Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

Šumavský MED ze strání pod svatým Bartolomějem.

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
batoh

vlaková zastávka Chodská Lhota

Šumava

Obrázek
kategorie: doprava
podkategorie: nádraží
lokalita: domažlicko
GPS: 49°21'54.16"N, 13°4'3.573"E
zobrazit na: google maps, mapy.cz

Vlaková zastávka Chodská Lhota leží na železníční traťi Horažďovice předměstí - Domažlice (v jízdním řádu označená číslem 185). Jednokolejná celostátní trať v provozu od roku 1888.




odkaz: není

informace přináší šumavské ubytování:

apartmány Rudík, Železná Ruda - ubytování na Šumavě



vyhledat na: google, seznam
více obrázků: google obrázky

mapa

místa v okolí

kaple Hluboká

batoh
kaple Hluboká
Šumava A-Z: kaple
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

Hluboká u Kdyně

batoh
Hluboká u Kdyně
Šumava A-Z: města a obce
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

SDH Hluboká

batoh
SDH Hluboká
Šumava A-Z: hasičské sbor...
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

SDH Chodská Lhota

batoh
SDH Chodská Lhota
Šumava A-Z: hasičské sbor...
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail
kaple Hluboká 0.72 km
Hluboká u Kdyně 0.76 km
SDH Hluboká 0.79 km
SDH Chodská Lhota 1.11 km
kaple sv. Václava, Chodská Lhota 1.14 km
Sokol Chodská Lhota 1.17 km
Chodská Lhota 1.21 km
pomník padlých WWI, Chodská Lhota... 1.28 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Chodská... 1.34 km
Na Šteflích 1.76 km
Prostřední rybník 2.08 km
Nové Chalupy u Kdyně 2.09 km
Nová Ves u Kdyně 2.09 km
kaple Nová Ves 2.11 km
dětské hřiště Nová Ves 2.12 km
SDH Nová Ves 2.12 km
Rittstein Michael 2.16 km
návesní rybník, Brnířov 2.34 km
pamětní kámen 500 let, Brnířov... 2.38 km
památník Antonín Švehla, Brnířov... 2.4 km
SDH Brnířov 2.4 km
kaple sv. Martina, Brnířov 2.41 km
Brnířov 2.49 km
Maškův mlýn 2.84 km
sv. Jan Nepomucký, Loučim 3.07 km
lípy Loučim 3.07 km
fara Loučim 3.09 km
hřbitov Loučim 3.09 km
kostel Narození Panny Marie, Louči... 3.09 km
o obrech v Loučimi 3.09 km
hrob Rudolfa Mayera 3.09 km
SDH Loučim 3.21 km
pomník Mistra Jana Husa, Loučim 3.23 km
Loučim 3.24 km
dětské hřiště Loučim 3.27 km
nádraží Kdyně 3.33 km
radnice Kdyně 3.44 km
pomník Vojtěchu Rettovi 3.45 km
Koráb u Kdyně 773 m n. m. 3.45 km
vlaková zastávka Loučim 3.46 km
muzeum Příhraničí Kdyně 3.46 km
infocentrum Kdyně 3.46 km
Nový mlýn, Pocinovice 3.49 km
pomník padlých WWI, Kdyně 3.49 km
fara Kdyně 3.5 km
Kdyně 3.51 km
památník Lidé bděte 3.53 km
kašna Kdyně 3.55 km
synagoga Kdyně 3.6 km
hrob Josefa Wrbaty 3.64 km
Sokolovna Kdyně 3.66 km
kostel sv. Mikuláše, Kdyně 3.66 km
kaple u kostela, Kdyně 3.67 km
hřbitov Kdyně 3.7 km
roubenka, Prapořiště 3.8 km
kaple sv. Jana Křtitele, Prapořišt... 3.82 km
SDH Kdyně 3.92 km
lípy na Tanaberku 4.06 km
kostel sv. Anny, Tanaberk 4.1 km
Orlovice 4.1 km
altán na Tanaberku 4.12 km
bitva u Brůdku 4.19 km
Brůdek 4.22 km
koupaliště Na Hájovně, Kdyně 4.26 km
židovský hřbitov Loučim 4.37 km
Orlovická hora 4.41 km
kostel sv. Václava, Brůdek 4.56 km
koupaliště Pocinovice 4.59 km
Jezvinec 4.74 km
roubenka Libkov 4.8 km
pomník Mistra Jana Husa, Libkov 4.88 km
Libkov 4.9 km
SDH Libkov 4.91 km
pomník padlých WWI, Podzámčí 5.06 km
křížová cesta, Dobrá Voda, Pocinov... 5.13 km
studánka Dobrá Voda, Pocinovice 5.15 km
kaple Dobrá Voda, Pocinovice 5.15 km
kaple Bolestné Matky Boží, Dobrá V... 5.17 km
dětské hřiště Pocinovice 5.19 km
SDH Pocinovice 5.19 km
rybník Libkov 5.2 km
pamětní deska osvobození Pocinovic... 5.32 km
pamětní deska Bedřich Kalivoda 5.32 km
pomník Mistra Jana Husa, Pocinovic... 5.33 km
fara Pocinovice 5.33 km
sv. Jan Nepomucký, Pocinovice 5.33 km
pomník padlých WWI, Pocinovice 5.34 km
Pocinovice 5.36 km
kostel sv. Anny, Pocinovice 5.37 km
Consuela, George Sandová 5.38 km
zřícenina Rýzmberk 5.38 km
nádraží Kout na Šumavě 5.38 km
roubenka Pocinovice 47 5.43 km
Liščí hájovna 5.5 km
Pláně 5.58 km
Váchalovský mlýn, Kout na Šumavě... 5.64 km
Úsilov 5.67 km
SDH Mezholezy 5.77 km
hřbitov Pocinovice 5.78 km
Mezholezy 5.83 km
Nevděk 5.86 km
památník selských mučedníků Mezhol... 5.87 km
kaple Mezholezy 5.88 km
Starodvorské duby, Starý Dvůr 6 km
pomník padlých WWI, Kout na Šumavě... 6.04 km
Liščí 6.1 km
kaple Nejsvětější Trojice, Kout na... 6.12 km
U čtyřech lip, Starý Dvůr 6.13 km
Starý Dvůr 6.18 km
roubenka, Kout na Šumavě 6.19 km
Nová Víska 6.2 km
kaple sv. Bernarda - Medvědí kaple... 6.29 km
fara Kout na Šumavě 6.3 km
pivovar Kout na Šumavě 6.31 km
Kout na Šumavě 6.32 km
památník Františka Šambergera 6.33 km
kostel sv. Jiří, Kout na Šumavě... 6.34 km
Šamberger František 6.34 km
SDH Slavíkovice 6.36 km
PP Svatý Bernard 6.38 km
rozhledna sv. Markéty, Dlažov 6.44 km
kaple sv. Markéty, Dlažov 6.44 km
dětské hřiště Všeruby 6.51 km
pomník padlých WWI, Slavíkovice 6.53 km
Slavíkovice 6.53 km
kostel sv. Josefa, Slavíkovice 6.56 km
hřbitov Slavíkovice 6.62 km
Všeruby 6.69 km
kapitulace 11. PzD von Wietersheim... 6.69 km
Swingtime 6.69 km
Němcová Božena 6.69 km
povídky, Božena Němcová 6.69 km
zámek Kout na Šumavě 6.74 km
kašna Kout na Šumavě 6.75 km
památník Boženy Němcové 6.78 km
Novodvorský rybník 6.78 km
zámecká lípa, Kout na Šumavě 6.78 km
kostel sv. Archanděla Michaela, Vš... 6.79 km
fara, Všeruby 6.79 km
hřbitov Všeruby 6.8 km
pomník padlých WWI, Všeruby 6.8 km
pomník padlých WWII, Všeruby 6.82 km
hrob Jiřího Leopolda Weisla 6.83 km
Bílkovský javor, Starý Dvůr 6.83 km
Vílov 6.83 km
SDH Všeruby 6.85 km
hřbitov Běhařov 6.88 km
lípa u Krysálů, Nový Dvůr 6.96 km
SDH Běhařov 6.99 km
15. rota PS, Všeruby 7.03 km
hřbitov Dlažov 7.05 km
pítko Běhařov 7.05 km
pomník Mistra Jana Husa, Běhařov... 7.06 km
Kalvoda Alois 7.07 km
Běhařov 7.07 km
zámek Běhařov 7.07 km
kostel sv. Prokopa, Běhařov 7.07 km
hasičské muzeum Běhařov 7.09 km
lidové stavení Dlažov 7.09 km
fara Dlažov 7.11 km
Dlažov 7.13 km
kostel sv. Antonína Paduánského, D... 7.15 km
pamětní deska Alois Menza 7.15 km
SDH Dlažov 7.18 km
rybník Běhařov 7.18 km
památník bitvy u Domažlic - glorie... 7.22 km
jilm v Mileticích 7.22 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Mileti... 7.25 km
Miletice 7.27 km
SDH Miletice 7.28 km
Vráž 7.36 km
Buková 7.39 km
lípy Úborsko 7.53 km
Úborsko 7.55 km
hraniční přechod Všeruby - Eschlka... 7.7 km
vlaková zastávka Úborsko 7.75 km
Červené Dřevo 7.81 km
u Koutu na Šumavě při nehodě zemře... 7.81 km
zřícenina kostela Panny Marie Bole... 7.82 km
Krvavá léta - Zákeřná Akce Kámen... 7.85 km
Státní bezpečnost - akce Kameny 7.85 km
hřbitov Červené Dřevo 7.85 km
podvodní pozorovací kabina Klíčov ... 8.03 km
Přední Fleky 8.49 km
pomník padlých WWI, Přední Fleky... 8.51 km
kaple Panny Marie, Chudenín 8.51 km
kaple sv. Václava, Starý Klíčov... 8.77 km
Petrovický mlýn 8.8 km
Starý Klíčov 8.86 km
pomník padlých WWI, Starý Klíčov... 8.91 km
zámek Bystřice nad Úhlavou 8.92 km
správcovská budova Bystřice nad Úh... 8.94 km
Randa rytíř Antonín JUDr. 8.95 km
Bystřice nad Úhlavou 8.97 km
mlýn Bystřice nad Úhlavou 9 km
SDH Bystřice nad Úhlavou 9.03 km
památník Prof. JUDr. Antonín Rytíř... 9.05 km
Zelený život, Jakub (Jack) Flor 9.07 km
Šamberk František Ferdinand 9.07 km
Hoetzel Jiří Prof. JUDr. 9.07 km
Stanětice 9.07 km
Flor Jack Jakub 9.07 km
hraniční přechod Fleky - Hofberg... 9.08 km
kaple Nejsvětější Trojice, Bystřic... 9.21 km
kostel sv. Linharta, Uhliště 9.3 km
jízda Svatého Linharta, Uhliště... 9.31 km
Kámen doteku Uhliště 9.34 km
fara Uhliště 9.34 km
Mrákov 9.39 km
kaple Nýrsko 9.43 km
pomník padlých WWI, Uhliště 9.46 km
Schott Anton 9.47 km
vlaková zastávka Petrovice nad Úhl... 9.48 km
Multerer Hans 9.54 km
SDH Nýrsko 9.54 km
Cyklotoulky - Nýrsko 9.63 km
Holub Josef 9.63 km
Nýrsko 9.63 km
Osina 9.64 km
radnice Nýrsko 9.64 km
pamětní deska osvobození Nýrsko... 9.64 km
muzeum Královského hvozdu Nýrsko... 9.65 km
vrchnostenský hostinec, Nýrsko 9.65 km
zbořený kostel Čtrnácti sv. pomocn... 9.66 km
SDH Petrovice nad Úhlavou 9.66 km
kaple sv. Floriána, Petrovice nad ... 9.71 km
železniční most u Smolova 9.72 km
Petrovice nad Úhlavou 9.72 km
nádraží Nýrsko 9.74 km
Nutrie říční 9.78 km
infocentrum Nýrsko 9.79 km
zlaté poklady na hradě Pušperk 9.83 km
zřícenina Pušperk 9.83 km
Starý Láz 9.85 km
Okula Nýrsko 9.86 km
rybník Veselí 9.93 km
rybníky Skelná Huť 9.95 km
kaple Pušperk 9.96 km
Skelná Huť 9.97 km
nádraží Janovice nad Úhlavou 9.97 km
Veselí, Janovice nad Úhlavou 9.99 km
Blau Josef 10 km
pomník padlých WWI, Nýrsko 10 km
SDH Skelná Huť 10.01 km
kašna Nýrsko 10.01 km
stavení Nýrsko 10.03 km
pomník padlých WWI, Skelná Huť 10.03 km
fara Nýrsko 10.04 km
kostel sv. Tomáše, Nýrsko 10.08 km
hřbitov Nýrsko (starý) 10.09 km
zámek Veselí, Janovice nad Úhlavou... 10.13 km
hřbitov Nýrsko (nový) 10.19 km
židovský hřbitov Janovice nad Úhla... 10.22 km
Svatá Kateřina 10.22 km
památník obětem fašismu, Nýrsko... 10.23 km
koupaliště Janovice nad Úhlavou 10.28 km
hřbitov Svatá Kateřina 10.3 km
SDH Poleň 10.35 km
fara Poleň 10.43 km
kasárna 9. bPS, Nýrsko 10.43 km
koupaliště Nýrsko 10.44 km
pamětní deska Karel Hostaš 10.46 km
tajemný obraz z kostela Všech svat... 10.46 km
kostel Všech Svatých, Poleň 10.46 km
lípa Poleň 10.46 km
Poleň 10.47 km
kaple sv. Isidora, Tětětice 10.47 km
Tětětice 10.48 km
pomník padlých WWI, Poleň 10.48 km
zámek Tětětice 10.49 km
zřícenina kostela sv. Markéty, Pol... 10.5 km
NS poznávací okruh Nýrsko 10.51 km
kaple sv. Salvátora, Poleň 10.52 km
hřbitov Poleň 10.53 km
říčka Jelenka 10.55 km
Sokol Janovice nad Úhlavou 10.65 km
VÚ Poleň 10.66 km
SDH Hodousice 10.67 km
kaple Hodousice 10.73 km
dětské hřiště Hodousice 10.75 km
kasárna Janovice nad Úhlavou 10.75 km
Hodousice 10.76 km
skatepark Janovice nad Úhlavou 10.76 km
Hvízdalka 10.76 km
židovský hřbitov Nýrsko 10.77 km
Bezpravovice 10.78 km
pamětní deska Hans Multerer, Nýrsk... 10.81 km
pamětní deska Josef Blau, Nýrsko... 10.81 km
Pastýřova hruška Únějovice 10.82 km
pamětní deska Josef Holub, Nýrsko... 10.82 km
Červený Nepomuk, Josef Holub 10.83 km
vila Boženka, Janovice nad Úhlavou... 10.84 km
lesní divadlo Nýrsko 10.85 km
památník Kašpar Bosák 10.85 km
roubenka Janovice nad Úhlavou 10.88 km
Tlumačov 10.9 km
kostel sv. Jana Křtitele, Janovice... 10.94 km
vyhlídka Pajrek 10.97 km
zřícenina hradu Netřeb 10.97 km
bitva u Nýrska 10.99 km
zřícenina Pajrek 10.99 km
pivovar Janovice nad Úhlavou 11 km
přírodní rezervace Netřeb 11.01 km
radnice Janovice nad Úhlavou 11.02 km
Staňkův mlýn, Domažlice 11.02 km
pamětní deska osvobození Janovice... 11.03 km
Pacner Karel 11.03 km
17. rota PS, Svatá Kateřina 11.04 km
tisy červené, Netřeb 11.04 km
Rohozno 11.05 km
pomník padlých WWI, Rohozno 11.08 km
kaple Rohozno 11.08 km
Janovice nad Úhlavou 11.12 km
Cyklotoulky - Janovice nad Úhlavou... 11.12 km
osvobození Janovice nad Úhlavou 11.12 km
Janovické vojny, Josef Hais Týneck... 11.12 km
SDH Janovice nad Úhlavou 11.13 km
Suchý Kámen 11.14 km
silniční most Úhlava, Rohozno 11.16 km
synagoga Janovice nad Úhlavou 11.17 km
Pajrek 11.18 km
mlýn Rohozno 11.21 km
Šumavský Josef Franta 11.22 km
Chudenická bažantnice 11.3 km
Hraniční buk, Suchý Kámen 11.3 km
hraniční přechod Svatá Kateřina - ... 11.36 km
vyhlídková věž na Kubíčkově skále,... 11.39 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Únějov... 11.39 km
Horní Polánky 11.42 km
Únějovice 11.42 km
pomník padlých WWI, Únějovice 11.43 km
tvrz Únějovice 11.43 km
Ondřejovice 11.45 km
zámek Bezděkov 11.55 km
pomník padlých WWI, Nevolice 11.58 km
Nevolice 11.58 km
kaple sv. Martina, Nevolice 11.6 km
hospodářské budovy Bezděkov 11.63 km
Čech Svatopluk 11.66 km
pomník padlých WWI i II, Bezděkov... 11.68 km
kaple Blata 11.7 km
kostel sv. Anny, Bezděkov 11.7 km
Vlach Oldřich 11.71 km
Bezděkov 11.71 km
hřbitov Bezděkov 11.73 km
Blata 11.73 km
Spiess Christian Heinrich 11.73 km
památník Melichar Tomáš, por. 11.73 km
kostel sv. Václava, Bezděkov 11.74 km
Lučice 11.8 km
nový hřbitov Janovice nad Úhlavou... 11.81 km
SDH Lučice 11.82 km
rybník Lučice 11.87 km
dub v Lučici 11.92 km
FFW Grossaign (D) 11.93 km
nádraží Domažlice 11.93 km
studánka u Blat 11.97 km
SDH Milence 11.98 km
památník dosídlení Milenců 12.02 km
kaple Milence 12.04 km
Milence 12.04 km
zámek Chocomyšl 12.04 km
Stachesried (D) 12.06 km
Chocomyšlský rybník 12.07 km
kaple u Janovic nad Úhlavou 12.11 km
dětské hřiště v Chocomyšl 12.11 km
Rameno 12.12 km
Grossaign (D) 12.12 km
SDH Bezděkov 12.14 km
SDH Chocomyšl 12.17 km
kaple sv. Felixe, Klenová 12.17 km
rybník Lotrov 12.18 km
pomník padlých WWI, Chocomyšl 12.18 km
kaplička Milence 12.19 km
kaple Stará Lhota 12.19 km
roubenka Kanice 12.21 km
Rytíř s drakem - Jaroslav Róna, Kl... 12.22 km
Harant Kryštof z Polžic a Bezdruži... 12.22 km
galerie Klenová 12.22 km
zámek a hrad Klenová 12.22 km
Chocomyšl 12.22 km
Kanice 12.23 km
sv. Jan Nepomucký, Chocomyšl 12.23 km
Býk - Vingler Vincenc, Klenová 12.23 km
studna Žiznětice 12.24 km
SDH Žiznětice 12.24 km
Šumná města - Klenová 12.24 km
Sépie - Jaroslav Róna, Klenová 12.25 km
kaple Žiznětice 12.25 km
roubenka Chocomyšl 12.26 km
stavení Chocomyšl 12.26 km
Žiznětice 12.26 km
průzkumné pracoviště ČSLA, Doubrav... 12.26 km
kaple Grossaign (D) 12.26 km
chalupa Kanice 66 12.27 km
kaplička Žiznětice 12.28 km
Oharek ve tmě - Václav Fiala, Klen... 12.29 km
pamětní deska Vilma Vrbová Kotrbov... 12.29 km
Doubrava 727 m n. m. 12.29 km
vila Paula, manželů Kotrbových 12.29 km
Kotrbová Vilma Vrbová 12.29 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Kanice... 12.3 km
památník měření Evropy 1867, Doubr... 12.31 km
zámek Kanice 12.31 km
vlaková zastávka Bezděkov 12.31 km
chalupa Kanice 15 12.32 km
Sokol Kanice 12.33 km
kaple nad Chocomyšlí 12.34 km
kaple hřbitovní Dešenice 12.34 km
Stará Lhota 12.36 km
zámek Lázeň, Chudenice 12.37 km
Vrásky z lásky 12.37 km
hřbitov Dešenice 12.38 km
hřbitov Domažlice 12.38 km
mlýn Poborovice 12.41 km
Tupadly 12.41 km
Rusalka, Jaroslav Kvapil 12.41 km
kaple Dolní Lhota 12.42 km
vlaková zastávka Dešenice 12.45 km
Tupadelské skály 12.45 km
Hanger (D) 12.45 km
kaple Stachesried (D) 12.47 km
pomník padlých WWI i II, Stráž 12.48 km
zemědělská usedlost, Slatina u Kla... 12.49 km
kostel U Svatých, Domažlice 12.5 km
Stráž 12.5 km
kaple náhrobní Panny Marie Bolestn... 12.51 km
SDH Tupadly 12.51 km
Palackého skála 12.51 km
kaple sv. Vavřince, Stráž 12.51 km
SDH Stráž 12.52 km
fara Dešenice 12.52 km
kostel sv. Mikuláše, Dešenice 12.52 km
Pavilon umění Stachesried 12.54 km
Dešenice 12.55 km
pomník padlých WWI, Dešenice 12.55 km
roubenka Stráž 12.55 km
rybníky Dešenice 12.56 km
Bolfánek, vrch Žďár 583 m n.m. 12.56 km
Kámen doteku Dešenice 12.57 km
Slatina u Klatov 12.58 km
kaple sv. Wolfganga, Chudenice 12.58 km
pítko Dešenice 12.58 km
kašna Dešenice 12.58 km
dětské hřiště Dešenice 12.6 km
douglaska tisolistá Americká zahra... 12.6 km
peklo ve sklepeních dešenické tvrz... 12.61 km
Americká zahrada Chudenice 12.63 km
zámek Dešenice 12.63 km
Dvorecký Mlýn 12.67 km
Klenová 12.7 km
galerie Bratří Špillarů, Domažlice... 12.75 km
rybník Dešenice 12.76 km
pomník Svobody, Domažlice 12.78 km
SDH Domažlice 12.78 km
hřbitov Lštění u Blížejova 12.8 km
koupaliště Slatina u Klatov 12.85 km
Dolejší brána, Domažlice 12.9 km
Váchal Josef 12.9 km
kostel sv. Vavřince, Stráž - Domaž... 12.91 km
pamětní deska kázání msgre. Bohumi... 12.92 km
Poborovice 12.92 km
Vavřinecké lípy, Domažlice 12.94 km
pamětní deska T.G.Masaryk, Domažli... 12.95 km
infocentrum Domažlice 12.97 km
V Rybníce 12.98 km
pamětní deska páter Václav Antony... 12.98 km
fara Domažlice 12.98 km
vlaková zastávka Domažlice město... 12.99 km
pamětní deska K.J. Erben, Domažlic... 12.99 km
pamětní deska osvobození Domažlice... 12.99 km
radnice Domažlice 13 km
Cyklotoulky - Domažlice 13.01 km
rodný dům Max Duffek, Domažlice 13.02 km
Vzduchoplavec Kráčmera - Nad Domaž... 13.02 km
kašna Domažlice 13.02 km
Na Lesní Louce 13.02 km
památník obětem komunismu, Domažli... 13.02 km
pamětní deska Petr Fastr, Domažlic... 13.03 km
Fastr Petr 13.03 km
pamětní deska Max Duffek 13.03 km
Tři chlapi na cestách 13.04 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 13.04 km
kostel Narození Panny Marie, Domaž... 13.05 km
kaple sv. Anny, Domažlice 13.05 km
pomník obětem nacismu, Domažlice... 13.06 km
pamětní deska J.K. Tyl, Domažlice... 13.06 km
FFW Atzlern (D) 13.07 km
muzeum Chodska Domažlice 13.07 km
hrad Domažlice 13.07 km
strážní domek sv. Jan 13.08 km
pamětní deska domažlického gymnasi... 13.08 km
Pasečnice 13.08 km
pamětní deska Jaroslav Vrchlický... 13.09 km
pamětní deska Alois Jirásek 13.09 km
tématický okruh Chodský květ 13.09 km
Rittsteig (D) 13.1 km
Boček Zdeněk 13.1 km
Halík Tomáš, Mons. 13.1 km
Domažlice 13.1 km
Klíma Ladislav 13.1 km
Evropan z Domažlic, Marie Korandov... 13.1 km
Steidl Antonín, MUDr. 13.1 km
Chodské slavnosti, Domažlice 13.1 km
kostel sv. Františka z Assisi, Pas... 13.11 km
železniční tunel Dešenice - Zelená... 13.12 km
pamětní deska Božena Němcová 13.13 km
pomník padlých WWII, Eschlkam (D)... 13.13 km
kostel sv. Jakuba, Eschlkam (D) 13.14 km
Pelnář Josef 13.14 km
pamětní deska Josef Pelnář 13.14 km
Šumná města - Domažlice 13.14 km
galerie Dorka 13.15 km
památník Jakuba Royta 13.16 km
augustiniánský klášter a kostel Na... 13.16 km
Umlčovaným - Michal Šarše, Domažli... 13.17 km
kašna Eschlkam 13.18 km
Waldschmidtovo muzeum, Eschlkam (D... 13.18 km
Schmidt Maximilian (D) 13.18 km
soubor soch v ohradní zdi kláštera... 13.18 km
Eschlkam (D) 13.21 km
památník Antonín Příhoda 13.23 km
Zadní Chalupy 13.23 km
Antonín Steidl - Čeněk Vosmík, Dom... 13.23 km
tvrz Lštění 13.23 km
Dům rozsévání, Neukirchen bei Heil... 13.25 km
kaple U Kryštofů 13.25 km
FFW Eschlkam (D) 13.27 km
hraniční přechod Zadní Chalupy - H... 13.28 km
Pasečnický rybník 13.28 km
pivovar Domažlice 13.29 km
kostel, Neukirchen bei Heiligen Bl... 13.29 km
Lštění u Blížejova 13.29 km
pomník padlých WWI, Lštění 13.29 km
hřbitov Neukirchen bei Heiligen Bl... 13.29 km
kostel sv. Jana Křtitele, Lštění... 13.3 km
hřbitov Eschlkam 13.31 km
Chudenická lípa 13.31 km
kaple sv. Jana, Dešenice 13.31 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Neukir... 13.32 km
fara Neukirchen bei Heiligen Blut ... 13.33 km
Švehlík Alois 13.34 km
Dům Evropa - Václav Bláha, Eschlka... 13.35 km
Bratr Měsíc a sestra Slunce - Pete... 13.37 km
kaple Eschlkam (D) 13.39 km
U Kryštofů 13.39 km
SDH Chudenice 13.39 km
Vacovy 13.41 km
Řakom 13.41 km
kaple Rovná u Strážova 13.41 km
Rovná u Strážova 13.43 km
Čapek-Chod Karel Matěj 13.44 km
Dvě linie volnosti a skleslosti - ... 13.46 km
dětské hřiště Domažlice 13.47 km
kaple Vacovy 13.48 km
bazén Domažlice 13.48 km
židovský hřbitov Domažlice 13.49 km
kaple sv. Anny a křížová cesta, Ne... 13.53 km
pomník Petra Hany 13.54 km
kaple sv. Anny, Opálka 13.59 km
modelová železnice Domažlice 13.59 km
tvrz Opálka 13.61 km
Roubal Jan, prof. 13.62 km
přírodní park Zelenov 13.63 km
Opálka 13.63 km
koupaliště Beňovy 13.64 km
Chudenice 13.68 km
pomník padlých WWI i II, Chudenice... 13.68 km
fara Chudenice 13.73 km
Kvapil Jaroslav 13.73 km
kostel sv. Jana Křtitele, Chudenic... 13.75 km
pivovar hraběcí Chudenice 13.77 km
sochy sv. Jana a sv. Pavla, Chuden... 13.79 km
přehrada Nýrsko 13.79 km
pomník padlých WWI, Neukirchen bei... 13.81 km
Poutní muzeum, Neukirchen bei Heil... 13.82 km
kaple Neukirchen bei Heiligen Blut... 13.82 km
lípy Neukirchen bei Heiligen Blut 13.83 km
Ailův mlýn, Úhlava 13.83 km
Špirkův Dvorec 13.83 km
Spirker 13.83 km
kašna Neukirchen bei Heiligen Blut... 13.84 km
Dešeníčky 13.84 km
muzeum Josefa Dobrovského, Chudeni... 13.84 km
Starý Czerninský zámek, Chudenice... 13.84 km
Neukirchen bei Heiligen Blut 13.84 km
Smrt stopařek 13.84 km
pamětní deska Jaroslav Kvapil 13.86 km
kaple Na Špirku 13.86 km
muzeum řemesel Koloveč 13.86 km
zámecká lípa Chudenice 13.88 km
kaple Dešeníčky 13.92 km
Územní vojenská správa Domažlice... 13.98 km
návesní rybník dolní Chudenice 14.01 km
Balkovy 14.03 km
Gubrův Dvorec 14.04 km
kaple Gubrův Dvorec 14.06 km
kasárna Domažlice 14.07 km
hraniční přechod Česká Kubice - Fü... 14.09 km
Mariánský dům Chudenice 14.11 km
Sokolovna Chudenice 14.13 km
kaple Matějovice 14.13 km
Matějovice 14.16 km
les Husín 14.18 km
Lamberg (D) 14.21 km
hřbitov Týnec 14.21 km
Tajanov 14.21 km
kostel Nanebevzetí Panny Marie, Tý... 14.22 km
roubenka Týnec 14.23 km
Týnecký Josef Hais 14.24 km
mlýn Beňovy 14.24 km
dětské hřiště Tajanov 14.25 km
tvrz Beňovy 14.26 km
pomník FFW a Bergwacht, Neukirchen... 14.26 km
Týnec 14.33 km
horská služba Neukirchen bei Heili... 14.35 km
FFW Neukirchen bei Heiligen Blut (... 14.36 km
Zichov 14.37 km
SDH Tajanov 14.38 km
zámek Týnec 14.38 km
roubenka Svrčovec 14.39 km
Beňovy 14.4 km
pamětní deska Th.Dr. Jan Sedlák 14.41 km
kaple sv. Anny, Svrčovec 14.43 km
pomník padlých WWI i II, Svrčovec... 14.43 km
Červený mlýn pod Hůrkou 14.44 km
Svrčovec 14.45 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Tajano... 14.46 km
Beňovská lípa 14.47 km
Sokolovna Strážov na Šumavě 14.48 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Loreta... 14.52 km
stavení Strážov na Šumavě 21 14.53 km
stavení Strážov na Šumavě 185 14.55 km
sv. Jan Nepomucký, Tajanov 14.59 km
Krotějov 14.61 km
SDH Svrčovec 14.61 km
kostel sv. Jiří, Strážov na Šumavě... 14.61 km
lípa Krotějov 14.62 km
fara Strážov na Šumavě 14.63 km
městský dům, Strážov na Šumavě... 14.71 km
pomník padlých WWI, Strážov na Šum... 14.72 km
tvrz Svrčovec 14.72 km
sv. Jan Nepomucký, Strážov na Šuma... 14.73 km
NS Hůrka, Klatovy 14.74 km
pamětní deska Václav Soušek 14.75 km
radnice Strážov na Šumavě 14.76 km
Strážov na Šumavě 14.76 km
SDH Havlovice 14.77 km
kašna Strážov na Šumavě 14.78 km
Nemanský mlýn, Havlovice 14.78 km
Lehom 14.79 km
akvadukt Hadrovec 14.8 km
pomník padlých WWI, Havlovice 14.83 km
mlýn na Úhlavě, Tajanov 14.84 km
SDH Strážov na Šumavě 14.84 km
Drnový potok 14.84 km
hřbitov Strážov na Šumavě 14.84 km
Havlovice 14.85 km
Cirkus Klatovy - dětské indoorové ... 14.85 km
kostel sv. Martina, Hůrka 14.88 km
hřbitov Hůrka 14.88 km
fara Hůrka 14.89 km
vlaková zastávka Babylon 14.91 km
bazén Klatovy 14.91 km
koupaliště Klatovy 14.92 km
Röderova pila 14.98 km
Röderovský Dvorec 14.98 km
Žakova kaplička, Zelená Lhota 15.04 km
mlýn Malá Strana 15.07 km
Malá Strana 15.09 km
vlaková zastávka Havlovice 15.1 km
Františkov u Blížejova 15.13 km
lom Svrčovec 15.16 km
nádraží Zelená Lhota 15.16 km
hřbitov Zelená Lhota 15.18 km
kostel sv. Wolfganga, Zelená Lhota... 15.18 km
lípy u kostela sv. Wolfganga, Zele... 15.19 km
Svinský potok 15.21 km
SDH Babylon 15.21 km
pomník padlých WWI, Babylon 15.26 km
Dolanský mlýn 15.28 km
kaple Babylon 15.31 km
stavení č.p. 5, Babylon 15.32 km
Babylon 15.32 km
Hamerský Dvůr 15.33 km
stavení č.p. 12, Babylon 15.33 km
kaple Nejsvětější Trojice, Baldovs... 15.36 km
Baldovské návrší 15.37 km
bitva u Domažlic 15.37 km
Patraska 15.38 km
Sál Království - Svědkové Jehovovi... 15.38 km
rybník Babylon 15.42 km
Křížový vrch 15.43 km
Nestvůra z Dračího jezera, Thomas ... 15.45 km
Drachensee (D) 15.45 km
nádraží Klatovy 15.48 km
Loreta 15.48 km
kaple Panny Marie Loretánské, Lore... 15.48 km
Horní Lhota 15.5 km
hájovna Loreta 15.52 km
pomník obětí bombardování nádraží ... 15.52 km
památník dosídlení Zelené Lhoty... 15.53 km
SDH Horní Lhota 15.53 km
Zelená Lhota 15.54 km
Milfort Martin 15.55 km
kaple Horní Lhota 15.55 km
bruslení Klatovy 15.57 km
SDH Dolany 15.59 km
štola Loreta 15.59 km
koupaliště Dolany 15.6 km
SDH Zelená Lhota 15.6 km
Bořek-Dohalský Antonín, Msgre. ThD... 15.62 km
Přívozec 15.62 km
zámek Přívozec 15.62 km
Folmava 15.64 km
kaple Panny Marie, Přívozec 15.64 km
sv. Jan Nepomucký, Dolany 15.67 km
Děpoltice 15.68 km
fara Děpoltice 15.68 km
Dolany u Klatov 15.68 km
pomník padlých WWI, Dolany 15.69 km
kostel sv. Isidora, Děpoltice 15.71 km
skiareál Hohen Bogen (D) 15.71 km
fara Dolany 15.72 km
kostel sv. Petra a Pavla, Dolany 15.72 km
SDH Přívozec 15.75 km
kostel sv. Josefa a čtrnácti pomoc... 15.78 km
mlýn Přívozec 15.79 km
tvrz Dolany 15.8 km
dětské hřiště Chotiměř 15.85 km
hřbitov Dolany 15.85 km
kaplička Fürth im Wald (D) 15.85 km
SDH Chotiměř 15.85 km
Krvavá léta - Odbojář Julius Fučík... 15.86 km
Fučík Julius 15.86 km
SDH Klatovy 15.88 km
Chotiměř 15.89 km
židovský hřbitov Strážov na Šumavě... 15.92 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Chotim... 15.93 km
pamětní deska Matěj Blacký 15.93 km
kostel sv. Antonína, Luženičky 15.94 km
Splž 15.96 km
Sekrýt 15.96 km
hraniční přechod Folmava - Fürth i... 15.97 km
fara Blížejov 16.01 km
zámek Chotiměř 16.01 km
Lukavice 16.02 km
Toman Josef 16.02 km
mlýn Chotiměř 16.02 km
Budka Andy 16.04 km
pamětní střepina bombardování Klat... 16.04 km
kostel sv. Martina, Blížejov 16.04 km
Blížejov 16.05 km
dub u Drnového potoka, Klatovy 16.07 km
kaple Lukavice 16.07 km
Hájek 16.08 km
nádraží Blížejov 16.08 km
SDH Lukavice 16.1 km
Kozinův statek, Újezd u Domažlic... 16.11 km
Kozina Jan Sladký 16.11 km
Luženičky 16.13 km
Co nám zbořili, Václav Fiala 16.13 km
bombardování nádraží Klatovy 16.15 km
pomník padlých WWI i II, Újezd u D... 16.18 km
hřbitov Luženičky 16.19 km
Pila 16.2 km
dvůr U Rosochů, Újezd u Domažlic... 16.2 km
SDH Blížejov 16.22 km
ZOO podvodní stanice a obora Wildg... 16.22 km
SDH Újezd u Domažlic (stará) 16.23 km
dvůr U Pelnářů, Újezd u Domažlic... 16.25 km
památník umučeným, Klatovy 16.25 km
Víteň 16.26 km
pomník Mistra Jana Husa, Újezd u D... 16.28 km
dvůr U Podestátů, Újezd u Domažlic... 16.29 km
kaple Chlumská 16.31 km
bytový dům "aeroplán&... 16.31 km
SDH Újezd u Domažlic (nová) 16.31 km
dětské hřiště, Újezd u Domažlic... 16.31 km
pamětní deska Virgil Paul Kirkhama... 16.32 km
Kirkham Virgil Paul, pilot 362. Fi... 16.32 km
lom Krušec 16.32 km
kaple sv. Václava, Újezd u Domažli... 16.32 km
Divišovice 16.33 km
textilní továrna J.J.Bruml, Klatov... 16.33 km
kaple Divišovice 16.34 km
SDH Víteň 16.34 km
Újezd u Domažlic 16.34 km
Na Sedle 16.35 km
Chlumská 16.35 km
sloup Antonine Padvanski, Klatovy 16.36 km
sv. Jan Nepomucký u Drnového potok... 16.37 km
Dragounská kasárna, Klatovy 16.37 km
budova soudu Klatovy 16.38 km
dvůr U Keplů, Újezd u Domažlic 16.38 km
památník Antonín Švehla, Klatovy... 16.39 km
socha Spravedlnost, Klatovy 16.39 km
kostel Československé církve husit... 16.4 km
HZS Plzeňského kraje - Územní odbo... 16.4 km
fontána pěší zóna, Klatovy 16.41 km
Kámen doteku Hamry 16.41 km
Cesta Panny Marie Bolestné, Hamry 16.41 km
koupaliště Fürth im Wald (D) 16.42 km
Hořejší rybník Trnčí 16.44 km
cykloinfocentrum Klatovy 16.45 km
kaple Lambach (D) 16.45 km
Příběhy 20. století (II. řada) Vyv... 16.46 km
Sokolovna Klatovy 16.46 km
FFW Schafberg (D) 16.46 km
Na Drahách 16.46 km
Tři chlapi na cestách 16.48 km
fara Hamry 16.49 km
NS Úhlavským luhem 16.5 km
dílna Vrchlického sady - Václav Fi... 16.5 km
Zamotané švihadlo - Václav Fiala, ... 16.5 km
pomník padlých WWI, Hamry 16.5 km
kostel Panny Marie Bolestné, Hamry... 16.51 km
kaple Trnčí 16.51 km
Trnčí 16.51 km
Fifka Gustav 16.52 km
Lambach (D) 16.53 km
studna pod Valy, Klatovy 16.54 km
Balbín Bohuslav 16.54 km
cihelna Malechov 16.55 km
hřbitov Hamry 16.55 km
památník Pod Valy 16.56 km
památník Společná cesta 16.57 km
pamětní deska Eduard Formánek 16.57 km
Formánek Eduard 16.57 km
Chodský pes, Hrádek 16.58 km
prampouch, Klatovy 16.58 km
NS Klatovský vycházkový okruh 16.58 km
vlaková zastávka Klatovy město 16.58 km
dětské hřiště Hrádek 16.58 km
synagoga Klatovy 16.59 km
Kozinova lípa, Hrádek 16.61 km
kostel Neposk. početí P. Marie a s... 16.61 km
kasárna pod Černou věží, Klatovy... 16.61 km
jezuitská kolej, Klatovy 16.61 km
křížová cesta Křesťanský vršek, Kl... 16.61 km
žlab Lambach (D) 16.62 km
Katakomby Klatovy 16.62 km
Malá Víska 16.63 km
dětské hřiště pod nemocnicí, Klato... 16.63 km
památník Franz von Baader, Lambach... 16.63 km
von Baader, Franz Xaver Benedict 16.63 km
Černá věž, Klatovy 16.63 km
Prsť z bojiště u Zborova, Hrádek... 16.63 km
pomník Jana Sladkého - Koziny na H... 16.63 km
Šumná města - Klatovy 16.64 km
Märchen- und Gespensterschloss Lam... 16.64 km
radnice Klatovy 16.65 km
galerie U bílého jednorožce Klatov... 16.65 km
barokní lékárna U Bílého jednorožc... 16.65 km
Toulavá kamera ČT - barokní lékárn... 16.65 km
Dolní Špátův dvůr 16.65 km
pamětní deska osvobození ČSR, Klat... 16.65 km
pamětní deska okupace Klatov 16.65 km
pamětní deska Čs. obrněné brigády,... 16.65 km
oslavy osvobození Klatovy 16.65 km
pamětní deska osvobození Klatov 16.65 km
pomník obětem holocaustu, Klatovec... 16.65 km
studánka Klatovka, Klatovy 16.65 km
infocentrum Klatovy 16.66 km
Sázka na třináctku 16.66 km
pamětní deska Josef Klička 16.67 km
NS Holzweg, Lambach (D) 16.67 km
kaple Dolní Špátův dvůr 16.69 km
katr Lambach (D) 16.69 km
pamětní deska MUDr. Bohumil Prusík... 16.69 km
folklórní festival Klatovy 16.69 km
Klička Josef 16.69 km
Burian Vlasta 16.69 km
AccuWeather - Klatovy 16.69 km
kašna Klatovy 16.69 km
kaple Vrhaveč 16.69 km
tvrz Kouskova Lhotka 16.71 km
Jak ukrást Dagmaru 16.71 km
pamětní deska Otakar Vočadlo 16.72 km
Vočadlo Otakar 16.72 km
pamětní deska MUDr. Alois Mašek 16.72 km
Vrhaveč 16.73 km
Policie Modrava 16.74 km
Modrý tygr 16.74 km
rodný dům matky Antonína Zápotocké... 16.75 km
Barunka, Antonín Zápotocký 16.75 km
Zápotocký Antonín 16.75 km
rodný dům Karla Boleslava Štorcha,... 16.76 km
pamětní deska Karel Boleslav Štorc... 16.76 km
Černé Krávy 16.76 km
pamětní deska Kateřina Smetanová... 16.77 km
Vlachův dům, Klatovy 16.78 km
pamětní deska Leopold Eugen Měchur... 16.79 km
Kramerius Václav Matěj 16.79 km
Božtěšice 16.79 km
pamětní deska Lubor Niederle 16.79 km
kostel sv. Vavřince a dominikánský... 16.8 km
roubenka Kněžice u Strážova na Šum... 16.8 km
sv. Jan Nepomucký, Klatovy 16.81 km
Landovský Pavel 16.81 km
Šesták Antonín, páter 16.81 km
Suchý Jiří 16.81 km
Cyklotoulky - Klatovy 16.81 km
příslušníci čs. letectva v RAF (19... 16.81 km
Wiendl František 16.81 km
Amerling Karel Slavoj MUDr. 16.81 km
Kočičková Ester 16.81 km
Klatovy 16.81 km
Belfín František 16.81 km
památník Dr. Jan Krejčí 16.82 km
Krejčí Jan Dr. 16.82 km
pamětní deska Ludevít Procházka... 16.82 km
Bílá věž, Klatovy 16.82 km
pamětní deska JUDr. A. rytíř Randa... 16.83 km
kruhový dům Štěpánovice 16.84 km
Vrchlický Jaroslav 16.84 km
Halíř Jan 16.84 km
Guth-Jarkovský Jiří Stanislav 16.84 km
Vrba Karel PhDr. 16.84 km
Červánky mého mládí, Karel Kloster... 16.84 km
Talich Václav 16.84 km
fara Klatovy 16.84 km
kostel Narození Panny Marie, Klato... 16.85 km
vila se zdobným štítem, Luby 16.85 km
Kněžice u Strážova na Šumavě 16.85 km
pamětní deska Jaroslav Vrchlický... 16.86 km
studna před klášterem, Klatovy 16.87 km
okrouhlice Klatovy 16.87 km
Luby 16.87 km
kaple Božtěšice 16.88 km
Pawlík Karel, MUDr. 16.88 km
SDH Luženice 16.89 km
rybník s ostrovem v městském parku... 16.89 km
Luby u Klatov 16.89 km
Domov pokojného stáří Naší Paní, K... 16.89 km
Arcibiskupský dům Klatovy 16.9 km
hraniční přechod Ovčí vrch - Hochs... 16.91 km
památník obětem komunismu, Klatovy... 16.91 km
vlaková zastávka Vrhaveč 16.91 km
PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy 16.92 km
pamětní deska J. Vančura 16.92 km
Mogul Šumava Rallye Klatovy 16.92 km
Historic Vltava Rallye 16.92 km
kostel sv. Michala, Klatovy 16.93 km
vlastivědné muzeum Dr. Hostaše, Kl... 16.93 km
bohyně Jitřenka, Klatovy 16.94 km
obětem května 1945, Luby 16.95 km
hřbitov Luby 16.95 km
vila A. Salzmanna s ordinací 16.95 km
hrob Otakara Vočadla 16.95 km
Luženice 16.95 km
kostel sv. Mikuláše, Luby 16.95 km
studánka V lipách, Hamry 16.95 km
U Mužíku 16.96 km
kaple Zjevení Panny Marie, Klatovy... 16.97 km
kašna v městském parku, Klatovy 16.97 km
studánka pod kaplí sv. Kunhuty, Pr... 16.98 km
kaple sv. Kunhuty, Prenet 16.98 km
kaple sv. Anny, Luženice 16.99 km
rybníček Štěpánovice 16.99 km
Šmilovský Alois Vojtěch 16.99 km
hřbitov Klatovy 16.99 km
kostel sv. Mikuláše, Štěpánovice... 17 km
tvrz Štepánovice 17 km
hrob Bohumila Jednoroviče Kosovské... 17 km
pomník padlých WWI i II, Klatovy 17 km
hrob Prof. MUDr. Karla Pawlíka 17 km
Kolonáda v parku, Klatovy 17.01 km
most Drnový potok, Luby 17.01 km
pamětní deska Josef Hlávka, Klatov... 17.01 km
hřbitov Štěpánovice 17.02 km
roubenka Luženice 17.03 km
dětské hřiště Luby 17.04 km
památník obětí WWII, Klatovy 17.04 km
Masarykova základní škola Klatovy... 17.04 km
pomník padlých WWI, Klatovy 17.06 km
Malechov 17.06 km
SDH Štěpánovice 17.07 km
pamětní deska padlých US Army, Kla... 17.08 km
tvrz Luby 17.08 km
roubenka Štěpánovice 17.08 km
klatovské Gestapo 17.09 km
Winkelhofer Heinrich 17.09 km
vila továrníka Singera, Klatovy 17.09 km
pomník padlých WWI i II, Fürth im ... 17.09 km
pomník padlých námořníků WWI i II,... 17.1 km
kaple Hamry 17.1 km
pomník padlých Prusko-francouzské ... 17.1 km
kaple hřbitovní Klatovy 17.1 km
návesní rybník Draženov 17.12 km
SDH Malechov 17.12 km
sv. Leonhard, Fürth im Wald (D) 17.13 km
krematorium Klatovy 17.13 km
kostel sv. Leonharda, Fürth im Wal... 17.13 km
Mladotice u Strážova 17.14 km
pomník Mistra Jana Husa, Trhanov 17.17 km
dvůr U Kryslů, Draženov 17.17 km
dětské hřiště Trhanov 17.18 km
pomník padlých WWI i II, Malechov... 17.19 km
židovský hřbitov Klatovy 17.2 km
sv. Jan Nepomucký, Trhanov 17.2 km
hřbitov Fürth im Wald (D) 17.21 km
návesní rybník, Trhanov 17.21 km
Trhanov 17.22 km
pomník padlých WWI, Trhanov 17.22 km
kostel sv. Jana Nepomuckého, Trhan... 17.23 km
zámek Trhanov 17.23 km
pamětní deska Josef Thomayer 17.24 km
Na Štejfu 17.24 km
Thomayer František Josef 17.24 km
Thomayer Josef 17.24 km
nádraží Luby u Klatov 17.25 km
roubenka Datelov 17.26 km
Javoříčko 17.27 km
Trhanovská alej 17.27 km
Štěpánovice 17.27 km
kaple Datelov 17.28 km
vila manželů Gregorových, Klatovy... 17.28 km
hřbitov Trhanov 17.28 km
hrob Thomayerové 17.28 km
kaple Trhanov 17.29 km
zámecká kašna Fürth im Wald (D)... 17.31 km
horská služba Fürth im Wald (D) 17.32 km
Datelov 17.33 km
muzea u městské věže, Fürth im Wal... 17.33 km
infocentrum Fürth im Wald (D) 17.33 km
hradní studna Fürth im Wald (D) 17.33 km
high–tech drak, Fürth im Wald (D)... 17.33 km
Stadtturm, Fürth im Wald (D) 17.35 km
Neznašovy 17.35 km
Baarová Lída 17.36 km
Nový Oldřich 17.36 km
SDH Trhanov 17.37 km
dřevorubecké slavnosti, Pec pod Če... 17.37 km
dolní kašna Fürth im Wald (D) 17.37 km
Skolení draka, Fürth im Wald (D) 17.38 km
Draženov 17.39 km
zvonkohra Fürth im Wald (D) 17.39 km
chudobinec Trhanov 17.39 km
horní kašna Fürth im Wald (D) 17.39 km
Cyklotoulky - Fürth im Wald (D) 17.4 km
Lazce 17.4 km
kaple Panny Marie, Draženov 17.41 km
Pecácký mlýn, Pec pod Čerchovem... 17.41 km
SDH Neznašovy 17.43 km
stanoviště NATO Eckstein, Hohen Bo... 17.43 km
pomník padlých WWI, Draženov 17.44 km
SDH Draženov 17.45 km
Copak je to za vojáka 17.47 km
kostel Mariä Himmelfahrt, Fürth im... 17.47 km
pamětní deska Jan. Fr. Hruška 17.48 km
rodný dům J.F. Hrušky, Pec pod Čer... 17.48 km
Hruška Jan František 17.48 km
Hoher Bogen (D) 1080 m n. m. 17.48 km
Šumná města - Pec pod Čerchovem... 17.49 km
pamětní deska Kryštof Hrubý 17.49 km
SDH Pec pod Čerchovem 17.5 km
rodný dům rychtáře Krysla, Draženo... 17.5 km
kaple Neznašovy 17.5 km
pomník padlých WWI, Pec pod Čercho... 17.53 km
vila manželů Kučerových, Neznašovy... 17.55 km
Datelovský mlýn 17.55 km
Pec pod Čerchovem 17.56 km
Dřevorubecké muzeum, Pec pod Čerch... 17.56 km
Náš venkov: Dřevorubecká vesnice... 17.56 km
kaple sv. Prokopa, Pec pod Čerchov... 17.57 km
pojízný ateliér malíře Jaroslava Š... 17.58 km
Japonská zahrada, Fürth im Wald (D... 17.58 km
kasárna u tanku, Klatovy 17.59 km
Ďurinda Maťo 17.59 km
roubenka Pec pod Čerchovem 17.6 km
pomník padlých WWI, Kozí 17.6 km
kaple Kozí 17.6 km
Špillar Jaroslav 17.61 km
Špillarova vila 17.61 km
vlaková zastávka Trhanov 17.61 km
muzeum lesa, Sengenbühl (D) 17.64 km
Kozí 17.68 km
lanové centrum Lam (D) 17.69 km
Roubal Ivan, vrah ze statku Pohádk... 17.72 km
Zmizelá Šumava, Vražedná pohádka... 17.72 km
muzeum Flederwisch, Fürth im Wald ... 17.72 km
hamr Voithenberghütte (D) 17.73 km
FFW Engelshütt (D) 17.74 km
památník první sklárny, Engelshütt... 17.76 km
kaple Engelshütt 17.77 km
lípa Engelshütt (D) 17.77 km
Fürth im Wald (D) 17.77 km
Spálený les 17.77 km
Prenet 1071 m n. m. 17.78 km
Horní Němčice 17.79 km
SDH Horní Němčice 17.81 km
BMX dráha Klatovy 17.81 km
koupaliště Kozí 17.82 km
Kuzovská lávka 17.83 km
kaple Horní Němčice 17.84 km
Kámen 17.84 km
NS Špillarova stezka 17.85 km
U Soušků 17.85 km
kaple Kámen 17.86 km
Fiala Václav 17.9 km
skatepark Klatovy 17.91 km
hraniční přechod Pod Třemi znaky -... 17.92 km
kaple Štefanův Dvůr, Hamry 17.93 km
Štefanův Dvůr, Hamry 17.94 km
Mally Leo Hans 17.94 km
Hamry 17.96 km
kaple Městiště 17.97 km
Šálený mlýn, Běšiny 17.98 km
Městiště 17.99 km
Radinovy 18 km
Bílý potok 18.01 km
Nový Hamr 18.02 km
památník Spálený les 18.04 km
historické soukolí s Peltonovo tur... 18.05 km
MVE Bílý potok 18.06 km
Křenice 18.06 km
Denkův Dvůr 18.07 km
naučná stezka Z Hamrů na Ostrý 18.09 km
pomník padlých WWI, Křenice 18.1 km
18. rota PS, Pod Ostrým (Hamry) 18.1 km
SDH Radinovy 18.1 km
Hejno 18.11 km
Sobětice 18.15 km
kaple sv. Jana Křtitele, Chodov 18.15 km
kaple Sobětice 18.15 km
kaple Panny Marie, Křenice 18.17 km
Chodov 18.17 km
lidová stavení, Chodov 18.17 km
pomník padlých WWI, Chodov 18.18 km
akvapark Lam (D) 18.24 km
Ježovy 18.25 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Ježovy... 18.25 km
SDH Dehtín 18.25 km
pamětní deska Hans Watzlik, Ostrý ... 18.27 km
Ostrý - Osser 1293 m n. m. 18.28 km
hraniční přechod Ostrý - Osser 18.28 km
horská služba Osser (D) 18.29 km
Knížecí Dvůr 18.29 km
Hamerský buk 18.29 km
pomník padlých WWI, Ježovy 18.3 km
Dehtín 18.31 km
pamětní deska horská služba Ostrý ... 18.32 km
zámek Ježovy 18.34 km
Künische Kapelle, Osser (D) 18.34 km
hraniční kámen 123 18.34 km
Kámen doteku Osser (D) 18.34 km
Malý Ostrý - Klein Osser 1266 m n.... 18.34 km
hloubkový nálet nádraží Běšiny... 18.36 km
nádraží Běšiny 18.36 km
kaple Knížecí Dvůr 18.36 km
vlaková zastávka Dehtín 18.46 km
bunkr (řopík) 175/60/A-200Z 18.53 km
Jara příslib - Alena Holá 18.53 km
Zderaz 18.53 km
Copak je to za vojáka 18.56 km
Lam (D) 18.56 km
infocentrum Lam (D) 18.58 km
muzeum minerálů, Lam (D) 18.6 km
SDH Ježovy 18.6 km
Veský rybník, Ždánov 18.65 km
stavení Ježovy 18.66 km
osvobození Běšiny 18.7 km
kostel sv. Wolfganga, Haibühl (D) 18.71 km
pomník padlých Prusko-francouzské ... 18.72 km
Haibühl (D) 18.72 km
SDH Ždánov 18.75 km
pomník padlých WWI i II, Lam (D) 18.75 km
zámek Hubenov 18.75 km
Cyklotoulky - Hamry 18.76 km
nádraží Hamry - Hojsova Stráž 18.76 km
fara Lam (D) 18.76 km
zámek Ždánov 18.77 km
Oslí studánka 18.77 km
kostel sv. Ulricha, Lam (D) 18.77 km
Ždánov u Draženova 18.78 km
Hubenov 18.79 km
hřbitov Lam (D) 18.82 km
Pangerlhof 18.83 km
kaple Čermná u Staňkova 18.85 km
Stará Úhlava 18.85 km
Čermná u Staňkova 18.86 km
Stateček 18.92 km
vlaková zastávka Točník 18.92 km
Nový rybník Běšiny 18.92 km
kaple Březí 18.93 km
hamr Městiště 18.94 km
Zvonice pro Čínov - Václav Fiala, ... 18.95 km
Čínov 18.95 km
zřícenina Kokšínský hrádek 18.98 km
horská služba Lam (D) 18.99 km
Hořákov 19 km
zámek Hořákov 19 km
Lažánky 19.01 km
golflcub Fürth im Wald (D) 19.02 km
zámek Běšiny 19.03 km
Březí 19.03 km
rozhledna na Šibeničním vrchu, Hor... 19.03 km
Ostrovský rybník Běšiny 19.04 km
Stuiberova vila, Hamry 19.04 km
Hora u Ptenína 19.05 km
zámek Újezdec u Mochtína 19.06 km
fara Běšiny 19.06 km
kaple Vícenice 19.06 km
pomník padlých WWI, Běšiny 19.07 km
kostel Navštívení P. Marie, Běšiny... 19.07 km
Vícenice 19.07 km
Husův pomník, Běšiny 19.08 km
roubenka Sládečků, Běšiny 19.08 km
kaple (nová) Hojsova Stráž 19.09 km
Újezdec u Mochtína 19.09 km
pamětní deska Jan Žižka, Běšiny... 19.09 km
Vajce Josef 19.12 km
park na jezeře Arrach (D) 19.13 km
Běšiny 19.13 km
Sokolovna Běšiny 19.13 km
NS kolem potoka Reitbach (D) 19.14 km
U Bradenského křížku 19.15 km
Kámen doteku Arrach (D) 19.17 km
SDH Běšiny 19.17 km
Sejdeme se v Eurocampu 19.17 km
památník Červený František, pplk. ... 19.18 km
hřbitov Běšiny 19.18 km
hrob vězeň Plocienník 19.18 km
přírodní rezervace Chřepice 19.19 km
vyhlídka zamilovaných, Hojsova Str... 19.2 km
Koutek Stanislav JUDr. 19.22 km
továrna stará papírna Hamry 19.22 km
rybník pod Hořákovem 19.22 km
památník 42 obětí pochodu smrti, B... 19.22 km
kaple Mezihoří 19.22 km
SDH Vícenice 19.23 km
Chřepice 19.24 km
skiareál Fürth im Wald - Gibacht (... 19.24 km
Chaloupky 19.26 km
FFW Lam (D) 19.27 km
MVE Gustavsthal 19.27 km
nádraží Lam 19.31 km
Klenečský rybník 19.31 km
přírodní rezervace Svobodova niva... 19.32 km
kaple pod Hořákovem 19.32 km
Tři oříšky pro Popelku 19.33 km
letiště Klatovy 19.33 km
pomník padlých WWII, Chaloupky 19.34 km
Jirásek Alois 19.34 km
mlýn č.p. 40 na Drnovém potoce, Bě... 19.34 km
Újezdec u Křenice 19.38 km
kaple Újezdec u Křenice 19.38 km
Tři oříšky pro Popelku 19.38 km
kostel sv. Anny, Thürnstein (D) 19.43 km
kaple Točník 19.43 km
Jižní Stráň 19.44 km
Točník 19.44 km
vodní zámek Bílý potok 19.45 km
kaple Jižní Stráň 19.46 km
pomník padlých WWI, Újezdec u Křen... 19.47 km
Toulavá kamera ČT - Horšovský Týn... 19.47 km
SDH Točník 19.49 km
hrob rudoarmějců, hřbitov Klenčí p... 19.49 km
hrob Chodských odbojářů 19.49 km
hrob Josef Královec 19.5 km
hrob Jan Šebek 19.5 km
hřbitov Klenčí pod Čerchovem 19.5 km
kaple hřbitovní, Klenčí pod Čercho... 19.51 km
Maxfelsen 1138 m n. m. 19.51 km
hrob Jindřich Jindřich 19.53 km
hrob Jindřich Šimon Baar 19.54 km
hrobka rodiny Kordíků 19.54 km
Hojsova Stráž 19.54 km
skiareál Hojsova Stráž 19.56 km
vlaková zatávka Klenčí pod Čerchov... 19.56 km
Nový rybník u Točníka 19.58 km
poutní místo Křížkov – Kreutzwinke... 19.59 km
Pihovice 19.6 km
přírodní rezervace Městišské rokle... 19.61 km
Slavošovice 19.64 km
kaple sv. Václava, Křenovy 19.64 km
PH 202, Hojsova Stráž 19.65 km
SDH Slavošovice 19.69 km
Bradné 19.69 km
pomník padlých WWI, Slavošovice 19.7 km
kaple sv. Jana Nepomuckého, Slavoš... 19.7 km
tovární vila papírny, Hamry 19.72 km
povrchový lom Ždánov 19.73 km
infocentrum Hojsova Stráž 19.73 km
kaplička Bradné 19.73 km
SDH Hojsova Stráž 19.76 km
pomník padlých RA WWII, Výhledy 19.77 km
muzeum řemesel Bavorského lesa, Ar... 19.78 km
Destillenmuseum, Arrach (D) 19.78 km
pomník J.Š. Baara, Výhledy 19.78 km
Výhledy 700 m n. m. 19.78 km
fara Hojsova Stráž 19.78 km
Křištín 19.79 km
pomník padlých WWI, Hojsova Stráž... 19.79 km
hřbitov Hojsova Stráž 19.79 km
pomník padlých US WWII, Výhledy 19.8 km
kostel sv. Matouše, Křištín 19.8 km
stromy v Hojsově Stráži 19.8 km
naučná stezka Hojsova Stráž 19.8 km
Střeziměř 19.8 km
kostel Neposk. početí Panny Marie,... 19.82 km
stavení Křištín 19.83 km
Mineralienmuseum, Arrach (D) 19.83 km
dětské hřiště Běšiny 19.84 km
pramen Na Sjezdovce 19.85 km
kašna Klenčí pod Čerchovem 19.86 km
sraz vozů Škoda, Běšiny 19.86 km
infocentrum Běšiny 19.86 km
koupaliště Běšiny 19.86 km
kaple sv. Anny, Čachrov 19.87 km
studánka u sv. Anny, Čachrov 19.87 km
infocentrum Arrach (D) 19.87 km
SDH Srbice 19.87 km
stará pošta, Klenčí pod Čerchovem... 19.88 km
pamětní deska Jindřich Jindřich... 19.88 km
pamětní deska osvobození, Klenčí p... 19.88 km
kašna Arrach (D) 19.88 km
pamětní deska A. V. Suvorov 19.88 km
Baar Jindřich Šimon 19.88 km
infocentrum Chodská liga 19.88 km
muzeum Klenčí pod Čerchovem 19.88 km
infocentrum Klenčí pod Čerchovem... 19.88 km
kostel sv. Martina, Klenčí pod Čer... 19.89 km
Riedelsteinfeuer, Arrach (D) 19.89 km
sv. Jan Nepomucký, Klenčí pod Čerc... 19.89 km
Srbice u Mochtína 19.9 km
hřbitov Horšovský Týn 19.91 km
Jindřich Jindřich 19.91 km
Vrba Jan 19.91 km
Klenčí pod Čerchovem 19.91 km
roubenka Klenčí pod Čerchovem 19.93 km
Kosmáčov 19.93 km
pomník padlých WWI, Klenčí pod Čer... 19.93 km
pamětní deska František Šperl 19.94 km
dětské hřiště Švihov 19.95 km
pomník Josefa Svačiny 19.95 km
SDH Švihov 19.96 km
fara Klenčí pod Čerchovem 19.96 km
rodný dům Jindřicha Šimona Baara... 19.98 km
památník Karl Teischl 19.98 km
pamětní deska Jindřich Šimon Baar... 19.99 km
tvrz Srbice 20 km
ubytování v okolí

penzion 3002, Hamry

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: chata
Šumava: špičácko
šumavská obec: Hamry

ubytování s kapacitou: 30
cena ubytování: od 390 Kč detail

apartmány 2040, Špičák

batoh
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ubytování: apartmánový dům
Šumava: špičácko
šumavská obec: Špičák

ubytování s kapacitou:
cena ubytování: od 300 Kč detail
akce v okolí

  • Filtrovat podle data:

     datum od
     Select

     datum do
     Select

  • muzeum Příhraničí Kdyně - otevírací doba...

    batoh
    muzeum Příhraničí Kdyně - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
  • muzeum Královského hvozdu Nýrsko - oteví...

    batoh
    muzeum Královského hvozdu Nýrsko - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: klatovsko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Stará Pošta, Hartmanice
    detail
  • muzeum Chodska Domažlice - otevírací dob...

    batoh
    muzeum Chodska Domažlice - otevírací doba
    Šumava A-Z: místní
    lokalita: domažlicko

    informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
    detail
muzeum Příhraničí Kdyně - otevírac... 3.46 km
muzeum Královského hvozdu Nýrsko -... 9.65 km
muzeum Chodska Domažlice - otevíra... 13.07 km
Waldschmidtovo muzeum, Eschlkam - ... 13.18 km
Poutní muzeum, Neukirchen bei Heil... 13.82 km
Katakomby Klatovy - otevírací doba... 16.62 km
PASK - pavilon skla LÖTZ, Klatovy ... 16.92 km
Muzeum dětem Klatovy 16.93 km
muzea u městské věže, Fürth im Wal... 17.33 km
muzeum lesa, Sengenbühl - otevírac... 17.64 km
Destillenmuseum, Arrach 19.78 km
muzeum řemesel Bavorského lesa, Ar... 19.78 km
Mineralienmuseum, Arrach - otevíra... 19.83 km
sklárna Starý kostel, Lohberg 21.31 km
hasičské muzeum Postřekov - otevír... 21.63 km
muzeum lihovin Bärwurz, Bad Kötzti... 26.07 km
Velhartický betlém - otevírací dob... 26.12 km
muzeum svatodušní jízdy, Bad Kötzt... 26.15 km
skanzen Velhartice - otevírací dob... 26.56 km
Skašovské hračkářství, Měčín - ote... 27.48 km
environmentální (návštěvnické) cen... 27.85 km
muzeum Šumavy, Železná Ruda - otev... 27.86 km
pivovarnické muzeum, Železná Ruda ... 28.49 km
Svět přírodního parku, Bayerisch E... 28.94 km
Dům historie Přešticka - otevírací... 29.66 km
zámek Hrádek u Sušice - otevírací ... 33.28 km
Tiermuseum Pfeiffer - Regenhütte -... 33.43 km
muzeum SPUR, Cham - otevírací doba... 33.71 km
Nostalgie Haus - otevírací doba 34.15 km
muzeum Dr. Šimona Adlera, Dobrá Vo... 35.48 km
muzeum paličkování Tiefenbach - ot... 35.61 km
Prohlídky města Sušice 36.04 km
muzeum Šumavy, Sušice - otevírací ... 36.07 km
brusírna křišťálového skla Rajský ... 37.91 km
interaktivní muzem skla Rajský dvů... 37.93 km
sklářské muzeum Annín - otevírací ... 38.77 km
muzeum skla, zámek Theresienthal -... 39.1 km
expozice B-24 Liberator, Nepomuk -... 39.63 km
Městské muzeum a galerie Nepomuk -... 39.63 km
firmy v okolí
Bankomat GE Money Bank 3.38 km
Bankomat Komerční banka 3.46 km
Konzum Kdyně 3.48 km
Bankomat Poštovní spořitelna 3.49 km
Bankomat ČSOB 3.51 km
Bankomat Česká spořitelna 3.54 km
Konzum Kdyně 3.72 km
čerpací stanice Benzina, Kdyně 4.12 km
Konzum Úsilov 5.39 km
Konzum Kout na Šumavě 6.14 km
Konzum Černíkov 7.86 km
Konzum Starý Klíčov 8.66 km
Konzum Zahořany 8.97 km
Konzum Mrákov 9.34 km
Konzum Nýrsko 9.65 km
COOP DISKONT - Nýrsko 9.65 km
čerpací stanice EuroOil, Nýrsko 9.66 km
Bankomat ČSOB 9.68 km
Bankomat Poštovní spořitelna 9.68 km
Bankomat Komerční banka 9.74 km
Bankomat Česká spořitelna 9.79 km
čerpací stanice Benzina, Svatá Kat... 10.03 km
Konzum Nýrsko 10.08 km
čerpací stanice Shell, Domažlice... 10.6 km
Konzum Janovice 10.85 km
Konzum Tlumačov 10.86 km
Bankomat ČSOB 11.11 km
Bankomat Poštovní spořitelna 11.14 km
Konzum Bezděkov 11.99 km
Konzum Chocomyšl 12.23 km
Konzum Domažlice 12.47 km
Konzum Dešenice 12.59 km
Konzum Milavče 12.88 km
Bankomat Raiffeisenbank 12.91 km
Bankomat ČSOB 13 km
Bankomat Česká spořitelna 13 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.02 km
Bankomat GE Money Bank 13.13 km
Bankomat Česká spořitelna 13.26 km
Bankomat Komerční banka 13.35 km
Bankomat Komerční banka 13.35 km
Bankomat Česká spořitelna 13.37 km
Bankomat ČSOB 13.37 km
Bankomat Poštovní spořitelna 13.37 km
čerpací stanice EuroOil, Koloveč... 13.57 km
Konzum Domažlice 13.67 km
Konzum Chudenice 13.71 km
čerpací stanice Benzina, Domažlice... 13.84 km
Konzum Strážov 14.72 km
Konzum Česká Kubice 15.11 km
Konzum Folmava 15.69 km
Bankomat ČSOB 15.85 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Folmava... 15.9 km
Bankomat Česká spořitelna 15.9 km
Konzum Blížejov 15.96 km
Bankomat Fio banka 16.1 km
Bankomat Česká spořitelna 16.13 km
Bankomat Komerční banka 16.19 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.19 km
Konzum Víteň 16.38 km
Bankomat Česká spořitelna 16.45 km
Konzum Srbice 16.52 km
Bankomat UniCredit Bank 16.59 km
Bankomat GE Money Bank 16.63 km
Bankomat ČSOB 16.65 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.66 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.67 km
Bankomat Česká spořitelna 16.68 km
Bankomat Česká spořitelna 16.69 km
čerpací stanice OMV, Klatovy, 5. k... 16.71 km
Bankomat ČSOB 16.72 km
Bankomat Poštovní spořitelna 16.72 km
Bankomat Komerční banka 16.75 km
Konzum Klatovy 16.77 km
Konzum Osvračín 16.8 km
Bankomat GE Money Bank 16.82 km
čerpací stanice Benzina, Klatovy 17.05 km
čerpací stanice OMV, Klatovy, Nadj... 17.1 km
Konzum Draženov 17.19 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Klatovy... 17.39 km
čerpací stanice OMV, Draženov 17.63 km
Konzum Hlohovčice 17.75 km
Konzum Trhanov 17.82 km
čerpací stanice RoBiN OIL, Běšiny... 17.91 km
Konzum Sobětice 18.12 km
Konzum Hlohová 18.84 km
Konzum Čermná u Staňkova 18.85 km
čerpací stanice Benzina, Klenčí po... 19.11 km
Konzum Běšiny 19.17 km
Konzum Hojsova Stráž 19.53 km
Bankomat GE Money Bank 19.98 km

mohlo by Vás zajímat

nádraží Kout na Šumavě

batoh
nádraží Kout na Šumavě
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

vlaková zastávka Loučim

batoh
vlaková zastávka Loučim
Šumava A-Z: nádraží
Šumava: domažlicko
šumavská poloha: mapy.cz

informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
detail

další informace

Šumava tvoří jihozápadní hranici České republiky. Táhne se od jihočeského města Vyšší Brod až k Všerubskému mezihoří. Nejvyšším vrcholem na české straně je Plechý (1378 m n. m.). V nejzápadnější části Šumavy se tyčí strmý hřbet Královského hvozdu s vrchem Jezerní hora (1343 m n. m.), u jehož úpatí leží největší horská jezera na Šumavě, Černé a Čertovo jezero. Z hustě zalesněných oblastí vedou Šumavou stezky po hřebenech a svazích až do doliny. Na Šumavě najdete okolo 500 km značených cyklotras, procházejících terénem různé obtížnosti. Jsou zde podmínky k horolezectví, jízdě na koni, koupání a k provozování mnoha dalších letních sportů. Můžete se zatoulat k pramenům Vltavy, po dřevěných chodníčcích dojít k rašelinové slati u Borových Lad (Chalupská slať) nebo shlédnout šumavská jezera. Rozlehlé šumavské pláně poznáte nejlépe při pěších túrách a na kolech. Oblíbeným místem turistů je nejhezčí šumavský hřeben tvořený vrcholy Pancíř (1214 m n. m.), Můstek (1235 m n. m.) a Prenet (1071 m n. m.). Jedním z nejlákavějších míst je údolí bystřiny Vydry a Otavy, chráněné území s horskými osadami Srní, Antýgl, Kvilda a s historickým městem Sušice. Největším, nejstarším a nejlépe vybaveným rekreačním střediskem západní Šumavy je Železná Ruda, městečko s bohatou sklářskou tradicí. Železná Ruda je výchozím bodem mnoha turistických tras, má ideální podmínky pro cykloturistiku podpořené provozem cyklobusu. V zimním období patří Šumava mezi lyžaři vyhledávaná místa, neboť lyžování zde je skutečným zážitkem. Lyžařům je k dispozici řada kvalitních lyžařských areálů na území Šumavy (Zadov-Churáňov, Lipno Kramolín, Špičák, Železná Ruda), Bavorska (Mitterdorf - Philippsreut , Velký Javor) či Horního Rakouska (Hochficht, Sternstein). Mezi menší ski areály pro pohodové lyžování patří Hartmanice, Hojsova Stráž, Horní Vltavice, Kvilda, Kubova Huť, Nezdice na Šumavě, Nové Hutě, Javorník, Javorná, Přimda. K dobré dovolené patří také kvalitní ubytování a Šumava má co nabízet - ubytovat se můžete v celé škále ubytovacích kapacit podle potřeb a cenových rozsahů od kempů, privátů, apartmánů, penzionů, rodinných hotelů, pronájmu chat a chalup po luxusní hotely. Více na http://www.sumava.cz/.

Ukázka z knihy Mlhy na Blatech Karla Klostermanna:

Apolena neodpověděla na tuto řeč leda pláčem. Vzala bábě velký vlněný šátek, jímž hlavu a plece zahalila, a pospíšila ven. Jen s náspu seskočila a už se brodila po kotníky rozbředlou hlinou. Bosa, vysoko vykasaná, utíkala návsím dolů ke stoce. Bořila se hluboko, bobtalo, kvílelo řídké bahno...

Bába za ní vyběhla, nemohla z místa, chuděrka.

„Dítě, dítě! — vrať se!" volala, co hrdlo stačilo.

Nedovolala se, zanikl její sípavý hlas ve hluché vřavě mlh a hustě padajícího deště, v šumném jekotu poblíže tekoucích vod potoku. Vysoké topoly podle břehu stoky stály jako nebetyčná temná ohrada; déšť je zamžil, v jedno spojil, přiodívaje je všecky tímže jednotvárně šerým hávem, jenž i mezery mezi nimi zastíral.

Déšť i mlhy zastřely také postavu dívčinu. Zmizela bábě z očí, jako by země ji byla pozřela. Bába strnula, rukama zalomila. Jen stěží vyvázla úkladnému, kluzkému bahnu, v němž staré nohy neměly opory. Všecka vysílena, jedva dechu popadajíc, vrátila se do sednice.

„Máte taky takové bláznivé nápady, mámo?" plísnil ji syn; „proč běžíte za tou ztřeštěnou holkou? Což ji udržíte, když se jí chce utíkat? Nechte ji — však se vrátí, až uvidí, že projít nemůže."

„Och ty chlapče můj milý — ustrň se nade mnou! Jdi a přiveď mi ji, dyž užs ji nezdržel! Kde že má s to rozum, to dítě?"

A prosila a žadonila, až syn se obul do vysokých holeňových bol a vyšel za dívkou. Došel stoky, překročil můstek. Divě hučely vody, přetékající vezde kraj hlubokého koryta. Poutala je dosti vysoko nahnaná pevná hráz, topoly osázená.

Blata byla pod vodou, kam jen oči sahaly. Rmutná, rozčeřená rozlitina, obrovské, nepřehledné jezero, jehož protější kraj zapadal zastřen v neprůhledné šero. Žádná výšina, ani Dej menší kopeček nedával zvěst, že tyto spousty vod, pokryté vyrvanými rostlinami a špinavými chuchvalci pěn, mají vůbec mezí, mají druhý břeh. Jen tu a tam vyčnívaly z nich skupiny stromů a křovin, jichž neurčité, černající se obrysy, jedva poněkud vystoupivše z šerého závoje mlh, hned zase v nu h se ztrácely.

Apolena, když překročila most, vydala se po hrázi kousek celty proti vodě. Tam stanula, protože dále nemohla; tam ji ii našel její strýc, ana se opírala zády o velký topol, bloudíc ni i ustrašenýma zrakoma po nesmírné hladině vod.

..Nu - díváš se, viď?" oslovil ji: „hledáš očima Plástovice, bývá je vidět odtud. Máš to marné, neuvidíš je dnes. Pojď domů, bába se o tebe strachuje." Zalomila rukama.

„Strýčku, proboha vás prosím, poraďte! Kterak se dostanu k nám?"

„To jsou zbytečné řeči. Přece vidíš, že těmihle vodami neprojdeš... ani večer dnes, ani zítra."

„Pro boží rány, co to povídáte, strýčku?" zalkala. „Co jsem to udělala, že jsem domů nešla ze Zlivi! Trest boží!... A já musím domů, musím k mamince! Budou mě očekávat, na¬proti přijdou! Strýčku, poraďte!..."

„Copak ses zbláznila, holka! Kdopak by tě očekával?

Kdo by se ti mohl vydat naproti ? Však oni vědí, kde jsi, a rádi jsou, žes tu u nás --"

„Ale Václav! Václava odvedli na Hlubokou... a já tady dřepím a snad bych mohla přispět, aby se zase dostal domů. Strýčku, mou vinou se to stalo! Mne šel hledat do Blat! Vy nevíte... strýčku, proboha vás prosím, smilujte se! Pomozte! Radu povězte!... Kdyby nebyl šel mě hledat, nebylo by se mu to stalo... nebyl by viděl toho pěšáka tam... Strýčku, já musím domů! Já musím mluvit s Vojtou, ten dojista ví, čeho třeba zkusit, aby Václav se dostal zase na svobodu. Vojta ví o všem, co se děje na Blatech, jemu neujde nic... On třeba ví, co se přihodilo s pěšákem..."

„Nu, snad nemyslíš říci, že Vojta ho tam skolil a že se to svezlo na Václava?" Zarazila se, vytřeštila oči.

„Můj Bože!... co to povídáte, strýčku?... To jsem nechtěla říci, to ... není tak..."

„Nu tak, co tedy mluvíš o Vojtovi? Zrovna ho člověku vedeš na mysl, kluka! Mně se ten zmetek nelíbí, na místě tvého táty bych ho nebyl vzal do domu. Připadá mi jako nějaká noční kuna nebo vydra. Že má za ušima, každý ví, ale žádný ještě nevyzvěděl jeho spády, poťouchlého čerta! Jen ať jednou nelitujete, že jste ho vzali k sobě! Pojď teď domů, bosa tu stojíš v tom blátě, promokneš veskrz, ke všemu nemoc si uženeš.

Jako by neslyšela jeho vyzvání.

„Strýčku, proboha vás prosím, nevěřte! Vojta... to neudělal... Ten pěšák je lhář, darebák... Vy nevíte, strýčku... Ale Vojta jistě ví... Vojta ví o všem, co se na Blatech děje. Vojta mi přijde naproti; kdyby tu byl, provedl by mě těmi vodami... Vojta zná všecko, každou cestičku, každou píď půdy... To jsem chtěla říci, strýčku, nic jiného... nic víc..."

„To jsou všecko marné řeči. Vojta tudy projde právě tak málo jako jiný člověk. Proud by ho zanesl až někam do Zlivského rybníka. Ba, tam se hrnou všecky ty vody! Ať si dají pozor knížecí, aby jim nestrhalo hráze. Spousty vody by se dostaly jedním rázem do Bezdrevi a to by ani ta hráz tam dole u fišmajstra nevydržela. Protrhne-li se, je po Opatovicích, a co by potom Vltava vyváděla, na to člověk ani myslet nechce... Takhle přede žněmi nám to přišlo! Obilí všecko polehne a rybníky se naplní tak, že i pole se dostanou pod vodu. To jsou jiné starosti a ty naříkáš, že tu máš prodlít dva tři dni. Vidíš, holka, uvaž přece! Že by Václav toho pěšáka byl obral o            peníze, tomu rozumný člověk neuvěří a soudce na Hluboké také ne. Já bych taky nevěřil, že by ho byl praštil, a udělal-li to prcce, kdo ví, co spolu měli, ale příčina by to nebyla, aby ho zavřeli. Ten pěšák mluvil patrně ve zmatenosti; až přijde k sobě, řekl bych, že sám to odvolá, tohle udání…

„Ale Václav ho nepraštil, strýčku, dojista ho viděl mnohem později... a Vojta by to mohl dokázat. Proto s ním musím mluvit..."

„Počkej, holka, nech mě domluvit a nepřiváděj mi pořád toho Vojtu, sice, namouduši, budu myslet, že ten to byl, který v pěšáka udeřil a snad taky obral..."

další informace

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky