Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Dolní Poříčí

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: horažďovicko
GPS: 49°17'17.802"N, 13°48'2.595"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Dolní Poříčí leží na trase České Budějovice - Plzeň. Železniční trať Plzeň hl. n. - České Budějovice (v jízdním řádu pro cestující označená číslem 190) vede přes Nezvěstice, Nepomuk, Horažďovice, Strakonice, Ražice, Protivín, Číčenice a Dívčice. Jednokolejná elektrizovaná celostátní trať, částečně dvoukolejná. Provoz na trati byl zahájen v roce 1868. Elektrizace trati proběhla v roce 1962 z Plzně do Blovic, v roce 1963 do Horažďovic, v roce 1966 do Strakonic a v roce 1968 byl elektrizován zbytek tratě.




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

kaple Dolní Poříčí

batoh
kaple Dolní Poříčí
Šumava A-Z: kaple
Šumava: horažďovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

silniční most Otava, Dolní Poříčí

batoh
silniční most Otava, Dolní Poříčí
Šumava A-Z: technické
Šumava: horažďovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

Vrchnostenský mlýn, Dolní Poříčí

batoh
Vrchnostenský mlýn, Dolní Poříčí
Šumava A-Z: mlýny
Šumava: horažďovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Žižkův most, Horní Poříčí

batoh
Žižkův most, Horní Poříčí
Šumava A-Z: technické
Šumava: horažďovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
kaple Dolní Poříčí 0.58 km
silniční most Otava, Dolní Poříčí... 0.64 km
Vrchnostenský mlýn, Dolní Poříčí... 0.73 km
Žižkův most, Horní Poříčí 0.83 km
NS Kněží hora 0.85 km
koupaliště Horní Poříčí 0.9 km
Horní Poříčí a Dolní Poříčí... 0.93 km
Katovická hora, Kněží hora 1.04 km
přírodní rezervace Kněží hora... 1.05 km
Svatební den - Ohlas písní českých... 1.05 km
pamětní deska Josef Pacourek 1.25 km
kaple Horní Poříčí 1.29 km
pomník padlých WWI, Horní Poříčí... 1.29 km
pamětní deska František Hradský... 1.3 km
Šebestovský mlýn, Kubešův mlýn... 1.49 km
hřbitov Katovice 2.36 km
fara Katovice 2.45 km
pamětní deska páter Josef Jílek... 2.48 km
kostel sv. Filipa a Jakuba, Katovi... 2.49 km
Katovice 2.53 km
mlýn Katovice 2.54 km
pamětní deska osvobození Katovice... 2.64 km
pomník padlých WWI, Katovice 2.66 km
barokní dům č.p. 30 Novosedly 2.79 km
pomník padlých WWI, Novosedly 2.83 km
Novosedly 2.83 km
kaple sv. Vojtěcha, Novosedly 2.86 km
zámecká sýpka Střelské Hoštice... 3.06 km
zahradní altán, Střelské Hoštice... 3.17 km
Moravec Alois 3.26 km
hrob akad.mal. Alois Moravec 3.26 km
hřbitov Střelské Hoštice 3.26 km
pomník padlých WWI, Střelské Hošti... 3.26 km
kostel sv. Martina, Střelské Hošti... 3.27 km
MVE Střelské Hoštice 3.33 km
Penc Bořivoj 3.4 km
muzeum řeky Otavy a voroplavby, St... 3.41 km
kasárna zámek Střelské Hoštice... 3.44 km
zámek Střelské Hoštice 3.44 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Štěcho... 4.08 km
Střela 4.37 km
kaple Střela 4.38 km
Štěchovice 4.42 km
zámek a hrad Střela 4.51 km
Beran Rudolf 4.91 km
památník obětí transportu smrti, V... 5.31 km
hřbitov Volenice 5.33 km
muzeum selského statku, Volenice 5.46 km
dětské hřiště Volenice 5.48 km
kostel sv. Petra a Pavla, Volenice 5.52 km
pamětní deska Dr. Jan Hromádka 5.55 km
fara Volenice 5.55 km
Volenice 5.56 km
pomník padlých WWI, Volenice 5.56 km
Hromádka Jan Prof. PhDr. 5.57 km
kašna Volenice 5.57 km
Dražejov 5.6 km
SDH Volenice 5.69 km
kaple Kalenice 6.12 km
roubenka Lhota u Svaté Anny 6.13 km
hřbitov Lhota u Svaté Anny 6.14 km
pamětní deska František Kubeš 6.28 km
Tažovická Lhota 6.32 km
Spiro Ignaz 6.33 km
Sokolovna Kalenice 6.33 km
kaple sv. Františka, Kalenice 6.36 km
Kalenice 6.36 km
pomník padlých WWI, Kalenice 6.38 km
kostel sv. Anny, Kraselov 6.39 km
kaple Veřechov 6.45 km
Veřechov 6.46 km
SDH Veřechov 6.46 km
památník osovobození Kraselov 6.65 km
kostel sv. Vavřince, Kraselov 6.68 km
fara Kraselov 6.69 km
Kraselov 6.75 km
tvrz (zámek) Kraselov 6.82 km
kaple Tažovice 6.89 km
Tažovice 6.89 km
kamenný barokní most, Tažovice 6.92 km
SDH Tažovice 6.93 km
mlýn Tažovice 6.94 km
zámek Tažovice 6.95 km
Tažovický platan a jinan 7 km
židovský hřbitov Strakonice 7.02 km
Ohrazenice 7.12 km
rybník Velký Šibeňák 7.14 km
letiště Strakonice 7.27 km
nádraží Horažďovice 7.54 km
dudácký festival Strakonice 7.59 km
Pavel Pavel 7.67 km
Boubín u Horažďovic 7.71 km
kaple Boubín u Horažďovic 7.72 km
pivovar Strakonice 7.76 km
kostel Panny Marie, Horažďovice 7.81 km
pomník Mistra Jana Husa, Horažďovi... 7.84 km
NS Podskalí ve Strakonicích 7.87 km
pěší most Otava, Strakonice 7.88 km
pivovar (původní) Strakonice 7.9 km
pamětní deska T.G.Masaryk, Strakon... 7.91 km
Křížková Hana 7.91 km
Vachler Petr 7.91 km
Turek Roman 7.91 km
Salák Alexander 7.91 km
Čelakovský František Ladislav 7.91 km
Horký František 7.91 km
Kochan Valentin z Prachové 7.91 km
Memento zmizelým sousedům ze Strak... 7.92 km
infocentrum Horažďovice 7.92 km
radnice bývalá Strakonice 7.93 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 7.96 km
Toulavá kamera ČT - Strakonice a d... 7.96 km
Švanda Dudák - Jiří Kubelka, Strak... 7.97 km
pamětní deska Karel Buček a Edmund... 7.97 km
Spořitelna Strakonice 7.97 km
Šmidinger Josef 7.97 km
Skupa Josef 7.98 km
pamětní deska Josef Skupa 7.98 km
Masné krámy, Strakonice 8 km
Toulavá kamera ČT - hrad Strakonic... 8.01 km
hrad Strakonice 8.01 km
SDH Strakonice 8.01 km
Tři chlapi na cestách 8.02 km
kostel sv. Markéty, Strakonice 8.04 km
pomník padlých WWI i II, Frymburk ... 8.05 km
SDH Frymburk u Sušice 8.06 km
muzeum středního Pootaví, Strakoni... 8.06 km
Rosenauerův mlýn, Velké Hydčice... 8.08 km
Rosenauerův mlýn, Velké Hydčice... 8.08 km
Ševčík Otakar 8.08 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 8.08 km
Horažďovice 8.08 km
kamenná radniční deska, Horaždovic... 8.09 km
zřícenina hradu Frymburk u Sušice... 8.1 km
kaple sv. Antonína, Frymburk u Suš... 8.1 km
kostel sv. Prokopa, Strakonice 8.11 km
morový sloup, Horažďovice 8.11 km
kašna Horažďovice 8.11 km
Frymburk u Sušice 8.11 km
oslavy osvobození Horažďovice 8.12 km
Strakonice 8.13 km
Muži na správné straně, Dušan Vávr... 8.13 km
tvrz Frymburk u Sušice 8.13 km
hřbitov starý Horažďovice 8.14 km
Pražská brána, Horažďovice 8.15 km
kostel sv. Jana Křtitele, Horažďov... 8.16 km
pamětní deska osvobození Horažďovi... 8.16 km
kostel sv. Petra a Pavla, Horažďov... 8.18 km
pomník padlých WWI i II, Horažďovi... 8.18 km
řeka Volyňka 8.19 km
pomník padlých WWI i II, osvobozen... 8.2 km
městské muzeum Horažďovice 8.2 km
zámek Horažďovice 8.2 km
morový sloup, Strakonice 8.21 km
fara Horažďovice 8.23 km
Mlýnský rybník, Frymburk u Sušice... 8.23 km
kašna zámek Horažďovice 8.25 km
Kladivo na čarodějnice 8.26 km
Dolní řepický rybník 8.29 km
židovský hřbitov Horažďovice 8.34 km
podzámecký mlýn Horažďovice 8.36 km
perníčky paní Chadimové, Strakonic... 8.49 km
Toulavá kamera ČT - perníčky Chadi... 8.49 km
vodáctví Strakonice 8.49 km
akvapark Horažďovice 8.59 km
Domanice 8.81 km
kaple Domanice 8.83 km
SDH Záhorčice 8.88 km
Záhorčice 8.92 km
kaple Jana Křtitele, Záhorčice 8.93 km
přírodní rezervace Prácheň 9.1 km
hřbitov Prácheň 9.12 km
kostel sv. Klimenta, Prácheň 9.14 km
pomník padlých WWI, Strakonice 9.14 km
nádraží Strakonice 9.15 km
Hledání ztraceného času - americké... 9.15 km
Baroni na kolech / Výstup na Eiger... 9.15 km
von Battaglia Christian svobodný p... 9.15 km
kaple sv. Vojtěcha, hrobka maltáns... 9.16 km
zřícenina Prácheň 9.17 km
kostel sv. Václava, Strakonice 9.18 km
kaple Nejsvětější Trojice, hrobka ... 9.21 km
hřbitov Strakonice 9.31 km
Nezamyslice 9.54 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Velké ... 9.69 km
pomník padlých WWI, Velké Hydčice... 9.7 km
Velké Hydčice 9.72 km
koupaliště Velké Hydčice 9.75 km
pamětní deska Karel Klostermann, N... 9.76 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ne... 9.8 km
památník Král Ludvík, kpt. letec 3... 9.81 km
SDH Velké Hydčice 9.84 km
hřbitov Nezamyslice 9.84 km
kaple sv. Erazima, Nezamyslice 9.87 km
Novotný Miloslav, PhDr. 9.93 km
pamětní deska PhDr. Miloslav Novot... 9.93 km
Úlehle 9.96 km
pomník padlých WWI i II, Radomyšl... 9.98 km
pamětní deska Jan Matějka 9.99 km
sousoší Blahoslavené P. Marie, Rad... 10 km
nádraží Velké Hydčice 10 km
rodný dům Jana Matějky, Radomyšl... 10 km
radnice Radomyšl 10.02 km
Radomyšl 10.02 km
Toulavá kamera ČT - Radomyšl 10.02 km
kaple Božího hrobu, Radomyšl 10.02 km
NS Velké Hydčice 10.03 km
kostel sv. Martina, Radomyšl 10.03 km
rodný dům Josefa Kováře, Radomyšl... 10.03 km
pamětní deska Josef Kovář 10.03 km
rodný dům Dr. Bohumír Lifka 10.04 km
pamětní deska Bohumír Lifka 10.04 km
Lifka Bohumír Dr. 10.04 km
cyklo most Otava, Hydčice 10.05 km
infocentrum Radomyšl 10.05 km
fara Radomyšl 10.1 km
SDH Radomyšl 10.13 km
Malé Hydčice 10.14 km
stavení s barokním štítem, Radomyš... 10.14 km
Bílá paní 10.22 km
SDH Svéradice 10.22 km
Svéradice 10.25 km
pomník padlých WWI, Svéradice 10.26 km
kaple sv. Anny, Svéradice 10.26 km
Habsburský Rudolf 10.3 km
rybník Vražda, Radomyšl 10.3 km
křížová cesta, Radomyšl 10.32 km
kaplička Němčice 10.34 km
zámek Němčice 10.53 km
hřbitov Radomyšl 10.57 km
kostel sv. Jana Křtitele, Radomyšl... 10.58 km
Princezna ze mlejna 10.59 km
Nemocnice na kraji města po dvacet... 10.59 km
Radkovice 10.59 km
Němčice 10.63 km
SDH Němčice 10.63 km
kaple Radkovice 10.63 km
Panský nezamyslický rybník 10.7 km
Němčický rybník 10.72 km
vlaková zastávka Strunkovice na Vo... 10.74 km
Velkoborský rybník 10.79 km
SDH Velký Bor 10.85 km
kostel Narození sv. Jana Křtitele,... 10.89 km
kostel Panny Marie Bolestné, Podsr... 10.94 km
fara Podsrp 10.96 km
Krnka Sylvestr 10.99 km
Velký Bor 10.99 km
Dolíškův mlýn, Mačice 11 km
barokní most, Panský nezamyslický ... 11.02 km
SDH Hoslovice 11.03 km
rybník Brůdek, Radomyšl 11.08 km
hřbitov Podsrp 11.11 km
Mačice 11.13 km
Hoslovice 11.14 km
kaple sv. Václava, Hoslovice 11.16 km
kaple Mačice 11.26 km
sv. Jan Nepomucký, Mačice 11.28 km
zámek Mačice 11.28 km
židovský hřbitov Radomyšl 11.35 km
včelín Hoslovice 11.59 km
mlýn Hoslovice 11.62 km
Toulavá kamera ČT - mlýn Hoslovice... 11.62 km
Tři bratři 11.62 km
Kouzla Králů 11.62 km
Vodník a Karolínka 11.62 km
pomník padlých WWI, Lnářský Málkov... 11.66 km
Lnářský Málkov 11.69 km
Terezka si prostřelila srdce z neš... 11.69 km
kaple Lnářský Málkov 11.72 km
Boží muka, Mačice 11.73 km
Malý Bor 11.77 km
Růžičková Helena 11.8 km
koně Slatina u Horažďovic 11.8 km
Slatina u Horažďovic 11.81 km
SDH Slatina u Horažďovic 11.82 km
Bojanovice 11.84 km
pomník prezidenta T.G.Masaryka, Sl... 11.85 km
SDH Malý Bor 11.86 km
kaple sv. Václava, Slatina u Horaž... 11.87 km
synagoga Slatina u Horažďovic 11.89 km
pomník padlých WWI, Slatina u Hora... 11.91 km
Nihošovice 11.97 km
fara Malý Bor 11.99 km
pomník padlých WWI, Malý Bor 12 km
bitva u Panského Boru 12 km
kostel sv. Máří Magdalény, Malý Bo... 12.02 km
hřbitov Malý Bor 12.02 km
dětské hřiště Nihošovice 12.04 km
kaple sv. Vojtěcha, Žichovice 12.13 km
hřbitov Bukovník 12.13 km
SDH Nihošovice 12.15 km
Střídka 12.15 km
sýpka Bukovník 12.19 km
SDH Nová Ves 12.2 km
kaple před zámkem, Osek 12.2 km
Panské Mlýny 12.21 km
Nová Ves u Soběšic 12.21 km
kaple Nová Ves 12.21 km
pomník padlých WWI, Nová Ves 12.21 km
zámek Osek 12.22 km
Rohozná (Osek) 12.27 km
židovský hřbitov Hoštice u Volyně... 12.28 km
kaple Osek 12.3 km
kaple Rojice 12.4 km
Rojice 12.43 km
kostel sv. Václava, Bukovník 12.43 km
pověst o bitvě na vrchu Bitovín 12.43 km
roubenka Víska 12.45 km
kaple Doubravice 12.45 km
Bukovník 12.46 km
SDH Doubravice 12.47 km
Nezdický potok 12.48 km
Doubravice u Volyně 12.49 km
empírová sýpka, Žichovice 12.5 km
tvrz Doubravice u Volyně 12.57 km
sýpka a špýchar, Žichovice 12.59 km
Vích Josef 12.6 km
pomník padlých WWI, Žichovice 12.61 km
pomník padlých WWI, Přešťovice... 12.63 km
kaple Přešťovice 12.65 km
stavení s barokními štíty, Přešťov... 12.66 km
kaple sv. Aloise, Žichovice 12.69 km
kaple Nanebevzetí Panny Marie, Bíl... 12.75 km
Žichovice 12.76 km
pomník padlých WWI, Vrbno 12.79 km
kaple Vrbno 12.79 km
Bílenice 12.79 km
židovský hřbitov Slatina 12.8 km
Kadovský viklan 12.8 km
barokní horní most, Žichovice 12.81 km
sv. Jan Nepomucký, Žichovice 12.83 km
barokní dolní most, Žichovice 12.84 km
Kadov 12.88 km
hřbitov Rabí 12.89 km
pomník padlých WWI, Kadov 12.89 km
pivovar Žichovice 12.9 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Rabí... 12.91 km
tvrz Kadov 12.91 km
SDH Bílenice 12.91 km
kostel sv. Václava, Kadov 12.92 km
hřbitov Kadov 12.93 km
pamětní deska Bedřich Klepš 12.93 km
Klepš Bedřich 12.93 km
chudobinec Kadov 12.93 km
lípa zámek Žichovice 12.94 km
kaple Nalezeného sv. Kříže, Kadov... 12.94 km
fara Kadov 12.94 km
zámek Žichovice 12.95 km
fara Hoštice u Volyně 12.99 km
kostel Narození Panny Marie, Hošti... 13.02 km
Tučný Michal 13.03 km
Slunce, seno, jahody 13.03 km
hřbitov Hoštice u Volyně 13.04 km
hrob Michal Tučný 13.04 km
zámecký park Žichovice 13.05 km
SDH Hoštice u Volyně 13.07 km
zámek Hoštice u Volyně 13.08 km
Linka Tomáš 13.08 km
Lábus Jiří 13.08 km
Hoštice u Volyně 13.08 km
vlaková zastávka Hoštice u Volyně... 13.09 km
pomník padlých WWI, Hoštice u Voly... 13.11 km
Slunce, seno, jahody a pár facek, ... 13.15 km
Troška Zdeněk 13.15 km
pomník padlých WWI, Rabí 13.18 km
kašna Rabí 13.18 km
Rabí 13.19 km
kostel Nejsvětější Trojice, Rabí... 13.2 km
dětské hřiště Hoštice u Volyně... 13.2 km
Slunce, seno, erotika 13.22 km
SDH Žichovice 13.25 km
most Otava, Žichovice 13.25 km
kaple Čestice 13.26 km
Hurá na medvěda - Bär ist los 13.27 km
dobití Rábí 13.27 km
Podolí u Bílenice 13.28 km
Štíty království českého, Hrady do... 13.28 km
Štíty království českého, Jak rost... 13.28 km
zřícenina hradu Rabí 13.28 km
Štíty království českého, Co všech... 13.28 km
studna Rabí 13.3 km
hřbitov Čestice 13.34 km
pomník padlých WWI, Kbelnice 13.35 km
pomník padlých WWI i II, Čestice... 13.36 km
hrobka rodiny Dlouhoweský 13.36 km
kaple Kbelnice 13.37 km
kostel Stětí sv. Jana Křtitele, Če... 13.38 km
ranč Šimona Pláničky, Hoštice u Vo... 13.39 km
pamětní deska páter Josef Jílek... 13.39 km
fara Čestice 13.4 km
židovský hřbitov Rabí 13.41 km
Čestice 13.43 km
kaple Povýšení svatého Kříže a kal... 13.44 km
poustevna u kalvárie, Čestice 13.45 km
Kavale Jan 13.46 km
nádraží Žichovice 13.48 km
zámek Čestice 13.52 km
kašna Čestice 13.52 km
zřícenině tvrze Čestice 13.55 km
Rábí - Josef Váchal 13.57 km
Vaice Matěj 13.58 km
pamětní deska Matěj Vaice 13.58 km
kaple Rabí 13.66 km
zámek Sedlice 13.87 km
lom Rabí 13.92 km
Parýzek 13.93 km
pamětní deska osvobození Sedlice... 14.01 km
zřícenina kaple Všech Svatých, Rab... 14.02 km
štenberský dům s mázhausem, Sedlic... 14.04 km
Sedlice 14.05 km
pomník padlých WWI i II, Sedlice 14.07 km
Sedlická krajka 14.08 km
infocentrum Sedlice 14.08 km
sv. Jan Nepomucký, Sedlice 14.1 km
zámek Pole 14.17 km
fara Sedlice 14.21 km
kostel sv. Jakuba Většího, Sedlice... 14.24 km
hřbitov Sedlice 14.26 km
Chanovice 14.28 km
kaple Pole 14.29 km
pomník padlých WWI, Pole 14.29 km
SDH Chanovice 14.29 km
SDH Pole 14.3 km
rybník Ohrada, Chanovice 14.3 km
kaple Chanovice 14.33 km
kašna zámecká Chanovice 14.35 km
pomník padlých WWI, Chanovice 14.37 km
kostel Povýšení Svatého Kříže, Cha... 14.41 km
zámek Chanovice 14.41 km
expozice řemesel a hračky, Chanovi... 14.45 km
infocentrum Chanovice 14.45 km
NS Chanovice 14.46 km
sýpka Chanovice 14.48 km
SDH Újezd u Chanovic 14.51 km
kaple Újezd u Chanovic 14.51 km
skanzen Chanovice 14.61 km
kaple sv. Cyrila a Metoděje, Čimic... 14.62 km
pomník padlých WWI i II, Čimice 14.63 km
židovský hřbitov Volyně 14.65 km
hřbitov řádový Štěkeň 14.65 km
dětské hřiště Žihobce 14.66 km
lípa svobody Žihobce 14.68 km
zámecký park Žihobce 14.68 km
pomník padlých WWI, Žihobce 14.69 km
Toulavá kamera ČT - Lamberská stez... 14.69 km
Chlum 608 m n. m. 14.71 km
zámek Žihobce 14.71 km
naučná stezka Netopýřím parkem, Ži... 14.71 km
kostel Proměnění Páně, Žihobce... 14.72 km
pamětní deska František Procházka... 14.73 km
hřbitov Chanovice 14.73 km
kaple sv. Anny, Chanovice 14.73 km
pamětní deska Karel Orlt 14.73 km
muzeum Lamberská stezka, Žihobce 14.74 km
infocentrum Žihobce 14.74 km
nádraží Volyně 14.74 km
fara Žihobce 14.74 km
Doblba 14.75 km
Žihobce 14.76 km
sv. Jan Nepomucký, Žihobce 14.76 km
hřbitov Štěkeň 14.77 km
duby Štěkeň 14.77 km
hřbitov Žihobce 14.78 km
kostel sv. Mikuláše, Štěkeň 14.78 km
Bezděkov u Kasejovic 14.78 km
Husův dům, Volyně 14.81 km
pamětní deska Edvard Turek 14.81 km
městské muzeum Volyně 14.81 km
tvrz Volyně 14.81 km
křížová cesta, Štěkeň 14.81 km
Lomecký mlýn 14.81 km
fara Volyně 14.82 km
rodný dům a pamětní deska A.M. Píš... 14.83 km
kostel Všech Svatých, Volyně 14.84 km
Toulavá kamera ČT - Štěkeň, Strako... 14.89 km
zámek Štěkeň 14.89 km
radnice Volyně 14.91 km
Kaizl Josef 14.93 km
památník Josefa Kaizla 14.93 km
fara Štěkeň 14.94 km
pomník padlých WWI i II, Volyně 14.94 km
Mariánský sloup, Volyně 14.95 km
Volyně 14.95 km
přírodní rezervace Na Volešku 14.96 km
pamětní deska obětem nacismu, Štěk... 14.97 km
kaple Anděla Strážce, Volyně 14.99 km
synagoga Volyně 15 km
SDH Čepice 15.05 km
pamětní deska Josef Kárník 15.07 km
Štěkeň 15.08 km
Brabec Lubomír 15.08 km
Čepice 15.12 km
Slunce, seno, jahody 15.12 km
most Otava, Čepice 15.12 km
zimní splouvání Otavy 15.12 km
pomník padlých WWI i II, Čepice 15.13 km
kaple Čepice 15.13 km
hrob Jan Vratislav Želízko 15.15 km
hřbitov Volyně 15.17 km
kostel Proměnění Páně, Volyně... 15.21 km
galerie Na shledanou, Volyně 15.23 km
škola Hradešice 15.23 km
SDH Hradešice 15.25 km
Sokol Volyně 15.26 km
kostel Proměnění Páně, Hradešice... 15.26 km
Alfons Šťastný - Josef Fojtík, Ště... 15.27 km
fara Hradešice 15.27 km
hřbitov Hradešice 15.28 km
Hradešice 15.28 km
kaple Hradešice 15.29 km
koupaliště Žihobce 15.29 km
kaple Vlkonice 15.51 km
Vlkonice u Budětic 15.52 km
statek Vlkonice 9 15.52 km
pomník padlých WWI, Dražovice 15.53 km
kaple návesní Vlkonice 15.53 km
rybník Strašil 15.54 km
pomník padlých WWI, Černíč 15.58 km
kaple Černíč 15.58 km
Černíč 15.58 km
Štěpnička Jiří 15.62 km
přírodní rezervace Čepičná 15.62 km
usedlost Černíč 10 15.65 km
přírodní park Buděticko 15.69 km
Dražovice 15.7 km
pomník padlých WWI i II, Budětice... 15.71 km
pamětní deska obce Dražovice 15.72 km
Budětice 15.72 km
Pinkas Jakub 15.72 km
kaple sv. Václava, Dražovice 15.74 km
kostel sv. Petra a Pavla, Budětice... 15.77 km
hřbitov Budětice 15.77 km
fara Budětice 15.78 km
zámecký ovocný lihovar Blatná 15.78 km
kaple Panny Marie, Budětice 15.79 km
pamětní deska Josef Jungmann 15.8 km
vojenské letiště Blatná - Tchořovi... 15.92 km
zámek Defurovy Lažany 15.95 km
Čepičná 671 m n. m. 15.97 km
Mlynářský rybník, Defurovy Lažany... 16 km
Šíleně smutná princezna 16.01 km
Bílá paní 16.01 km
Purkyně Jan Evangelista 16.01 km
zámek vodní Blatná 16.01 km
SDH Krušlov 16.05 km
Židovský rybník, Defurovy Lažany... 16.05 km
rybník zámecký Blatná 16.05 km
Trhák 16.08 km
kaple sv. Antonína Paduánského, De... 16.09 km
Machův včelín Krušlov 16.09 km
Stále spolu 16.1 km
hřbitov Náhořany 16.11 km
zámecký park a obora Blatná 16.11 km
Krušlov 16.12 km
kaple Krušlov 16.13 km
Defurovy Lažany 16.14 km
pomník padlých WWI, Defurovy Lažan... 16.16 km
fara Blatná 16.24 km
Městské muzeum Blatná 16.25 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Bl... 16.26 km
Křišťálek meč 16.26 km
Mariánský sloup, Blatná 16.26 km
Mandlová Adina 16.26 km
Obecní rybník, Čejetice 16.27 km
Blatenská věž 16.28 km
zajetí generála Andreje Andrejevič... 16.35 km
SDH Čejetice 16.43 km
Podhrázský dražovický rybník 16.43 km
sv. Jana Křtitele, Čejetice 16.47 km
Pacelice 16.49 km
Náhořany 16.49 km
Princezna ze mlejna 16.5 km
kaple sv. Cyrila a Metoděje, Náhoř... 16.51 km
Sokol Blatná 16.54 km
pamětní deska obětem nacismu, Blat... 16.56 km
pamětní deska osvobození Blatná... 16.56 km
Škvořetice 16.56 km
zámek Škvořetice 16.56 km
kaple Panny Marie Bolestné, Škvoře... 16.58 km
horní mlýn Nišovice 16.68 km
Rozsedly 16.68 km
kašna Strašín 16.74 km
roubenka Strašín 16.76 km
Hostinný dům, Karel Klostermann 16.82 km
Strašín 16.82 km
kaple sv. Antonína Paduánského, Na... 16.83 km
památník Miloslav Šimek 16.85 km
dub letní u sv. Antonína, Nalžovsk... 16.86 km
Šimek Miloslav 16.89 km
pomník padlých WWI, Strašín 16.9 km
Zuklínský potok 16.95 km
SDH Strašín 17.02 km
Čermák Antonín Josef, starosta Chi... 17.05 km
hřbitov Strašín 17.06 km
Šedivý Alois, plk. letec 311 Sqdn.... 17.07 km
Strašínská jeskyně 17.09 km
Neuslužice 17.11 km
alej ke kostelu Narození Panny Mar... 17.17 km
mlýn Černětice 17.18 km
fara Strašín 17.32 km
Merth František Daniel, Msgre. 17.33 km
legenda o stavbě Strašínského kost... 17.33 km
zjevení Panny Marie ve Strašíně... 17.33 km
Strašínská madona - Petr Faltus 17.33 km
kostel Narození Panny Marie, Straš... 17.33 km
Kněžna Káča a Lamberkové v Čechách... 17.33 km
kaple sv. Barbory, Strašín 17.34 km
Kopta Václav 17.35 km
Dvořák Antonín 17.35 km
synagoga Podmokly 17.35 km
Strašínský klen u kostela Narození... 17.35 km
Podmokly 17.36 km
kaple výklenková u kostela Narozen... 17.36 km
SDH Podmokly 17.36 km
nádraží Pačejov 17.36 km
nejmenší studánka na světě ve Stra... 17.37 km
studánka Podmokly 17.37 km
kašna Podmokly 17.38 km
kaple Podmokly 17.38 km
pomník padlých WWI, Podmokly 17.39 km
Mrazové srázy u Lazen 17.4 km
kaple Račí 17.42 km
Velká Chmelná 17.44 km
dětské hřiště Podmokly 17.44 km
kaple Vrbice 17.48 km
Toulavá kamera ČT - toulky po Otav... 17.53 km
roubenka Lazny 17.54 km
řeka Ostružná 17.55 km
Lazny 17.56 km
Litochovice 17.59 km
fara Vacov 17.59 km
stavení s barokním štítem, Litocho... 17.61 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Vacov 17.61 km
kostel sv. Mikuláše, Vacov 17.62 km
Vacov 17.62 km
kaple sv. Floriána, Litochovice 17.63 km
Dobršín 17.66 km
kaple P. Marie Karmelské, Dobršín... 17.67 km
hřbitov Vacov 17.71 km
kaple Miřetice 17.83 km
Černětice 17.84 km
kaple Strážovice 17.87 km
Strážovice 17.89 km
dětské hřiště Strážovice 17.9 km
zámek Černětice 17.91 km
kaple Černětice 17.95 km
stavení s barokním štítem, Černěti... 17.96 km
SDH Černětice 18.01 km
Hájek Petr 18.01 km
Zuklín 18.01 km
stavení Miřetice 18.02 km
kostel sv. Brikcí, Dobev 18.02 km
Dobev (Stará a Nová) 18.04 km
Měsíční menhir, Javorník 18.06 km
drak, želva, jezírko, gloriet, Pra... 18.24 km
stavení s barokním štítem č.p. 27,... 18.26 km
Peckov - žila 18 měsíců s mrtvolou... 18.29 km
stavení Nezdice na Šumavě 18.38 km
Sudoměř 18.38 km
stavení s barokním štítem č.p. 3, ... 18.43 km
kaple Nejsvětější trojice, Cehenic... 18.44 km
kaple Sudoměř 18.46 km
Cehnice 18.47 km
SDH Cehnice 18.47 km
zřícenina (umělá) Ballymotte, Praš... 18.53 km
dětské hřiště Sudoměř 18.56 km
pomník padlých WWI, Sudoměř 18.56 km
Malenická jeskyně 18.57 km
SDH Sudoměř 18.61 km
hamr Malenice 18.61 km
Rohanov 18.62 km
SDH Rohanov 18.64 km
výroba korálků a páteříků Wudy, Ne... 18.67 km
Toulavá kamera ČT - korálky, Nezdi... 18.67 km
pomník vojákům Americké armády, Ln... 18.73 km
kaple Nezdice na Šumavě 18.74 km
Podzuklín 18.75 km
NS Okolím Lnář 18.76 km
hájovna Podzuklín 18.76 km
barokní silniční most Lnáře 18.77 km
kaple sv. Prokopa, Pohorsko 18.77 km
Pohorsko 18.78 km
Nezdice na Šumavě 18.78 km
kašna hvězdicová parku Lnáře 18.79 km
zámecký park Lnáře 18.79 km
kostel sv. Kateřiny, Nalžovské Hor... 18.8 km
kašna kruhová parku Lnáře 18.8 km
kaplička Sudoměř 18.8 km
SDH Nalžovské Hory 18.81 km
dům nižší šlechty, Nezdice na Šuma... 18.81 km
zámek Lnáře 18.81 km
Krvavá léta - Vlasovci 18.81 km
pomník generál A. A. Vlasov 18.82 km
kaple sv. Josefa zámecká, Lnáře... 18.82 km
kašna zámecká nádvorní, Lnáře... 18.82 km
infocentrum Lnáře 18.83 km
Hlaváčová Jana 18.83 km
zámek Drhovle 18.84 km
Drhovle Zámek 18.84 km
Muzeum kočky, Lnáře 18.84 km
pamětní deska Karel Klostermann, N... 18.84 km
pomník padlých WWI, Pohorsko 18.84 km
tvrz Lnáře 18.84 km
Oukropec Petr 18.85 km
ochotnický spolek Zmrzlík, Těchoni... 18.85 km
křížová cesta, Nalžovské Hory... 18.86 km
SDH Nezdice na Šumavě 18.88 km
koupaliště Nezdice na Šumavě 18.9 km
skiareál Nezdice na Šumavě 18.92 km
Stříbrné Hory 18.93 km
rybník zámecký Lnáře 18.93 km
zámek Nalžovy, Nalžovské Hory 18.93 km
Taaffe Eduard hrabě 18.93 km
pomník padlých WWI, Nalžovské Hory... 18.93 km
SDH Malenice 18.98 km
Podskalský Zdeněk 18.98 km
Kühn Pavel 18.99 km
Malenice 18.99 km
Pleskot Jiří 18.99 km
Jirásková Jiřina 18.99 km
Jankovec Jaroslav 18.99 km
pomník padlých WWI i II, Malenice... 18.99 km
kaple Malenice 18.99 km
pamětní deska osvobození Malenice... 18.99 km
koloběžky Nezdice na Šumavě 18.99 km
SDH Malenice (starý) 19 km
Lnáře 19.04 km
hřbitov Nalžovské Hory 19.06 km
Pevnost Fort Hary 19.09 km
vlaková zastávka Sudoměř 19.11 km
kaple Dolany 19.13 km
Dolany u Čkyně 19.14 km
Nalžovské Hory 19.15 km
pomník padlých WWI, Dolany 19.16 km
fara Malenice 19.17 km
Bošice 19.17 km
nástupní místo kemp Sušice - Otava... 19.18 km
roubenka Dolany 19.19 km
vodáctví Sušice 19.19 km
hřbitov Malenice 19.21 km
Švehlova chata, Javorník 19.22 km
hrob František Teplý 19.23 km
hřbitov Čkyně 19.23 km
hrob Jaroslav Pešek 19.23 km
hrob Jiří Pleskot 19.23 km
kostel sv. Jakuba, Malenice 19.24 km
hrob Josef Zítek 19.24 km
hrob Zdeněk Podskalský 19.24 km
kostel sv. Máří Magdalény, Čkyně... 19.26 km
pamětní deska Jan Preisler 19.26 km
roubenka Mladíkov 19.27 km
Lom 19.27 km
chata Baťovna, Javorník 19.27 km
fara Čkyně 19.3 km
zámek Čkyně 19.3 km
Karel Klostermann, Javorník 19.3 km
menhiry Manželé / Dvojčata, Javorn... 19.31 km
kaple Mladíkov 19.33 km
SDH Lom 19.33 km
žlab Javorník 19.34 km
Mladíkov 19.35 km
nádraží Sušice 19.35 km
SDH Čepřovice 19.36 km
pomník padlých WWI, Čkyně 19.36 km
naučná stezka Měsíční kámen, Javor... 19.36 km
pomník padlých WWII, Javorník 19.37 km
SDH Čkyně 19.38 km
Čkyně 19.39 km
Zucker Alois 19.39 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 19.39 km
pomník padlých WWI i II, Žár 19.39 km
Žár u Vacova 19.39 km
tvrz Čepřovice 19.4 km
poklad na Javorníku 19.4 km
SDH Žár 19.4 km
kaple Narození Panny Marie, Žár 19.41 km
Čepřovice 19.42 km
kaple v parku zámku Lčovice 19.42 km
pamětní deska Josef Zítek 19.44 km
kaple Čepřovice 19.44 km
zámek Lčovice 19.44 km
Zítek Josef 19.44 km
kaple Panny Marie, Nespice 19.48 km
kaple sv. Václava, Malenice 19.48 km
Tři chlapi na cestách 19.48 km
Nespice 19.49 km
Husitští bojovníci - Ivan Šmilauer... 19.5 km
pomník padlých WWI, Javorník 19.5 km
Rafťáci 19.5 km
pomník padlých WWI, Nespice 19.51 km
Lčovice 19.53 km
synagoga Čkyně 19.53 km
SDH Ostružno 19.55 km
Ostružno 19.55 km
Albrechtice u Sušice 19.56 km
stavení u Pretlů, Ostružno 19.57 km
SDH Lčovice 19.57 km
kaple Ostružno 19.57 km
Javorník 19.6 km
kaple Lčovice 19.61 km
skiareál Javorník 19.65 km
kaple sv. Antonína Paduánského, Ja... 19.65 km
pomník padlých WWI, Benešova Hora... 19.66 km
roubenka Javorník 19.67 km
lípa Albrechtice 19.67 km
kostel sv. Petra a Pavla, Albrecht... 19.68 km
Podhájí 19.69 km
hřbitov Albrechtice 19.69 km
roubenka Benešova Hora 19.73 km
Drahé tety a já 19.79 km
bitva u Sudoměře 19.79 km
Po bitevních polích jižních Čech, ... 19.79 km
památník bitvy u Sudoměře 19.79 km
Benešova Hora 19.79 km
nádraží Čkyně 19.79 km
kaple sv. Jana Nepomuckého a svaté... 19.8 km
Letovy 19.8 km
SDH Letovy 19.83 km
Javorník 1089 m n. m. 19.83 km
kaple výklenková sv. Floriána, Kes... 19.85 km
kaple Navštívení Panny Marie, Bene... 19.86 km
SDH Kestřany 19.88 km
Předslavice 19.9 km
Horní tvrz Kestřany 19.91 km
Kestřany 19.91 km
lidové stavení Předslavice 4 19.92 km
Sedlečský rybník 19.95 km
zámek Kestřany 19.95 km
barokní brána u stavení Předslavic... 19.96 km
pomník padlých WWI, Předslavice 19.97 km
fara Předslavice 19.97 km
Toulavá kamera ČT - rozhledna na S... 19.98 km
Sedlo u Albrechtic 902 m n. m. 19.98 km
pomník padlých WWI, Kestřany 19.98 km
kostel sv. Kateřiny Alexandrijské,... 19.98 km
kostel sv. Václava, Předslavice 19.98 km
kaple sv. Václava, Sedlečko 19.99 km
hřbitov Předslavice 19.99 km
židovský hřbitov Čkyně 20 km
ubytování v okolí

apartmány 8204, Kašperské Hory

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: kašpersko
šumavská obec: Kašperské ...

ubytování s kapacitou: 16
cena ubytování: od 350 Kč detail

chalupa 8806, Annín

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chalupa
Šumava: sušicko
šumavská obec: Annín

ubytování s kapacitou: 12
cena ubytování: od 250 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum Lamberská stezka, Žihobce - oteví...

    batoh
    muzeum Lamberská stezka, Žihobce - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: sušicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Horní tvrz Kestřany - otevírací doba

    batoh
    Horní tvrz Kestřany - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: písecko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum Šumavy, Sušice - otevírací doba...

    batoh
    muzeum Šumavy, Sušice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: sušicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
  • Jednota Střelskohoštická Lhota

    batoh
    Jednota Střelskohoštická Lhota
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: horažďovicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Mnichov

    batoh
    Jednota Mnichov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: strakonicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota Katovice

    batoh
    Jednota Katovice
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: strakonicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Bankomat ČSOB

    batoh
    Bankomat ČSOB
    Šumava A-Z: bankomaty
    lokalita: strakonicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
Jednota Střelskohoštická Lhota 2.72 km
Jednota Mnichov 2.75 km
Jednota Katovice 2.78 km
Bankomat ČSOB 2.9 km
Jednota Střelské Hoštice 3.32 km
čerpací stanice OMV, Katovice 3.33 km
Jednota Štěchovice 4.4 km
Jednota Mečíchov 6.63 km
Bankomat GE Money Bank 6.89 km
čerpací stanice Benzina, Strakonic... 7.02 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.13 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Horažďo... 7.14 km
Jednota Strakonice 7.34 km
Jednota Strakonice 7.62 km
Jednota Strakonice 7.77 km
Fortna Strakonice 7.83 km
Jednota Sousedovice 7.88 km
Konzum Horažďovice 7.91 km
Jednota Strakonice 7.91 km
Bankomat Komerční banka 7.95 km
Bankomat Česká spořitelna 7.98 km
Jednota Strakonice 8.02 km
Bankomat UniCredit Bank 8.02 km
Bankomat Komerční banka 8.07 km
Bankomat Česká spořitelna 8.07 km
Bankomat GE Money Bank 8.07 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.09 km
Bankomat ČSOB 8.15 km
Konzum Horažďovice 8.15 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.16 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.16 km
Jednota Strakonice 8.17 km
Bankomat Fio banka 8.2 km
Bankomat Česká spořitelna 8.22 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.24 km
Bankomat ČSOB 8.27 km
Bankomat ČSOB 8.27 km
Jednota Strakonice 8.28 km
Bankomat GE Money Bank 8.28 km
Bankomat Česká spořitelna 8.28 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.34 km
Bankomat ČSOB 8.45 km
Jednota Strakonice 8.7 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Strakon... 8.7 km
Bankomat ČSOB 8.72 km
Bankomat Poštovní spořitelna 8.72 km
Jednota Strakonice 8.78 km
čerpací stanice OMV, Strakonice 8.91 km
Supermarket Strakonice 9.04 km
Bankomat Česká spořitelna 9.06 km
Bankomat Poštovní spořitelna 9.08 km
čerpací stanice Benzina, Strakonic... 9.09 km
Bankomat Komerční banka 9.09 km
čerpací stanice Benzina, Horažďovi... 9.18 km
Konzum Čečelovice 9.52 km
Konzum Nezamyslice 9.61 km
Konzum Velké Hydčice 9.84 km
Jednota Radomyšl 9.9 km
Konzum Svéradice 10.23 km
Konzum Velký Bor 10.99 km
Konzum Třebomyslice 11.71 km
Konzum Malý Bor 11.98 km
Konzum Soběšice 12.37 km
Jednota Přeštovice 12.64 km
Jednota Velká Turná 12.74 km
Konzum Rabí 13.22 km
Konzum Žichovice 13.26 km
Jednota Čestice 13.44 km
Jednota Sedlice 13.99 km
čerpací stanice EuroOil, Sedlice u... 14.02 km
Konzum Chanovice 14.24 km
Konzum Žihobce 14.71 km
Západočeské konz. družstvo Kasejov... 14.76 km
Konzum Břežany 14.9 km
Bankomat Komerční banka 14.92 km
Bankomat Česká spořitelna 14.93 km
Bankomat GE Money Bank 14.94 km
Jednota Volyně 14.97 km
Jednota Volyně 15.05 km
Jednota Štěkeň 15.1 km
Jednota Volyně 15.19 km
Konzum Hradešice 15.27 km
Konzum Pačejov 15.32 km
Konzum Budětice 15.67 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Blatná... 15.85 km
Bankomat Česká spořitelna 16.39 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.4 km
Jednota Blatná 16.41 km
Bankomat ČSOB 16.41 km
Jednota Čejetice 16.42 km
Bankomat Komerční banka 16.49 km
Bankomat GE Money Bank 16.57 km
Jednota Škvořetice 16.58 km
Bankomat Česká spořitelna 16.58 km
Konzum Strašín 16.87 km
Západočeské konz. družstvo Kasejov... 17.1 km
Konzum Pačejov 17.28 km
Bankomat Poštovní spořitelna 17.72 km
Jednota Vacov 17.72 km
Bankomat ČSOB 17.72 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Vacov 18.18 km
čerpací stanice Benzina, Sušice 18.47 km
Jednota Cehnice 18.49 km
Konzum Nezdice na Šumavě 18.77 km
čerpací stanice Benzina, Lnáře 18.8 km
Jednota Lnáře 18.81 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Drhovle... 18.92 km
Jednota Malenice 19.02 km
Konzum Myslív 19.04 km
Konzum Nalžovské Hory 19.04 km
Jednota Lom 19.31 km
Jednota Čkyně 19.4 km
Západočeské konz. družstvo Kasejov... 19.45 km
Konzum Sušice 19.7 km
Jednota Kestřany 19.82 km
Bankomat Česká spořitelna 19.88 km
Konzum Velenovy 19.98 km
Západočeské konz. družstvo Kasejov... 19.98 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Horažďovice

batoh
nádraží Horažďovice
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: horažďovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

nádraží Pačejov

batoh
nádraží Pačejov
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: horažďovicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

další informace

Národní park Šumava je biosférická rezervace pod patronací UNESCO, má rozlohu 69030 ha a je největším národním parkem v České republice. Národní park Šumava spolu s německým národním parkem Bavorský les (Nationalpark Bayerischer Wald) představují největší lesní komplex ve střední Evropě, často se o nich mluví jako o zelené střeše Evropy. V blízkosti Národního parku se nachází několik velkoplošných chráněných krajinných oblastí (CHKO). Tyto CHKO mají nižší stupeň ochrany než, který platí pro Národní park, nicméně se jich také týká omezení pro turisty na ochranu přírody. Národní park Bavorský les je prvním a zároveň nejstarším mezinárodně uznávaným přírodním parkem Německa. Rozkládá se na ploše 24.300 hektarů. Najdete zde 320 km výborně značených turistických cest, více než 200 km cyklistických stezek a 170 km běžkařských tras. To vše uprostřed nádherné přírody. Tento park se rozprostírá v srdci největšího zalesněného pohoří střední Evropy, uprostřed Bavorského lesa, na hranici České republiky a Německa, mezi Bavorskou Rudou a Finsterau. Vydejte se na průzkum přírodou. Ať už si chcete odpočinout nebo zasportovat. Využijte možnosti získat velké množství informací a poznatků týkajících se celé oblasti. Pro nic za nic nepatří Národní park Bavorský les mezi nejoblíbenější cíle pro pěší turisty, příznivce cyklistiky a ostatní návštěvníky. Při hledání ubytování na Šumavě máte možnost výběru z široké nabídky chat, penzionů, hotelů, ubytování v soukromí, chalup, apartmánů, apartmánových domů, horských chat, rekreačních středisek, ubytoven. K výbavě patří samozřejmě vlastní sociální zařícení, vybavená kuchyně, společenská místnost, zahrada s posezením, úschovna lyží a kol, parkoviště, vybavení pro rodiny s dětmi. Obvyklé je i připojení k netu wi-fi signálem. To vše při vzrůstajících cenách energií a inflace za několik let nezměněné ceny a tedy velmi levně. Počasí sledujte na šumavských webových kamerách, stav upravenosti běžeckých tras na Bílé stopě, novinky z regionu poslouchejte na Rock Radiu Šumava, Kiss Jižní Čechy.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Plul tiše po nebes modré báni šedý mráček, pohltil skvělou desku měsíce, překazil bujnou hru jeho rozdováděných paprsků, vrhl temný stín na bílé omítěné zdi, na střechy stavení, na sad, palouk i hladinu rybníčku...

Dívka se obrátila a odběhla do své komůrky.

Asi pět dní po právě vylíčené noční schůzi v sadě Potužákově kráčela zrána Apolena, přicházejíc od Pašic, po úzké hrázi, jež dělí rybník Zlivský, čili jak mu ve Zlivi říkají, Horní, od Bezdrevi, pod samou Zliví. Ač slunko se na ni nesmálo — v noci pršelo a bouřilo a po nebi dosud uháněly trhané, vlnité šedé mraky — ač oděna byla ve všední slátaninu, která, Bohu budiž žalováno! počínala nahražovati vkusný lidový kroj blatských žen a dívek, přece každý, kdo ji potkal, musil doznat, že i bez pestrých výšivek na zástěře, bez kvítkovaného živůtku, bez bělostných rukávů, bez zvláštního úboru hlavinky, pod jednoduchým červeně a černě kostkovaným šátkem, uvázaným pod bradou, byla neobyčejně hezké a švarné děvče. Nebylo člověka, ani mladého, ani starého, jemuž příznivý osud s ní potkati se dal, aby se za ní nebyl ohlédl. Avšak její zraky tu vpřed ubíhající, onde k zemi se upírající, jedva o koho zavadily; šinula se zajisté vpřed spěšnými kroky, pohroužená ve své myšlenky, nevšímajíc si ani Zlivského rybníku, jehož hladina, silným větrem zmítaná a rozvlněná, vroubená širokou stuhou zeleného, neustále se pohybujícího a ševelícího rákosí, se rozbíhala vlevo od ní, k severu, ani vpravo Bezdrevi, která jen úzkým hrdlem svým omývá jižní svah hráze, načež se rozstoupá, rozšiřuje v ohromnou šedou rozlitinu, ubíhající k jihu do nedozírných, mlhavých dálav, lemována k západu klikatě sbíhající hrází, nízkým vrbím porostlou, za níž se rozkládají močály rákosím a sítím porostlé, za těmito zelené louky, obilní lány a nízké borové remízy, vcelku na první pohled jednotvárný, rovný kraj, ale přece, blíže-li přihlédneš, plný barev a zvláštního půvabu;

k východní straně ční, téměř z vod vystupujíc, řada domků zlivských, v pozadí nízká pahorkatina, dále ostrov, zvaný Králičí vršek, jenž brání dalšímu rozhledu k Hluboké, pak pruhy černých, omšelých lesů, jež v dáli splývají s obzorem ...

Než, toho všeho, jak už praveno, Apolena sobě nevšímala; neviděla hloučky divokých kachen, plujících po Zlivském rybníku, ani lysek, ani dvojici skvostných roháčů, potápějících se, lovících drobné rybky, nesledovala očima bílých racků, kroužících nad vodami Bezdrevi, hlučně povykujících, ni přemetů nádherně se vznášejících čejek. Přešla hráz i můstek přes potok, vylévající se kalným proudem ze Zlivského rybníka, zahnula vpravo, přeběhla železniční trať, vedoucí podle samé Bezdrevi, a zahýbala už do vsi, když pojednou se potkala s mladým člověkem, oděným v zánovnou uniformu železničních zřízenců.

„Aj hleďme!" zvolal, zočiv ji a stanuv, „potom že nemám štěstí! Ubírám se na dovolenou a první rodačkou, kterou potkávám, jsi zrovna ty... jste zrovna vy" — opravil se — „Pánbůh vás poslal, Apoleno! Koukám na vás už hezkou chvíli, věděl jsem, že vás znám, ale kdo by vás hned poznal, když vás dva roky nespatřil? Tenkrát jste byla hubené, vytáhlé hůdě, a v takovou švarnou dívčinu jste vyrostla! Pozdrav vás Bůh, má zlatá!"

Podívala se na něj, jak tu stál před ní, pěkně urostlý, růžový v obličeji, modré oči jen mu hrály, tmavorusé knírky, do ostrých hrotů zakroucené, dodávaly mu výraz sebevědomé kurážnosti; nicméně se nepodobalo, že by byl působil na ni uchvacujícím dojmem, neboť nedotkla se podávané jí ruky, ba, čílko se zakabonilo a uhnout se hleděla.

„Já vás neznám," odsekla krátce.

„Ale, ale, má panenko — není možná, abyste mne nepoznávala ! Já jsem se přece tolik nezměnil z těch dvou let, co jsme se neviděli... Víte, tenkrát o pouti v Selci!"

„Já vás jistě neznám," opakovala.

„I dobře mě znáte, jen pamatovat se nechcete! Vždyť jste ze mne oči nespouštěla, když jsem byl u vás na návštěvě ve vojenském mundúru, s šavlenkou po boku! Ovšem, tenkrát jste byla malá ještě. Přece nebudete povídat, že neznáte Ferdu Krušnejch? — Co?"

Uchopil ji za ruku, která držela řilec.

„A — pravda — vy jste Ferda Krušnejch," odpověděla. „Teď se pamatuju. Pozdrav vás Pánbůh taky..."

„Nu, tak vidíte! Už mi nepopřete, že bychom nebyli staří známí."

Přesto bylo zjevno, že obnovení staré známosti jí nezpůsobilo přílišné radosti; ještě méně se vůčihledě potěšila, když se jí tázal, kam jde, a nevyčkav ani odpovědi, jedním dechem se jí nabízel, že ji doprovodí, že počká, až si vyřídí svoje záležitosti, a že pak s ní půjde až do Plástovic.

„Vy se mnou jít nemůžete,"pravila, „nedočkal byste se mám tu mnoho obchůzek..."

„Aj! To by tak bylo! Třeba do večera počkám. Máte to marné, už se mne nezbavíte, moje růžičko! Vždyť jsme staří známí, tak říkajíc příbuzní. Což mi nestál kmotrem váš pantáta! Sluší se, abych ho navštívil..."

„První cesta je přece k rodičům," vpadla mu do řeči; „přijďte k nám zítra... kdykoli... budete vítán..."

„Proč mě odháníte? Sám Pánbůh mi vás přivedl do cesty. S vámi půjdu, budu vám povídat, aby vám nebylo smutno samotné."

„Děkuju vám za dobrou vůli, ale mně smutno není nikdy. Až si tu své věci vyřídím, dám se do Zbudova k bábě. Možná že tam pobudu do večera, možná taky až do rána. Přijďte k nám zítra, chcete-li navštívit tátu."

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky