Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Šťáhlavy

Šumava

kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: plzeňsko
GPS: 49°40'9.866"N, 13°30'12.110"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Šťáhlavy leží na železniční traťi č. 190 Plzeň–České Budějovice, která jede přes Nezvěstice, Nepomuk, Horažďovice, Strakonice, Ražice, Protivín, Číčenice a Dívčice. Jednokolejná elektrizovaná celostátní trať, částečně dvoukolejná. Provoz na trati byl zahájen v roce 1868. Elektrizace trati proběhla v roce 1962 z Plzně do Blovic, v roce 1963 do Horažďovic, v roce 1966 do Strakonic a v roce 1968 byl elektrizován zbytek tratě.





odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

Šťáhlavy

batoh
Šťáhlavy
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

pomník padlých WWI i II, Šťáhlavy

batoh
pomník padlých WWI i II, Šťáhlavy
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

pamětní deska osvobození Šťáhlavy

batoh
pamětní deska osvobození Šťáhlavy
Šumava A-Z: pomníky
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

zámek Šťáhlavy

batoh
zámek Šťáhlavy
Šumava A-Z: zámky
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
Šťáhlavy 0.67 km
pomník padlých WWI i II, Šťáhlavy... 0.69 km
pamětní deska osvobození Šťáhlavy... 0.69 km
zámek Šťáhlavy 0.71 km
kostel sv. Vojtěcha, Šťáhlavy 0.79 km
Štáhlavice 1.74 km
kaple hřbitovní Nezbavětice 1.83 km
hřbitov Nezbavětice 1.83 km
pomník padlých WWII, Nezbavětice... 1.83 km
kašna zámek Kozel 1.89 km
Lopatský rybník, Kozel 1.9 km
zámek Kozel 1.93 km
Štíty království českého, Můj hrad... 3.04 km
hrad Radyně 3.04 km
studna pod věží, Radyně 3.07 km
studna jižní, Radyně 3.08 km
Bohemia Sekt Centrum 3.5 km
Losiná 3.77 km
radnice Starý Plzenec 3.78 km
Starý Plzenec 3.78 km
pomník padlých WWI i II, Starý Plz... 3.8 km
NS kolem Starého Plzence 3.82 km
NS Stará Plzeň a kupci 3.82 km
kostel sv. Jana Křtitele, Starý Pl... 3.83 km
Mariánský sloup, Starý Plzenec 3.83 km
dvojnásobná loupežná vražda na čer... 3.92 km
PP Černá stráň 4.21 km
mohylové pohřebiště Hůrka 4.25 km
zřícenina kostela sv. Kříže, Starý... 4.29 km
zřícenina kostela sv. Vavřince, St... 4.3 km
hradiště Hůrka, Starý Plzenec 4.3 km
rotunda sv. Petra a Pavla, Starý P... 4.3 km
vyhlídka Hůrka 4.35 km
kostel Narození Panny Marie, Starý... 4.47 km
fara Starý Plzenec 4.5 km
hřbitov Starý Plzenec 5.11 km
Nebílovský Borek 5.12 km
Štěpánek Patrik, desátník / štábní... 5.29 km
Tymákov 5.58 km
skála Ostrá Hůrka, Plzeň 5.62 km
Dětský svět lvíček, Plzeň 6.3 km
Dětský koutek, Olympia Plzeň 6.52 km
kaple Nebílovy 6.78 km
pomník padlých WWI, Nebílovy 6.79 km
SDH Nebílovy 6.79 km
zámek Nebílovy 6.83 km
NS Nebílovy 6.83 km
kašna Nebílovy 6.83 km
lom Koterov 6.84 km
Nebílovy 6.89 km
židovský hřbitov Štěnovice 6.96 km
zámek Štěnovice 7.58 km
rybník Netunice 7.72 km
fara Prusiny 7.81 km
kostel sv. Jakuba Většího, Prusiny... 7.84 km
hřbitov Prusiny 7.87 km
studna Prusiny 7.88 km
Netunice 7.96 km
mlýn Radobyčice 8 km
Čvančara Jaroslav 8.17 km
radobyčický úkryt paraskupiny Anth... 8.18 km
kasárna raketového pluku Rokycany... 8.75 km
Vojenské muzeum na demarkační lini... 8.75 km
Božkov 9.06 km
kaple Božkov 9.09 km
Předenice 9.22 km
SDH Předenice 9.23 km
kaple Předenice 9.23 km
kasárna stará Rokycany 9.82 km
Háje u Řenče 9.93 km
Památník obětem zla 9.93 km
Hruška Luboš, plk. 9.93 km
hřbitov Doudlevce 9.94 km
řeka Úhlava 9.97 km
židovský hřbitov Plzeň 9.99 km
památník umučeným, Plzeň 10 km
hrob generál Heliodor Píka 10.03 km
pomník padlých WWII, centrální hřb... 10.06 km
centrální hřbitov Plzeň 10.07 km
fontána v parku U Plzeňské brány... 10.09 km
kaple sv. Václava, centrální hřbit... 10.14 km
nádraží Rokycany 10.16 km
park U Plzeňské brány, Rokycany 10.17 km
hřbitov starý Rokycany 10.17 km
pomník padlých WWI, Rokycany 10.18 km
hrobka Fitzova, Rokycany 10.19 km
kostel Nejsvětější Trojice, Rokyca... 10.22 km
secesní litinová pumpa, Rokycany 10.23 km
pomník padlých WWII, Rokycany 10.23 km
secesní vila, Rokycany 10.24 km
Rokycanův sbor 10.25 km
pomník padlých komunistů WWII, Rok... 10.26 km
pomník Mistra Jana Husa, Rokycany 10.27 km
vlaková zastávka Plzeň - Doudlevce... 10.45 km
kašna klasicistní novější Rokycany... 10.48 km
kašna klasicistní Rokycany 10.49 km
Rokycana Jan 10.5 km
Laub Alois, brig. gen. 10.5 km
Budweiserová Irena 10.5 km
zatčení K.H. Franka, Rokycany 10.5 km
Rokycany 10.5 km
Horák Bohuslav, PhDr. 10.5 km
Pehe Jiří 10.5 km
Řanda Čestmír 10.5 km
Fitz Johann 10.5 km
Mariánský sloup, Rokycany 10.52 km
Dumetovský dům, Rokycany 10.55 km
kostel Panny Marie Sněžné, Rokycan... 10.58 km
muzeum Dr. Bohuslava Horáka, Rokyc... 10.6 km
děkanství Rokycany 10.6 km
kaple Navštívení Panny Marie na Vr... 10.88 km
v železničním tunelu u Ejpovic sra... 11.29 km
Koranda Václav starší 11.3 km
lípy u demarkační čáry, Rokycany... 11.35 km
památník Demarkační čáry, Rokycany... 11.38 km
pověst o vzniku Čertova břemene 11.43 km
kostel sv. Mikuláše, Plzeň 11.52 km
Mikulášský hřbitov Plzeň 11.52 km
Borský park 11.54 km
hvězdárna Rokycany 11.6 km
Kreativní zóna DEPO2015 11.63 km
pamětní deska Antonie a Jan Bejblo... 11.63 km
kaple U Ježíška, Plzeň 11.66 km
nádraží hlavní Plzeň 11.67 km
památník Květnového povstání 1945,... 11.71 km
pomník padlých WWI i II, náměstí M... 11.71 km
rozhledna Kožich 584 m n. m. 11.72 km
pomník obětem WWII a letcům RAF, n... 11.73 km
pomník padlých WWII, Plzeň Bory 11.77 km
vlaková zastávka Plzeň 11.89 km
Renče 11.9 km
Tajemství železnic - Vlakem za žel... 11.9 km
Kácha Miroslav, generálmajor 11.98 km
Píka Heliodor, generál 11.98 km
Cibulka Petr 11.98 km
Janoušek Karel, armádní generál, m... 11.98 km
věznice Plzeň Bory 11.98 km
Wonka Pavel 11.98 km
Neumann Stanislav Kostka 11.98 km
Rašín Alois 11.98 km
Havel Václav 11.98 km
Jáchymov, Josef Haslinger 11.98 km
Modrý Bohumil, Ing. 11.98 km
Dienstbier Jiří 11.98 km
Dominik Jaroslav, kardinál Duka OP... 11.98 km
pamětní deska Jan Sladký - Kozina... 11.99 km
prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdr... 12 km
studna na nádvoří, Plzeňský prazdr... 12.02 km
artézské studny, Plzeňský Prazdroj... 12.03 km
kaple Vodokrty 12.03 km
pivovar Plzeňský Prazdroj 12.05 km
návštěvnické centrum Plzeňský pivo... 12.06 km
Vodokrty 12.08 km
Wilsonův most, Radbuza, Plzeň 12.08 km
pamětní deska rodina Hrdličkova a ... 12.16 km
Sokolovna Plzeň 12.2 km
pamětní deska Karel Klostermann, P... 12.21 km
pamětní deska rodina Kučerova, Plz... 12.21 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Plzeň... 12.21 km
Vařečka rytíře Žumbery 12.22 km
Rašínův dům, Plzeň 12.23 km
kraj Plzeňský 12.23 km
infocentrum Bavorský les - Šumava... 12.25 km
soutok Berounka - Úslava 12.26 km
sousoší Spejbla a Hurvínka, Plzeň... 12.27 km
řeka Úslava 12.27 km
Západočeské muzeum v Plzni 12.28 km
SDH Lišice 12.28 km
hřbitov u kostela sv. Jiří, Plzeň ... 12.31 km
hrob Stanko Vodička 12.31 km
kostel sv. Jiří, Plzeň (Doubravka)... 12.32 km
FC Viktoria Plzeň, a.s. 12.35 km
Beran Josef, Msgre. ThDr. 12.36 km
pamětní deska Marie Uchytilová 12.38 km
památník národního osvobození se s... 12.39 km
Hlavatý Josef 12.39 km
první protikomunistická demonstrac... 12.39 km
kaple Lišice 12.39 km
Masné krámy, Plzeň 12.41 km
řeka Radbuza 12.41 km
vodárenská věž, Plzeň 12.42 km
Mže 12.42 km
Západočeská galerie v Plzni 12.46 km
pamětní deska Bohumil Polan 12.47 km
Polan Bohumil 12.47 km
Plzeňské historické podzemí 12.48 km
synagoga (stará) Plzeň 12.49 km
muzeum loutek Plzeň 12.49 km
pivovarské muzeum, Plzeň 12.49 km
Slavnosti svobody, Plzeň 12.5 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Libáko... 12.51 km
Discopříběh 12.51 km
Jančařík Michal 12.52 km
Chovanec Milan 12.52 km
Roučka Zdeněk 12.52 km
Zikmund Miroslav 12.52 km
Lindauer Gottfried 12.52 km
Štandera Miroslav, brigádní generá... 12.52 km
Stárek František Čuňas 12.52 km
Barták Bedřich 12.52 km
Plzeň 12.52 km
Platzer Ignác František 12.52 km
Preissová Jana 12.52 km
Hofrichter Jaroslav, plk. letec 31... 12.52 km
Libákovice 12.53 km
katedrála sv. Bartoloměje, Plzeň... 12.54 km
památník Díky, Ameriko!, Plzeň 12.54 km
nádraží Plzeň Jižní předměstí... 12.55 km
Farní sbor Českobratrské církve ev... 12.58 km
kaple Smíření, dálniční D5, Šlovic... 12.58 km
vila Hermíny a Emila Škodových, Pl... 12.59 km
radnice Plzeň 12.59 km
most Ivana Magora Jirouse 12.59 km
morový sloup, Plzeň 12.59 km
socha J.K.Tyla, Plzeň 12.59 km
infocentrum Plzeň 12.6 km
Větrovec Josef 12.61 km
divadlo J. K. Tyla, Plzeň 12.61 km
Plzeňská diecéze 12.61 km
kostel Sboru Karla Farského, Plzeň... 12.63 km
památník pozemních jednotek na záp... 12.65 km
pomník generála George Pattona, Pl... 12.66 km
zahrada Miroslava Horníčka 12.73 km
synagoga (velká) Plzeň 12.73 km
památník 16. obrněné divize US arm... 12.74 km
Techmania Science Center 12.89 km
Entropa - David Černý, Techmania 12.91 km
Patton Memorial Pilsen 12.95 km
pamětní deska na pěší pluk 35, Plz... 12.95 km
vlaková zastávka Dobřany 13 km
požární stanice Plzeň - střed 13.04 km
památník umučeným, Dolní Lukavice... 13.16 km
židovský hřbitov Dolní Lukavice... 13.17 km
Škoda Plzeň 13.22 km
Mlynářova lípa, Dolní Lukavice 13.24 km
hřbitov Dolní Lukavice 13.25 km
Vejprnický potok 13.53 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolní Lu... 13.59 km
fara Dolní Lukavice 13.59 km
pomník padlých WWI, Dolní Lukavice... 13.6 km
pivovar Dolní Lukavice 13.6 km
Lovell Jim James Arthur, Jr. 13.63 km
Dolní Lukavice 13.63 km
busta Joseph Haydn, Dolní Lukavice... 13.64 km
zámek Dolní Lukavice 13.67 km
Haydnovy hudební slavnosti 13.68 km
Haydn Joseph 13.68 km
symfonie D dur - Lukavická, Joseph... 13.68 km
zámecký vodotrysk Dolní Lukavice... 13.7 km
Koza Vladimír, MUDr. 13.72 km
tisovec Dolní Lukavice 13.73 km
busty Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše... 13.73 km
plzeňský úkryt paraskupiny Anthrop... 13.73 km
pamětní deska pol. inspektor Václa... 13.73 km
Pilčík Hubert 13.92 km
židovský hřbitov Plzeň (starý)... 13.96 km
pomník rodiny Fürthových 14.04 km
ZOO Plzeň 14.25 km
Horní Lukavice 14.25 km
kaple sv. Huberta, Hájek 14.43 km
nádraží Dobřany 14.49 km
Dinopark Plzeň 14.53 km
kaple hřbitovní sv. Antonína Paduá... 14.63 km
hřbitov Skvrňany, Plzeň 14.64 km
pomník padlých WWI, Letiny 14.74 km
pamětní deska František Noha (rumb... 14.74 km
roubenka Letiny 14.77 km
SDH Letiny 14.8 km
Letiny 14.81 km
Lambl Jan Baptista, prof. dr. tech... 14.81 km
NS Čertovo břemeno 14.83 km
studna Letiny 14.83 km
Tajemství železnic - Vlakem za žel... 14.89 km
Lambl Vilém Dušan 14.91 km
fara Letiny 14.94 km
hřbitov Letiny 14.97 km
kostel sv. Prokopa, Letiny 14.97 km
pomník padlých WWI i II, Kucíny 15.15 km
židovský hřbitov Přeštice 15.23 km
koupaliště Kucíny 15.25 km
pálení tajných dokumentů StB, lom ... 15.32 km
kaple Kucíny 15.47 km
koupaliště Lázně Letiny 15.71 km
Ticholovec 15.74 km
nádraží Chlumčany u Dobřan 15.81 km
zámek lázně Letiny 15.89 km
Letinská lípa 15.92 km
Lázně Letiny 15.92 km
kaple sv. Vintíře, Lázně Letiny... 15.99 km
lípa pod Ticholovcem 16.35 km
kaple sv. Anny pod Ticholovcem 16.35 km
pamětní deska osvobození Přeštice... 16.45 km
infocentrum Přeštice 16.46 km
Preiss Jaroslav JUDr. 16.48 km
sv. Kilián, Přeštice 16.49 km
soudní případ Přeštice s The Plast... 16.5 km
Přeštice 16.5 km
kašna se sochou sv. Václava, Přešt... 16.51 km
SDH Přeštice 16.52 km
sv. Jan Nepomucký, Přeštice 16.52 km
pomník obětem nacismu, Přeštice... 16.54 km
Ryba Jakub Jan 16.56 km
Mariánský sloup, Přeštice 16.56 km
památník T. G. Masaryka, Přeštice... 16.56 km
vlaková zastávka Přeštice - Zastáv... 16.58 km
Hlávka Josef 16.61 km
rodný dům Josef Hlávka, Přeštice... 16.62 km
pamětní deska Josef Hlávka, Přešti... 16.62 km
Dům historie Přešticka 16.69 km
památník Jan Jakub Ryba, Přeštice... 16.7 km
nádraží Přeštice 16.71 km
Bahna 16.73 km
Air park, Zruč u Plzně 16.74 km
Zastávka u Přeštic 16.74 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Př... 16.76 km
fara Přeštice 16.78 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Přícho... 16.82 km
Přeštické černostrakaté prase 16.86 km
pomník padlých WWI i II, Příchovic... 16.86 km
Příchovice 16.87 km
SDH Příchovice 16.87 km
Přeštická prasata - Jaroslav Podmo... 16.88 km
rekreační středisko Letiny 16.91 km
zámek Příchovice 16.93 km
hrobka Josefa Hlávky 17.01 km
kaple Přeštice 17.04 km
hřbitov Přeštice 17.08 km
nádraží Vejprnice 17.14 km
památník Nakloněný obelisk, Dubeč... 17.3 km
dětské hřiště Vejprnice 17.6 km
Husník Jakub 17.61 km
Vejprnice 17.61 km
SDH Vejprnice 17.65 km
kostel sv. Vojtěcha, Vejprnice 17.65 km
pomník padlých WWI, Vejprnice 17.66 km
památník osovobození Vejprnice 17.68 km
kaple sv. Vojtecha, Vejprnice 17.69 km
krytá lávka Vejprnice 17.69 km
fara Vejprnice 17.71 km
hřbitov Vejprnice 17.93 km
Kroc Raymond Ray Albert 17.97 km
památník Suchý důl 18.15 km
Třemošná 18.15 km
Očenášek Ludvík 18.28 km
nádraží Třemošná u Plzně 18.39 km
kaple Zálesí 18.44 km
SDH Skašov 18.45 km
Skašov 18.47 km
Zálesí 18.48 km
pomník padlých WWI i II, Skašov 18.49 km
skašovská výroba hraček 18.52 km
koupaliště Zálesí 18.56 km
koupaliště Skašov 18.57 km
Záluží u Třemošné 18.65 km
pomník padlých WWI i II, Dnešice... 18.66 km
SDH Dnešice 18.68 km
Dnešice 18.69 km
kaple Panny Marie Sněžné, Skašov... 18.7 km
Skašovská lípa 18.74 km
kostel sv. Václava, Dnešice 18.74 km
Brožík Václav 18.76 km
fara Dnešice 18.76 km
Potůček Jiří 18.92 km
kaple Třemošná 18.92 km
zámek Lužany 19.08 km
hřbitov Dnešice 19.09 km
Lužanská mše, Antonín Dvořák 19.1 km
vlaková zastávka Lužany 19.14 km
Skočice u Přeštic 19.15 km
Lužany 19.22 km
Kosovský Jednorovič Bohumil 19.22 km
pamětní deska Josef Kožíšek 19.28 km
kostel sv. Markéty, Klášter 19.28 km
Kožíšek Josef 19.29 km
pomník padlých WWI i II, Lužany 19.34 km
pamětní deska Václav Kalaš 19.34 km
pomník padlých WWI, Klášter 19.35 km
pomník Mistra Jana Husa, Klášter... 19.36 km
kaple Nejsvětější Trojice, Skočice... 19.37 km
Klášter 19.41 km
mlýn Klášter 19.49 km
dětské hřiště Klášter 19.52 km
westernový areál Halter Valley 19.55 km
javor pod Zelenou Horou 19.56 km
Klášterský rybník 19.57 km
pomník Andre Fercoq, Lužany 19.86 km
Rodina - Karel Bouše, Zelená Hora... 19.92 km
ubytování v okolí

hotel 6010, Jiřičná

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: hotel ***
Šumava: sušicko
šumavská obec: Jiřičná

ubytování s kapacitou: 40
cena ubytování: od 330 Kč detail

chalupa 8806, Annín

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chalupa
Šumava: sušicko
šumavská obec: Annín

ubytování s kapacitou: 12
cena ubytování: od 250 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • Dětský svět lvíček, Plzeň - otevírací do...

    batoh
    Dětský svět lvíček, Plzeň - otevírací doba
    Šumava A-Z: menší
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum Dr. Bohuslava Horáka, Rokycany - ...

    batoh
    muzeum Dr. Bohuslava Horáka, Rokycany - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • hvězdárna Rokycany - otevírací doba

    batoh
    hvězdárna Rokycany - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: plzeňsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
Západočeské konz. družstvo Šťáhlav... 0.09 km
Západočeské konz. družstvo Šťáhlav... 0.6 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 1.77 km
čerpací stanice Benzina, Nezvěstic... 2.7 km
Západočeské konz. družstvo Starý P... 2.8 km
čerpací stanice PAP OIL, Starý Plz... 3.17 km
Západočeské konz. družstvo Nězvěst... 3.24 km
Západočeské konz. družstvo Chválen... 3.42 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 3.53 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 3.53 km
Bankomat GE Money Bank 3.8 km
Bankomat Česká spořitelna 3.84 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 4.71 km
Západočeské konz. družstvo Tymákov... 5.5 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 5.93 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Ne... 6.62 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 6.91 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 7.22 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 7.35 km
Západočeské konz. družstvo Nezvěst... 7.43 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 7.84 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 8.1 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 8.15 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 8.19 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 8.79 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 8.95 km
Západočeské konz. družstvo Štěnovi... 9.12 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Vých... 9.12 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 9.14 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 9.4 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 9.4 km
Bankomat Česká spořitelna 9.56 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Ro... 9.65 km
čerpací stanice Benzina, Blovice 9.65 km
Bankomat Komerční banka 9.71 km
Bankomat Česká spořitelna 9.71 km
Bankomat GE Money Bank 9.75 km
McDonalds, OC Plzeň 9.75 km
Bankomat Česká spořitelna 9.78 km
Bankomat ČSOB 9.81 km
Bankomat Komerční banka 10.01 km
Bankomat Komerční banka 10.11 km
Bankomat Česká spořitelna 10.14 km
Bankomat Komerční banka 10.23 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.38 km
Bankomat UniCredit Bank 10.4 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.41 km
Bankomat GE Money Bank 10.41 km
Bankomat Česká spořitelna 10.42 km
Bankomat Poštovní spořitelna 10.42 km
Bankomat GE Money Bank 10.45 km
čerpací stanice PAP OIL, Plzeň Dou... 10.47 km
Bankomat Česká spořitelna 10.47 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 10.48 km
Bankomat ČSOB 10.49 km
Bankomat Rokycany 10.49 km
Bankomat Česká spořitelna 10.49 km
Bankomat ČSOB 10.54 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.04 km
Bankomat ČSOB 11.04 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Edva... 11.12 km
Bankomat Česká spořitelna 11.13 km
Bankomat GE Money Bank 11.13 km
čerpací stanice Shell, Rokycany LS... 11.15 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 11.17 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 11.18 km
Bankomat GE Money Bank 11.18 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 11.18 km
Bankomat Česká spořitelna 11.18 km
čerpací stanice PAP OIL, Mirošov... 11.2 km
čerpací stanice Benzina, Rokycany... 11.24 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 11.28 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.29 km
Bankomat ČSOB 11.29 km
Bankomat ČSOB 11.32 km
Bankomat Česká spořitelna 11.37 km
Bankomat Česká spořitelna 11.39 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.41 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.41 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Le... 11.51 km
Bankomat Česká spořitelna 11.52 km
McDonalds, U Prazdroje, Plzeň 11.7 km
Bankomat Česká spořitelna 11.71 km
Bankomat ČSOB 11.71 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.71 km
Bankomat Česká spořitelna 11.72 km
Bankomat Komerční banka 11.76 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, U Praz... 11.8 km
Západočeské konz. družstvo Řenče... 11.82 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.04 km
Bankomat Česká spořitelna 12.06 km
Bankomat ČSOB 12.07 km
Bankomat GE Money Bank 12.12 km
McDonalds, Mrakodrap, Plzeň 12.12 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Bo... 12.28 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 12.3 km
Západočeské konz. družstvo Spálené... 12.36 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 12.37 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany, ... 12.47 km
Bankomat ČSOB 12.58 km
Bankomat Poštovní spořitelna 12.59 km
čerpací stanice Shell, Rokycany PS... 12.8 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany, ... 12.87 km
McDonalds, Rondel, Plzeň 13.06 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 13.15 km
Bankomat Komerční banka 13.21 km
Bankomat GE Money Bank 13.22 km
Bankomat Fio banka 13.22 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Jižn... 13.24 km
Bankomat UniCredit Bank 13.25 km
Bankomat Česká spořitelna 13.27 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 13.27 km
McDonalds, OC Borská pole, Plzeň 13.28 km
Bankomat GE Money Bank 13.6 km
čerpací stanice Shell, Plzeň, Seve... 13.61 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 13.62 km
Jednota Osek u Rokycan 13.64 km
Západočeské konz. družstvo Nové Mi... 13.79 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Plzeň, ... 14.1 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 14.23 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, Lidick... 14.25 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 14.26 km
Bankomat Fio banka 14.35 km
čerpací stanice OMV, Plzeň, Domažl... 14.6 km
Západočeské konz. družstvo Chlumča... 14.64 km
Bankomat ČSOB 14.7 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.7 km
Jednota Druztová 14.74 km
Západočeské konz. družstvo Dobřany... 14.82 km
Konzum Dobřany 14.82 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 14.82 km
Bankomat Česká spořitelna 14.84 km
Bankomat ČSOB 14.84 km
Bankomat Česká spořitelna 14.87 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.88 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 14.89 km
Bankomat Česká spořitelna 15.01 km
Bankomat Česká spořitelna 15.06 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.17 km
Bankomat ČSOB 15.18 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 15.21 km
čerpací stanice PAP OIL, Plzeň Bol... 15.21 km
Bankomat Komerční banka 15.28 km
Jednota Dolany 15.31 km
Bankomat Komerční banka 15.31 km
Bankomat Česká spořitelna 15.31 km
Bankomat GE Money Bank 15.31 km
čerpací stanice Benzina, Dobřany... 15.35 km
Bankomat GE Money Bank 15.43 km
Bankomat Česká spořitelna 15.45 km
Bankomat Česká spořitelna 15.56 km
čerpací stanice PAP OIL, Plzeň Koš... 15.69 km
Bankomat Česká spořitelna 15.72 km
čerpací stanice PAP OIL, Vejprnice... 15.9 km
Západočeské konz. družstvo Plzeň... 15.99 km
Market Zruč 16.02 km
čerpací stanice Benzina, Přeštice... 16.27 km
Západočeské konz. družstvo Nové Mi... 16.38 km
Bankomat Česká spořitelna 16.39 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.39 km
Bankomat ČSOB 16.39 km
Bankomat ČSOB 16.39 km
Bankomat GE Money Bank 16.39 km
Bankomat Komerční banka 16.4 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 16.46 km
Bankomat Česká spořitelna 16.5 km
Bankomat Komerční banka 16.54 km
Jednota Radčice 16.58 km
Bankomat GE Money Bank 16.61 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.64 km
čerpací stanice Benzina, Plzeň, Kř... 16.8 km
Západočeské konz. družstvo Měcholu... 16.84 km
čerpací stanice EuroOil, Plzeň, Kř... 16.93 km
Bankomat ČSOB 17 km
Bankomat Česká spořitelna 17.65 km
čerpací stanice Benzina, Třemošná... 17.74 km
Bankomat Komerční banka 18.03 km
Market Třemošná 18.05 km
Jednota Třemošná 18.05 km
Jednota Stupno 18.15 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 18.22 km
Západočeské konz. družstvo Blovice... 18.42 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 18.56 km
Západočeské konz. družstvo Dnešice... 18.66 km
Západočeské konz. družstvo Dobřany... 18.85 km
Západočeské konz. družstvo Nepomuk... 18.85 km
Jednota Břasy 19.12 km
Jednota Chotíkov 19.15 km
Bankomat Komerční banka 19.16 km
Západočeské konz. družstvo Lužany... 19.19 km
Jednota Žichlice 19.25 km
čerpací stanice PAP OIL, Břasy 19.32 km
Západočeské konz. družstvo Přeštic... 19.36 km
Jednota Česká Bříza 19.41 km
Západočeské konz. družstvo Vrčeň... 19.87 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Přeštice

batoh
nádraží Přeštice
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

nádraží Vejprnice

batoh
nádraží Vejprnice
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: plzeňsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

další informace

Šumavské podhůří je rozsáhlou a značně členitou vrchovinou s průměrnou nadmořskou výškou 634 m, která obepíná od severu mnohem známější a vyšší Šumavu. Šumavské podhůří se rozkládá na celkové ploše 2 407 km2. Šumavské podhůří je geomorfologickým celkem Šumavské hornatiny. Na západě a na jihu sousedí s Šumavou, na severu s Blatenskou pahorkatinou a Švihovskou vrchovinou, na východě pak s Českobudějovickou pánví a Novohradským podhůřím. Nejvyšším vrcholem tohoto rozsáhlého horského celku je Libín (1 096 m n. m.). Dalšími významnými vrcholy Šumavského podhůří jsou Kleť (1 084 m n. m.), Plešivec (862 m n. m.), Buglata (832 m n. m.), Běleč (922 m n. m.), Svatobor (845 m n. m.), Sedlo (902 m n. m.), Borek (859 m n. m.) a řada dalších. Oblast Šumavského podhůří je odvodňována řekami Otava, Blanice, Vltava a Volyňka. Na řadě úseků těchto vodních toků vznikla hluboká kaňonovitá údolí, která se zaryla hluboko do podkladu tvořeného převážně rulami, svory a granulity. Na území Šumavského podhůří se velice zřetelně projevuje tzv. fénový efekt, jenž má podstatný vliv na místní klima. Šumavské podhůří stojící ve srážkovém stínu Šumavy má tak poměrně nízký roční úhrn vodních srážek a vyšší teplotu vzduchu. V důsledku toho se stálá sněhová pokrývka udržuje v zimním období jen ve výškách nad 800 - 900 m. Do Šumavského podhůří zasahují dvě velkoplošná chráněná území. Jsou to CHKO Blanský les ve východní části a CHKO Šumava v jižních okrajových částech pohoří. K poznávání Šumavy jsou Vám k dispozici různí druhy ubytování jako kempy, horské chaty, romantické chalupy, ubytování v soukromí, rodinné penziony a hotely, hotelové komplexy, apartmány. K výbavě běžně patří zahrady s posezením a grilem, úschovny kol a lyží, parkoviště u objektů, vybavení pro děti jako vnější hřiště a dětské koutky. K vnitřnímu vybavení patří společenské místnosti, restaurace, bary. U apartmánů vybavené kuchyně. Běžné je vybavení televizními přijímači, internetové připojení k netu Wi-Fi signálem.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Přestávala plakat, jeho slova se neminula účinkem. Četl jí to z očí, přestal se smáti; i pohled jeho očí nebyl už zdaleka tak divoký. Kráčeli drahnou chvíli mlčky druh podle druha.

„Slyš, Apoleno," ujal se pak zase slova, mluvě zcela změněným hlasem,  „tys přece rozumná holka a dobře víš, co mám před sebou. Ale nejde o mne tu běží, taky o tebe jde. Kdybys se prořekla, mho kdybych já tu věc na sebe vzal, vyšlo by najevo všecko. Kdekdo by zvěděl, že jsme se spolu scházeli, žes mi došla pro ryby do Zlivi, žes za mnou přišla na Blata a co ještě všecko! Pomysli si, co by řekla tvá matka! Zkrátka, byli bychom všichni nešťastni, a ty nejvíc."

„Ale Vojto, já nic neřeknu, já jsem taky ve Zbudově ničeho neřekla... A nevíš, nepomyslíš si, jak mi bylo, když ten krejčí přišel s novinou. Já bez tvé vůle ani nehlesnu... Mne jen srdce bolí, že já jsem všeho příčinou..."

„Nesmíš už na to myslet," vpadl jí do řeči, mluvě zase prudce, velitelsky; „nesmíš! — Václav se vrátí dojista brzy, o to se postará tvůj táta. Nechci vůbec, abys více o té věci mluvila. Mně je jen líto, že jsem toho pacholka nezabil. Dobít jsem ho měl, byl by teď pokoj."

Máchl pravicí, z očí mu vyšlehl příšerným plamenem pohled plný záští a zloby, takže dívka se zachvěla hrůzou. Než, v následujícím okamžiku se zase usmíval, přistoupil k ní těsně, objal ji v pasu, k sobě přivil a vášnivě se jal líbat její rty, oči, líce, krk, šíji...

„Nebudeš více myslet na Václava," šeptal, „nebudeš, viď?..."

Chvěla se všecka hrůzou i rozkoší, střed těch širých, rovných lánů obilních, v padajícím dešti, pod rouškou šedobílých mlh, jež zastíraly obzor, daleký i blízký, i rodnou dědinu, jedva pět set kroků vzdálenou...

„Nebudu, ach Vojto — nebudu," šeptaly chvějící se rty.

„...A má budeš, celá má! Musíš být má, víš, čemu se říká má..."

„Tvá budu, celá tvá... můj Vojto... kdy budeš chtít... ale měj smilování, můj miláčku... vždyť vidíš, že dělám, co poroučíš... ale slituj se... proboha..."

Líbal ji jako šílený, oběma rukama ji objal, k sobě tiskl. Nohy se jí podkosily, ztratila vládu, byla by upadla na rozmočenou zem, do polehlé pšenice, podle níž je vedla cesta; ale on ji pevně držel ve svých ramenech a jen líbal... líbal...

„...Už pusť, pro Matku božskou... můj Vojto... slituj se... abys mi neublížil."

Uprosila ho zas jako v předvečer na Blatech, v houštině u Soudného potoka. Pustil ji, jen za rameno ji podržel, aby neupadla. Přemohl svou divou vášeň, po těžkém boji zvítězil nad sebou. Všecek se třásl, dech jeho sipěl, hlas se v hrdle zajíkal, z očí šlehaly znojné plameny.

„Dobře... Pustím tě, Apoleno... Pustím tě, abys viděla, že tě... mám rád... že ti nechci ublížit... Ten tam včera, co jsem ho nedobil... já blázen... kvůli tobě nedobil, ten by tě byl nepustil. Nezapomeň! Ten by tě byl nepustil, a já jsem tě pustil, proto žes mě prosila." . Tulila se k němu, na jeho rámě se věsila.

„Můj zlatý! Můj miláčku..."

Tu on vážně, skoro otcovsky:

„Nevím, uprosíš-li mě podruhé, Apoleno. Třeba, abys taky ty měla rozum. Člověk není ze dřeva, víš! Neměla ses tak vykasat — z toho padne závrať na člověka..."

„Ale vždyť jsi sám tak nařídil," odpověděla s holubicí prostotou.

„Dobře, ale v takových věcech nemáš poslouchat! Co z toho, kdyby se ti byly sukně namočily! Jako bys už beztak nebyla promokla. Trochu více nebo méně, to už je jedno. Pamatuj si to!"

Nechápala — neodpověděla. A on svou dále:

„Dnes ještě to šlo — jsme oba promoklí do těch nití, zem mokrá, obilí jako hnůj, bláto — k tomu bílý den. Toho všeho nebýt, jakže bych se byl zdržel ? — A potom, jednou to bude, Apoleno! Nic naplat, jednou to bude. Ale ty se neboj, já tě neopustím. My jsme si souzeni."

„My jsme si souzeni," opakovala po něm šeptem.

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky