Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Babylon

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: domažlicko
GPS: 49°23'56.624"N, 12°52'6.999"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Babylon leží na trati Plzeň hl. n. - Česká Kubice státní hranice (dále Fürth im Wald DB) a v jízdním řádu je pro cestující označená číslem 180. Trať vede z Plzně přes Plzeň jižní předměstí, Nýřany, odbočku Vránov, Domažlice, odbočku Pasečnice (podjíždí raritu – jediný železniční akvadukt v ČR), Českou Kubici do Německa do Fürth im Wald. Jedná se o jednokolejnou trať, na níž byl provoz zahájen v roce 1861. Navazující tratě jsou: 160 Plzeň hl. n. - Mladotice - Blatno u Jesenice - Kaštice - Žatec západ, 170 Beroun - Zdice - Rokycany - Chrást u Plzně - Plzeň hl. n. - Plzeň jižní předm. - Pňovany - Svojšín - Planá u Mar. Lázní - Mariánské Lázně - Cheb - Cheb st. hr. (Schirnding DB), 183 (Bayerisch Eisenstein DB) Železná Ruda st. hr. - Janovice nad Úhlavou - Klatovy - Plzeň hl. n., 190 České Budějovice - Výhybna Nemanice - Dívčice - Číčenice - Protivín - Ražice - Strakonice - Horažďovice předměstí - Nepomuk - Nezvěstice - Plzeň hl. n.. Dále trať 184 (Domažlice) Odbočka Pasečnice - Poběžovice - Bor - Planá u Mariánských Lázní a trať 185 Horažďovice předměstí - Klatovy - Janovice nad Úhlavou – Domažlice.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Stará Pošta, Hartmanice - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

pomník padlých WWI, Babylon

batoh
pomník padlých WWI, Babylon
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

SDH Babylon

batoh
SDH Babylon
Šumava A-Z: hasičské sbor...
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

kaple Babylon

batoh
kaple Babylon
Šumava A-Z: kaple
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

stavení č.p. 5, Babylon

batoh
stavení č.p. 5, Babylon
Šumava A-Z: architektura
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
pomník padlých WWI, Babylon 0.38 km
SDH Babylon 0.4 km
kaple Babylon 0.41 km
stavení č.p. 5, Babylon 0.41 km
stavení č.p. 12, Babylon 0.43 km
Babylon 0.46 km
rybník Babylon 0.59 km
Pasečnický rybník 1.62 km
Pila 1.69 km
kostel sv. Františka z Assisi, Pas... 1.8 km
Pasečnice 1.83 km
vlaková zastávka Havlovice 2.01 km
akvadukt Hadrovec 2.06 km
Na Štejfu 2.34 km
přírodní park Zelenov 2.47 km
Baarová Lída 2.55 km
Nový Oldřich 2.55 km
Pecácký mlýn, Pec pod Čerchovem... 2.56 km
dřevorubecké slavnosti, Pec pod Če... 2.58 km
pamětní deska Jan. Fr. Hruška 2.62 km
rodný dům J.F. Hrušky, Pec pod Čer... 2.62 km
Hruška Jan František 2.62 km
Šumná města - Pec pod Čerchovem... 2.66 km
SDH Pec pod Čerchovem 2.67 km
hrob Thomayerové 2.7 km
hřbitov Trhanov 2.7 km
pomník padlých WWI, Pec pod Čercho... 2.72 km
Dřevorubecké muzeum, Pec pod Čerch... 2.74 km
Náš venkov: Dřevorubecká vesnice... 2.74 km
Pec pod Čerchovem 2.74 km
pojízný ateliér malíře Jaroslava Š... 2.76 km
kaple sv. Prokopa, Pec pod Čerchov... 2.76 km
Špillarova vila 2.77 km
Špillar Jaroslav 2.77 km
roubenka Pec pod Čerchovem 2.77 km
návesní rybník, Trhanov 2.83 km
pomník Mistra Jana Husa, Trhanov 2.84 km
sv. Jan Nepomucký, Trhanov 2.87 km
SDH Trhanov 2.88 km
pomník padlých WWI, Trhanov 2.9 km
Trhanov 2.9 km
kaple Trhanov 2.91 km
chudobinec Trhanov 2.92 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Trhan... 2.93 km
dětské hřiště Trhanov 2.95 km
zámek Trhanov 2.95 km
pamětní deska Josef Thomayer 2.96 km
Thomayer František Josef 2.96 km
Thomayer Josef 2.96 km
Trhanovská alej 3.01 km
NS Špillarova stezka 3.05 km
vlaková zastávka Trhanov 3.14 km
kaple sv. Jana Křtitele, Chodov 3.45 km
pomník padlých WWI, Chodov 3.47 km
Chodov 3.47 km
lidová stavení, Chodov 3.49 km
Chodský pes, Hrádek 3.57 km
Nemanský mlýn, Havlovice 3.57 km
Prsť z bojiště u Zborova, Hrádek... 3.59 km
pomník Jana Sladkého - Koziny na H... 3.59 km
Kozinova lípa, Hrádek 3.59 km
dětské hřiště Hrádek 3.6 km
roubenka Stráž 3.61 km
SDH Stráž 3.61 km
kaple sv. Vavřince, Stráž 3.64 km
Stráž 3.65 km
pomník padlých WWI i II, Stráž 3.72 km
pomník padlých WWI, Havlovice 3.8 km
Havlovice 3.8 km
SDH Havlovice 3.81 km
pamětní deska kázání msgre. Bohumi... 3.85 km
Vavřinecké lípy, Domažlice 3.85 km
kostel sv. Vavřince, Stráž - Domaž... 3.85 km
Nový Hamr 4.01 km
dvůr U Rosochů, Újezd u Domažlic... 4.02 km
Kozinův statek, Újezd u Domažlic... 4.03 km
Kozina Jan Sladký 4.03 km
dětské hřiště, Újezd u Domažlic... 4.04 km
pomník Mistra Jana Husa, Újezd u D... 4.04 km
dvůr U Keplů, Újezd u Domažlic 4.05 km
kaple sv. Václava, Újezd u Domažli... 4.05 km
pomník padlých WWI i II, Újezd u D... 4.06 km
SDH Újezd u Domažlic (nová) 4.06 km
Újezd u Domažlic 4.07 km
pamětní deska Virgil Paul Kirkhama... 4.07 km
Kirkham Virgil Paul, pilot 362. Fi... 4.07 km
SDH Újezd u Domažlic (stará) 4.09 km
dvůr U Podestátů, Újezd u Domažlic... 4.11 km
dvůr U Pelnářů, Újezd u Domažlic... 4.11 km
vyhlídková věž na Kubíčkově skále,... 4.13 km
Tlumačov 4.45 km
pomník padlých RA WWII, Výhledy 4.86 km
Výhledy 700 m n. m. 4.88 km
pomník J.Š. Baara, Výhledy 4.88 km
pomník padlých US WWII, Výhledy 4.89 km
kaple sv. Anny, Domažlice 5.02 km
pomník Josefa Svačiny 5.05 km
hrob rudoarmějců, hřbitov Klenčí p... 5.12 km
hrob Chodských odbojářů 5.13 km
Nevolice 5.15 km
hřbitov Klenčí pod Čerchovem 5.15 km
hrob Josef Královec 5.16 km
hrob Jan Šebek 5.16 km
hrob Jindřich Šimon Baar 5.18 km
hrob Jindřich Jindřich 5.18 km
kaple hřbitovní, Klenčí pod Čercho... 5.18 km
kaple sv. Martina, Nevolice 5.19 km
pomník padlých WWI, Nevolice 5.2 km
Smrt stopařek 5.27 km
Folmava 5.35 km
bazén Domažlice 5.45 km
vlaková zatávka Klenčí pod Čerchov... 5.54 km
kašna Klenčí pod Čerchovem 5.57 km
kostel sv. Martina, Klenčí pod Čer... 5.57 km
muzeum Klenčí pod Čerchovem 5.57 km
infocentrum Klenčí pod Čerchovem... 5.57 km
infocentrum Chodská liga 5.57 km
pamětní deska Jindřich Jindřich... 5.58 km
pamětní deska osvobození, Klenčí p... 5.58 km
roubenka Klenčí pod Čerchovem 5.59 km
Baar Jindřich Šimon 5.59 km
sv. Jan Nepomucký, Klenčí pod Čerc... 5.59 km
kasárna Domažlice 5.59 km
pomník padlých WWI, Klenčí pod Čer... 5.61 km
pomník Mistra Jana Husa, Klenčí po... 5.61 km
Vrba Jan 5.62 km
Jindřich Jindřich 5.62 km
stará pošta, Klenčí pod Čerchovem... 5.63 km
pamětní deska A. V. Suvorov 5.63 km
fara Klenčí pod Čerchovem 5.64 km
rodný dům Jindřicha Šimona Baara... 5.64 km
Klenčí pod Čerchovem 5.64 km
pamětní deska Jindřich Šimon Baar... 5.65 km
Klenečský rybník 5.67 km
vlaková zastávka Domažlice město... 5.77 km
Územní vojenská správa Domažlice... 5.88 km
pomník Petra Hany 6.03 km
dětské hřiště Domažlice 6.06 km
dvůr U Kryslů, Draženov 6.08 km
návesní rybník Draženov 6.1 km
Mrákov 6.1 km
muzeum Chodska Domažlice 6.16 km
hrad Domažlice 6.16 km
památník obětem komunismu, Domažli... 6.16 km
památník Antonín Příhoda 6.19 km
pamětní deska domažlického gymnasi... 6.19 km
pomník obětem nacismu, Domažlice... 6.21 km
soubor soch v ohradní zdi kláštera... 6.22 km
rodný dům Max Duffek, Domažlice 6.22 km
pamětní deska Max Duffek 6.23 km
Šumná města - Domažlice 6.23 km
augustiniánský klášter a kostel Na... 6.26 km
Draženov 6.27 km
pamětní deska Božena Němcová 6.27 km
Fremuthova jedle Dolní Folmava 6.27 km
pamětní deska Alois Jirásek 6.27 km
pomník padlých WWI, Draženov 6.28 km
modelová železnice Domažlice 6.28 km
Boček Zdeněk 6.28 km
Halík Tomáš, Mons. 6.28 km
Steidl Antonín, MUDr. 6.28 km
Evropan z Domažlic, Marie Korandov... 6.28 km
Chodské slavnosti, Domažlice 6.28 km
Domažlice 6.28 km
Klíma Ladislav 6.28 km
pamětní deska J.K. Tyl, Domažlice... 6.3 km
tématický okruh Chodský květ 6.3 km
Antonín Steidl - Čeněk Vosmík, Dom... 6.31 km
pamětní deska Jaroslav Vrchlický... 6.32 km
Tři chlapi na cestách 6.32 km
kaple Panny Marie, Draženov 6.32 km
Čerchov 1042 m n. m. 6.34 km
SDH Draženov 6.34 km
pamětní deska Josef Pelnář 6.36 km
Pelnář Josef 6.36 km
radnice Domažlice 6.37 km
pivovar Domažlice 6.37 km
infocentrum Domažlice 6.38 km
Vzduchoplavec Kráčmera - Nad Domaž... 6.38 km
galerie Bratří Špillarů, Domažlice... 6.38 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Čerchov... 6.39 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 6.39 km
pamětní deska osvobození Domažlice... 6.39 km
kašna Domažlice 6.4 km
pamětní deska Kryštof Hrubý 6.4 km
kostel Narození Panny Marie, Domaž... 6.4 km
Cyklotoulky - Domažlice 6.41 km
rodný dům rychtáře Krysla, Draženo... 6.41 km
Umlčovaným - Michal Šarše, Domažli... 6.42 km
pamětní deska K.J. Erben, Domažlic... 6.43 km
galerie Dorka 6.44 km
pamětní deska páter Václav Antony... 6.44 km
fara Domažlice 6.44 km
památník Jakuba Royta 6.45 km
SDH Domažlice 6.47 km
pomník padlých WWI, Starý Klíčov... 6.48 km
Fastr Petr 6.49 km
pamětní deska Petr Fastr, Domažlic... 6.49 km
Starý Klíčov 6.5 km
Dolejší brána, Domažlice 6.54 km
kaple sv. Václava, Starý Klíčov... 6.55 km
pamětní deska T.G.Masaryk, Domažli... 6.56 km
hraniční přechod Folmava - Fürth i... 6.58 km
pomník Svobody, Domažlice 6.69 km
smrk u zámečku Dolní Folmava 6.69 km
nádraží Domažlice 6.73 km
kostel U Svatých, Domažlice 6.73 km
hraniční přechod Ovčí vrch - Hochs... 6.86 km
skiareál Capartice - Na sádku 6.87 km
pamětní deska Matěj Blacký 6.94 km
Ždánov u Draženova 6.94 km
kostel sv. Antonína, Luženičky 6.95 km
Luženičky 6.97 km
železniční most u Smolova 6.99 km
podvodní pozorovací kabina Klíčov ... 7 km
SDH Ždánov 7.07 km
zámek Ždánov 7.07 km
Veský rybník, Ždánov 7.08 km
Čapek-Chod Karel Matěj 7.13 km
židovský hřbitov Domažlice 7.16 km
hraniční přechod Pod Třemi znaky -... 7.24 km
hřbitov Domažlice 7.29 km
hraniční přechod Česká Kubice - Fü... 7.43 km
hřbitov Luženičky 7.43 km
povrchový lom Ždánov 7.51 km
SDH Luženice 7.52 km
FFW Schafberg (D) 7.58 km
Luženice 7.61 km
Staňkův mlýn, Domažlice 7.64 km
kaple sv. Anny, Luženice 7.65 km
vlaková zastávka Postřekov 7.68 km
roubenka Luženice 7.69 km
hamr Voithenberghütte (D) 7.72 km
bitva u Domažlic 7.76 km
Baldovské návrší 7.76 km
Casablanca 7.76 km
Smudek Nepolapitelný Jan 7.76 km
Nepolapitelný Jan 7.76 km
kaple Nejsvětější Trojice, Baldovs... 7.78 km
SDH Díly 7.86 km
vyhlídka Díly 7.86 km
pamětní deska Josef Buršík 7.9 km
pomník padlých WWI i II, Postřekov... 7.9 km
Buršík Josef, armádní generál 7.91 km
rodný dům Josef Buršík 7.91 km
Díly 7.92 km
pomník padlých WWI, Díly 7.92 km
Kreuz Jakub 7.92 km
pamětní deska čestní občané 7.92 km
Kreuz Karel 7.92 km
Královec Josef 7.92 km
Anderle Jiří 7.92 km
Rumburská vzpoura 7.92 km
pamětní deska Jakub Bernard (rumbu... 7.92 km
rybník Pařezov 7.93 km
pamětní deska obětem nacismu, Díly... 7.95 km
kaple sv. Cyrila a Metoděje, Díly... 7.95 km
pamětní deska osvobození Díly 7.95 km
pamětní deska Jan Čáp, Postřekov... 7.96 km
muzeum krojů Postřekov 7.96 km
kaple sv. Jakuba, Postřekov 7.97 km
Boček Bohumil, generál 7.97 km
O zlém snu 7.97 km
Stašek Bohumil, Msgre. 7.97 km
Postřekov 7.97 km
Vyprávěj mámo, jak to bylo - Eva E... 7.97 km
roubenka Díly 8.02 km
hasičské muzeum Postřekov 8.09 km
Pařezov - Starý a Nový 8.14 km
hraniční přechod Čerchov - Lehmgru... 8.15 km
SDH Pařezov 8.2 km
hraniční přechod Tři znaky - Drei ... 8.23 km
pomník mistra Jana Husa, Pařezov 8.32 km
skiareál Fürth im Wald - Gibacht (... 8.61 km
přestřelka postřekovských s SS 8.9 km
golflcub Fürth im Wald (D) 8.91 km
památník bitvy u Domažlic - glorie... 9.08 km
Drachensee (D) 9.12 km
Nestvůra z Dračího jezera, Thomas ... 9.12 km
pomník padlých WWI i II, Fürth im ... 9.32 km
pomník padlých námořníků WWI i II,... 9.35 km
u Koutu na Šumavě při nehodě zemře... 9.39 km
pomník padlých Prusko-francouzské ... 9.39 km
kostel sv. Jiří, Kout na Šumavě... 9.6 km
zámecká lípa, Kout na Šumavě 9.62 km
pivovar Kout na Šumavě 9.62 km
fara Kout na Šumavě 9.63 km
kašna Kout na Šumavě 9.64 km
zámek Kout na Šumavě 9.66 km
Šamberger František 9.66 km
Kout na Šumavě 9.67 km
památník Františka Šambergera 9.67 km
kaplička Fürth im Wald (D) 9.7 km
hřbitov Fürth im Wald (D) 9.72 km
roubenka, Kout na Šumavě 9.73 km
ZOO podvodní stanice a obora Wildg... 9.73 km
horská služba Fürth im Wald (D) 9.76 km
kaple Nejsvětější Trojice, Kout na... 9.78 km
pomník padlých WWI, Kout na Šumavě... 9.86 km
koupaliště Fürth im Wald (D) 9.98 km
sklářská galerie a horský hostinec... 9.98 km
Krvavá léta - Zákeřná Akce Kámen... 10 km
Státní bezpečnost - akce Kameny 10 km
Novodvorský rybník 10.09 km
muzeum Flederwisch, Fürth im Wald ... 10.1 km
Fürth im Wald (D) 10.21 km
Bílkovský javor, Starý Dvůr 10.22 km
zámecká kašna Fürth im Wald (D)... 10.25 km
infocentrum Fürth im Wald (D) 10.25 km
hradní studna Fürth im Wald (D) 10.25 km
Skolení draka, Fürth im Wald (D) 10.27 km
high–tech drak, Fürth im Wald (D)... 10.27 km
kostel Mariä Himmelfahrt, Fürth im... 10.28 km
zvonkohra Fürth im Wald (D) 10.28 km
muzea u městské věže, Fürth im Wal... 10.28 km
Cyklotoulky - Fürth im Wald (D) 10.29 km
Stadtturm, Fürth im Wald (D) 10.29 km
lípa u Krysálů, Nový Dvůr 10.29 km
horní kašna Fürth im Wald (D) 10.32 km
U čtyřech lip, Starý Dvůr 10.33 km
nádraží Kout na Šumavě 10.4 km
hrob Jiřího Leopolda Weisla 10.41 km
pomník padlých WWII, Všeruby 10.42 km
pomník padlých WWI, Všeruby 10.42 km
dolní kašna Fürth im Wald (D) 10.42 km
hřbitov Všeruby 10.45 km
Modřínovec 685 m n. m. 10.46 km
15. rota PS, Všeruby 10.47 km
kostel sv. Archanděla Michaela, Vš... 10.47 km
hraniční přechod Všeruby - Eschlka... 10.47 km
Váchalovský mlýn, Kout na Šumavě... 10.49 km
fara, Všeruby 10.51 km
památník Boženy Němcové 10.51 km
kostel sv. Leonharda, Fürth im Wal... 10.51 km
sv. Leonhard, Fürth im Wald (D) 10.52 km
SDH Všeruby 10.53 km
Němcová Božena 10.54 km
Všeruby 10.54 km
kapitulace 11. PzD von Wietersheim... 10.54 km
povídky, Božena Němcová 10.54 km
Swingtime 10.54 km
dětské hřiště Všeruby 10.59 km
kostel sv. Václava, Brůdek 10.6 km
Starý Dvůr 10.74 km
Brůdek 10.84 km
bitva u Brůdku 10.84 km
Starodvorské duby, Starý Dvůr 10.88 km
Japonská zahrada, Fürth im Wald (D... 10.89 km
kaple Grossaign (D) 11.02 km
Grossaign (D) 11.05 km
FFW Grossaign (D) 11.11 km
Váchal Josef 11.12 km
akvapark Waldmünchen (D) 11.19 km
hraniční přechod Lísková - Haselba... 11.38 km
kaple sv. Jana Křtitele, Prapořišt... 11.43 km
roubenka, Prapořiště 11.46 km
altán na Tanaberku 11.48 km
kostel sv. Anny, Tanaberk 11.51 km
kostel sv. Jakuba, Eschlkam (D) 11.53 km
lípy na Tanaberku 11.53 km
Eschlkam (D) 11.55 km
pomník padlých WWII, Eschlkam (D)... 11.59 km
kašna Eschlkam 11.6 km
lanový park Waldmünchen (D) 11.62 km
Waldschmidtovo muzeum, Eschlkam (D... 11.65 km
Schmidt Maximilian (D) 11.65 km
zřícenina Rýzmberk 11.75 km
Consuela, George Sandová 11.75 km
Pohraniční a Trenckovo muzeum, Wal... 11.77 km
pomník Vojtěchu Rettovi 11.79 km
FFW Eschlkam (D) 11.88 km
infocentrum Waldmünchen (D) 11.94 km
městská věž, Waldmünchen (D) 11.94 km
nádraží Kdyně 11.95 km
hřbitov Eschlkam 11.97 km
pomník padlých WWI, Podzámčí 12.13 km
Sokolovna Kdyně 12.17 km
SDH Kdyně 12.2 km
synagoga Kdyně 12.22 km
Zelený život, Jakub (Jack) Flor 12.32 km
Stanětice 12.32 km
Šamberk František Ferdinand 12.32 km
Hoetzel Jiří Prof. JUDr. 12.32 km
Flor Jack Jakub 12.32 km
kašna Kdyně 12.34 km
památník Lidé bděte 12.37 km
infocentrum Kdyně 12.39 km
muzeum Příhraničí Kdyně 12.39 km
pomník padlých WWI, Kdyně 12.41 km
Kdyně 12.42 km
Dvě linie volnosti a skleslosti - ... 12.43 km
radnice Kdyně 12.43 km
Bratr Měsíc a sestra Slunce - Pete... 12.48 km
Dům Evropa - Václav Bláha, Eschlka... 12.49 km
kaple Eschlkam (D) 12.5 km
kaple u kostela, Kdyně 12.79 km
hřbitov Kdyně 12.81 km
SDH Nová Ves 12.82 km
kaple Stachesried (D) 12.82 km
kostel sv. Mikuláše, Kdyně 12.83 km
hrob Josefa Wrbaty 12.83 km
kaple Nová Ves 12.84 km
Nová Ves u Kdyně 12.86 km
dětské hřiště Nová Ves 12.87 km
Stachesried (D) 12.95 km
fara Kdyně 12.97 km
památník Antonín Švehla, Brnířov... 13.15 km
kaple sv. Martina, Brnířov 13.18 km
Brnířov 13.18 km
SDH Brnířov 13.19 km
Pavilon umění Stachesried 13.19 km
pamětní kámen 500 let, Brnířov... 13.2 km
návesní rybník, Brnířov 13.2 km
Rittstein Michael 13.26 km
infocentrum Poběžovice 13.31 km
muzeum lesa, Sengenbühl (D) 13.45 km
koupaliště Na Hájovně, Kdyně 13.56 km
Lazce 13.83 km
Toulavá kamera ČT - Horšovský Týn... 13.89 km
hraniční přechod Lučina - Untergra... 14.02 km
kostel sv. Anny na Vršíčku, Horšov... 14.08 km
Lučina 14.13 km
mlýn svatá Anna 14.2 km
lipová alej ke sv. Anně, Horšovský... 14.21 km
Blížejov 14.22 km
Budka Andy 14.22 km
fara Blížejov 14.26 km
kostel sv. Martina, Blížejov 14.27 km
SDH Blížejov 14.33 km
nádraží Blížejov 14.6 km
Pláně 14.64 km
kaple Hluboká 14.71 km
Hluboká u Kdyně 14.75 km
nádraží Horšovský Týn 14.82 km
zámek Přívozec 14.85 km
hřbitov Horšovský Týn 14.89 km
vlaková zastávka Chodská Lhota 14.91 km
kaple sv. Petra, Mlýnská kaple, Po... 14.94 km
SDH Hluboká 14.94 km
mlýn Přívozec 14.97 km
Koráb u Kdyně 773 m n. m. 14.98 km
kaple sv. Václava, Nová Ves 15 km
Nová Ves u Horšovského Týna 15 km
SDH Přívozec 15 km
kaple Panny Marie, Přívozec 15.01 km
sirotčinec sv. Josefa, Nová Ves, H... 15.04 km
Bořek-Dohalský Antonín, Msgre. ThD... 15.09 km
Přívozec 15.09 km
kostel sv. Apolináře, Horšovský Tý... 15.11 km
rozhledna na Šibeničním vrchu, Hor... 15.13 km
hřbitov Lštění u Blížejova 15.17 km
pomník padlých WWI, Horšovský Týn... 15.25 km
SDH Srby 15.25 km
kostel sv. Jana Křtitele, Srby 15.25 km
kaple výklenková na mostě, socha s... 15.27 km
Františkov u Blížejova 15.28 km
pomník padlých WWII, Srby 15.3 km
Srby 15.32 km
kaple Panny Marie Bolestné, Polžic... 15.33 km
Na Šteflích 15.34 km
Polžice 15.34 km
Wenzel Stahl 15.34 km
sýpka Horšovský Týn 15.39 km
renesanční dům č.p. 105, Horšovský... 15.41 km
renesanční dům č.p. 100, Horšovský... 15.44 km
Horšovský Týn 15.44 km
klasicistní dům č.p. 107 Horšovský... 15.45 km
zámek Horšovský Týn 15.46 km
Štíty království českého, Jak rost... 15.46 km
Štíty království českého, Pomíjivá... 15.46 km
Štíty království českého, Bůh za h... 15.46 km
Nesmrtelná Teta 15.48 km
zvonice Horšovský Týn 15.5 km
pamětní deska krále Eduarda VII.... 15.51 km
kostel sv. Petra a Pavla, Horšovsk... 15.51 km
pivovar a lihovar Horšovský Týn 15.51 km
Dobrovský Josef 15.52 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Chodská... 15.52 km
fara Horšovský Týn 15.53 km
javor pod zámkem, Horšovský Týn... 15.54 km
Švehlík Alois 15.55 km
pomník padlých WWI, Lštění 15.55 km
pamětní deska osvobození Horšovský... 15.56 km
dům č.p. 51, Horšovský Týn 15.56 km
klasicistní dům č.p. 50, Horšovský... 15.57 km
Lštění u Blížejova 15.58 km
infocentrum Horšovský Týn 15.58 km
gotický dům č.p. 15, Horšovský Týn... 15.6 km
kostel sv. Jana Křtitele, Lštění... 15.68 km
klasicistní dům, Horšovský Týn... 15.69 km
kapucínský klášter Horšovský Týn... 15.76 km
tvrz Lštění 15.77 km
SDH Chodská Lhota 15.8 km
Sokol Chodská Lhota 15.86 km
kaple sv. Václava, Chodská Lhota 15.86 km
gotická hláska, Horšovský Týn 15.96 km
Chodská Lhota 16 km
Loretánská kaple, Horšovský Týn... 16.01 km
pomník padlých WWI, Chodská Lhota... 16.1 km
SDH Chotiměř 16.13 km
dětské hřiště Chotiměř 16.14 km
Liščí 16.14 km
Fučík Julius 16.14 km
Krvavá léta - Odbojář Julius Fučík... 16.14 km
Chotiměř 16.15 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Chotim... 16.19 km
Prostřední rybník 16.23 km
mlýn Chotiměř 16.23 km
zámek Chotiměř 16.26 km
Dům rozsévání, Neukirchen bei Heil... 16.54 km
hřbitov Neukirchen bei Heiligen Bl... 16.56 km
kostel, Neukirchen bei Heiligen Bl... 16.58 km
fara Neukirchen bei Heiligen Blut ... 16.62 km
kaple sv. Anny a křížová cesta, Ne... 16.64 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Neukir... 16.64 km
přírodní rezervace Netřeb 16.78 km
zřícenina hradu Netřeb 16.8 km
Nové Chalupy u Kdyně 16.85 km
tisy červené, Netřeb 16.87 km
Jezvinec 16.89 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kanice... 16.92 km
hřbitov Červené Dřevo 16.94 km
zřícenina kostela Panny Marie Bole... 16.97 km
chalupa Kanice 15 16.98 km
roubenka Kanice 16.98 km
Kanice 17 km
Červené Dřevo 17.03 km
Sokol Kanice 17.04 km
Liščí hájovna 17.04 km
zámek Kanice 17.08 km
Mezholezy 17.1 km
hraniční přechod Fleky - Hofberg... 17.1 km
Vítání 17.12 km
Šejna Jan 17.12 km
chalupa Kanice 66 17.13 km
SDH Mezholezy 17.14 km
kaple sv. Bernarda - Medvědí kaple... 17.18 km
památník selských mučedníků Mezhol... 17.23 km
kaple Mezholezy 17.24 km
PP Svatý Bernard 17.27 km
Neukirchen bei Heiligen Blut 17.3 km
pomník padlých WWI, Neukirchen bei... 17.31 km
lípy Neukirchen bei Heiligen Blut 17.31 km
Poutní muzeum, Neukirchen bei Heil... 17.32 km
kašna Neukirchen bei Heiligen Blut... 17.32 km
kaple Neukirchen bei Heiligen Blut... 17.35 km
kaple náhrobní Panny Marie Bolestn... 17.52 km
SDH Semošice 17.57 km
Orlovická hora 17.61 km
vlaková zastávka Mutěnín 17.61 km
Semošice 17.62 km
pomník padlých WWI, Přední Fleky... 17.65 km
Přední Fleky 17.66 km
Maškův mlýn 17.75 km
Orlovice 17.8 km
FFW Atzlern (D) 17.83 km
fara Loučim 17.85 km
lípy Loučim 17.87 km
sv. Jan Nepomucký, Loučim 17.87 km
hrob Rudolfa Mayera 17.87 km
kostel Narození Panny Marie, Louči... 17.87 km
o obrech v Loučimi 17.87 km
hřbitov Loučim 17.88 km
SDH Loučim 17.97 km
pomník Mistra Jana Husa, Loučim 17.98 km
Loučim 17.99 km
dětské hřiště Loučim 18.04 km
pomník FFW a Bergwacht, Neukirchen... 18.21 km
horská služba Neukirchen bei Heili... 18.25 km
vlaková zastávka Loučim 18.25 km
FFW Neukirchen bei Heiligen Blut (... 18.25 km
skiareál Hohen Bogen (D) 18.36 km
Nový mlýn, Pocinovice 18.39 km
zřícenina Treffelstein (D) 18.4 km
tvrz Tasnovice 18.71 km
Úsilov 18.78 km
Štítary 18.82 km
SDH Hostouň 18.82 km
kaple sv. Judy Tadeáše, Štítary... 18.84 km
stanoviště NATO Eckstein, Hohen Bo... 18.85 km
hřbitov starý Tasnovice 18.85 km
pomník padlých WWI, Tasnovice 18.86 km
fara Štítary 18.86 km
kostel sv. Vavřince, Štítary / Tas... 18.87 km
Tasnovice 18.87 km
Schubert Ottokar 18.87 km
mlýn Štítary 18.88 km
Slovanské hradiště Tasnovice 18.89 km
hřbitov Tasnovice 18.9 km
židovský hřbitov Loučim 18.93 km
hřbitov Hostouň 18.97 km
kaple hřbitovní Nanebevzetí Panny ... 18.98 km
Hoher Bogen (D) 1080 m n. m. 19.02 km
kaple sv. Václava, Křenovy 19.07 km
nádraží Hostouň 19.11 km
Hostouň 19.21 km
sousoší Nejsvětější Trojice, Hosto... 19.21 km
židovský hřbitov Puclice 19.26 km
kostel sv. Jakuba Většího, Hostouň... 19.26 km
sv. Jan Nepomucký, Hostouň 19.27 km
Lamberg (D) 19.28 km
fara Hostouň 19.29 km
zámek Hostouň 19.31 km
Únějovice 19.38 km
pomník padlých WWI, Únějovice 19.39 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Únějov... 19.39 km
koupaliště Pocinovice 19.44 km
hraniční přechod Rybník - Stadlern... 19.5 km
tvrz Únějovice 19.51 km
roubenka Libkov 19.56 km
17. rota PS, Svatá Kateřina 19.64 km
pomník Mistra Jana Husa, Libkov 19.65 km
Libkov 19.66 km
SDH Libkov 19.69 km
Pastýřova hruška Únějovice 19.75 km
Hanger (D) 19.8 km
muzeum řemesel Koloveč 19.82 km
hraniční přechod Svatá Kateřina - ... 19.86 km
SDH Pocinovice 19.99 km
dětské hřiště Pocinovice 20 km
ubytování v okolí

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail

apartmány 2040, Špičák

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: špičácko
šumavská obec: Špičák

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 300 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum Chodska Domažlice - otevírací dob...

    batoh
    muzeum Chodska Domažlice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • hasičské muzeum Postřekov - otevírací do...

    batoh
    hasičské muzeum Postřekov - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzea u městské věže, Fürth im Wald - ot...

    batoh
    muzea u městské věže, Fürth im Wald - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
  • Konzum Trhanov

    batoh
    Konzum Trhanov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Konzum Česká Kubice

    batoh
    Konzum Česká Kubice
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Konzum Tlumačov

    batoh
    Konzum Tlumačov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Konzum Folmava

    batoh
    Konzum Folmava
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Konzum Trhanov 3.21 km
Konzum Česká Kubice 3.39 km
Konzum Tlumačov 4.47 km
Konzum Folmava 5.1 km
čerpací stanice Benzina, Klenčí po... 5.25 km
čerpací stanice Benzina, Domažlice... 5.28 km
Konzum Domažlice 5.65 km
Bankomat Česká spořitelna 6.07 km
Konzum Mrákov 6.14 km
Konzum Draženov 6.16 km
Bankomat Komerční banka 6.22 km
Bankomat Komerční banka 6.22 km
čerpací stanice OMV, Draženov 6.26 km
Konzum Domažlice 6.34 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.36 km
Bankomat ČSOB 6.36 km
Bankomat Česká spořitelna 6.37 km
Bankomat Raiffeisenbank 6.39 km
Bankomat ČSOB 6.43 km
Bankomat Česká spořitelna 6.43 km
Bankomat Poštovní spořitelna 6.43 km
Bankomat GE Money Bank 6.47 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Folmava... 6.55 km
Konzum Starý Klíčov 6.62 km
čerpací stanice Shell, Domažlice... 7.42 km
Konzum Díly 7.98 km
Konzum Postřekov 8.04 km
Konzum Nový Kramolín 9.77 km
Konzum Kout na Šumavě 9.8 km
Konzum Zahořany 10.32 km
Konzum Milavče 11.18 km
čerpací stanice Benzina, Kdyně 11.63 km
Bankomat GE Money Bank 12.24 km
Konzum Kdyně 12.37 km
Bankomat Česká spořitelna 12.4 km
Bankomat Komerční banka 12.42 km
Bankomat ČSOB 12.43 km
Konzum Kdyně 12.44 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.45 km
Konzum Mnichov 13.2 km
Bankomat Česká spořitelna 13.29 km
Konzum Poběžovice 13.36 km
čerpací stanice EuroOil, Poběžovic... 13.4 km
Konzum Blížejov 14.29 km
čerpací stanice EuroOil, Horšovský... 14.8 km
Bankomat Komerční banka 15.09 km
Bankomat ČSOB 15.23 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.23 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.23 km
COOP DISKONT - Horšovský Týn 15.34 km
Konzum Horšovský Týn 15.37 km
Bankomat GE Money Bank 15.37 km
Bankomat Česká spořitelna 15.43 km
čerpací stanice Shell, Horšovský T... 15.49 km
Konzum Semošice 17.61 km
Konzum Osvračín 18.33 km
Konzum Úsilov 18.65 km
Konzum Černíkov 19.11 km
Konzum Hostouň 19.26 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Kout na Šumavě

batoh
nádraží Kout na Šumavě
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

vlaková zastávka Chodská Lhota

batoh
vlaková zastávka Chodská Lhota
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Národní park Šumava vznikl v březnu 1991 vyjmutím nejcennějších lokalit z Chráněné krajinné oblasti Šumava. Rozprostírá se na území Plzeňského a Jihočeského kraje při jihozápadní hranici s Německem a Rakouskem. Se svojí rozlohou 69 030 ha je největším národním parkem v ČR. Za svoji atraktivitu vděčí Národní park kromě jiného i dlouholeté existenci Pohraničního pásma nazývaného železnou oponou, která na několik desetiletí zastavila působení člověka v hraničních oblastech a dala tak prostor přirozenému vývoji krajiny. Uprostřed Evropy vznikl unikátní přírodní celek, jehož hodnoty si bezesporu zaslouží ochranu. Oblast Šumavy a Bavorského lesa tvoří společně jeden z nejrozsáhlejších lesních komplexů ve střední Evropě. Území NP leží v nadmořské výšce od 600 m n. m. (údolí Otavy u Rejštejna) do 1378 m n. m. (Plechý). Podle stupně ochrany přírody je NP rozdělen do tří zón: I. zóna - přísná přírodní (13% z celkové plochy), zahrnuje nejcennější části, území je ponecháno přirozenému vývoji bez vlivu člověka, platí zde zákaz vstupu mimo vyznačené trasy. II. zóna - řízená přírodní (83% z celkové plochy), člověkem převážně pozměněné lesní a zemědělské ekosystémy. III. zóna - okrajová (4% z celkové plochy), území značně pozměněné člověkem, osídlené nebo hospodářsky kultivované oblasti zejména obce, jejich okolí a zemědělské plochy. Vzácné lokality NP z hlediska ochrany rostlin a živočichů (15 000 ha) jsou navíc zahrnuty do šesti klidových území, ve kterých se lze pohybovat pouze po vyznačených turistických stezkách. Pro poznávání Šumavy, dovolenou, relaxaci, wellnes, sport, využijte nabídky ubytování pro každého. Od luxusních hotelů pro vyznavače pohodlí, přes moderní apartmány nebo stylové penziony pro milovníky romantiky. Prohlédněte si nabízené penziony, chalupy, chaty, horské chaty, hotely a vyberte si způsob ubytování, který vám nejvíce vyhovuje. I přesto, že se typu ubytování liší podle povahy, lokality, jedno mají společné - příjemné prostředí, kvalitní služby, příznivé ceny a ochotný personál. Vyberte si ze široké nabídky ubytování, v němž můžete vždy počítat s pohodlím, které vám zařízení poskytnou. Velké oblibě se těší na Šumavě zejména penziony, které tvoří páteř turistického zázemí a levného ubytování na Šumavě.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Krušnej nechal ženu mluvit, obíraje se svými myšlenkami. Věděl dobře, že odpor její by rostl a mohutněl každou jeho odpovědí. Když pak se ho přímo tázala, hodlá-li se opříti zamýšlenému dělení čili nic, odtušil klidně:

„Copak se mne ptáš? Dojde-li k dělení, bude děliti obec; s tou si to sprav." Rozzlobila se.

„Cože? — Obec, povídáš? — Jsem tak hloupá, že bych nevěděla, co je obec? Obec, toť jste vy, a vy dělit nebudete, o to se postarám."

Krušnej pokrčil ramenoma:

„Nač se rozčiluješ? Máš pravdu, obec jsme my všichni, ale žádný z nás pro sebe. Až obec řekne: Blata se rozdělí, postav se proti obci a řekni: ,Ne, vy necháte věc při starém, dělit se nebude.' — Uhlídáš, že obec se neopováží A opováží-li se přece, nezbude než se podrobit, kdybys křičela desetkrát víc a silněji."

„Na tvou pomoc arci nečekám, ty nimro! — Ale proto si s obcí promluvím přece, a rozděh-li Blata, ať mi potom vybaví holky. K císaři pánu kdybych měla dojít, najdu si právo. To jim řekni všem a nejdříve tomu moudrému mudrlantovi tam v Plástovicích."

„Buď bez starosti, vyřídím mu tvůj vzkaz. Je jisto, až uslyší, ulekne se a přidá věna Apoleně, abys našim holkám mohla koupit peřiny."

„Ty se mi směješ, ty hloupý Kubo           Nebo jste se snad

spolu umluvili, že našemu Jakubovi dceru nedá, jen za cenu rozdělení Blat?"

„To jsme zrovna neumluvili, ale možná dost, že Jouza to jinak neudělá. Ale to je tobě přece jedno: ty mu najdeš jinou nevěstu s osmi tisíci. U nás takových roste jako hřibů v lese po vlažičce."

„Nech si svoje úštěpky..."

„Zkrátka a moudře: Ty si i beztak pomůžeš a rozdělení

Blat zamezíš, ale na tvém místě bych prozatím nedělal zbytečného rámusu, aby se kmotr nezalekl ani nepohněval. Blata se nebudou dělit ani dnes, ani zítra, ale mohlo by se stát, že by Potužák našel pro svou dceru ženicha, který by se mu aspoň tak dobře hodil jako náš Jakub. Dělej si teď, co chceš." Krušná se poněkud zarazila.

„Nevídáno!" zabručela mnohem dušeněji, „tu je toho, Apolena Potužákovic! Na naší straně, v Podeřišti, ve Vítě-jicích, v Lažišti jsou taky bohaté nevěsty. Potom, což tu není ve Lhotě Kuchař..."

„Ano, má dvě dcery, každá dostane pět tisíc..."

„...VeZliviBlahout..."

„... Pravda, dá věna čtyři tisíce..."

„... A pár koňů k tomu. Možná že by dal i pět tisíc..."

„Ovšem, i jiní se ještě najdou. Ale zatím přece snad abychom zůstali při Potužákovi, když dá osm tisíc."

„Dobře, ale Blata se dělit nebudou."

„Nu, nebudou, když nechceš. Já jenom myslím, abys o tom zbytečně nemluvila." -

Krušná skutečně přestala mluvit o dělení Blat a jen na Potužáka si zatoužila.

„Je to kus mudrlanta, tenhle!" ulevila si, ukazujíc rukou směrem k Plástovicům. „Pořád ho vidím a slyším, jak se čertil na našeho Ferdu. Udělal by dobře, kdyby metl před svým prahem. Má taky dětí, má toho kluka Vaška, který mu třeba jednou vyvede něco horšího než to naše ubohé dítě, ten Ferda! To toho je, že chtěl zítra k obědu rybu, když přišel po dlouhém čase domů. To se přece rozumí, že se mu musí vyhovět, je třeba ho trochu uctít. Však se ví, jaký to je zlotřilec, ten Vojta, jeho hříbek! Ten snad chytá jen žáby v potoce, aj ? Knížecí není ten potok, ale jeho! Chtěla bych vědět, kolik štik už z něho vytáhl. Ty ovšem nejsou kradené jako ti kapři, jež člověk poctivě koupí od Pavlíčka..."

„No, už toho nech..."

Nemohla toho nechat tak hned, dlouho ještě mluvila, věc rozvláčela. —

Jedva Potužák přišel domů, přivalila se hanba za okolností, již krejčí vylíčil na statku jeho svaka ve Zbudově.

Když bral se cestou z Pašic domů, prchly mlhy, jasno bylo; když četník odváděl jeho syna, obviněného z těžkého zločinu, nové mlhy se hnaly od západu, hustší, dusivější těch, jež prchly, šedými perutěmi letěly za odváděným, za urvaným od krbu rodinného. Zahalily Blata i ves kraj ve chmurné stíny své a těžce lehly na srdce rodičů.

„Já jsem se ničím neprovinil," pravil Václav, opouštěje rodný práh; „já toho člověka neznám, jen jsem ho viděl, jak se sbíral a vlasy jeho byly krví slepené."

„To se ukáže," odvětil četník, „jen pojďte a nezdržujte mě! Kdyby vaše svědomí bylo čisté, nebyl byste před ním utíkal."

„Bůh suď!" pravil otec. „Jdi!" -

Asi hodinu po zatknutí Václava vrátil se Vojta z Blat. Když slyšel zvěst, trhl sebou. „Není možná," pravil, „Václav onoho člověka neuhodil, tím méně obral."

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky