06 km
kaple výklenková Nanebevzetí Panny... 9.22 km
rybník Mičan 9.31 km
pamětní deska Karel Kramer 9.32 km
Orlík nad Vltavou 9.35 km
kaple výklenková sv. Jana Nepomuck... 9.36 km
zámecký park Orlík nad Vltavou 9.36 km
klášter Jeptišek Kongregace Nejsvě... 9.68 km
kaple výklenková, vyhlídkové místo... 9.72 km
Schwarzenberská hrobka Orlík nad V... 9.75 km
fara Schwarzenberská hrobka Orlík ... 9.81 km
Zlivice 9.82 km
SDH Zlivice 9.83 km
silniční Žďákovský most, Vltava... 9.84 km
Orličtí vrazi, Žďákovský most... 9.84 km
rybník Dejmov 9.85 km
zámek Orlík nad Vltavou 9.86 km
kašna zámecká nádvorní, zámek Orlí... 9.86 km
Nahá pastýřka 9.87 km
sýpka Čížová 9.91 km
Čížová 9.92 km
pomník padlých WWI i II, Čížová... 9.92 km
šlechtický pivovar, Čížová 9.94 km
zámek Čížová 9.95 km
zvonice Čížová 9.96 km
kostel sv. Jakuba Většího, Čížová... 9.98 km
infocentrum Čížová 9.98 km
hřbitov Čížová 9.99 km
studna krytá Čížová 10 km
fara a špitál Čížová 10 km
kaple sv. Barbory, Čížová 10.01 km
vlaková zastávka Čížová 10.3 km
Zvíkovský Vltavský most 10.54 km
bungee jumping ze Zvíkovského most... 10.54 km
pomník padlých WWI, Oslov 10.63 km
kostel sv. Linharta, Oslov 10.67 km
fara Oslov 10.68 km
Oslov 10.68 km
pamětní deska Dr. Josef Kazmoup 10.76 km
rodný dům Josefa Kazmoupa, Oslov 10.76 km
kaple Panny Marie Bolestné, Škvoře... 10.77 km
Škvořetice 10.8 km
kaple výklenková Čtrnácti svatých ... 10.86 km
zámek Škvořetice 10.86 km
naučná stezka partyzánská, Oslov... 10.87 km
Kavkovna 11.22 km
památník obětí fašismu, Oslov 11.23 km
hřbitov Oslov 11.25 km
Pacelice 11.41 km
Drhovle Zámek 12.27 km
zámek Drhovle 12.27 km
pomník padlých WWI, Vojníkov 12.36 km
SDH Vojníkov 12.37 km
Vojníkov 12.38 km
hřbitov Sedlice 12.64 km
kostel sv. Jakuba Většího, Sedlice... 12.67 km
fara Sedlice 12.7 km
sv. Jan Nepomucký, Sedlice 12.8 km
pomník padlých WWI i II, Sedlice 12.84 km
infocentrum Sedlice 12.84 km
Sedlická krajka 12.84 km
štenberský dům s mázhausem, Sedlic... 12.85 km
Sedlice 12.86 km
pamětní deska osvobození Sedlice... 12.89 km
pomník padlých WWI, Vlastec 12.93 km
Vlastec 12.96 km
zámek Sedlice 12.99 km
kaple sv. Václava, Vlastec 13 km
Hessoun Josef, Msgre. 13.06 km
Vrcovice 13.06 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Vrcovi... 13.1 km
SDH Vrcovice 13.12 km
vlaková zastávka Vrcovice 13.41 km
pomník padlých WWI, vojenský hřbit... 13.52 km
kaple Panny Marie Sedmibolestné, P... 13.53 km
pamětní deska Josef Bílý 13.53 km
pomník padlých WWI, vojenský hřbit... 13.53 km
hřbitov vojenský Písek 13.54 km
Svatonice 14.26 km
kaple Svatonice 14.31 km
Mandlová Adina 14.33 km
nádraží Záhoří 14.43 km
Mariánský sloup, Blatná 14.59 km
Křišťálek meč 14.61 km
Rojice 14.64 km
Blatenská věž 14.65 km
Městské muzeum Blatná 14.66 km
sv. Jan Nepomucký, Velká 14.66 km
kaple Nejsvětější Trojice, Velká... 14.68 km
kaple Rojice 14.69 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Bl... 14.69 km
Velká 14.7 km
SDH Velká 14.71 km
fara Blatná 14.71 km
židovský hřbitov Písek 14.74 km
zámek vodní Blatná 14.85 km
Purkyně Jan Evangelista 14.85 km
Bílá paní 14.89 km
Šíleně smutná princezna 14.89 km
rybník zámecký Blatná 14.89 km
kaple sv. Barbory, Záhoří 14.91 km
fara Horní Záhoří 14.93 km
kostel sv. Michala, Horní Záhoří... 14.93 km
Sokol Blatná 14.94 km
hřbitov Horní Záhoří 14.94 km
pamětní deska obětem nacismu, Blat... 14.95 km
pamětní deska osvobození Blatná... 14.95 km
zámecký ovocný lihovar Blatná 14.98 km
HZS Jihočeského kraje - Územní odb... 15.16 km
zámecký park a obora Blatná 15.18 km
Kluci z bronzu 15.24 km
Žižkova kasárna, Písek 15.24 km
vlaková zastávka Písek 15.29 km
Ježek Jaroslav 15.3 km
tango Mercedes, Jaroslav Ježek 15.3 km
SDH Dolní Novosedly 15.36 km
kaple Dolní Novosedly 15.38 km
Dolní Novosedly 15.4 km
malovaná Koláříkova hospoda, Dolní... 15.47 km
Čáp František 15.5 km
dětské hřiště Písek 15.52 km
studánka U Smetáka 15.56 km
Lesní pěšinou podél řeky Otavy, Pí... 15.57 km
plovárna U sv. Václava, Písek 15.58 km
kostel sv. Václava, Písek 15.6 km
hřbitov starý Písek 15.61 km
pamětní deska osvobození Písek 15.65 km
Heyduk Adolf 15.65 km
památník Adolfa Heyduka 15.65 km
lesní hřbitov Písek 15.71 km
památník bernartickým hrdinům, les... 15.72 km
hrobka obětí WWII, lesní hřbitov P... 15.72 km
hrob vojáků Rudé armády, lesní hřb... 15.73 km
Trhák 15.75 km
Horáková Milada, JUDr. 15.76 km
vlaková zastávka Písek město 15.76 km
hrob Otakara Jeremiáše 15.77 km
pamětní deska Milada Horáková, Pís... 15.77 km
Cipískoviště, Písek 15.77 km
dětské dopravní hřiště Písek... 15.79 km
památník letcům RAF, Písek 15.79 km
MVE Písek 15.79 km
Sokol Písek 15.8 km
strom hrdina, akát Písek 15.8 km
sochy, kamenný most Otava, Písek 15.81 km
kamenný most Otava, Písek 15.81 km
V peřině 15.81 km
Dům U slona, Písek 15.81 km
pomník padlých WWII, Písek 15.81 km
Discopříběh 15.81 km
dětské hřiště park Písek 15.84 km
pomník padlých WWI, Písek 15.84 km
vila Adolfa Raaba, Písek 15.85 km
Schrenkův pavilon, Písek 15.87 km
František Palacký - Ludvík Wurzel,... 15.89 km
pamětní deska českých králů 15.9 km
Štíty království českého, Štíty Př... 15.9 km
hrad Písek 15.9 km
divadlo Fráni Šrámka, Písek 15.91 km
Prácheňské muzeum, Písek 15.92 km
Palackého sady, Písek 15.92 km
hradní kašna Písek 15.93 km
kašna Neptun - Ignác Hammer, Písek... 15.94 km
Odcházeti s podzimem 15.95 km
Dobré světlo 15.95 km
Písek 15.95 km
radnice Písek 15.95 km
festival Cool v Plotě 15.95 km
památník obětí WWII, zaměstnanců m... 15.95 km
Brukner Petr 15.96 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 15.96 km
pamětní deska Dr. August Sedláček,... 15.96 km
pamětní deska Píseckému a Kocínu... 15.96 km
fontána Sladovna, Písek 15.97 km
Adolf Heyduk - Otakar Švec, Písek... 15.97 km
Sladovna, kulturní prostor Písek 15.97 km
infocentrum Písek 15.99 km
Festival nad řekou 15.99 km
NS Čertova stezka 15.99 km
rybník Podhorák 16 km
kostel Nejsvětější Trojice, Písek... 16 km
Putna Martin C. 16.01 km
Srnka Jiří 16.01 km
Filip František 16.01 km
Pilař Radek 16.01 km
socha sv. Floriána s kašnou, Písek... 16.02 km
hřbitov bývalý Písek 16.02 km
sochy sochařské sympozium Písek 16.03 km
Kluci na řece 16.04 km
Ohnivé léto 16.04 km
městská vodní elektrárna Písek... 16.04 km
Lezecké centrum Písek - LezeTop 16.05 km
hrob Otakara Ševčíka 16.05 km
pamětní deska s bustou Mikoláš Ale... 16.05 km
kostel Povýšení svatého Kříže, Pís... 16.06 km
Měsíc nad řekou 16.07 km
pověstí o Čertově strouze 16.08 km
Čertova strouha 16.08 km
synagoga Písek 16.1 km
pěší most Otava, Písek 16.11 km
dům U Sv. Jana Nepomuckého, Písek... 16.13 km
morové sousoší Písek 16.13 km
hrázděná restaurace, Písek 16.13 km
dětské hřiště ostrov Písek 16.13 km
Čtyři slunce 16.13 km
Kronbergerův altán, Písek 16.17 km
Stehlík Ladislav 16.17 km
dům u Černého orla sgrafitový, Pís... 16.17 km
hradby Písek 16.18 km
dětské hřiště Logry, Písek 16.19 km
Dům u koulí, Písek 16.19 km
pamětní deska Fráňa Šrámek 16.19 km
Šrámek Fráňa 16.19 km
pamětní deska Jan Žižka, Písek... 16.19 km
studna pod Putimskou branou, Písek... 16.21 km
Stříbrný vítr 16.21 km
Dům U Bílého beránka, Písek 16.22 km
rodný dům a pamětní deska Otakar J... 16.22 km
Jeremiáš Otakar 16.22 km
koupaliště Písek 16.22 km
Lístek do památníku 16.23 km
Putimská brána 16.23 km
hotel Otava, Písek 16.24 km
Bakaláře, Písek 16.24 km
Chrastiny 16.24 km
mohyla z doby bronzové, Písek 16.25 km
rodinný dům Na Ryšavce, Písek 16.25 km
středověká studna Bakaláře, Písek... 16.25 km
kaple Chrastiny 16.25 km
pomník padlých WWI, Chrastiny 16.25 km
kostel Narození Panny Marie, Písek... 16.25 km
Třicet případů majora Zemana - Mim... 16.25 km
věž kostela Narození Panny Marie, ... 16.26 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Písek... 16.26 km
fara Písek 16.26 km
fontána u hotelu Otava, Písek 16.26 km
pítko Písek 16.28 km
pomník padlým příslušníkům 11. pěš... 16.29 km
NS Cesta drahokamů 16.3 km
NS Od Ptáčkovny k Živci 16.3 km
pamětní deska Josef Váchal a Josef... 16.44 km
kaple sv. Josefa, Temešvár 16.48 km
Bolestné kameny 16.54 km
kaple Osek 16.55 km
kaple Panny Marie, Písek 16.72 km
pamětní deska francouzským vojákům... 16.72 km
pamětní deska Americké armády, Pod... 16.84 km
zámek Osek 16.87 km
kostel sv. Brikcí, Dobev 16.87 km
Dobev (Stará a Nová) 16.88 km
Výlet 16.89 km
kaple před zámkem, Osek 16.95 km
Podolský most, Vltava 16.98 km
Na Vápenici 16.98 km
Hogo fogo Homolka 17.03 km
vyhlídka píseckých lesníků 17.07 km
památník Nakladatelům časopisu Les... 17.09 km
nádraží Písek 17.16 km
NS Lesní dřeviny 17.21 km
rybník Brůdek, Radomyšl 17.25 km
rozhledna Jarník 17.29 km
Dobrá voda, díl 6. Pokora 17.49 km
Zemský hřebčín Písek 17.5 km
Zátavský most 17.52 km
Probulov 17.55 km
židovský hřbitov Radomyšl 17.64 km
rybník Vražda, Radomyšl 17.81 km
stavení s barokním štítem, Radomyš... 17.85 km
hřbitov Radomyšl 17.85 km
Nemocnice na kraji města po dvacet... 17.86 km
Princezna ze mlejna 17.86 km
kostel sv. Jana Křtitele, Radomyšl... 17.87 km
SDH Radomyšl 17.89 km
Rohozná (Osek) 17.91 km
fara Radomyšl 17.92 km
infocentrum Radomyšl 17.93 km
křížová cesta, Radomyšl 17.95 km
kostel sv. Martina, Radomyšl 17.97 km
kaple Božího hrobu, Radomyšl 17.97 km
rodný dům Dr. Bohumír Lifka 17.99 km
pamětní deska Bohumír Lifka 17.99 km
Lifka Bohumír Dr. 17.99 km
radnice Radomyšl 18.03 km
Toulavá kamera ČT - Radomyšl 18.03 km
Radomyšl 18.03 km
rodný dům Jana Matějky, Radomyšl... 18.04 km
pamětní deska Jan Matějka 18.05 km
sousoší Blahoslavené P. Marie, Rad... 18.05 km
pamětní deska Josef Kovář 18.09 km
rodný dům Josefa Kováře, Radomyšl... 18.09 km
pamětní deska PhDr. Miloslav Novot... 18.11 km
Novotný Miloslav, PhDr. 18.11 km
pomník padlých WWI i II, Radomyšl... 18.11 km
kaple Kbelnice 18.14 km
pomník padlých WWI, Kbelnice 18.15 km
golf Kestřany 18.39 km
minerál písekit 18.5 km
Kluky 18.9 km
pomník padlých WWI, Kluky 18.9 km
pomník František Rakovan, Kluky 18.9 km
kaple Kluky 18.9 km
soutok Otava - Blanice 18.91 km
řeka Blanice 19 km
vodní nádrž Orlík 19.21 km
Baroni na kolech / Výstup na Eiger... 19.43 km
von Battaglia Christian svobodný p... 19.43 km
Horní tvrz Kestřany 19.48 km
Barochovská, dolní tvrz Kestřany... 19.5 km
zámek Kestřany 19.55 km
kostel sv. Kateřiny Alexandrijské,... 19.6 km
Kestřany 19.61 km
pomník padlých WWI, Kestřany 19.63 km
lípa u Putimské silnice 19.66 km
SDH Kestřany 19.75 km
kaple výklenková sv. Floriána, Kes... 19.78 km
hřbitov Chřešťovice 19.85 km
Bílá paní 19.86 km
hadiště Chřešťovice 19.87 km
Ohnivé léto 19.87 km
pamětní deska J. Š. Baar 19.9 km
pověst o hlasu zvonu kostela sv. J... 19.9 km
kostel sv. Jana Křtitele, Chřešťov... 19.91 km
kaple sv. Anny, Putim 19.93 km
kaple Domanice 20 km
ubytování v okolí

apartmány 8204, Kašperské Hory

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: kašpersko
šumavská obec: Kašperské ...

ubytování s kapacitou: 16
cena ubytování: od 350 Kč detail

chalupa 8806, Annín

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chalupa
Šumava: sušicko
šumavská obec: Annín

ubytování s kapacitou: 12
cena ubytování: od 250 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Sladovna, kulturní prostor Písek - oteví...

    batoh
    Sladovna, kulturní prostor Písek - otevírací doba
    Šumava A-Z: menší i větší...
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Horní tvrz Kestřany - otevírací doba

    batoh
    Horní tvrz Kestřany - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Milevské muzeum - otevírací doba

    batoh
    Milevské muzeum - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
  • Bankomat Česká spořitelna

    batoh
    Bankomat Česká spořitelna
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Čimelice

    batoh
    Jednota Čimelice
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Varvažov

    batoh
    Jednota Varvažov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Probulov

    batoh
    Jednota Probulov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Bankomat Česká spořitelna 2.32 km
Jednota Čimelice 2.33 km
Jednota Varvažov 4.49 km
Jednota Probulov 6.94 km
Jednota Vráž 7.48 km
Jednota Lom 7.7 km
Jednota Lety 8 km
čerpací stanice Benzina, Orlík nad... 8.4 km
Jednota Mirovice 8.46 km
čerpací stanice Slovnaft, Lety, Ho... 8.65 km
Jednota Orlík nad Vltavou 9.04 km
Jednota Škvořetice 10.8 km
Jednota Kostelec 11.24 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Drhovle... 11.62 km
Jednota Kučeř 11.95 km
čerpací stanice EuroOil, Sedlice u... 12.83 km
Jednota Sedlice 12.91 km
Jednota Přílepov 13.46 km
Jednota Květov 14.08 km
Bankomat Česká spořitelna 14.41 km
Bankomat GE Money Bank 14.54 km
Bankomat ČSOB 14.56 km
Jednota Blatná 14.56 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.57 km
Bankomat Komerční banka 14.58 km
Bankomat Česká spořitelna 14.61 km
Jednota Velká Turná 14.83 km
Jednota Záhoří 14.86 km
čerpací stanice Benzina, Písek 14.95 km
Jednota Písek 15.17 km
Jednota Hrejkovice 15.34 km
čerpací stanice EuroOil, Bělčice... 15.35 km
Jednota Písek 15.43 km
Jednota Písek 15.43 km
Jednota Písek 15.45 km
Bankomat GE Money Bank 15.52 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Písek... 15.67 km
Bankomat Česká spořitelna 15.67 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.71 km
Bankomat ČSOB 15.71 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.71 km
Bankomat Komerční banka 15.78 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Blatná... 15.81 km
Bankomat ČSOB 15.82 km
Bankomat GE Money Bank 15.85 km
Jednota Pechova Lhota 15.87 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.88 km
Bankomat ČSOB 15.88 km
Bankomat Česká spořitelna 15.93 km
Bankomat Raiffeisenbank 15.98 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16 km
Bankomat Fio banka 16.03 km
Bankomat ČSOB 16.04 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.05 km
Bankomat Komerční banka 16.1 km
Bankomat Česká spořitelna 16.11 km
Bankomat UniCredit Bank 16.14 km
Jednota Bělčice 16.18 km
čerpací stanice Shell, Písek 16.31 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.32 km
Bankomat Oberbank AG 16.33 km
McDonalds, Písek 16.33 km
Jednota Kovářov 16.36 km
Jednota Jetětice 16.63 km
Jednota Písek 16.78 km
Bankomat Komerční banka 16.78 km
Jednota Písek 16.87 km
Bankomat Česká spořitelna 16.97 km
Bankomat GE Money Bank 17 km
Bankomat Česká spořitelna 17.38 km
čerpací stanice EuroOil, Písek 17.47 km
Jednota Zbelítov 17.9 km
Jednota Radomyšl 18.05 km
čerpací stanice PAP OIL, Písek, Se... 18.2 km
Jednota Kluky 18.75 km
Jednota Podolí 19.15 km
Jednota Kestřany 19.67 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Písek

batoh
nádraží Písek
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

vlaková zastávka Písek město

batoh
vlaková zastávka Písek město
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Šumava, často přezdívaná „plíce Evropy“ nebo „zelená střecha Evropy“ nebo keltsky „Gabreta“ , je pohoří, které se táhne v délce zhruba 120 km podél jižních hranic České republiky a vytváří tak její přirozenou hranici s Rakouskem a Německem. Jedná se o jedno z nejstarších pohoří na našem území, které se pyšní nesčetnými rašeliništi, jezery a prehistorickou vegetací. Šumava a část jejího okolí tvoří CHKO Šumava, její nejzajímavější místa jsou pak součástí stejnojmenného národního parku – NP Šumava. Geograficky je Šumava rozdělena do šesti podoblastí: Železnorudská hornatina, Šumavské Pláně, Boubínská hornatina, Trojmezná hornatina, Želnavská hornatina a Vltavická Brázda. Šumava je jedním z nejoblíbenějších turistických a rekreačních cílů Čech. Její kouty jsou protkány více než pětisty kilometry značených turistických stezek a cyklotras. Na své si zde bez pochyby přijdou i vášniví houbaři či sportovní nadšenci. Pro milovníky vodních sportů je zde mnoho možností surfingu, raftingu a jachtingu a pro ty, které vyhledávají spíše zimní sporty, zase nespočet lyžařských středisek (skiareál Železná Ruda, Špičák, Velký Javor, Zadov, Churáňov, Lipno, Nová Huť, Kvilda, Javorník na Šumavě) a tras pro běžecké lyžování, o jejichž upravenosti informuje net Bílá stopa. Ubytovat se můžete v celé škále ubytovacích kapacit podle potřeb a možností od kempů, privátů, apartmánů, penzionů, rodinných hotelů, pronájmu chat a chalup po luxusní hotely. Šumava nabízí levné ubytování, dostatek sněhu v zimním období o čemž váš přesvědčí řada web kamer. Turistické, praktické informace, zajímavosti, informace o městech, tipy na výlet a volný čas vám přináší náš nejstarší šumavský net http://www.sumava.cz/. Pobyt si můžete zpříjemnit poslechem místních rádií - Rock Radio Šumava, Kiss jižní Čechy.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Host si toho hrubě nevšiml, však to tu všecko znal beztak a věděl, že tu vždy tak bývalo. Vešel mlčky do světnice, trochu nízké, ale prostranné a čisté. Mocná kamna s pekelcem vpravo ode dveří, vpravo při zdi dvě postele, vlevo dvě almary a v koutě bílý javorový stůl, při něm lavice a pět nebo šest židlí, podle dveří mocná police s různým, pěkně uspořádaným nádobím. Po čistě obílených stěnách vezde rytiny a svaté obrázky, seskupené v rohu nad stolem vůkol kříže a alabastrové sošky Panny Marie. Třemi okny vcházelo světlo, z nichž dvě se otvírala na náves, naproti vchodu, jedno pak na dvůr, vlevo od dveří.

„Vítám tě u nás, Jakube," pravil Jouza, veda hostě ke stolu. „Posaď se, však víš, žes jako doma."

Nato sňal z police bochník chleba a položil jej na stůl, klada naň zároveň nůž.

„Ukroj si zatím. Povečeříš s námi, žena přijde v tu chvíli; je nejspíše ještě při dojení nebo vaří v jizbě vedle, aby nám tu nebylo tak horko."

Jakub si ukrojil kousek chleba a pojedl. Hospodář usedl na lavici jemu naproti.

„Tak se ti mi hrnou starosti, ani nevím co počít," započal po chvíli Jakub. „Jako zmámený chodím, sám to všechno nesu. Však ji znáš, tu mou, a víš, že s ní není řeči. Promluvím k ní, křičet začne, jako by jí sršán dal žihadlo. A děti jsou po ní, její krev je v nich a její palici si nasadí. Komu si postěžovat, ne-li tobě? Ještě že tě mám; tys moudrý, přece poradíš. Spolu jsme vyrostli, do školy spolu chodili, po celý život přátelství drželi, kmotrem jsi stál mým dětem — Pánbůh ti zaplať!"

Odmlčel se, stranou zíral, do padajícího soumraku se zadíval.

Jouza věděl beztak, co Jakuba tížilo. Kdeže by na venkově nevěděli, jak který soused si stojí, jakých má starostí, co mu dobrého i zlého od lidí a od věcí přichází; není věru třeba, aby si to teprve pověděli, a činí-li tak přece, spíše jen pro forma se tak děje. Plástovice a mnohem menší Pašice tvoří jednu katastrální obec, obyvatelé se stýkají neustále, Jakub Kysela, čili, jak po dvoře mu říkali, Krušnej, tam měl jednu z největších usedlostí a byl obecním radním, tam úřadujícím! Josef Marčan zase, po dvoře zvaný Potužák, byl zámožný sedlák v Plástovicích a také obecním radním; oba tedy představovali osobnosti všeobecnému posudku dvojnásob vydané; tak říkajíc do úst a do kapes se jim vidělo, i v rodinný jich život nahlíželo se jako do otevřené knihy, v níž každý čisti mohl, co se tam každého dne, ba, každé hodiny napsalo. Co sklidili, co utržili za prodaný dobytek, co vydali, co popřípadě peněz uložili, jakých kde ztrát utrpěli, jak žili, co jedli a pili, co doma neb mimo dům, s tím nebo s oním promluvili; co čeleď jejich dělala a jak se chovala; jak své děti vychovávali a kam tyto děti tíhly, co mluvily a s kým se kde stýkaly; jak ženy sobě vedly, jak pracovaly a dohlížely, co kdy ušetřily nebo utratily: o všem všudy se vědělo netoliko v Plástovicích a v Pašicích, ale i ve všech blatských a v mnohých jiných obcích a dědinách. Viděli a pilně přetřásali, chválili i vytýkali a hanili, ba, bouřili se a popřípadě pohoršení brali; také po mnohé straně konečný úsudek v příčině budoucnosti každého z nich a dětí jeho již pevně stál. Každý vůbec v obci, počínajíc celolánným sedlákem až dolů k nej poslednějšímu podruhu soudil a byl navzájem souzen, a nelze popříti, že soudy byly skoro vesměs v podstatě své spravedlivé. O prohlášení pak rozsudků a jich odůvodňování největší starost braly ženské, které vedle toho nejvíce se přičiňovaly, aby jak rozsudky samy, tak i důvody a důsledky co možno rychle vcházely v všeobecnou známost a pokud možno daleko se rozbíhaly. V této příčině Krušnej a Potužák netvořili výjimky. Mluvilo a soudilo se o nich jako o každém vůbec. Obyvatelstvo malých venkovských osad jest vůbec, pokud se týká jednotlivců, z nichž se skládá, téměř vševědoucí, a těžko jest čeho před ním ukryti; také paměť jeho je výborná a nic se z ní nevytratí; jest věru s podivením, jak dopodrobna znají dějiny celých rodin z pokolení do pokolení a jak znalost těchto dějin se dědí a zachovává; tu a tam, pravda, se něco přibájí, nějaká legenda vplete, ale to celku nevadí, spíše podávanému ději svěžesti a poezie dodává.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky