Apartmán Rudík

Apartmán Pošta

RetourEx - směnárna na Šumavě

Webmuzeum starých internetových stránek

Nálepky

Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
Šumava
 • penzion 1020, Železná Ruda

  batoh
  ubytování: penzion
  Šumava: železnorudsko
  šumavská obec: Železná Ru...

  ubytování s kapacitou: 9
  cena ubytování: od 350 Kč detail
Ubytování Šumava: Šumava nabízí velký výběr z různých typů ubytovacích zařízení a to velmi levně bez ztráty kvality. Vybírat můžete z nabídky od pronájmu celých chat a chalup přes ubytování v menších i větších penzionech až po rodinné hotely nebo velké hotelové komplexy. Vhodný horský hotel, chatu a chalupu, penzion, zámek, kemp naleznete podle potřeb na samotách v přírodě nebo blíže k civilizaci v jednotlivých šumavských obcích či větších městech. K dispozici k levnému a kvalitnímu ubytování jsou Vám i autokempy, kempy, horské chaty a chaty, prastaré chalupy, ubytování v soukromí, penziony, apartmány a apartmánové domy. Páteří turistických služeb jsou penziony Šumava. Šumava a jižní Čechy, to je pravá česká levná dovolená. Oblíbené turistické lokality jsou městečka a osady jako Borová Lada, Filipova Huť, Kvilda, Horská Kvilda, Modrava, Špičák, Železná Ruda. Nebo lipenská oblast města v okolí přehradní nádrže Lipno jako Horní Planá, Frymburk, Nová Pec, Černá v Pošumaví. Vyhledávaná jsou ale také větší města jako Klatovy, Kašperské Hory, Sušice, Prachatice, Český Krumlov a Vyšší Brod. Šumava levné ubytování pro Vás!
 • Poledník 1315 m n. m.

  batoh
  Poledník 1315 m n. m.
  Šumava A-Z: vrcholy, rozh...
  lokalita: prášilsko
  šumavská poloha: mapy.cz

  informace přináší šumavské ubytování: apartmány Rudík, Železná Ruda
  detail
Šumava (německy Böhmerwald) je rozsáhlé pásemné pohoří, které se nachází na jihozápadní hranici České republiky u hranic s Německem a Rakouskem. Její délka od údolí Chodské Úhlavy a Vyšebrodského průsmyku (kde navazuje na Český les) k Vyšebrodskému průsmyku je asi 120 km, maximální šířka Šumavy a jejího podhůří je 45km. Hřebenem Šumavy prochází hlavní evropské rozvodí mezi Černým a Severním mořem. Proto se také Šumavě přezdívá „zelená strecha Evropy“. Pohoří navazuje na bavorské stranně známé pod názvem Bavorský les - Bayerischer Wald a také rakouské straně. Tvoří tak velkou souvislou plochu, přičemž u našich sousedů klesá pohoří výrazně, na české straně pozvolně. Nad rozsáhlé ploché horské pláně vyčnívají klenby hlavních vrcholů. Nejvyšším vrcholem Šumavy je Velký Javor (1456 m n. m.) na bavorské straně hranice. Nejvyšším vrcholem české části je Plechý (1378 m n. m.) nad začátkem Lipenské přehradní nádrže. Šumava je mimořádně cenná, člověkem zatím málo dotčená přírodní krajina v minulosti díky svým pro člověka krutým životním podmínkám a v dobách totality díky zřízení pohraničního pásma. Proto byla na jejím území vyhlášena celá řada přírodních rezervací, které od roku 1963 zahrnula do svého chráněného území nově vyhlášená CHKO Šumava. V její nejcennější části byl zřízen roku 1991 národní park Šumava. Ten společně s ochranným pásmem, které je tvořeno zbytkem CHKOŠ, pokrývá většinu šumavského území. Šumava nabízí množství možností jak pro letní, tak pro zimní rekreaci, sport, zábavu, relaxaci a stojí za návštěvu v každém ročním období. V rubrice Šumava A-Z se Vám snažíme přinést souhrnný přehled všeho, co Vám Šumava nabízí a míst, které rozhodně stojí za návštěvu. Využijte nabídky levného ubytování na Šumavě, přičemž páteř ubytovacích služeb tvoří penziony Šumava.

V šumavském e-shopu Vám přinášíme jak nabídku zboží, tak cestovní balíčky na dovolenou na Šumavě. Jednotlivé pobytové balíčky s případným rozšířením o doplňkové služby, následné akční slevy na tyto balíčky, slev na ubytování, jednotlivé doplňkové služby, nabídky restaurací. Jedná se o pobyty na horách, zimní dovolenou, lyžování se slevou, lyžařské pobyty, víkendové pobyty, to vše na Šumavě. Také přinášíme nabídku na vybrané zboží, které je původem ze Šumavy, ze šumavských zdrojů, ze šumavských dílen a hlav… Nebo se Šumavou svým zaměřením souvisí.

V šumavské fotogalerii se Vám snažíme přinést obrázky ze všech zajímavých, významných šumavských lokalit, měst, městeček, vesnic, osad, samot, historických a technických památek. Nechceme opomíjet přírodu ani architekturu, církevní památky, sportovní a zábavní centra. V neposlední řadě přinášíme historické fotografie z daných lokalit. Nesnažíme se Vám přinášet naaranžované snímky, umělecké a retušované fotografie, ale zachycená jednotlivá místa tak, jak je skutečně může poznat každý návštěvník. Včetně nevydařeného počasí, které je často náhlou součástí hor. Většina fotogalerií navazuje na informace se sekce „Šumava A-Z“, kde naleznete popis místa, jeho polohu a přehled toho co naleznete v okolí. Podobně jako položky v šumavském rozcestníku „Šumava A-Z“ i galerie je třízena podle rubrik a oblastí. V sekci články naleznete turisticky zajímavé články a v budoucnosti i různé fejetony a postřehy na různá místa a události spojené s tímto regionem. Děkujeme za Vaši přízeň, jsme nejstarší šumavský net a i nadále Vám chceme přinášet vše o Šumavě na jednom místě.