Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zatávka Klenčí pod Čerchovem

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: domažlicko
GPS: 49°26'19.790"N, 12°49'20.559"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka v Klenčí pod Čerchovem leží na trati č. 184 (Planá u Mariánských Lázní–Domažlice) a je vzdálena asi 1 km z centra vsi. Trať vede z Domažlic přes Poběžovice a Bor do Plané u Mariánských Lázní, je to jednokolejná regionální trať. Provoz na trati z Plané u Mariánských Lázní do Tachova byl zahájen v roce 1895, z Tachova do Domažlic v roce 1910. Navazující tratě: z Domažlic trať 180 - Plzeň hl. n., Plzeň jižní předměstí, Nýřany, odbočka Vránov, Domažlice, Odbočka Pasečnice, Česká Kubice státní hranice (Fürth im Wald, DB). Dále na Poběžovice - trať 182, Staňkov, odbočka Vránov, Poběžovice. Nebo Bor, trať 178, Svojšín, Bor. A poslední Planá u Mariánských Lázní - trať 170, Beroun, Zdice, Rokycany, Chrást u Plzně, Plzeň hl. n., Plzeň jižní předměstí, Pšovany, Svojšín, Planá u Mariánských Lázní, Mariánské Lázně, Cheb, Cheb státní hranice (Schirnding, DB).




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

stará pošta, Klenčí pod Čerchovem

batoh
stará pošta, Klenčí pod Čerchovem
Šumava A-Z: architektura
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

pamětní deska A. V. Suvorov

batoh
pamětní deska A. V. Suvorov
Šumava A-Z: památníky
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Klenčí pod Čerchovem

batoh
Klenčí pod Čerchovem
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

kašna Klenčí pod Čerchovem

batoh
kašna Klenčí pod Čerchovem
Šumava A-Z: kašny, studny...
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail
stará pošta, Klenčí pod Čerchovem... 0.55 km
pamětní deska A. V. Suvorov 0.55 km
Klenčí pod Čerchovem 0.6 km
kašna Klenčí pod Čerchovem 0.62 km
Baar Jindřich Šimon 0.64 km
Jindřich Jindřich 0.65 km
Vrba Jan 0.65 km
sv. Jan Nepomucký, Klenčí pod Čerc... 0.66 km
pamětní deska osvobození, Klenčí p... 0.66 km
pamětní deska Jindřich Jindřich... 0.66 km
infocentrum Klenčí pod Čerchovem... 0.68 km
muzeum Klenčí pod Čerchovem 0.68 km
infocentrum Chodská liga 0.68 km
kostel sv. Martina, Klenčí pod Čer... 0.7 km
kaple hřbitovní, Klenčí pod Čercho... 0.71 km
Klenečský rybník 0.72 km
pomník padlých WWI, Klenčí pod Čer... 0.73 km
fara Klenčí pod Čerchovem 0.73 km
hrob Jindřich Jindřich 0.75 km
hrob Josef Královec 0.75 km
hrob Jan Šebek 0.75 km
roubenka Klenčí pod Čerchovem 0.75 km
hřbitov Klenčí pod Čerchovem 0.77 km
hrob Jindřich Šimon Baar 0.78 km
rodný dům Jindřicha Šimona Baara... 0.78 km
hrob Chodských odbojářů 0.78 km
pamětní deska Jindřich Šimon Baar... 0.79 km
hrob rudoarmějců, hřbitov Klenčí p... 0.81 km
pomník Mistra Jana Husa, Klenčí po... 0.97 km
Nový Hamr 1.59 km
vlaková zastávka Postřekov 2.28 km
lidová stavení, Chodov 2.37 km
pomník padlých WWI i II, Postřekov... 2.4 km
Chodov 2.41 km
vlaková zastávka Trhanov 2.42 km
pomník padlých WWI, Chodov 2.42 km
kaple sv. Jana Křtitele, Chodov 2.44 km
kaple sv. Jakuba, Postřekov 2.44 km
pamětní deska Jan Čáp, Postřekov... 2.44 km
Boček Bohumil, generál 2.44 km
Stašek Bohumil, Msgre. 2.44 km
O zlém snu 2.44 km
Postřekov 2.44 km
Vyprávěj mámo, jak to bylo - Eva E... 2.44 km
muzeum krojů Postřekov 2.44 km
pamětní deska Josef Buršík 2.47 km
rodný dům Josef Buršík 2.48 km
Buršík Josef, armádní generál 2.48 km
Trhanovská alej 2.54 km
hasičské muzeum Postřekov 2.58 km
Thomayer František Josef 2.58 km
Thomayer Josef 2.58 km
pamětní deska Josef Thomayer 2.59 km
Smudek Nepolapitelný Jan 2.6 km
Nepolapitelný Jan 2.6 km
Casablanca 2.6 km
zámek Trhanov 2.6 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Trhan... 2.61 km
dětské hřiště Trhanov 2.62 km
skiareál Capartice - Na sádku 2.62 km
kaple Trhanov 2.63 km
chudobinec Trhanov 2.64 km
Trhanov 2.64 km
pomník padlých WWI, Trhanov 2.65 km
vyhlídka Díly 2.66 km
SDH Díly 2.66 km
sv. Jan Nepomucký, Trhanov 2.67 km
SDH Trhanov 2.67 km
pamětní deska Jakub Bernard (rumbu... 2.7 km
Královec Josef 2.7 km
pomník padlých WWI, Díly 2.7 km
pamětní deska čestní občané 2.7 km
Kreuz Jakub 2.7 km
Rumburská vzpoura 2.7 km
Kreuz Karel 2.7 km
Anderle Jiří 2.7 km
pomník Mistra Jana Husa, Trhanov 2.7 km
Díly 2.71 km
návesní rybník, Trhanov 2.71 km
pamětní deska obětem nacismu, Díly... 2.74 km
pamětní deska osvobození Díly 2.74 km
kaple sv. Cyrila a Metoděje, Díly... 2.74 km
roubenka Díly 2.85 km
hřbitov Trhanov 2.88 km
hrob Thomayerové 2.88 km
pomník Jana Sladkého - Koziny na H... 2.96 km
Prsť z bojiště u Zborova, Hrádek... 2.96 km
Kozinova lípa, Hrádek 2.99 km
dětské hřiště Hrádek 3.01 km
Chodský pes, Hrádek 3.02 km
povrchový lom Ždánov 3.16 km
pomník padlých US WWII, Výhledy 3.23 km
pomník J.Š. Baara, Výhledy 3.24 km
Výhledy 700 m n. m. 3.24 km
pomník padlých RA WWII, Výhledy 3.25 km
pomník Josefa Svačiny 3.32 km
rybník Pařezov 3.33 km
Ždánov u Draženova 3.35 km
dvůr U Keplů, Újezd u Domažlic 3.39 km
Újezd u Domažlic 3.45 km
kaple sv. Václava, Újezd u Domažli... 3.46 km
dětské hřiště, Újezd u Domažlic... 3.46 km
Kirkham Virgil Paul, pilot 362. Fi... 3.47 km
pamětní deska Virgil Paul Kirkhama... 3.47 km
SDH Újezd u Domažlic (nová) 3.48 km
pomník Mistra Jana Husa, Újezd u D... 3.5 km
dvůr U Podestátů, Újezd u Domažlic... 3.51 km
zámek Ždánov 3.53 km
SDH Ždánov 3.55 km
dvůr U Pelnářů, Újezd u Domažlic... 3.56 km
SDH Újezd u Domažlic (stará) 3.57 km
dvůr U Rosochů, Újezd u Domažlic... 3.58 km
Pařezov - Starý a Nový 3.61 km
pomník padlých WWI i II, Újezd u D... 3.62 km
SDH Pařezov 3.64 km
Veský rybník, Ždánov 3.67 km
Kozina Jan Sladký 3.68 km
Kozinův statek, Újezd u Domažlic... 3.68 km
Na Štejfu 3.81 km
pomník mistra Jana Husa, Pařezov 3.82 km
Pila 3.85 km
pomník padlých WWI, Draženov 3.97 km
Draženov 4.01 km
SDH Draženov 4.03 km
pamětní deska Kryštof Hrubý 4.05 km
kaple Panny Marie, Draženov 4.05 km
dvůr U Kryslů, Draženov 4.05 km
rodný dům rychtáře Krysla, Draženo... 4.05 km
návesní rybník Draženov 4.12 km
rodný dům J.F. Hrušky, Pec pod Čer... 4.38 km
Hruška Jan František 4.38 km
pamětní deska Jan. Fr. Hruška 4.38 km
Pecácký mlýn, Pec pod Čerchovem... 4.39 km
Špillar Jaroslav 4.44 km
Špillarova vila 4.44 km
Šumná města - Pec pod Čerchovem... 4.46 km
roubenka Pec pod Čerchovem 4.49 km
SDH Pec pod Čerchovem 4.49 km
pojízný ateliér malíře Jaroslava Š... 4.51 km
Náš venkov: Dřevorubecká vesnice... 4.52 km
Dřevorubecké muzeum, Pec pod Čerch... 4.52 km
vlaková zastávka Havlovice 4.52 km
NS Špillarova stezka 4.53 km
pomník padlých WWI, Pec pod Čercho... 4.53 km
Pec pod Čerchovem 4.53 km
kaple sv. Prokopa, Pec pod Čerchov... 4.54 km
Baarová Lída 4.6 km
Nový Oldřich 4.6 km
dřevorubecké slavnosti, Pec pod Če... 4.65 km
přestřelka postřekovských s SS 4.71 km
akvadukt Hadrovec 4.8 km
Nemanský mlýn, Havlovice 4.9 km
Havlovice 4.91 km
pomník padlých WWI, Havlovice 4.92 km
Modřínovec 685 m n. m. 4.92 km
rybník Babylon 4.96 km
SDH Havlovice 4.99 km
stavení č.p. 12, Babylon 5.27 km
stavení č.p. 5, Babylon 5.27 km
kaple Babylon 5.3 km
pomník padlých WWI, Babylon 5.35 km
Babylon 5.35 km
SDH Babylon 5.48 km
vlaková zastávka Babylon 5.54 km
SDH Luženice 5.82 km
Luženice 5.86 km
kaple sv. Anny, Luženice 5.88 km
Luženičky 5.88 km
roubenka Luženice 5.89 km
přírodní park Zelenov 5.95 km
pamětní deska Matěj Blacký 6.02 km
kostel sv. Antonína, Luženičky 6.03 km
hřbitov Luženičky 6.29 km
Smrt stopařek 6.48 km
kasárna Domažlice 6.48 km
Vavřinecké lípy, Domažlice 6.69 km
pamětní deska kázání msgre. Bohumi... 6.71 km
kostel sv. Vavřince, Stráž - Domaž... 6.72 km
Územní vojenská správa Domažlice... 6.74 km
Čerchov 1042 m n. m. 6.75 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Čerchov... 6.8 km
bazén Domažlice 6.87 km
Pasečnický rybník 6.89 km
kostel sv. Františka z Assisi, Pas... 6.97 km
kaple sv. Anny, Domažlice 7 km
roubenka Stráž 7.02 km
Pasečnice 7.03 km
SDH Stráž 7.05 km
kaple sv. Vavřince, Stráž 7.06 km
Stráž 7.07 km
pomník padlých WWI i II, Stráž 7.1 km
pomník Petra Hany 7.17 km
Baldovské návrší 7.23 km
bitva u Domažlic 7.23 km
dětské hřiště Domažlice 7.24 km
kaple Nejsvětější Trojice, Baldovs... 7.26 km
modelová železnice Domažlice 7.3 km
vlaková zastávka Domažlice město... 7.43 km
památník Antonín Příhoda 7.51 km
soubor soch v ohradní zdi kláštera... 7.56 km
Fremuthova jedle Dolní Folmava 7.57 km
Antonín Steidl - Čeněk Vosmík, Dom... 7.58 km
pivovar Domažlice 7.59 km
Šumná města - Domažlice 7.6 km
muzeum Chodska Domažlice 7.6 km
hrad Domažlice 7.6 km
augustiniánský klášter a kostel Na... 7.6 km
pamětní deska domažlického gymnasi... 7.62 km
pamětní deska Božena Němcová 7.63 km
památník obětem komunismu, Domažli... 7.64 km
pomník obětem nacismu, Domažlice... 7.65 km
Klíma Ladislav 7.65 km
Chodské slavnosti, Domažlice 7.65 km
Steidl Antonín, MUDr. 7.65 km
Evropan z Domažlic, Marie Korandov... 7.65 km
Halík Tomáš, Mons. 7.65 km
Domažlice 7.65 km
Boček Zdeněk 7.65 km
pamětní deska Alois Jirásek 7.66 km
pamětní deska Max Duffek 7.67 km
tématický okruh Chodský květ 7.68 km
rodný dům Max Duffek, Domažlice 7.68 km
pamětní deska Josef Pelnář 7.68 km
Pelnář Josef 7.68 km
pamětní deska Jaroslav Vrchlický... 7.69 km
pamětní deska J.K. Tyl, Domažlice... 7.7 km
Umlčovaným - Michal Šarše, Domažli... 7.71 km
Tři chlapi na cestách 7.73 km
galerie Dorka 7.73 km
památník Jakuba Royta 7.73 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 7.77 km
kostel Narození Panny Marie, Domaž... 7.78 km
Vzduchoplavec Kráčmera - Nad Domaž... 7.78 km
radnice Domažlice 7.79 km
kašna Domažlice 7.79 km
pamětní deska osvobození Domažlice... 7.81 km
Cyklotoulky - Domažlice 7.81 km
infocentrum Domažlice 7.81 km
pamětní deska K.J. Erben, Domažlic... 7.84 km
fara Domažlice 7.85 km
pamětní deska páter Václav Antony... 7.85 km
Fastr Petr 7.85 km
pamětní deska Petr Fastr, Domažlic... 7.85 km
pamětní deska T.G.Masaryk, Domažli... 7.95 km
hraniční přechod Čerchov - Lehmgru... 7.96 km
galerie Bratří Špillarů, Domažlice... 7.97 km
Dolejší brána, Domažlice 7.97 km
SDH Domažlice 8.01 km
židovský hřbitov Domažlice 8.02 km
Čapek-Chod Karel Matěj 8.03 km
infocentrum Poběžovice 8.14 km
pomník Svobody, Domažlice 8.15 km
hraniční přechod Lísková - Haselba... 8.17 km
vyhlídková věž na Kubíčkově skále,... 8.17 km
Nevolice 8.19 km
kaple sv. Martina, Nevolice 8.2 km
pomník padlých WWI, Nevolice 8.21 km
smrk u zámečku Dolní Folmava 8.22 km
kostel U Svatých, Domažlice 8.38 km
Tlumačov 8.67 km
nádraží Domažlice 8.75 km
hřbitov Domažlice 8.84 km
Folmava 9.89 km
Staňkův mlýn, Domažlice 9.9 km
lanový park Waldmünchen (D) 9.98 km
akvapark Waldmünchen (D) 10.1 km
Mrákov 10.19 km
Lučina 10.27 km
železniční most u Smolova 10.28 km
hraniční přechod Lučina - Untergra... 10.44 km
Pohraniční a Trenckovo muzeum, Wal... 10.6 km
pomník padlých WWI, Starý Klíčov... 10.66 km
Starý Klíčov 10.71 km
městská věž, Waldmünchen (D) 10.73 km
infocentrum Waldmünchen (D) 10.74 km
hraniční přechod Tři znaky - Drei ... 10.79 km
kaple sv. Václava, Starý Klíčov... 10.79 km
hraniční přechod Pod Třemi znaky -... 10.87 km
hraniční přechod Ovčí vrch - Hochs... 10.94 km
hraniční přechod Folmava - Fürth i... 11.05 km
kostel sv. Jana Křtitele, Srby 11.28 km
SDH Srby 11.3 km
kaple výklenková na mostě, socha s... 11.35 km
Srby 11.4 km
pomník padlých WWII, Srby 11.4 km
hamr Voithenberghütte (D) 11.54 km
podvodní pozorovací kabina Klíčov ... 11.56 km
kaple sv. Petra, Mlýnská kaple, Po... 11.58 km
kostel sv. Anny na Vršíčku, Horšov... 11.62 km
mlýn svatá Anna 11.69 km
lipová alej ke sv. Anně, Horšovský... 11.77 km
Toulavá kamera ČT - Horšovský Týn... 11.8 km
kaple Panny Marie Bolestné, Polžic... 11.82 km
skiareál Fürth im Wald - Gibacht (... 11.82 km
Polžice 11.84 km
Wenzel Stahl 11.84 km
FFW Schafberg (D) 11.94 km
Váchal Josef 11.94 km
sklářská galerie a horský hostinec... 12.21 km
vlaková zastávka Mutěnín 12.32 km
golflcub Fürth im Wald (D) 12.33 km
Nová Ves u Horšovského Týna 12.44 km
kaple sv. Václava, Nová Ves 12.44 km
hraniční přechod Česká Kubice - Fü... 12.51 km
sirotčinec sv. Josefa, Nová Ves, H... 12.52 km
Vítání 12.61 km
Šejna Jan 12.61 km
nádraží Horšovský Týn 12.65 km
u Koutu na Šumavě při nehodě zemře... 12.74 km
Lazce 12.77 km
památník bitvy u Domažlic - glorie... 12.82 km
hřbitov Horšovský Týn 12.83 km
kostel sv. Apolináře, Horšovský Tý... 13.02 km
sýpka Horšovský Týn 13.14 km
pomník padlých WWI, Horšovský Týn... 13.22 km
renesanční dům č.p. 105, Horšovský... 13.28 km
Štíty království českého, Pomíjivá... 13.31 km
zámek Horšovský Týn 13.31 km
Štíty království českého, Jak rost... 13.31 km
Štíty království českého, Bůh za h... 13.31 km
Horšovský Týn 13.32 km
renesanční dům č.p. 100, Horšovský... 13.32 km
klasicistní dům č.p. 107 Horšovský... 13.32 km
Nesmrtelná Teta 13.32 km
javor pod zámkem, Horšovský Týn... 13.36 km
zámecká lípa, Kout na Šumavě 13.36 km
pamětní deska krále Eduarda VII.... 13.37 km
zvonice Horšovský Týn 13.37 km
fara Horšovský Týn 13.39 km
kostel sv. Petra a Pavla, Horšovsk... 13.39 km
Dobrovský Josef 13.4 km
kašna Kout na Šumavě 13.4 km
zámek Kout na Šumavě 13.41 km
dům č.p. 51, Horšovský Týn 13.44 km
pamětní deska osvobození Horšovský... 13.44 km
klasicistní dům č.p. 50, Horšovský... 13.46 km
infocentrum Horšovský Týn 13.47 km
gotický dům č.p. 15, Horšovský Týn... 13.48 km
pivovar a lihovar Horšovský Týn 13.54 km
rozhledna na Šibeničním vrchu, Hor... 13.56 km
kostel sv. Jiří, Kout na Šumavě... 13.57 km
klasicistní dům, Horšovský Týn... 13.58 km
pivovar Kout na Šumavě 13.59 km
Šamberger František 13.6 km
fara Kout na Šumavě 13.6 km
památník Františka Šambergera 13.61 km
gotická hláska, Horšovský Týn 13.61 km
Kout na Šumavě 13.61 km
kapucínský klášter Horšovský Týn... 13.64 km
pomník padlých WWI i II, Fürth im ... 13.65 km
pomník padlých námořníků WWI i II,... 13.68 km
Novodvorský rybník 13.69 km
roubenka, Kout na Šumavě 13.71 km
hřbitov Hostouň 13.72 km
kaple hřbitovní Nanebevzetí Panny ... 13.72 km
pomník padlých Prusko-francouzské ... 13.72 km
Loretánská kaple, Horšovský Týn... 13.73 km
Bílkovský javor, Starý Dvůr 13.75 km
lípa u Krysálů, Nový Dvůr 13.75 km
kaple Nejsvětější Trojice, Kout na... 13.78 km
Blížejov 13.85 km
Budka Andy 13.86 km
pomník padlých WWI, Kout na Šumavě... 13.86 km
SDH Blížejov 13.9 km
nádraží Hostouň 13.91 km
kostel sv. Martina, Blížejov 13.91 km
fara Blížejov 13.92 km
Drachensee (D) 13.93 km
Nestvůra z Dračího jezera, Thomas ... 13.93 km
Hostouň 13.96 km
sousoší Nejsvětější Trojice, Hosto... 13.96 km
kostel sv. Jakuba Většího, Hostouň... 14 km
sv. Jan Nepomucký, Hostouň 14.01 km
SDH Hostouň 14.02 km
fara Hostouň 14.03 km
Štítary 14.03 km
zámek Hostouň 14.03 km
kaple sv. Judy Tadeáše, Štítary... 14.05 km
hřbitov Fürth im Wald (D) 14.06 km
horská služba Fürth im Wald (D) 14.07 km
fara Štítary 14.08 km
Schubert Ottokar 14.08 km
U čtyřech lip, Starý Dvůr 14.12 km
mlýn Štítary 14.14 km
tvrz Tasnovice 14.15 km
pomník padlých WWI, Tasnovice 14.16 km
hřbitov starý Tasnovice 14.16 km
kostel sv. Vavřince, Štítary / Tas... 14.18 km
Slovanské hradiště Tasnovice 14.19 km
hřbitov Tasnovice 14.23 km
nádraží Blížejov 14.28 km
Tasnovice 14.3 km
muzeum Flederwisch, Fürth im Wald ... 14.31 km
ZOO podvodní stanice a obora Wildg... 14.38 km
Starý Dvůr 14.4 km
hraniční přechod Rybník - Stadlern... 14.4 km
Fürth im Wald (D) 14.42 km
Váchalovský mlýn, Kout na Šumavě... 14.44 km
kaplička Fürth im Wald (D) 14.44 km
nádraží Kout na Šumavě 14.49 km
Starodvorské duby, Starý Dvůr 14.57 km
koupaliště Fürth im Wald (D) 14.58 km
kostel Mariä Himmelfahrt, Fürth im... 14.6 km
infocentrum Fürth im Wald (D) 14.62 km
hradní studna Fürth im Wald (D) 14.62 km
zámecká kašna Fürth im Wald (D)... 14.62 km
Skolení draka, Fürth im Wald (D) 14.62 km
Cyklotoulky - Fürth im Wald (D) 14.63 km
zvonkohra Fürth im Wald (D) 14.63 km
high–tech drak, Fürth im Wald (D)... 14.64 km
Stadtturm, Fürth im Wald (D) 14.65 km
muzea u městské věže, Fürth im Wal... 14.65 km
horní kašna Fürth im Wald (D) 14.67 km
Stanětice 14.71 km
Flor Jack Jakub 14.71 km
Šamberk František Ferdinand 14.71 km
Hoetzel Jiří Prof. JUDr. 14.71 km
Zelený život, Jakub (Jack) Flor 14.71 km
zámek Přívozec 14.78 km
dolní kašna Fürth im Wald (D) 14.8 km
mlýn Přívozec 14.83 km
SDH Přívozec 14.89 km
kaple Panny Marie, Přívozec 14.95 km
zřícenina Treffelstein (D) 14.97 km
kostel sv. Leonharda, Fürth im Wal... 14.97 km
sv. Leonhard, Fürth im Wald (D) 14.98 km
Přívozec 15.05 km
Bořek-Dohalský Antonín, Msgre. ThD... 15.05 km
Japonská zahrada, Fürth im Wald (D... 15.26 km
Consuela, George Sandová 15.47 km
zřícenina Rýzmberk 15.47 km
Františkov u Blížejova 15.48 km
Krvavá léta - Zákeřná Akce Kámen... 15.49 km
Státní bezpečnost - akce Kameny 15.49 km
kostel sv. Václava, Brůdek 15.6 km
bitva u Brůdku 15.74 km
Brůdek 15.77 km
kaple sv. Jana Křtitele, Prapořišt... 15.83 km
hrob Jiřího Leopolda Weisla 15.84 km
pomník padlých WWII, Všeruby 15.84 km
pomník padlých WWI, Všeruby 15.85 km
roubenka, Prapořiště 15.86 km
hřbitov Všeruby 15.87 km
pomník padlých WWI, Podzámčí 15.88 km
kostel sv. Archanděla Michaela, Vš... 15.9 km
15. rota PS, Všeruby 15.91 km
fara, Všeruby 15.93 km
památník Boženy Němcové 15.93 km
Swingtime 15.96 km
kapitulace 11. PzD von Wietersheim... 15.96 km
Všeruby 15.96 km
Němcová Božena 15.96 km
povídky, Božena Němcová 15.96 km
SDH Všeruby 15.96 km
hraniční přechod Všeruby - Eschlka... 15.97 km
dětské hřiště Všeruby 15.99 km
SDH Semošice 16.02 km
Semošice 16.08 km
SDH Chotiměř 16.16 km
Chotiměř 16.18 km
Krvavá léta - Odbojář Julius Fučík... 16.18 km
Fučík Julius 16.18 km
dětské hřiště Chotiměř 16.18 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Chotim... 16.2 km
mlýn Chotiměř 16.22 km
zámek Chotiměř 16.26 km
Újezd Svatého Kříže 16.26 km
hřbitov Lštění u Blížejova 16.27 km
fara Újezd svatého kříže 16.29 km
SDH Kdyně 16.31 km
kostel Povýšení sv. Kříže, Újezd s... 16.32 km
nádraží Kdyně 16.35 km
Sokolovna Kdyně 16.37 km
hřbitov Újezd svatého kříže 16.37 km
kaple Grossaign (D) 16.42 km
synagoga Kdyně 16.43 km
Grossaign (D) 16.46 km
Švehlík Alois 16.49 km
pomník padlých WWI, Lštění 16.52 km
kašna Kdyně 16.53 km
FFW Grossaign (D) 16.54 km
Lštění u Blížejova 16.54 km
altán na Tanaberku 16.56 km
památník Lidé bděte 16.57 km
muzeum Příhraničí Kdyně 16.6 km
infocentrum Kdyně 16.6 km
kostel sv. Anny, Tanaberk 16.6 km
pomník padlých WWI, Kdyně 16.6 km
Kdyně 16.61 km
lípy na Tanaberku 16.62 km
radnice Kdyně 16.64 km
kostel sv. Jana Křtitele, Lštění... 16.65 km
pomník Vojtěchu Rettovi 16.75 km
tvrz Lštění 16.79 km
kostel sv. Jakuba, Eschlkam (D) 16.85 km
kaple u kostela, Kdyně 16.85 km
hřbitov Kdyně 16.86 km
Eschlkam (D) 16.86 km
kostel sv. Mikuláše, Kdyně 16.89 km
hrob Josefa Wrbaty 16.9 km
pomník padlých WWII, Eschlkam (D)... 16.92 km
kašna Eschlkam 16.92 km
muzeum paličkování Tiefenbach (D)... 16.95 km
Waldschmidtovo muzeum, Eschlkam (D... 16.97 km
Schmidt Maximilian (D) 16.97 km
muzeum Ludwiga Gebharda, Tiefenbac... 17.01 km
fara Kdyně 17.05 km
FFW Eschlkam (D) 17.19 km
hřbitov Eschlkam 17.28 km
koupaliště Na Hájovně, Kdyně 17.36 km
Brnířov 17.51 km
památník Antonín Švehla, Brnířov... 17.51 km
kaple sv. Martina, Brnířov 17.53 km
SDH Brnířov 17.54 km
pamětní kámen 500 let, Brnířov... 17.56 km
návesní rybník, Brnířov 17.57 km
SDH Nová Ves 17.58 km
kaple Nová Ves 17.61 km
Nová Ves u Kdyně 17.62 km
dětské hřiště Nová Ves 17.66 km
Rittstein Michael 17.67 km
Dvě linie volnosti a skleslosti - ... 17.74 km
Bratr Měsíc a sestra Slunce - Pete... 17.8 km
Dům Evropa - Václav Bláha, Eschlka... 17.81 km
kaple Eschlkam (D) 17.82 km
židovský hřbitov Puclice 18.05 km
muzeum lesa, Sengenbühl (D) 18.12 km
kaple sv. Václava, Křenovy 18.18 km
nádraží Bělá nad Radbuzou 18.22 km
kaple Stachesried (D) 18.24 km
Stachesried (D) 18.4 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kanice... 18.42 km
chalupa Kanice 15 18.49 km
barokní most, Bělá nad Radbuzou 18.5 km
roubenka Kanice 18.52 km
Kanice 18.54 km
Sokol Kanice 18.54 km
Bělá nad Radbuzou 18.6 km
zámek Kanice 18.6 km
Pavilon umění Stachesried 18.61 km
kostel Panny Marie Sedmibolestné, ... 18.62 km
chalupa Kanice 66 18.67 km
most Bezděkovský potok, Bělá nad R... 18.68 km
přírodní rezervace Netřeb 18.7 km
zámek Bělá nad Radbuzou 18.73 km
zřícenina hradu Netřeb 18.74 km
SDH Bělá nad Radbuzou 18.75 km
tisy červené, Netřeb 18.79 km
Koráb u Kdyně 773 m n. m. 18.93 km
kaple náhrobní Panny Marie Bolestn... 19.04 km
pomník padlých WWII, Puclice 19.08 km
kaple sv. Máří Magdalény, Puclice... 19.09 km
pomník padlých WWI, Puclice 19.1 km
SDH Puclice 19.17 km
návesní rybník Puclice 19.18 km
Puclice 19.19 km
kaple Hluboká 19.24 km
tvrz Puclice 19.25 km
Hluboká u Kdyně 19.27 km
SDH Hluboká 19.45 km
vlaková zastávka Chodská Lhota 19.56 km
ubytování v okolí

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail

apartmány 2040, Špičák

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: špičácko
šumavská obec: Špičák

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 300 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • hasičské muzeum Postřekov - otevírací do...

    batoh
    hasičské muzeum Postřekov - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum Chodska Domažlice - otevírací dob...

    batoh
    muzeum Chodska Domažlice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • muzea u městské věže, Fürth im Wald - ot...

    batoh
    muzea u městské věže, Fürth im Wald - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: Německo

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
firmy v okolí
  • čerpací stanice Benzina, Klenčí pod Čerc...

    batoh
    čerpací stanice Benzina, Klenčí pod Čerchovem
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • Konzum Trhanov

    batoh
    Konzum Trhanov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Konzum Postřekov

    batoh
    Konzum Postřekov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Konzum Díly

    batoh
    Konzum Díly
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: domažlicko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
čerpací stanice Benzina, Klenčí po... 0.49 km
Konzum Trhanov 2.46 km
Konzum Postřekov 2.52 km
Konzum Díly 2.75 km
čerpací stanice OMV, Draženov 3.75 km
Konzum Draženov 4.12 km
Konzum Nový Kramolín 4.42 km
čerpací stanice Benzina, Domažlice... 6.48 km
Konzum Domažlice 6.83 km
Bankomat Česká spořitelna 7.41 km
Bankomat Komerční banka 7.44 km
Bankomat Komerční banka 7.44 km
Bankomat ČSOB 7.56 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.56 km
Bankomat Česká spořitelna 7.56 km
Konzum Mnichov 7.66 km
Bankomat GE Money Bank 7.77 km
Bankomat Poštovní spořitelna 7.77 km
Bankomat ČSOB 7.78 km
Bankomat Česká spořitelna 7.79 km
Bankomat Raiffeisenbank 7.86 km
Bankomat Česká spořitelna 8.11 km
Konzum Domažlice 8.13 km
Konzum Poběžovice 8.16 km
Konzum Česká Kubice 8.19 km
čerpací stanice EuroOil, Poběžovic... 8.23 km
Konzum Tlumačov 8.71 km
Konzum Folmava 9.6 km
čerpací stanice Shell, Domažlice... 10 km
Konzum Mrákov 10.23 km
Konzum Starý Klíčov 10.9 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Folmava... 11.04 km
Konzum Milavče 12.01 km
čerpací stanice EuroOil, Horšovský... 12.59 km
Konzum Horšovský Týn 12.94 km
Konzum Zahořany 12.96 km
Bankomat Komerční banka 12.98 km
Bankomat ČSOB 13.16 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.16 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.16 km
Bankomat Česká spořitelna 13.31 km
COOP DISKONT - Horšovský Týn 13.35 km
Bankomat GE Money Bank 13.41 km
čerpací stanice Shell, Horšovský T... 13.5 km
Konzum Kout na Šumavě 13.78 km
Konzum Blížejov 13.97 km
Konzum Hostouň 14 km
čerpací stanice Benzina, Kdyně 15.82 km
Konzum Semošice 16.05 km
Bankomat ČSOB 16.29 km
Bankomat GE Money Bank 16.52 km
Konzum Kdyně 16.56 km
Konzum Kdyně 16.58 km
Bankomat Česká spořitelna 16.58 km
Bankomat ČSOB 16.62 km
Bankomat Komerční banka 16.62 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.64 km
Konzum Miřkov 17.28 km
Konzum Osvračín 18.41 km
Konzum Bělá nad Radbuzou 18.59 km
Bankomat Poštovní spořitelna 18.65 km
Konzum Vidice 19.42 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Kout na Šumavě

batoh
nádraží Kout na Šumavě
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

vlaková zastávka Chodská Lhota

batoh
vlaková zastávka Chodská Lhota
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Šumavou se rozumí rozsáhlé pásemné pohoří, které se táhne podél jižní hranice České republiky v prostoru mezi Vyšebrodským a Všerubským průsmykem. Je pramennou oblastí nejznámější české řeky Vltavy a pramení zde i její významný levostranný přítok Otava. Pohoří je asi 120 km dlouhé, rozložené po obou stranách státní hranice ČR se Spolkovou republikou Německo a s Rakouskem. Jeho šířka dosahuje i s podhůřím přibližně 45 km. Šumava sestává ze šesti geomorfologických podcelků. Nejrozsáhlejším jsou Šumavské pláně s mírně zvlněným povrchem. Šumava je mimořádně cenná a člověkem zatím málo dotčená přírodní krajina. Proto byla na jejím území vyhlášena celá řada přírodních rezervací, které od roku 1963 zahrnula do svého chráněného území nově vyhlášená CHKO Šumava. V její nejcennější části byl zřízen roku 1991 národní park Šumava. Šumava leží na území dvou krajů – Jihočeského a Plzeňského, a čtyř okresů: Českého Krumlova, Prachatic, Klatov a Domažlic. Zasahuje na území sousedního Rakouska a Spolkové republiky Německo, kde navazuje na Bavorský les. V Rakousku plynule přechází v oblast Mühlviertel. Charakteristická jsou pro Šumavu ledovcová jezera, jichž zde najdeme osm, z toho pět na české straně – Černé, Čertovo, Plešné, Prášilské a jezero Laka a tři na německé straně – Velké Javorské, Malé Javorské a Roklanské. Původ názvu Šumava je odvozován od slova praslovanského původu "šuma", znamenající hvozd, hustý les. Toto označení se objevilo poprvé roku 1565. Ubytovat se můžete v široké škále zařízení za příznivé ceny. K dispozici Vám je: chata, chalupa, roubenka, penzion, rodinný dům, kemp, tábořiště, chatka, chatky, statek, farma, botel, hostel, ubytovna, motorest, konferenční centrum, apartmány, hotel, motel, rekreační zařízení, ubytování v soukromí... Ubytování na Šumavě, v jižních Čechách, na Chodsku a Tachovsku je spojené s: lyžování na horách, kongresové centrum, cyklistika, cyklotrasy, turistické trasy, výlety, výlety s dětmi, bazén, aquapark, agroturistika, koně, lázně, lázeňské pobyty, romantické ubytování, ubytování na samotě, ubytování na horách, firemní akce, silvestr, wellness, relaxační pobyty.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

„Co uděláme, uvidíme," odtušil Potužák s líčenou klidností; „přece žádný soud na zemi nemůže trestat nevinného člověka. Kdyby Václav se byl provinil, věděl bych, co třeba učinit. Kde je Jakub? S ním promluvit jsem přišel."

„Je někde v maštali nebo ve stodole," odpověděli. Potužák, že si ho najde.

„Počkejte trošku, kmotříčku — přec taky já bych s vámi ráda porozprávěla," zadržela ho selka. —

„Není času na rozprávění. Však vidíte, že mám naspěch..."

„Na Hlubokou nedojdete. Od Zlivi jsme odříznuti; voda v strouhách okolo Hořejšího rybníka a Bezdrevi se přelila a daleko široko všecko zatopila. Máme tam louku, je celá pod vodou a na bramborech před tou loukou jí stojí tolik, že ani brázd není vidět — jen tak nať že vyčouhává. Ta voda tak hned neodteče a shnije to asi všecko. Bude to velká svízel. Co tomu říkáte ? Nebude čím krmit vepře. Máme je všecky doma, ani na Blata vyhnat nebylo lze, aby se trošku napásli. A ovce taky ne! To aby člověk si zoufal zrovna! Můj Bože, cos to na nás seslal! Co si počnem!... A potom mluvíte o rozdělení Blat!.. Až je rozdělíte, každý bude mít kousek bahna, a s tím aby obstál! Nepůjde to s tímhle dělením, věřte mi   "

„Kmotra, o tom teď nebudeme mluvit...!"

„Ale jakpak ne? Musíme o tom mluvit. Teď to vidíte..."

„Provázej vás Pánbůh, kmotra! I Já se na Hlubokou musím dostat, i kdybych měl přeplovat přes Bezdrev..."

Vyrazil ze světnice, na zápraží se potkal s Jakubem Krušným, jenž mu podal mlčky ruku. Té chvíle vcházel zvenčí do dvora Jakub, nejstarší syn tohoto. Přistoupil k oběma mužům.

,,Rybníky přetékají," pravil, „i pole nám to zatopí, Zalužickým a Češnovickým ještě hůř než nám. Byl jsem až za zalužickou remízou, ale dále jsem nemohl, protože ve stoce je na sáh vody. Tak jsem se vrátil a půjdu teď do Pištína a tam odtud do Češňovic. Knížecí se vzpouzejí — nechtějí, aby se vytáhla stavidla na uvolnění vody. Nic naplat, musí povolit, ať jim třeba všecky ryby utekou. Přece si nedáme zničit pole a všecku úrodu. V Češňovicích je prý zrovna reberie. Poslali do Pištína, aby ti tam jim přišli na pomoc, a ti půjdou! A my půjdem taky a Zlivští taky a kdekdo! A povídám, všecky blatské osady by měly jít. Copak je v pořádku, aby kvůli knížecím kaprům sedlákům se zkazila pole, zničila úroda na několik roků? — Půjde se na pana fišmajstra pod bezdrevskou hrází a ten musí dát vytáhnout stavidla a vypustit vodu. Musí! — Bude-li se vzpírat, vykonáme to sami, ať je z toho potom cokoli."

„To taky uděláme!" — zvolal starý Krušný.

„Kam by se dělo, aby knížecí měli všecko právo, a my nic. Jdi svolat sousedy, Kubo! — Všichni tam půjdem! — Co tomu říkáš, Jouzo ?"

„Můj Bože, co já tomu říkám?" odvětil Potužák; „v pořádku je to, říkám! Ale myslím si, že se to snad vyjedná po dobrém, aby z toho nebyly soudy a opletačky..."

„V tom máš pravdu. Po zlém jenom, kdyby to po dobrém nijak nešlo. Pojď s námi do Pištína, jsi rozumný člověk a dají na tvou řeč..."

„Jakube, tys slyšel, co se mi přihodilo s Václavem. Musím na Hlubokou... přičinit se, aby ta věc se napravila..."

„Pravda, pravda," přisvědčil Krušnej, „však jsme slyšeli! Taková lotrovina! Takhle nařknout toho ubohého chlapce. Ale takovou ji máš, tu sebranku knížecí! A četník a soud a hejtmanství — kdekdo jim věří, a kdyby takový mládek byl největší lhář pod sluncem, u pánů mluví svatou pravdu a evangelium, a našinec kdyby byl stokrát v právu, je lhář a zloděj a násilník a kdeco nejhoršího na světě..."

Potužák pozatřásl hlavou.

„Nediv se, Jakube! To máš tak. Každý hájí své a každý myslí, že je v právu. Kdo je mocný, uhájí se, a slabý prohraje. Co svět světem stojí, jinak nebývalo. Člověku třeba se vynasnažit, aby svého práva dosáhl, a v poslední řadě rozhoduje vůle boží. Nemůže se přece říci, že by nebylo žádného práva a žádné spravedlnosti. Rozumí se arci, že kdo chytřejší a prozíravější, vyhraje proti hloupějšímu a méně rozvážnému..."

„A já povídám," ozval se mladý Krušnej, „že nikdo si nemá nechat vzít svého práva. Člověk nestudoval, a proto třeba neumí mluvit jako advokát, ale proto ještě není třeba, aby se cizou hubou dal utlouci. Kde jsem v právu a huba nepostačí na uhájení, mordyje, ať mluví ruka! Rozpárat břicho patří takovému holomkovi, který lží a uskokem myslí zvítězit! Nic si nedat líbit, když mám právo! Já na vašem místě, kmotře..."

„Pomalu, chlapče, pomalu! Říkáš: nic si nenechat líbit... břicho rozpárat! To se ti řekne. Kdyby k tomu došlo, však by sis to rozmyslil..."

„Nu, ovšem, těžko co dělat, když nestojíme k sobě, jak bychom měli. Kdybychom věci jak náleží rozuměli, kluka pěšáckého bychom utloukli, jak by se tu ukázal, a ať nás kdo usvědčí, kdybychom byli všichni za jednoho a jeden za všecky. Dvakrát, třikrát to udělat, však by zkrotli, chlapi, a jinak by si vedli!"

„Je to pravda, mělo by se takhle jednat," vece starý Krušnej, „ale což je plátno, když jsou mezi námi všelijací lidé..."

„My tu marně mluvíme," přerušil jej Potužák, „my to nespravíme mluvením. Přišel jsem, Jakube, poprosit tě, abys šel se mnou na Hlubokou poradit se s panem notářem, čeho třeba udělat. Vím, že mi přineseš velkou oběť v téhle nepohodě, kde by člověk psa ze světnice nevyhnal a kde se tu máš i vál o své, aby ses před škodou uchránil, ale doufám, že mě neopustíš v tomhle zarmoucení, jako bych já tebe neopustil. Je mi tak strašně smutno samotnému, a tobě se mohu se vším věřit. A potom, ty pana notáře znáš..." ,Ale toť se rozumí, že půjdu s tebou..."

„Taky že můžete jít, táto," vmísil se syn; „vás tam u hráze nepotřebujeme. S knížecími si to spravím já. Do Pištína a z Pištína do Češňovic půjdeme beztak všickni společně a z Češňovic ke hrázi taky; tamodtud pak se vydáte vy dva sami."

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky