Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Vrcovice

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: písecko
GPS: 49°20'24.432"N, 14°10'15.774"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Vrcovice leží na železniční trati Tábor - Ražice (v jízdním řádu pro cestující označená číslem 201), která vede z Tábora přes Písek a Putim do Ražic. Provoz na trati byl zahájen v roce 1889. Jde o jednokolejnou trať, s výjimkou peážního úseku Písek - Putim kategorizovanou jako regionální dráha. V roce 1994 byla provedena elektrizace úseku Písek - Ražice střídavou soustavou 25 kV 50 Hz. Zastávky na trati: Tábor, Nasavrky, Balkova Lhota, Meziříčí, Padařov, Božejovice, Smutná, Sepekov, Milevský potok, Milevsko, Líšnice, Branice, Stehlovice, Jetětice, Červená nad Vltavou, Vltava (Vodní nádrž Orlík), Vlastec, Záhoří, Vrcovice, Písek město (trať 200), Písek, Putim (trať 200 a 190), Ražice. Navazující tratě: Tábor (trať 202 Tábor – Bechyně), trať 220 (České Budějovice - Výhybna Nemanice - Veselí nad Lužnicí - Tábor - Olbramovice - Benešov u Prahy), trať 224 (Horní Cerekev - Obrataň – Tábor), trať 200 (Protivín - Putim - Písek - Březnice - Odbočka Přední Poříčí - Lochovice – Zdice), trať 190 (České Budějovice - Výhybna Nemanice - Dívčice - Číčenice - Protivín - Ražice - Strakonice - Horažďovice předměstí - Nepomuk - Nezvěstice - Plzeň hl. n.).





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

SDH Vrcovice

batoh
SDH Vrcovice
Šumava A-Z: hasičské sbor...
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

kaple sv. Jana Nepomuckého, Vrcovice

batoh
kaple sv. Jana Nepomuckého, Vrcovice
Šumava A-Z: kaple
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Hessoun Josef, Msgre.

batoh
Hessoun Josef, Msgre.
Šumava A-Z: osobnosti
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Vrcovice

batoh
Vrcovice
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
SDH Vrcovice 0.51 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Vrcovi... 0.54 km
Hessoun Josef, Msgre. 0.6 km
Vrcovice 0.6 km
Vojníkov 1.6 km
pomník padlých WWI, Vojníkov 1.61 km
SDH Vojníkov 1.63 km
Svatonice 1.99 km
kaple Svatonice 2.01 km
SDH Dolní Novosedly 2.15 km
kaple Dolní Novosedly 2.19 km
Dolní Novosedly 2.22 km
malovaná Koláříkova hospoda, Dolní... 2.28 km
Kavkovna 2.32 km
HZS Jihočeského kraje - Územní odb... 2.39 km
nádraží Záhoří 2.4 km
lesní hřbitov Písek 2.63 km
hrobka obětí WWII, lesní hřbitov P... 2.64 km
hrob vojáků Rudé armády, lesní hřb... 2.65 km
památník bernartickým hrdinům, les... 2.65 km
hrob Otakara Jeremiáše 2.73 km
vlaková zastávka Písek město 3.01 km
rybník Podhorák 3.02 km
kaple sv. Barbory, Záhoří 3.12 km
fara Horní Záhoří 3.14 km
kostel sv. Michala, Horní Záhoří... 3.16 km
hřbitov Horní Záhoří 3.18 km
vila Adolfa Raaba, Písek 3.22 km
pomník padlých WWI, Písek 3.3 km
Chrastiny 3.37 km
Bolestné kameny 3.38 km
kaple Chrastiny 3.39 km
pomník padlých WWI, Chrastiny 3.39 km
NS Cesta drahokamů 3.4 km
NS Od Ptáčkovny k Živci 3.4 km
dětské hřiště Logry, Písek 3.42 km
pamětní deska Dr. August Sedláček,... 3.46 km
Heyduk Adolf 3.5 km
památník Adolfa Heyduka 3.5 km
Hogo fogo Homolka 3.62 km
Sokol Písek 3.66 km
pomník padlých WWII, Písek 3.68 km
divadlo Fráni Šrámka, Písek 3.69 km
Třicet případů majora Zemana - Mim... 3.7 km
Horáková Milada, JUDr. 3.73 km
Adolf Heyduk - Otakar Švec, Písek... 3.73 km
vyhlídka píseckých lesníků 3.73 km
František Palacký - Ludvík Wurzel,... 3.74 km
pamětní deska Milada Horáková, Pís... 3.74 km
Schrenkův pavilon, Písek 3.74 km
kašna Neptun - Ignác Hammer, Písek... 3.74 km
Palackého sady, Písek 3.74 km
památník Nakladatelům časopisu Les... 3.76 km
památník letcům RAF, Písek 3.76 km
dětské hřiště park Písek 3.77 km
Dům U slona, Písek 3.78 km
hřbitov vojenský Písek 3.83 km
pomník padlých WWI, vojenský hřbit... 3.83 km
socha sv. Floriána s kašnou, Písek... 3.83 km
kamenný most Otava, Písek 3.84 km
sochy, kamenný most Otava, Písek 3.84 km
V peřině 3.84 km
Kluci z bronzu 3.84 km
Žižkova kasárna, Písek 3.84 km
Cipískoviště, Písek 3.84 km
pomník padlých WWI, vojenský hřbit... 3.84 km
Dobré světlo 3.86 km
Písek 3.86 km
kaple Panny Marie Sedmibolestné, P... 3.86 km
pamětní deska Josef Bílý 3.86 km
synagoga Písek 3.87 km
strom hrdina, akát Písek 3.87 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 3.88 km
Brukner Petr 3.88 km
Štíty království českého, Štíty Př... 3.88 km
hrad Písek 3.88 km
památník obětí WWII, zaměstnanců m... 3.88 km
pamětní deska českých králů 3.88 km
festival Cool v Plotě 3.88 km
radnice Písek 3.88 km
pamětní deska Píseckému a Kocínu... 3.89 km
pamětní deska s bustou Mikoláš Ale... 3.89 km
hradní kašna Písek 3.89 km
rozhledna Jarník 3.9 km
Prácheňské muzeum, Písek 3.9 km
Festival nad řekou 3.9 km
Kronbergerův altán, Písek 3.91 km
Putna Martin C. 3.92 km
Pilař Radek 3.92 km
Srnka Jiří 3.92 km
Filip František 3.92 km
fontána Sladovna, Písek 3.93 km
Odcházeti s podzimem 3.94 km
rodný dům a pamětní deska Otakar J... 3.94 km
Jeremiáš Otakar 3.94 km
pamětní deska osvobození Písek 3.95 km
Sladovna, kulturní prostor Písek 3.95 km
Ježek Jaroslav 3.95 km
tango Mercedes, Jaroslav Ježek 3.95 km
infocentrum Písek 3.95 km
morové sousoší Písek 3.96 km
vlaková zastávka Písek 3.97 km
hotel Otava, Písek 3.99 km
NS Lesní dřeviny 3.99 km
dům u Černého orla sgrafitový, Pís... 3.99 km
kostel Povýšení svatého Kříže, Pís... 4 km
dům U Sv. Jana Nepomuckého, Písek... 4.01 km
fontána u hotelu Otava, Písek 4.02 km
Trhák 4.03 km
městská vodní elektrárna Písek... 4.03 km
Měsíc nad řekou 4.05 km
Vlastec 4.05 km
pomník padlým příslušníkům 11. pěš... 4.06 km
fara Písek 4.07 km
kostel Narození Panny Marie, Písek... 4.09 km
pamětní deska Josef Váchal a Josef... 4.09 km
pomník padlých WWI, Vlastec 4.09 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Písek... 4.1 km
Bakaláře, Písek 4.1 km
věž kostela Narození Panny Marie, ... 4.1 km
Dům U Bílého beránka, Písek 4.11 km
středověká studna Bakaláře, Písek... 4.11 km
Kluci na řece 4.12 km
Ohnivé léto 4.12 km
mohyla z doby bronzové, Písek 4.12 km
pítko Písek 4.12 km
sochy sochařské sympozium Písek 4.12 km
pamětní deska Fráňa Šrámek 4.14 km
pamětní deska Jan Žižka, Písek... 4.14 km
Šrámek Fráňa 4.14 km
kaple Panny Marie, Písek 4.15 km
pamětní deska francouzským vojákům... 4.15 km
kaple sv. Václava, Vlastec 4.15 km
židovský hřbitov Písek 4.15 km
Dům u koulí, Písek 4.15 km
kostel Nejsvětější Trojice, Písek... 4.15 km
hradby Písek 4.16 km
hřbitov bývalý Písek 4.17 km
studna pod Putimskou branou, Písek... 4.17 km
Putimská brána 4.19 km
Stříbrný vítr 4.19 km
Čáp František 4.19 km
Lístek do památníku 4.19 km
hrob Otakara Ševčíka 4.21 km
dětské hřiště ostrov Písek 4.24 km
pěší most Otava, Písek 4.24 km
koupaliště Písek 4.26 km
Čtyři slunce 4.27 km
hrázděná restaurace, Písek 4.33 km
dětské hřiště Písek 4.4 km
kostel sv. Václava, Písek 4.47 km
hřbitov starý Písek 4.49 km
dětské dopravní hřiště Písek... 4.58 km
Zemský hřebčín Písek 4.7 km
Dobrá voda, díl 6. Pokora 4.71 km
MVE Písek 4.73 km
Lezecké centrum Písek - LezeTop 4.73 km
plovárna U sv. Václava, Písek 4.77 km
Probulov 4.8 km
Discopříběh 4.91 km
Lesní pěšinou podél řeky Otavy, Pí... 4.93 km
studánka U Smetáka 4.95 km
minerál písekit 5.1 km
SDH Zlivice 5.23 km
nádraží Písek 5.23 km
Zlivice 5.25 km
věžový vodojem Vráž 5.26 km
zámek Vráž 5.39 km
rodinný dům Na Ryšavce, Písek 5.39 km
vlaková zastávka Čížová 5.54 km
kaple sv. Václava, Stará Vráž 5.61 km
Nová a Stará Vráž u Písku 5.66 km
šlechtický pivovar, Čížová 5.73 km
infocentrum Čížová 5.77 km
Čížová 5.85 km
sýpka Čížová 5.88 km
zámek Čížová 5.93 km
pomník padlých WWI i II, Čížová... 5.95 km
klášter Jeptišek Kongregace Nejsvě... 6.25 km
Kluky 6.27 km
pomník padlých WWI, Kluky 6.27 km
NS Čertova stezka 6.27 km
pomník František Rakovan, Kluky 6.27 km
kaple Kluky 6.27 km
Čertova strouha 6.37 km
pověstí o Čertově strouze 6.37 km
fara a špitál Čížová 6.44 km
studna krytá Čížová 6.45 km
kaple sv. Barbory, Čížová 6.48 km
kostel sv. Jakuba Většího, Čížová... 6.48 km
hřbitov Čížová 6.52 km
zvonice Čížová 6.54 km
památník obětí fašismu, Oslov 6.7 km
Zátavský most 6.71 km
Na Vápenici 6.72 km
hřbitov Oslov 6.72 km
kaple sv. Josefa, Temešvár 6.96 km
kaple výklenková Čtrnácti svatých ... 7.05 km
naučná stezka partyzánská, Oslov... 7.05 km
rodný dům Josefa Kazmoupa, Oslov 7.22 km
pamětní deska Dr. Josef Kazmoup 7.22 km
fara Oslov 7.22 km
Oslov 7.24 km
kostel sv. Linharta, Oslov 7.25 km
pomník padlých WWI, Oslov 7.26 km
pamětní deska Americké armády, Pod... 7.43 km
Výlet 7.43 km
Podolský most, Vltava 7.62 km
Už zase skáču přes kaluže 7.86 km
soutok Otava - Blanice 8.04 km
řeka Blanice 8.12 km
vojenský areál Dolní Úvěrka 8.13 km
lípa u Putimské silnice 8.28 km
řeka Skalice 8.6 km
kaple sv. Anny, Oslov 8.68 km
Svatá Anna 8.71 km
kaple Panny Marie, Chřešťovice 8.75 km
pomník padlých WWI, Chřešťovice... 8.75 km
Chřešťovice 8.78 km
Husová Anna Regina 8.78 km
zámek Chřešťovice 8.78 km
Kratochvilné děje z naší vlasti - ... 8.78 km
Tvrdošíjní illusionisté, Karel Šar... 8.78 km
Plavecký mariáš 8.81 km
zámek Drhovle 8.83 km
Drhovle Zámek 8.83 km
pamětní deska J. Š. Baar 8.83 km
rybník Dejmov 8.84 km
SDH Chřešťovice 8.84 km
kaple sv. Anny, Putim 8.84 km
nádraží Putim 8.93 km
Štědronín - Plazy 8.96 km
Podkostelní rybník, Putim 8.97 km
hadiště Chřešťovice 9.03 km
hřbitov Chřešťovice 9.04 km
Ohnivé léto 9.06 km
pověst o hlasu zvonu kostela sv. J... 9.09 km
kostel sv. Jana Křtitele, Chřešťov... 9.1 km
kostel sv. Vavřince, Putim 9.11 km
Záhada putimské kostnice 9.12 km
hřbitov Putim 9.12 km
Ohnivé léto 9.12 km
fara Putim 9.12 km
hrob Jan Cimbura 9.12 km
Putim 9.14 km
pomník padlých WWI i II, Putim 9.18 km
SDH Putim 9.21 km
Roučků mlýn, Putim 9.23 km
filmová četnická stanice Putim 9.24 km
Poslušně hlásím 9.24 km
dobrý voják Švejk - František Svát... 9.25 km
kamenný most Blanice, Putim 9.27 km
dětské hřiště Putim 9.29 km
kaple sv. Anny, Chřešťovice 9.34 km
náves Putim 9.35 km
silniční most Blanice, Putim 9.37 km
pamětní deska Jan Cimbura 9.38 km
dům Jana Cimbury, Putim 9.39 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Dolní ... 9.47 km
golf Kestřany 9.48 km
Dolní Ostrovec 9.5 km
Skalička 9.54 km
Zvíkovský Otavský most 9.65 km
koupaliště Zvíkovské Podhradí 9.75 km
pomník padlých WWI, Zvíkovské Podh... 9.81 km
kaple sv. Václava, Zvíkovské Podhr... 9.83 km
Zvíkovské Podhradí 9.86 km
pomník padlých WWI i II, Ostrovec... 9.88 km
kaple Selibov 9.89 km
Selibov 9.89 km
pomník padlých WWI, Selibov 9.9 km
pohádková kovárna Selibov 9.93 km
Dobev (Stará a Nová) 10.14 km
kostel sv. Brikcí, Dobev 10.15 km
Barochovská, dolní tvrz Kestřany... 10.41 km
Horní tvrz Kestřany 10.47 km
zámek Kestřany 10.49 km
bungee jumping ze Zvíkovského most... 10.49 km
Zvíkovský Vltavský most 10.49 km
kostel sv. Kateřiny Alexandrijské,... 10.51 km
pomník padlých WWI, Kestřany 10.54 km
Kestřany 10.56 km
Tálínský rybník 10.69 km
SDH Kestřany 10.7 km
kaple výklenková sv. Floriána, Kes... 10.74 km
řeka Otava 10.82 km
Selibovský rybník 10.83 km
kaple sv. Václava, Tálín 10.89 km
Kalvárie u Otavy - kaple sv. Kříže... 10.91 km
pověst o francouzském důstojníkovi... 10.91 km
jilm vaz Kestřany 10.92 km
kaple výklenková, hrad Zvíkov 10.97 km
silniční most Otava, Kestřany 11 km
vyhlídková věž (pozorovatelna) Řež... 11.01 km
Trápení 11.04 km
Jehnědno 11.07 km
hrad Zvíkov 11.08 km
Lhota u Kestřan 11.09 km
Tálín 11.09 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Lhota ... 11.12 km
zámek Varvažov 11.18 km
NPR Řežabinec a Řežabinecké tůně... 11.21 km
kostel sv. Kateřiny, Varvažov 11.22 km
Střílej oběma rukama 11.24 km
O zatoulané princezně 11.24 km
Stříbrná paruka 11.24 km
Proč nevěřit na zázraky 11.24 km
Je třeba zabít Sekala 11.24 km
Varvažov 11.3 km
Žák František, generálmajor 11.46 km
pomník Františka Žáka 11.46 km
hřbitov Varvažov 11.48 km
kaple hřbitovní Varvažov 11.48 km
nádraží Ražice 11.51 km
Paseky 11.52 km
kaple Paseky 11.57 km
naučná stezka NPR Řežabinec a Řeža... 11.57 km
kamenný most Skalice, Varvažov 11.59 km
špejchar Ražice 11.65 km
kaple Maletice 11.65 km
Maletice 11.66 km
pomník padlých WWI, Maletice 11.66 km
Krška Václav 11.7 km
Benešovský mlýn 11.7 km
pomník padlých WWI, Paseky 11.82 km
kaple Panny Marie Lurdské, Údraž... 11.89 km
tvrz Údraž 11.91 km
Údraž 11.92 km
pomník padlých WWI, Údraž 11.92 km
SDH Údraž 11.95 km
Na břehu Blanice stojí Maletice, J... 11.96 km
Údražský rybník 12.01 km
pomník padlých WWI, Ražice 12.02 km
Ražice 12.03 km
stavení s barokními štíty, Ražice... 12.03 km
kaple Nanebevzetí Panny Marie, Raž... 12.04 km
fara Heřmaň 12.18 km
tvrz Klokočín 12.2 km
Chudá rodina z Heřmaně, Jan Čarek... 12.2 km
rodný dům Jana Čarka 12.2 km
Čarek Jan 12.2 km
Markéta Lazarová 12.21 km
Heřmaň 12.21 km
kostel sv. Jiljí, Heřmaň 12.22 km
pamětní deska Jan Čarek 12.23 km
hrob Jana Čarka 12.23 km
hřbitov Heřmaň 12.24 km
pomník padlých WWI, Heřmaň 12.26 km
dětské hřiště Heřmaň 12.29 km
Klokočín 12.29 km
SDH Heřmaň 12.31 km
Klokočínský rybník 12.34 km
Karlovské duby 12.37 km
Ohnivé léto 12.43 km
zámek Karlov u Smetanovy Lhoty 12.45 km
kaple Panny Marie, Žďár u Protivín... 12.6 km
Žďár u Protivína 12.62 km
dětské hřiště, Žďár u Protivína... 12.75 km
kostel svatého Ondřeje, Radobytce... 12.85 km
SDH Křenovice 12.92 km
Radobytce 12.94 km
Venkovský učitel 13.01 km
vlaková zastávka Sudoměř 13.04 km
kaplička Sudoměř 13.07 km
Štíty království českého, Pomíjivá... 13.18 km
zřícenina hradu Myšenec 13.2 km
hřbitov Myšenec 13.28 km
dětské hřiště Myšenec 13.29 km
SDH Sudoměř 13.3 km
Myšenec 13.3 km
pomník padlých WWI, Sudoměř 13.3 km
dětské hřiště Sudoměř 13.3 km
přírodní památka Myšenecká slunce... 13.31 km
pomník padlých WWI, Myšenec 13.31 km
kaple vyklenková sv. Jana Nepomuck... 13.31 km
kostel sv. Havla, Myšenec 13.34 km
kaple Sudoměř 13.37 km
památník bitvy u Sudoměře 13.38 km
bitva u Sudoměře 13.4 km
Po bitevních polích jižních Čech, ... 13.4 km
vlaková zastávka Smetanova Lhota 13.41 km
stavení s barokním štítem č.p. 3, ... 13.42 km
kaple Smetanova Lhota 13.42 km
Spadla s měsíce 13.43 km
Sudoměř 13.44 km
dětské hřiště Smetanova Lhota 13.45 km
pomník padlých WWI, Smetanova Lhot... 13.45 km
Koller Jan 13.46 km
Smetanova Lhota 13.46 km
dětské hřiště Albrechtice nad Vlta... 13.51 km
stavení s barokním štítem č.p. 27,... 13.51 km
silniční most Blanice, Myšenec 13.52 km
pomník padlých WWI, Albrechtice na... 13.52 km
Albrechtice nad Vltavou 13.61 km
Čtyři slunce 13.64 km
fara Albrechtice nad Vltavou 13.65 km
kostel sv. Petra a Pavla, Albrecht... 13.69 km
kapličkový hřbitov, Albrechtice na... 13.69 km
sv. Jan Nepomucký, Mirotice 13.82 km
Husitští bojovníci - Ivan Šmilauer... 13.82 km
most Lomnice, Mirotice 13.87 km
Žďárské Chalupy 13.88 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Miroti... 13.91 km
radnice Mirotice 13.91 km
pivovar Mirotice 13.93 km
Kvíčalovská chalupa, Mirotice 13.94 km
zámek Strážovice 13.94 km
pomník padlých WWI, Mirotice 13.96 km
Mirotice 13.96 km
Intimní osvětlení 13.97 km
Albrechtická lípa 13.98 km
lávka Lomnice, Mirotice 13.99 km
NS Alšova 13.99 km
Mikoláš Aleš - Antonín Lhoták, Mir... 13.99 km
kostel sv. Jiljí, Mirotice 14 km
SDH Strážovice 14 km
pamětní deska Benedikt Žák 14.03 km
kaple sv. Tří králů, Strážovice... 14.04 km
pomník padlých WWII, Mirotice 14.05 km
hřbitov Mirotice 14.07 km
fara Mirotice 14.08 km
rodný dům Mikoláše Alše, Mirotice... 14.11 km
Kopecký Matěj 14.11 km
Aleš Mikoláš 14.11 km
Alfons Šťastný - Josef Fojtík, Ště... 14.26 km
židovský hřbitov Mirotice 14.28 km
Dub na židovském hřbitově Mirotice... 14.28 km
keltské oppidum Nevězice 14.37 km
Pevnost Fort Hary 14.39 km
kaple Kbelnice 14.4 km
pomník padlých WWI, Kbelnice 14.42 km
Štěkeň 14.47 km
Hořejší mlýn, Mirotice 14.48 km
sv. Jana Křtitele, Čejetice 14.5 km
pamětní deska obětem nacismu, Štěk... 14.57 km
Toulavá kamera ČT - Štěkeň, Strako... 14.57 km
zámek Štěkeň 14.57 km
křížová cesta, Štěkeň 14.59 km
fara Štěkeň 14.61 km
SDH Čejetice 14.64 km
Obecní rybník, Čejetice 14.7 km
hřbitov řádový Štěkeň 14.7 km
hřbitov Štěkeň 14.73 km
kostel sv. Mikuláše, Štěkeň 14.74 km
duby Štěkeň 14.81 km
sv. Jan Nepomucký, Velká 14.93 km
SDH Velká 14.94 km
kaple Nejsvětější Trojice, Velká... 14.95 km
Velká 14.95 km
Nevězická bílá paní 15.09 km
kaple výklenková sv. Jana Evangeli... 15.1 km
rybník Stejskal 15.13 km
kaple Osek 15.2 km
zámek Osek 15.25 km
SDH Lom 15.26 km
kaple před zámkem, Osek 15.26 km
Rohozná (Osek) 15.27 km
Bisingrov 15.28 km
Lom 15.29 km
kaple výklenková Nevězice 15.35 km
kaple sv. Vojtěcha, Nevězice 15.36 km
kaple sv. Anny, Protivín 15.38 km
Nevězice 15.38 km
kaple Panny Marie, Protivín 15.4 km
rybník Rabyň 15.41 km
evangelická církev metodistická, P... 15.45 km
Hrubec Rudolf 15.45 km
kaple hřbitovní s vratislavskou hr... 15.48 km
pomník padlých WWI, Bernartice 15.48 km
kašna Bernartice 15.49 km
hřbitov Čimelice 15.5 km
platanová alej Protivín 15.51 km
sýpka Protivín 15.51 km
fara Bernartice 15.52 km
paraskupina Intransitive 15.52 km
Bernartice 15.52 km
kaple výklenková sv. Václava, sv.... 15.52 km
Pivní putování - 8. díl - Jižní Če... 15.56 km
pivovar Platan, Protivín 15.56 km
kostel sv. Martina, Bernartice 15.57 km
kaple sv. Floriána, Bernartice 15.57 km
Sokolovna Protivín 15.57 km
pamětní deska Cyrila Kopeckého 15.58 km
kaplička Panny Marie, Protivín 15.61 km
pomník padlých WWII, Bernartice 15.67 km
Muzika Jaroslav, generálmajor, pil... 15.72 km
pomník generálmajor Jaroslav Muzik... 15.72 km
pomník padlých WWI, Čimelice 15.73 km
Kálalová Vlasta - Di Lottiová 15.76 km
Doktorka z domu Trubačů - Ilona Bo... 15.76 km
Čimelice 15.77 km
Dastich Josef 15.77 km
Paulik Franciszek Daniel 15.77 km
Hogo fogo Homolka 15.78 km
dům odbojářů, rodina Krzákova, Ber... 15.79 km
pomník padlých WWII a gen. Krzákov... 15.79 km
Krzák Rudolf 15.79 km
morový sloup, Čimelice 15.79 km
kostel Nejsvětější Trojice, Čimeli... 15.82 km
stavení s barokními štíty, Přešťov... 15.87 km
kamenný most rybník Kostelák, čtyř... 15.88 km
Husova kaple Bernartice 15.88 km
kaple Přešťovice 15.9 km
Krokodýlí ZOO Protivín 15.9 km
pomník padlých WWI, Přešťovice... 15.91 km
rybník Kostelák, Čimelice 15.92 km
židovský hřbitov Protivín 15.94 km
pamětní kámen SPŠF, Čimelice 15.98 km
naučná stezka na břehu Blanice 16.01 km
památník popravených Bernartice 16.01 km
hřbitov Bernartice 16.01 km
nádraží Čimelice 16.02 km
pomník padlých WWI, Protivín 16.03 km
hřbitov Protivín 16.05 km
Protivín 16.07 km
13. komnata Karla Schwarzenberga 16.11 km
zámek Čimelice 16.11 km
strašení krutého čimelického majit... 16.11 km
Filmáci ze zámku knížete Schwarzen... 16.11 km
židovský hřbitov Radomyšl 16.12 km
Pivovarský rybník, Čimelice 16.12 km
Schwarzenberg Karel, vévoda krumlo... 16.13 km
památník města Protivína 16.14 km
Cernan Eugene Andrew 16.17 km
děkanství Protivín 16.19 km
kostel sv. Alžběty, Protivín 16.21 km
Raba Václav, generál, pilot, velit... 16.29 km
pomník padlých WWI i II, Protivín... 16.29 km
pamětní deska Václava Raba 16.29 km
platan javorolistý, Protivín 16.32 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Protiv... 16.35 km
Už zase skáču přes kaluže 16.4 km
kaple Rojice 16.41 km
Rojice 16.41 km
zámek Protivín 16.41 km
pomník konce 2. světové války, Čim... 16.42 km
rybník Brůdek, Radomyšl 16.46 km
Rakovický mlýn 16.59 km
Novodvorský rybník 16.78 km
Nový Dvůr 16.88 km
Všeteč 16.89 km
Nemocnice na kraji města po dvacet... 16.9 km
Princezna ze mlejna 16.9 km
kostel sv. Jana Křtitele, Radomyšl... 16.91 km
hřbitov Radomyšl 16.93 km
kaple navštívení Panny Marie, Drah... 17.07 km
Probulov 17.08 km
zámek Sedlice 17.08 km
hřbitov Sedlice 17.12 km
SDH Cehnice 17.15 km
kostel sv. Jakuba Většího, Sedlice... 17.16 km
křížová cesta, Radomyšl 17.19 km
štenberský dům s mázhausem, Sedlic... 17.2 km
fara Sedlice 17.21 km
rybník Vražda, Radomyšl 17.24 km
pamětní deska osvobození Sedlice... 17.25 km
sv. Jan Nepomucký, Sedlice 17.26 km
pomník padlých WWI i II, Sedlice 17.27 km
kaple Nejsvětější trojice, Cehenic... 17.27 km
Sedlice 17.29 km
Cehnice 17.31 km
infocentrum Sedlice 17.34 km
Sedlická krajka 17.34 km
hrob Ruděnko Semjon Pavlovič, Prob... 17.4 km
SDH Radomyšl 17.42 km
stavení s barokním štítem, Radomyš... 17.43 km
fara Radomyšl 17.46 km
rodný dům Josefa Kováře, Radomyšl... 17.49 km
pamětní deska Josef Kovář 17.49 km
kaple Panny Marie Bolestné, Škvoře... 17.49 km
rodný dům Dr. Bohumír Lifka 17.51 km
Lifka Bohumír Dr. 17.51 km
pamětní deska Bohumír Lifka 17.51 km
infocentrum Radomyšl 17.52 km
kostel sv. Martina, Radomyšl 17.52 km
Škvořetice 17.53 km
Radomyšl 17.53 km
Toulavá kamera ČT - Radomyšl 17.53 km
radnice Radomyšl 17.53 km
rodný dům Jana Matějky, Radomyšl... 17.54 km
kaple Božího hrobu, Radomyšl 17.54 km
sousoší Blahoslavené P. Marie, Rad... 17.55 km
pomník padlých WWI i II, Radomyšl... 17.55 km
pamětní deska Jan Matějka 17.55 km
Novotný Miloslav, PhDr. 17.61 km
pamětní deska PhDr. Miloslav Novot... 17.61 km
Železný kříž, Tereza Nováková... 17.66 km
zámek Škvořetice 17.67 km
Vlk Miloslav PhDr. kardinál 17.89 km
Benda Břetislav 17.89 km
dětské hřiště Králova Lhota 17.91 km
NS Milevský vyhlídkový okruh 17.91 km
Králova Lhota 17.91 km
kaple Panny Marie, Králova Lhota 17.93 km
pomník padlých WWI i II, Králova L... 17.94 km
hrob Henry Valduseau, Orlík nad Vl... 18.23 km
pomník padlých WWI, Staré Sedlo, O... 18.23 km
hřbitov Staré Sedlo, Orlík nad Vlt... 18.24 km
fara Staré Sedlo, Orlík nad Vltavo... 18.25 km
kaple svatého Jana Nepomuckého, Mi... 18.26 km
kostel sv. Bartoloměje, Milevsko 18.27 km
kostel sv. Prokopa, Staré Sedlo, O... 18.28 km
sv. Prokop, Staré Sedlo, Orlík nad... 18.29 km
pomník padlých WWII, Staré Sedlo, ... 18.29 km
Orličtí vrazi, Žďákovský most... 18.3 km
silniční Žďákovský most, Vltava... 18.3 km
pomník padlých WWI i II, Milevsko... 18.31 km
pomník vojákům Rudé armády, Milevs... 18.31 km
pamětní deska Jan Jeřábek, Milevsk... 18.32 km
památník obětem komunismu, Milevsk... 18.32 km
pamětní deska Josef Buzek, Milevsk... 18.32 km
pamětní deska Karel Papoušek a Jar... 18.32 km
pamětní deska Vladislav Chvála, Mi... 18.32 km
pamětní deska František Koláček, M... 18.32 km
Nová radnice Milevsko 18.32 km
Milevské maškary 18.33 km
Staré Sedlo 18.33 km
Milevsko 18.34 km
Sokolovna Milevsko 18.35 km
Spořitelna Milevsko 18.36 km
pomník hrdinům 2. světové války, M... 18.38 km
fara stará Milevsko 18.39 km
Stará radnice Milevsko 18.44 km
synagoga (stará) Milevsko 18.57 km
infocentrum Milevsko 18.58 km
Občanská záložna, Milevsko 18.59 km
synagoga (nová) Milevsko 18.64 km
pomník obětem genocidy, Milevsko 18.64 km
kaple Domanice 18.67 km
Pacelice 18.67 km
dětské hřiště Hůrka, Milevsko... 18.67 km
Domanice 18.68 km
kaple Nejsvětější Trojice, Milevsk... 18.69 km
Ohnivé léto 18.73 km
kamenný most Skalice, Horní Nerest... 18.73 km
Karel Stehlík - František Mrázek, ... 18.75 km
Stehlík Karel 18.75 km
dětské hřiště Nerestce 18.82 km
Orlík nad Vltavou 18.85 km
kaple výklenková sv. Jana Nepomuck... 18.87 km
Krvavá léta - Koncentrační tábor L... 18.91 km
Tíživé mlčení, Paul Polansky 18.91 km
památník obětem romského holocaust... 18.91 km
A nikdo vám nebude věřit, Markus P... 18.91 km
pítko, pietní místo Lety u Písku... 18.92 km
kaple výklenková Nanebevzetí Panny... 18.94 km
zámecký park Orlík nad Vltavou 19.05 km
pamětní deska Karel Kramer 19.05 km
mlýn nový Nerestce 19.1 km
Žulová sympozia, park Bažantnice, ... 19.12 km
Klášterní most, Milevsko 19.2 km
Milevské muzeum 19.23 km
Šindelář Vladimír 19.23 km
Zkažená krev, Vladimír Šindelář... 19.23 km
Historické panoptikum jihočeského ... 19.23 km
rybník Mičan 19.23 km
kašna zámecká nádvorní, zámek Orlí... 19.23 km
zámek Orlík nad Vltavou 19.23 km
klášterní lípa Milevsko 19.24 km
Nahá pastýřka 19.24 km
kašna klášterní Milevsko 19.25 km
děkanství Milevsko 19.27 km
klášter premonstrátů Milevsko 19.28 km
kaple Neznašov 19.28 km
Opatská kaple, klášter Milevsko 19.28 km
pomník padlých WWI i II, Neznašov... 19.29 km
kostel Navštívení Panny Marie, Mil... 19.29 km
zámek Neznašov 19.3 km
kaple Všemyslice 19.31 km
pomník padlých WWI, Všemyslice 19.31 km
Všemyslice 19.33 km
SDH Všemyslice 19.34 km
lípa u hřbitova, Milevsko 19.37 km
kostel sv. Jiljí, Milevsko 19.38 km
hřbitov Milevsko 19.44 km
zámek Dolní Nerestce 19.44 km
kaple výklenková, vyhlídkové místo... 19.48 km
hřbitov Podsrp 19.49 km
Trápení 19.53 km
fara Podsrp 19.59 km
kostel Panny Marie Bolestné, Podsr... 19.6 km
Schwarzenberská hrobka Orlík nad V... 19.67 km
fara Schwarzenberská hrobka Orlík ... 19.71 km
pomník padlých WWI i II, Radětice... 19.71 km
Dolní řepický rybník 19.76 km
Skočický hrad 19.78 km
hřbitov u sv. Vojtěcha, Vodňany 19.81 km
židovský hřbitov Neznašov 19.9 km
kaple sv. Vojtěcha, Vodňany 19.91 km
kaple Radětice 19.98 km
ubytování v okolí

apartmány 8204, Kašperské Hory

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: kašpersko
šumavská obec: Kašperské ...

ubytování s kapacitou: 16
cena ubytování: od 350 Kč detail

chalupa 8806, Annín

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chalupa
Šumava: sušicko
šumavská obec: Annín

ubytování s kapacitou: 12
cena ubytování: od 250 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Sladovna, kulturní prostor Písek - oteví...

    batoh
    Sladovna, kulturní prostor Písek - otevírací doba
    Šumava A-Z: menší i větší...
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Horní tvrz Kestřany - otevírací doba

    batoh
    Horní tvrz Kestřany - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • špejchar Ražice - otevírací doba

    batoh
    špejchar Ražice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
  • čerpací stanice RoBiN OIL, Písek

    batoh
    čerpací stanice RoBiN OIL, Písek
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Jednota Záhoří

    batoh
    Jednota Záhoří
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Písek

    batoh
    Jednota Písek
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Bankomat Česká spořitelna

    batoh
    Bankomat Česká spořitelna
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: písecko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
čerpací stanice RoBiN OIL, Písek... 2.78 km
Jednota Záhoří 3.04 km
Jednota Písek 3.2 km
Bankomat Česká spořitelna 3.39 km
Jednota Písek 3.45 km
Jednota Písek 3.51 km
Jednota Písek 3.64 km
čerpací stanice Benzina, Písek 3.67 km
Bankomat ČSOB 3.74 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.75 km
Bankomat GE Money Bank 3.8 km
Bankomat ČSOB 3.8 km
Bankomat ČSOB 3.81 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.81 km
Bankomat Fio banka 3.82 km
Bankomat UniCredit Bank 3.83 km
Bankomat Komerční banka 3.88 km
Bankomat Raiffeisenbank 3.92 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.92 km
Bankomat Česká spořitelna 3.96 km
Bankomat Komerční banka 4.02 km
Bankomat Poštovní spořitelna 4.12 km
Bankomat Oberbank AG 4.13 km
Jednota Písek 4.16 km
Bankomat Komerční banka 4.29 km
čerpací stanice Shell, Písek 4.7 km
Bankomat Česká spořitelna 4.7 km
Jednota Písek 4.7 km
čerpací stanice EuroOil, Písek 4.71 km
McDonalds, Písek 4.79 km
Bankomat Česká spořitelna 4.92 km
Bankomat GE Money Bank 5.11 km
čerpací stanice PAP OIL, Písek, Se... 5.34 km
Jednota Vráž 5.94 km
Jednota Kluky 6.13 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Drhovle... 8.96 km
Jednota Jetětice 10.17 km
Jednota Podolí 10.52 km
Jednota Kestřany 10.67 km
Jednota Varvažov 11.36 km
Jednota Kučeř 11.8 km
Jednota Květov 12.06 km
Jednota Slabčice 12.22 km
Jednota Albrechtice 13.65 km
Jednota Štěkeň 14.42 km
Jednota Čejetice 14.59 km
Jednota Lom 15.27 km
Jednota Velká Turná 15.45 km
Jednota Bernartice 15.51 km
Bankomat Česká spořitelna 15.72 km
Jednota Čimelice 15.73 km
čerpací stanice PAP OIL, Protivín... 15.86 km
Jednota Přeštovice 15.88 km
Jednota Borovany 16 km
čerpací stanice Benzina, Protivín... 16.02 km
Bankomat GE Money Bank 16.09 km
Bankomat Komerční banka 16.11 km
Bankomat Česká spořitelna 16.16 km
čerpací stanice EuroOil, Sedlice u... 16.74 km
Jednota Drahonice 16.99 km
Jednota Krč 17.05 km
Jednota Probulov 17.08 km
Jednota Hrejkovice 17.25 km
Jednota Sedlice 17.27 km
Jednota Cehnice 17.29 km
Jednota Zbelítov 17.29 km
Jednota Škvořetice 17.55 km
čerpací stanice Benzina, Milevsko... 17.63 km
Jednota Radomyšl 17.66 km
Jednota Kostelec 18.02 km
čerpací stanice Benzina, Orlík nad... 18.06 km
Bankomat ČSOB 18.24 km
Bankomat Česká spořitelna 18.32 km
Bankomat GE Money Bank 18.33 km
CENTRUM Milevsko 18.33 km
Bankomat Komerční banka 18.33 km
Jednota Orlík nad Vltavou 18.34 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.42 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.42 km
Bankomat Komerční banka 18.43 km
Bankomat ČSOB 18.43 km
Bankomat Česká spořitelna 18.45 km
Jednota Přílepov 18.53 km
Bankomat Poštovní spořitelna 19 km
Bankomat ČSOB 19.02 km
Jednota Pechova Lhota 19.19 km
Jednota Radětice 19.71 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Písek

batoh
nádraží Písek
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

vlaková zastávka Písek město

batoh
vlaková zastávka Písek město
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: písecko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Šumava se nachází na jihozápadní hranici České republiky u hranic s Německem (Dolní Bavorsko a Horní Falcko) a Rakouskem (Horní a Dolní Rakousko) . Její délka od údolí Chodské Úhlavy k Vyšebrodskému průsmyku je cca 120km, maximální šířka Šumavy a jejího podhůří je 45km. Hřebenem Šumavy prochází hlavní evropské rozvodí a to mezi Černým a Severním mořem. Jako jeden z největších souvislých komplexů lesa ve střední Evropě je nazýván i Zeleným srdcem Evropy. Na 920 km2 zde leží dva národní parky - na německé straně od roku 1970 Národní park Bavorský les (Nationalpark Bayerischer Wald), na české od roku 1991 největší český Národní park Šumava s rozlohou 680 km2. Šumava, jako jedno s nejstarších pohoří Evropy, je tvořena horninami prvohorního stáří, zejména žulami, rulami a svory. Je to lesnaté kopcovité pohoří s rozsáhlými náhorními plošinami a údolími vodních toků (Křemelná, Vydra) . Na bavorské a rakouské straně klesá pohoří výrazně, na české straně pozvolně. Na rozsáhlé ploché horské pláně vyčnívají klenby hlavních vrcholů. Nejvyšším vrcholem Šumavy je Velký Javor (1 456 m n. m.) na bavorské straně hranice. Nejvyšším vrcholem české části je Plechý (1378 m n. m.). Šumava nabízí množství možností jak pro letní, tak pro zimní rekreaci. K nejvýznamějším střediskům rekreace patří Špičácké sedlo a Železná Ruda, Zadov a Churáňov, Kašprské Hory, Antýgl, Srní, Modrava nebo Lipenská vodní nádrž. V oblasti naleznete mnoho moderních lyžařských středisek zaměřených na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy, kterým nabízí maximum pohodlí. O komfortní a rychlou přepravu na sjezdovky se starají moderní lyžařské vleky a lanovky. Pro poznávání Šumavy využijte komfortní ubytování pro rodiny s dětmi, rodinnou dovolenou, ubytování s dětmi na horách, víkendové pobyty s dětmi, rodinné víkendové pobyty, pobyty s dětmi. Vybírejte z rozsáhlé nabídky ubytování v penzionech, apartmánech, horských hotelích, chatách, chalupách, farmách, zámcích, kempech.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Prázdno a ticho už bylo na hrázi; dav se rozprášil, jen tu a tam ještě zevloval některý opožděnec. Pršelo neustále, drobný, jemný, ale pronikavý déšť. Vody přelévající se přes brlení a řítící se po splavu hučely jako dřív, ale hladina rybniční klesala byť pomalu, přece znatelně. Opodál u čapu stála hlídka četníků a několik pěšáků; jiné hlídky se procházely po hrázi, zastavujíce se chvílemi pod starými košatými duby, které je poněkud chránily před deštěm.

„Mohli bychom se trochu osušit a občerstvit u nás, pane správce," vece porybí; „nevím, jak je vám, ale já jsem pořádně hladov. Voda ubíhá, není se již čeho obávat, a lidé se již také rozutíkali. Nemáme tu vlastně už co dělat. Pro všechno ještě pěšáci dohlídnou — budou se střídat. Pojďte vy taky, baštýři, a četníkům se rovněž zavděčíme, pozveme-li je na snídaníčko a na nějaký doušek piva..."

Vtom se objevila na můstku, klenoucím se přes splav, ženská postava, všecka zahalená v modrý vlněný šátek, jehož třásně jí visely přes obličej. Rychle vykračovala, běžela téměř.

— Spatřivši skupinu mužů, přímo k nim zaměřila. Jak doběhla, šátek odhrnula, rukama zalomila.

„Och moji páni... moji zlatí páni!" — sípavě, trhaně se jí drala řeč — „pro Kristovo umučení!... Prosím, kde je Petr...

— Petr mládek..."

„Nu, co je s Petrem, děvče?" tázal se porybí všecek udiven.

„Vždyť mi řekli, že mu přerazili ruku kamenem... že spadl do vody... že se utopil..."

„Ale kdepak utopil! — U nás je, převléká se. Copak mu chcete ?"

Děvče neodpovědělo — v největším chvatu vpřed se hnalo.

„Kdopak je ta holka? — Mně se zdá, že ji někdo pobláznil," ptal se porybí. Baštýř se dal do smíchu.

„To se podívejme, ta ho má ráda! — To je Rozára Krušnejch z Pašic, dcera hospodáře, který byl s Potužákem. Sedm let už mají spolu známost..."

„A ještě si asi hodně počkají, než se za sebe dostanou," doložil porybí; „a což táta? — Nebrání?"

„U Krušnejch táta nemá co poroučet," odpověděl baštýř; „selka tam vládne a ta je pro mládka." „Hm — a v počestnosti jsou?" „Nu, nevím, ale prozatím kolíbku ještě nejednali." Smáli se oba dva.

„Nesmějte se," pravil správec, „je to vlastně smutná kapitola, tahle. Z těchhle poměrů je buď mnoho nemanželských dětí a plynoucí z nich opletačky a nepřístojnosti, nebo staří rodiče s malými dětmi, jichž zaopatření se nedočkávají."

„Pravda, ale co dělat? Je už tomu tak, a změnit to nelze. Mládek je jako voják. Mladí páni u hospodářství a lesničtí adjunkti se nemají lépe. Šedivých ženichů je u nás dost."

„Ba právě," pravil s povzdechem správec, pán to blízký padesátce, který se asi před sedmi lety byl ženil; však že zaletěly asi jeho myšlenky k mladé ženě a ke třem maličkým děťátkům. „Já být sedlákem, netrpěl bych dceři známost se žádným z našich mládků..."

Rozárka Krušných, co mohla rychle běžíc duby posázenou hrází, dohonila zatím trojici před ní kráčejících mužů, jež chtěla předběhnouti. Ve své touze spatřit svého Petra neměla oči pro nikoho jiného a nepovšimla si ani, že jeden z těchto mužů byl její otec; než Krušnej ji poznal a zavolal na ni.

„Kde ty se tu bereš, holka ?"

Stanula, zalekla se poznávajíc otce, ale dlouho strach netrval.

„Fišmajstrům jdu," odsekla krátce. „Nu, a co lam?"

„Tím? Aji Petr je lam prý. Řekli mi to páni na hrázi... vlastně baštýř to řekl…“

„Přoč se jí ptáte, pantáto?" dél s obvyklým svým úšklibkem Polda Karhoun, jenž se přidržel obou sedláků, k malé radosti Krušného; „nezdržujtr ji; dyť vidíte, že má naspěch za šamstrem."

Krušnej se zastyděl, slyše tuto řeč, a zlost ho vzala.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky