Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Bujanov

Šumava

kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: kapličsko
GPS: 48°42'7.686"N, 14°25'55.422"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Bujanov leží na železniční trati České Budějovice - Horní Dvořiště. Trať v jízdním řádu pro cestující vedená pod číslem 196: České Budějovice, Bujanov, Horní Dvořiště - Summerau je jednokolejná elektrizovaná celostátní trať, součást 4. koridoru. Trať vede z Českých Budějovic přes Rybník a Horní Dvořiště do Summerau v Rakousku. Provoz na trati byl zahájen v roce 1827 jako koněspřežka a v obci Bujanov je v sousední budově zastávky expozice věnovaná tomuto tématu. V roce 1871 byla původní trať částečně přestavěna na parostrojní trať s normálním rozchodem. Trať byla elektrizována v letech 2000 - 2001. To zahrnovalo úpravou stanic v podobě prodloužení staničních kolejí, zvýšení počtu staničních kolejí, nástupiště, příprava na instalaci nového zabezpečovacího zařízení, optimalizace mezistaničních úseků. S elektrizací bylo zprovozněno nové zabezpečovací zařízení a spuštěno dálkové řízení trati z dispečerského stanoviště v Českých Budějovicích. Tato optimalizace zahrnovala i mírné zvýšení traťové rychlosti.




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

minimuzeum koněspřežky Bujanov

batoh
minimuzeum koněspřežky Bujanov
Šumava A-Z: muzea, expozi...
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Bujanov

batoh
Bujanov
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

SDH Bujanov

batoh
SDH Bujanov
Šumava A-Z: hasičské sbor...
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

dopravní nehoda autobusu u osady Nažidla...

batoh
dopravní nehoda autobusu u osady Nažidla
Šumava A-Z: krimi
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
minimuzeum koněspřežky Bujanov 0.04 km
Bujanov 0.18 km
SDH Bujanov 0.24 km
dopravní nehoda autobusu u osady N... 2.56 km
pomník zavražděných amerických let... 2.74 km
nádraží Omlenice 2.81 km
Bylo nás pět 2.82 km
Rafťáci 3.14 km
památník 63 obětí pochodu smrti, O... 3.16 km
Rožmitál na Šumavě 3.22 km
Skoronice 3.41 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Omlen... 3.75 km
Omlenička 3.76 km
památník dosídlení Omleničky 3.8 km
hřbitov Dolní Dvořiště 5.09 km
fara Dolní Dvořiště 5.24 km
kostel sv. Jiljí, Dolní Dvořiště... 5.25 km
sv. Jan Nepomucký, Dolní Dvořiště... 5.27 km
kašna Dolní Dvořiště 5.28 km
Dolní Dvořiště 5.29 km
Watzlik Hans 5.29 km
kostel sv. Ondřeje, Rychnov nad Ma... 5.31 km
pomník padlých WWI, Rychnov nad Ma... 5.33 km
sv. Jan Nepomucký, Rychnov nad Mal... 5.34 km
kašny Rychnov nad Malší 5.35 km
Rychnov nad Malší 5.35 km
jilm habrolistý, Kaplice 5.66 km
pomník padlých WWII, Kaplice 5.66 km
infocentrum Kaplice 5.82 km
nádraží Rybník 5.84 km
HZS Jihočeského kraje - požární st... 5.92 km
kaple Bolestné Panny Marie při ces... 5.94 km
kaple sv. Josefa a sv. Barbory, Ka... 5.94 km
hřbitov Kaplice 5.95 km
Městský pivovar Kaplice 6.03 km
nouzové přistání amerického B-17G ... 6.03 km
kašna Kaplice 6.09 km
Historická expozice Kaplicka 6.12 km
radnice Kaplice 6.13 km
naučná stezka Řemeslo na řece 6.17 km
sv. Jan Nepomucký, Kaplice 6.2 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 6.21 km
Kaplice 6.21 km
kostel sv. Floriána, Kaplice 6.22 km
kostel sv. Petra a Pavla, Kaplice 6.23 km
fara Kaplice 6.23 km
Květoňov 6.29 km
Rybník 6.4 km
židovský hřbitov Rožmberk nad Vlta... 6.67 km
hraniční přechod Dolní Dvořiště - ... 6.68 km
Rafťáci 6.72 km
Náhořany u Větřní 6.75 km
legenda o Panně Marii - Svatý Káme... 6.82 km
kaple studniční, Svatý Kámen 6.82 km
legenda o zjevení Panny Marie - Sv... 6.82 km
fara Svatý Kámen 6.87 km
kostel Panny Marie Sněžné, Svatý K... 6.9 km
U Svatého Kamene 6.9 km
lávka Vltava, Vyšší Brod 6.93 km
3. rPS - Kamenná 6.97 km
sv. Jan Nepomucký, Rožmberk nad Vl... 7.02 km
silniční most Vltava, Rožmberk nad... 7.02 km
Koněspřežní železnice 7.03 km
kašna hradní Rožmberk nad Vltavou... 7.06 km
fara Rožmberk nad Vltavou 7.07 km
kostel sv. Mikuláše, Rožmberk nad ... 7.07 km
Březan Václav 7.08 km
Rafťáci 7.09 km
renesanční dům, Rožmberk nad Vltav... 7.1 km
kašna Rožmberk nad Vltavou 7.11 km
hrad Rožmberk nad Vltavou 7.12 km
kašna na náměstí Rožmberk nad Vlta... 7.13 km
dětské hřiště Rožmberk nad Vltavou... 7.14 km
SDH Rožmberk nad Vltavou 7.14 km
sv. Jan Nepomucký na sloupu, Rožmb... 7.15 km
Hop nebo trop 7.2 km
Rafťáci 7.2 km
kašna malá Rožmberk nad Vltavou 7.22 km
hřbitov Rožmberk nad Vltavou 7.23 km
Pavučina 7.24 km
Rožmberk nad Vltavou 7.24 km
fara Zátoň 7.37 km
kostel sv. Jana Křtitele, Zátoň 7.4 km
hřbitov Zátoň 7.42 km
Zátoň u Českého Krumlova 7.44 km
silniční most Vltava, Zátoň 7.52 km
Blansko 7.54 km
dub letní, Blansko 7.57 km
fara Blansko 7.58 km
hřbitov Blansko 7.59 km
kostel sv. Jiří, Blansko 7.6 km
SDH Blansko 7.73 km
Kaplice - nádraží 8.48 km
Nepřímá výprava vlaků 8.48 km
nádraží Kaplice - nádraží 8.54 km
silniční most Vltava, Zátoňské Dvo... 8.61 km
pomník obětí WWII, Netřebice 9.16 km
společný hrob obětí transportu u N... 9.17 km
Rafťáci 9.31 km
Tichá 9.45 km
Větrná 9.61 km
tvrz Tichá 9.69 km
Netřebice 9.94 km
zvonička Netřebice 9.98 km
pomník padlých WWI, Netřebice 9.99 km
SDH Netřebice 10.03 km
Jílek Josef, páter 10.24 km
Svéráz 10.4 km
Přídolí 10.63 km
Horní Mlýn 10.77 km
hřbitov Horní Dvořiště 10.84 km
kašna Malonty 10.91 km
Malonty 10.91 km
Hop nebo trop 10.92 km
kostel Srdce Ježíšova, Malšín 10.96 km
Ostrov 10.97 km
roubenka Malšín 11 km
vlaková zastávka Herbertov 11.03 km
pomník padlých WWI, Horní Dvořiště... 11.09 km
kašna Horní Dvořiště 11.09 km
Horní Dvořiště 11.1 km
kostel sv. Michaela, Horní Dvořišt... 11.14 km
kaple Neposkvrněného početí Panny ... 11.15 km
fara Horní Dvořiště 11.16 km
silniční most Vltava, Větřní 11.76 km
Pohořský potok 12.04 km
hraniční přechod Horní Dvořiště - ... 12.11 km
přírodní památka Horní Malše 12.47 km
železniční most Vltava, Vyšší Brod... 12.5 km
Hop nebo trop 12.59 km
nádraží Vyšší Brod 12.59 km
Bílý mlýn, Vyšší Brod 12.67 km
Hop nebo trop 12.7 km
přehrada Lipno II 12.75 km
vodáctví Vyšší Brod 12.76 km
sv. Jan Nepomucký, Vyšší Brod 12.77 km
klášterní rybník Vyšší Brod 12.84 km
kaple sv. Josefa, Vyšší Brod 12.84 km
kašna klášterní nádvoří Vyšší Brod... 12.85 km
Spiro Ignác 12.88 km
papírna Větřní 12.88 km
4. rPS - Cetviny 12.9 km
hrob Petra Voka, klášter Vyšší Bro... 12.9 km
Cetviny 12.92 km
poštovní muzeum Vyšší Brod 12.92 km
cisterciácký klášter Vyšší Brod... 12.92 km
SDH Vyšší Brod 12.96 km
kostel Narození Panny Marie, Cetvi... 13.01 km
Vyšší Brod 13.03 km
kašna Cetviny 13.04 km
Větřní 13.04 km
památník města Vyšší Brod 13.05 km
pranýř, Vyšší Brod 13.06 km
vodní elektrárna Vyšší Brod 13.11 km
infocentrum Vyšší Brod 13.14 km
radnice Vyšší Brod 13.14 km
fara Vyšší Brod 13.16 km
hřbitov Vyšší Brod 13.16 km
kašna na náměstí Vyšší Brod 13.18 km
pomník padlých WWI i II, Vyšší Bro... 13.18 km
kostel sv. Bartoloměje, Vyšší Brod... 13.18 km
památník I. S. Kutčerenko 13.19 km
městský dům Větřní 13.23 km
SDH Větřní 13.23 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Větřní... 13.36 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Větřn... 13.36 km
fara Větřní 13.39 km
Chabičovice 13.59 km
mlýn Čertova stěna 13.63 km
Papouščí skála, Nové Spolí 13.74 km
kaple Panny Marie Bolestné a sv. K... 13.77 km
rechle Český Krumlov 13.93 km
křížová cesta na Maria Rast, Vyšší... 14.14 km
Kaliště 14.21 km
Čertova stěna, Eliška Krásnohorská... 14.23 km
Čertova Stěna - Luč 14.23 km
SDH Velešín 14.31 km
synagoga Český Krumlov 14.43 km
dětské hřiště, městský park, Český... 14.45 km
kaple sv. Martina, Český Krumlov 14.49 km
vodopád sv. Wolfganga 14.5 km
kaple spočinutí Panny Marie, Maria... 14.51 km
kaple výklenková Kaliště 14.52 km
kaple výklenková Český Krumlov 14.53 km
obelisk Friedricha Nietsche 14.54 km
památník bojů a vítězství nad faši... 14.54 km
Seidel Josef 14.55 km
muzeum fotoatelier Seidel 14.55 km
městský park, Český Krumlov 14.55 km
památník Friedricha Ludwiga Jahna,... 14.59 km
hudební pavilon, Český Krumlov 14.61 km
lípa městský park, Český Krumlov... 14.65 km
kaple Studánky 14.67 km
pamětní deska Jiří Bílek z Bílenbe... 14.7 km
prelatura Český Krumlov 14.7 km
kašna v jezuitské zahradě, Český K... 14.7 km
Pan Tau a cesta kolem světa 14.71 km
regionální muzeum Český Krumlov... 14.71 km
mlýn na parkánu, Český Krumlov 14.71 km
Mrázkův mlýn, Český Krumlov 14.71 km
jezuitská zahrada, Český Krumlov... 14.71 km
sousoší kalvárie, Český Krumlov... 14.72 km
kostel sv. Víta, Český Krumlov 14.73 km
Wolf Josef 14.75 km
kaplanka, Český Krumlov 14.75 km
Pan Tau a cesta kolem 14.78 km
Hop, a je tu lidoop 14.78 km
pivovar Glokner 14.79 km
kašna u Morového sloupu, Český Kru... 14.8 km
morový sloup s kašnou, Český Kruml... 14.81 km
morový sloup, Český Krumlov 14.81 km
infocentrum Český Krumlov 14.81 km
Studánky 14.82 km
Chromy Anna 14.83 km
Slavnosti pětilisté růže, Český Kr... 14.83 km
Český Krumlov 14.83 km
Toulavá kamera ČT - vory, Český Kr... 14.83 km
Ze šumavy, Eliška Krásnohorská 14.83 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 14.83 km
Vok Petr z Rožmberka 14.83 km
wax museum Český Krumlov 14.84 km
kašna Latrán, Český Krumlov 14.85 km
kaple výklenková Slavkov 14.87 km
kostel sv. Jošta, Český Krumlov 14.88 km
muzeum Marionet, Český Krumlov 14.88 km
Jen ho nechte, ať se bojí 14.89 km
sv. Jan Nepomucký, Lazebnický most... 14.89 km
Golf Club Český Krumlov 14.9 km
muzeum vltavínů, Český Krumlov 14.9 km
Schiele Egon 14.9 km
Egon Schiele Art Centrum, Český Kr... 14.9 km
pamětní deska Josef Rosenauer 14.91 km
minoritský klášter, Český Krumlov... 14.91 km
kašna I. nádvoří zámek Český Kruml... 14.94 km
Pyšná princezna 14.94 km
Vydrýsek - O cizí řece 14.95 km
Krumlovský mlýn, Český Krumlov 14.97 km
legendy o v českokrumlovském mlýně... 14.97 km
muzeum historických motocyklů, Čes... 14.97 km
kašna II. nádvoří zámek Český Krum... 14.99 km
zámek Český Krumlov, UNESCO 15.07 km
Holidayinfo - Lipno, Březovice 15.08 km
kašna zámecké divadlo Český Krumlo... 15.08 km
Budějovická brána, Český Krumlov... 15.11 km
kaple na mostě u Budějovické brány... 15.13 km
kaskádová fontána, zámek Český Kru... 15.13 km
Vošahlíkův mlýn, Český Krumlov... 15.16 km
přírodní park Vyšebrodsko 15.22 km
pozůstatky koňské dráhy Holkov - V... 15.35 km
Vyklestilka 887 m n. m. 15.4 km
Slavkovská lípa 15.48 km
SDH Slavkov 15.48 km
pomník republiky, Slavkov 15.48 km
kostel sv. Bartoloměje, Slavkov 15.5 km
tvrz Slavkov 15.5 km
Vltavský mlýn Loučovice 15.51 km
Slavkov 15.51 km
fara Slavkov 15.52 km
sedačkové lanovky Lipno 15.55 km
skiareál Loučovice 15.56 km
Čertova stěna a proudy - Jiří Genz... 15.6 km
Černice 15.62 km
tvrz Pasovary 15.62 km
Pasovary 15.63 km
bazén Český Krumlov 15.64 km
kostel sv. Máří Magdalény, Černice... 15.67 km
Holidayinfo - Lipno, Kramolín 15.7 km
horská služba Kramolín 15.73 km
Loučovice 15.73 km
nádraží Loučovice 15.75 km
vlaková zastávka Kladné 15.76 km
vlaková zastávka Lipno nad Vltavou... 15.78 km
vila Eugena Poráka, Loučovice 15.79 km
SDH Loučovice 15.8 km
informační a servisní centrum Česk... 15.8 km
Holkov 15.81 km
nádraží Český Krumlov 15.81 km
pomník padlých WWI i II, Přísečná... 15.83 km
NS Lipno nad Vltavou 15.83 km
Přísečná 15.89 km
SDH Přísečná 15.9 km
kaple Přísečná 15.99 km
Pohorská Ves 16.19 km
expozice vodní elektrárny Lipno na... 16.22 km
dětské hřiště Pohorská Ves 16.22 km
Pohorská lípa 16.24 km
hřbitov Pohorská Ves 16.24 km
pomník padlých WWI, Pohorská Ves... 16.25 km
infocentrum Pohorská Ves 16.26 km
kostel sv. Linharta, Pohorská Ves 16.28 km
yacht Lipno nad Vltavou 16.36 km
Prostřední Svince 16.36 km
francisova turbína Lipno 16.37 km
SDH Prostřední Svince 16.39 km
AccuWeather - Lipno nad Vltavou 16.45 km
běžecké lyžování Lipno nad Vltavou... 16.45 km
Lipno nad Vltavou 16.45 km
rybník Světlík 16.47 km
kašna Světlík 16.53 km
kostel sv. Prokopa, Loučovice 16.53 km
Alpská vyhlídka 960 m n. m. 16.54 km
kaple Horní Třebonín 16.55 km
Světlík 16.56 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Světlí... 16.57 km
bobová dráha Lipno nad Vltavou 16.57 km
Horní Třebonín 16.57 km
fara Světlík 16.6 km
kostel sv. Jakuba Většího, Světlík... 16.61 km
pamětní deska Dr. Edvard Beneš, Sv... 16.61 km
hřbitov Světlík 16.61 km
kostel sv. Oldřicha, Loučovice 16.65 km
fara Loučovice 16.66 km
Mezipotočí 16.67 km
infocentrum Lipno nad Vltavou 16.68 km
Holidayinfo - Lipno, Foxpark 16.68 km
nádraží Holkov 16.69 km
přehrada Římov 16.69 km
dětské hřiště Lipno nad Vltavou... 16.7 km
běžecké lyžování Lipno - Kramolín... 16.75 km
skiareál Lipno - Kramolín 16.75 km
Turistické Centrum Lipenska 16.75 km
Rájov 16.77 km
SDH Rájov 16.78 km
lanové centrum Lipno nad Vltavou 16.78 km
Kladiny 16.79 km
kaple Panny Marie, Kladiny 16.79 km
pomník padlých WWI i II, Rájov 16.8 km
akvapark Lipno 16.82 km
kaple u Světlíku 16.9 km
Srnín 16.98 km
kaple Srnín 17.02 km
vlaková zastávka Mezipotočí 17.04 km
Rašeliniště Bobovec 17.06 km
CHKO Blanský les 17.08 km
pomník padlých WWI, Dolní Třebonín... 17.12 km
Dolní Třebonín 17.13 km
SDH Dolní Třebonín 17.14 km
letiště Frymburk 17.14 km
hřbitov Zlatá Koruna 17.17 km
Blatná u Frymburku 17.33 km
nádraží Kájov 17.35 km
silniční most Vltava, Zlatá Koruna... 17.38 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Ká... 17.4 km
pomník padlých WWI, Kájov 17.4 km
kostel Zesnutí Panny Marie, Kájov... 17.4 km
kaple sv. Terezie, Kájov 17.4 km
sousoší sv. Tadeáš, Josef a Ant. P... 17.41 km
fara s hospicem Kájov 17.41 km
hřbitov Kájov 17.41 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kájov... 17.42 km
golf Lipno nad Vltavou 17.46 km
dětské hřiště Dolní Třebonín... 17.46 km
mlýn Zlatá Koruna 17.47 km
SDH Zlatá Koruna 17.51 km
nádraží Zlatá Koruna 17.55 km
Kájov 17.55 km
slovanské hradiště Branišovice 17.59 km
Zlatá Koruna 17.6 km
památník Čs. hraničářům 1938, Stud... 17.6 km
Cisterciácká lípa na návsi, Zlatá ... 17.6 km
Paměť stromů - 7. díl - Zlatá Koru... 17.62 km
cisterciácký klášter Zlatá Koruna... 17.62 km
kostel sv. Ducha, loretánská kaple... 17.62 km
hraniční přechod Studánky - Weiget... 17.63 km
5. rota PS, Černé Údolí 17.64 km
pamětní deska Antonín Borový 17.64 km
Černé Údolí 17.65 km
Nová Koruna 17.65 km
lípa Jana Gurreho, Římov 17.65 km
Paměť stromů - 12. díl - Římov... 17.65 km
dětské hřiště Římov 17.65 km
Římov 17.66 km
sv. Jan Nepomucký, Římov 17.68 km
infocentrum Římov 17.68 km
lípa Kapucínka, Zlatá Koruna 17.69 km
zámek Římov 17.69 km
Gerstner František Antonín 17.69 km
křížová cesta Římov, Římovské paši... 17.7 km
muzeum vláčků, Římovská roubenka... 17.72 km
Vodní záchranná služba Lipno 17.76 km
Medvědí hora 17.78 km
koupaliště Zlatá Koruna 17.83 km
hřbitov Římov 17.86 km
Bedřichov 18.19 km
nejjižnější bod České republiky... 18.21 km
hraniční přechod turistický Radvan... 18.21 km
U Bugenů 18.24 km
Švédské šance, Rading (A) 18.25 km
kamenný most Malše, Římov 18.51 km
Kladenské Rovné 18.54 km
Štěkře 18.56 km
návesní rybník, Štěkře 18.58 km
tvrz Štěkře 18.58 km
rybník po Štěkří 18.74 km
Rading (A) 19.02 km
Kotlina pod Pláničským rybníkem... 19.07 km
kaple Panny Marie Bolestné, Frymbu... 19.26 km
trasy pro vozíčkáře, Lipno 19.43 km
parkoviště Lája 19.43 km
mlýn Hamr, Římov 19.49 km
skiareál Frymburk 19.53 km
dub Hamr, Římov 19.54 km
Záluží u Dolního Třebonína 19.62 km
wakeboarding a vodní lyžování, Fry... 19.64 km
Kosov 19.68 km
Activity Park Médi Kubíka, Frymbur... 19.69 km
kaple Křenov 19.72 km
skiareál Sternstein (A) 19.73 km
kaple Záluží 19.76 km
bunkr (řopík) 197/67/A-180 19.82 km
Pohádková rezervace, Hořice na Šum... 19.85 km
nádraží Hořice na Šumavě 19.85 km
Svatojánský věneček 19.87 km
Hořice na Šumavě 19.92 km
bunkr (řopík) 197/69/A-180Z 19.92 km
muzeum lehkého opěvnění Křenov... 19.92 km
kaple U Svaté Trojice, Trhové Svin... 19.94 km
Sternstein (A) 1122 m n. m. 19.96 km
kostel sv. Kateřiny, Hořice na Šum... 19.96 km
památník Lt William R. Preddy 19.96 km
kostel Nejsvětější Trojice, Trhové... 19.97 km
fara Hořice na Šumavě 19.99 km
fara U Svaté Trojice, Trhové Sviny... 20 km
sv. Jan Nepomucký, Hořice na Šumav... 20 km
sedm kamenných kašen, Hořice na Šu... 20 km
ubytování v okolí

Rekreace na Lipně

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování:
Šumava: lipensko
šumavská obec: Frymburk

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 0 Kč detail

penzion 9001, Přední Výtoň

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: penzion
Šumava: lipensko
šumavská obec: Přední Výt...

ubytování s kapacitou: 31
cena ubytování: od 430 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum fotoatelier Seidel - otevírací do...

    batoh
    muzeum fotoatelier Seidel - otevírací doba
    Šumava A-Z: technické
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • regionální muzeum Český Krumlov - otevír...

    batoh
    regionální muzeum Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • wax museum Český Krumlov - otevírací dob...

    batoh
    wax museum Český Krumlov - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: krumlovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
firmy v okolí
  • Jednota-potraviny Bujanov

    batoh
    Jednota-potraviny Bujanov
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota-potraviny Rožmitál na Šumavě

    batoh
    Jednota-potraviny Rožmitál na Šumavě
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • Jednota-potraviny Kaplice

    batoh
    Jednota-potraviny Kaplice
    Šumava A-Z: smíšené
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • čerpací stanice PAP OIL, Kaplice

    batoh
    čerpací stanice PAP OIL, Kaplice
    Šumava A-Z: čerpací stani...
    lokalita: kapličsko
    šumavská poloha: mapy.cz

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
Jednota-potraviny Bujanov 0.21 km
Jednota-potraviny Rožmitál na Šuma... 3.23 km
Jednota-potraviny Kaplice 3.81 km
čerpací stanice PAP OIL, Kaplice 4.72 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Kaplice... 5.28 km
Jednota-potraviny Kaplice 5.32 km
Jednota-potraviny Dolní Dvořiště... 5.33 km
Jednota-potraviny Kaplice 5.58 km
Bankomat ČSOB 5.82 km
Bankomat Poštovní spořitelna 5.86 km
Bankomat GE Money Bank 5.86 km
Bankomat Poštovní spořitelna 5.92 km
Bankomat ČSOB 5.92 km
Bankomat Komerční banka 6.04 km
Bankomat Česká spořitelna 6.07 km
Jednota-potraviny Kaplice 6.1 km
Jednota-potraviny Kaplice 6.1 km
Jednota-potraviny Kaplice 6.1 km
Jednota-potraviny Kaplice 6.38 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Rožmber... 7.04 km
Jednota-potraviny Střítež 8.45 km
Jednota-potraviny Velešín 10.01 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 10.59 km
Jednota-potraviny Malonty 10.82 km
Jednota-potraviny Horní Dvořiště... 11.1 km
čerpací stanice Benzina, Vyšší Bro... 12.15 km
Jednota-potraviny Vyšší Brod 12.89 km
Bankomat Česká spořitelna 12.95 km
Bankomat Komerční banka 13 km
Jednota-potraviny Besednice 13.18 km
Bankomat GE Money Bank 13.23 km
Bankomat ČSOB 13.25 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.25 km
Jednota-potraviny Větřní 13.28 km
čerpací stanice Benzina, Velešín... 13.36 km
Jednota-potraviny Velešín 13.8 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 14.24 km
Bankomat Komerční banka 14.28 km
Bankomat Komerční banka 14.28 km
Bankomat Česká spořitelna 14.33 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 14.38 km
Bankomat GE Money Bank 14.42 km
Jednota-potraviny Velešín 14.44 km
Jednota-potraviny Benešov nad Čern... 14.55 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 14.55 km
Bankomat Citibank 14.78 km
Bankomat Citibank 14.78 km
Bankomat Česká spořitelna 14.78 km
Bankomat Poštovní spořitelna 14.86 km
Bankomat Raiffeisenbank 14.86 km
Bankomat Oberbank AG 14.87 km
Bankomat Komerční banka 14.91 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 14.92 km
Bankomat Citibank 14.93 km
Bankomat Citibank 14.93 km
Bankomat UniCredit Bank 14.98 km
Bankomat ČSOB 15.03 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.05 km
Bankomat GE Money Bank 15.16 km
Bankomat ČSOB 15.26 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.29 km
Bankomat Citibank 15.29 km
Bankomat GE Money Bank 15.38 km
Bankomat GE Money Bank 15.38 km
čerpací stanice OMV, Český Krumlov... 15.4 km
Bankomat ČSOB 15.41 km
čerpací stanice Benzina, Český Kru... 15.45 km
Bankomat Česká spořitelna 15.52 km
Bankomat Poštovní spořitelna 15.54 km
Bankomat GE Money Bank 15.55 km
Bankomat Komerční banka 15.61 km
Supermarket Český Krumlov 15.64 km
Jednota-potraviny Loučovice 15.66 km
Jednota-potraviny Český Krumlov 15.72 km
Jednota-potraviny Loučovice 16.03 km
Jednota-potraviny Světlík 16.51 km
Bankomat Komerční banka 16.65 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.66 km
Bankomat ČSOB 16.66 km
Bankomat Česká spořitelna 16.79 km
Jednota-potraviny Lipno 16.87 km
Jednota-potraviny Kájov 17.7 km
čerpací stanice Benzina, Frymburk... 19.85 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Kaplice - nádraží

batoh
nádraží Kaplice - nádraží
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
detail

nádraží Omlenice

batoh
nádraží Omlenice
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: kapličsko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Šumava (německy Böhmerwald) nabízí svým návštěvníkům především svou téměř nedotčenou přírodu, ve které se mohou zotavit, načerpat nových sil a duševní pohody. Pro toulání krajem, poznávání přírody, jejích zákonitostí, ale i kulturních, technických památek Šumavy slouží síť značených turistických tras, cyklotras a vodáckých tras spojujících zajímavá místa. Zajímavá místa upřesňují a doplňují i tématické naučné okruhy nebo naučné stezky. V místě přítomné zastávky „Zelených autobusů“ lze zde odstavit svůj automobil a využít jejich služeb k dosažení vzdálenějších cílů a následně k opětovnému návratu. „Zelené autobusy“ zajišťují v letním období ekologickou hromadnou dopravu po území Národního parku Šumava s možným propojením na obdobný systém v sousedním Národním parku Bavorský les (Nationalpark Bayerischer Wald) . Zelené autobusy Vás dopraví i s kolem. Alternativní forma dopravy pro méně pohyblivé starší občany je „Dostupná Šumava“ - autobusové zájezdy s průvodcem mimo hlavní turistickou sezonu přiblíží místa, kam není vjezd osobním automobilem povolen. Síť označených tras celým územím národního parku nabízí návštěvu řady zajímavých míst jak pro náročnější turisty, tak i méně zdatné návštěvníky. Pomoc turistům, kteří prochází Šumavu především po páteřní, červené turisticky značené trase vedené v blízkosti státní hranice, nabízí také vyznačená nouzová nocoviště. Cyklotrasy vedou po zpevněných komunikacích a nabídnou zájemcům atraktivní terén i řadu okružních tras. V zimě je Šumava rájem hlavně pro běžecké lyžování s bohatou nabídkou udržovaných lyžařských stop – Bílá stopa na Šumavě. Program Národního parku Šumava nabízí možnost zaparkovat automobil na malém parkovišti a odtud, blíže k šumavské přírodě, vyrazit na pěší, cyklo, či lyžařský výlet do okolí. Malá parkoviště rozšiřují nabídku odstavných parkovišť v obcích. Pro poznávání Šumavy také využijte široké nabídky levného ubytování na horách, v horských městečkách, osadách i ve městech. Vybrat si můžete hotely, chaty a chalupy, penziony, apartmány, kempy, zámky, farmy a jiné druhy ubytovacích kapacit. Ubytování na Šumavě je vhodné nejen jak pro dovolenou a relaxaci tak nevšední zážitky z okouzlující šumavské přírody.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

„Nu? Povídal jsem vám, že přijde!" chlubil se Polda Kar­houn, „tu ho máte! Ať žijete na sto let, pantáto!... Ale mordy-je, jsme o suchu! Ta pijavice nám už nechce nalít!"

Při těchto slovech mával ve vzduchu prázdným „tuplákem".

„Nalejte jim!" velel Potužák vcházejícímu hostinskému: „každému po tupláku a mně přineste sklenici. Pak mi udě­lejte účet! Pospíchám domů."

„Snad byste nám neutek — to by tak bylo!" vece Polda.

„Neuteku vám, Poldo, ale dlouho se pozdržet nemohu. Především vám děkuju, dobře to dopadlo..."

„Pustili..."

„Proč jste nám ho nepřived?"

„Nu — není mu do společnosti, tomu rozumíte." Řeči sem, řeči tam. Přinesli pivo. Všickni si zavdali s Potužákem, který si se všemi připil.

„Doufám, že jste taky něco snědli?" tázal se Potužák.

„To si myslím," odpověděl Honza Karhoun, „ale tolik toho nebylo, kolik obnáší ta šunka a to uzené, co mi ten chlap ukrad. Potom že je to bratr! Neřád je to..."

„Drž hubu, ty!" — následovala neomalená, kousavá pře­zdívka. „Styď se tuhle před pantátou! Co si o nás pomyslí!"

„Třicet dva cerbuláty snědli, všecky, co jsem jich tu měl," pravil hostinský, strkaje účet Potužákovi, „a padesát housek..."

„Poldo," Potužák se obrátil na tohoto, „Poldo, dáte něco na mé slovo ?"

„To dám, ať jsem setsakramentský, že dám!" odpověděl tento; „vy jste mužák, a viďte, já vám pomoh! Já mu dal, tomu správci! Jen jim ukázat zuby, pánům! To je má řeč! Já se nikoho nebojím!..."

„Dobře, Poldo, nebojte se! — Ale na mé slovo dáte, jste řekl..."

„Dám, mordyje, dám!" řval Polda, „ale na Krušnýho ne­dám, to je šmarhola. Škoda, že tu není..."

„Nechte Krušného, ten odešel domů..."

„Protože má strachu deset mandelů přede mnou — taky ví proč, škoda, že je sedlák — takovej škudla!... Ale na vás dám!"

Potužák mu podal ruku.

„Poldo," pravil, „hleďte, máte toho dnes dost. Člověk, který vykonal tak dobrý skutek jako vy dnes ráno, se neopije pod obraz boží! Dáte-li na moje slovo, jako jste řekl, dopijte teď a půjdete domů a druzí taky. Ne, že bych vám nepřál, Pánbůh uchovej! — ale, jak jsem pravil, dost budete mít. Uposlechnete-li, dám každému z vás po zlatém a zítra nebo kdy se vám zlíbí, sejdete se tu nebo kdekoliv jindy a zavdáte si ještě jednou. Co tomu říkáte?"

„Co tomu říkám?" — Polda Karhoun udeřil pěstí na stůl, až sklenice a okna řinčely — „že jste muž, jemuž se nikdo na světě nevyrovná, ani sám kníže pán! To říkám, a ať se propadnu, není-li to pravda! — Kamarádi!" — obrátil se ke svým soudruhům — „víte co! — Pojďme všichni, jak jsme tu, a vyprovoďme tuhle pantátu až do Plástovic! Jemu ke cti a slávě půjdeme, aby svět viděl, že vyhrál!"

Tato zamýšlená pocta se Potužákovi ovšem málo zamlou­vala; než, čím více odmítal, uváděje, že cesta je daleká a že tak okázalými a hlučnými projevy by se mu neposloužilo, tím úporněji Polda na svém stál, že vděčnost jej nutí, aby při svém úmyslu trval, a jeho kamarádi mu přizvukovali. Nezbý­valo tedy pantátovi než poseděti s nimi a vyčkati, že účinky nově nalitých tupláků jim beztak znemožní provedení jich úmyslu.

Bylo mu svrchovaně nevolno v této společnosti pěti zpitých chlapů, jichž divé, každou chvíli v hádku se přiostřující řeči jej naplňovaly hrůzou a odporem. Posléze hostinský mu po­mohl z nesnáze: znamenaje vhodný okamžik, poradil mu, aby se nepozorován vytratil, a slíbil, že v dané chvíli je, možno-li, po dobrém z hospody vyklidí, za kterýmžto účelem Potužák mu strčil připověděných jim pět zlatých, aby je, uposlechnou-li ho, mezi ně rozdělil.

Zosnovaný plán se také šťastně povedl. Když Potužák, použiv vhodného okamžiku, z hospody unikl, pětilístek byl pivem a kořalkou tou měrou zmožen, že jeho zmizení ani ne­postřehl. Hostinský je ponechal ještě asi půl hodiny, načež se mu podařilo příměti je k odchodu.

„To byl, mordyje, den!" liboval si Polda, strčiv do kapsy zlatku; „kdybych byl dvacet kaprů vytáhl pod Bezdreví, nebyl bych tolik peněz vydělal. Ať žije Potužák!" —

Odchod Potužákův s jeho synem a s Krušným z Hluboké podobal se opravdovému útěku, tou měrou měli naspěch, aby se dostali z dosahu bratří Karhounů a jich družiny. Brali se zase cestou, kterou ráno šli Potužák a Krušnej, šli opačným směrem, nemajíce těch chvil pilnější myšlenky a starosti než uniknouti Karhounům; zvláště Krušnej jevil se velmi roz­čileným a uháněl, že druzí mu jedva stačili.

Nepršelo již, ale pod mraky bylo neustále a soumrak večerní počínal padat. Když došli bezdrevské hráze a nikoho za sebou neviděli ani neslyšeli, pokládali se v bezpečí. Pusto bylo na hrázi, ohromná hladina rybníka ležela před nimi jako nesmír­ná rozlitina jakés šeré hmoty, bez nejmenšího lesku a pohybu. Mrtvo vůkol a ticho až příšerné jak na vodě, tak i ve stro­mech borku pod hrází, ledaže tu a tam zakrákoral havran, zakvílela čejka, zachechtal se lichý racek. Mlhy, jež ráno tvo­řily neprůhledný závoj, halící všechny předměty, prořídly značně, už jen v nesouvislých chuchvalech kroužily nad voda­mi...

Tu náhle vzplanula na západě ona rudá zář, již viděla Apolena, když vyběhla otci v ústrety, a která se jí zdála ohni­vou jako výheň samého pekla. Zář se sdělila vodám Bezdrevi, v roztok nachu je proměnila a ohnivé pruhy a paprsky, jež na nebi vzplály, i na nepřezírné hladině se vznítily, a žlutá, modrá i fialová světla po nich přebíhala...

Než, duši Potužákovu tato záplava ohnivých barev na nebi i na vodě nepoděsila, ani příšernou se mu nezdála býti jako téže chvíli jeho dceři na lánech blíže Volešku. Jemu naopak se podobala blahověstnou duhou nad vodami potopy. Vždyť slunko za ní stálo a hřálo, teplé slunko červencové, pod jehož požehnanými paprsky dozrává v zlatém klase boží obilíčko, teplé slunko, jež vyráží nadbytek vláhy, a co promoklo, vy­sušuje. I v největších mukách duše své, ve strachu o svého jediného syna, rva se s hrozící mu potupou a hanbou, ani na okamžik nezapomněl na plod celoroční své lopoty, na ohro­ženou úrodu na svých lánech; ač se již vzdával vší naděje na sklizeň, přece ještě myšlenky jeho zalétaly k Tomu, jenž řídí osudy všehomíra i lidstva i každého červíčka, a s oddanou v Jeho vůli prosbou se k Němu modlil, aby se slitoval nad dílem mozolných jeho rukou. A hle! Syn jeho, v předvečer mu vyrvaný, kráčel podle něho, s ním zavítá radost a útěcha v srdce mateřino; na západě, za modrými, dosud v mraky a mlhy zahalenými horami, zapadává na čistém již nebi zdroj všeho světla a tepla, a jeho krvavý západ věští nazejtří krásný den. Úroda snad přece nebude zcela zničena...

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky